Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Damnatus

Hali!

Szerintem dráma kategóriában ûberel mindent.

Meske

Nem rég néztem meg ezt az animét, ami elég érdekesen néz ki, hogy a CG-vel párosul, de szerintem nem jön ki olyan rosszul. Nekem az volt a legfurcsább, hogy a mangájában benne sincs az anime egyik fõszereplõje, aki végülis itt az egész történetet magával sodorja. Kiváncsi lennék a mangájára is, hogy ott vajon hogyan alakul a történet...
Az anime a jövõben játszódik, ahol az emberek azt hiszik, hogy a fejlõdésük csúcsára jutottak, akit érdekel, mit jelent a fejlõdésük csúcsa, az nézze meg... Úgyis mondhatnám, hogy mi történik akkor, ha a robotok önállósítják magukat... Többet nem mondok, mert az már tényleg nagyon spoiler lenne...

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

.Attila

Kimi Ga: én útálom a csöpögõs filmeket. A Kimi Ga-t imádtam, mert szerintem messze nem csöpögõs (hol csöpögõs, alig van benne romantika, hisz ez DRÁMA, és habár férfi-nõ kapcsolatokról van szó, romantikáról én itt nem nagyon beszélnék). Saikano-t nem láttam, nem tudom összehasonlítani, de hogy a Kimi Ga szvsz nem csöpögõs, az biztos.

Exo

Quote from: ManuÉn is most fejeztem be a Kimi ga...-t. Már régóta érdekelt, mert az AnimeNfo Top 100-as listáján mindig az elsõ két hely közül válogat. Még azt is megvártam, hogy kellõen romantikus hangulatba kerüljek, mert ez a stílus tõlem távol áll, de az igazán jó munkákkal meg lehet azért fogni. Lehet, hogy túl sokat vártam tõle, meg az is, hogy most nagyon sokáig és nagyon erõteljesen fogok csuklani, de felvállalom véleményem, hisz ezért van e topic. Csöpögõs rágógumi-popcorn ez kéremszépen, nem pedig dráma vagy hasonló. Úgy látszik a tömegeket animeben is az egyszerû, felszínes alkotásokkal lehet megfogni... Az elõzõ kijelentésemet inkább vegyétek kérdésnek, mert nem akarok senkit megbántani.

Na, van egy valaki, aki másképp gondolja, mint a többi! :)
Elvégre is mindennek vannak pártolói és ellenzõi is, miért pont a Kimi ga lenne a kivétel ez alól.
Az én véleményem továbbra is megrendíthetetlen (és magán is, tehát nem kell senkinek sem magára vennie), de a Kimi ga az ISTEN!!! :jee: :cool: :kiraly: :appl:

Exo

Quote from: StairanNa épp pár perce fejeztem be a Grave of the Firefliest.Hát mit is mondjak, hát ez tényleg egy fantasztikus anime!:jee:Még most is alíg jutok szóhoz!Nagyon tetszett!!És hát tényleg nagyon szomorú.

Ez nálam Wishlist-en van...már várom hogy sorra kerüljön, csak végezni kéne elõbb a többivel :)

Meske>>> A Metropolist asszem most nyomták HBO-n! :)

Meske

Quote from: ExoMeske>>> A Metropolist asszem most nyomták HBO-n! :)
Hát az nekem nincs, úgyhogy nem tudhattam róla...

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Karma XXL

A Metropolist én az HBOn láttam, régesrég, lehet, hogy még mielõtt a USTEAMre rátaláltam volna. A rajzolása elsõre furcsa volt (akkor még csak az NGEt láttam), de tetszett. A zenéje ilyen jazzes izé, aminek nem vagyok a híve...A film folyamán irritált egy kicsit, aztán megszoktam, és így kiegészítette a film hangulatát. KIVÉVE (merthogy ilyennek is kell lenni) az anime drámai csúcspontja alatt lévõ soulos hányás. Az lerombolta az összes feelinget számomra... Összegészében egy tûrhetõ film :)

Yuna

Én most Chobits-ot nézek, és most töltöm az End of Evangeliont is.
Volt szerencsém nemrég a Hellsinghez, a Neon Genesishez és az Angel Sanctuary-hoz.

Moha

Quote from: SysOP XXLA zenéje ilyen jazzes izé, aminek nem vagyok a híve...
Hát a zenéje eléggé meglepett engem is. Nemigen szokott animében jazz lenni, de azért nem volt rossz. Igaz, teljesen más feelinget adott szvsz, mint a többi anime. Több szempontból is "különc" ez a movie.
Apropó, az HBO-n szinkronnal vagy felirattal vetítették?

Xaga

Quote from: MohaApropó, az HBO-n szinkronnal vagy felirattal vetítették?

Szerinted. Találgas csak Megsugom: szinkronnal :D

Moha

Quote from: XagaSzerinted. Találgas csak Megsugom: szinkronnal :D
És gondolom nem volt épp a legjobb, igaz? Még jó, hogy a DVD-n nem volt magyar szinkron. :hehe: A magyar felirat viszont szerencsére elég jó volt.

Komplikato

Quote from: MeskeKiváncsi lennék a mangájára is, hogy ott vajon hogyan alakul a történet...
Én nagyon meglepõdtem három éve, amikor megszereztem a filmet, mert azt tudtam, hogy a "nagy" amerikai Metropolis c. film volt az alapja, de a Manga (akkor még biztos nem úgy hívták  :) ) copyright-ja azt hiszem 1947 volt!
Már akkor felvetõdött egy efféle japános cyber irányzat, keverve a robotok "lelki" kérdésével és evolúciójával.
(Aztán persze rátaláltam pár leírásra japánról, amibõl kiderül, hogy arrafelé "lelke" van a babáknak, és valahonnan innen ered a japánok robotok iránti vonzódása.)
Szóval ha van plusz szereplõ, az betudható az idõk változásának, meg a mondani való változásának is, hiszen picit régi darab ez.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Xaga

Quote from: MohaÉs gondolom nem volt épp a legjobb, igaz? Még jó, hogy a DVD-n nem volt magyar szinkron. :hehe: A magyar felirat viszont szerencsére elég jó volt.

Ellenkezõleg szerintem nagyon is jó szinkron volt hozzá. Nekem tetszet mind az anime mind a szinkron

Moha

Quote from: XagaEllenkezõleg szerintem nagyon is jó szinkron volt hozzá. Nekem tetszet mind az anime mind a szinkron
Az anime nekem is. De akkor most már kíváncsi vagyok a magyar szinkronra. Csak sajna nincs HBO... Nincs esetleg meg valakinek?   :rolleyes: :ad:
Mindenesetre az angol szinkronja - bár angollal nem néztem végig - helyenként eléggé pocsék volt...

Emarsharae

Megnéztem a Trigunt.
Bevallom, most úgy 5 perccel a vége után eléggé  :wtf: érzésem van. Valahogy a befejezés nagyon nem passzolt az elõzõ komolyabb részekhez. Azt hittem, hûdenagy vérontás lesz, elpusztítják a fél bolygót, meg a maradék emberek nagy részét... (ja, amúgy SPOILER, gyerekek)
Valahogy nem tudom elképzelni, hogy Knives fogja magát és beépül az emberi társadalomba és kedves aranyos nyárspolgár lesz.
Hacsak Vash azért nem cipelte magával a városba, hogy berakja energiaszolgáltatásra. :D
Ehhh... már látom a fanficeket: Vash, Knives és a két csaj... két boldog pár... uhhhh.
Megmondaná valaki, miért van annyira hegylakó feelingem? :muhahah:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Dragon

Nekem is elég fura érzésem volt a Trigunnal kapcsolatban, de nekem már ott kezdõdött, amikor Knives-ék megjelentek.
Meg asszem egy rész ki is maradt nekem valami logisztikai hiba folytán, azért tûnhetett kicsit zavarosnak.
Mindazonáltal tetszett.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Cobra

Nekem is az volt az érzésem, hogy hiányzik még 1-2 rész. Azért megtudhattuk volna, hogy mi történt Knives-szal.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

emperor

Üdvözlet, birodalmi állampolgárok!

Tudna ajánlani valaki valami jó samurai-s animét? A Ninja Scroll-n kivül persze. Lehetõleg valami komolyabb, elgondolkodtatobb alkotást, az érettebb nézõközönségnek. Elõre is hálás köszönet.
Loyalty Never Dies


    emperor

    Quote from: EmarsharaeMegmondaná valaki, miért van annyira hegylakó feelingem? :muhahah:

    Talán mert nem értetted meg teljesen az animét és a mondanivalóját...
    Loyalty Never Dies


      Exo

      #379
      Sajnos ma megnéztem...

      Mi ez az iszonyat??? :wtf:  :mad:

      Értelmetlen marhaság az egész (össze-vissz vágott flashek, tisztán láthatók az "ütközések" benne)...ráadásul homofil dolgok is vannak benne :böeee: :ejj:....nem tartom jó viccnek :ejj:

      NEM ajánlom senkinek sem, aki szereti a Kimi ga-t (látta), és annak sem aki ezután nézi majd meg!!! :ejj:

      Ez egy dologra való, hogy belebarmoljon a sorozat által keltett (azóta is ÜBER) feelingbe!!! :grrr:

      Azonnal törölve, és elfelejtve!!! :morci:

      (még szerencse, hogy bõ fél évvel ezelõtt néztem meg a sorozatot és így ez már nem tudja befolyásolni az akkori feelinget...) :ejj:

      Summa Summarum: Kimi ga rajongók kerüljék messzirõl!!!

      Dragon

      Quote from: CobraNekem is az volt az érzésem, hogy hiányzik még 1-2 rész. Azért megtudhattuk volna, hogy mi történt Knives-szal.

      õõõõ, nekem fizikailag hiányzott, ha jól emlékszem talán a 19. epizód?
      na mindegy, így is frankó volt  :)
      "And there was war in heaven.
      Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
      Neither was their place found anymore in Heaven.
      And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
      he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
      [Revelations 12:7-9]

      Feldin

      Tegnap megnéztem a Haibane Renmei-t.
      Nagyon nagyon nagyon jó kis anime!!!!!!
      13 részes rövidke sorozat. Mindenkinek kötelezõ!!!
      Olyan dráma beütésû dolog.
      http://myanimelist.net/animelist/Feldin


      topok:
      anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
      anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
      manga: I''s

      roderick

      Quote from: emperorÜdvözlet, birodalmi állampolgárok!

      Tudna ajánlani valaki valami jó samurai-s animét? A Ninja Scroll-n kivül persze. Lehetõleg valami komolyabb, elgondolkodtatobb alkotást, az érettebb nézõközönségnek. Elõre is hálás köszönet.

      pl. Kenshin OVA 1

      Meg elkezdtem nézni a Samurai7-et, igaz inkább sci-fi szamurájos beütéssel, de eddig jónak tünik, remélem nem fog a vége felé csökkeni a szinvonala...
      All human relationships are built upon interests.
      But relations built on interests have their own aesthetics.

      Exo

      Quote from: emperorÜdvözlet, birodalmi állampolgárok!

      Tudna ajánlani valaki valami jó samurai-s animét? A Ninja Scroll-n kivül persze. Lehetõleg valami komolyabb, elgondolkodtatobb alkotást, az érettebb nézõközönségnek. Elõre is hálás köszönet.

      Samurai Champloo ;) :jee: :cool: (habár ez nem halálkomoly, de azért mindenképp érdemes megnézni)

      A Kenshin OVA-t éppen most kezdtem letölteni :D

      Moha

      Én még anno DC-rõl szedtem le, de még nem néztem meg, csak az elejét. Annyit láttam belõle, hogy az eredeti sorozatból összevágott jelenetek.
      De most akkor a szinkronba / feliratba is belebarmoltak?

      Ezek után erõsen gondolkodom, hogy megnézzem-e. (pedig már ki is írtam...  :rolleyes: )

      Stairan

      Quote from: MohaÉn még anno DC-rõl szedtem le, de még nem néztem meg, csak az elejét. Annyit láttam belõle, hogy az eredeti sorozatból összevágott jelenetek.
      De most akkor a szinkronba / feliratba is belebarmoltak?

      Ezek után erõsen gondolkodom, hogy megnézzem-e. (pedig már ki is írtam...  :rolleyes: )
      A szinkronba nem nyúltak bele, csak a felíratot írták át, de egyébként tényleg elég hülyeség...

      Exo

      Quote from: MohaÉn még anno DC-rõl szedtem le, de még nem néztem meg, csak az elejét. Annyit láttam belõle, hogy az eredeti sorozatból összevágott jelenetek.
      De most akkor a szinkronba / feliratba is belebarmoltak?

      Ezek után erõsen gondolkodom, hogy megnézzem-e. (pedig már ki is írtam...  :rolleyes: )

      IGEN, belebarmoltak mindenbe!!! :ejj:

      Ne tedd!!! For your own sake!!! :)

      Manu

      Quote from: TriviKimi Ga: én útálom a csöpögõs filmeket. A Kimi Ga-t imádtam, mert szerintem messze nem csöpögõs (hol csöpögõs, alig van benne romantika,


      Szerintem nem csak egy romantikus jelenet lehet csöpögõs, hanem egy rosszul megírt dialógus is, meg pl. zene is. Mindkettõbõl volt benne rendesen, de tényleg nem dominált annyira, végeredményben tényleg nem ez volt az elsõdleges, amiért nem tetszett. Igazán, amik leginkább idegesítettek (sok más mellett), azok a számomra eröltetettnek vélt karakterek voltak. A falra másztam a dokinõtõl, akinek a gyûrött cigi lógott ki a szájából (ettõl ügye Õ nagyon coolnak kellett volna, hogy legyen), meg Haruka, aki meg nagyon kawai kellett volna, hogy legyen, hát egyiknek sem jött össze, meg a próbálkozás az alkotók részérõl átlátszott, mint Cicciolina hálóinge. Takayuki-san meg egy báb volt, amit ide-oda lökdöstek, de az a megtörtség, amit éreznie kellett volna valahogy nem jött át. Ja, a két pincérnõnek meg nagyon mókásnak kellett volna lenniük (you're a shit of a cat<---- hát ez minden csak nem vicces) Bár biztos én vagyok alulfejlett az ilyen viccekhez :( Sorolhatnám még, de feleslegesnek tartom, mivel a számokkal nem tudok vitába szálni és cak ellnérzéseket keltek itt emberekben, amit pedig igazán nem szeretnék.
      Quote from: ExoSamurai Champloo    (habár ez nem halálkomoly, de azért mindenképp érdemes megnézni)

      Egytértek, ajándék az az anime  :rotflol:

      Moha

      Quote from: ManuA falra másztam a dokinõtõl, akinek a gyûrött cigi lógott ki a szájából (ettõl ügye Õ nagyon coolnak kellett volna, hogy legyen),
      Szerintem nem volt az a cool alkat. Mellesleg a cigi és az unott pofa nekem sem tetszett túlságosan.
      Quote(you're a shit of a cat<---- hát ez minden csak nem vicces)
      Te akkor gondolom másik sub-bal láttad. Nálam ez "go step in cat shit" volt. Bár a lényegén túl sokat nem változtat.

      roderick

      No én viszont emgnéztem a Saikano-t és
      háááááááááááááááááááááááááááááááát
      az elsõ 12. rész alatt furán éreztem magam, valljuk be legtöbb esettben nem igazán lehet azonosulni a szereplökkel (hálistennek). Meg elég sok mindennek nem láttam értelmét, ami lehet engem jellemez inkább.

      de a 13 rész...
      az valami fenomenális
      azért megérte

      voooooooooooohaaaaaaaa :whoah:

      mondjuk se ez se a Kimi ga, nem fog az örökérvényü kedvenceim közé tartozni, de az is legyen az én hibám :)
      All human relationships are built upon interests.
      But relations built on interests have their own aesthetics.