Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Próféta

Quote from: Darkstar on 2012-08-08, 03:27:34
Érdekes kérdés: mitől lehet az, hogy ha itthon a routeren DMZ-be teszem a gépemet, akkor, ha csatlakozok az egyetemi VPN-re, a kapcsolat azonnal létrejön, viszont a rendszerrel való kommunikáción kívül semmilyen adatforgalom nem történik? Azaz adat kifelé megy, vissza viszont alig jön, ping 100% loss és hasonlók.  Ahogy kiveszem a beállítást a routerből, megy rendesen, szóval tuti ott lehet a hiba.
Nem egetrengető probléma, de érdekel.
Ne tedd DMZ-be a gépedet :) (Miért is van ott?)

VPN-nél mindig nézd meg, hogy betartod-e szóról szóra a VPN szerverhez adott csatlakozási leírást. Ha igen, akkor is lehet, hogy a routing tábládban két workaround valahogy üti egymást; mondjuk magát a VPN szervert is a VPN alhálón keresztül próbálná elérni, amivel ugye a VPN szerverhez kell fordulnia, és emiatt beciklik. Problémás esetben (a) próbálj tracert-elni tőled a VPN szerver WAN címéig, illetve egy VPN-en belüli címre, (b) meg nézegesd serényed a Windowsod és a routered routing tábláját, valamint (c) a VPN kliensed és - ha lehetőség van rá - a VPN szerver logját. Érezhetően mindhárom lehetőséget "hátha látszik belőle valami" alapon tudom ajánlani, mert ennyi információval megoldást nem tudok mondani, és nem is vagyok szakértő. Ja és a triviális: az otthoni LAN ill. DMZ címtartománya nincs átfedésben a VPN-en túli LAN-nal?

Darkstar

Csak próbálkoztam valamivel, de amúgy sem jött be. :D
Ennyire részletesen nem néztem utána a problémának, mert viszonylag gyorsan meglett a forrás és ez hajnali fél 3 körül volt, de majd valamikor nézegetem.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

Ha a ping és a tracert gond nélkül végigmegy, akkor miért nem tudok elérni egy weboldalt? ( totalcar.hu ) Próbáltam Chrome-mal és IE-vel is, ugyanúgy reggel óta semmi.
edit: most épp betöltött
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Darkstar

Szerintem ddosolják az index lapcsaládot, tegnap éjjel óta toszott lassú és időnként nem elérhető.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cobra

De a furcsa az, hogy maga az index.hu meg betöltött délelőtt meg most is rendesen.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

White SeeD

Valaki ajánlana ingyenes webtárhelyet?
Nem kell hogy nagy, elég 1-200 mb. Nem érdekel a reklámcsík felül, vagy hogy a szolgáltató neve ott díszeleg.
Lényeg hogy valóban ingyenes legyen és legalább egy mysql tábla legyen a joomlának.

Kivéve:
UW (nem megy a jooomla)
00webhost: minden egyes kattintásnál a képernyő közepén nagyban reklámozza magát hogy mennyire reklámmentes. Ennél a felső reklámcsík is jobb  ::)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Puru²

Quote from: White SeeD on 2012-08-16, 13:28:55
Valaki ajánlana ingyenes webtárhelyet?
Nem kell hogy nagy, elég 1-200 mb. Nem érdekel a reklámcsík felül, vagy hogy a szolgáltató neve ott díszeleg.
Lényeg hogy valóban ingyenes legyen és legalább egy mysql tábla legyen a joomlának.

Kivéve:
UW (nem megy a jooomla)
00webhost: minden egyes kattintásnál a képernyő közepén nagyban reklámozza magát hogy mennyire reklámmentes. Ennél a felső reklámcsík is jobb  ::)
Zymic esetleg ,bár nem túl megbízhatóak .

Cloud

HD filmlejátszás szempontjából milyen lejátszót, meg beállítást ajánlotok hogy akár a full HD filmeket is akadozás nélkül tudjam lejátszani egy ilyen notin?

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3763&review=HP+6510b

A proci az más: T8100

A 720p-t most viszi rendesen a VLC is meg a MPCHC is, de a hang néha valamiért beakad ez utóbbi lejátszónál. :S

Xzone

Quote from: Cloud on 2012-08-16, 20:00:20
HD filmlejátszás szempontjából milyen lejátszót, meg beállítást ajánlotok hogy akár a full HD filmeket is akadozás nélkül tudjam lejátszani egy ilyen notin?

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3763&review=HP+6510b

A proci az más: T8100

A 720p-t most viszi rendesen a VLC is meg a MPCHC is, de a hang néha valamiért beakad ez utóbbi lejátszónál. :S

mplayer2?

Cobra

Quote from: Cloud on 2012-08-16, 20:00:20
HD filmlejátszás szempontjából milyen lejátszót, meg beállítást ajánlotok hogy akár a full HD filmeket is akadozás nélkül tudjam lejátszani egy ilyen notin?

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3763&review=HP+6510b

A proci az más: T8100

A 720p-t most viszi rendesen a VLC is meg a MPCHC is, de a hang néha valamiért beakad ez utóbbi lejátszónál. :S
Sajnos ebben semmilyen hardveres gyorsítás nincs, így processzorból kell megoldania mindent. FHD-t AC3 hanggal szerintem nem tud semmivel rendesen lejátszani.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Liquid Snake

Külső winchester adapter helyébe véletlen laptop töltő került, és most nem akar elindulni. Van rá valami mód, hogy megjavuljon? Vagy dobhatom ki az egészet? :S

Próféta

Quote from: Liquid Snake on 2012-08-16, 23:39:57
Külső winchester adapter helyébe véletlen laptop töltő került
Nem teljesen világos, milyen kábel volt mivel összedugva?

Liquid Snake

Quote from: Próféta on 2012-08-16, 23:49:29
Quote from: Liquid Snake on 2012-08-16, 23:39:57
Külső winchester adapter helyébe véletlen laptop töltő került
Nem teljesen világos, milyen kábel volt mivel összedugva?

Tehát, ahova a külső winyónak az adapterét kellett dugni, abba a kis lyukba ment bele véletlen egy laptop töltő dugója. Azóta kiszedtem a winchestert a műanyag tokból, beraktam a gépbe és ott működik normálisan hála a jó égnek. Már csak az a kérdés, hogy azt a kis "átalakító" kártyaszerűséget ami a tokon belül volt és alakította át a winchester SATA és power bemenetelét, USB és adapteres-re azt meg lehet-e vajon javítani valamilyen módon?

Cobra

Gondolom elégett az elektronika a 3x feszültségtől, szóval kuka.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Liquid Snake

Quote from: Cobra on 2012-08-17, 00:28:43
Gondolom elégett az elektronika a 3x feszültségtől, szóval kuka.

Én is így gondoltam, beraktam mind2 winyót a gépbe, működik. Aztán próba szerencse alapon megint összeraktam a külsőwinyó tokba az egészet és mostmár működik... Ki érti ezt? Mindenesetre így legalább nem kell felakasztanom magam mert nem ment kárba több év gyűjtőmunkája xD

Cloud

Quote from: Cobra on 2012-08-16, 20:35:23
Quote from: Cloud on 2012-08-16, 20:00:20
HD filmlejátszás szempontjából milyen lejátszót, meg beállítást ajánlotok hogy akár a full HD filmeket is akadozás nélkül tudjam lejátszani egy ilyen notin?

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3763&review=HP+6510b

A proci az más: T8100

A 720p-t most viszi rendesen a VLC is meg a MPCHC is, de a hang néha valamiért beakad ez utóbbi lejátszónál. :S
Sajnos ebben semmilyen hardveres gyorsítás nincs, így processzorból kell megoldania mindent. FHD-t AC3 hanggal szerintem nem tud semmivel rendesen lejátszani.

Tudom hogy nincs gyorsítás, azért is akarok valamilyen kompromisszumos megoldást találni.  Valaki említett olyat hogy szerezzek be mpchc mellé coreAVC pro-t, vagy telepítsek valami ffdshow-t.  Na jó nekem ez kínai kicsit eddig amíg asztali gépem volt, nem foglalkoztam ilyennel, DXVA működött rendesen.

Cobra

CoreAVC fizetős, de biztos találni "próbaverziót". Viszont azzal se 100%, hogy menni fog rendesen. Ffdshowt használ az MPCHC, szóval azt nincs értelme mellé felrakni.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

NLZ

LAV Filters-t is megpróbálhatod.
[reserved]

Cloud

MPCHC-CoreAVC-AC3filter. Most ezekkel úgy néz ki hogy megy a legtöbb full HD film úgy, hogy mindkét CPU mag 60%-on dolgozik...  Remélem nem csak az a két film működik vele amit néztem(Star Trek, TF3)


Flaser

...vagy simán felrakod a CCCP-t ami felrakja az FFDShow-t (minden ami nem h-/x264), LAVFilter-t (h-/x264), VSFiltert és valsz. működik is minden. Kis bökdösés: a CoreAVC-nél jelenleg jobb (értds, processzor barátabb) a LAVFilter.

Ezután, ha nem bírsz magaddal még felteheted a MadVR Renderer-t.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

NLZ

ffdhow egy böhöm dög, szerencsére a lav már olyan szinten van, hogy ki tudja váltani szinte teljesen, ha nem kellenek az előbbi speckó beállításai.
jóérzésű embereknek ott a k-lite, abban van olyan opció, hogy direkt csak lav-ot tegye fel.

madvr méginkább erőforrás igényes, annak pont az a lényege, hogy a legjobb minőségű képet adja, bármi áron. ráadásul videókártya shaderjeit is igénybe veszi, amiből nemtom mennyire acélos az a noti, de sztem nem beszámítható.
[reserved]

kikuchiyo

#15141
Kurvajó, a legújabb nvidia linuxos driverrel már nem működik a monitorok közötti váltás. Ha rá van dugva a laptopra a külső monitor, akkor széthúzza az asztalt a két monitorra, mást beállítani nem lehet (például kikapcsolni a laptop képernyőjét).

Szerk: ellenben az xrandr --output lofasz --off, ami eddig nem működött, most működik. Elismerésem a kollégáknak a konzisztens viselkedésű driverért!
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2012-08-18, 11:38:01
Kurvajó, a legújabb nvidia linuxos driverrel már nem működik a monitorok közötti váltás. Ha rá van dugva a laptopra a külső monitor, akkor széthúzza az asztalt a két monitorra, mást beállítani nem lehet (például kikapcsolni a laptop képernyőjét).

Szerk: ellenben az xrandr --output lofasz --off, ami eddig nem működött, most működik. Elismerésem a kollégáknak a konzisztens viselkedésű driverért!
wat
En a legfrissebb ubuntu+nvidia-val laptop+whiteboard kombonal azt nem allitottam be amit nem szegyelltem.
xorg.conf kezi beallitasat nem engedi? Nekem regen mindig volt ket xorg.conf-om az egyik a csaklaptop a masik a laptop+monitor kombora, mert untam a kezi allitgatast es felbontassal szivast.
Persze nem tudom nalad mi van, melyik kartya, melyik ubuntu, mert azert mi is szivtunk jokat egy bizonyos nvida kartyaval.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

mkv fájlból hangsáv kitörlését mivel tudom megcsinálni?

Selmo


A tökéletesség unalmas.

.Attila


.Attila

mkv filmek DLNA-n keresztüli átnyomásával foglalkozott már valaki?

Kvikveg

#15147
Router kene, wifis, meg nyilvan kabelre is legyen lehetoseg, de ahogy latom az van kb mindegyiken.
Kesobb linux disztrot lehessen ra rakni. (csaladi request)
Tulkepp a regit akarom lecserelni, hogy legyen wifi is.
Tokhulye vagyok a piachoz, mi az ami ezeknek megfelel es nem krepal be fel ev alatt?
A hazban kell a wifi, legyen normalis titkositas meg beallitasi opciok. Tuzfal.

Hm. Ilyet mar lattam valahol.
http://edigital.hu/Router/Linksys_WRT54GL_54Mbps_WLAN_router-p24485.html
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

No, átjövök ide.
Szóval van ez az alaplap: MSI MS-7250 (SLI Platinum asszem).
Ezen nem hajlandó a win7 telepítő elindulni, pedig máshol azt olvasgatom, hogy azért megy.

Cloud

Quote from: Kvikveg on 2012-09-01, 22:42:53
Router kene, wifis, meg nyilvan kabelre is legyen lehetoseg, de ahogy latom az van kb mindegyiken.
Kesobb linux disztrot lehessen ra rakni. (csaladi request)
Tulkepp a regit akarom lecserelni, hogy legyen wifi is.
Tokhulye vagyok a piachoz, mi az ami ezeknek megfelel es nem krepal be fel ev alatt?
A hazban kell a wifi, legyen normalis titkositas meg beallitasi opciok. Tuzfal.

Hm. Ilyet mar lattam valahol.
http://edigital.hu/Router/Linksys_WRT54GL_54Mbps_WLAN_router-p24485.html

Én most pont ilyet használok, eddig a két hét alatt nem volt vele gondom.