Kalandjátékok és RPG-k, avagy a múlt nagyjai

Started by Shadowolf, 2004-04-28, 13:10:25

Previous topic - Next topic

Karma XXL

Quote from: LacosSilent Hillel nem játszott senki? Pedig nemrég a 3. rész olyan heves  benyomásokat keltett bennem, amit már régóta nem tasztaltam single player játéknál. Nameg Konami termék, japán munka. Hmm majd ha kitalálok vmi értelmeset, lehetet nyitok egy SH topicot...

Én a 2-nek nekimentem... A grafika gyönyörû volt, még az én gépemen is jól futott, a történet is érdekelt, DE. De a játék maga az egyáltalán nem kötött le, egyszerûen unalmas, sablonos volt... Meg a szörnyek, jajj, de félelmetes szeretnék lenni jajj Cone-Head jajj  :lul:

A CDk még megvannak, de nem hiszem hogy nekimennék mégegyszer :)

thrall

Quote from: SysOP XXLÉn a 2-nek nekimentem... A grafika gyönyörû volt, még az én gépemen is jól futott, a történet is érdekelt, DE. De a játék maga az egyáltalán nem kötött le, egyszerûen unalmas, sablonos volt... Meg a szörnyek, jajj, de félelmetes szeretnék lenni jajj Cone-Head jajj  :lul:

A CDk még megvannak, de nem hiszem hogy nekimennék mégegyszer :)
a 2-vel énis "jácottam" csak semit nemtudtam csinálni(még ajtót nyitni se, de mozogni igen) úgyhogy szörnyet nemláttam :D

Karma XXL

Quote from: thralla 2-vel énis "jácottam" csak semit nemtudtam csinálni(még ajtót nyitni se, de mozogni igen) úgyhogy szörnyet nemláttam :D

Ne lepõdj meg, nem tudsz ajtót nyitni az elsõ 3 órában, addig bolyongj a ködben, úgyis ott jönnek a szörnyek zum erst, meg amúgy se mehetsz máshova. Nagyon  :morci: lettem attól a játéktól, pedig komolyan érdekelt volna a története ...

Fazék

üdv!
visszatértem a Szigetrõl és megdöbbenve tapasztaltam, hogy valaki az általam oly régóta keresett Gabriel Knight 2-t elérhetõvé tette torrent-en :whoah: (suprnova-n) és akinek jelent valamit a GK név az kezdje el letölteni, mert akkor talán több eséllyel és hamarabb jön le nekem is a bittorrent mûködési elve szerint :)

Karma XXL

Quote from: Blimpüdv!
visszatértem a Szigetrõl és megdöbbenve tapasztaltam, hogy valaki az általam oly régóta keresett Gabriel Knight 2-t elérhetõvé tette torrent-en :whoah: (suprnova-n) és akinek jelent valamit a GK név az kezdje el letölteni, mert akkor talán több eséllyel és hamarabb jön le nekem is a bittorrent mûködési elve szerint :)

Nekem nem mond sokat a GK név, csak annyit hogy van egy 6 CDs Gabriel Knight: The beast within nevû játék a polcomon, amit még nem próbáltam ki, de a 486osomon menni fog  :lazza:

Lacos

SysOP:
A 2-n én se nyomtam végig, bár a sztori miatt érdemes lett volna. De szvsz a 3 egész más tészta :) Ha van rá lehetõséged, szánj rá egy órát  :gevumezs:


Persze ilyen játékkal csak este, egyedül, csendes sötétségben érdemes játszani.

Karma XXL

Quote from: LacosSysOP:
A 2-n én se nyomtam végig, bár a sztori miatt érdemes lett volna. De szvsz a 3 egész más tészta :) Ha van rá lehetõséged, szánj rá egy órát  :gevumezs:


Persze ilyen játékkal csak este, egyedül, csendes sötétségben érdemes játszani.

