Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Emarsharae

Quote from: emperorTalán mert nem értetted meg teljesen az animét és a mondanivalóját...
Kösz, én megértettem. Ezt viccnek szántam, de látom én se vagyok olyan könnyen érthetõ... :rolleyes:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Venom

Nah, végre sikerált megnézem a Samurai Champloo elsõ két részét, és meg kell hogy mondjam, nem csodálom, hogy istenítik Watanabe-t. :) Egyszerûen fenomenális. Egyszerre nagyon humoros, gyönyörûen megrajzolt, pörgõs az akció és a zene továbbra is agyon-csap! :)

Azt hiszem ez egy újabb klasszikus, mint anno a Cowboy Bebop.


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Exo

#392
Elkezdtem nézni!!! :jee:

Ezvalami hatalmas cucc! :cool:
Mindenkinek látni kell!!! :D

Emarsharae

#393
Na, ha már tanácsot adtok, akkor én is kérek.
Ugyanis most épp kifogytam az ötletbõl, hogy milyen anime-t nézzek meg legközelebb.
Már láttam: DBZ, SM, Blue Seed, Bastard!, GitS, NGE, WK, Ninja Scroll, Utena, Hellsing, Inu Yasha, FY, GW, Ayashi no Ceres, .hack//SIGN, Pet Shop of Horrors, Trigun, Angel Sanctuary, VHD, Vampire Princess Miyu, Wolf's Rain, Star Ocean Ex, Those Who Hunt Elves (ne kérdezzétek, miért), YuYu Hakusho, record of Lodoss War... asszem ez mind...
És most itt állok lekonyulva... mit nézzek még meg? Tudtok ajánlani valami ezekhez hasonlót?
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Exo

Quote from: EmarsharaeNa, ha már tanácsot adtok, akkor én is kérek.
Ugyanis most épp kifogytam az ötletbõl, hogy milyen anime-t nézzek meg legközelebb.
Már láttam: DBZ, SM, Blue Seed, Bastard!, GitS, NGE, WK, Ninja Scroll, Utena, Hellsing, Inu Yasha, FY, GW, Ayashi no Ceres, .hack//SIGN, Pet Shop of Horrors, Trigun, Angel Sanctuary, VHD, Vampire Princess Miyu, Wolf's Rain...
És most itt állok lekonyulva... mit nézzek még meg? Tudtok ajánlani valami ezekhez hasonlót?

Pl.: RahXephon, Samurai Champloo, Texhnolyze (én még nem láttam, de tuti állat :D), Vandread (úgyszintén), Kenshin OVA, stb...

Gábor83

Quote from: EmarsharaeNa, ha már tanácsot adtok, akkor én is kérek.
Ugyanis most épp kifogytam az ötletbõl, hogy milyen anime-t nézzek meg legközelebb.
Már láttam: DBZ, SM, Blue Seed, Bastard!, GitS, NGE, WK, Ninja Scroll, Utena, Hellsing, Inu Yasha, FY, GW, Ayashi no Ceres, .hack//SIGN, Pet Shop of Horrors, Trigun, Angel Sanctuary, VHD, Vampire Princess Miyu, Wolf's Rain, Star Ocean Ex, Those Who Hunt Elves (ne kérdezzétek, miért), YuYu Hakusho, record of Lodoss War... asszem ez mind...
És most itt állok lekonyulva... mit nézzek még meg? Tudtok ajánlani valami ezekhez hasonlót?

Gundam SEED,GITS-SAC+a Tachikoma spec :rotflol:

Manu

Quote from: EmarsharaeNa, ha már tanácsot adtok, akkor én is kérek.
Ugyanis most épp kifogytam az ötletbõl, hogy milyen anime-t nézzek meg legközelebb.

Akira->lazításnak pár rész azumanga->Serial Experiments Lain->lazításnak pár rész azumanga->Paranoia Agent-> lazításnak pár rész azumanga->Saishu Heiki Kanojo(ezt Exo nem tudom hogy felejthette el :_piszka: )->lazításnak pár rész azumanga->levezetés mondjuk Chrno Crusade. Ez a koktél tuti kiüt :rotflol:

Emarsharae

Hm, kösz az ajánlatokat...
Bevallom, kicsit meg kellett volna szabnom, milyet keresek...
Sebaj, majd most. Szóval, samurai filmeket kihagynám, bevallom, nem nagyon mozgatja meg a fantáziámat. Tudom, tudom, nem szép tõlem. Másik, nem szeretem ha a végén mindenki kinyiffan. Én már csak ilyen vagyok. Harmadik, a 10 évesnek tûnõ, nagy szemû, ártatlan gyerek fõszereplõs anime-ketszintén nagyon nem szeretem. Valahogy az sem szimpi. Sorry, tudom, túl sokat kekeckedek.
Namost, filmek... a GitS SAC-et láttam, azaz csak azt a GitS-t láttam a filmen kívül, és a Gundam Seed... na majd meglátjuk, mindenesetre alul van a listán, valahol az Akira és a Love Hina fölött...  :)
A Lain és a Chrno Crusade egész elviselhetõen hangzik, a Vandread egy talán, a Texhnolyze nem sokára (ha depresszívkedni akarok), de most egy kicsit megnyugodtam, mert fél estényi szórakozást találtam a Heroic Legend of Arshlan személyében.
Bevallom, valami olyant keresek, ami komoly is, meg helyenként vicces. Van még ötletetek?  :hopp:

Ja, és köszi hogy írtatok, értékelem.
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Emarsharae

Hopp, tudtam hogy valamit kihagytam. Bakuretsu Hunters szintén megvolt.
Hm, lehet hogy a Slayers lesz a következõ... :D
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Venom

Quote from: EmarsharaeHm, kösz az ajánlatokat...
Bevallom, kicsit meg kellett volna szabnom, milyet keresek...
Sebaj, majd most. Szóval, samurai filmeket kihagynám, bevallom, nem nagyon mozgatja meg a fantáziámat. Tudom, tudom, nem szép tõlem. Másik, nem szeretem ha a végén mindenki kinyiffan. Én már csak ilyen vagyok. Harmadik, a 10 évesnek tûnõ, nagy szemû, ártatlan gyerek fõszereplõs anime-ketszintén nagyon nem szeretem. Valahogy az sem szimpi. Sorry, tudom, túl sokat kekeckedek.
Bevallom, valami olyant keresek, ami komoly is, meg helyenként vicces. Van még ötletetek?  :hopp:

Huhh, elég húzos kívánságok, sajnos a többsége nehezen tudja teljesíteni, amit eredetileg akartam ajánlani. Ettõl függetlenül csak-azért-is ajánlom az alábbi sorozatokat: Berserk, Blue Gender, Cowboy Bebop, Naruto, 3x3 Eyes, Blue Submarine No. 6, Full Metal Panic, Hunter X Hunter (ha túljutsz az elsõ pár rész megrázkódtatásán, meg fogod kedvelni), Last Exile, Scryed, X.

Most így nem igazán emlékszem mit láttál, de remélem sikerült olyanokat mondanom, amit még más nem sorolt fel. :)


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne

Exo

Quote from: ManuAkira->lazításnak pár rész azumanga->Serial Experiments Lain->lazításnak pár rész azumanga->Paranoia Agent-> lazításnak pár rész azumanga->Saishu Heiki Kanojo(ezt Exo nem tudom hogy felejthette el :_piszka: )->lazításnak pár rész azumanga->levezetés mondjuk Chrno Crusade. Ez a koktél tuti kiüt :rotflol:

Ha alaposabban olvasnál, akkor tudnád! :_piszka:

Quote from: EmarsharaeNa, ha már tanácsot adtok, akkor én is kérek.
Ugyanis most épp kifogytam az ötletbõl, hogy milyen anime-t nézzek meg legközelebb.
Már láttam: DBZ, SM, Blue Seed, Bastard!, GitS, NGE, WK, Ninja Scroll, Utena, Hellsing, Inu Yasha, FY, GW, Ayashi no Ceres, .hack//SIGN, Pet Shop of Horrors, Trigun, Angel Sanctuary, VHD, Vampire Princess Miyu, Wolf's Rain, Star Ocean Ex, Those Who Hunt Elves (ne kérdezzétek, miért), YuYu Hakusho, record of Lodoss War... asszem ez mind...
És most itt állok lekonyulva... mit nézzek még meg? Tudtok ajánlani valami ezekhez hasonlót?

A Saikano NEM hasonlít ezekre...sõt szinte semmi közük egymáshoz! :teccik:

Emarsharae

Ok, asszem a Berserk lesz akkor a következõ... úgy is érdekelt már egy ideje... :D
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

DarkstaAaR^.^

igen, igen berserket tessék megnézni! nagyon jó!


Which character are you test by Naruto - Kun.com

Manu

Quote from: ExoHa alaposabban olvasnál, akkor tudnád! :_piszka:



A Saikano NEM hasonlít ezekre...sõt szinte semmi közük egymáshoz! :teccik:


No jó, ott van az igazság! Csak egy kicsit kötözködni akartam :)  :hehe: , ne szívd fel magad! Gomennasai!

Exo

Quote from: ManuNo jó, ott van az igazság! Csak egy kicsit kötözködni akartam :)  :hehe: , ne szívd fel magad! Gomennasai!

Nem jött össze :bsd: , amúgy nincs harag! :)

Damnatus

Hali!

Feldin
Nekem nagyon bejött a Haibane Renmei, ezekszerint neked is tetszett. Többivel hogy állsz?

Feldin

Quote from: DamnatusHali!

Feldin
Nekem nagyon bejött a Haibane Renmei, ezekszerint neked is tetszett. Többivel hogy állsz?
Az egy részeseket már megnéztem. Az a Star vmi lesz a köv.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Rounin

Quote from: EmarsharaeOk, asszem a Berserk lesz akkor a következõ... úgy is érdekelt már egy ideje... :D

Ezt akartam javasolni.  Bár kicsit sokan meghalnak benne :)

Manu

Quote from: Ner-sanMa néztem meg, és ne haragudjatok, de nem igazán vágott hanyatt. Semmi olyanon nem kezdtem el gondolkodni közben/utána, amin eddig ne tettem volna, ahhoz pedig kevés volt az akció, hogy azért szeressem meg. De azt elismerem, hogy abban az idõben (1988) biztosan nagyot ütött!


Hát pedig haragszom, irgum-burgum! :grrr: Ezek a mai fiatalok, nem értékelnek már semmit maradandót, csak az olcsó popkultúrát! :_piszka:  :)  :rotflol:

Manu

Quote from: Ner-sanHülye... ;)
Ilyen jóban azért még nem vagyunk :ejj:

Ajálnám figyelmedbe nagytiszteletû Chronos moderátorunk közleményének 2-es pontját itt

Manu

Quote from: Ner-sanTényleg ENNYIRE sértõ, kultúrálatlan, trágár szó lett volna?
Akkor hajrá, Chronos...


Egy: jelen szituban igen, sértõ volt
Kettõ: anyámnak sem engedem, hogy lehülyézzen
Három: ha legközelebb mégsem tudnád bent tartani, akkor kapcsolj PM-re plz

Részemrõl lezárva

Chronos

Nem törlök, mert nem tartom túlságosan sértõnek az adott szituációt...(értsd: nem volt anyázás, meg rosszindulatú smilie)
De legközelebb az ilyeneket pmben tessék megvitatni, egyszerûbb és jobb is...

CHRONOS

.Attila

Quote from: ExoSumma Summarum: Kimi ga rajongók kerüljék messzirõl!!!
Értettem és megfogadom :zen:

.Attila

Quote from: ManuSzerintem nem csak egy romantikus jelenet lehet csöpögõs, hanem egy rosszul megírt dialógus is, meg pl. zene is. Mindkettõbõl volt benne rendesen, de tényleg nem dominált annyira, végeredményben tényleg nem ez volt az elsõdleges, amiért nem tetszett. Igazán, amik leginkább idegesítettek (sok más mellett), azok a számomra eröltetettnek vélt karakterek voltak. A falra másztam a dokinõtõl, akinek a gyûrött cigi lógott ki a szájából (ettõl ügye Õ nagyon coolnak kellett volna, hogy legyen), meg Haruka, aki meg nagyon kawai kellett volna, hogy legyen, hát egyiknek sem jött össze, meg a próbálkozás az alkotók részérõl átlátszott, mint Cicciolina hálóinge. Takayuki-san meg egy báb volt, amit ide-oda lökdöstek, de az a megtörtség, amit éreznie kellett volna valahogy nem jött át. Ja, a két pincérnõnek meg nagyon mókásnak kellett volna lenniük (you're a shit of a cat<---- hát ez minden csak nem vicces) Bár biztos én vagyok alulfejlett az ilyen viccekhez :( Sorolhatnám még, de feleslegesnek tartom, mivel a számokkal nem tudok vitába szálni és cak ellnérzéseket keltek itt emberekben, amit pedig igazán nem szeretnék.
Kveszcsön!
Miért kell, hogy tetszenek a karakterek? Nem mondom, hogy nekem tetszettek volna, bár nem voltak rosszak (Chloe rulz! :D). Az anime nem azért tetszett, mert kedvelem õket.
A cigis dokinõ. Ez egy tipikus karakter, sok helyen látni. Nem hiszem, hogy cool-nak akarták beállítani. Mellesleg ezen én is gondolkodtam, hogy még a kórteremben sem vette ki a szájából.
Haruka kawaii... lehet. Én inkább egy félénk, gyenge, törékeny lánynak láttam, akinek súlyos balesete volt, és egy dolog tartotta. Aztán a nagy csalódás, és talpraállt. Erõs lett.
A viccek. Szintén nem biztos, hogy a vicc a lényeg, hanem az oldott hangulat. Hogy ott Takayuki mindig egy kicsit elfelejtette a gondjait. És ez szintén nagyon fontos volt a cselekményben.

Mind1. Elfogadom, hogy nem tetszett (miért ne tenném), csak ezek az indokok nekem labilisnak tûnnek. De ez szigorúan szvsz.

Exo

Quote from: TriviKveszcsön!
Miért kell, hogy tetszenek a karakterek? Nem mondom, hogy nekem tetszettek volna, bár nem voltak rosszak (Chloe rulz! :D). Az anime nem azért tetszett, mert kedvelem õket.
A cigis dokinõ. Ez egy tipikus karakter, sok helyen látni. Nem hiszem, hogy cool-nak akarták beállítani. Mellesleg ezen én is gondolkodtam, hogy még a kórteremben sem vette ki a szájából.
Haruka kawaii... lehet. Én inkább egy félénk, gyenge, törékeny lánynak láttam, akinek súlyos balesete volt, és egy dolog tartotta. Aztán a nagy csalódás, és talpraállt. Erõs lett.
A viccek. Szintén nem biztos, hogy a vicc a lényeg, hanem az oldott hangulat. Hogy ott Takayuki mindig egy kicsit elfelejtette a gondjait. És ez szintén nagyon fontos volt a cselekményben.

Mind1. Elfogadom, hogy nem tetszett (miért ne tenném), csak ezek az indokok nekem labilisnak tûnnek. De ez szigorúan szvsz.

Egyetértek! :tezsvir:

Manu

Quote from: TriviKveszcsön!
Miért kell, hogy tetszenek a karakterek? Nem mondom, hogy nekem tetszettek volna, bár nem voltak rosszak (Chloe rulz! :D). Az anime nem azért tetszett, mert kedvelem õket.
A cigis dokinõ. Ez egy tipikus karakter, sok helyen látni. Nem hiszem, hogy cool-nak akarták beállítani. Mellesleg ezen én is gondolkodtam, hogy még a kórteremben sem vette ki a szájából.
Haruka kawaii... lehet. Én inkább egy félénk, gyenge, törékeny lánynak láttam, akinek súlyos balesete volt, és egy dolog tartotta. Aztán a nagy csalódás, és talpraállt. Erõs lett.
A viccek. Szintén nem biztos, hogy a vicc a lényeg, hanem az oldott hangulat. Hogy ott Takayuki mindig egy kicsit elfelejtette a gondjait. És ez szintén nagyon fontos volt a cselekményben.

Mind1. Elfogadom, hogy nem tetszett (miért ne tenném), csak ezek az indokok nekem labilisnak tûnnek. De ez szigorúan szvsz.


1. A cigi a filmekben nem a coolság megjelenítésének legegyszerûbb eszköze? Minden westernben cigiznek a kemény srácok, meg mondjuk Al Pacino vagy Kitano Takeshi is jó példa.
2. A félénk gyenge törékeny szerintem kawaii, mint egy kislány vagy egy baba.
3. Ha nem sül el a vicc nem lesz oldott hangulat, hiába szeretnék azt elérni.

Mindenesetre én csak azt nem értem, hogy miért rajonganak annyian, annyira érte, mert szerintem azért olyan szinten nem kiemelkedõ alkotás. De ez van és én erre lennék kiváncsi, erre adjatok nekem választ, vagy linkeljetek be postot, ami errõl szól. Látassátok más nézõpontból, amit én nem vettem észre, akár PM-ben is. Mi olyan megragadó benne?

Shadowolf

Quote from: ManuLátassátok más nézõpontból, amit én nem vettem észre, akár PM-ben is.

Sztem is pm-ben kéne ezt folytatnotok. :)

Más: belenéztem a Samurai Champloo-ba, de két résznél tovább nem bírtam. Nekem valahogy nem jött be...

Moha

#418
Most fejeztem be. Jó kis sorozat. Kicsit ugyan meg tudja kavarni az embert, mert pár helyen nincs átvezetés az eseményváltások között. Persze utólag azért kiderül minden. A történetre olyan 8-ast adnék, a karakterkidolgozás 9, az összhatás is kb 8 a 10-bõl.
[Spoiler]A 9. részben mondjuk nem értettem, hogy Mahoro most honnan szedte azt a piros BMW-t, meg, hogy ez az egész miért nem volt furcsa Suguru-nak...
[/Spoiler]
A "stílusmix" is tetszett. Egy kis akció, egy kis ecchi, egy kis mecha, de nem vitték túlzásba egyiket sem. Pont így jó. Ami még érdekes, hogy az elsõ pár epizód annyira szorosan nem kapcsolódik egymáshoz (eleinte azt hittem sima kis "everyday life" sorozat lesz), utána viszont egy folyamatos történetszál indul el.

Az egész befejezése pedig 10 pontból 11! :jee: [Spoiler]A végsõ összecsapás ismét emlékeztetett, hogy az animében az erõszak általában nem értelmetlen "csak azért is megöllek" stílusú. Ahogy a végén átlátta a helyzetet Ryuga és elismerte a vereségét... Igen, ezt így kellett befejezni![/Spoiler]

Igazából mindenkinek ajánlhatom, minden stílusból van benne egy kicsi. Az elején inkább vígjáték, aztán kicsit drámába is átcsap, a végén pedig van egy kis akció. Plusz az egészen végigvonul egy kis ecchi (pl. a szexmániás tanárnõ).

Manu

Quote from: ShadowolfSztem is pm-ben kéne ezt folytatnotok. :)

Más: belenéztem a Samurai Champloo-ba, de két résznél tovább nem bírtam. Nekem valahogy nem jött be...


Bocs, de azt hittem ebben a topicban az emberek megvitathatják, hogy mi tetszett, mi nem tetszett és hogy MIÉRT? Nézetem szerint elég szegényes és felszínes rávágni valamire hogy ez tök jó vagy hogy ez sz***. Ezek szerint tévedtem, bár én nem éreztem annyira offnak a dolgot. Mindegy te vagy a FÖNÖK.   :beken:   :)
Mellesleg Trivi úgy indított, hogy kveszcsön, csak én tényleg elfelejtettem odaírni, hogy ánszvör! gome

Edit: Ja, megnézetem a Xaga által indított Alapmûvek... topic hatására az NGE-t, ami anélkül egész biztos elkerüli figyelmemet. Tök jó volt...