Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Manitu

Quote from: NokiNekem is csak ejféltõl ment, de az az érdekes hogy voltak postok 15:30 kor is és akkor még nekem nem ment az oldal, de lehet hogy az Axelero szívózott.
Akkortájt halt be nekem is, viszont nekem hajnali kettõkor sem ment még...:(


TurboK

Quote from: Blimpnem lehet hogy félreértetted? nem az usb port-os szkennerrel van bajunk, hanem az olyannal, aminek nincs külön hálózati adaptere, hanem az áramot is a géptõl kapja (azt hiszem egy plusz usb csatlakozással). ilyened van és nincs gondod vele, vagy félreértetted? :)
olyanom van és hibátlanul mûködik.
QuoteHogy lehet nagyobb felbontás mellett rosszabb minõségben scannelni?
több szkennelési mód is van, pl külön fotóhoz, sima szines papírhoz, feketefehér, stb. A szines módok közül az egyik sokkal gyorsabb de gyengébb képet ad.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Isi101

Quote from: FoxyArra gondoltam, hogy letöltöm akármilyen formátumba és utána átkonvertálom (ha lehet egyáltalán ilyet) DVD formátumra.

Azt is meg tudod csinálni hogy ugyanolyan legyen mint az eredeti dvdk.
Tehát választható nyelvû hang, felirat...menük, stb..
Csak a képminõsége olyan marad amilyen a forrásod volt..

Foxy

Azért annyira még nem akarok belemerülni. Kis lépésekbe haladjunk. Van már magyar felíratos avi-m és már irják nekem, hogyan kell belõle DVD-t csinálni. Majd meglátjuk, hogy sikerül. Aztán ha vérszemet kapok..... még menû is lesz a többiben.
ZENzáció:
Nézd: tested ad a szélnek a hó!

Cobra

Szombaton a Visualroute a BIX-nél akadt el, lehet az egész UW elhalt arra az idõre.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Iceberger

Sziasztok!
A kérdésem:
Megvan az inuyasha egy része(innen van ftprol) Van hozza egy szinkron. Hogyan tudom a kettot osszehangolni?
:lazza: Inu-Yasha magyar feliratot keresek az 57. résztõl! Akinek van letszives kuldjon PMet

Moha

Quote from: IcebergerSziasztok!
A kérdésem:
Megvan az inuyasha egy része(innen van ftprol) Van hozza egy szinkron. Hogyan tudom a kettot osszehangolni?
VirtualDubmod-dal bele tudod rakni a plusz hangsávolt, de csak akkor lesz jó, ha megfelelõ a framerate-je a szinkronnak, és nincs belõle kivágva semmi.

noriko

Help!!

Ha a gépem nem engedi hogy elmozdítsak egy fáljt mert azt írja hogy valami program épp használja pedig nem is, akkor az milyen vírus?
Vagy nem is vírus csak a gépem hülyült meg?  :eeek:

Valaki tud ajánlani valami jó letölthetõ vírusölõt?

Elõre is köszi!
"I wish I could, but I don't want to."

Marfy

Quote from: IcebergerSziasztok!
A kérdésem:
Megvan az inuyasha egy része(innen van ftprol) Van hozza egy szinkron. Hogyan tudom a kettot osszehangolni?
A windows media player classic-al tucc külön hangfálj tenni a film alá.
Menyitásnál a File-hoz kiválasztod a filmet a Dub-hoz pedig a hangfájlt ami gondolom mp3 és elindítod és elvileg mennie kell.

Dragon

Quote from: norikoHelp!!

Ha a gépem nem engedi hogy elmozdítsak egy fáljt mert azt írja hogy valami program épp használja pedig nem is, akkor az milyen vírus?
Vagy nem is vírus csak a gépem hülyült meg?  :eeek:

Valaki tud ajánlani valami jó letölthetõ vírusölõt?

Elõre is köszi!
Melyik fileról van szó? (Nem biztos, hogy vírus okozza)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Iceberger

Na sziasztok meignt en :)
Mostmar vegigneztem 45. reszig az Inu-Yashat. Most mar csak felíratom van.
Mivel lehet alatenni a felíratot? BSplayer?(innen szedtem a felíratot meg a filmet is)
:lazza: Inu-Yasha magyar feliratot keresek az 57. résztõl! Akinek van letszives kuldjon PMet

noriko

Quote from: bpka000Melyik fileról van szó? (Nem biztos, hogy vírus okozza)
többnél is elõfordult már. Legutóbb egy animét nem hagyott elmozdítani..(sima .avi volt)
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Quote from: norikotöbbnél is elõfordult már. Legutóbb egy animét nem hagyott elmozdítani..(sima .avi volt)
Nem lehet, hogy ugy lottel ki egy progit, hogy meg foglalta a file-t? /van ilyen?/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Ilyenkor van, hogy mégis használatra van kijelölve, csak éppenséggel semmi nem jelzi. Nézd meg a memória tartalmát, és lõj ki mindent, ami a file-t használhatja.
Olyan is volt már nálam, hogy a winfos intézõ nem engedte mozgatni a file-t, a total commander viszont vígan átrakta.
Quote from: KvikvegNem lehet, hogy ugy lottel ki egy progit, hogy meg foglalta a file-t? /van ilyen?/
Normális esetben ilyenkor megszûnik a filehasználat, de van amikor nem, akkor lép életbe amit elsõként írtam.

TurboK

Quote from: norikotöbbnél is elõfordult már. Legutóbb egy animét nem hagyott elmozdítani..(sima .avi volt)
Ez lehet hogy pont azért történt mert a windows a baloldali kisablakba töltötte be a fájl "gyorsnézetét", és így mivel meg volt nyitva a fájl emiatt, nem lehetett letörölni.

Jó virusirtó szerintem vagy az F-Prot vagy a NOD32. Norton Antivirut kerüld el mert szar (nagy és lassú, és nem is annyira hatékony szerintem). Mást még nem próbáltam.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

noriko

az alatt hogy "lõjem ki" azt kell érteni hogy zárjam be? Mert minden be volt zárva..
Amúgy ez a windows tényleg hülye...kijelöltem egy másik file-al együtt, és a kettõt így már simán engedte átpakolni.. :wtf:

Azért jó letölthetõ vírusölõ javaslatokat még mindig adhattok! ;)

edit: TurboK megelõztél, köszi!
"I wish I could, but I don't want to."

TurboK

Winxp általában minden média fájlt betölt a gyorsnézetébe, ezért egykét dolgot nem lehet alapból letörölni.
Megoldás 1: más fájlmanagert használsz, nem pedig a Win Intézõt
Megoldás 2: letiltod a gyorsnézetet
Megoldás 3: Start menü, Futtatás, íme néhány hasznos parancs:
regsvr32 /u zipfldr.dll
^ letiltja a ZIP fájlok elõreolvasását

regsvr32 /u shimgvw.dll
^ letiltja a képfájlok elõreolvasását

regsvr32 /u shmedia.dll
^ letiltja a média fájlok elõreolvasását (zene és videó egyaránt)

elõreolvasást visszaadni úgy kell hogy a /u váltot lehagyod a parancsból. Személy szerint a kettes és hármas megoldást egyszerre használom, alternatív manager csak akkor kell ha alternatív dolgokat csinálok, fájlmásoláshoz az Intézõ tökéletesen elég egy kis állitgatás után.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Manitu

Quote from: TurboKNorton Antivirut kerüld el mert szar (nagy és lassú, és nem is annyira hatékony szerintem).
Szerintem elég hatékony, de a többivel egyetértek.


Foxy

Segitség kéne. Lenne 737 mega kiirandó anyagom, ezért vettem egy 790 megás CD, de a Néro ugy érzékeli, mintha 703 megás CD lenne benne csak. Valaki azt ajánlotta irjam túlirással, de nem tudom hogy kell? Vagy van egyéb humánus megoldás?
ZENzáció:
Nézd: tested ad a szélnek a hó!

Manu

Quote from: FoxySegitség kéne. Lenne 737 mega kiirandó anyagom, ezért vettem egy 790 megás CD, de a Néro ugy érzékeli, mintha 703 megás CD lenne benne csak. Valaki azt ajánlotta irjam túlirással, de nem tudom hogy kell? Vagy van egyéb humánus megoldás?


File->Preferences->Expert Feature fül->Enable Overburn Disc at once...

Ezután mikor ráklikkesz a new compiltaionre->burn fülecske->Write methodnál állítsd be a Disc at once módot

Foxy

Köszi. Megcsináltam, de igy is ugy jelzi ki, hogy egy része piros sávban van. Ez nem baj?
ZENzáció:
Nézd: tested ad a szélnek a hó!

Darkstar

Nem. A piros részben lévõ adatok miatt lesz "túlírva" a CD. Viszont ha a lemez tényleg 790 Mb-s, akkor tulajdonképpen nem is lesz túlírva, csak a program szerint.  :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

TurboK

Arra azért figyelj hogy mindenképp ellenõrizd az írandó adatot mert nem mindegyik író kezeli a túlírást. Velem már volt olyan hogy a 703 mega feletti határon túl nem volt adat, mert ugye az író nem visz ki addig.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Moha

Quote from: norikoaz alatt hogy "lõjem ki" azt kell érteni hogy zárjam be? Mert minden be volt zárva..
A task manager (feladatkezelõ)-ben nézd meg a folyamatokat. Ha valamelyik program "beragad", akkor a futó programok között ált. már nem látszik, de a folyamatokban ott marad az .exe-je. Innen kell kilõni. :)
QuoteAzért jó letölthetõ vírusölõ javaslatokat még mindig adhattok! ;)
A már említett F-prot szerintem is jó: ftp://ftp.f-prot.com címrõl le tudod tölteni. A DOS verzió ingyenes, a a Windows-os viszont 30 napos. De ha kell full verzió, küldj egy PM-et. Az ftp-jükön pedig általában hetente van frissítés. Mióta PC-m van, én mindig az F-prot-ot használtam, és bevált. ;)

Apropó CD-túlírás: én sose használtam. Inkább mindig lefaragtam az adatokból, de maradtam a szabványnál.
Foxy: A 790MB-os CD-t mindig is 703-nak fogja látni, ugyanis a 790-es CD nem szabványos, csak úgy van kialakítva, hogy _elvileg_ bírja a 790MB-ot. Éppen ezért elõfordulhat, hogy néhány író/olvasó nem boldogul az ilyen CD-kkel.

izriot

Aki tud egy jo és megbizhato helyet ahol ps2-t chippelnek Budapesten 10k alatt, legyenszives dobjon meg egy pm-el.
Elõre is köszi!

noriko

next question!
hol lehet beállítani azt, hogy ha beteszek a gépbe egy cd-t, akkor automatikusan feljöjjön az az ablak ahol választani lehet hogy mit akarok vele csinálni? Meg hogy automatikusan feljöjjön az az ablak is ahol beindíthatom a digitális képek gépretöltését a csatlakoztatott fényképezõrõl..
két hete még csinálta magától...
miért nem szeret a gépem?  :bruhuhu:
miért vagyok lame? :(

(utolsó kettõ költõi kérdés volt.)
"I wish I could, but I don't want to."

Darkstar

CD beállítás: Beállítások/vezérlõpult/Rendszer/Eszközkezelõ/CD-rom -> itt kiválasztod a meghajtót, beállítások fül, és teszel egy pipát az automatikus lejátszás elé.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

noriko

Quote from: DarkstarCD beállítás: Beállítások/vezérlõpult/Rendszer/Eszközkezelõ/CD-rom -> itt kiválasztod a meghajtót, beállítások fül, és teszel egy pipát az automatikus lejátszás elé.
ööö...nem biztos hogy ezt csináltam, mert angolul van és nem tudtam végig követni az általad megadott vonalat, mindenesetre még most sem mûködik :(
"I wish I could, but I don't want to."

Cobra

My Computer/CD-ROM-ra jobb egérgomb/Autoplay
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Quote from: norikoööö...nem biztos hogy ezt csináltam, mert angolul van és nem tudtam végig követni az általad megadott vonalat, mindenesetre még most sem mûködik :(
Adatok kimentése egyéb tárolóra és komplett reinstall néha csodákat képes mûvelni :) Hamár minden kötél szakad ;)