Melyik animet láttad legutóbb? Hogy tetszett? - Archive #1 - 2004-05 - 2006-03

Started by Moloko, 2004-05-15, 22:21:16

Previous topic - Next topic

Feldin

Aloha népek!
Elkezdtem a School Rumble-t!
Nagy nagy köszönet Blimpnek!!!
Szuper jó és szuper beteg :D
Nagyon tetszik :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Silencer

Ha vki látta õket, írjon már véleményt (érdemes-e megnézni a teljes sorozatot)!
Boogiepop Phantom
Grey Wing Federation )Haibane Renmei)
Now Then, Here There
Paranoia Agent
Én azt hallottam ezekrõl, hogy durvák, sötét hangulatúak, és nincs bennük humor. Szóval pont nekem valók  :__devil:

Manu

Quote from: SilencerHa vki látta õket, írjon már véleményt (érdemes-e megnézni a teljes sorozatot)!
Boogiepop Phantom
Grey Wing Federation )Haibane Renmei)
Now Then, Here There
Paranoia Agent
Én azt hallottam ezekrõl, hogy durvák, sötét hangulatúak, és nincs bennük humor. Szóval pont nekem valók  :__devil:

Szerintem, ha beírod ezeket a címeket a keresõbe, kidob majd egy-két véleményt ;)

Ramiz

Quote from: BonciNo comment :ejj: Elegem lett ebbõl a vitából, mert látom, hogy semmit nem értesz.
:lol: Oké... azt hittem, megegyeztünk annyiban, hogy nem volt vita, de mindegy, én amúgy is hülye vagyok, szóval ezt még simán felvállalom... :lazza:

Millenium Actress
(Nekem kicsit) túl romantikus és túl drámai, de mindenképpen szép(en elmesélt) történet egy színésznõrõl, aki egy álmot kerget egy életen át, és ebbõl meríti a színészkedéshez is az erõt/ihletet. A cselekmény belefért volna egy félórás vagy egyórás ova-ba, ezért kicsit vontatottnak éreztem a filmet, de lehet, hogy ez csak azért volt, mert ez a fajta lelki és szellemi beállítottság, ami a színésznõre jellemzõ volt, tõlem igen messze áll. (Az operatõr pl sokkal közelebb áll. :lazza: ) A rendezéssel viszont maradéktalanul elégedett voltam (vágások, beállítások, "valóság"-váltások (idõsík, hely, film/valóság), szintúgy a viccekkel, amik egyáltalán nem voltak hangulatrombolóak, dacára hirtelen felbukkanásaiknak.
Konklúzió: a drámák nekem úgy látszik, nem különösebben jönnek be, viszont Satoshi Kon-tól nagyon szívesen megnéznék valami cselekményesebbet ==> még egy csáppal von magához a Paranoia Agent.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: Ramizez a fajta lelki és szellemi beállítottság, ami a színésznõre jellemzõ volt, tõlem igen messze áll.
Nos igen, tõlem is. Emellett nem is voltam megfelelõ hangulatban tegnap. Jó az anime, de nekem annyira nem jött be. Nekem viszont a riporter tetszett a sorozatban (nem úgy!!! :)). Egy egyszerû ember, de becsületes és rendes, és visszaadta a nõ álmát, azt, ami a legfontosabb volt a számára. Az ilyen emberek elõtt hajtom le fejem (nem a rohadék rendezõ meg színésznõ elõtt).

