Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: AlkyraHúúúhhh... nagyon meglepett a vége én valamhogy nem erre számítottam.
Na igen. A végén én is néztem, hogy most akkor ez lesz (amit leírtál) vagy az, ami valójában a vége lett.
Btw, én kb így gondoltam a végét, de az utolsó elõtti részben azt hittem, hogy most hirtelen jön a fordulat, aztán más lesz a vége...

Ramiz

Quote from: BlimpKész. Mégse bírom ki. (...)

Szegény Blimp ezt már nem fogja tudni megemészteni... :)
GitS SAC egy epizódja többet ér, mint az egész *lf*n L**d... :haha:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: MohaNa igen. A végén én is néztem, hogy most akkor ez lesz (amit leírtál) vagy az, ami valójában a vége lett.
Btw, én kb így gondoltam a végét, de az utolsó elõtti részben azt hittem, hogy most hirtelen jön a fordulat, aztán más lesz a vége...
Csatlakozom A masik csajszi jobban passzolt volna hozza. Igazabol kivancsi voltam, hogyan vagjak ki magukat ebbol a kutyaszoritobol. Remenykedtem, hogy Taka-chan es Midori regi haverja nem koppannak nagyot, de hat az elet nem egy habos torta...
Miutan megneztem, azt hittem, jobban megalapoztak Seiji harcitermeszetet, es meglepve vettem eszre, hogy csak az elso resz elejen verekszik igazan, es morcosan, utana mindig vigyaz errearra... Valahogy ez jobban passzolt hozza, mint a szelid termeszete. Szerintem. Vagy csak tul sok Hellsinget neztem? :__devil:  :D
Meg az volt nagyon LOL, amikor csereltek... Hat, megneztem volna meg par olyan reszt. Amikor Midori feloltozteti Seijit katonanak, az meg morcosan nez vissza... Kesz.. Doltem a rohogestol. :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Quote from: KvikvegMeg az volt nagyon LOL, amikor csereltek... Hat, megneztem volna meg par olyan reszt. Amikor Midori feloltozteti Seijit katonanak, az meg morcosan nez vissza... Kesz.. Doltem a rohogestol. :lul:
Na az biztos! Az a rész totál nagy LOL volt!
Én most nekikezdtem a mangának. Az is legalább ilyen jónak ígérkezik. :)

Ja, és akkor úgy látszik, nem csak a fiúknak tetszhet ez a sorozat. :haha:

Alkyra

Én nem lány vagyok, ha rám gondoltál...
(ezt csak ezért mondom, mert jópáran azt hitték a nevem miatt hogy lány vagyok... Hogy lehet az Alkyra név egy lány neve???)

Én akkor döltem a nevetéstõl amikor
Seiji wc-ni próbált Midori meg segíteni akart...hát akkor majdnem leestem a székemrõl...

Hmm... Szerintetek a Fruit Baskets mennyire jó?
Akarok még nézni romantikus filmeket.(lásd Romantik Thread..) :haha:

noriko

Quote from: AlkyraHmm... Szerintetek a Fruit Baskets mennyire jó?
NAGYON!!!!!!Kedvencem!:)
"I wish I could, but I don't want to."

Moha

Quote from: AlkyraÉn nem lány vagyok, ha rám gondoltál...
Azt tudom. Speciel Kvikveg post-jára reagáltam, tehát az üzenetet is neki címeztem. ;)

Mattanja

Quote from: MohaJa, és akkor úgy látszik, nem csak a fiúknak tetszhet ez a sorozat. :haha:
Fõleg mivel valószínûleg már szombaton említést tehetek majd róla az Anime és az ellenkezõ nem (=partner) thread-ben... :)
Tényleg jó kis anime, kár, hogy ilyen rövid. :(
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Manitu

Quote from: AlkyraHmm... Szerintetek a Fruit Baskets mennyire jó?
Akarok még nézni romantikus filmeket.(lásd Romantik Thread..) :haha:
Harmadik részénél tartok, eddig nagyon bejött:D


.Attila

Quote from: RamizSzegény Blimp ezt már nem fogja tudni megemészteni... :)
GitS SAC egy epizódja többet ér, mint az egész *lf*n L**d... :haha:
Gondolom ez úgy érinti õt, mint ha neked azt mondanák, a Cowboy Bebop egy nagy... ki sem mondom inkább :)
És hogy ne legyek off:
Nézem a Jubei-chan 2-t, és annak ellenére, hogy többen azt mondták csalódás az elsõ sorozathoz képest, én eddig nem úgy érzem :) Tény, hogy a blöd részek kicsit negatív irányba lettek blödebbek, viszont az akció részebb jobb, nekem nagyon tetszik :)

Ramiz

Bonci: lehet, de (ultimate érv ==>) a Cowboy Bebopot...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