Majd utánanézek ;) Az intróját természetesen megnéztem, meg a trailereket amik a 2-ben benne voltak, de tovább nem néztem - torrent I go  :gevumezs:

Este, egyedül, csendes sötétségben System Shock 2-t jó még játszani  :p Az egyik leghangulatosabb játék volt számomra, pedig grafikailag nem is egy hûde (az emberkék feje oldalról lapított, mint a halaké), de nagyon lekötött, és rendesen "borzongtam" tõle :D

Lacos

A System Shock 2-t csak egy haveromnál láttam, még jó régen. Viszont a Deus Ex-et végigvittem. Ha nem csal az emlékezetem, ugyanaz a csapat faragta mindkettõt. A Deus Ex kifejezetten jó volt, még ha nem is paráztatós ;)

Karma XXL

Quote from: LacosA System Shock 2-t csak egy haveromnál láttam, még jó régen. Viszont a Deus Ex-et végigvittem. Ha nem csal az emlékezetem, ugyanaz a csapat faragta mindkettõt. A Deus Ex kifejezetten jó volt, még ha nem is paráztatós ;)

Ámen. Sajnos én csak a második részével akadtam össze, de az nálam meg-se-mozdult (TM) :(

Lacos

A Deus Ex 2 szvsz ki lett herélve. Nem sokat vesztettél vele (konzolátiratok rulez. 1ébként az SH kifejezetten jó átirat, ugye, a konzolosok hamarabb játszhattak vele kb fél évvel, a PCsek meg nagyobb felbontásokat, és brutál (állítható) méretû textúrákat kapnak cserébe)

Egyébként arról lövésem nincs, hogy az SH3nak mik az alapkövetelményei hardware-fronton.

Karma XXL

Quote from: LacosEgyébként arról lövésem nincs, hogy az SH3nak mik az alapkövetelményei hardware-fronton.

Most már tudom... És sajnos (számomra) nem bíztató:

QuoteMINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS

Windows XP/ME/2000/98
1 GHz Pentium III or Athlon processor (or equivalent)
256 MB RAM
GeForce3 Ti/Radeon 8500 Video Chipset w/32MB VRAM
DirectX 8.1b or higher (not included)
DirectX 8.1 compliant sound card
4X CD-ROM or 2X DVD-ROM drive
650 MB free hard disk space

És kifejezetten hangsúlyozza, hogy

QuoteSupported video chipsets:
NVIDIA GeForceFX, GeForce4Ti, GeForce3Ti (GeForce MX series not supported.)
ATI Radeon 9800, 9700, 9600, 9500, 9200, 9100, 9000, 8500
Matrox Parhelia

Így nem sok esélyem van nekem az 566@850 Mhzes celeronkámmal meg a Gef4 MX420as kártyámmal :(

Lacos

Ez tényleg nem jó :(

Mondjuk, hogy az MXet nem támogatja, azt valahol sejtettem. Manapság minden játék a VGA teljesítménytõl függ. Amikor azt írtam az SH3-mal kapcsolatban, hogy brutális textúra méretek, nem vicceltem. A legnagyobb textúrabeállítás folyamatos megjelenítéséhez negyedgigás kártyát ajánlanak...
és tényleg, az én R9700asom nem volt elég hozzá.

thrall

nemtujátok honnan tudom megszerezni a monkey island 1-2-t??(amásik 2-t már végigvittem és azok nagyn tecettek)

Stairan

#403
Quote from: thrallnemtujátok honnan tudom megszerezni a monkey island 1-2-t??(amásik 2-t már végigvittem és azok nagyn tecettek)
Itt van egy Monkey Island 2 torrent

Titkos

Quote from: StairanItt van egy Monkey Islnad 2 torrent

És miután a játék megvan, szerintem nézz be a //www.scummvm.org oldalra, mert ha letöltöd a ScummVM programot és azzal indítod a Monkey-t, még zene meg hang is lesz a játékhoz. (Amúgy sajnos nem valószínû, hacsak nincs valami 10 éves Soundblaster kártyád. ;) )
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


thrall

kösz mindkettõtöknek legalább eglesz mind a 4 :D:D és várjuk az 5. részt is

Titkos

Quote from: thrallkösz mindkettõtöknek legalább eglesz mind a 4 :D:D és várjuk az 5. részt is

Az biztos, csak el ne szúrják, úgy mint a 4.-et. :(
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Dragon

Quote from: TitkosÉs miután a játék megvan, szerintem nézz be a //www.scummvm.org oldalra, mert ha letöltöd a ScummVM programot és azzal indítod a Monkey-t, még zene meg hang is lesz a játékhoz. (Amúgy sajnos nem valószínû, hacsak nincs valami 10 éves Soundblaster kártyád. ;) )

