Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

Rounin

Quote from: BonciMajd vmikor utánanézek. Mindenesetre a Davis-Panzer Production nekem nem tûnik japánnak :)

Woahh^^ Hát ennyit a sasról. Max olyan csípás vagyok ;)

Cobra

Quote from: death_scytheMost láttam a Mai HIME(My HIME)-t és gondoltam megkérdezem tud-e vki valami hasonló stílusú filmet, sorozatot ajánlani (inkább sorozatot), ha lehet happy end-est.
Hasonló kategória, csak kicsit komolyabb a Scryed. Kevesebb humor, több hulla, de hasonló alaptörténet, csak nagyrészt férfi szereplõkkel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

death_scythe

Quote from: White SeeDhmmm, olyanra gondolsz, ahol szörnyeket idéznek és harcolnak, vagy ahol nõk harcolnak?

Én olyasmire gondoltam amiben szörnyeket idézgetnek és harcolnak; legyen vmilyen romantikus vonal +happy end ha lehet;  hullák száma nem számít bár inkább kevesebb mint sok.

Kösz az ajánlatot Cobra majd megnézem milyen. :merci:
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

zolan43

Bakakozou vagy Anime-Destiny féle verziót érdemesebb tölteni? (még egyik csapatról sem hallottam)

.Attila

Quote from: zolan43Bakakozou vagy Anime-Destiny féle verziót érdemesebb tölteni? (még egyik csapatról sem hallottam)
Anime-Destiny-rõl tudok nyilatkozni:
nem indult el mplayer-rel. Próbáltam wmp-rel... lefagyott. GSpot videostreamre h 264 / x264 -et ír, ezzel van a baj.
Bakakozou most jön lefele.

Pagan

Quote from: BonciAnime-Destiny-rõl tudok nyilatkozni:
nem indult el mplayer-rel. Próbáltam wmp-rel... lefagyott. GSpot videostreamre h 264 / x264 -et ír, ezzel van a baj.
Bakakozou most jön lefele.
Az x264 egy új kodek, ami jobb minõségben és kisebb méretbe tud tömöríteni mint az xvid vagy a divx. Az mplayer legújabb változata vagy az ffdshow minden további nélkül lejátssza.

.Attila

#546
Quote from: PaganAz x264 egy új kodek, ami jobb minõségben és kisebb méretbe tud tömöríteni mint az xvid vagy a divx. Az mplayer legújabb változata vagy az ffdshow minden további nélkül lejátssza.
Ok, megnézem frissebb mplayer-rel.
Amit linkeltél, az mind linuxos gondolom. De mind1, már szedem a winfosost.

edit: legfrissebb mplayer is behal tõle. A windows-os codec csomag meg még mindig az április 12.-ei.

edit: ffdshow + wmp párosítás bejött.

Pagan

#547
Nem, ezek windowsosak, és mûködnek is. :) Az x264 lejátszására az áprilisi változat túl régi, egy hónapnál régebbivel nem fog menni.
A 7z kiterjesztésû fájlokat a 7-zip-pel tudod kibontani, de asszem a legújabb winrar is képes rá.

edit:
Quoteedit: ffdshow + wmp párosítás bejött.
Helyes, én is az ffdshow-val szoktam lejátszani. :jee:

death_scythe

Valaki látta már az Air címû sorozatot?
Ha igen milyen volt?
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

kikuchiyo

Quote from: PaganAz mplayer legújabb változata

Ez biztosan jó (a P4-eset próbáltam)? Nekem nem hajlandó kitömöríteni ezt a .7z-t, a legújabb 7-zip sem.
Failure is the default option

Pagan

Lehet, hogy megszakadt a letöltésed és nem jött le az egész fájl, próbáld meg mégegyszer leszedni, vagy használj valami letöltõprogramot.

Nálam amúgy csont nélkül lejátszik mindent, bár én az athlon xp-s változatot próbáltam csak ki, és egyébként is inkább az ffdshow-t használom videolejátszásra.

Pagan

Kipróbáltam, nem volt gond a kitömörítésével. Lehet hogy megszakadt a letöltésed és nem jött le az egész fájl, próbáld meg mégegyszer leszedni, vagy használj valami letöltõprogramot.

Nálam amúgy csont nélkül lejátszik mindent, bár én az athlon xp-s változatot próbáltam csak ki, és egyébként is inkább az ffdshow-t használom videolejátszásra.

denke

Hello mindenki!
nem tudjátok véletlenül, hogy mi történt a yu yu hakusho többi epizódjával?
109 ig megvan, de a többit nem találom az ftp-n pls sb. HELP!

Nimlot

HÁj emberek! Folytatódik valahogyan a Star Ocean EX? és ha igen fel van töltve vagy még rajz padon van?
"Being too kind is also... cruel!"

Fazék

Quote from: denkeHello mindenki!
nem tudjátok véletlenül, hogy mi történt a yu yu hakusho többi epizódjával?
109 ig megvan, de a többit nem találom az ftp-n pls sb. HELP!
eddigi megjelenések alapján úgy tippelem fél hónapon belül jelenik meg az utolsó DVD és 1-2 napon belül kész lesz a dvd-rip is belõle, szóval én augusztus közepére tenném, hogy megnézheted az utolsó 3 részt is
Quote from: NimlotHÁj emberek! Folytatódik valahogyan a Star Ocean EX? és ha igen fel van töltve vagy még rajz padon van?
már 2002 vége felé kijött az utolsó rész Soldats fansub-ja, szóval te viszont peches vagy, mert ezek szerint nem sok ember törte magát, hogy kiegészítse a sorozatot az ftp-n... javaslom alternatív beszerzési módok keresését. dc++, ed2k, bittorrent
ha mondod melyikkel bánsz jól, talán tudok irányt adni :)

Nimlot

Hát a bitorrentet rühellem a dc-vel asszem tudok mit kezdeni a haramdik meg assem tom h mi..... nagyon örülnék ha ki tudnál valahogy segíteni és ha esetleges be tudom szerezni a részeket akkor feltöltöm ftp-re is (ha eljutok odáig)
"Being too kind is also... cruel!"

Darkstar

#556
Én feltölthetem az ftp-re, csak ötletem sincs, hogy az átállás után hogyan kell. Zsozsohoz kell fordulni jelszóért?

Ed: Már fent van az ftp-n.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fazék

Quote from: DarkstarEd: Már fent van az ftp-n.
Tényleg fönt van...

Nimlot: érdemes utánanézni, hogy egy sorozattal kapcsolatosan hány rész van stb., mert így jól beugrattál pl engem :) ebbõl a sorozatból össz-vissz 26 rész van, ha jobban meg akarod ismerni a történetet, akkor javasolt nekiugrani a megjelent játékoknak, talán abban folytatva van a tényleg durván félbehagyott sorozat.

denke


Nimlot

Jah... a 26 részt már láttam csak gondoltam hátha más néven folytatódik a sorozat... majd utánanézek.
"Being too kind is also... cruel!"

Moha

Hello,

A Girls Bravo-ból kétféle változat van fent, egy .avi-s (gondolom TV) és egy DVD verzió. Melyiket érdemes leszedni, melyik a jobb? Mert úgy tudom, cenzúrázták és kihagytak belõle részeket, melyik a "vágatlan" verzió?

Elõre is köszi.
Moha

Fazék

Quote from: MohaHello,

A Girls Bravo-ból kétféle változat van fent, egy .avi-s (gondolom TV) és egy DVD verzió. Melyiket érdemes leszedni, melyik a jobb? Mert úgy tudom, cenzúrázták és kihagytak belõle részeket, melyik a "vágatlan" verzió?

Elõre is köszi.
Moha
az anidb.info-n mindenre ott van a válasz, tessék használni ;) szóval az AnimeZone mkv-s változat tutira cenzúrázatlan, de ezt onnan is lehet tippelni, hogy TV-ben szokták általában cenzúrázva leadni szerintem :) A Lunar változat vszleg cenzúrázott az Any változatról pedig hirtelen nem találtam infót

Moha

Quote from: Fazékaz anidb.info-n mindenre ott van a válasz, tessék használni ;)
Köszi, de speciel ott nem találtam utalást, hogy melyik verzió a cenzúrázatlan... hol lenne ez az info?
Quoteonnan is lehet tippelni, hogy TV-ben szokták általában cenzúrázva leadni szerintem :)
Igen, ezt gondoltam, de biztos-ami-biztos. ;)

Fazék

Quote from: MohaKöszi, de speciel ott nem találtam utalást, hogy melyik verzió a cenzúrázatlan... hol lenne ez az info?
általában ugyebár sorozatonként le van bontva részekre, az pedig le van bontva csapatonkénti fájlokra. és a file-ok tulajdonságai mellett, ahol ott szokott lenni zászlóként a nyelv, felirat, stb, ott szokott lenni egy 'unc' vagy 'cen' cetliszerûség is, melyek ugyebár egyértelmûek ;) :)

nephotep

hali


nemtudom kérdezte e már valaki, de a darkstalkers/nightwarriros sorozattal mi lett? ha lehet emailben válaszoljatok :) köszike

death_scythe

#565
Valaki látta már a Suzuka címû sorozatot.Most adják, négy rész már kinn van (legalábbis a Lunar-osoknál) valószínûleg mindenképpen megszerzem, de hátha látta már vki és tud vmi véleményt mondani az eddigiek alapján.

Az  Ah!My Godess-rõl tud vki vmit mármint én a sorozatot szeretném elkezdeni nézni, de van belõle OAV is. Milyen sorrend a jó, elõbb sorozat aztán OAV vagy fordítva?(A sorozatra az AnimNfo azt írja hogy 2005-ben készül(t) ez lehet?
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

sirtomi

Quote from: death_scytheValaki látta már a Suzuka címû sorozatot.Most adják, négy rész már kinn van (legalábbis a Lunar-osoknál) valószínûleg mindenképpen megszerzem, de hátha látta már vki és tud vmi véleményt mondani az eddigiek alapján.

Az  Ah!My Godess-rõl tud vki vmit mármint én a sorozatot szeretném elkezdeni nézni, de van belõle OAV is. Milyen sorrend a jó, elõbb sorozat aztán OAV vagy fordítva?(A sorozatra az AnimNfo azt írja hogy 2005-ben készül(t) ez lehet?
Az OAV elõbb volt mint a sorozat. A Sorozatot tényleg mostanában készítik asszem.

roderick

http://www.ergoproxy.com/

hmm... asszem lesz egy újabb sorozat, amit érdemes várni
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

sirtomi

Quote from: roderickhttp://www.ergoproxy.com/

hmm... asszem lesz egy újabb sorozat, amit érdemes várni
Látványosnak és érdekesnek tûnik.

SaiyaGin

Quote from: death_scytheAz  Ah!My Godess-rõl tud vki vmit mármint én a sorozatot szeretném elkezdeni nézni, de van belõle OAV is. Milyen sorrend a jó, elõbb sorozat aztán OAV vagy fordítva?(A sorozatra az AnimNfo azt írja hogy 2005-ben készül(t) ez lehet?

Az OVA '93-94-ben készült, nem sok köze van a sorozathoz, szerintem mindegy melyiket nézed meg elõbb.  ;)