Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Shadowolf

Quote from: ManuBocs, de azt hittem ebben a topicban az emberek megvitathatják, hogy mi tetszett, mi nem tetszett és hogy MIÉRT? Nézetem szerint elég szegényes és felszínes rávágni valamire hogy ez tök jó vagy hogy ez sz***. Ezek szerint tévedtem, bár én nem éreztem annyira offnak a dolgot. Mindegy te vagy a FÖNÖK.   :beken:   :)

Argh! Nem azt mondom, hogy nem vitathatjátok meg a dolgot. (felölem nyugodtan) A pm-es megoldást én csak azért részesíteném elönyben mert így már kezd eléggé egyirányúvá válni a dolog. Bár a fene se tudja, lehet hogy mostmár tényleg 1 kicsit túlzásba viszem a kukacoskodást. ^^" Mindegy tegyetek úgy ahogy jónak látjátok, de azért ne vigyétek túlzásba. ;)  

QuoteEdit: Ja, megnézetem a Xaga által indított Alapmûvek... topic hatására az NGE-t, ami anélkül egész biztos elkerüli figyelmemet. Tök jó volt...

NGE foreva! :D

Exo

Manu!

Szerintem itt minden kérdésedre választ kapsz!
Ajánlom figyelmedbe, az elsõ review-t! ;)

Shadowolf >> innentõl fogva részemrõl lezárt a téma! ;) (ezek után nincs/nem lesz mit magyarázni) :D

Manu

Quote from: ExoManu!

Szerintem itt minden kérdésedre választ kapsz!
Ajánlom figyelmedbe, az elsõ review-t! ;)

Shadowolf >> innentõl fogva részemrõl lezárt a téma! ;) (ezek után nincs/nem lesz mit magyarázni) :D

No, végigfutottam rajta. Ugyan kicsit személyesebb véleményre vártam, de teljesen OK, ha tükrözi a te nézeteid. Öszintén örülök, köszönöm az együttmûködést :tezsvir: :D

Menéztem az X Tv-t is, ami  a movie után, amit még jó pár éve láttam VHS-en, egészen unalmasnak tûnt, meg már a rajzolás sem igazán fogott meg. Így van ez, ha az ember túidealizál magában valamit sikáig, s mikor elé kerül már nem lehet elég jó.

.Attila

Quote from: Manu1. A cigi a filmekben nem a coolság megjelenítésének legegyszerûbb eszköze? Minden westernben cigiznek a kemény srácok, meg mondjuk Al Pacino vagy Kitano Takeshi is jó példa.
2. A félénk gyenge törékeny szerintem kawaii, mint egy kislány vagy egy baba.
3. Ha nem sül el a vicc nem lesz oldott hangulat, hiába szeretnék azt elérni.

Mindenesetre én csak azt nem értem, hogy miért rajonganak annyian, annyira érte, mert szerintem azért olyan szinten nem kiemelkedõ alkotás. De ez van és én erre lennék kiváncsi, erre adjatok nekem választ, vagy linkeljetek be postot, ami errõl szól. Látassátok más nézõpontból, amit én nem vettem észre, akár PM-ben is. Mi olyan megragadó benne?
1. úgy látszik neked az. Nekem nem. És szerintem sok más embernek sem, fõleg miután az utóbbi idõben a cigizás ellen kampányolnak.
2. szerinted kawaii. Kawaii = aranyos, szép. Lehet az, de lehet, hogy nem az. Nem közvetlenül kapcsolódó dolgok szerintem. (láttam már törékeny, de messze nem aranyos lányt :rolleyes: )
3. Oldott hangulatot nem csak viccel lehet elérni.

Exo

Quote from: ManuNo, végigfutottam rajta. Ugyan kicsit személyesebb véleményre vártam, de teljesen OK, ha tükrözi a te nézeteid. Öszintén örülök, köszönöm az együttmûködés

Hasonlóan értelmezném és értékelném az animét, mint a review írója! ;)
Szerintem mindent elmond amit érdemes kiemelni...

Raisu-Sama

Egy imádnivaló sorozat, imádnivaló fõszereplõvel! Az 5 éves Yuzuyut édesanyja a testvérének családjára bízza, amíg õ elég erõsnek nem érzi magát, hogy felnevelhesse a kislányt. A családban egy gimnazista fiút, Kippeit bíznak meg Yuzuyu nevelésével. Kippei, aki eddig csak kihasználta a nõket lépésrõl lépésre tanulja meg, hogy hogyan is kell gyereket nevelni, és ezáltal egy komolyabb srác válik belõle. A sorozat még jelenleg is fut (a 21. résznél járhatnak) Japánban. Ti ismeritek?

Moha

Hmmm, nem rossz! Elõször azt hittem, nem lesz nagy szám, azán, ahogy elõrehaladt a történet kezdett érdekes lenni. Távkapcsolat, egy kicsit más szemszögbõl. És ha belegondol az ember, hogy ezt a rendezõ majdnem egyedül készítette....

Cobra

Most néztem meg a Card Captor Sakura Moviet és egy újabb sorozat/film, aminél a német szinkonhangok jobban tetszenek, mint az eredetiek. Mindenkinek elég idegesítõ nyávogó hangja van, fõleg Yukitonak. Maga a film ugyanolyan, mint a sorozat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Emarsharae

Hm... Elkezdtem nézni a Berserket, és egyelõre nagyon nem tetszik. Valahogy nem vagyok a véres, öljünk meg mindenkit aki él anime-k híve. Plusz, ekkora kardot akkor se tud felemelni az ürge, még ha ilyen izmos is. Fizikai képtelenség.
Viszont, legalább nincsenek benne idegesítõ kisgyerekek akiknek nagyon édesnek és aranyosnak kéne lenniük, sem pedig ugyanilyen céllal állatok. Mert azoktól sikítófrászt kapok... bocsánat, de így van.
Egyelõre elkeserítõ a sorozat a számomra... de majd meglátom, mennyire tetszik mint egész, ha képes leszek végignézni.
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Gábor83

Quote from: EmarsharaeHm... Elkezdtem nézni a Berserket, és egyelõre nagyon nem tetszik. Valahogy nem vagyok a véres, öljünk meg mindenkit aki él anime-k híve. Plusz, ekkora kardot akkor se tud felemelni az ürge, még ha ilyen izmos is. Fizikai képtelenség.
Viszont, legalább nincsenek benne idegesítõ kisgyerekek akiknek nagyon édesnek és aranyosnak kéne lenniük, sem pedig ugyanilyen céllal állatok. Mert azoktól sikítófrászt kapok... bocsánat, de így van.
Egyelõre elkeserítõ a sorozat a számomra... de majd meglátom, mennyire tetszik mint egész, ha képes leszek végignézni.
Szvsz adj neki még egy kis idõt! A szerepéõk nagyon jók, a sztori is fordulatos, és Griffith! Több indok nem is kell  :rotflol:

Más: nemrég végeztem a hacksign-nal.....nem nyûgözött le, a végét meg egyáltalán nem értettem, kezdve azzal,hogy mit történt azon a bizonyos utolsó mezõn, és a végén felbukkanó karatkereket sem tudom,h honnan szedték elõ hirtelen. Kicsit olyan érzésem volt,h nem kerek az egész.

Emarsharae

Quote from: Gábor83Más: nemrég végeztem a hacksign-nal.....nem nyûgözött le, a végét meg egyáltalán nem értettem, kezdve azzal,hogy mit történt azon a bizonyos utolsó mezõn, és a végén felbukkanó karatkereket sem tudom,h honnan szedték elõ hirtelen. Kicsit olyan érzésem volt,h nem kerek az egész.
Hát, szerintem a .hack//SIGN az egyik legjobb anime amit láttam. Érdekes, a zenéje jó, a szereplõk kerekek, és ha nem is olyan gyors, akkor is sok minden történik, és növekszik a feszültség a sima víztükör alatt. Plusz, nem nyírnak ki mindenkit, de ha mégis, akkor is vissza tudnak jönni...
Nos, nem tudom, mi nem volt tiszta, de ha esetleg annyira nem értetted, kérdezz pm-ben, hátha tudok adni a teóriát. A másik, hogy a dolgok nem rendezõdtek végleg, hiszen ez a sorozat pl a kedvcsináló volt egy (asszem) pc-s játékhoz. Szóval Aura ügye rendezetlen maradt.
Szóval ahogy neked a Berserk jobb, úgy istenítem én a .hack//SIGN-t, mert tényleg nagyon nagyon jó. És nem folyik benne az az átkozott vér.
Amúgy... ugye arról a vékony, kék hajú mukiról beszéltél? Jól néz ki, de számomra nem egyetlen szereplõ határozza meg hogy szeretem-e a sorozatot...
Ha belegondolok, a .hack-ben nem is igen volt jóképû pasi, és ha volt is... Crimet iszonyatosan utálom. :D
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Shadowolf

#431
Quote from: Gábor83a végét meg egyáltalán nem értettem, kezdve azzal,hogy mit történt azon a bizonyos utolsó mezõn, és a végén felbukkanó karatkereket sem tudom,h honnan szedték elõ hirtelen. Kicsit olyan érzésem volt,h nem kerek az egész.

Azt a húzást én sem teljesen értettem, de az új szereplök a playstation-os Hack//Sign játékból kerültek a sztoriba (Kite és társaság mármint).

Cobra: nemtom nekem nem volt különösebb mint bajom a hangokkal (bár a német szikron nekem is jobban teccett). Én inkább a különbözö kapcsolatokat tartottam érdekesnek (Sakura/Tomoyo, Shaoran/Yukito, Toya/Yukito). Ja meg a sztori maga is eléggé befejezetlen sztem.

Gábor83

Quote from: EmarsharaeAmúgy... ugye arról a vékony, kék hajú mukiról beszéltél? Jól néz ki, de számomra nem egyetlen szereplõ határozza meg hogy szeretem-e a sorozatot...
Ha belegondolok, a .hack-ben nem is igen volt jóképû pasi, és ha volt is... Crimet iszonyatosan utálom. :D

Kék hajú muki?  :wtf:
Griffithnek olyan a fehér a haja,mint a hó! Egyébként én minden meghatározó szereplõjét nagyon szerettem,de a legkarizmatikusabb mindenképpen Griffith! Õ mozgatja a sorozatot egymagában,meghatározó személy!

.Attila

Gábor83: Emersharae kék hajú muki alatt a .hack//SIGN-osra gondolt, aki egyébként nem más mint a *SPOILER* World világát létrehozta, a programozó, persze ez csak egy felvétel, amit benthagyott a világban, momentán még nekem is ködös dolgok miatt (pedig én játszok a játékkal is). A végén, ami történt, az nem volt más, mint egy Data Drain, azaz feltörte a gyerek bitjeit, és átalakította. Erre a játék fõhõse, Kite is képes lesz, mert megkapja éppen Aura-tól.
Nagyon nagy háttértörténete van ennek az egésznek, de ahhoz, hogy többet tudj meg, játszani kéne a PS2-es játékkal (vagy utánaolvasni neten, biztos van vmi forrás).

Gábor83

#434
Quote from: TriviGábor83:
Nagyon nagy háttértörténete van ennek az egésznek, de ahhoz, hogy többet tudj meg, játszani kéne a PS2-es játékkal (vagy utánaolvasni neten, biztos van vmi forrás).
Most már értem! Azt hiszem félreértettem azt az üzit  :)
Majd megszerzem a .hack játékokat ps2re. Eddig két része van,ugye? Hány részesre tervezik?
Apropó, akkor most a játékok, vagy a film van elõbb? Ezek egymásra épülnek?

Stairan

Quote from: Gábor83Most már értem! Azt hiszem félreértettem azt az üzit  :)
Majd megszerzem a .hack játékokat ps2re. Eddig két része van,ugye? Hány részesre tervezik?
Apropó, akkor most a játékok, vagy a film van elõbb? Ezek egymásra épülnek?
A ps2-es .hack játékok már mind megjelentek, és 4 része van:
.hack Part 1: Infection
.hack Part 2: Mutation
.hack Part 3: Outbreak
.hack Part 4: Quarantine

Gábor83


Gábor83

Ezek a játékok kipótolják a hézagokat?

Stairan

Quote from: Gábor83Ezek a játékok kipótolják a hézagokat?
Huh, hát azt én nem tudom, mivel még nem játszottam velük..
De amit belinkeltem, ott vannak végigjátszások, talán onnan kiderül valami..

Emarsharae

Quote from: Gábor83Ezek a játékok kipótolják a hézagokat?
A hézagok alatt mit értesz?
Ugyanis benne van Sora sorsa, megismered Kite-ot, a többi szereplõt akit az utolsó részben nem ismertél...
Mi kell még?  :rotflol:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

.Attila

Magyarországon 2 rész jelent meg eddig (de lehet, hogy már a 3. is, csak nem tudok róla még, de a 4. biztos nem).
A sorrend pedig:
1. .hack//SIGN
2. a játék és a .hack//LIMINALITY párhuzamosan (mellesleg a játékkal együtt adják)
3. .hack//Twilight Bracelet (vagy Legend of the Twilight? nem emlékszem már)

Én láttam a sorozatot, és végigjátszottam a játék elsõ 2 részét. Liminalitybe nem néztem még bele, mert egyben szeretném megnézni, ahhoz pedig még a 2 résznek ki kell jönnie.

Moha

Quote from: Ner-sanHiába a szép rajzolás és a zene, még ezek segítségével sem tud a középszerûség fölé emelkedni.
Hmmm, ne lombozz le, én most akartam megnézni... Nekem az animenfo meg a "sneak preview" alapján érdekesnek tûnt. De majd meglátom (nézem :))

belldandy

Quote from: Ner-sanHiába a szép rajzolás és a zene, még ezek segítségével sem tud a középszerûség fölé emelkedni.
Bár vannak benne vicces jelenetek, nem viszik túlzásba.
A romantika pedig sajnos csak a vége felé kezd igazán érvényesülni.
Felmerül benne egy-két kérdés, amin talán megérné elgondolkodni, csak túl hamar elterelõdik róluk a szó.
Csak az utolsó résznél éreztem azt, hogy megérte megnézni. De még ez a rész sem kárpótol a többiért.
Úgy tûnik tudták, hogy mit lehetne kihozni belõle, csak túl késõn vették észre.
Comedy-nek unalmas, romance-nek pedig csak kb. a felétõl vehetõ, és azt is elszúrták.
Csak...csak...csak...kár...

Abszolút 1etértek, a középszerûség mintaképe. Mintha a forgatókönyvírók sem tudták volna eldönteni, hogy akkor most mi is legyen a befejezés...

Akkor már inkább Angelic Layer... (csak azért, mert most ezt nézem)
Ano... Sono... Atashi wa...
Suki desu.
...
Dame?

Xaga

Megnéztem a Mononoke Hime-t és.....nem bántam meg :D

Phoeneix

Lehet hogy neki majd tetszeni fog, nem ugyanolyan az emberek izlese:D
"A mesterseges inteligencia nem foghato a termeszetes hulyeseghez"
(Anonymus)

Moha

Quote from: XagaMegnéztem a Mononoke Hime-t és.....nem bántam meg :D
Szerintem még jobb, mint a Chihiro! Legalább is a grafika és a történet is jobban tetszett.

Komplikato

Szerintem a történetük bizonyos szempontból hasonló volt. De azért a Mononoke Hime picit mélyebb dráma, feloldás nélkül.
Chihiro meg amolyan "ifjúsági" avagy családi mozinak készült, igaz azért a sárkány vergõdése még így is elég brutális lett.
Szeressük minden filmjét a mesternek!
(Van már valakinek Howl's Moving Castle???  :rolleyes: )
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Moha

Quote from: KomplikatoSzeressük minden filmjét a mesternek!
Igen, igen! Nem is mondtam, hogy a Chihiro rossz, csak nekem a Mononoke Hime jobban tetszett. Amit eddig láttam Ghibli, az mind nagyon jó volt!

Komplikato

Nem mondtam, hogy nekem nem a Mononoke Hime a kedvencem.
Csak azt, hogy a Chihiro más ... Mondjuk nagyon szívfacsaró volt a M.H., de még is soxor szivesen lettem volna a szereplõk helyében. Jobban éltek, mint itt a "valóságban" sokan. Meg ha el is buknának ... õk legalább tettek valamit.
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

Venom

Quote from: MohaSzerintem még jobb, mint a Chihiro! Legalább is a grafika és a történet is jobban tetszett.

Más. Egyszerûen más, szerintem nem érdemes összehasonlítani. :) A Mononoke Hime idõsebbeknek való, míg a Chihiro közelebb áll a gyerekek szívéhez. Nekem mindkettõ nagyon bejött.  :rolleyes:


The greatest thing in the world is to know how to be one's own self. - Montaigne