Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Djinn

Tegnap megnéztük a Sin City-t. Csak csatlakozni tudok az elöttem áradozó népekhez. Nagyon  :kiraly: film, már rég láttam ilyet!!

Nem tudom van-e itt (rajtam kívül) csóró Jackie Chan rajongó. Ha van akkor örülni fog neki, hogy most 999,- ért lehet kapni az Istenek fegyverzete címû remekmûvet. A második részt is, de az nem hagyott bennem olyan mély nyomot, mit az elsõ.  :lul:
A minõsége nem nagyszám a DVD-nek, de azért türhetõ.
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Manu

Quote from: DjinnTegnap megnéztük a Sin City-t. Csak csatlakozni tudok az elöttem áradozó népekhez. Nagyon  :kiraly: film, már rég láttam ilyet!!

Rodrigez megint nagyot alkotott, ügye Djinn? :D

Djinn

Quote from: ManuRodrigez megint nagyot alkotott, ügye Djinn? :D
Na igen! Már nagyon hiányzott valami ilyesmi tõle!!  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Quote from: DjinnNem tudom van-e itt (rajtam kívül) csóró Jackie Chan rajongó. Ha van akkor örülni fog neki, hogy most 999,- ért lehet kapni az Istenek fegyverzete címû remekmûvet.
Rajongásban nem biztos, de csóróságban tuti megverlek, ha azt mondom, hogy felezzük az árát és másold le nekem plz, ugye? :lazza:

Quote from: ManuRodrigez megint nagyot alkotott, ügye Djinn? :D
Hát igen, a vacak gyerekfilmjei meg a vacak Desperado után. (Bocs, beszólós hangulatom van. :D )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Én a Spy Kids elsõ részét moziban láttam és üssetek meg, de tetszett :D

Necrid^

Quote from: BlimpÉn a Spy Kids elsõ részét moziban láttam és üssetek meg, de tetszett :D
Legjóbb..:D
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Ramiz

Quote from: BlimpÉn a Spy Kids elsõ részét moziban láttam és üssetek meg, de tetszett :D
:nagyere: *Puff-puff-puff!* (Ha már kérted... :D )

Tegnap este megnéztem az X-akták filmet, mert kitúrtak a géptõl. A paranoia-feeling nagyon ül, viszont elég pofátlanul nyúltak a Lovecraft-mítoszból.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Manu

Egy történelem fanatikus barátommal néztem meg e "remekmûvet". Oralndo Bloom azóta a "kedvenc" színészeim között van, mióta a LOTR-ben bebizonyította, milyen "zseniális" színész is õ. "Tehetsége" segítségével itt is folytatja "szárnyalását".
A törénet "abszolút" történelemhû, s kifejezetten tetszett benne, amilyen "hitelesen", s "valósághûen" bemutatták a balliszták lövedékeinek föld-föld rakéta sebességû repülését, s a becsapódás okozta óriási robbanásokat.
Szóval "mindenkinek" ajánlom.

Fazék

Quote from: ManuA törénet "abszolút" történelemhû, s kifejezetten tetszett benne, amilyen "hitelesen", s "valósághûen" bemutatták a balliszták lövedékeinek föld-föld rakéta sebességû repülését, s a becsapódás okozta óriási robbanásokat.
Szóval "mindenkinek" ajánlom.
Most irónia ide vagy oda, de nekem is megnézte egy ismerõsöm, aki nagyon, de nagyon kedveli ezt a kort és penge is belõle és nekem azt mondta, hogy tényleg kifejezetten hitelesre sikeredett a film, és tényleg érdemes megnézni. Hmmm... Most kinek higgyek? Azt hiszem magamnak fogok, miután megnéztem. :)