...nem lehet egy postban emlegetni az E.L.-del. :D (Érvelés agy hiányában elmarad. :__devil: )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Cobra

Megnéztem az Akira-t, és...ööö...olyan, mint az NGE. Elég elvont, nekem nem tetszett, de ez is olyan, mint az NGE, mindenkinek egyszer túl kell esnie rajta, akár tetszik, akár nem  :)
Grafikailag viszont meglepõen jó volt, ahhoz képest, hogy '87-es.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Ramiz

Grafikailag nagyon ott van, az biztos.
Az Akira egy igazi "must see", ebben is egyetértek.
De szerintem azért nem olyan elvont, mint az NGE. És ezek a tizenévesek egy kicsit különböznek is azoktól a tizenévesektõl. :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Titkos

Quote from: AlkyraÉn nem lány vagyok, ha rám gondoltál...
(ezt csak ezért mondom, mert jópáran azt hitték a nevem miatt hogy lány vagyok... Hogy lehet az Alkyra név egy lány neve???)

Ha ez megnyugtat, én az avatarod miatt néztelek lánynak. ;)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Titkos

A Vandread témához: nekem is nagyon tetszett, Dita tényleg kawaii és a befejezés is jó volt. :)
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Fazék

#2176
Quote from: White SeeDAzértmég sosem halottam olyan anime-rõl amit ennyire szélsõségesen ítélnek meg. Van aki megabrutáljónak titulálja, van aki szerint meg fulltotálxar.
Ha lesz netem elsõ dolgom lesz leszedni és belenézni. Már kíváncsi vagyokrá:)
Hidd el, szeretnék látni egy ideig azon emberek szemével, akik ezt az anime-t értékesnek, jónak, komplexnek és egészében szépnek találják... Nehezen hiszem el, hogy ennyi igénytelen ember lenne, mert ha ad rá vki egy 6-ost (esetleg 7-est), az még rendben, neki vmi miatt mégis tetszett. De nem tudom honnan van ennyi ember és kik õk, akik elsöprõ többséggel 10,10,10,10,10,10-et adnak a sorozatra, milyen más esetlegesen akár elismert jó anime-ket szeretnek, és mi vitte rá õket, hogy azokkal egyszintre esetleg fölé helyezzék az Elfen lied-et... Ez az, pár perc reggeli elfoglaltságként ennek fogok utánanézni kíváncsiságból...

edit: illetve hát ahogy írtam korábban is, nem csak az átlag tévénézõ rajong érte, hanem a legtöbb anime-kkel foglalkozó oldal, fansubber csapatok kedvence lett AnimeReactor-tól megkapta a sorozat 2004-ben a Best Female Character, Best OP/ED, Best Fanservice, Best Drama, Best Thriller díjakat... továbbá a legtöbb szavazós oldalon benne van a top10-ben. Szóval ezen okok miatt értetlenkedem és tényleg örülnék ha megnéznéd, hátha kiderülne, hogy én vagyok a hülye, hogy nem látom egy tiszta fanservice-es (ezt a díjat jogosan kapta, ezért van sztem a 10-esek tömege... csak itt a mellek és s*ggek és stilizáltan megrajzolt p*nák mellé fölrakhatjuk a vért is a listára...) sorozatban a zsenialitását. Remélem mihamarabb lesz net-ed, hogy meg tudd nézni.

edit2: Átnézegettem pár ember szavazásait. Sajnos olyanok is adtak rá 9-est, akik félmillió anime-t láttak és egész normálisan is pontozták õket. Vagyis van ebben az anime-ben valami ami a tömegnek átkozottul tetszett, belõlem pedig kihozta a legerõsebb ellenszenvet. Ez van, szóval várom véleményedet. Ha segít és jössz valamikor meet-re, esküszöm kiírom neked egy DVD-RW-re, hogy mihamarabb láthasd. :)

Chronos

Quote from: BlimpHidd el, szeretnék látni egy ideig azon emberek szemével, akik ezt az anime-t értékesnek, jónak, komplexnek és egészében szépnek találják... Nehezen hiszem el, hogy ennyi igénytelen ember lenne, mert ha ad rá vki egy 6-ost (esetleg 7-est), az még rendben, neki vmi miatt mégis tetszett. De nem tudom honnan van ennyi ember és kik õk, akik elsöprõ többséggel 10,10,10,10,10,10-et adnak a sorozatra, milyen más esetlegesen akár elismert jó anime-ket szeretnek, és mi vitte rá õket, hogy azokkal egyszintre esetleg fölé helyezzék az Elfen lied-et...
Pontosan...

