Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Damnatus

Hali!
Quote from: BonciAdatok kimentése egyéb tárolóra és komplett reinstall néha csodákat képes mûvelni :) Hamár minden kötél szakad ;)
Ha gyógyítani nem lehet, amputálni kell! :D

Manitu

Quote from: BonciAdatok kimentése egyéb tárolóra és komplett reinstall néha csodákat képes mûvelni :) Hamár minden kötél szakad ;)
Azért ennyiér? Nekem mondjuk régebben mindig az ellenkezõjével volt bajom, nem szeretem, ha a gépem túlságosan önálló :D


Dragon

#2372
Quote from: DamnatusHali!

Ha gyógyítani nem lehet, amputálni kell! :D
Ejnye dokibácsik! Nem eszik olyan forrón a kását!

regedit segítségével:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\CDRom]
Value Name: Autorun
Data Type: REG_DWORD
Data: (0=disable, 1=enable)

vagy CloneCD-vel:
Settings->Auto Insert Notification fül, bepipál

Ezután kell a drive Properties->AutoPlay fülön beállítgatni azt, hogy mire mit csináljon.

Edit: legalábbis XP-n
2000-ben be tudod állítani a drive Properties->Settings fülön asszem
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Quote from: norikoMeg hogy automatikusan feljöjjön az az ablak is ahol beindíthatom a digitális képek gépretöltését a csatlakoztatott fényképezõrõl..
Ez ált. akkor nem szokott menni, ha ki van kapcsolva a WIA szolgáltatás.
Nézd meg: Control Panel --> Administrative settings --> Services --> Windows Image Acquisition (WIA) legyen elindítva.
Bár ennek a mûködése függ attól is, milyen gépet csatlakoztatsz rá.

Damnatus

Hali!

Szerintem már megoldotta.

Damnatus

Hali!

ha ctrl+alt+delt nyomok, azt írja, hogy rendszergazda által letiltva. Hogy tudom a tiltást feloldani?
Segítséget elõre is kösz!

noriko

Quote from: DamnatusHali!

Szerintem már megoldotta.
sajnos még nem, de mindegy. Annyira nem zavar a CD-s része, inkább a digitális képfeltöltéses oldala a dolognak. A WIA be van kapcsolva. A tesóm gépén egybõl felfogja, csak enyémen nem, pedig mindkettõ XP.
akkor most kéne amputálni asszem....
nõvér! szikét!
:p
"I wish I could, but I don't want to."

Damnatus

Hali!

noriko
Próbáld kérlelni hátha megenyhül a gép. Ha nem, akkor jöjjön a fenyegetés! :D

még mindíg nem sikerült megcsinálnom a ctrl+alt+del mûködését. :(

.Attila

Quote from: bpka000Ejnye dokibácsik! Nem eszik olyan forrón a kását!
De már más problémája is volt ;)

TurboK

Quote from: DamnatusHali!

ha ctrl+alt+delt nyomok, azt írja, hogy rendszergazda által letiltva. Hogy tudom a tiltást feloldani?
Segítséget elõre is kösz!
vezérlõpult, felugyeleti eszközök, helyi biztonsági házirend, helyi házirend, biztonsági beállitások, Interaktív bejelentkezés: nincs szükség ctrl + alt + del billkombinációra

nemrég futottam ezzel össze, lehet hogy pont azt szabályozza. Ha nem, akkor a felhasználói jogok alatt csak van valahol egy kapcsoló ami pont ezt szabályozza.

persze rendszergazda hozzáférés kell hogy ezeket állitgasd (gondolom).

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

izriot

Quote from: DamnatusHa nem, akkor jöjjön a fenyegetés! :D

És ha az sem segít jöhet a hokiütõ! Tuti tipp!  :nagyere:  :hahaha:

Dragon

Quote from: TurboKvezérlõpult, felugyeleti eszközök, helyi biztonsági házirend, helyi házirend, biztonsági beállitások, Interaktív bejelentkezés: nincs szükség ctrl + alt + del billkombinációra
Ez nem az, ez azt állítja, hogy bejelentkezéshez elõbb le kell-e nyomni a Ctrl-Alt-Del-t, hogy feljöjjön a bejelentkezõ ablak.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Moha

Quote from: norikoA tesóm gépén egybõl felfogja, csak enyémen nem, pedig mindkettõ XP.
Nekem szokott olyat, hogy rácsatlakoztatom, "csilingel", hogy észrevette az eszközt, de egyebet nem csinál. Ilyenkor egy kis unszolás (lehúzom, visszadugom) általában hatásos.
Le lehet amúgy ezt is tiltani, mint a CD behelyezéskor, hogy "semmilyen mûveletet ne hajtson végre", de sajna fogalmam sincs, hogy ezt késõbb hol lehet (már ha lehet egyáltalán) visszakapcsolni. :(

noriko

Quote from: MohaNekem szokott olyat, hogy rácsatlakoztatom, "csilingel", hogy észrevette az eszközt, de egyebet nem csinál. Ilyenkor egy kis unszolás (lehúzom, visszadugom) általában hatásos.
jaja, csilingelésig eljutottam :)
majd próbálom unszolni is akkor :p

köszi mindenkinek!
"I wish I could, but I don't want to."

Xipe

ja, ez a lehuzom, visszadugom dolog se mukodik mindig, meg meg annyit az XP-rol, hogy soha nem telepiti magat ketszer ugyanugy.
nekem meg most is van olyan USB periferiam ami minden OP rendszeren hajlando elsore megjelenni kiveve XP-n(es igen, a driverek fenntvannak, sot az eszkoz mukodik is XP alatt).

Welcome to the Wonders of Microsoft Windows XP.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Moha

Quote from: XipeWelcome to the Wonders of Microsoft Windows XP.
Built on NT (Neanderthal Technology) :D - Microsoft eXtra Pathetic suite... :hehe:

Xipe

Quote from: MohaBuilt on NT (Neanderthal Technology) :D - Microsoft eXtra Pathetic suite... :hehe:


HAHA, meghogy NT-re epitettek.
jot hazudnak.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Fazék

Tudtok olyan lehetõleg ingyenes programot mondani, amivel lehet feliratfile-okat egyesíteni és utána más ponton szétvágni? Kell hogy támogassa a .sub formátumot! Elõre is köszi.

Feldin

Quote from: BlimpTudtok olyan lehetõleg ingyenes programot mondani, amivel lehet feliratfile-okat egyesíteni és utána más ponton szétvágni? Kell hogy támogassa a .sub formátumot! Elõre is köszi.
Ezt végsõ soron notepadban meg lehet csinálni nem?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

Quote from: FeldinEzt végsõ soron notepadban meg lehet csinálni nem?
Találkoztál már .sub kiterjesztésû felirattal jóember? Arra kárhoztatnál, hogy átírjak manuálisan az idõ/frameszám résznél párszáz sort?! Hát köszi szépen! :haha:

Darkstar

Úgy emlékszem, mintha a Subtitle Workshop tudna ilyet.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: DarkstarÚgy emlékszem, mintha a Subtitle Workshop tudna ilyet.
Köszönöm! Teszek vele egy próbát. :)

TurboK

Quote from: bpka000Ez nem az, ez azt állítja, hogy bejelentkezéshez elõbb le kell-e nyomni a Ctrl-Alt-Del-t, hogy feljöjjön a bejelentkezõ ablak.
Azt mivel lehet szabályozni hogy inditáskor automatikusan belépjen X accountba?

Quote from: XipeHAHA, meghogy NT-re epitettek.
jot hazudnak.
Az XP a win 2000-re épült, az meg az NT kernelre.

Ja, és Windows NT + Windows Milennium Edition + Windows CE = Windows CEMENT.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Cobra

QuoteAzt mivel lehet szabályozni hogy inditáskor automatikusan belépjen X accountba?
Szerintem automatikusan csak akkor tudsz bejelentkezni, ha csak 1 acc van a gépen. De az okosok majd felvilágosítanak minket   :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: DarkstarÚgy emlékszem, mintha a Subtitle Workshop tudna ilyet.
Kipróbáltam, lehet vele, köszi, majd még azért tanulmányoznom kell, mire tökéletes lesz a felirat... :)

Dragon

Quote from: CobraSzerintem automatikusan csak akkor tudsz bejelentkezni, ha csak 1 acc van a gépen. De az okosok majd felvilágosítanak minket   :)
XP-n tudtommal igen.
A Control Panel -> User Accounts -ban
a "Change the way users log on or off" segítségével tudod a bejelentkezõ képernyõt ki/be kapcsolni.
Aztán hogy innen tovább, azt nem tudom, lehet, hogy a a Management-ben kell valamit kavarni.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Darkstar

Quote from: BlimpKipróbáltam, lehet vele, köszi, majd még azért tanulmányoznom kell, mire tökéletes lesz a felirat... :)

Szivesen.  :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Xipe

olyan problemam lenne, hogy tegnap ugye letoltottem a Samurai Champloo-t es neztem egy darabig.
ma folytattam volna viszont hirtelen nincs kep az mplayerben csak hang.
tippek?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

TurboK

megváltozott a színfelbontás esetleg? próbálj rebootolni az általában megold ilyesmi problémákat.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Marfy

#2399
Quote from: Xipeolyan problemam lenne, hogy tegnap ugye letoltottem a Samurai Champloo-t es neztem egy darabig.
ma folytattam volna viszont hirtelen nincs kep az mplayerben csak hang.
tippek?
:eeek: hát ilyet még az mplayer nem produkált, eddig még nekem mindenen volt kép és hang.
Nem lehet hogy valamelyik paramétert rosszul adtad meg véletlenül, vagy a film lehet hibás de azt nem hinném.
Vagy esetleg a TV kimenettet piszkáltad mert akkor is fordulhat elõ ilyen.
Vagy restart :).
Vagy kapcsold fel a monitort :D.
Off: Mikor CSzünk az 1.6al majd küldj pm-et köszi.