Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

Moha

Fiúk-lányok! Úgy tûnik, tényleg a Mononoke Hime lesz vasárnap! A hírek közé postolták ezt a linket. Szóval lehet korán kelni vasárnap reggel... :) Kérdés, hogy a szinkron milyen rajta (mert gondolom nem feliratosan nyomják)

Djinn

Quote from: MohaFiúk-lányok! Úgy tûnik, tényleg a Mononoke Hime lesz vasárnap! A hírek közé postolták ezt a linket. Szóval lehet korán kelni vasárnap reggel... :) Kérdés, hogy a szinkron milyen rajta (mert gondolom nem feliratosan nyomják)
:eek: Hát ez nem semmi! Az nem a gyerekmûsor ideje?
Vagy csak én dondolom, hogy az nem gyerekeknek való???
Én biztos megnézem. Bár lehet, hogy csak felvételrõl  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Moha

Quote from: Djinn:eek: Hát ez nem semmi! Az nem a gyerekmûsor ideje?
Vagy csak én dondolom, hogy az nem gyerekeknek való???
Én biztos megnézem. Bár lehet, hogy csak felvételrõl  :rolleyes:
Hát szerintem sem gyerekmûsor, szóval lehet, hogy botrány lesz belõle. Kérdés, hogy hanyas karikával fogják vetíteni.
Én is biztonság kedvéért beidõzítem majd a videót, mert amúgy utálok korán kelni... pláne vasárnap :p

Dragon

Majd meséljetek, hogy mi volt, (hanyas karika, hány perc elsötétítés, ilyesmi :D) mert nekem hajnalban dolgoznom kell menni.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Fazék

Quote from: bpka000Majd meséljetek, hogy mi volt, (hanyas karika, hány perc elsötétítés, ilyesmi :D) mert nekem hajnalban dolgoznom kell menni.
hát én biztos nem fogok közvetíteni az eseményrõl... az az idõpont nem is létezik számomra vasárnap... :eek: :D

Marfy

A biztonság kedvéért majd azért én is felveszem.

Ramiz

Én véletlenül vettem észre reggel a tévében. Nézem a TV-mûsort: 6.45-tõl 10.akárhányig: TV2 Matiné... Miyazaki Hayao remekmûvét elintézték egy "matiné"-vel...  :wtf: :ejj:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Én meg fel akartam venni, de nem olyan sorrendben voltak leadva, mit a mûsorban volt. Úgyhogy felvettük, az Ász a villám-ot vagy mit  :wtf:  :hogyaza:
Na mind1! Valakitõl csak meg lehet szerezni, ha jó lett a szinkron... :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Cobra

Az utoló 20 perc nekem is lemaradt :(
RTLK-n meg nem volt IY  :confused:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

Beírom ide is:
Gyorsjelentés a tv2-es Mononoke Hime-rõl:

12-es karikával ment, feltehetõleg az amerikai változatból fordítva. A fordítás meg a szinkron összességében elviselhetõ volt, bár nem minden szereplõhõz találtak megfelelõ hangot, pl. Sannál egész idegesítõ volt az a nyekergõ kislány-hang... Apropó, Songoku, izé, Ashitaka hangja nem tudom, ismerõs volt-e valakinek...:)

Nem tudom, hogy vágtak-e, nekem nem tûnt fel.

Természetesen nem 6:45-kor kezdték, elõtte még adtak valami random szart. Közbe persze reklám, vége levágva. De hát mit várunk, szumma F_i vektor nem lesz nullvektor.

BTW. a Mononoke Hime elérhetõ VHS-en magyarul, akinek nagyon kell a magyar szinkron, az onnan beszerezheti.
Failure is the default option

Lyobag

#250
nah, elmegy... a szinkron télleg nem volt a legjobb... és de jó a net! ha nem kapok egy infót róla, hogy lessz a tv-ben, ti sem tudtok róla!  :hail: a szinkron itt.ott el lett találva, de Sannak télleg túl kislányos hangja volt... vagy csak azért, mert ez a szimnkronhang régen mindig kislányokat vállalt és most felnõtt??? még jó, hogy nem kellett sokat beszélnie :hehe:
viszont talán elõszedem a szépen letöltött változatomat és megnézem azt is...  :kiraly:

Marfy

Még jó hogy 6:45 kor kezdõdött  :mad: , így csak az eleje fért a kezettára.
Amennyit láttam az nem rossz a szinkron is jó és nem is volt vágva :).
Ha valaki felvette egészben azt kérem  :haha: .

Lyobag

amúgy tévedtem, amikor beküldtem a hírt: tényleg azt hittem a mûsor alapján, hogy 6:45 után nem sokkal... de hogy utána vagy fél órával, a fene se gondfolta volna! és addig kapcsolgatni össze vissza és reménykedni, hogy nem kezdõdik! és hihetetlen, hogy óra nélkül felébredtem és megnéztem

Fazék

õszintén szólva, nem tudom honnan vettétek, hogy pontosan akkor adják le... ha engem érdekelt volna és fel akartam volna venni, tutira egy üres kazettára LP-ben indítom el a felvételt, a kezdési idõpont elõtt 1 órával... fõleg a gyerek matiné mûsorral kapcsolatban, mert ott aztán még inkább szoktak kavarni emlékezetem szerint mûsorrenddel, stb.

Meske

#254
Mindenki lemaradt valamelyik részérõl?
Én végig néztem és még felvenni is sikerült az elejétõl a végéig! :D
EDIT: Nekem tetszettek a szinkronhangok is, kivéve a Sanét, az tényleg nagyon kislányos volt.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Djinn

Quote from: Blimpõszintén szólva, nem tudom honnan vettétek, hogy pontosan akkor adják le... ha engem érdekelt volna és fel akartam volna venni, tutira egy üres kazettára LP-ben indítom el a felvételt, a kezdési idõpont elõtt 1 órával... fõleg a gyerek matiné mûsorral kapcsolatban, mert ott aztán még inkább szoktak kavarni emlékezetem szerint mûsorrenddel, stb.
Hát igen, ez lett volna a tökéletes megoldás.
De hát nem lehet mindenki olyan zseniális, mint te, hogy ezt kitalálja!  :hehe:  :)
Én például még sosem láttam ezt a matinát. Olyankor még alszom... :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Fazék

Quote from: DjinnDe hát nem lehet mindenki olyan zseniális, mint te, hogy ezt kitalálja!  :hehe:  :)
jajj, ugyan már : pirulós smiley :
Quote from: DjinnÉn például még sosem láttam ezt a matinát. Olyankor még alszom... :rolleyes:
hát én is csak onnan tudom, mert már rúgdostak ki az ágyból szüleim ilyen korán reggel, mindenféle munkát emlegetve, de amúgy én se láttam sokszor  :)

Moha

Jelentem sikerült felvenni az egészet! Bár, ha Meske nem kelt fel reggel, akkor nekünk se lenne felvéve. Beállítottam ugyanis a videót 6:40 - 9:45-ig, de utána néztem, hogy stanby állapotból nem indítja el az automata felvételt, csak ha be van kapcsolva. :(
Már amúgy azt hittem, hogy csak kamu volt amit írtak, és nem is fogják leadni, aztán úgy 7:30 környékén csak elkezdték. És úgy tûnik, nem vágtak ki belõle semmit, csak a végérõl az endinget, ahogy szokták.
Ha odajutok a másik géphez, akkor majd bedigizem a hangot, és felrakom valahova és/vagy belerakom az OGM-be. Addig is, ha esetleg valakinek kellene a VHS másolat, küldjön egy PM-et.

Hughes

Naruto atom nagy sorozat!
ezzel kapcsolatosan szeretném kérdezni ha valaki tudja
új részek most még készülnek igaz?
Mert mindenhol ahol kerestem 123 volt a max. Ja meg az hogy ezeket milyen rendszerességgel tolják fel Ftp-re?
Má lassan megõrülök mostanában csak azt nézem 1 hete folyamatosan
azt ennyi :bruhuhu:
elõre is köszi

Ramiz

Quote from: DjinnHát igen, ez lett volna a tökéletes megoldás.
De hát nem lehet mindenki olyan zseniális, mint te, hogy ezt kitalálja!  :hehe:  :)

Furcsa, én is erõs késztetést éreztem egy hasonló tartalmú postra, de megelõztél.  :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizFurcsa, én is erõs késztetést éreztem egy hasonló tartalmú postra, de megelõztél.  :rolleyes:
hiába no, tapasztalatlan medvebocsok, majd kiosztom néktek a tudást, hej!

Djinn

Quote from: Blimphiába no, tapasztalatlan medvebocsok, majd kiosztom néktek a tudást, hej!
A medvebocs  aranyos :p
És információ éhes is! Úgyhogy nagyon várom a tudást :D
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Cloud

hy

tudnátok nekem segíteni?

 mostanában kezdtem animéket nézegetni és szeretnélek megkérni titeket hogy ajánljatok nekem pár címet mert nagyon rájuk katantam.

Engem elsõsorban  akció(kemény akció) sci-fi érdekelne.(Nem sorozat hanem teljes estés film)
remélem tudtok segíteni.

 :rolleyes:
Amit eddig láttam   Ghost in the shell 1-2,Macross A vadon hercegnõje (hihi a TV2-n adták le) A szél harcosai....sajnos csak enyit de nagyon érdekelne más is.

Elõre is köszi

Lyobag

Quote from: akna3hy

tudnátok nekem segíteni?

 mostanában kezdtem animéket nézegetni és szeretnélek megkérni titeket hogy ajánljatok nekem pár címet mert nagyon rájuk katantam.

Engem elsõsorban  akció(kemény akció) sci-fi érdekelne.(Nem sorozat hanem teljes estés film)
remélem tudtok segíteni.

 :rolleyes:
Amit eddig láttam   Ghost in the shell 1-2,Macross A vadon hercegnõje (hihi a TV2-n adták le) A szél harcosai....sajnos csak enyit de nagyon érdekelne más is.

Elõre is köszi


én merném neked javasolni a Hellsinget (bár sorozat, de csak 12 részes és megéri), az kemény akció, bár inkább dark fantasy a XX században...
Scifibõl javasolnám a nagy cyberpunk Akirát, esetleg még a Wonderful Dayst...

.Attila

Quote from: Lyobagén merném neked javasolni a Hellsinget (bár sorozat, de csak 12 részes és megéri), az kemény akció, bár inkább dark fantasy a XX században...
Vámpíros ;)
Akira tényleg megfelelhet az igényeidnek :)
Én alapvetõen vígjátékos, romantikus, drámás típus vagyok, így kevés akciót tudok ajánlani, de vannak vegyesek:
Full Metal Panic (mecha-s)
Armitage III (cyborg, android vagy mi)
Ninja Scroll (ugyan nekem nem tetszett, de egyébként népszerû)
VanDread (ez egy igen nagy egyveleg, ami elsõre ijesztõnek tûnhet, de nagyon :kiraly: sorozat, bár lehet, hogy nem kemény akció igazából)
Még ajánlhatnék egy párat, de azok is sok vígjáték elemet tartalmaznak.

Cloud

lehet hogy most hülyeséget kérdezek de a Gundam-bõl létezik  a sorozaton kívûl egész film?

Manu

Quote from: akna3hy

tudnátok nekem segíteni?

 mostanában kezdtem animéket nézegetni és szeretnélek megkérni titeket hogy ajánljatok nekem pár címet mert nagyon rájuk katantam.

Engem elsõsorban  akció(kemény akció) sci-fi érdekelne.(Nem sorozat hanem teljes estés film)
remélem tudtok segíteni.

 :rolleyes:
Amit eddig láttam   Ghost in the shell 1-2,Macross A vadon hercegnõje (hihi a TV2-n adták le) A szél harcosai....sajnos csak enyit de nagyon érdekelne más is.

Elõre is köszi


Beza, az Akirát nézd meg mindenképp, meg ott van a Vampire Hunter D - Bloodlust, az is elég akciódús.

Marfy

Quote from: Xipea Ninja Scroll TV hany reszbol all?
a teljes sorozat?
13 rész de szerintem nagyon gyenge :(.
Grafikailag pocsék én nagyot csalódtam benne.

Mattanja

Quote from: akna3lehet hogy most hülyeséget kérdezek de a Gundam-bõl létezik  a sorozaton kívûl egész film?
Javaslom az AnimeNfo -t.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Fazék

aki kicsit jobban ott van a ripper csapatok tevékenységét illetõen, szóval lenne egy kérdésem: van olyan csapat amelyik nem egyszerûen a dvd-feliratot nyomja a dvd-rip mellé, hanem mint DTV esetében (immár nem kényszerûségbõl) hanem szorgalomból (de akár a dvd-s feliratot 100%-ban fölhasználva, de azt kiegészítve) saját felirattal látja el a DTV-nél azért jóval szebb minõségû DVD-RIP-et? vagy ez csak hiú ábránd részemrõl? most pl azért kérdezem, mert az Abenobashi Mahou Shoutengai c. sorozatot archiválnám, de vhogy nincs kedvem DTV változatban, viszont ez tipikusan olyan anime, amelyikhez nem árt a félmillió lábjegyzet, amiket egy dvd változatból tuti hogy kihagytak...