Ramiz

Quote from: BonciNekem viszont a riporter tetszett a sorozatban (nem úgy!!! :)).
Íme a Shiroi-katz front káros hatása. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fenrir

Quote from: RamizÍme a Shiroi-katz front káros hatása. :D
:lul:  :jee:  :appl:
For those who seek perfection there can be no rest in this side of the grave.

katz

Quote from: RamizÍme a Shiroi-katz front káros hatása. :D
:lul: A melegfront talán jobb? ;)

Mattanja

Quote from: RamizÍme a Shiroi-katz front káros hatása. :D
:lol: Ez jó volt! De ne legyen több off.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

.Attila

Ez ugye csak egy rossz vicc? :mad:
Behoznak egy idióta karaktert egy komoly történetbe, és az anime 90%-ban az õ idióta fantáziálásait mutogatják :mad: Mire jó ez? Méltatlan folytatása ez a KGNE-nek, sõt, sérti azt :mad:
Nemtom mi lesz a köv. 2 részben, de ez így nagy csalódás :mad:

Mattanja

Ezért kár volt az a 40 perc. Gagyi történet, se eleje se vége, erõltetett fanservice (az elején) és vérfürdõ (a végén). Egyedül az animáció az, amivel nincs különösebb bajom. Nem javaslom senkinek.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

Quote from: ShiroiEzért kár volt az a 40 perc. Gagyi történet, se eleje se vége, erõltetett fanservice (az elején) és vérfürdõ (a végén). Egyedül az animáció az, amivel nincs különösebb bajom. Nem javaslom senkinek.
Satoshi Urushihara?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Quote from: RamizSatoshi Urushihara?
Pontosan. Akira miatt kérded, ugye?
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

Quote from: ShiroiPontosan. Akira miatt kérded, ugye?
Akira miatt?... Ezt nem értem. :confused:
A Plastic Little is SU, és szintén sokan szidják a gagyi sztorit meg stb, de szerintem csak a fanservice miatt megéri megszerezni. A Lemnear-t nem láttam.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Quote from: RamizAkira miatt?... Ezt nem értem. :confused:
Anime News Network
Csak mert ahhoz is volt köze.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

Jé, nem is tudtam, hogy ennyi animében közremûködött! :3x3:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moloko

Jó. Tetszett.
Filmhez is, animéhez is méltó alkotás. Rendkívül igényes, szép.
Történetét egy-két fogalomba tömöríteném: álmok, világ, barátság.
Lassú, nyugodt film, olyan hangulatban nézd meg, amikor tudsz a filmre koncentrálni, nem kószálnak el a gondolataid, és nincs kedved ezer dolgot csinálni egyszerre. Nem az a film, ami hihetetlen mozgalmasságával leköt, de meghálálja odafigyelésed.

Ajánlom.





katz

Quote from: AngelJó. Tetszett...
Milyen stílus? Mecha?

Mattanja

Quote from: AngelJó. Tetszett...
Most, a képekbõl látom csak, hogy a Beyond the Clouds-ról beszélsz! :p
Kösz az ajánlást, már régóta várat magára ez az anime nálam.
Quote from: katzMilyen stílus? Mecha?
Elvileg: Drama, Science-Fiction - és a trailer alapján is annak tûnt nekem.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

Quote from: ShiroiMost, a képekbõl látom csak, hogy a Beyond the Clouds-ról beszélsz! :p
Jó a japán címmel ajánlani, mert senki nem jön rá, hogy mi az. :haha:

Quote from: ShiroiElvileg: Drama, Science-Fiction - és a trailer alapján is annak tûnt nekem.
Így képek-ajánlás alapján Hoshi no koe/Voices of a distant sky - feelingje van. Pláne hogy Angel ajánlotta. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Mattanja

Quote from: RamizJó a japán címmel ajánlani, mert senki nem jön rá, hogy mi az. :haha:
Be is jött! :haha:
Quote from: RamizÍgy képek-ajánlás alapján Hoshi no koe/Voices of a distant sky - feelingje van.
Talán ezért: "An idependent animation work by Shinkai Makoto, the creator of Hoshi no Koe." - Animenfo

De már kezd off lenni.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Moloko

Naja, bocs, az angol cím kimaradt :))

Quote from: katzMilyen stílus? Mecha?
Dehogy. Köze nincs.
Mondom, álmok vannak benne, meg tudományos kutatások, meg emberi élet történései...
de a tudományos része nagyon érdekes (szerintem)