Még tudnám ajánlani a Micro$osft Virtual Machine-t, ami egy régi jó nevû VM-bõl lett "fejlesztve".
Bármilyen oprendszer telepíthetõ rá, sõt, vindóz is!
Kezel hálózatot, virtuális hangkártyát, mindent.
Ha van régi DOS-os installod, meg autoexec.bat, config.sys, meg régi SB driver, akkor megy frankón.
Az ára kicsit borsos, dehát khmmm.... szóval.... no, tudjátok ti azt  :hehe:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Feldin

Quote from: thrallnemtujátok honnan tudom megszerezni a monkey island 1-2-t??(amásik 2-t már végigvittem és azok nagyn tecettek)
Tõlem vagy Shadow-tól :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Vikunya

Quote from: thrallnemtujátok honnan tudom megszerezni a monkey island 1-2-t??(amásik 2-t már végigvittem és azok nagyn tecettek)

Itt is meg van mind a kettõ.
ScummVm meg tényleg jó dolog.
I'm the Black Mage! I solve my problems through violence.

thrall

Quote from: VikunyaItt is meg van mind a kettõ.
ScummVm meg tényleg jó dolog.
az elsõ is lmeglesz az a jó :P
amúgy énis remélem hogy az 5-öt viszarakják 2d-snek veagy leglább tesznekbele egeret(a 3d vel nemvolt gondom cask nemvolt egér és úgy el let b@szva)

Titkos

Quote from: thrallaz elsõ is lmeglesz az a jó :P
amúgy énis remélem hogy az 5-öt viszarakják 2d-snek veagy leglább tesznekbele egeret(a 3d vel nemvolt gondom cask nemvolt egér és úgy el let b@szva)

Szerintem nem is a 3D és az irányítás volt a legnagyobb hibája a 4-nek, hanem, hogy teljesen eltünt belõle az a jó hangulat, ami az elõzõ részeket jellemezte, a történet is elég béna volt, logikai hibákkal megspékelve és néhány szinkronhang is más volt, mint a 3-ban (Stan pl. elég fura lett). ;)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


thrall

Quote from: TitkosSzerintem nem is a 3D és az irányítás volt a legnagyobb hibája a 4-nek, hanem, hogy teljesen eltünt belõle az a jó hangulat, ami az elõzõ részeket jellemezte, a történet is elég béna volt, logikai hibákkal megspékelve és néhány szinkronhang is más volt, mint a 3-ban (Stan pl. elég fura lett). ;)
na jah az egy másik dolog meg amúyg túl könnyû (kivéve a monkey combat-ot amit még nemtudtam megcsinálni) :P engem az irányítás zavart nagyon

Bruce

Lenne itt egy olyan kérdésem (ebben asszem fõleg Trivi segítségére számíthatok...  :hehe: ), hogy Chrono Crossban hogyan kell a Chrono Crosst használni? SPOILER Csak mert Cronoék azt mondták mielõtt használtam a Time Egg-et, hogy azt használjam, de hiába nyomtam el vagy százszor a fõellenség ellen, semmi hatása nem volt... És így nem tudtam kiszabadítani Schala-t :(

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Shadowolf

Quote from: BruceLenne itt egy olyan kérdésem (ebben asszem fõleg Trivi segítségére számíthatok...  :hehe: ), hogy Chrono Crossban hogyan kell a Chrono Crosst használni? SPOILER Csak mert Cronoék azt mondták mielõtt használtam a Time Egg-et, hogy azt használjam, de hiába nyomtam el vagy százszor a fõellenség ellen, semmi hatása nem volt... És így nem tudtam kiszabadítani Schala-t :(

A lényeg hogy egy adott sorrendben használj mind a 6 színû varázslatból 1-1-et  és a legvégén a Chrono Crosst.

A sorrend: sárga, piros, zöld, kék, fekete, fehér, és végül a Chrono Cross.

Ahhoz hogy ezt meg tud csinálni, elemental lvl 8 és full stamina (nomeg jó idözítés :)) szükséges.