Manu

Quote from: BlimpMost irónia ide vagy oda, de nekem is megnézte egy ismerõsöm, aki nagyon, de nagyon kedveli ezt a kort és penge is belõle és nekem azt mondta, hogy tényleg kifejezetten hitelesre sikeredett a film, és tényleg érdemes megnézni. Hmmm... Most kinek higgyek? Azt hiszem magamnak fogok, miután megnéztem. :)
Történelem szakos voltam, s bár ez nem sokat jelent igazából (említett barátom pl. sokkal "pengébb" nálam meliorációs mérnökként :rolleyes: ), de azt én is észrevettem, hogy pár dolgot nagyon átírtak benne. Ellenben azt el kell ismernem, hogy a jelmezek, aura, kor-feeling rendesen el van találva, s akinek Orlando nem esküdt ellensége (pl. a nõk többsége), annak akár kellemes élmény is lehet a film. :)

katz

Quote from: BlimpMost irónia ide vagy oda, de nekem is megnézte egy ismerõsöm, aki nagyon, de nagyon kedveli ezt a kort és penge is belõle és nekem azt mondta, hogy tényleg kifejezetten hitelesre sikeredett a film, és tényleg érdemes megnézni. Hmmm... Most kinek higgyek? Azt hiszem magamnak fogok, miután megnéztem. :)
Hasonló beállítottságú barátom megnézte (szabadidejében kardot kovácsol magának + pajzsot készít| NEM Mortimer az) és szidta mint a bokrot, h megkora kamu az egész. Nem is vártam mást egy ilyen filmtõl.

Fazék

Quote from: katzHasonló beállítottságú barátom megnézte (szabadidejében kardot kovácsol magának + pajzsot készít| NEM Mortimer az) és szidta mint a bokrot, h megkora kamu az egész. Nem is vártam mást egy ilyen filmtõl.
Pedig hogy esküdözött, hogy nem Orlando Bloom vakította el... Gyanús nekem a csaj... :haha:

roderick

#793
Noh, énis túlestem a Galaxis utikalauzon. Aztat kell mondanom, hogy mint film tényleg nagyon igényes, meg minden, de speciel én halálra untam magam alatta, mert amit a könyvböl vettek át az ismertem, amit meg utólag raktak bele, hát... az nemhozta azt a szintet amit kellet volna. Amúgy tényleg le a kalappal, nagyon ötletesek voltak pl. maga a kalauz ábrái, meg tényleg fenemód látványos is, de nem tudom megbocsájtani azt a pár kiagyott zseniális poént, ill. a hülye szerelmi szálat, ami miatt más részeket nyomtak el... baahhh...

Másik meg, hogy megnéztem a Butterfly effect-et és magam is meglepödtem, hogy mennyire tetszett. Akinek tetszett pl. a Donnie Darko, annak mindenképp ajánlom, hasonló témát dolgoz fel, csak kicsit dirketebben. (Modjuk igaz van benne pár érdekes logikai bukfenc, dehát ha amerikaiak nyúlnak az idöutazás témájához, akkor ez már szinte kötelezö:) )

Kingdom of Heaven kapcsán, meg nemtom mi a nagy meglepödés tárgya... Gladiátor után szerintem felettébb lehet sejteni, hogy a "történelemhüség" az mást jelent filmes téren, mint ahogy azt elvárnánk kishazánkban. Amúgy még nem láttam a filmet, de biztos nem azon fogok fennakadni majd ha egyszer közelembe kerül, hogy "zOMG kovácsból hogylesz lovag?!?!?!" vagy ilyesmik...
rendezöbácsi miatt felteszem meg fogom nézni egyszer, mert habár a Gladiátor története is egy nagy rakat menyéttrágya volt, annyira szépen tud rendezni, hogy öröm nézni (és eddig zenében se voltak olyan rossz választásai, amennyire emlékszem) a többit meg ki kell zárni, nehogy agyvérzést okozzon.
Hannibal filmre eröszakolása is csak miatta maradt nézhetö, Black Hawk Down-t pedig ki-ki döntse el magának milyen film, erröl lehet vitatkozni, de ebben is nagyon-nagyon igényes a rendezés... (akinek nem jön be a naturalizmus az miért ül le elé megnézni, kérdem én)
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Zelgadis

Quote from: ManuOralndo Bloom azóta a "kedvenc" színészeim között van, mióta a LOTR-ben bebizonyította, milyen "zseniális" színész is õ. "Tehetsége" segítségével itt is folytatja "szárnyalását".

