Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Emarsharae

Nosss...
Kb egy hónapja néztem meg a Wolf's Raint. Azóta nyûgös voltam és alig értem gépközelbe, szóval még friss az emlék, és nem néztem mást.
Nagyon jó. Már ha valaki a depresszív, mély és tartalmas anime híve. Nagyon élveztem, és ha további ömlengést akartok olvasni róla, olvassátok el az alapmûveknél tett megjegyzésemet ugyanerre, mert nem érdemes kétszer pont ugyanazt megírni.

Másik amit nemrég láttam, a .hack//SIGN. Szerepjátékos létemre már az ötlet maga nagyon tetszett, és még az se tántorított el, hogy helyenként nagyon vontatott volt. Viszont a karakterek nagyon jók voltak, mintha egy-egy ismerõs társaságomból ragadtak volna ki személyeket, ami nagyon boldoggá tett.
Az egyetlen, amit alig bírtam elviselni benne, és amitõl a falat kapartam, az maga 'Lady Subaru' volt.  :grrr:  Ha valaki imádja a magas hangú, védtelen hölgyeket, akik mégis erõt merítenek, és *:SPOILER!!!:* (jójó, sajnálom én tényleg és nagyon komolyan is, de attól még nem kéne így viselkednie...), akkor aztán teljesen nektek való a film.
A kedvencem Bear, a legnormálisabb az egész bandában... Mimiruval együtt.
De hát ez a sorozat sem arról szól, hogy minden tökéletes és az emberek boldogok. Ergo nagyon tetszett. Ajánlanám nagyon itt is. :)
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Chronos

Quote from: gabsmindenki okulására nabeshin elvileg a rendezõ személyesen, személy szerint a a cowboy beboppal méltán népszerûséget szerzett, a samurai champloo-val jelenleg agyonajnározott Watanabe Shinichiro,
Shinichi Watanabe [Nabeshin] nem egyenlõ Shinichiro Watanabe-vel...:)

CHRONOS

.Attila

Quote from: ManuNoir csapata csinálta, s azt valahogy nem tudtam végignézni, mert számomra egy kicsit unalmas volt.
Pont Chloe megjelenésénél :ejj: Mellesleg itt ugyanúgy a karakterfejlõdés a fontos, meg a rejtély. És persze Chloe akciói :)

gabs

Quote from: ChronosShinichi Watanabe [Nabeshin] nem egyenlõ Shinichiro Watanabe-vel...:)

CHRONOS
ajajajajaj.. igaz ellenõriztem, az a fránya két karakter

Feldin

http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Moha

Quote from: FeldinLove Hina!!! :)
Valami bõvebb vélemény?

Feldin

Quote from: MohaValami bõvebb vélemény?


Tök jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nincs belõle több???
Nincs meg a manga Moha???
De Azu a király!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Meske

Quote from: FeldinNincs meg a manga Moha???
Ha jól tudom, nincs meg az egész manga, de van meg belõle. Egy része magyarul, egy része angolul. (A magyart már végig olvastam, de valahogy mostanában az angolhoz túl lusta vagyok. Majd egyszer... :))

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Moha

Quote from: FeldinNincs meg a manga Moha???
1,2,4,5,6 és 12. rész van meg a mangából. Az 1. magyarul, a többi angol.

Komplikato

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Moha

Quote from: KomplikatoItt picit több van, a 24 fejezet több mint egy rész!  :hopp:
Khm :torokköszörülés:
Akkor pontosítok. Azok kötetszámok. Azokon belül pedig több fejezet van.

Karma XXL

#341
Még csak a 9. résznél tartok, de már most lefixálom, hogy a Ghost In The Shell: Stand Alone Complex számomra egy nagyon bejöhetsz sorozat. Grafikailag, zeneileg messze átlagon felüli, a története elvont (amihez már a mangában, illetve a filmben is hozzászoktam), az OPját pedig azóta külön is meg-megnézegetem, mert nem sok ilyen szép CGvel akad össze az ember :D

roderick

No, tegnap hajnalban megnéztem a Le Portrait de Petit Cossette 2 részét
hát jobban tettem volna, ha nem hajnalban nézem, de eléggé jónak tünik...
Látványvilágra tiszta RahXephon, habár elvileg nem ugyanazok csinálták (vagyis még egyezö nevet nem találtam), zene Yuki Kajiura, a történet és rendezés meg legalább annyire elvont, mint az NGE a vége felé, úgyhogy mindenkinek ajánlom, aki nem fél egy kis örülettöl.

csak jönne már az utsó rész...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Moha

Éppen most néztem végig. Hát igen. Egy újabb nagyszerû Miyazaki alkotás.
Nekem nagyon tetszett. A megszokott grafikai részletesség, gyönyörû és hatásos zene és remek történet. :jee:
Eléggé érdekes világban játszódik, bár azért szerintem a lényege az lenne, hogy bizonyos mértékig a saját világunkra is kivetíthetjük.
Harc a jó és a rossz között... viszont meg van benne a kettõsség: nincs "egyértelmûen jó" és "egyértelmûen rossz", ez tetszett.
Ez is egy olyan movie, amit nem lehet félbehagyni. Az ember a körmét rágja, hogy mi fog történni.
Ajánlom mindenkinek (mondjuk talán ne éjszaka nézzétek meg, mint én - "esti mesének" nem éppen jó :p)

poharka

Yo!

A legutolsó anime, amit láttam a Sailor Moon Live Action. Ajánlom mindenkinek aki szerene jót röhögni:D

Meske

Quote from: poharkaYo!

A legutolsó anime, amit láttam a Sailor Moon Live Action. Ajánlom mindenkinek aki szerene jót röhögni:D
Az biztos.... Amikor megláttam azt a macskát.....  :lul:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Shadowolf

Quote from: poharkaYo!

A legutolsó anime, amit láttam a Sailor Moon Live Action.

Mint ahogy azt a név is mutatja, az nem anime hanem live action. :p

QuoteAjánlom mindenkinek aki szeretne jót röhögni :D

Vagy sírni. :D

Xaga

Quote from: poharkaYo!

A legutolsó anime, amit láttam a Sailor Moon Live Action. Ajánlom mindenkinek aki szerene jót röhögni:D

Grat hozzá, én még az elsõ részt sem bírtam végignézni egyszerüen leestem a székrõl. Ennél még a leggyérebb haliwúdi rendezõ vizsgafilmje is jobb!! Amúgy nem tudjátok hogy még milyen live Actionök készültek és honnan lehet õket leszedni???

És hogy ne legyek :_off: megnéztem GitS Stand Alone Complex Season 1-t nem nagy szám de megér egy misét (Tachikoma rulez :D) és az intro is jó szvsz.

Gábor83

Quote from: XagaGrat hozzá, én még az elsõ részt sem bírtam végignézni egyszerüen leestem a székrõl. Ennél még a leggyérebb haliwúdi rendezõ vizsgafilmje is jobb!! Amúgy nem tudjátok hogy még milyen live Actionök készültek és honnan lehet õket leszedni???

És hogy ne legyek :_off: megnéztem GitS Stand Alone Complex Season 1-t nem nagy szám de megér egy misét (Tachikoma rulez :D) és az intro is jó szvsz.

Ahogy mondják: ízlések és pofonok! Nekem bejött a SAC.

Komplikato

Azt hiszem a GTO-ból van, meg a Boogiepop Phantom-ból is van ... most több nem jut eszembe.
(Meg készül az NGE, de nem tudom jó e az nekünk?)
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Moha

Quote from: XagaAmúgy nem tudjátok hogy még milyen live Actionök készültek és honnan lehet õket leszedni???
Még jobban akarsz szörnyülködni???  :p
Én a macskától kaptam frászt. De persze a karakterek is elég durvák. Hiába, no, "Right now, live action is no substitute for the real thing"
Húgicám meg mindenáron meg akarná nézni!  :rolleyes:

Karma XXL

#351
Én még hallottam pletykákat egy DBZ liveactionrõl is, de semmi konkrétat nem tudok róla... Az milyen lehet.. Brrr :D

Közben haladok a SACcal, nekem még mindig tetszik, jó erõs  :wtf: feeling tör rám némely epizód után, meg azért örülök, hogy olvastam a mangát anno, így jobban fogom a történéseket :) Ja azt is el kéne olvasni egyszer végig... Meg a Man-Machine Interface-t se ártana... Kinek van erre ideje? :D