9.5/10.0 (214 reviews)  (top 200: # 6)

Ehhez nincs is mit hozzáfûzni, de azért a legutóbbi 2-3 értékelésbõl kiragadnék pár mondatot...
QuotePerhaps it is my tendency to only watch anime which everyone says is a masterpiece already, but Elfen Lied really does blow everything out of the water. At first I did not expect much, because it seemed like just another pointless for-the-fans blood and nudity-fest, but that was not the case. Instead, we got a touching and in-depth story about people and society.
Véleményem: No comment.
QuoteThe story is well done and well scripted. Every word was believable and the flashback scenes were amazing.
The characters are also well -created and the main reason I liked this anime so much. When I saw the flashback story of the main character as a child, I knew this anime was one to buy.
Overall, Elfen Lied has probably pushed it's way into my top 3 now.
Véleményem: No comment 2.0...
QuoteI consider this anime a beautiful, masterpiece that blows so much away in the anime world. I cant believe how deep and dark this is, that I am addicted to its mysterious darkness. This anime is beautiful.
QuoteElfen Lied is a shockingly bloody drama with elements of comedy but a much deeper plot. Character development and storyline are amazing although a bit unrealistic. The powerful pull of mystery and excitement keeps you glued till the very end.

CHRONOS

Cobra

Azért kíváncsi lennék egy olyan értékelésre, ahol amerikaiak nem szavazhatnak, ott hány %-ot kapna az EL?   :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Maron

Elfen Liedbõl 8 kemény részt láttam, de úgy döntöttem, hogy tartok egy szünetet benne, és majd folytatom. Ezt mondtam október tájékán. Azóta próbálom rászánni magam, hogy nézzem végig legalább. Amiért érdemes egyáltalán belenézni az opening. Nekem iszonyatosan tetszik, ezért vártam az OST-jére. Az ending egy jó átlagos szám - nem rossz, de kapásból tudnék vagy 10 (ha nem több) dalt mondani, ami sokkal jobb. És amúgy az animébõl kihagytak pár dolgot, mert 2 vagy 3 fejezetet olvastam a mangából, és úgy az 1. rész nekem kicsit darabosnak tûnt (de az sem jobb, mint az anime).

Manu

Quote from: CobraMegnéztem az Akira-t, és...ööö...olyan, mint az NGE. Elég elvont, nekem nem tetszett, de ez is olyan, mint az NGE, mindenkinek egyszer túl kell esnie rajta, akár tetszik, akár nem  :)
Grafikailag viszont meglepõen jó volt, ahhoz képest, hogy '87-es.


Nálam az Akira volt az elsõ, de amikor ide feljöttem, és hangot adtam rajongásomnak, többen, bár nem kritizálták, de elég középszerûnek ítélték meg. Azóta annyira nem lekendezek, de ez most egy kicsit rendbe rakta a lelki világom :D


Blimp: Vigyázz, mert rögeszméssé válsz és az egész nem ér meg annyit. Mindenesetre a végsõkig élvezheted teljeskörû támogatásom :D

.Attila

#2181
Vhogy mintha nem lenne olyan nagy dolog ez a sorozat (az elsõvel együtt), de engem mégis annyira megfogott, hogy bekerült a kedvenceim közé :)
A végén meg is hatódtam egy kicsit, régen volt már, hogy egy megjelent egy kis könny a szememben, de ez a sorozat elérte :)
Úgyanúgy, mint a Green Green-nél, itt is vannak mellékszereplõ idióták (ill. a GG-ben nem annyira mellékszereplõk), akik az elsõ sorozatban még jók voltak, de a 2.ban eltúlozták õket. De nem érdekelt. Nagyon jó sorozat, és nem értek egyet azokkal, akik azt mondják, hogy a 2. csalódás az 1.höz képest.

Btw. az rendezte, aki a Kodomo no Omocha-t (van is utalás a Kodocha-ra, méghozzá nyílt utalás :)), ill. a Fruits Basket-et.

edit: kedvenc karakterem: Ayunosuke :)

Raggie

Quote from: ManuNálam az Akira volt az elsõ, de amikor ide feljöttem, és hangot adtam rajongásomnak, többen, bár nem kritizálták, de elég középszerûnek ítélték meg. Azóta annyira nem lekendezek, de ez most egy kicsit rendbe rakta a lelki világom :D
Én lemaradhattam róla, mert az Akira mellett biztos hogy kiálltam volna! Azontúl, hogy kötelezõ darab, komplex és nem annyira/úgy mint az NGE(szvsz). :jee:
Ja igen és akinek túl zavaros volt, vagy csak egyszerûen azt mondogatják azóta is, hogy "mégmégmég" azoknak mondom, hogy van manga is belõle, és mint azt többé kevésbé megszokhattuk (jóval)bõvebb mint a film.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Manitu