Moha

#3172
Most néztem meg az utolsó részt. (Info)
Hát magam is csodálkozom kicsit, hogy végignéztem a sorozatot, a bekategorizálása ugyanis nem igazán az én stílusom (mecha, shoujo ai), de azért nem volt rossz.
Egy újabb sorozat, amit azért néztem meg, mert korábban hallottam a zenéjét és tetszett. :) (mármint a zene)

Szóval: összességében nem volt rosz. Az elején úgy voltam vele, hogy ha nem tetszik, abbahagyom és törlöm a francba. Az elsõ kb 3 rész még nem keltette fel az érdeklõdésemet, utána viszont egész jó lett a történet. A mecha-action jelenetek kicsit untattak, de a drámai vonal szvsz jól meg lett csinálva, és igazából emiatt néztem végig.
Szerencsére shoujo ai jelenet csak kevés van benne, és az is az egész szolid fajtából, szóval még emészthetõ darab.
A grafikája is tetszett, a zene pedig - mint már korábban említettem - király, fõleg az intro. (Kotoko rulez) :)

Aki szereti a drámákat és nem zavarja egy kis mecha és shoujo ai, az nyugodtan nézze meg. Az a fajta drámai szál van benne, ahol nem árt kicsit a dolgok mögé látni. Ez a része nekem tetszett.

Amúgy ajánlom annak, aki szereti a mecha-t (vagy nem szereti, de szeretne "edzõdni" kicsit :haha: ) és/vagy a shoujo ai kategóriát.

(Na, ez megint jó zavaros lett. De nézzétek el - fáradt vagyok)

Tyrael

Vegigneztem, az elejen nem tetszett az a sok jopofi, de a befejezes eszmeletlen jo lett.  :bruhuhu:  :bruhuhu:  :bruhuhu:
Nagyon sok mondanivaloja van, erdemes megnezni.

Tyrael

Fazék

Sztem illik odaírni az angol címet is :) esetleg évszámot is, ha olyan mániákus vagy precizitásból, mint én :)
Kannazuki no Miko =  Priestesses of a Godless Moon (2004)

én mondjuk már a plakát alapján nagyon hátraraknám prioritás szempontból :rolleyes: :)

Tyrael

Quote from: FazékSztem illik odaírni az angol címet is :) esetleg évszámot is, ha olyan mániákus vagy precizitásból, mint én :)
Kannazuki no Miko =  Priestesses of a Godless Moon (2004)

én mondjuk már a plakát alapján nagyon hátraraknám prioritás szempontból :rolleyes: :)
ezert vannak az animes oldalak, ahol utana lehet nezni az alternativ cimeknek :)

Tyrael

Fazék

Quote from: Tyraelezert vannak az animes oldalak, ahol utana lehet nezni az alternativ cimeknek :)
ez így stimmt, de itt elfér a sok név egymás mellett és mint Angel korábbi beszámolójánál láthattuk voltak páran, akik az angol címrõl felismerték volna az alkotást ;) szóval no offense, de itt nyugodtan veheti a fáradtságot az ember, hogy odaírja mögé az angol címet. Angel is megtette, miután észrevette, hogy azt véletlenül lehagyta :)
sztem azért az esetek többségében te se a japán címmel számolsz be róla ismerõsöknek, bár az tény, hogy a japán cím általában egy biztos pont, ezért szoktam én is az angol címet záróljelbe tenni esetleges beszámolóimnál.

Sztem nem kéne mindig megkérdõjelezni a másikat, néha ha jobban átgondolod a dolgot, rájöhetsz, hogy alapból értelmes dolgot mondott a másik, nem kell visszakérdezni és fölöslegesen ecsetelni a dolgot. ;) :)

Tyrael

#3177
Quote from: Fazékez így stimmt, de itt elfér a sok név egymás mellett és mint Angel korábbi beszámolójánál láthattuk voltak páran, akik az angol címrõl felismerték volna az alkotást ;) szóval no offense, de itt nyugodtan veheti a fáradtságot az ember, hogy odaírja mögé az angol címet. Angel is megtette, miután észrevette, hogy azt véletlenül lehagyta :)
sztem azért az esetek többségében te se a japán címmel számolsz be róla ismerõsöknek, bár az tény, hogy a japán cím általában egy biztos pont, ezért szoktam én is az angol címet záróljelbe tenni esetleges beszámolóimnál.