Komplikato

Hááát, nem éppen "live action", de érdekes lehet a Volcano High School (Washango) címû koreai(?) film. Van benne Dragonbal féle csata, Love Hina féle nõi kendócsapat, és a fõhõsnek istentelenõl idióta Anime-os arckifejezései és beállásai vannak. Amúgy nem túl nagy szám :)
Vagy ott van a Casshern, az ugyan Mangából készült, de pont olyan mint egy Anime. Nincs jó és rossz, a story meg iszonyú elvont  :hopp:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Stairan

Quote from: SysOP XXLÉn még hallottam pletykákat egy DBZ liveactionrõl is, de semmi konkrétat nem tudok róla... Az milyen lehet.. Brrr :D
A DB liveaction tulajdonképpen egy movie, ami a sima DB történetét meséli el, elég érdekes.Mondjuk nem minden szereplõ néz ki úgy mint igazából, például Goku-nak nincs is olyan nagy haja. :rolleyes: De sok szereplõ nem is szerepel.(pl Tenshin)

Komplikato

Nemrég volt egy nagyon ... ööö ... gagyi Jackie Chan film (mielött nekemesik valaki, a fazon kedvencem!), azt hiszem Városi Vadász címen futott. Ott volt egy jelenet, amikor a szereplõk átváltoztak Streetfighter szereplõkké  :rolleyes: Jackie picit soványnak tünt Honda-nak.
Meg ugyanazon filmben az alap szereplõk is ismerõsek voltak, mint az aki kártyalapokat használt fegyvernek.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Damnatus

Hali!

Quote from: SysOP XXLÉn még hallottam pletykákat egy DBZ liveactionrõl is, de semmi konkrétat nem tudok róla... Az milyen lehet.. Brrr :D

Jó gagyi pl. a kame hamét úgy oldották meg, hogy petárdák ropognak végig a földön az ellenfél felé. Paródia az egész.

Szerintem poén volt a streetfighter bevétele (már aki értette is).

Stairan

Én épp most láttam a Kimi ga Nozomu Eien-t. Már sokan írták itt mennyire jó, szóval gondoltam megnézem. :rolleyes:  Hát nem kellett csalódnom, tényleg nagyon jó volt!! :appl:
Aztán megnéztem a specialt, de azt nem nagyon értem, hogy most mi volt, abban most kicsit másképp történtek a dolgok, vagy a felíratok voltak rosszak?!(bár ezt nem híszem)

Shadowolf

Quote from: StairanAztán megnéztem a specialt, de azt nem nagyon értem, hogy most mi volt, abban most kicsit másképp történtek a dolgok, vagy a felíratok voltak rosszak?!(bár ezt nem híszem)

Csak hülyült a sub-oló csapat, és kicsit átírta a törénetet. :D

Manu

Én is most fejeztem be a Kimi ga...-t. Már régóta érdekelt, mert az AnimeNfo Top 100-as listáján mindig az elsõ két hely közül válogat. Még azt is megvártam, hogy kellõen romantikus hangulatba kerüljek, mert ez a stílus tõlem távol áll, de az igazán jó munkákkal meg lehet azért fogni. Lehet, hogy túl sokat vártam tõle, meg az is, hogy most nagyon sokáig és nagyon erõteljesen fogok csuklani, de felvállalom véleményem, hisz ezért van e topic. Csöpögõs rágógumi-popcorn ez kéremszépen, nem pedig dráma vagy hasonló. Úgy látszik a tömegeket animeben is az egyszerû, felszínes alkotásokkal lehet megfogni... Az elõzõ kijelentésemet inkább vegyétek kérdésnek, mert nem akarok senkit megbántani.

Ezek után kénytelen voltam megnézni újra a Saikanot, hogy egy kicsit rendbetegyem magam. Ott megvan az az eredeti, kifinomult, visszafogott, az eszközeit természetes eleganciával kezelõ poézis, ami egy igazán jó drámához kell. Röviden és tömören: zseniális. Az én viszonyrendszeremben egy hasonlattal élve a Kimi ga... mondjuk a Jurassic Park, a Saikano meg a Szárnyas fejvadász

Stairan

Na épp pár perce fejeztem be a Grave of the Firefliest.Hát mit is mondjak, hát ez tényleg egy fantasztikus anime!:jee:Még most is alíg jutok szóhoz!Nagyon tetszett!!És hát tényleg nagyon szomorú.