Látom kavarognak az indulatok:D Had védjem egy kicsit az EL-et. A Chronos által idézett értékelések közül az utolsó elég korrekt, egyedül a mély tartalommal nem értek egyet. Jó kis dráma, jól kidolgozottak a karakterek, (külsõre, belsõre) még ha a valóságtól nagyon távol is állnak. Viszont semmi társadalmi, meg hasonló nincs benne (ha jól értettem az amcsik valami ilyet emlegettek). A sztorija nagyon jó, és az endingre tényleg megérdemli az a best of... díjat. (Az opening se rossz:) ) Kellõ mennyiségû humort tettek bele, és talán a kelleténél kicsit több vért, de hát aki nem bírja, ne nézze... nekem még az elfogadható határon bellûl maradt. A sztori pedig szerintem elég egyedi, legalábbis hasonlóhoz nem nagyon volt szerencsém eddig.

A sok 10-es értékelésrõl meg annyit, hogy ez eléggé szubjektív rendszer... Ha valaki frissen nézett meg egy sorozatot, teljesen máshogy értékeli, mint mondjuk akár egy héttel is késõbb. Addigra már letisztul benne a kép, esetleg rájön, hogy "lehet hogy jó volt ez a sorozat, de amit múlt hónapban néztem, az még jobb volt" vagy megnéz valami mást, és annak tükrében már mást gondol az egészrõl... de addigra már adott rá egy 10-est hirtelen felindulásból. Nem is nagyon szoktam adni ezekre az értékelésekre, max ha van hozzájuk indoklás is, az hogy valaki mz/x nickkel adott rá 10 pontot, nekem nem igazán jelent semmit. Az már inkább hogy, mondjuk 200-an értékelték az adott animét, míg az adott oldalon egy animére az átlag mondjuk 70. Az már az jelenti, hogy érdemes lehet megnézni...


Feldin

Quote from: DamnatusHali!

Megnéztem a Nindzsák bandáját. Valóban sajátos alkotás, egy képregény-vetítés, de ne törjétek magatokat, hogy moziba megnézzétek. Ja és elég gyakós. És van tippem, hogy a Kenshin vett belõle ötletet.
ftp-n fenn van?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Samurai Deeper Kyo végignézve.
Elején jól indult de a végére ellaposodott :(
Viszont a Chobits szupi jó!!!!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Alkyra

Jah. jah! :D
Mindekinek ajánlom aki kicsit is szereti a romantikus vígjátékokat!:D
Nekem az egyik kedvencem. :D
Ajánlom neked még a Vandread-et s Midori no Hibi-t.

Marfy

Quote from: FeldinViszont a Chobits szupi jó!!!!!!!!!
Örülök hogy teccik :). :jee:

Darkstar

Quote from: ManituLátom kavarognak az indulatok:D Had védjem egy kicsit az EL-et. A Chronos által idézett értékelések közül az utolsó elég korrekt, egyedül a mély tartalommal nem értek egyet. Jó kis dráma, jól kidolgozottak a karakterek, (külsõre, belsõre) még ha a valóságtól nagyon távol is állnak. Viszont semmi társadalmi, meg hasonló nincs benne (ha jól értettem az amcsik valami ilyet emlegettek). A sztorija nagyon jó, és az endingre tényleg megérdemli az a best of... díjat. (Az opening se rossz:) ) Kellõ mennyiségû humort tettek bele, és talán a kelleténél kicsit több vért, de hát aki nem bírja, ne nézze... nekem még az elfogadható határon bellûl maradt. A sztori pedig szerintem elég egyedi, legalábbis hasonlóhoz nem nagyon volt szerencsém eddig.

A sok 10-es értékelésrõl meg annyit, hogy ez eléggé szubjektív rendszer... Ha valaki frissen nézett meg egy sorozatot, teljesen máshogy értékeli, mint mondjuk akár egy héttel is késõbb. Addigra már letisztul benne a kép, esetleg rájön, hogy "lehet hogy jó volt ez a sorozat, de amit múlt hónapban néztem, az még jobb volt" vagy megnéz valami mást, és annak tükrében már mást gondol az egészrõl... de addigra már adott rá egy 10-est hirtelen felindulásból. Nem is nagyon szoktam adni ezekre az értékelésekre, max ha van hozzájuk indoklás is, az hogy valaki mz/x nickkel adott rá 10 pontot, nekem nem igazán jelent semmit. Az már inkább hogy, mondjuk 200-an értékelték az adott animét, míg az adott oldalon egy animére az átlag mondjuk 70. Az már az jelenti, hogy érdemes lehet megnézni...


Csatlakozom!  :tezsvir:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Még mindig a Gunslinger Girl-t nézem. A 7. résznél tartok. Eddig tetszik, kiváncsi vagyok a végére.

Kezd érdekelni az EL :) KIváncsivá tett ez a sok nagyon eltérõ vélemény.