Sztem nem kéne mindig megkérdõjelezni a másikat, néha ha jobban átgondolod a dolgot, rájöhetsz, hogy alapból értelmes dolgot mondott a másik, nem kell visszakérdezni és fölöslegesen ecsetelni a dolgot. ;) :)
nem bantasbol mondtam, csak utaltam egy regebbi lebaszasodra, amiert a Voices of a Distant Star-t nem talaltam meg Hoshi no Koe vagy milyen neven :)
es rakerdeztem, hogy ez nincs fent? :)
Quote from: Blimpnem megsérteni akarlak, de te most direkt vagy gyengeelméjû? ki mondta hogy a google-t használd?
AnimeNfo
AniDB
minden átkozott anime-re rákereshetsz és nagy valószínûség szerint bármelyik név alapján megtalálod, és ha megtaláltad szépen elõhoz neked egy profile-t hozzá, amiben leírja az eredeti címet és az összes ismert alternatív címet is. mi olyan nehéz ebben?

edit: Hoshi no Koe esetében pl mindkét helyen meglepõ módon megtalálod az alternativ titles, ill. english, synonyms sorokban a Voices of a Distant Star elnevezést is...
animenfo anidb
:)

Tyrael

Fazék

#3178
Quote from: Tyraelnem bantasbol mondtam, csak utaltam egy regebbi lebaszasodra, amiert a Voices of a Distant Star-t nem talaltam meg Hoshi no Koe vagy milyen neven :)
es rakerdeztem, hogy ez nincs fent? :)
 :)

Tyrael
látom te tényleg nem vagy képes átgondolni a dolgokat...

akkor mégegyszer fussunk neki:

Az a példa amit elõhoztál TISZTÁN az FTP-re vonatkozott! Ott nehezen lehetne megoldani, hogy mind angol cím, mind eredeti japán cím alapján rá tudjon keresni az ember, míg itt nagyon is könnyedén elfér a japán cím mellett egy beszámolóban az angol cím is, csak beütsz ugyanabba a sorba +20 karaktert.

Én tényleg kezdek kiborulni tõled, nem tudom elhinni, hogy létezik ilyen lehetetlen felfogású, makacs ember! Sokszor egész értelmes dolgokat tudsz írni, de ez a folyamatos kötözködés, amit totál átgondolatlanul elõadsz... és mintha el se olvasnád a másik válaszát... komolyan nem értelek...

edit: amúgy egy kicsit tartottam tõle, hogy elõhozod azt a régebbi nem idepasszoló hozzászólásomat, de reménykedtem benne, hogy mégse, és nem kell majd részletesebben elmagyaráznom a dolgot... ismét tévedtem...

edit2: ha ez lenne a következõ kérdés ami foglalkoztat, igen én is nagyon örülnék neki, ha egyszerûen megoldható lenne az ftp-n is a több név alatt szerepeltetés, de nem igazán oldható meg, vagyis ott elkerülhetetlenül marad az idõnkénti alternatív cím keresés

edit3: bocsi, azt hiszem egy kicsit túl feszült vagyok mostanában, ezért hamarabb kijövök a sodromból, mint általában, szóval bocs a kicsit nyers fogalmazásért :)

Ramiz

Nyugi, fiúk, különben is off, nem kell ezen a gumicsonton most tovább rágódni. :D

One Piece, 100-ik epizód körül (sivatagi részek)
Nagyon vicces és jópofa részek, de kezd idegesíteni, hogy Luffy-t egyre inkább egy agyatlan karalábénak állítják be, míg az a rohadék Nami, aki mindenkit megállás nélkül szívat, sosem várja meg õket stb., lassan átveszi az irányítást. Luffy õrült egy kicsit, de nem egy ekkora barom!!! :morci:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!