Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

kelvor

Vidkártyán rajta van az extra csati, igen. A táp az Codegen 450W ATX P4, elméletileg bírnia kell a terhelést.

hőmérséklet mérőt mindjárt nézek valamit, nem vagyok benne nagyon járatos de ha megvan, írok.

Cloud

#15091
Táp kuka. Codegen? Inkább a halál.  Azért kapcsol le a gép, mert nem kap elég kraftot.  Hiába van ráírva hogy 450W az nem számít semmit.

Olcsón, akár használtan is lehet venni mondjuk FSP-ket.   Esetleg Chieftech-et, Enermax-ot...(ez utóbbi már drágább, de nem éri meg tápon spórolni)

Ajánlom figyelmedbe ph-nak a tápos topicját.

http://prohardver.hu/tema/melyik_tapegyseget_vegyem_mielott_kerdezel_olvasd/hsz_1-200.html

Főleg az első hszt.

kelvor

Hm, köszi, lehet hogy ez is közrejátszik. Közbe leszedtem egy hőmérséklet figyelőt.  50 és 70 fok között ingadozik a proci hőmérséklete. Most leszedtem az oldalát és mellé tettem egy ventilátort, hogy közvetlen fújja a gépet, eltelt 33 perc és még egyelőre bírja.

Cloud

#15093
Proci 90fokig mehet, nem az lesz a gond. Ha meg mégis az lenne akkor visszavenné az órajelet, meg a proci feszt, nem kapcsolna ki.

(mielőtt leugatna valaki a 90-100fokot a TJmax-ra értettem. Már ott is károsodhat hosszú távon, de attól még nem kapcsolna ki)

kelvor

Eddig bírta. 69 fokos volt a proci amikor újraindult a log szerint. Akkor viszont ez az én baromságom volt hogy ilyen szar tápot vettem. Utána kellett volna olvasnom normálisan. Köszi srácok, remélem egy normálisabb táppal megoldódik a dolog.

Cobra

Azért nem értelek, veszel 40e Ft-ért egy processzort, de a tápért nem adsz csak 6e Ft-ot, meg új videókártyát se veszel. Vettél volna egy FX6100-at és mellé egy normális tápot meg videókártyát.
A processzoron egyébként milyen hűtő van?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kelvor

A procin a gyári van rajta. Tulajdonképpen mindent újonnan vettem, a videókártyát is, úgy voltam vele, hogy a proci legyen olyan, amit nem kell lecserélni egyhamar, vidkártyát később vehetek még, ha szükségét érzem. Mondjuk annyira én nem értek hozzá de a gtx 550Ti-ről csak jókat hallottam és szerinem még ma  is megállja a helyét, 1 gb memória meg dx11 támogatás.
A táp meg, ahogyan azt írtam is, az én hülyeségem meg hozzá nem értésem következménye.

Cloud

Ezért kell kérdezni vásárlás előtt. :) No offense.

Tápot nézz valahol és jó lesz minden. Következőre meg egy olcsóbb  procihűtőt, hűvösebb lesz a procid, meg halkabb lesz a gép is.

kelvor

Ja, hát szerintem egy életre elegem lett a gépújításból.  :D

Cobra

Az 550Ti amikor kijött kb másfél éve, akkor jó kártya volt, de jelenleg az egyik legrosszabb ár/teljesítményű a középkategóriában. Egy Radeon 6850-nel vagy 7770-el sokkal jobban jártál volna.
Szóval marad a tápcsere, amit ajánlani tudok: olcsó kategória: Chieftec CTG500 vagy Corsair CX430, középkategória: Be Quiet Pure Power E8 430W (E7-et ne vegyél) vagy FSP Aurum 400W (most találtam egy hirdetést 17500-ért), felső kategória:  Be Quiet Straight Power, Enermax Pro82+ 425W (a moduláris verzió Modu82+ néven fut), Seasonic S12II-430.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Teljesen felesleges 10k fölött költenie tápra.

Darkstar

Quote from: Cobra on 2012-08-03, 15:51:28
(most találtam egy hirdetést 17500-ért)
És az középkategória? Wat  :zomg:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kelvor

#15102
Köszi, telefonálgatok épp, hátha itt Tatabányán van olyan számtechbolt, ahol vannak ilyen fajtájúak vagy legalábbis hasonló normális táp 10-12k között. 

Ez milyen?

SaiyaGin

Az okostelefonnal készített fényképekből hogy lehet kitörölni a készítés helyét meg az esetlegesen benne lévő többi olyan elrejtett információt, amiről a mezei telefonáló nem tud, és amit nem akar közzétenni? (Mármint azután, hogy a képet áttettem a számítógépre.)

Darkstar

#15104
Pl irfanview és elmented úgy, hogy kitikkeled a save exif data-t

De egyszerűbb, ha a telefonon kikapcsolod a geotagginget.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Quote from: kelvor on 2012-08-03, 16:11:20
Köszi, telefonálgatok épp, hátha itt Tatabányán van olyan számtechbolt, ahol vannak ilyen fajtájúak vagy legalábbis hasonló normális táp 10-12k között. 

Ez milyen?

PH-n ezt írták:

"Chieftec Arena-t ne vegyél régi elavult, ha nagyon meghajtod hamar megpusztulós CWT PUFP belesek"

kelvor

Ok, akkor nézem tovább.  :comp:

Cloud

Fennt vagy ph-n? Egyszerűen menj be a topicba, írd le milyen géped van, mennyit szánnál tápra és ott ajánlanak jókat. :)

Vagy ha gondolod írok én ha nem vagy regisztrálva.

Cobra

Legolcsóbb használható darab a Chieftec CTG450, bár az 500-as jobb egy fokkal, mert több és hosszabb kábelei vannak. Vagy FSP Hexa 400, de ennek is eléggé karcsú a kábelezése.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kelvor

Na szereztem egy 500-as Chieftechet próbaképpen, 1 óra után sem volt újraindulás magas terhelés mellett, úgy néz ki, működik. Jövőhétre még kigondolom elég e ez vagy beruházzak valami komolyabbra. Köszi Cloud, regelek majd ott.

Cloud

Egész más a két táp, jó lesz az ami most van. Ph-t meg érdemes nézni, rengeteg jó dolog van ott. :)

Puru²

Hamarosan én is belépek az SSD-s klubba ,ezek közül melyiket éri megvenni ?
- SSD OCZ Agility 3 120GB
- SSD OCZ Agility 4 128GB
- SSD OCZ Vertex 4 128GB
- SSD Corsair Force 3 120GB
- SSD Corsair Force GT 120GB
- SSD Samsung 830 Series 128 GB

Árban eget-rengető különbség nincs.

Cobra

Elvileg az Agility jóval olcsóbb, cserébe valamivel lassabb. Ennek ellenére, ha belefér anyagilag, akkor inkább a Samsung.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

Samu az jó darab, nekem is az van. De egyébként egyikel sincs baj, vegyed azt, amelyik szimpatikus.
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: Darkstar on 2012-08-03, 17:35:06
Pl irfanview és elmented úgy, hogy kitikkeled a save exif data-t

De egyszerűbb, ha a telefonon kikapcsolod a geotagginget.

:merci:

Darkstar

Érdekes kérdés: mitől lehet az, hogy ha itthon a routeren DMZ-be teszem a gépemet, akkor, ha csatlakozok az egyetemi VPN-re, a kapcsolat azonnal létrejön, viszont a rendszerrel való kommunikáción kívül semmilyen adatforgalom nem történik? Azaz adat kifelé megy, vissza viszont alig jön, ping 100% loss és hasonlók.  Ahogy kiveszem a beállítást a routerből, megy rendesen, szóval tuti ott lehet a hiba.
Nem egetrengető probléma, de érdekel.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2012-08-03, 15:51:28
olcsó kategória: Chieftec CTG500 vagy Corsair CX430, középkategória: Be Quiet Pure Power E8 430W (E7-et ne vegyél) vagy FSP Aurum 400W (most találtam egy hirdetést 17500-ért), felső kategória:  Be Quiet Straight Power, Enermax Pro82+ 425W (a moduláris verzió Modu82+ néven fut), Seasonic S12II-430.

Egyre több rosszat hallani a CX-ről, túl sokat olcsósítottak rajta,
nem megfelelő minőségűek az alkatrészek.
Szerintem: olcsók között FSP vagy FSP-beles bequiet; közép-
kategóriában Seasonic-beles Corsair; ezután pedig Seasonic vagy
Enermax.

Quote from: Cloud on 2012-08-03, 15:54:20
Teljesen felesleges 10k fölött költenie tápra.

Teljesen felesleges 10k alatt költeni tápra.
Mindkét kijelentés szélsőséges, de az enyém van közelebb az
igazsághoz. Egyrészt, egy ilyen konfig már azért kér kakaót a
12V-os ágon, itt már azért nem elég egy 12V-on gyenge vagy
egy nagyobb teljesítményűnek hirdetett gagyi.
Másrészt, nem csak a nyers teljesítmény számít, hanem a
hang és hatékonyság is, s ezek sem a 10k alatti kategória ezen
teljesítményszint mellett.

Quote from: Puru² on 2012-08-03, 20:44:50
Hamarosan én is belépek az SSD-s klubba ,ezek közül melyiket éri megvenni ?

Árban eget-rengető különbség nincs.

Ha minimális az árkülönbség, akkor én Samu 830-at mondanám,
mert az összes többi SF2281-es, s a hirdetett sebességét csak
jól tömöríthető adatok mellett hozza, valós teljesítménye viszont
alacsonyabb.

Quote from: Darkstar on 2012-08-08, 03:27:34


Csak tippelgetek, nem lehet, hogy a DMZ portja nem tetszik neki,
s nem válaszol rá?

Cloud

Egy 8-9 ezer ft-os FSP bőven elég ahhoz a géphez amit vett. És tapasztalatom szerint azok pl nem hangosak. De persze lehet többet is költeni tápra, nekem is Corsair volt, szinte néma, sőt nálam még moduláris is volt, használtan azok pl 14k környékén mennek. Kérdés hogy mennyire gondolkozik hosszú távon.(az a vga pl nem zabál olyan sokat)



Cobra

Quote from: Cloud on 2012-08-08, 21:54:01
Egy 8-9 ezer ft-os FSP bőven elég ahhoz a géphez amit vett. És tapasztalatom szerint azok pl nem hangosak. De persze lehet többet is költeni tápra, nekem is Corsair volt, szinte néma, sőt nálam még moduláris is volt, használtan azok pl 14k környékén mennek. Kérdés hogy mennyire gondolkozik hosszú távon.(az a vga pl nem zabál olyan sokat)
Azért egy 350-60APN-t nem vennék egy ilyen gépbe, inkább Hexa 400-at, az meg kicsivel 10e felett van.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Jó mondjuk azt kifelejtettem hogy én használt árakat mondok. Újonnan tényleg 10 fölött vannak a jó tápok.