Vallás, filozófia, ezoteria

Started by noriko, 2004-03-09, 22:07:48

Previous topic - Next topic

Mattanja

Quote from: XipeRemelem interNet azert meg lesz.
Persze. Csak nem mindenkinek. És ennyire azért nem lesz vicces a helyzet, mint ahogyan az érezhetõ a post-odból.
Quote from: DjinnHa tényleg valaki intézkedni fog odafentrõl, akkor valaki szólhatna naki, hogy igyekezzen. Már elég gáz a helyzet, mire vár még? :rolleyes:
Türelem, még a végén rájössz hamar.
Quote from: Xipeszerintem tapsra.
Zavar, hogy kapsz idõt helyesen cselekedni?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: ShiroiZavar, hogy kapsz idõt helyesen cselekedni?


kinek mi a helyes.
mert ez egyeni felfogas kerdese.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Quote from: Xipekinek mi a helyes.
mert ez egyeni felfogas kerdese.
Ha már a vallást is figyelembe vesszük, akkor nem egészen egyéni felfogás kérdése. De mindegy, úgy dönt mindenki, ahogyan akar. Csak aztán nehogy megbánja.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: ShiroiPersze. Csak nem mindenkinek. És ennyire azért nem lesz vicces a helyzet, mint ahogyan az érezhetõ a post-odból.


Sajanlom de nem veszem komolyan ezt.
Barmi tortenhet es akkor konnyu kimutatni azt "Ez meg volt irva."
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Ramiz

Pontosan ez a fajta fenyegetõs hitre buzdítás, ami miatt a leginkább kedvem van felcsapni sátánistának... persze csak túlzok, de az ijesztgetõs vallásos nevelés manapság egyre kevesebb embernél válik be.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

Quote from: ShiroiHa már a vallást is figyelembe vesszük, akkor nem egészen egyéni felfogás kérdése. De mindegy, úgy dönt mindenki, ahogyan akar. Csak aztán nehogy megbánja.


Mi mas a vallas mint a tomeg felelemmel valo iranyitasa?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Quote from: XipeSajanlom de nem veszem komolyan ezt.
Tudom én azt jól.
Quote from: RamizPontosan ez a fajta fenyegetõs hitre buzdítás, ami miatt a leginkább kedvem van felcsapni sátánistának... persze csak túlzok, de az ijesztgetõs vallásos nevelés manapság egyre kevesebb embernél válik be.
Hajrá! Csak vigyázz, nehogy még túl meleged legyen majd.
Ijesztgetõs vallásos nevelés? Nem inkább figyelmeztetés?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: ShiroiTudom én azt jól.



Igen, errol mar dumaltunk egy keveset.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Quote from: XipeIgen, errol mar dumaltunk egy keveset.
És a jelek szerint egy darabig nem is gyõzzük meg a másikat.
Quote from: XipeMi mas a vallas mint a tomeg felelemmel valo iranyitasa?
Valóban, a tömegeket félelemmel irányítják, csak azt nem a vallás teszi.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: ShiroiÉs a jelek szerint egy darabig nem is gyõzzük meg a másikat.

Valóban, a tömegeket félelemmel irányítják, csak azt nem a vallás teszi.


Shiroi, soha nem fogjuk meggyozni a masikat.

Jo,pontositok, nem maga a vallas, hanem az aki iranyitja(ember).
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Djinn

Quote from: ShiroiValóban, a tömegeket félelemmel irányítják, csak azt nem a vallás teszi.
Hát ezzel vitatkoznék.
Ha ezt meg ezt teszed pokolra jutsz... Mi ez ha nem félelemkeltéssel való irányatás??
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Mattanja

Quote from: XipeShiroi, soha nem fogjuk meggyozni a masikat.
Ez már igaz! De hátha beszállnak mások is a beszélgetésünkbe.
És én is pontosítok: olyasvalaki irányítja a tömegeket félelemmel, akinek van köze a valláshoz...
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Djinn

Quote from: ShiroiEz már igaz! De hátha beszállnak mások is a beszélgetésünkbe.
És én is pontosítok: olyasvalaki irányítja a tömegeket félelemmel, akinek van köze a valláshoz...
A probléma az, hogy a "vallás" nem kézzel fogható. Az egyház viszont igen.
És az igenis irányít!!!
Márpedig az egyház a vallást úgy alakítja, ahogy neki tetszik. Tehát a két dolog nem válsztható el a mindennapokban.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: DjinnA probléma az, hogy a "vallás" nem kézzel fogható. Az egyház viszont igen.
És az igenis irányít!!!
Márpedig az egyház a vallást úgy alakítja, ahogy neki tetszik. Tehát a két dolog nem válsztható el a mindennapokban.


Ez mondjuk igaz.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

#344
Quote from: DjinnA probléma az, hogy a "vallás" nem kézzel fogható. Az egyház viszont igen.
És az igenis irányít!!!
Márpedig az egyház a vallást úgy alakítja, ahogy neki tetszik. Tehát a két dolog nem válsztható el a mindennapokban.
Én mondjuk az egyházzal nem sokat törõdöm, nem érdekel. A Biblia valahogy fontosabb/pontosabb ilyen szempontból.

Edit:
Quote from: XipeEz mondjuk igaz.
Ebben az egyben talán egyetérthetünk. Csak más okok miatt.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: ShiroiÉn mondjuk az egyházzal nem sokat törõdöm, nem érdekel. A Biblia valahogy fontosabb/pontosabb ilyen szempontból.

Edit:

Ebben az egyben talán egyetérthetünk. Csak más okok miatt.


Ugy tudtam az Egyhazban kotelezo anyag a Biblia.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Ramiz

PRE: bocsánat a hosszú postért, de ha elkezded, ne hagyd abba a felénél, hogy ne érts félre.

Persze, de ha engem a félelemmel vesznek rá arra (vagy a félelemmel veszem rá magam arra), hogy higgyek, és kövessem a parancsokat, akkor az erkölcsileg nem különbözik attól, mintha belépnék mondjuk egy diktatúrában a pártba, mert különben kicsinálnak. Ha én is érzem, hogy helyes, de nem fogadom el feltétel nélkül, akkor a fenyegetés igen is elriaszt.
A szeretetre való törekvést megindokolhatja az, hogy különben örök idõkre szenvedni fogok? A szabad akarat az, hogy választhatom a poklot, ha ellenszegülök? Ez az, ahol nekem felhasadt az Istenképem. Vagy nem igazak a szigorú kitételek és apróbetûs passzusok a túlvilági büntetést illetõen (pl. betartod a parancsokat, de egy másik Istenben hiszel - vagy akár egyikben sem, DE 100%ig jó ember vagy), vagy az Istennek azok az alaptulajdonságai nem igazak, amellyel az egész vallásos tanítást kezdik: hogy türelmes, szeret minket és megbocsátó.

A "figyelmeztetés"-sel kapcsolatban: az összes többi egyház ugyanígy figyelmeztet... melyiknek higgyek? Maximum 1 db lehet igaz, mert mindegyik azt mondja, hogy csak õ az. Így tehát mindenképpen nagyon kicsi (mondhatni elenyészõ) matematikai esélyem van arra, hogy pont a megfelelõt találjam el. Ezek után szerencsejátékba megy át az egész, illetve számítgatásba: abban a vallásban érdemes hinni, amelyik a legtöbb kínt ígéri, ha nem hiszel, egyszerûen taktikából - azt biztos megúszod.

De innen már egyenes út vezet ahhoz, amit Stanislaw Lem egy zseniális novellájában olvastam (a gondolat régi): "Higgy, mert ha nincs Isten, így nem jársz rosszabbul, mint ha nem hinnél, viszont ha nem hiszel és van Isten, a pokolra jutsz." Ez a fajta hit nélküli "száraz" vallásosság, amit több embernél is láttam már (bár nem ilyen tudatosan), engem kimondhatatlanul rémiszt.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Quote from: XipeUgy tudtam az Egyhazban kotelezo anyag a Biblia.
Csak sajnos ennek egyre kevesebb jelentõsége van már. Most sem voltál vicces, bocs.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Djinn

Quote from: ShiroiÉn mondjuk az egyházzal nem sokat törõdöm, nem érdekel. A Biblia valahogy fontosabb/pontosabb ilyen szempontból.
A Bibliát talán nem úgy értelmezi, az egyház, ahogy neki tetszik?  És vajon nem alakították azt is?
Lehet, hogy fontosabb, de a tömegek nem azt nézik mi van a Bibliában, hanem, hogy mit mondanak a papok. Szerinted a sok vallásos ember közül hányan olvasták a Bibliát???
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: ShiroiCsak sajnos ennek egyre kevesebb jelentõsége van már. Most sem voltál vicces, bocs.


Nem viccnek szantam.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Xipe

Quote from: DjinnA Bibliát talán nem úgy értelmezi, az egyház, ahogy neki tetszik?  És vajon nem alakították azt is?
Lehet, hogy fontosabb, de a tömegek nem azt nézik mi van a Bibliában, hanem, hogy mit mondanak a papok. Szerinted a sok vallásos ember közül hányan olvasták a Bibliát???


