Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: KvikvegMegneztem az Adasunkat megszakitjuk c opuszt. Az elso, ami feltunt: a nyelv. Kinai. :D A masodik: rendorok versus bunozok lovoldozes szo szerint 5 meterrol. A rendorok nagyon benan celoztak, bunozo az utca kellos kozepen... Biztos Rambo-kepesseget hasznalt... Egyebkent kellemes film, pont kello mennyisegu humorral. Egy jelenetnel nem tudtam eldonteni, hogy ez most komoly, vagy direkt vettek groteszk-karikatura stilusura... Az elozetessel ellentetben inkabb a bunozokre koncentral a tortenet es a ket rendor kozti konfliktus is csak neha-neha feltuno.
Ja: es nem vertol frocsogos. /Ichi megviselte a lelkivilagomat.../
ui a karaktereket jol kitalaltak, nem sablonunalom.
Most mondjam azt, hogy mi is kíváncsian vártuk ezt a filmet és hajlandók voltunk egy egész estés Munchkin-ozás (<-- ld. Társasjátékok topic :)) után kora reggel fölkelni, hogy minden egyebet elintézve elõtte 11-re már ott is legyünk az Urániában? ... Ahol éppenséggel közölték velünk, hogy sajnos kópia hiányában elmarad a vetítés... Választhattunk, hogy megnézzük a csütörtökön már látott Repülõ tõrök klánját, vagy visszaváltjuk a jegyünket...  :linsux: szuper, természetesen a 2. megoldást választottuk... Na mindegy, de jó hír, hogy bejön késõbb is a mozikba, legalább nem letöltve kell majd megnéznünk :)

Raggie

Nekem a Toldival volt egy hasonló esetem!A nindzsák bandáját akartam megnézni. Elõzõ nap délután felhívtam õket, hogy jegyet szeretnék foglalni, de közölték, hogy a fesztivál ideje alatt nem lehet jegyet foglalni( :confused: ez milyen már?). Másnap egy és egy negyed órával az elõadás elõtt pedig nem kaptam egy redves jegyet se!  :bruhuhu:  :linsux:  :__devil:  Naggyon mérges lettem rájuk! Eddig még soha nem volt semmi bajom a Toldival, de ezután egy darabig biztos nem megyek oda!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kvikveg

#302
Quote from: Raggie Gordon...a fesztivál ideje alatt nem lehet jegyet foglalni...
Hat ezek megbuggyantak! Nekem normalisan ment a jegyfoglalas a Kossuth moziban mindkettore, amit kineztem. :eeek:

edit:
Ma neztem meg a Constantine-t. Reggel 10kor a verofenyes tavaszi napsutesbol bevonultam a bokolba, aztan 2 ora sules utan kivonultam a tavaszi napsutesbe, meg lehuteni magam az uszodaban.
Jo volt. Meglepodtem. Valami klisehegyeket vartam, megszokott cgi tuninggal. Ehhez kepest volt kellemes csalodas. A pokol tenyleg pokoli, es nem a szokasos hottunalmas szarvas fekete-voros ordogok nepesitik be, hanem itt van a vilagunkkal parhuzamosan. Kepzeljuk el otthoni szobankat, egy kisebb atomtamadas utan meg izzoan+ fertelmes kreten /lenyisszantott koponyaju/ undorito szadista stb stb lenyekkel benepesitve. Nyugi, szerencsere nem ott jatszodik alapvetoen. Foszereplonk pokolra van itelve egy ongyilkossagi kiserlete miatt, cigizik, tudorakja van, szoval nem az a kikopott Superman-Pokember karakter. :__devil:  Es ez jo. Nagyon jo. Latja a kozottunk koszalo fel-lenyeket, akik befolyasolhatjak az embereket, es amelyik illegalis dolgokat muvel (az emberek lelkeert folyo jatszmaban ugye megvannak az adott szabalyok), azt visszazsuppolja a pokol fenekere. Ahova ezutan kinos lenne bekerulnie...
Nemi sablon persze van benne (tortenet foszalarol nem akarok spoilerezni), de csodakat azert ne varjunk. A tobbi amcsi filmhez kepest jelentosen elrugaszkodtak a szokasos forgatokonyvtol.
Nem tudom, az eredetije, a Hellblazer kepregeny milyen, de ezek utan kivancsi lettem ra. Gondolom a jo toletek tobbsege, amik feldobtak a filmet, onnan jott...
Ja: Keanu Reeves ugyanolyan. Mint mindig. Najo, kicsit oregebb.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xipe

HellBlazer, alapjaban olyan mint ami a filmben van, ugyan a karatkter egy kicsit mas de ngyreszben eltalaltak.
Peldaul az Ordog viselkedese tokeletesen kepviseli azt ami a kepregenyben van.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Raggie

Quote from: KvikvegHat ezek megbuggyantak! Nekem normalisan ment a jegyfoglalas a Kossuth moziban mindkettore, amit kineztem. :eeek:
Én a Toldiról beszéltem, máshol nekem is lehetett(pl.: uránia). Csak a Toldoban sz*pattak meg, de ott rendesen! :mad:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kvikveg

Quote from: Raggie GordonÉn a Toldiról beszéltem, máshol nekem is lehetett(pl.: uránia). Csak a Toldoban sz*pattak meg, de ott rendesen! :mad:
Akkor lehet, hogy elore meg lehetett venni, de lefoglalni nem... Najo, tema vege. Uff.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Feldin

Quote from: XipeHellBlazer, alapjaban olyan mint ami a filmben van, ugyan a karatkter egy kicsit mas de ngyreszben eltalaltak.
Peldaul az Ordog viselkedese tokeletesen kepviseli azt ami a kepregenyben van.
véletlenül nincs meg gépen?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Xipe

Quote from: Feldinvéletlenül nincs meg gépen?


nincs, csak rendes kepregenyben volt meg de mar eladtam oket.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Suszi

Nekem nem tetszett. Az ötlet érdekes, de szerintem ezen dolgozhattak volna még egy kicsit. :(

Dragon

Quote from: SusziNekem nem tetszett. Az ötlet érdekes, de szerintem ezen dolgozhattak volna még egy kicsit. :(
Nem érezted úgy, hogy csak a sokadik olyan történet, ami arról szól,
[SPOILER]
hogy valakivel valami nagyon-nagyon gonoszat csináltak és most visszatér szellemként bosszút állni?

csak hogy egy párat említsek: 6. érzék, A kör ....

[/SPOILER]
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Suszi

Quote from: bpka000Nem érezted úgy, hogy csak a sokadik olyan történet, ami arról szól,
Ez eszembe sem jutott, de most, hogy mondod...  :rolleyes:

Lehet, hogy ez volt a fõ oka annak, hogy nem tetszett, de a megvalósítás sem bõvelkedett ötletekben.  :mad:

Manitu

Ha már a témánál vagyunk. Nem volt rossz, a sztorija kicsit zavazos, az ötlet sem túl eredeti, de a megvalósítás kiválló. A hanghatásokat nagyon eltalálták, és bizony volt egy-két jelenet, ahol majd össze sz**tam magamat :D   :jee:


katz

Quote from: ManituHa már a témánál vagyunk. Nem volt rossz, a sztorija kicsit zavazos, az ötlet sem túl eredeti, de a megvalósítás kiválló. A hanghatásokat nagyon eltalálták, és bizony volt egy-két jelenet, ahol majd össze sz**tam magamat :D   :jee:
Ez nem japán film? (Ju-on) :confused:

Manitu

Quote from: katzEz nem japán film? (Ju-on) :confused:
Fene tudja, nehéz eldönteni. A rendezõ japán, japánban játszódik, Buffy a fõszereplõ (megnemmondom hogy hívják a csajt:D) és azt hiszem Hollywoodi produkció.... én is elég sokat gondolkodtam, melyik témába postoljam...:)


Fazék

Quote from: katzEz nem japán film? (Ju-on) :confused:
Sztem õ az amerikai remake-et nézte meg. Elég vegyes véleményeket kaptam a filmrõl, talán egyszer én is megnézem.

Manu

Szerintem japán és harmadik része egy sorozatnak. Az én verzióm szerint volt az elsõ rész: Ju-On, aztán volt a második: Ju-On - The Grudge, és végül a harmadik: The Grudge. Logikus, vagy nem? :D

katz

Quote from: ManuSzerintem japán és harmadik része egy sorozatnak. Az én verzióm szerint volt az elsõ rész: Ju-On, aztán volt a második: Ju-On - The Grudge, és végül a harmadik: The Grudge. Logikus, vagy nem? :D
Nekem le vannak töltve a következõk:
Ju-On The Grudge (2003)
Ju-on - The grudge II - Noriko Sakai, Chiharu Nîyama [2003]
Még nem láttam egyiket se, ezért is kérdem, h most akkor mi hogy van?

Ramiz

Jó helyre postoltad, nem vagy Ju-Off. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Najó, mostmár abbahagyom a Ramiz debilségét reprezentáló prodzsektemet, mert belezavarodtam a számolásba(valahol hat körül :D ), pedig most is ideillene... :__devil:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Feldin

Quote from: ManituHa már a témánál vagyunk. Nem volt rossz, a sztorija kicsit zavazos, az ötlet sem túl eredeti, de a megvalósítás kiválló. A hanghatásokat nagyon eltalálták, és bizony volt egy-két jelenet, ahol majd össze sz**tam magamat :D   :jee:
Na ezt nem fogom megnézni!!!! De az eredeti Ju on Grudge már otthon vár :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: katzEz nem japán film? (Ju-on) :confused:
de, az eredeti az. 2 részérõl tudok.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: RamizJó helyre postoltad, nem vagy Ju-Off. :D
Ramiz te debil!!!!  :haha:
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Raggie

Quote from: FeldinRamiz te debil!!!!  :haha:
Hé! Ez az én feladatom! :D
Egyébként igazad van!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Feldin

Quote from: Raggie GordonHé! Ez az én feladatom! :D
Egyébként igazad van!
Gondoltam segítek :)
Úgy tetszett eddig mindig és te azt írtad leállsz! Ez pedig egy kialakuló hagyomány. Kár lenne veszni hagyni :D
On:
 Én is láttam a Constantine-t és rosszabbra számítottam amikor beültem hogy megnézek egy amcsi gyakjunk démont filmet. Szóval egész jó :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Manu

Quote from: FeldinÉn is láttam a Constantine-t és rosszabbra számítottam amikor beültem hogy megnézek egy amcsi gyakjunk démont filmet. Szóval egész jó :)

Én jobbra számítottam, de szerintem rémes volt. Kb. háromnegyed órát néztem és azt vettem észre, hogy gyakorlatilag még semmi nem történt benne, a színészi játék meg halál. Mondjuk nem néztem végig, a végébe csak bele-bele tekintgettem, de az elég látványosnak tünt, úgyhogy ez nem a teljes kép. Mindenestre az elején tényleg nem tudtam túltenni magam. ...meg moziban más azért az élmény, mint egy kamerás rippen.

Kvikveg

Quote from: Manu... ...meg moziban más azért az élmény, mint egy kamerás rippen.
No igen. Tobbek kozott ezert neztem meg moziban, mert alapvetoen a latvany erdekelt, amiatt lettem eloszor kivancsi ra. Tok mas ha 3 meteres szelesvasznu szornyike rohangal a sotetben, meg amikor 8 centis ize vihogtat a monitorrol, mikozben a csaladtagok maszkalnak a hatam mogott. /gep galerian van/
Es a hangok is nagysagrendekkel jobbak moziban.

Most neztem meg az "Eg is tevedhet" (Chances are) c vigjatekot: Cybill Sepherd, Robert Downey jr, Ryan O'Neal. Eddig mindig csak a vegen levo legurulunk a lepcson jelenetet kaptam el, de azt legalabb 3szor az utobbi 6 evben. Kellemes szorakozas volt. Hianyolom a mostani filmekbol az "autozunk a napsutesben boldogan" pillanatokat, ami alatt jo kis zene szol es a kedves nezo boldognak erezheti magat.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: KvikvegHianyolom a mostani filmekbol az "autozunk a napsutesben boldogan" pillanatokat, ami alatt jo kis zene szol es a kedves nezo boldognak erezheti magat.

Én meg az életembõl. :lazza: Amúgy a legemlékezetesebb, legszívszorítóbb õszinte-boldog pillanatokat a Tûzvirágokban láttam (Hana-bi, Takeshi Kitano filmje). Aki látta, tudja, mire gondolok...

UI: sorry, tudom, hogy a Tûzvirágok japán film, de ez ideillett, és filmnek film... LÉCCI ne töröljétek ki a postomat! Köszi! :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Az utóbbi idõk legnagyobb filmélménye számomra, most nézte meg másodszorra, elöször nem nagyon tudtam odafigyelni. Nagyon tetszik a történet, a rendezés, vannak benne hihetetlen vágások, szeretem a fõszereplõt, a fõszereplõ csaját, a fõgonoszt, az al-fõgonoszt, az akciókat, a keringõt, a helyszíneket, díszleteket, ruhákat, a feelinget, a történetet... ja...
Szóval imádom.

Spr: Nem tudtam értelmezni Oh Daesu mosolyát a végén. Tényleg elfelejtette és megkönnyebbült, vagy nem?

Ramiz

Szerintem igen.
Amúgy ha már annyira tetszett (nekem is), akkor utánanézhetnél :) , hogy vannak-e további részei.
(Mintha azt hallottam volna, hogy ez egy trilógia egy része, de lehet, hogy kacsa.)
Valamint másik filmjei is jók lehetnek. :lazza:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Quote from: Manu...hihetetlen vágások, szeretem a fõszereplõt, a fõszereplõ csaját, a fõgonoszt, az al-fõgonoszt, az akciókat, a keringõt, a helyszíneket, díszleteket, ruhákat, a feelinget, a történetet... ja...
Szóval imádom.[/COLOR]
Kalapácsos jelenet + az utána levõ folyosós verekedés rulez!!! :jee:
Egyébként az egész mesteri tényleg! Valahol már asszem volt róla szó a forumon is, akkor is most is mindenkinek javaslom aki szereti a pörgösebb "akció"jeleneteket keverni az iszonyú hatásos pszicho-izével... nincs is rá jó szó, de mély nyomot hagy az biztos!
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"