Most mit kell már állandóan cseszegetni szerencsétlent? :(
Mondd, láttad te már, teszem azt, a Karib tenger kalózait? vagy bármelyik filmet, amiben szerepelt? Azért mer pl Legolas figurája számodra ellenszenves (biztos az zavar, hogy a csajok rá buknak helyetted :P :P (bocsi)) nem kell azonnal flamelni a színészt!
Még ilyet  :nagyere:

Nethiree

Moziünnep rulez! :jee:

Hát-hát. A Galaxis Útikalauz ...-tól többet vártam. Igaz néha vicces volt, meg ilyesmi (*shame* nem olvastam a könyveket, mert valahogy mindig elkerültök egymást D.A. és én), de a legjobbat akkor kacagtam, mikor megjelent a vásznon az a Love Actually c. film kivénhedt popénekese.
Mondhatnám érdekes élmény volt. Mondjuk ezek után érdekel a könyv, de mint film, vannak fenntartásaim vele szemben. :uzi:

Még 7 film vár rám a hétvégén.  :rolleyes:

Ramiz

Orlando Bloom: én más filmekben láttam, és azokban még pocsékabbul játszott, mert egy elfhez még valamennyire illene is az érzelmek elrejtése (OB-nál ez a nulla színészi képességbõl adódik). Az meg csak a hab a tortán, Zel, hogy milyen sok nõ hogy odavan érte. :rolleyes:

Nethiree: olvasd el a könyvet! Tíz oldal után megtudod, hogy neked is életed egyik legjobb könyvélményét tartogatja, vagy nem a te hullámhosszodon van.
Amúgy miket nézel még meg?

roderick: hát, nemtom, én a Hannibal után hatalmasat csalódtam Ridley Scott-ban... szerintem az a film semmilyen szempontból nem nézhetõ. Szétesõ történetmesélés, ötlettelen cselekmény, nem ijesztõ, csupán undorító gyilkosságok - ez mind rendezõi hiba az én szememben. (Talán még a cselekmény a legkevésbé, de akkor miért vállalta el?)

Az amcsi "történelmi" filmek meg nekem nagyon olyanok, mint régen a háborús filmek: kiszámítható, történelmileg nem hû, és annyi kötelezõ elem van bennük, hogy más jóformán el sem fér ==> unalom.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

Quote from: ZelgadisMost mit kell már állandóan cseszegetni szerencsétlent? :(
Mondd, láttad te már, teszem azt, a Karib tenger kalózait? vagy bármelyik filmet, amiben szerepelt? Azért mer pl Legolas figurája számodra ellenszenves (biztos az zavar, hogy a csajok rá buknak helyetted :P :P (bocsi)) nem kell azonnal flamelni a színészt!
Még ilyet  :nagyere:

Apafej, ez kicsit erõsre sikeredett!
Orlando színészi kvalitása tényleg egy nagy 0. Láttam az említett filmjét, meg azt hizsem, sajnos az összeset. Az a faszi egy totális faarc, semmi mimika, üres tekintetek. Sõt, meg merném kockázatatni, hogy fél a kamerától, mert általában azt a hülye riadt tekintetet vágja. Ami a beszédet illeti, ha megnézed, mindig feltûnõen kevés szöveget kap. A KOH elsõ 20 percében szinte meg sem szólal. Nem csoda, hogy kovácsot játszanak vele itt is, meg a POTC-ben is.

Ami a személyeskedésed illeti, megnyugatahatlak, semmi baj a párkapcsolataimmal. . Ellenben úgy nézem nálad a lányok (vagy a fiúk, Orlando?) kemény gondokat okozhatnak, hiszen az ilyen beszólások mögött komoly frusztráció (vagy butaság rejlik). Bocsi :)

Mattanja

Orlando Bloom: még mindig a Gyûrûk Ura-s alakítása a legjobb. A Trójában is szánalmas, akárcsak a Karib tenger kalózaiban. A Mennyei királyság c. "alkotás"ról pedig már szóltam korábban.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Djinn

Nem vagyok Bloom rajongó, de pl. Jackie Chan sem egy szinésztehetség (és akkor finom voltam), mégis marha jó filmjei vannak (ill. voltak :( ). És a Karib tenger kalózai szerintem egy nagyon aranyos film. Ok, az igaz, hogy Johnny Depp :p egyedül is vinné az egészet. Jó, tényleg elég xar szinész az a Bloom és nyálas is kissé.... A fene, pedig valami pozitívat akartam kihozni a dologból :D
Szóval Mr. Pitt is eléggé hasonlóan indult, aztán mégis lett valami belõle. (mondjuk ezt a Trója dolgot igazán kihagyhatta volna  :rolleyes: ).na jó befejeztem, mert le leszek ütve