Ugy ertelmezi ahogy akarja, azt rak hozza es azt vesz el belole amit akar.
Nagyon szivesen beulnek egy idore a Vatikan Konyvtaraba es Leveltaraba marcsak azert is,hogy elolvashassam a Biblia tobbi valtozatat is.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Ramiz

Az Egyház fõ feladata, hogy a vallást és a Biblia-értelmezést (mert a Bibliát nem lehet) újra és újra az emberek gondolkodásához, világnézetéhez aktualizálja. De ha van valami, ami számít, ami érték, függetlenül attól, hogy melyik századot írjuk és melyik földtekén vagyunk, ha van valami, amire az ember büszke lehet, amikor meghal és visszatekint, és nem azt mondja: "Por, por, por..." - márpedig hiszem, illetve hinni szeretném, hogy van - akkor azt nem kell aktualizálni. A Bibliát szerintem vagy szabadon kell kezelni, vagy sehogy. Ha viszont szabadon kezeli valaki, akkor olyant is belemagyarázhat, ami biztos nem jó. Úgyhogy innentõl kezdve a dolog felbomlik magányos emberi lelkek befelé forduló töprengésére. Mindenki csak magát válthatja meg. Néha úgy érzem, tényleg egyszerûbb lenne nem gondolkozni, csak inni, enni, menni elõre, és fejest a sírba, "én nem tudok semmit, én ki sem nyitottam a szememet, én biztos nem tettem semmi rosszat..." De, jól tudom, ez az elzárkózás sem a helyes út...

Nehéz, nagyon nehéz...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Quote from: RamizA szeretetre való törekvést megindokolhatja az, hogy különben örök idõkre szenvedni fogok?
Miért, nem indokolhatja?
Quote from: RamizA szabad akarat az, hogy választhatom a poklot, ha ellenszegülök?
Mondjuk.

De eszembe jutott két dolog.
1. Úgy beszéltek, mintha olyan piszok nehéz lenne betartani bizonyos dolgokat. Nem kell mindent, de ha elolvassátok a típarancsolatot és a hét fõ bûnt, akkor hamar rájöhettek, hogy ezek nem lehetelen dolgok. Vagy igen? Velem van a baj, hogy meg tudok állni dolgokat? :rolleyes:
2. Ramiz jutatta ezt eszembe: mondta valaki, hogy az élet igazságos, és ha már megszületsz, akkor jogod van jól élni, és nem kell érte semmit tenni? Hogy nem történhet veled semmi igazán rossz minden "komolyabb" ok nélkül? Csak úgy megkaphatsz mindent, és túl sok rosszra ne számíts? És ne mondjatok olyanokat, hogy "de meg kell dolgozni mindenért", mert aki ilyenre gondol a post-om alapján, az nem értett belõle sokat.
Quote from: DjinnSzerinted a sok vallásos ember közül hányan olvasták a Bibliát???
Elenyészõen kevesen. Úgy kell nekik. :lol:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

Quote from: ShiroiMiért, nem indokolhatja?

Mondjuk.

De eszembe jutott két dolog.
1. Úgy beszéltek, mintha olyan piszok nehéz lenne betartani bizonyos dolgokat. Nem kell mindent, de ha elolvassátok a típarancsolatot és a hét fõ bûnt, akkor hamar rájöhettek, hogy ezek nem lehetelen dolgok. Vagy igen? Velem van a baj, hogy meg tudok állni dolgokat? :rolleyes:
2. Ramiz jutatta ezt eszembe: mondta valaki, hogy az élet igazságos, és ha már megszületsz, akkor jogod van jól élni, és nem kell érte semmit tenni? Hogy nem történhet veled semmi igazán rossz minden "komolyabb" ok nélkül? Csak úgy megkaphatsz mindent, és túl sok rosszra ne számíts? És ne mondjatok olyanokat, hogy "de meg kell dolgozni mindenért", mert aki ilyenre gondol a post-om alapján, az nem értett belõle sokat.

Elenyészõen kevesen. Úgy kell nekik. :lol:


A tiz Parancsolat egy dolog. Jo, azt be lehetne tartani bizonyos hatarokon belul, de a 7 fo bun az egy kicsit tulzas IMHO.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Ramiz

Quote from: ShiroiMiért, nem indokolhatja?

Nem, akkor az már nem ér semmit. Lásd: Orwell, 1984 utolsó mondata: "Szerette Nagy Testvért." Ez nem az a keresztényi szeretet, ami számomra bemocskolhatatlan (szemben az egyházzal, ami, mivel emberek által kormányzott, nem lehet tökéletes, sõt néha...), bár ennek a világnak ez is jót tenne, ez igaz.

Quote from: Shiroi1. Úgy beszéltek, mintha olyan piszok nehéz lenne betartani bizonyos dolgokat. Nem kell mindent, de ha elolvassátok a típarancsolatot és a hét fõ bûnt, akkor hamar rájöhettek, hogy ezek nem lehetelen dolgok. Vagy igen? Velem van a baj, hogy meg tudok állni dolgokat? :rolleyes:

Tiltakozom! Szó sem volt róla, hogy nehéz-e vagy könnyû-e betartani. egyszerûen csak nem errõl volt szó. (És nem, nincs veled baj. Sõt, ellenkezõleg: valamennyien büszkék vagyunk rád. ;) )


Quote from: Shiroi2. Ramiz jutatta ezt eszembe: mondta valaki, hogy az élet igazságos, és ha már megszületsz, akkor jogod van jól élni, és nem kell érte semmit tenni? Hogy nem történhet veled semmi igazán rossz minden "komolyabb" ok nélkül? Csak úgy megkaphatsz mindent, és túl sok rosszra ne számíts? És ne mondjatok olyanokat, hogy "de meg kell dolgozni mindenért", mert aki ilyenre gondol a post-om alapján, az nem értett belõle sokat.

Nem, az élet nem igazságos, szenvedhetsz sokat. De az Isten igenis igazságos - vagy legalábbis úgy tanítják - vagy legalábbis annak kéne, hogy legyen - vagy legalábbis így van értelme a túlvilági büntetésnek (különben kénye-kedve szerint megbüntethetne, ezért nem lenne akkora hatása a fenyegetésnek) - vagy legalábbis remélhetõleg az (mert itt a földön tuti, hogy nincs igazság).
És nem mondtunk olyanokat, hogy "de meg kell dolgozni mindenért", nem biztos, hogy nem értünk, csak mert nem értünk veled egyet, bár lehet, tulajdonképpen attól függetlenül is akár.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Animal

Quote from: XipeA tiz Parancsolat egy dolog. Jo, azt be lehetne tartani bizonyos hatarokon belul, de a 7 fo bun az egy kicsit tulzas IMHO.

Szerintem a 10 parancsolat sem tartható be. Legalábbis Magyarországon tuti nem, ha élni akarsz és nem csak vegetálni. Pl: Ne lopj! A munkahelyed szerzõdést köt veled, hogy minibálbért kapsz, de valójában nem, mert hó végén a törvényes fizetésed mellé kapsz még kb. ugyanannyit nem törvényesen. Ezzel a munkaadód és vele szövetségben Te is megLOPtad az államot. Ha szólsz a fõnöködnek, hogy ez nem szép dolog, kirúgnak és nincs munkád. Ha nem szólsz, bûnrészes vagy elvileg. Na most akkor mi van egy ilyen helyzetben?  :confused:

Xipe

Quote from: AnimalSzerintem a 10 parancsolat sem tartható be. Legalábbis Magyarországon tuti nem, ha élni akarsz és nem csak vegetálni. Pl: Ne lopj! A munkahelyed szerzõdést köt veled, hogy minibálbért kapsz, de valójában nem, mert hó végén a törvényes fizetésed mellé kapsz még kb. ugyanannyit nem törvényesen. Ezzel a munkaadód és vele szövetségben Te is megLOPtad az államot. Ha szólsz a fõnöködnek, hogy ez nem szép dolog, kirúgnak és nincs munkád. Ha nem szólsz, bûnrészes vagy elvileg. Na most akkor mi van egy ilyen helyzetben?  :confused:


Irtam: Bizonyos hatarokon belul.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Animal

Quote from: XipeIrtam: Bizonyos hatarokon belul.

Tudom Xipe, nem is annyira Neked szólt ez.  :)

Moha

Quote from: AnimalEzzel a munkaadód és vele szövetségben Te is megLOPtad az államot.
Hmmm. Namost ilyen szempontból akkor átlag havi 15 ezret lopok az államtól... ;)
Persze szerintem nem kell mindent szó szerint értelmezni. Ha belegondoltok, hogy a Biblia mikor íródott, és mennyivel másabb volt az akkori társadalom szerkezete....
De az alapelvek ma is érvényesek, csak - hogy is mondjam - adaptálni kell a jelen rendszerhez. A lopás, gyilkosság, hamis tanúzás, stb ma is ugyanolyan bûn, legfeljebb kicsit más az értelmezése, mint párezer évvel ezelõtt.

Animal

Quote from: MohaHmmm. Namost ilyen szempontból akkor átlag havi 15 ezret lopok az államtól... ;)
Persze szerintem nem kell mindent szó szerint értelmezni. Ha belegondoltok, hogy a Biblia mikor íródott, és mennyivel másabb volt az akkori társadalom szerkezete...

Na igen. Ettõl van az, hogy az egész Biblia dolog kicsit megfoghatatlan lesz. Szokták mondani, hogy a Bibiliában benne van minden és mindennek az ellenkezõje is. Nyilván az államtól való lopás ilyen formája nem számít AKKORA bûnnek a mai Magyarországon, de máshol például annak veszik (tõlünk nyugatabbra). Na akkor most igazodjunk ki ezen! Itthon nem vagyok bûnös, ott igen?  :wtf: