Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Ramiz

Quote from: ManuRamiz: Könyörgöm, a Pesti Est nem filmkritikai lap, hanem REKLÁMÚJSÁG.

Ne könyörögj, egy "reklámújság" is hordozhat fontos információt. Amúgy is, nézd meg, hova raktam. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: BlimpKét nõvér (Janghwa, Hongryeon - 2003)
Most egy beszámolót kéne írnom róla, de hirtelen nem jut eszembe más azon kívül, hogy húarohadtéletbe! szóval átkozottul félelmetes, kiváló pszicho-horror, remek alakításokkal, tökéletesen kidolgozott történettel. A stílus kedvelõinek mindenképpen ajánlom megtekintésre! Én nagyon jókat borzongtam a film alatt. Bár kibírtam szembecsukás nélkül, néha kénytelen voltam perifériás látást alkalmazni.  :haha:
Titanic-on egyértelmûen 5-öst adtam rá, itt megvan a lehetõségem, hogy 9/10-et adjak rá :) ha lesz egy horror-kedvelõ barátnõ-jelöltem tutira megnézem vele mégegyszer :D


Én nem bírtam egyben végignézni, mert egyedül voltam az üres lakásban. Aztán másnap eljött barátnõm, úgy már nem volt félelmetes. :D Egyébként így voltam a Dark Waterrel is: egyedül nem ment, beharangoztam, hogy ez ritka félelmetes, társaságban meg már rohadtul nem volt az. A film egyébként jó, igaz, hogy a "poénok" nem túl eredetiek benne, de ezt nem éreztem zavarónak, mert megfelelõ arányban vegyítik. Igazából a Grudge és az Into The Mirror c. filmek után úgy éreztem, hogy kifújt a misztikus horror, mint mûfaj, de ez rácáfolt jóslataimra.

katz

Egész jóm, kivéve a vége. Nem is lenne amcsi film, ha nem happy end lenne a vége. Ennél csak az lett volna durvább, ha a végén összeházasodnak :ejj:

Ramiz

Star Wars sorozatról hallottatok? :ejj:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Ma megneztem az En, Pan Peter-t a Szinbadban potom 390 Ftert. Kesz csoda, hogy ennyiert is lehet valahol filmet nezni. Tok hangulatos volt: kicsi terem, beloktek az ajton /sztereotipiaval ellentetben en vettem a jegyet es haverom kesett el :D/, tok sotetben kitapogattunk ket helyet, es hajra. Aggodalmaimmal ellentetben tokeletesen kenyelmes volt az ules.
Komolyan ilyen mozizasra vagytam egy ideje. Hogy annyi penzert menjek el, amit nem sajnalok ra, es utana nem azon kell filoznom, hogy vajon megerte-e?

Egyebkent megerte. Johnny Depp. Mondjam meg? :D

Alapvetoen nem lett se tul siros-tragikus-komoly, se tul nyalas-romantikus, jo es erdekes tortenete volt. Van benne valos, eletszagu tortenet feleseggel-mecenassal-gyerekek anyjaval stb, ill. a gyerekek jateka Barrie-vel, neha ez utobbi altal elkepzelve latjuk a dolgokat, jofajta poenokkal tarkitva. :D  :lul:  Hala az egnek nem egy szabvany eletrajz!

Persze a vegen nagy sikere van a Pan Peterrel, eddig savanyu kozonseg lelkesen tapsol - szakmailag befut, a tortenet masik felet nem mondom el, tessek megnezni. Fel 5, Szinbad.
Hogy Dustin Hoffman karakteret idezzem: It's a play. :)

Na. Az en fogalmazasi es onkifejezesi keszsegemmel csak fel ora kellett ehhez a posthoz. Csakazertis. :__devil:

--------------------

SW sorozat? A rajzfilmrol hallottam, de azt sem lattam.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Damnatus

Hali!
Quote from: RamizStar Wars sorozatról hallottatok? :ejj:
Jaja! Láttam az elsõ részét a rajzfilmnek.
Tiszta hentelés az egész! bár csak robotokat darabolnak fel a jedik. Az epizód 2-3. közöttjátszódik a rajzfilm, és Gandy Tartakovsky nevéhez fûzõdik (Dexter).