Szerelem sokadik látásra: Ez egy nagyon tanulságos film. Azt tanultam belõle, hogy azért mert olcsó a mozijegy, ne ülj be mindenre, ami szembejön  :lazza: Teljességgel 0 ez az "alkotás. Semmi sztori, semmi érzelem, semmi dráma. (az lehet, hogy akart lenni 5 percre, de nem jött össze). SEMMI Igen, ez azt jelenti, hogy nem ajánlom ezt a filmt   :3x3:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Zelgadis

Jó, hát úgy tûnik egyes egyedül én vagyok az, akinek semmi baja az említett színésszel, elnézést kérek azoktól, akiknek eme fellángolásommal a lelki világába gázoltam.

Ramiz: nem kell minden filmbe színpadias, eltúlzott érzelmi reakciókat erõltetõ színészeket rakni! "faarc" hát bazz, te a való életben talán ordítozol ha nem tetszik valami, és könnyezel, meg csillog a szemed, ha de? Ez nem anime ember, hanem film!

Manu: nem tudok semmi frusztrációmról, (akkor biztos a butaságom teszi :)) én egyszerûen csak azt vettem észre, hogy a túl jóképû férfiszínészeket rengeteg fiú ócsárolja, és amikor megkérdeztem párat hogy mi baja velük, MINDIG az volt a válasz hogy háááát öööö mert semmi tehetsége nincsen, igen, semmi tehetsége (persze 0 meggyõzõdéssel a hangjában, eléggé kifogásszagú az egész duma).
Biztos nagyon szar színész, azért nem rúgták még ki a p***ba...

Djinn: nem lehet mindenkit Jackiehez, vagy Depp hez hasonlítani! Kevés õstehetség van, de ezért nem kell azonnal lenézni a többieket.
És nem leszel leütve, nyugodtan elmondhatod amit gondolsz :) Legfeljebb jön Ramiz és beleköt (már csak a poén kedvéért is :P ;) )

Djinn

Quote from: ZelgadisDjinn: nem lehet mindenkit Jackiehez, vagy Depp hez hasonlítani! Kevés õstehetség van, de ezért nem kell azonnal lenézni a többieket.
És nem leszel leütve, nyugodtan elmondhatod amit gondolsz :) Legfeljebb jön Ramiz és beleköt (már csak a poén kedvéért is :P ;) )
:eeek:  De én ezt egy védõbeszédnek szántam. Már amennyire tõlem telik. És Jackie Chan tényleg rossz színész, csak jól (és létványosan) verekszik. Nem viccbõl írtam. Az igaz, hogy nem vagyok fan, de nem néztem le senkit :hehe:
Pont arra utaltam, hogy még lehet belõle valami késõbb. De úgy klátszik félre lettem értve  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Manu

#802
Nna, ez már sokkal értelmesebb fejtegetés volt, mint az elõbbi: Nem tetszik? Na-gyere-csak-úgy-tökön-rugalak-csak-az-a-baj-hogy-úgy-sem-áll-már-fel-nekedszöveg ;).
Sajonos nagyon sok õstehetség van, de az a baj, hogy manapság nem a tehetség alapján válogatják a színészeket az álomgyárban, hanem a kapcsolati tõke a mérvadó. Belterjes bagázs az egész.
Az is igaz, hogy vannak szerepek az amerikai filmiparban, amiket a legjobb színészek sem tudnak eljátszani, mert annyira blõdül vannak megírva, s Orlando ki is kapta ezeket. (legalábbis most legutóbb) De ezzel szemben arra is sok példa van, hogy a magukra valamit is adó színészek ezért zsebpénzzért elvállalnak komoly szerepeket, hogy megmutassák, tudnak valamit. Orlando ilyet még nem csinált, de ha lesz neki ilyen, vagy ha van, csak én nem tudok róla, akkor ezek után kíváncsain fogom megnézni.
Jackie tényleg nem volt jó példa, mert tényleg rossz színész, de hát õt inkább a zseniális verekedései miatt szeretjük.
Edit: látom ez utóbbival megelõztek...

Djinn

#803
Quote from: ManuJackie tényleg nem volt jó példa, mert tényleg rossz színész, de hát õt inkább a zseniális verekedései miatt szeretjük.
:wtf:Én talán nem ezt írtam???
edit: Ja látom csak megitr félre lettem értve  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Manu

Quote from: Djinn:wtf:Én talán nem ezt írtam???
A fórum szépségei, elbeszéltünk egymás mellett :)

Djinn

Quote from: ManuA fórum szépségei, elbeszéltünk egymás mellett :)
Igen, rájöttem én is  :haha:

Nem látta valaki véletlenül a Bíbor folyók 2. részét. Az elsõ nagyon tetszett, de a 2. részektõl mindig félek...
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

RE@L

Nemtudom mennyire vonatkozik ide ebbe a topicba de , úgy néz ki lesz folytatás az eredeti gárdával most olvasom hardwireden. Grabovszky nem lesz annyira központi szerepben és a Trombitás egér kimarad belõle :bruhuhu:
de 2007 re várható!!!!
Macskafogó 2
 :jee:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Zelgadis

Quote from: ManuNna, ez már sokkal értelmesebb fejtegetés volt, mint az elõbbi

Igen, bocsánatot kértem már, aznap baromira felidegesítettek már eleve, és olyan lelkiállapotban írtam azt a reagálást a cinikus postodra ^^""

Jackie rossz színész: áruljátok már el hogy miért? :beken:
(egyébként látom már, hogy itt mindenki más véleményen van a színészekrõl mint én, inkább meg sem szólalok többet ^^")

Djinn: bíbor folyók 2 sajnos közel sem lett olyan hangulatú mint az 1. jó kis film, de az 1 hez hasonlítva ez már nem igaz :\ USA bunyós akciófilm lett belõle...

Zelgadis

Quote from: RE@LMacskafogó 2
 :jee:

Eredeti gárdával, mi? Háát akkor legalább reménykedhetünk ^^"""

Ramiz

#809
Quote from: ZelgadisBiztos nagyon szar színész, azért nem rúgták még ki a p***ba...
Az nem attól függ Hollywoodban...

Quote from: ZelgadisDjinn: nem lehet mindenkit Jackiehez, vagy Depp hez hasonlítani! Kevés õstehetség van, de ezért nem kell azonnal lenézni a többieket.
És nem leszel leütve, nyugodtan elmondhatod amit gondolsz :) Legfeljebb jön Ramiz és beleköt (már csak a poén kedvéért is :P ;) )
Most már csak azért sem! ;)

Quote from: ZelgadisJó, hát úgy tûnik egyes egyedül én vagyok az, akinek semmi baja az említett színésszel, elnézést kérek azoktól, akiknek eme fellángolásommal a lelki világába gázoltam.
Semmi baj. 10 Miatyánk, 10 Hiszekegy és egyheti böjt. :__devil:  :lazza:

És Jackie Chan szerintem (sem... Zel ;) ) egyáltalán nem rossz színész! Oké, drámai vagy komoly szerepekre nem a legjobb, de azt a néhány arcát teljesen meggyõzõen és rá passzolóan hozza, amikre az õ filmjeiben szüksége van, azaz megtalálta a legjobb karakterét/típusszerepét, és ez szerintem elég! Ld. még: Bruce Willis. Amíg csak macsó képet kellett vágnia véres atlétában, senkit sem zavart, hogy más szerepre alkalmatlan. (Die Hard rulez!!! :cool: Fõleg az elsõ rész.)

Macskafogó 2: én is hallottam! Nagyon drukkolok! Magyarok védnöke, Szûz Mária, aki titokban a felhõk közt lakozol, most állj mellénk!!! :imádkozik:

Zel: nem a faarccal van bajom, hanem azzal, hogy Bloomnak ha valamilyen arcot kell vágnia, akkor szemmel láthatóan erõlködnie kell, és abszolút nem is meggyõzõ (érzed, hogy most csak játssza (sõt, csak játszani akarja) azt az érzelmet).

Djinn: már bocsánat, de úgy kell neked, ha beülsz egy olyan filmre... :rolleyes:

Depp: egy darabig utáltam a csinos pofikájáért meg a hülye szerepekért, de el kell ismernem, hogy jó színész. Most már csak a jó filmjeit kell megtalálnom (tippek?). A Karib tenger...-ben tetszett az alakítása.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!