Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Manu

Quote from: VenomMás. Egyszerûen más, szerintem nem érdemes összehasonlítani. :) A Mononoke Hime idõsebbeknek való, míg a Chihiro közelebb áll a gyerekek szívéhez. Nekem mindkettõ nagyon bejött.  :rolleyes:

Egyetértek Mohával, nekem is a Mononke Hime tetszett jobban, attól függetlenül, hogy a Chihiro is zseniális. Szerintem összehasonlíthatók alkotásai, hiszen ritka az ennyire egységes életmû mind mondanivalóban, mind látványvilágban, környezetben, hangulatban.

Alig várom már a Howl's Moving Castle-t :hopp:, bár még Japánban sem vetítik.

Amadeus Anony

Hello! Hát hol is kezdjem, láttam már animét nem is egyet, de amit most láttam utoljára, hát ez földhöz vágott. Ez a mû annyira de annyira leirhatatlan, hogy szerintem mindenkinek saját magának kellene megtapasztalnia. A cime: melyet én is elõször és igen szégyellem is magam, itt a szerintetek melyik anime az alap topicban olvastam. Graves Of The Fireflies. Garantálom, hogy földhöz vág és nem hiszed el, hogy ilyet képesek emberek csinálni. Olvastam néhány ember irományát, miszerint túl nyálas meg hasonló. Aki ezt mondja az nézzen kicsit magába és gondolkozzon el, hogy nincs e ott belül valami gubanc. A másik pedig, hogy sajnos ezt a filmet egy valós történet alapján irodott könyvbõl készitették, mely japánban alap mûnek számit. Igy még azt se mondhatjuk, hogy kitalálták. Világszerte elismert, és az egyik idézem " The Best Animated Feature film". Tehát bizonyos esetekben mondhatjuk azt, hogy mások vagyunk, kinek ez kinek a papné. De ebben az esetben nem!! Itt olyan dolgokról van szó, aminél ha valakinél semmi együttérzést nem vált ki, akkor ott nagy bibi van.
Tehát ajánlom mindekinek. És szerintem sokan támogatnak ebben az ajánlatomban.( remélem :D )
csum

Moha

Anno ezt a sorozatot úgy néztem, hogy amíg az egyik részt néztem, addig töltõdött a következõ.
Emléxem egyik éjszaka kezdtem el nézni, és csak az elsõ rész néztem meg. Jobb is volt, mert ha akkor megnézem a 2.-at, akkor sosem fekszem le. :p
Utána viszont nem tudtam abbahagyni. Majd a legutolsó epizóddal vártam egy keveset, valahogy a "na ne, utána már vége, és nincs mit nézni" érzés volt bennem. De az biztos, hogy mély nyomokat hagyott bennem.
Szerintem is nagyon jó a zenéje. Én csak ha a zenéjét hallgatom, máris hasonló érzések kavarognak bennem, mint az anime nézése közben.

Feldin

Quote from: Amadeus AnonyHello! Hát hol is kezdjem, láttam már animét nem is egyet, de amit most láttam utoljára, hát ez földhöz vágott. Ez a mû annyira de annyira leirhatatlan, hogy szerintem mindenkinek saját magának kellene megtapasztalnia. A cime: melyet én is elõször és igen szégyellem is magam, itt a szerintetek melyik anime az alap topicban olvastam. Graves Of The Fireflies. Garantálom, hogy földhöz vág és nem hiszed el, hogy ilyet képesek emberek csinálni. Olvastam néhány ember irományát, miszerint túl nyálas meg hasonló. Aki ezt mondja az nézzen kicsit magába és gondolkozzon el, hogy nincs e ott belül valami gubanc. A másik pedig, hogy sajnos ezt a filmet egy valós történet alapján irodott könyvbõl készitették, mely japánban alap mûnek számit. Igy még azt se mondhatjuk, hogy kitalálták. Világszerte elismert, és az egyik idézem " The Best Animated Feature film". Tehát bizonyos esetekben mondhatjuk azt, hogy mások vagyunk, kinek ez kinek a papné. De ebben az esetben nem!! Itt olyan dolgokról van szó, aminél ha valakinél semmi együttérzést nem vált ki, akkor ott nagy bibi van.
Tehát ajánlom mindekinek. És szerintem sokan támogatnak ebben az ajánlatomban.( remélem :D )
csum

Bizony bizony.
Ezzel keztem a dráma pályámat...
Bele a közepébe :)
A leg leg leg dráma anime amit valaha is csináltak.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Emarsharae

Quote from: FeldinA leg leg leg dráma anime amit valaha is csináltak.
Egyetértek.
És Amadeus Anony-nak is igaza van.
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

Emarsharae

#455
Na és egyéb téma....
Berserk. Most fejeztem be. Egyhuzamban a tíz utolsó rész... Kissé megviselt.
Az anime véres, erõszakos, nem gyenge idegzetûeknek való, és hihetetlenül lebilincselõ.
Az elsõ rész, ami egyben az utolsó is, kissé megkavarja az embert, és utána nem is akartam folytatni. Aztán meggyõztek. :D (köszi, Gábor83) És nem csalódtam benne, egészen a 23 rész végéig, de erre még majd visszatérek.
Az elsõ olyan film, ami jól mutatja meg, kinek mennyit ér hogy az álmát valóra váltsa. Azaz mit ér meg, mit és kit áldoz föl ennek érdekében, és mennyi bûntudatot érez ezek alatt és után.
A szereplõk ha elõször nem is, de a 10. rész után kikerekedtek, bár a végére Casca teljesen el lett rontva, ezt be kell vallanom, mert olyan nem létezik, hogy valaki hirtelen 180°-os változáson essen át. (1 év, tudom, de ez akkor sem lehetséges, katonából nem lesz hirtelen piruló, szerencsétlenkedõ, állandóan megmentésre váró kislány)
Griffith, aki tulajdonképpen annyira volt fõhõs, mint Guts, akinek az életét követtük, nem igazán nyerte meg a tetszésemet sem az elején, sem azután. De ez csupán a személyisége miatt volt, és az én saját véleményem alapján. Talán ez az elsõ anime, ahol nem volt kedvencem, és ezt nem is bántam.
A zene nem rossz, ámbár leginkább csak az a vissza-visszatérõ melódia tetszett, ami amúgy guts néven szerepel a Berserk OST-ben, és gyönyörû. (persze ez saját vélemény, de ezt nagyon eltalálták)
A történet csodálatos, (helyenként nem csak pozitív) egészen a 23 rész végéig, amikoris szürreálisba csap át teljesen, és én ültem, és nem akartam elhinni, hogy szúrhatták el ennyire. Mert az, ahogy a 23. rész haladt a vége felé, tökéletes pontot tehetett volna a történet végére, és én imádtam volna, de ez... bocsánatot kérek, de a legnagyobb sületlenség, amit valaha láttam.
A 24. és 25. rész szerintem nem illik bele az eddigi történetbe, jó, persze van egy láncszem ami egyes korábbi eseményekhez köti, de az nem elég. A sorozat így befejezetlennek, összecsapottnak tûnt, hiszen ha bármit is akartak volna ezzel a szürreális környezettel tenni, igazán kiaknázhatták volna. Így csak annak tûnik, (SPOILER!) hogy úgy érezték, nem elég véres a dolog így a vége felé, és rendeztek egy utolsó vérengzést a megmaradt szereposztásból. (SPOILER vége) :rolleyes:

Végsõ konklúzió: A sorozat nagyon jó. Izgalmas és igazán érdemes megnézni, de aki nem akarja tönkretenni az élményt, hagyja ki az 1., 24., és a 25. részeket. (és a 23. rész utolsó kb 1 percét) Ezen kívûl... a végére már alig veszi észre az ember hogy ömlik a vér mindenhonnan.
Viszont tanulság: az emberekben vagy 200 liter vér van, és túlnyomás. Egy karcolás is elég ahhoz, hogy kitörjön belõlük a paradicsomlé, mint egy friss olajfúrásból. Ja, de az is elég, ha valaki elég lelkesen elsírja magát... :rolleyes:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

roderick

A Berserk anime egyáltalán nem nevezhetö durvának, véresnek ill. szürreálisnak, ha mondjuk a mangához hasonlítjuk :)
Igaz, aki nem ismeri annak elég durva váltások vannak, hisz a történetnek csakis a "lightosabb" részét animálták meg...

A Mononke Hime meg úgy is tettszett nekem, hogy táborban a felétõl németül, lehalkítva néztük, miközben minden 5. percben reklám szakította meg 15 percre és mindig valaki át el akarta kapcsolni... azért nyilván jobban élveztem amikor itthon, feliratosan néztem
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Gábor83

Quote from: EmarsharaeNa és egyéb téma....
Berserk. Most fejeztem be. Egyhuzamban a tíz utolsó rész... Kissé megviselt.
Az anime véres, erõszakos, nem gyenge idegzetûeknek való, és hihetetlenül lebilincselõ.
Az elsõ rész, ami egyben az utolsó is, kissé megkavarja az embert, és utána nem is akartam folytatni. Aztán meggyõztek. :D (köszi, Gábor83) És nem csalódtam benne, egészen a 23 rész végéig, de erre még majd visszatérek.
Az elsõ olyan film, ami jól mutatja meg, kinek mennyit ér hogy az álmát valóra váltsa. Azaz mit ér meg, mit és kit áldoz föl ennek érdekében, és mennyi bûntudatot érez ezek alatt és után.
A szereplõk ha elõször nem is, de a 10. rész után kikerekedtek, bár a végére Casca teljesen el lett rontva, ezt be kell vallanom, mert olyan nem létezik, hogy valaki hirtelen 180°-os változáson essen át. (1 év, tudom, de ez akkor sem lehetséges, katonából nem lesz hirtelen piruló, szerencsétlenkedõ, állandóan megmentésre váró kislány)
Griffith, aki tulajdonképpen annyira volt fõhõs, mint Guts, akinek az életét követtük, nem igazán nyerte meg a tetszésemet sem az elején, sem azután. De ez csupán a személyisége miatt volt, és az én saját véleményem alapján. Talán ez az elsõ anime, ahol nem volt kedvencem, és ezt nem is bántam.
A zene nem rossz, ámbár leginkább csak az a vissza-visszatérõ melódia tetszett, ami amúgy guts néven szerepel a Berserk OST-ben, és gyönyörû. (persze ez saját vélemény, de ezt nagyon eltalálták)
A történet csodálatos, (helyenként nem csak pozitív) egészen a 23 rész végéig, amikoris szürreálisba csap át teljesen, és én ültem, és nem akartam elhinni, hogy szúrhatták el ennyire. Mert az, ahogy a 23. rész haladt a vége felé, tökéletes pontot tehetett volna a történet végére, és én imádtam volna, de ez... bocsánatot kérek, de a legnagyobb sületlenség, amit valaha láttam.
A 24. és 25. rész szerintem nem illik bele az eddigi történetbe, jó, persze van egy láncszem ami egyes korábbi eseményekhez köti, de az nem elég. A sorozat így befejezetlennek, összecsapottnak tûnt, hiszen ha bármit is akartak volna ezzel a szürreális környezettel tenni, igazán kiaknázhatták volna. Így csak annak tûnik, (SPOILER!) hogy úgy érezték, nem elég véres a dolog így a vége felé, és rendeztek egy utolsó vérengzést a megmaradt szereposztásból. (SPOILER vége) :rolleyes:

Végsõ konklúzió: A sorozat nagyon jó. Izgalmas és igazán érdemes megnézni, de aki nem akarja tönkretenni az élményt, hagyja ki az 1., 24., és a 25. részeket. (és a 23. rész utolsó kb 1 percét) Ezen kívûl... a végére már alig veszi észre az ember hogy ömlik a vér mindenhonnan.
Viszont tanulság: az emberekben vagy 200 liter vér van, és túlnyomás. Egy karcolás is elég ahhoz, hogy kitörjön belõlük a paradicsomlé, mint egy friss olajfúrásból. Ja, de az is elég, ha valaki elég lelkesen elsírja magát... :rolleyes:

Örülök,hogy mégis végignézted ! :rotflol:
Sztem Giffith nagyon karizmatikus, és megnyerõ karakter, nekem egyik kedvencem volt.
Én most nézem a demon eyes kyot, majd mondok véleményt.
Apropó! RahXephon fantársaim közül van olyan ,aki látta a moviet? Kicsit tartok tõle.

Titkos

Quote from: EmarsharaeViszont tanulság: az emberekben vagy 200 liter vér van, és túlnyomás. Egy karcolás is elég ahhoz, hogy kitörjön belõlük a paradicsomlé, mint egy friss olajfúrásból. Ja, de az is elég, ha valaki elég lelkesen elsírja magát... :rolleyes:

Sõt, sokszor egy ecchi jelenet is elég, hogy az orrukból ömöljön a nagynyomású vérsugár. :lol:
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


roderick

Quote from: Gábor83Apropó! RahXephon fantársaim közül van olyan ,aki látta a moviet? Kicsit tartok tõle.

Épp most néztem bele (elsö fél óra után végigpörgettem)
sztem aki látta a sorozatot annak semmi extrát nem tud nyújtani, le van egyszerüsítve a történet, hogy beleférjen 2 órába, de van olyan jelenet is amit 1-1ben a sorozatból vettek át, még újrarajzolva sincs.
Van egy pár hangulatos rész ami a sorozatban nem volt, de igazából elég sokat vesztett az erejéböl azzal, hogy sok dolog/szereplö kimaradt.
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Emarsharae

Quote from: TitkosSõt, sokszor egy ecchi jelenet is elég, hogy az orrukból ömöljön a nagynyomású vérsugár. :lol:
:D Igaz.
De jó, hogy eszembe juttatod! Ennyi meztelen pasit még egy anime-ben sem láttam :lol: ... és ennyi randát sem. :rolleyes:
"Cute things kill people."
"But for heaven's sake—you're wizards! You can do magic! Surely you can sort out—well—anything!"
"The trouble is, the other side can do magic too, Prime Minister." - J. K. R. (HP & THBP)

.Attila

Quote from: Ner-sanRemekül nyit, a közepe fele ellaposodik, aztán a végén javulni kezd.
Közepe ellaposodik... ezzel azt akarod mondani, hogy minden részben legyen irdatlan nagy tragédia, hogy izgalmas legyen? Na ettõl vesztette volna el a realitását az anime, márpedig ettõl olyan kiemelkedõ.
Vannak átvezetõ részek, amikor elmesélik, mi történt stb. Mi is történt valójában? A baleset után néhány hónapig a gyerek maga alatt van, Mitsuki próbálja kirángatni ebbõl az állapotból. Aztán kicsit megnyugodik az élet, de nincs teljesen rendben minden, csak úgy tûnik. Aztán elõjönnek szép lassan, adagolva a problémák, melyeket elfojtottak stb.stb.stb. Nem lapos az, csak oda kell figyelni, hogy mirõl van szó. Aki nem próbál a mélyére nézni, annak lapos.
Quote1. Nem foglalkoztak a szereplõk múltjával...
Akkor én biztos egy másik animet néztem.
Quote2. A fõszereplõk döntései néha igencsak idegesítõek...
Néha idegesítõ döntések... tehát emberek.

Manu

No, még egy vita a Kimi ga...-ról. Nem tudom mond-e valakinek valamit Ozu Yasujiro meg Mizugochi Kenji neve, meg a mono no aware kifejezés. Az úriemberek a japán filmmûvészet megteremtõi, a mono no aware (lényegében szerintem magyarra lefordíthatatlan) pedig az a sajátos, a világon egyedülálló dolog, amit létrehoztak. Itt nincs hely elmagyarázni mit is jelent-e stílus, de akit érdekel szívesen elküldöm, igaz nem a legjobban sikerült szakdolgozatom e témában. Elég róla annyi, hogy a mindennapi élet apró, a külsõ szemlélõ számára szinte észrevehetetlen rezdüléseirõl szól, a '30-50-es évek súlyosan visszafolytott japán világában. Gyakorlatlan európai szemlélõnek gyakran nézhetetlen alkotások ezek. Úgy gondolom, a Kimi ga alkotói is, mint oly sok más japán filmrendezõ, az "õsapáktól" merítettek, ami még nem lenne gond, de egy kicsit az amerikai értékrendszert is belekeverték, ami (hangsúlyozom:SZÁMOMRA) egy kicsit felületessé tették e sorozatot. Mióta vitáztam e fórumon pár rajongóval, sokat gondlkoztam ezen, amit igazság szerint én sem vettem észre elsõre (mivel már jó régen írtam azt a szakdolgozatot:)). Azonban akik nem ismerik fentebb említett rendezõim mûveit, s újdonságként hat ez az érzület, s fogékonyak is rá, azokat így már elhiszem, hogy megragadja, ill. most már én is másképp nézem majd legközelebb e képsorokat, ha esetleg arra kerül a sor.

.Attila

Quote from: Ner-sanNem kell velem egyetérteni, én ettõl függetlenül valamilyen szinten egyetértek az itt: http://www.animeacademy.com/finalrevdisplay.php?id=281 leírtakkal.
Distracting lead characters... :wtf: Ezzel meg mit akar mondani?
A másik negatívuma: túl gyorsan jött az elején a tragédia. Hát ez már csak így van... autóbalesetek gyorsan, váratlanul jönnek.
Tényleg nem értem mi baj van a fõszereplõkkel. Hogy töketlenkednek, néha zavartan viselkednek? De hiszen az emberek ilyenek, fõleg ilyen helyzetekben. Én tényleg nem értem, magyarázza meg már vki!
És hamár véleményezéseknél tartunk: vessetek pillantást az Animenfo toplistájára.
Azt mondjuk megértem, hogy az elején erõsen szappanopera szaga van ennek az animenek, nálam is így volt. De aki figyel, és nem ragaszkodik görcsösen ahhoz, hogy ez már pedig szappanopera, akkor rájön, hogy milyen jó kis anime ez, és hogy mennyire megtörténhetne a valóságban is.

Moha

Quote from: TriviDe aki figyel, és nem ragaszkodik görcsösen ahhoz, hogy ez már pedig szappanopera, akkor rájön, hogy milyen jó kis anime ez, és hogy mennyire megtörténhetne a valóságban is.
100%-ig egyetértek!  :tezsvir:
Én mondjuk az elején se gondoltam szappanoperára. Inkább úgy festett az 1. rész után, mint egy kis szerelmi történet, ahol nem bénázza el a srác a dolgokat (a Love Hina után láttam :) )

Fazék

Azumanga Daioh

hihetetlenül aranyos. mást nem is kell talán mondani róla. aki bírja a stílust, szereti a könnyed szórakoztató sorozatokat, annak kötelezõ. 8/10 (stílusában 10/10)

az ftp-n fentlévõ változattal kapcsolatban, azonban kérdéseim lennének. csak nálam volt siralmas a minõsége, vagy tényleg ilyen rossz a kép ebben a változatban? mert így nagyon nincs kedvem archiválni, hiába jó a feliratozás, stb... létezik belõle jobb minõségû .avi, vagy neadjisten' .ogm, vagy .mkv változat valahol?

Komplikato

Csak pár részt néztem meg, de nekem semmi baja se volt :wtf:
"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide) 

.Attila

Hát a minõsége tényleg nem a legjobb... én nem tudok jobbról.

Fazék

Quote from: KomplikatoCsak pár részt néztem meg, de nekem semmi baja se volt :wtf:
jó a "siralmas" jelzõ tényleg nem illik rá, de azért a tv-rip-ek többsége sztem azért rendesebben szokott kinézni. dvd-rip miért nem készült még belõle? (bár ott megintcsak hiányolnám a színvonalas sub-ot...) - hiába nekem semmi se jó :)

Feldin

http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Bruce

Most a nyáron viszonylag sokat néztem meg, hála haveromnak...

Kezdtem a Chrno Crusaddal, amit már szinte akkortól néztem, amikor megjelent... és csak a nyár közepén tudtam befejezni. Az elején még nem igazán tudtam, hogy mi lesz belõle, de úgy a 7. résztõl már kezdett igen érdekessé válni. A közepétõl meg nem lehet abbahagyni... már ha az ember folyamatosan nézi. Nekem eddig ez tetszik a legjobban.

Aztán megnéztem a Record of the Lodoss war-t. Hát. Tetszett, mer' nem rossz, de... hát nem tudom mi van vele, de nem az igazi.

Közben volt egy Hellsing. Na, az igazán tetszett :) Igaz, nekem úgy tûnt, hogy nincs valami bonyolult sztorija (bár lehet, hogy ezt csak a hiányos angol ill. japán tudásom okozta), de nagyon tetszett! (Alucard rulez!) :)
 
És végül volt az X TV. Szerencsés vagyok, mert ez is tetszett... bár kicsit rövidebb bevezetéssel és hosszabb végjátékkal még jobb lehetett volna. Szerintem. (Apropó X TV... tudja valaki, hogy az AMV-n ki avagy kik zenél, ill. zenélnek? Tetszik a szám, de senki nem ismeri... és ez szomorúvá tesz...)

Hoppá... kihagytam a Darkstalkers-t... már ha jól írtam. Megnéztem, befejeztem, és miután a negyedik rész végén is ugyan annyit tudtam, mint mikor elkezdtem, el is felejtettem...

Ja, és kérlek nézzétek el, hogy nem a legutóbb látottat írtam, de hát egy egész nyár élményeit kellett (?) megosztanom :)

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Exo

Milyen AMV-re gondolsz?

az én :lame:-ségem, de nem vágom hírtelen!

Fazék

Quote from: Bruce(Apropó X TV... tudja valaki, hogy az AMV-n ki avagy kik zenél, ill. zenélnek? Tetszik a szám, de senki nem ismeri... és ez szomorúvá tesz...)
ha jól sejtem arról a kissé indusztriális rock-os (...say goodbye... (- nem rossz hogy kb fél éve nem láttam és így is beugrott a dallama (és egy minimális szöveg:)), nálam ez elég ritka...)) szövegû amv-rõl beszélsz, amit még anno én töltöttem föl, de azóta se sikerült rájönnöm az elõadó nevére...  :beken: ha valaki tudná akkor szóljon nekem is. bár lehet hogy ezt a számot is csak a videó miatt szerettem meg :)

on: Scrapped Princess
aranyos sorozat, de azért el nem ájultam tõle. érdekelt hogyan fejezõdik be, de végig olyan érzésem volt, mint pár másik anime-nél is, hogy mintha egy rpg játékból készült volna... továbbá itt újból nagyon gyakran elõfordultak a klisés értelmetlen/logikátlan viselkedések, amik elõl menekülve kezdtem el anime-t nézni. a látvány rendben van, bár egy kicsit uncsi már ez a csak szép emberek vannak benne, és mindegyik csajnak ugyanakkora (nagy) melle van, alkatról nem igazán lehetett megkülönböztetni a szereplõket... ha csak szórakozás szempontból nézzük, akkor nincs vele gond, mert jókat nevettem a sorozat alatt, de összképileg ez csak tucatsorozatnak érzõdik számomra. 6.5/10

Bruce

Quote from: Blimpha jól sejtem arról a kissé indusztriális rock-os (...say goodbye... (- nem rossz hogy kb fél éve nem láttam és így is beugrott a dallama (és egy minimális szöveg:)), nálam ez elég ritka...)) szövegû amv-rõl beszélsz, amit még anno én töltöttem föl, de azóta se sikerült rájönnöm az elõadó nevére...  :beken: ha valaki tudná akkor szóljon nekem is. bár lehet hogy ezt a számot is csak a videó miatt szerettem meg :)
Igen, az lesz az... és lehet, hogy nekem is a videó miatt tetszik, de ha rájönne vki az elõadó nevére, akkor bizti lenne, hogy igen vagy nem... már ha érthetõ, mit is mondok  :rolleyes:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

DarkstaAaR^.^

Quote from: ShiroiEz KEGYETLENÜL jó! Aki elkezdi nézni, az ne álljon meg, nézze végig, és csak utána mondjon majd véleményt, mert ... Nem, nem. Inkább nem spoilerkedek... Ez egy jól (néha még annál is jobban) megrajzolt, elgondolkodtató, akciódús anime. Szerintem teljesen egyedi stílusú. A zenéje sem semmi. Elvbõl nem mondom, hogy hibátlan, de nagyon közel áll hozzá! Csak sajnálni tudom azt, aki szándékosan kihagyja, mert ez nagyon NAGYON JÓ !!!

csak egyetérteni tudok  :)

egyébként én most a Video Girl Ai-t láttam és tetszett...


Which character are you test by Naruto - Kun.com

Itachi

Quote from: ShiroiEz KEGYETLENÜL jó! Aki elkezdi nézni, az ne álljon meg, nézze végig, és csak utána mondjon majd véleményt, mert ... Nem, nem. Inkább nem spoilerkedek... Ez egy jól (néha még annál is jobban) megrajzolt, elgondolkodtató, akciódús anime. Szerintem teljesen egyedi stílusú. A zenéje sem semmi. Elvbõl nem mondom, hogy hibátlan, de nagyon közel áll hozzá! Csak sajnálni tudom azt, aki szándékosan kihagyja, mert ez nagyon NAGYON JÓ !!!
Én is most kezdtem el nézni és már letudtam 20 részt ,de nem olyan véres mint amilyenre számítottam.legalább is eddig nem. :wtf:  :zen:
And then the Mighty Dragon said: "lol noob"

Moha

Na, végre volt idõm befejezni ezt is. Mit is mondjak róla... Nem tudom.
Nem rossz, de annyira nem is jó. Az eleje egész jól kezdõdik, viszont a végére valahogy "kifogyott a szuszból" a történet. Azon kívül néhány helyen egy kicsit eröltetettnek éreztem a helyzetet. Mindegy. Még emésztem egy kicsit.

(Amúgy már elkezdtem feltölteni, hátha neketek jobban tetszik majd)

Maron

Ismeri valaki a Yaibát? Az anime egy 52 részes sorozat, ami jó rég, talán '90 környékén mehetett Japánban, a manga 24 kötetes, rajzolója pedig az a Gosho Aoyama, aki Detective Conant is már 10. éve rajzolja... :rolleyes:
Bizonyos tekintetben az egyik legpihentebb sorozat, amit ismerek  :rotflol: Sajnos az anime még csak a 20. rész környékén jár feliratozva (by Rice-Box), nekem meg még csa 6 rész van meg  :bruhuhu: (ugyanis az aktuális kb. 4 rész elõttieket csak eMule-lal lehet már megszerezni, még az IRC-jükön sincs)

Stairan

Quote from: MaronIsmeri valaki a Yaibát? Az anime egy 52 részes sorozat, ami jó rég, talán '90 környékén mehetett Japánban, a manga 24 kötetes, rajzolója pedig az a Gosho Aoyama, aki Detective Conant is már 10. éve rajzolja... :rolleyes:
Bizonyos tekintetben az egyik legpihentebb sorozat, amit ismerek  :rotflol: Sajnos az anime még csak a 20. rész környékén jár feliratozva (by Rice-Box), nekem meg még csa 6 rész van meg  :bruhuhu: (ugyanis az aktuális kb. 4 rész elõttieket csak eMule-lal lehet már megszerezni, még az IRC-jükön sincs)
MÁr hallottam róla, de még nem láttam.Ugyanez a Yaiba szereple a Conanben is?

Maron

Yaiba csak egyszer szerepelt a Conanben, mégpedig az 1. OVA-ban, aminek az alapja egy Magic Kaito mangafejezet volt, de ebben a változatban Conan is belekerült. Amúgy a legjobb Conan OVA a 4-bõl :rotflol: