Main Menu

Álmok

Started by Meske, 2004-08-30, 13:46:43

Previous topic - Next topic

Xipe

en folyamatosan meghalok majdnem minden almomban.
az eddigi kedvencem az volt amikor egyszeruen csak darabokra estem szet.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Bruce

Quote from: Xipeen folyamatosan meghalok majdnem minden almomban.
az eddigi kedvencem az volt amikor egyszeruen csak darabokra estem szet.
Á, már értem! Hát onnan az avatár! (Álomból hogy lehet képet kimenteni?) Mert ma reggel pl. tök jól jött volna... Álltam a hegy alján, fent pedig megjelent egy gonosz, rusnya, szõrös és nagy szörny, hatalmas szarvakkal, bikafejjel... Tök megijedtem, amikor megindult felém. Aztán megbotlott, és legurult egyenesen a lábam elé... akkor láttam, hogy ér vagy a térdemig. :D Aztán amikor magas hangon, mint aki héliumot szívott, elkezdett magyarázni valamit, szólt az órám, hogy órám van...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Xipe

az alombol valo kepkimenteshez csak megfelelol mennyisegu ninpo es kello rajztehetseg kell.

de probalkozz a Cel mentese maskeppen variacioval is. :lol:
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Marfy

Quote from: Bruce(Álomból hogy lehet képet kimenteni?)
PrintScreen ;).

Bruce

Quote from: Xipede probalkozz a Cel mentese maskeppen variacioval is. :lol:
Quote from: NokiPrintScreen ;).
Hogy ezekre nem gondoltam! :rolleyes:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Rounin

Vááá... de ultramilitáns álmom volt :D

Ak47, rárántás, eszelõs vigyor és a torkolattûz fénye miközben sikongatva menekül elõlem mindenki... helyszínre nem emlékszem, miértekre szintén... o.O Kezdek bekattani? :)

.Attila

Hát inkább az álmaidban éld ki ezeket, minthogy a valóságban ;)

Zanador

Quote from: NokiPrintScreen ;).
Én csak screenshotot tudok csinálni, de mivel se rajzolni nem tudok, se nyomtatót vezérelni, ezért nem tudom mások által is látható formába hozni. :( Valami más módszert nem tudtok?
(Olvasható formába idõnként sikerül, ld. irások thread, de az mégsem ugyan az)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Marfy

Quote from: RouninVááá... de ultramilitáns álmom volt :D

Ak47, rárántás, eszelõs vigyor és a torkolattûz fénye miközben sikongatva menekül elõlem mindenki... helyszínre nem emlékszem, miértekre szintén... o.O Kezdek bekattani? :)
El sem tudom képzelni mi válthatta ki ezt az álmot.
Lefekvés elõtt Rambót néztél ?

Manu

Quote from: RouninVááá... de ultramilitáns álmom volt :D

Ak47, rárántás, eszelõs vigyor és a torkolattûz fénye miközben sikongatva menekül elõlem mindenki... helyszínre nem emlékszem, miértekre szintén... o.O Kezdek bekattani? :)

Nem a parlamenti költségvetési vita van rád ilyen hatással? Mert rám igen! :grrr:

Én azt álmodtam, hogy elaludtam...

.Attila

Quote from: ManuNem a parlamenti költségvetési vita van rád ilyen hatással? Mert rám igen! :grrr:
Aki azt nézi, az meg is érdemli ;)

Manu

Quote from: TriviAki azt nézi, az meg is érdemli ;)


Ha nincs net, becsQdöltetik a cégemet, meg még egy jó párat, úgyhogy kénytelen voltam odafigyelni, hogy tudjunk lobbyzni. Ez olyan "rühellem, de muszály, ha élni akarok" dolog.  :grrr: off off

kisvirag

huuuha....
Rounin: én ugye nem voltam ott?


nekem extravagáns álmom volt megint.
érdekes, mert megint ismerõsöm vampire mesélése után álmodtam.

deee.... szóval a világot kb ugy lehetne leirni, hogy keresztezzétek a Harry Potter világát a vampire világával.

Én egy 5. genes vámpirka voltam, aki éppen gyerekeknek tanitott... már nem emlékszem mit.
azt tudom, hogy szép artikulált beszédet biztos.
volt egy zakkant malkáv, amona Piton féle, aki nekiállt ott akadékoskodni, és folyamatosan akadályozott a tanításban.
volt egy tök aranyos kissrác, nagyon félénk volt, és Józsikának hívták.
malkáv Pitonunk meg egy nagy adag darazsat küldött ránk(nem valodit, dementeset), de aztán rájöttem, hogy mit pattog itt ez a 6, vagy 7. genes kis bikkfatty (tegyük hozzá, 2000 éves elmult), ez nem is igaz, aztán nyomtam rá egy dominatet, hogy hallgass...
és érdekes, amit mondani akart, írás formájában "odafröccsent" egy papírlapra, de így már nem volt hatása. :)

nem tudom, hogy ez a harry potteres dolog hogy jött ide... (talán mert elõtte délután a médiaetikai problémák megoldásaként alkalmazható potter-box sablonról tanultam? ki tudja...)
de az biztos, hogy a többi (már, hogy 5. gen környéki vámpír vagyok, meg a malkáv, dement és egyebek) az az elõzõ esti mesélésbõl fakadtak.

Ne tudjátok meg, egész nap ezen gondolkoztam, nehogy elfelejtsem a részleteket, és ne tudjam nektek leirni.
Elõre is elnézést azoktól, akik nem ismerik a vampire szerepjáték világát, mert számulra kevéssé érthetõ ez az álom.
Azoknak meg jo szórakozást, akik tudják, mirõl van szó.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Rounin

Humm...
egyszer azt álmodtam, hogy a kompátkelõnél menekülnie kell a családomnak a hódító emberek elõl (ja igen, egy elf királynõ gárdistája voltam), s miközben felkaptam a kishúgomat (pedig nincs is, de álmomban nemrég született), a többiek a kompátkelõben tartották vissza az ostromlókat zöld páncéljikban, és persze próbáltuk fedezni a királynõ menekülését is, miközben édesanyám kétségbeesetten próbálkozott egybentartani kicsiny motyónkat.... ehhe..

Egy másik, igazán fura álmom a saját esküvõi menetemrõl szólt...
Képzeljetek el egy kihalt, sivatagi sziklákkal tarkított tájat. Ezen vág keresztül egy nagyon kanyargós, eszméletlenül kék vizû folyó. Kétoldalt ritkán ugyan, de fûzfák állnak. Ezen a folyón úszik egy tutaj, rajta a saját menetem. Én a parton állok és nézem, és érzem, hogy oda kellene mennem.
DE!
Kétoldalt farkasok állnak, fekszenek. Nagy, fehér és szürke farkasok és mind várakozóan tekint rám. Egy az egyben olyan volt, mintha vissza akarnának tartani, hogy maradjak velük, s ne menjek az emberek közé ....
Így elmondva nem annyira hátborzongató, mint átélve. Hmmm...

kisvirag

yupp
esküvõrõl jut eszembe!

Az az álmom olyan szép volt, de rossz is egyben....
Ugyanis azt álmodtam, hogy született egy gyönyörû kislányom, de csak nagyon ritkán lehettem vele valamiért, és anyuék vigyáztak rá.
Az álmomban emlékszem, mennyire boldog voltam, mikor a kezemben tartottam, és tudtam, hogy õ az enyém :) különben meg kis moho kiscsajszi volt, már ami az evést illeti :)
És emlékszem hogy ugy volt, hogy megtartjuk az esküvõt (a párom kilétére abszolut nem emlékszem) szép ruha, ott állunk, és az anyakönyvezetõ mindenféle baromságokat hordott össze, meg csunyán beszélt, meg valami iszákosok is odakerültek, én meg felháborodtam, sarkon fordultam, és közölte, hogy ilyen szentségtelen körülmények közt nem vagyok hajlando megtartani az esküvõt, mert amit azok ott csinálnak ,az a egyik legszentebb dolog megcsúfolása.
Aztán a kicsi lány nagyon gyorsan nõt, már olyan másfél év körüli volt az álmomban, és majnem teljesen ugy nézett ki, mint keresztlányom, csak kicsit kisebbe... ott tobzodtak is ketten :)
ami megin azért érdekes, mert keresztlányom most két és fél éves, és a álomban is annyi volt, max 3.

Fura, az utóbbi idõben nem elõször álmodok esküvöröl, demindig átmegy ilyen paródiaszerû valamibe...
és gyerek-nek se ez az elsõ álmom, bár mikor elõször álmodtam ilyet, akkor meg gyönyörû kisfiam volt...
hiába, 18-9 éves korom óta ég bennem a vágy, hogy végre saját porontyom legyen... az utóbbi idõben azt hittem, ideiglenesen elmult, de ugy tünik, mégse :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Meske

Két rövidke álmom volt az elmúlt idõkben:

1. egész álmom át énekeltem, méghozzá egy nagyon szép dalt, amitt valószínüleg ott költöttem álmomban, ugyanis eddig még sohasem hallottam... De tényleg nagyon szép volt, s amikor csörgött az óra, pont akkor mondtam ki, ill. énekeltem ki, hogy Ámen, érdekes volt, hogy pont óracsörgésre lett vége a dalomnak is, bár szerintem mivel ott helyben költöttem, ezért, ha tíz perccel késõbb csörgött volna az órám, akkor tíz perccel tovább tarotott volna a dal, vagyis bármikor be tudtam volna fejezni. De akkor is így is egy lezárt, egész dalocska volt.
Kár, hogy nem tudok kottát írni, hogy megörökítsem e mûvecskét... :(

2. Na, ez Nokit biztosan érdekli, ugyanis ma este azt álmodtam, hogy ezekkel az emberkékkel találkoztam személyesen, s összeméregettem õket az animében lévõ szereplõkkel. Nem volt rossz... :)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Bruce

Quote from: MeskeKét rövidke álmom volt az elmúlt idõkben:

1. egész álmom át énekeltem, méghozzá egy nagyon szép dalt, amitt valószínüleg ott költöttem álmomban, ugyanis eddig még sohasem hallottam... De tényleg nagyon szép volt, s amikor csörgött az óra, pont akkor mondtam ki, ill. énekeltem ki, hogy Ámen, érdekes volt, hogy pont óracsörgésre lett vége a dalomnak is, bár szerintem mivel ott helyben költöttem, ezért, ha tíz perccel késõbb csörgött volna az órám, akkor tíz perccel tovább tarotott volna a dal, vagyis bármikor be tudtam volna fejezni. De akkor is így is egy lezárt, egész dalocska volt.
Kár, hogy nem tudok kottát írni, hogy megörökítsem e mûvecskét... :(

És persze gondolom a szövege sem került lejegyzésre...

Ma délután egyébként elég... hogy is fogalmazzak... furi dolgot tapasztaltam. Álomnak nem nevezném, de egy kicsit mégis.
Szal ledõltem egy fél órára egy zh után alunni. Aztán arra ébredtem(?) hogy valaki bejön, még tudtam is hogy ki mert hallottam a hangját. Namármost õ nem látott engem, mert azt tudni kell, hogy az ágyam 2m magasan van (és ez nem vicc... mikor megláttam a kolesszobám ezzel a felszerelt ággyal, aszittem meghülyülök... aztán rájöttem, hogy ez már megtörtént, és megnyugodtam :D ) De vissza a sztorihoz! Szal az illetõ bejött, én meg próbáltam neki szólni, hogy itt vagyok, mindjárt lemászok, de annyira fáradt voltam, hogy nem bírtam mozogni, csak egy fura zsibbadást éreztem. Még a szemem sem bírtam kinyitni, szal a sötétben próbáltam életet lehelni a tagjaimba... Végül, pár pillanattal késõbb, kb. du 4 tájban sikerrel. Persze senki nem volt a szobában, szal hihetném hogy csak álmodtam azt az elemi erõt, ami az ágyhoz szegezett, de miután felkeresetem az illetõt, azt mondta, hogy fél négykor járt a szobában... :eeek:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Marfy

Quote from: BruceSzal az illetõ bejött, én meg próbáltam neki szólni, hogy itt vagyok, mindjárt lemászok, de annyira fáradt voltam, hogy nem bírtam mozogni, csak egy fura zsibbadást éreztem. Még a szemem sem bírtam kinyitni, szal a sötétben próbáltam életet lehelni a tagjaimba... Végül, pár pillanattal késõbb, kb. du 4 tájban sikerrel. QUOTE]
Nem vettél be valamit lefekvés elõtt? :D
Ha a ZH-k ilyen hatással vannak az emberre én is megyek ZH-ni, a fõsulisok új kábítószere  :lol: .

kisvirag

Bruce. én is jártam már hasonloan :)
aludtam, bejött valaki, én ezt észrevettem, de mire összekapartam magam, hogy felébredjek, az illetõ már távozott
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Bruce

Quote from: NokiNem vettél be valamit lefekvés elõtt? :D
Ha a ZH-k ilyen hatással vannak az emberre én is megyek ZH-ni, a fõsulisok új kábítószere  :lol: .
Hát nem tudom... a zsíroskenyér svanyú ubival számít?
De lehet hogy csak az alvásmentes élet okozza ;)
Bár belegondolva... Hogy a Zh okozta volna?... Szerintem menj és próbáld ki, hátha :hehe:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Meske

Maeste jó kis zagyvaságot álmodtam:

Elõször is valami versenyen voltunk az öcsémmel és a nagynénémmel vagy az anyukámmal (már nem tudom pontosan). Valami bicikliverseny lehetetett. De elég érdekes volt, mivel a biciklik a vizen voltak, s azon kellett menni. De nekem 2 biciklim volt, így nem nem tudtam úgy csinálni, hogy az egyiket megfogom, a másikra meg ráülök. Így valahogy középen kellett megoldanom, hogy a két bicikli között megyek, s ott a pedálokon állok. De ez nem igazán akart sikerülni, s az a bokáig érõ vízben ácsorogtam. Közben öcsémék nem vártak tovább, s szépen eltekertek. Én pedig kimentem a víz partjára, s ott szenvedtem a biciklikkel, közben kiszemeltem magamnak egy helyes srácot. De ekkor már nem is igazán bicikli verseny volt, hanem inkább valami horgászverseny-féle. Na mindegy. Ez után rajzolni kezdtem valamit, asszem talán pont azt a srácot, akit éppen kiszemeltem, és horgászott. Egyszer csak hátradobtam a radírt, s pont egy másik pasi fejére. Elõször az nagyon dühös volt, aztán megbarátkozott velem.
Közben elérkeztünk a verseny végére, s megjelentek a bírók és egy riporter csaj is. Mögöttük pedig egy tévé, ahol volt a visszaszámlálás írva. (7...6...) A bírók közvetlen közelében voltam, így halhattam, hogy mit beszélnek a riporterrel: Mondták, hogy már úgyis csak a vesztesek vannak, s alig várják, hogy kiderüljön, hogy ki a vesztes (ekkor eszembe jutott egy film, amit régen láttam, s abban is valami hasonló vólt, és ott a riporter és a bírok lettek valamilyen módon a vesztesek.) Ez után valahogy valami épületbe kerültünk és ott gyülekeztünk és vártuk a végeredményt. Közben elém guggolt egy srác, aki pár házzal laki arréb tõlünk, s szinte minden reggel egy busszal megyünk suliba. És én szamárfület mutattam neki. Nagyon elszórakoztatott. Közben megtelt az a kis szoba emberekkel, így bentebb mentünk egy másik szobába, ami roppantul emlékeztetett egy templomra. Közben itt megjelentek az osztálytársaim is. Bejött két pap, s mi leültünk a padokba. Ott volt az összes osztálytársam és a volt osztályfõnököm. Mikor a papok befejezték a "beszédet", akkor kiderült, hogy már rég vége van az eredményhírdetésnek, s mi mind lemaradtunk róla. Ez után elindultunk hazafelé egy kanyarodó folyosón. Egy darabig az osztálytársnõmmel mentem, mert vele egyfele lakunk, de õ tovább ment a kijártnál pár 7-8. os lánnyal. Én pedig elindultam a kijárat felé, ami még mindig egy kanyargó folyosó volt. Közben leelõzött egy osztálytársam, és felment egy lifttel a 3. emeletre. Ekkor végre a folyosó végére jutottam, és egy áruházban kötöttem ki. Ekkor eszembe jutott, hogy anyukám mondta, hogy menjek el a METRÓba és keressek ajándékot a keresztfiamnak. Gondoltam, ha már itt vegyok akkor körül nézek. Észrevettem, hogy ez itt a TESCO. Mindegy az is jó. Széjjel néztem a földszinten, de mindenütt csak ennivalók voltak, s egy pár tojást fel is törtem és a kukába is dobtam, vagy csak a földre, de egyet eltettem, hogy majd megveszem, s eltettem egy 2dl-es üditõt is. (Ezeket a pulcsim zsebébe tettem, ami roppant érdekes, mert a templomban még kabátban voltam). Ezek után gondoltam az emeleteken is szétnézek. Beszáltam a liftbe, s láttam, hogy csak 1. 3. és 6. emelet van. Felmentem az elsõre, ott volt egy játékló, amirõl le lehetett ugrálni a földszintre, s ott volt egy hulla nyoma is, hogy ott valaki meghalt, miközben egy másik ugrott. (Valószínüleg lerugta vagy ilyesmi). Az emlet többi részében pedig csak ruhák voltak. Ígyhát mentem a lifthez, s benyomtam a 6-os gombot, de akkor eszembe jutott, hogy a 3. emeletet is meg akarom nézni, így õrülten elkezdtem azt nyomogatni. Erre a lift nyitott ajtóval elkezdett lefele száguldani. Már azt hittem, mindjárt kiesek. Mikor leértem mindenütt ördög jelmezbe bújt gyerekek voltak. Ördögös plüssök és jelmezek mindenfele. És még halovány zöldes köd is volt (az ördög jelmezeken az uralkodfó szín a fekete volt, s a szemek körül volt piros vagy zöld szín). Meg is kérdeztem az eladót, hogy a harmadik emeleten vagyok e. És mondta, hogy igen ott vagyok. Körülnéztem itt is. 3 helyiségbõl állt az "emelet". Az egyikben a már említett ördögös cuccok voltak, a másikban papucsok, a harmadikban megint ruhák. Közben elmentek az ördögjelmezes gyerekek az anyjukkal (csak vásárlók voltak) a kijárati ajtón, ahol már a házon kívül voltak (3. emeleten kimenni a házból?? :wtf: ). Közben ez már nem is a TESCO volt, hanem valami fura nevû hely. Gondoltam vissza megyek, s visszateszem a tojást és az üdítõt, mert igazából úgy se kell, de ha kell akkor is ki kéne fizetni. De a lift is eléggé megváltozott, ugyanis egy bankautomatához hasonlított, s egy blokkot kellett beletenni, hogy liftezhessek. Beletettem, de nem fogadta el, mondván, hogy már a 187. számú blokk kilépett az áruházból. Megnéztem a blokkot és 186 volt ráírva. Még próbálkoztam párszor nem sok sikerrel. Aztán megkérdeztem az eladót, hogy tudna e segíteni, de nem tudott. Gondolkoztam azon, hogy kimegyek itt és a fõbejáraton visszemegyek, s visszateszem a termékeket. De hát az hogy nézne ki, hogy "visszacsempászem" az árut. Vagy az is eszembe jutott, hogy csak egyszerûen elviszem, úgyse hiányozna senkinek egy tojás és egy kis almalé. De ez mégse lenne tisztességes. Az eladó adott volna egy másik blokkot, hogy hátha azzal megy, de akkorra már feladtam, s odaadtam neki a tojást, és az innivalót, hogy majd vigye vissza, s kimentem az épületbõl.
Na így lett vége az álmomnak. Nem semmi, ugye?

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Damnatus

Hali!

Hát Meske, tényleg nem semmi!

Marfy

Nem semmi álom  :rotflol: .
Biztos sokáig tartot beírni :), hát még nekem elolvasni.

Meske

Quote from: NokiBiztos sokáig tartot beírni :)
Az biztos... :) A családom meg már itt rimánkodott nekem, hogy menyjek ebédelni, s utánna ajándékokat bontani... :p
Különben is Moha mondta, hogy gyorsan írjam be, hogy a nap további részében ne háborgassam a gépnél... De azt nem mondtam neki, hogy ilyen hosszú... :p

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Meske

Tegnap azt álmodtam, hogy eszem a paradicsom levest, s amikor megettem rá volt írva a tányérra, hogy Boldog szülinapot! (És tegnap tényleg paradicsomleves volt az ebéd, csak nem volt a tányérra írva semmi...)

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Djinn

Quote from: NokiÉn nekem is sikerült már magamat felébreszteni vagy csak olyan érzés volt.
De volt már olyan is hogy azt hittem hogy ébren vagyok és mégsem, csak utánna ébredtem fel.
Sziasztok! Ide is bepofátlankodok.
Csak eszembe jutott az Õrület határán címû film errõl a dologról. Egyik kedvenc jelenetem mikor a "fõhõs" rosszat álmodik és felriad.... vagy mégsem?  :rolleyes:
Ismerõs jelenet nem?
Nem akarok offolni, csak az álom miatt.

Egyébként én mindíg fel tudok ébredni ha akarok (bár néha nehezebb), és mindíg tudom, ha álmodok.De ettõl még ugyanúgy imádok aludni + álmodni!!

Már nem tudom, ki, de mintha valaki írt volna a mélyalvásban álmodásról .
Hát én úgy tudom, hogy az ember nem álmodik mélyalvásban (Mittomén melyik görög betûvel jelzik  :rolleyes:  ). Mindíg az alvásnak abban a szakaszában álmodunk, ami éberebb. (Ugye ez ciklikusan változik az alvás folyamán).
De lehet, hogy bika nagyot tévedek és nem is így van. Akkor bocs   :eeek:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Damnatus

Hali!

Mélyalvásban valóban nem álmodunk.

Zanador

Nem tudom mondta-e már valaki, de én nem emlékszem ilyenre, és ide illik, úgyhogy beirok pár nem túl ismeretlen tényt :) :
Az alvásnak 2 váltakozó szakasza van: a mély alvás és a "gyors szemmozgásos alvás" (REM, angon néven). A mély alvásba nincsen álom, csak pihen a szervezet. Ez kb 1 órás szakasz szokott lenni, esetleg több-kevesebb. A REM fázisban álmodik az ember, ilyenkor a szervezet is kevésbé pihen. Ez nagyjából 10-15 perc. ;)  És az álom ebben az idõszakban van... az lehetséges természetesen, hogy egy 8 órás alvás során több REM fázison keresztül álmodik az ember egyetlen álmot. Amikor több álomra emlékszik az ember, azok általában a külön szakaszokban voltak.
Vicces, hogy az ember azt hiszi, hogy több órás álma volt, pedig csak negyed óra az egész. :)
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Damnatus

Hali!

Én volt, hogy felébredés után is tudtam folytatni az álmot!

Rounin

Quote from: BruceHát nem tudom... a zsíroskenyér svanyú ubival számít?
De lehet hogy csak az alvásmentes élet okozza ;)
Bár belegondolva... Hogy a Zh okozta volna?... Szerintem menj és próbáld ki, hátha :hehe:

Zsírkenyér + ubi! Az isteni :D

Más: szeritnem pár másodperc alatt is lefolyhat órányinak tûnõ álom :)

Amúgy ébredés után folytatni nekem is sikerült, de ez már volt téma azt hiszem :)