Dragon

Quote from: DamnatusHali!

Jaja! Láttam az elsõ részét a rajzfilmnek.
Tiszta hentelés az egész! bár csak robotokat darabolnak fel a jedik. Az epizód 2-3. közöttjátszódik a rajzfilm, és Gandy Tartakovsky nevéhez fûzõdik (Dexter).
Jah, én is láttam, az ep2 után nyomták múlt vasárnap a Pro7-en.
Azért nem olyan rossz, de akkora SW rajongó nem vagyok.
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Suszi

Megszereztem a teljes sorozatot dvd-n, avi formátumban. (13 db dvd) Már eljutottam a 3. évadig (kb 38. résznál tartok). Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de szerintem remekül kitalált, érdekes és mozgalmas sztorija van. (én legalábbis teljesen bedõltem neki  :haha: )
Minden sci-fi rajongónak ajánlom (bár, nem hiszem, hogy be kéne mutatni :))

Feldin

Quote from: KvikvegMa megneztem az En, Pan Peter-t a Szinbadban potom 390 Ftert. Kesz csoda, hogy ennyiert is lehet valahol filmet nezni. Tok hangulatos volt: kicsi terem, beloktek az ajton /sztereotipiaval ellentetben en vettem a jegyet es haverom kesett el :D/, tok sotetben kitapogattunk ket helyet, es hajra. Aggodalmaimmal ellentetben tokeletesen kenyelmes volt az ules.
Komolyan ilyen mozizasra vagytam egy ideje. Hogy annyi penzert menjek el, amit nem sajnalok ra, es utana nem azon kell filoznom, hogy vajon megerte-e?

Egyebkent megerte. Johnny Depp. Mondjam meg? :D

Alapvetoen nem lett se tul siros-tragikus-komoly, se tul nyalas-romantikus, jo es erdekes tortenete volt. Van benne valos, eletszagu tortenet feleseggel-mecenassal-gyerekek anyjaval stb, ill. a gyerekek jateka Barrie-vel, neha ez utobbi altal elkepzelve latjuk a dolgokat, jofajta poenokkal tarkitva. :D  :lul:  Hala az egnek nem egy szabvany eletrajz!

Persze a vegen nagy sikere van a Pan Peterrel, eddig savanyu kozonseg lelkesen tapsol - szakmailag befut, a tortenet masik felet nem mondom el, tessek megnezni. Fel 5, Szinbad.
Hogy Dustin Hoffman karakteret idezzem: It's a play. :)

Na. Az en fogalmazasi es onkifejezesi keszsegemmel csak fel ora kellett ehhez a posthoz. Csakazertis. :__devil:

--------------------

SW sorozat? A rajzfilmrol hallottam, de azt sem lattam.

Én is láttam és nekem is tetszett :D
Star wars sorozat........ :b+:
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Hát akkor majd egyszer elkérem.
Én a Battlestar Galactica sorozatot szereztem be, de sajnos csak elsõ évad. Nem tudjátok, van tovább? Leálltak? vagy csak még nem adták le tovább?
Mert nagyon szupi jó!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Fazék

Quote from: FeldinStar wars sorozat........ :b+:
Még mindig elképedek, hogy egyesek mennyire el vannak tévedve... :rolleyes:
Ha nem tûnt volna föl az egész franchise a pénzrõl szól!! Már nagyon régóta jönnek ki selejt dolgok Star Wars-t illetõen. Ez ellen semmit se lehet csinálni, az érdekes a dologban, hogy ti még mindig újra és újra meglepõdtök ezen, amikor most is pl sorozat lesz SW-bõl... KIAFRANCOTÉRDEKEL?! Ha nem lesz jó (ami könnyen elképzelhetõ), akkor egyszerûen elkerülitek és kész. Már eddig is történt annyi minden, ami eláshatta volna szemetekben az eredeti trilógiát is, de ha nem, akkor nem hiszem, hogy pont emiatt a sorozat miatt ne tartanátok ki azon véleményetek mellett, miszerint minden ami nem az eredeti trilógia egy kalap... Szóval lesz sorozat. Kevin Smith például kifejezetten örül ennek a 3. részrõl írt véleményében. Vannak akiknek az új trilógia is tetszett és kíváncsiak további rókabõrökre, például valamennyire én is közéjük tartozom.
Mondjuk örülök, hogy nektek is vannak ilyen vesszõparipáitok, és nem csak nekem. :)

Kvikveg

Quote from: DamnatusHali!

Jaja! Láttam az elsõ részét a rajzfilmnek.
Tiszta hentelés az egész! bár csak robotokat darabolnak fel a jedik. Az epizód 2-3. közöttjátszódik a rajzfilm, és Gandy Tartakovsky nevéhez fûzõdik (Dexter).
Hm. Akkor lehet, hogy parodiakent kell ertelmezni?  :__devil:  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xipe

Quote from: BlimpMég mindig elképedek, hogy egyesek mennyire el vannak tévedve... :rolleyes:
Ha nem tûnt volna föl az egész franchise a pénzrõl szól!! Már nagyon régóta jönnek ki selejt dolgok Star Wars-t illetõen. Ez ellen semmit se lehet csinálni, az érdekes a dologban, hogy ti még mindig újra és újra meglepõdtök ezen, amikor most is pl sorozat lesz SW-bõl... KIAFRANCOTÉRDEKEL?! Ha nem lesz jó (ami könnyen elképzelhetõ), akkor egyszerûen elkerülitek és kész. Már eddig is történt annyi minden, ami eláshatta volna szemetekben az eredeti trilógiát is, de ha nem, akkor nem hiszem, hogy pont emiatt a sorozat miatt ne tartanátok ki azon véleményetek mellett, miszerint minden ami nem az eredeti trilógia egy kalap... Szóval lesz sorozat. Kevin Smith például kifejezetten örül ennek a 3. részrõl írt véleményében. Vannak akiknek az új trilógia is tetszett és kíváncsiak további rókabõrökre, például valamennyire én is közéjük tartozom.
Mondjuk örülök, hogy nektek is vannak ilyen vesszõparipáitok, és nem csak nekem. :)


en orultem volna ha nem az eredeteket csinaljak meg hanem mondjuk Han Solo Legendajat vagy a Tales of the BOunty Hunters-t.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Ramiz

#373
Quote from: BlimpMég mindig elképedek, hogy egyesek mennyire el vannak tévedve... :rolleyes: (...) az érdekes a dologban, hogy ti még mindig újra és újra meglepõdtök ezen, amikor most is pl sorozat lesz SW-bõl... KIAFRANCOTÉRDEKEL?! (...) Vannak akiknek az új trilógia is tetszett és kíváncsiak további rókabõrökre, például valamennyire én is közéjük tartozom.
Mondjuk örülök, hogy nektek is vannak ilyen vesszõparipáitok, és nem csak nekem. :)

Én csak azt nem értem, hogy minek lesajnálni minket :confused: , hogyha: 1.) te is bevallod, hogy kíváncsi vagy "az új rókabõrökre", 2.) többet írsz a témáról, mint mindenki más együttvéve :haha: .
Amúgy én csak egy kis "rohadtamcsizást" akartam meg hogy "hogy elkurvult ez a Lucas gyerek". :rolleyes:  :__devil:

UI: még csak azt sem mondta senki, hogy meglepõdtünk... :hehe:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

NRG

Az AZUMI elég jó kis Japán film mindenkinek csak ajánlani tudom! Esetleg ismer vki hasonlót?

Mattanja

Quote from: NRGAz AZUMI elég jó kis Japán film mindenkinek csak ajánlani tudom! Esetleg ismer vki hasonlót?
:wtf: "Filmek (minden, ami nem japán)" ... :teccik:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

TurboK

ha a Genndy Tartakovsky csinálta a SW rajzfilmet akkor lényfing értékû lehet. A Dexterben még volt poén az elsõ részekben (de aztán a többiben lebutitották a sorozatot), a Pindúr pandúrok meg egyenesen pedofil rajzfilm volt (egyedül élõ professzor vajh minek akar magénak tökéletes kislányokat???).

Viszont as Episode 3 elég érdekes lesz. A képregényt már elolvastam, és nagyon jó a története. Logikailag is passzol, egy "szellemes" dolgot leszámitva a végén, ami sztem baromi nagy hülyeség, túlságosan erõltetett (de végülis azt is meg kellett magyarázni valahogy, de akkor is baromság). Mikor lesz majd a mozipremier?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

TurboK

ez szemétség, addigra már megunom.

ez a magyar premier ideje vagy a hollywoodié?

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Ramiz

Ööö... nem ugyanakkor lesz a kettõ? :confused:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizÉn csak azt nem értem, hogy minek lesajnálni minket :confused:
Hol írtam én olyat, hogy lesajnállak titeket? :confused:
Quote from: Ramiz1.) te is bevallod, hogy kíváncsi vagy "az új rókabõrökre"
Ezt megint nem értem... :confused: De tényleg nem, még csak logikailag se stimmel így hirtelen... lehet hogy rosszul hangsúlyozva olvasom? Segíts már egy kicsit :)
Quote from: Ramiz2.) többet írsz a témáról, mint mindenki más együttvéve :haha: .
Na ebben látod igazad van, hogy többet írtam, mint a "mutogatók" összesen, de ha nem írok ennyit, akkor úgy érezhettétek volna, hogy csak ellent akarok mondani, nem pedig prédikálni... :hehe:
Quote from: RamizUI: még csak azt sem mondta senki, hogy meglepõdtünk... :hehe:
Ha nem is lett kimondva, de én így éreztem. Ez van.

Amúgy ma reggel sikerült elkapnom a Cartoon Network-ön az elsõ 2 hosszabb részt és sztem az animáció nagyon jó lett, a történet és párbeszédek szokásos SW, szóval semmi kivetnivalót nem találtam bennük. Megpróbálom megnézni majd a többi részt is. És tetszett, hogy pont azt a részt kaptam el, amelyikben a rejtélyes, magyar nyelven beszél az egyik nép :haha: Kb hasonlóan egyszerû volt megérteni, mint azt a szintén magyarul beszélõ nõt a Chicago-ban  :eeek:

Raggie

Nemrég volt a TV-ben az Ellenség a kapuknál. Nekem tetszett. Nem egy nagy sztori, kicsit kiszámítható fordulatokkal, de kellemes kis filmecske kerekedik ki belõle! Fõleg nekem, mivel én szeretem a II.VH-s filmeket(és Sztálingráddal foglalkozó filmek manapság nem nagyon készülnek), meg a mesterlövészeket is...(mivel egy orosz vadászfiuról szól, aki mesterlövész lesz a Sztálingrádi fronton).
Nna, nemtom mennyire érthetõ... :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Xipe

ertheto, sot, errol a filmrol mar beszeltunk is korabban.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Ramiz

Quote from: Blimp(1) Hol írtam én olyat, hogy lesajnállak titeket? :confused:
(2) Ezt megint nem értem... :confused: De tényleg nem, még csak logikailag se stimmel így hirtelen... lehet hogy rosszul hangsúlyozva olvasom? Segíts már egy kicsit :)
(3) Na ebben látod igazad van, hogy többet írtam, mint a "mutogatók" összesen, de ha nem írok ennyit, akkor úgy érezhettétek volna, hogy csak ellent akarok mondani, nem pedig prédikálni... :hehe:
(4) Ha nem is lett kimondva, de én így éreztem. Ez van.
(5) Amúgy ma reggel sikerült elkapnom a Cartoon Network-ön az elsõ 2 hosszabb részt és sztem az animáció nagyon jó lett, a történet és párbeszédek szokásos SW, szóval semmi kivetnivalót nem találtam bennük.

(1) Csak a stílus zavart, de ha nem volt szándékos, akkor tárgytalan. :)
(2) Hát nem azt írtad??!!?!?
(3) Ok. :)
(4) Csak nem szeretem, ha a nevemben nyilatkoznak. :)
(5) Na látod! :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizÉn csak azt nem értem, hogy minek lesajnálni minket :confused: , hogyha: 1.) te is bevallod, hogy kíváncsi vagy "az új rókabõrökre"
Továbbra sem értem... Tényleg azt mondtam hogy kíváncsi vagyok a rókabõrökre, mert van egy részük ami tetszik, a többit pedig egyszerûen elkerülöm. Akkor hol van az az önellentmondás a mondanivalómban, amire a "te is bevallod..." kifejezést használtad? :confused:

Ramiz

Quote from: BlimpKIAFRANCOTÉRDEKEL?!

A zseniális Örkény zseniális egypercese jut eszembe, tudjátok, a gumimatraccal. No mindegy. Hagyjuk, Blimp, ma egy ilyen nap van: nem fogjuk megérteni egymást, akkor sem, ha csatolt képeken kézzel-lábbal magyarázunk. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Nos, elkovettem azt a hibat, hogy megneztem az A falu cimu borzalmat Shyamalan bacsitol. Ezutan szerintem a fickot ki kene rakni ufoeledelnek. :hogyaza:  Raadasul azt hallottam, hogy az otletet lopta valahonnan. Talan egy Homalyzona/Alkonyzona reszbol. Nos, egy olyan sorozatreszt el is visz a tortenet a hatan, de egy 1:30as filmet nem.
Nos, aki meg akarja kimelni magat, olvasson:
spoiler A falu lakoi rettegnek az erdoben lako szornyektol. Ok nem mennek az erdobe, azok nem jonnek a faluba. Dehogynem, mert ok a falu vezetoi. A XX. szazad vegen, vagy ma vagyunk, es az "oregek" megelegeltek piszkos jelenunket es felrevonultak egy allitolagos vadrezervatumba. Pont. Es ezert kellett nekem masfel orat vegigszenvedni. Szokasos Shyamalanos ködök kisereteben. Anyaja!!! /spoiler
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Kvikveg: örök hála! Már többször töprengtem, hogy megnézzem-e, de szerencsére eddig megálltam... Egy spoiler néha életet (de legalábbis 1 óra 30 percet meg)menthet... :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: RamizKvikveg: örök hála! Már többször töprengtem, hogy megnézzem-e, de szerencsére eddig megálltam... Egy spoiler néha életet (de legalábbis 1 óra 30 percet meg)menthet... :D
Orulok neki, legalabb te megusztad. :D
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

Quote from: KvikvegOrulok neki, legalabb te megusztad. :D
Én nem fogom megúszni, mert nekem a sokak által szídott Signs is tetszett, és a mindenki által imádott 6th Sense kevésbé jött be... :)

Quote from: RamizA zseniális Örkény zseniális egypercese jut eszembe, tudjátok, a gumimatraccal. No mindegy. Hagyjuk, Blimp, ma egy ilyen nap van: nem fogjuk megérteni egymást, akkor sem, ha csatolt képeken kézzel-lábbal magyarázunk.
Azért egy utolsó próba :haha: Az ilyen egyszerû félreértéseket, azért szeretem tisztázni, mert ha ezeket se sikerül, akkor már gond van. :)
A "kiafrancotérdekel"-t az új részeket útálóknak mondtam, mint követendõ viselkedésmódot, szóval aki csak az eredeti trilógiát szereti, az egyszerûen ne törõdjön az újabb részekkel, rókabõrökkel, stb. A nekem nem tetszõ franchise-darabokhoz  én is így viszonyulok, de csak az egyes darabokhoz. Az újabb trilógia 2. részét például teljesen méltónak találom az eredetihez és idõvel az 1. résszel is megbékéltem és ez a 3. immár 1-2 éve a várási listám élén van, és még a Sin City se tudta onnan lelökni. :)