Sok szerencsét! ;)

Fazék

ma este szembesültem vele, hogy valaki egy elegáns keresztbekarccal kinyírta az eredeti American McGee's Alice játékom elsõ cd-jét. nem esett jól. eheti szombati meet-re légyszi, akinél van cd-m az hozza vissza, mert ugyan reggel szüretre megyek majd, de mindenképpen megpróbálok ott lenni 5 körül a Burger King-ben (ugye ekkor szokott úgy nagyjából mindenki ott lenni?). sajnos nem emlékszem, hogy pontosan kiknek kéne pm-et küldenem, mert végül nem figyeltem kihez mi megy, de a következõ cd-ket várom vissza:

Total Annihilation, Neverwinter Nights, Tiberian Sun - Trivi talán?
Baldur's Gate 1-2 + kieg-ek - na ezekrõl fogalmam sincs kinél vannak... úgyhogy lehet próbálkozni :)
sztem nem hagytam ki semmit, de nyugodtan szóljatok, ha mégis...

remélem a short-notice ellenére megtudjátok oldani a cd-k odahozatalát.
köszi, én

ui: és bocsi hogy 2 thread-be is post-olom, de hátha valakit nem érdekel az egyik témakör és nem nézi... köszi még1x

Bruce

Quote from: ShadowolfA lényeg hogy egy adott sorrendben használj mind a 6 színû varázslatból 1-1-et  és a legvégén a Chrono Crosst.

A sorrend: sárga, piros, zöld, kék, fekete, fehér, és végül a Chrono Cross.

Ahhoz hogy ezt meg tud csinálni, elemental lvl 8 és full stamina (nomeg jó idözítés :)) szükséges.

Sok szerencsét! ;)
Ez most komoly? Na, ezt asszem gyakorolgathatom egy darabig... Azt már megcsináltam, hogy hat különbözõ szín után használtam, de hogy még a sorrend is számítson... álmomban sem gondoltam volna. Erre egyébként kapunk a játékon belül infót, vagy ránk bízták, hogy a kisujjunkból rázzuk ki? Na mind1, asszem hosszú és álmatlan éjszakáknak nézek elébe. Már ha egyszer hazajutok 150 km messzeségébõl... :(

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

VASH

Sorry ha mar volt rola szó, nem olvasom végig mind a 450 postot...

Onimusha, nekem annyira tetszett hogy vagy 10x végigjátszottal, uccs alkalommal mar arra hajtottam hogy mindenkit egy utésbõl öljek meg:D

szerintem a legnagyobb klasszikusnak számít amit pc-re is kiadtak, tudom ajánlani mindenkinek, és ha van még ehhez hasonló finomság pc-re akkor sürgõs üzenet nekem, azonnal, de máris:D  olyan szívesen nyiszálnék még nyakakat, azon is gondolkodtam hogy veszek egy  PS2 hogy végignyomhassam az másik 2 részt is, szerintetek megérné?
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself

Itachi

Quote from: VASHSorry ha mar volt rola szó, nem olvasom végig mind a 450 postot...

Onimusha, nekem annyira tetszett hogy vagy 10x végigjátszottal, uccs alkalommal mar arra hajtottam hogy mindenkit egy utésbõl öljek meg:D

szerintem a legnagyobb klasszikusnak számít amit pc-re is kiadtak, tudom ajánlani mindenkinek, és ha van még ehhez hasonló finomság pc-re akkor sürgõs üzenet nekem, azonnal, de máris:D  olyan szívesen nyiszálnék még nyakakat, azon is gondolkodtam hogy veszek egy  PS2 hogy végignyomhassam az másik 2 részt is, szerintetek megérné?
Nem volt.Ja és ha érdekel én mind a 3 at végig vittem.A 2 egy 2 egy nagy xar.A 3 viszont egy mestermû.Kérdés;Az oni-spirits mini game et is végig vitted?Nekem az még nem ment akárhogy is szenvedtem vele...Max a 10. szintig jutottam.Mert ugyebár ha végig viszed akkor elõrõl kezdheted a game et Bishamon s sword al, és végtelen itemmel és varázserõvel. :hail:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

VASH

Quote from: ItachiNem volt.Ja és ha érdekel én mind a 3 at végig vittem.A 2 egy 2 egy nagy xar.A 3 viszont egy mestermû.Kérdés;Az oni-spirits mini game et is végig vitted?Nekem az még nem ment akárhogy is szenvedtem vele...Max a 10. szintig jutottam.Mert ugyebár ha végig viszed akkor elõrõl kezdheted a game et Bishamon s sword al, és végtelen itemmel és varázserõvel. :hail:

13 lvl úgy hogy örökéletem volt és ott már képtelenség bármit is csinálni:D

Tehát javaslod hogy vegyek egyet?
You can't stop me
I love the world with all its lies
You can't stop me
I'm close enough to kiss the sky
keep it to myself
keep it to myself