Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

Nethiree

Quote from: ZelgadisJó, hát úgy tûnik egyes egyedül én vagyok az, akinek semmi baja az említett színésszel, elnézést kérek azoktól, akiknek eme fellángolásommal a lelki világába gázoltam.
Nem csak te vagy. -.- ;)
QuoteDjinn: nem lehet mindenkit Jackiehez, vagy Depp hez hasonlítani! Kevés õstehetség van, de ezért nem kell azonnal lenézni a többieket.
És nem leszel leütve, nyugodtan elmondhatod amit gondolsz :) Legfeljebb jön Ramiz és beleköt (már csak a poén kedvéért is :P ;) )
:rolleyes: Maradjunk annyiban, hogy Orlando Bloom még elég fiatal ahhoz (a maga 28 évével még  14 éve van), hogy utolérje J. Depp-et, és ennyi "nagy" filmben (nagy költségvetésû, nagyszabású, stb. - most nem minõsítem, hogy tetszenek vagy nem, mert nem tartozik ide) valószínûleg nem szerepelhetne, ha egy fikarcnyi tehetsége sem lenne.
Egyébként pedig annyira nem rossz a srác, hogy ennyire szidni kellene, :ejnye:  vagy le"0"-zni. A Karib tenger ...-ben szerintem az volt a hátránya, hogy Johnny Depp lejátszott abban szinte minden más szereplõt a vászonról. A Trójában lehetett volna jobb, de Legolasnak szerintem pont õ volt a jó választás - tökéletesen alakította az elfet -. (amúgy eddig 12 nagy mozi filmje készült el, és 22 tv szerepe volt.)

Azért is mondom ide olyan lelkesen most a magamét, mert most értem haza a moziból, és épp a Mennyei királyságot néztem meg. Szerintem semmi baj nem volt az alakításával. Az, hogy a keresztesháborúk története, és a sztori nem elég tényszerû, az nem az õ hibája. De ez a film legalábbis - ellentétben a Trójával - heroikusra sikeredett. Az ilyen R. Scott féle filmeknek nem az a célja, hogy minden pontos legyen, hanem a régi a görög színház óta szép lassan korunkban feledésbe merülõ katarzis élmény okozása, a hõsiesség az emberfeletti tettek ábrázolása. És én spec. nem bánom, ha a szórakoztasom kedvéért szembe állítják a gyarlóságot a hõsiességgel.
(Ez itt arra írtam azt hiszem, mert a napokban - mielõtt láttam volna - valaki kritizálta a filmet sok szempontból.) Ez csak mozi, nem dokumentum film.

Én jól szórakoztam :p

Nethiree

Quote from: RamizDepp: egy darabig utáltam a csinos pofikájáért meg a hülye szerepekért, de el kell ismernem, hogy jó színész. Most már csak a jó filmjeit kell megtalálnom (tippek?). A Karib tenger...-ben tetszett az alakítása.
Cry Baby, Arizonai álmodozók, Benny és Joon, Don Juan De Marco, Holt idõ, The Astronaut's Wife, The Man Who Cried, Csokoládé, Blow, From The Hell (A pokolból), Titkos ablak...
Szerintem érdemes megnézni õket, jó filmek. ;)

Zelgadis

Quote from: RamizSemmi baj. 10 Miatyánk, 10 Hiszekegy és egyheti böjt. :__devil:  :lazza:
:hahaha:

"You must spread some Reputation around before giving it to Ramiz again."

A f***m már, hát mi vagyok én teréz anya? minek kelljen mindenkinek repet osztogassak, ahhoz, hogy néha amikor valami _különösen_ tetszik, akkor adhassak repet az illetõnek  :confused:

Mindenkire ezt mondja, akinek valaha is adtam egyetlen egyszer repet ...

Djinn

Quote from: NethireeCry Baby, Arizonai álmodozók, Benny és Joon, Don Juan De Marco, Holt idõ, The Astronaut's Wife, The Man Who Cried, Csokoládé, Blow, From The Hell (A pokolból), Titkos ablak...
Szerintem érdemes megnézni õket, jó filmek. ;)
A titkos ablak szeintem rettenete volt!! Don Juan De Marco nem rossz, de szvsz nem tartozik jobb filmkei közé. Kimaradt a Halott ember és a Gilbert Grape (ami csak nekem tetszett a világon asszem :rolleyes: )
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Ramiz

Quote from: NethireeCry Baby, Arizonai álmodozók, Benny és Joon, Don Juan De Marco, Holt idõ, The Astronaut's Wife, The Man Who Cried, Csokoládé, Blow, From The Hell (A pokolból), Titkos ablak...
Szerintem érdemes megnézni õket, jó filmek. ;)
Ezek közül csak a Csokoládét láttam (kb a 80%-át), na abban a szerepben utáltam meg egy jó idõre... :rolleyes:

Zel: muszáj vagy osztogatni, ha néha akarsz valakinek, akinek már adtál.

Quote from: DjinnA titkos ablak szerintem rettenetes volt!! Don Juan De Marco nem rossz, de szvsz nem tartozik jobb filmjei közé. Kimaradt a Halott ember és a Gilbert Grape (ami csak nekem tetszett a világon asszem :rolleyes: )
A Gilbert Grape-t anyámmal néztem meg nagyon rég. Az egy nagyon király film!!! :cool: "Láng ér a gázhoz - bum bum!" :hopp: Leonardo DiCaprio az egyetlen neki való szerepben*: a debil hülyegyerekében. :D "Ismertem egy fiút, akit Berninek hívtak - a születésnapjára mindenkit meghívtak." Emlékszel még ezekre a rigmusokra, Djinn? Az egy milyen állat film! Hatalmas fos! Annyira iszonyatosan hihetetlenül vacak, hogy az már imádnivaló! (Rengeteg amerikai mûvészinek szánt film készült, ami se füle-se farka és unalmas káosz lett, de egy sem olyan zseniálisan ótvar, mint a Gilbert Grape.)

-------
* : Orlando Blood után a következõ kiszívatandó tehetségtelen tinibálvány: DiCaprio. :haha:  :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nethiree

Quote from: DjinnA titkos ablak szeintem rettenete volt!! Don Juan De Marco nem rossz, de szvsz nem tartozik jobb filmkei közé. Kimaradt a Halott ember és a Gilbert Grape (ami csak nekem tetszett a világon asszem :rolleyes: )
Az utóbbi kettõt nem láttam, nem nyilatkozhatom  :rolleyes:
Lehet bolond vagyok, hogy szeretem az ilyen Titkos ablak tipusú - skizofréniát feszegetõ - filmeket ;)

RE@L

Nézd meg az Azonosság címü filmet.......
(ha nem láttad még)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Nethiree

Quote from: RamizOrlando Blood után a következõ kiszívatandó tehetségtelen tinibálvány: DiCaprio. :haha:  :__devil:
Hááát, csak nyugodtan, egyetlen filmje tetszett, de nem miatta :rolleyes: : Rómeó és Júlia. Ki lehet engem kergetni vele a világból  :__devil:

Egyébként moziünnep címén ma 3 filmet sikerült meg néznem :rolleyes: , az utolsó egy kínai filmdráma: A repülõ tõrök klánja. Az utolsó 35 percet már nagyon nehezen viseltem, kínomban már végigröhögtem annyira vontatott volt. :bruhuhu:  :lul:

Re@l OK: igyekszem ;)

RE@L

Dicaprio-t ne bántsuk!!!
Titanic, meg ilyenek után éni ezt hittem, de amiután láttad Az 1 Kosaras Naplója címü filmet, vagy a Partot....
Teljesen megváltozik a véleményed zseniális dolgokat tud alakítani, és én még eltudnám képzelni Holden Caulfield ként is ha Salinger Zabhegyezõjébõl filmet csinálnának(ha csináltak és nemtudok róla az az én mûveletlenségem)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

RE@L

Dicaprio-t ne bántsuk!!!
Titanic, meg ilyenek után éni ezt hittem, de amiután láttad Az 1 Kosaras Naplója címü filmet, vagy a Partot....
Teljesen megváltozik a véleményed zseniális dolgokat tud alakítani, és én még eltudnám képzelni Holden Caulfield ként is ha Salinger Zabhegyezõjébõl filmet csinálnának(ha csináltak és nemtudok róla az az én mûveletlenségem)

+Nethiree 1 Csodálatos elme is skizós, de a legjobb a Harcosok Klubja :jee:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Nethiree

Quote from: RE@LDicaprio-t ne bántsuk!!!
Titanic, meg ilyenek után éni ezt hittem, de amiután láttad Az 1 Kosaras Naplója címü filmet, vagy a Partot....
Teljesen megváltozik a véleményed zseniális dolgokat tud alakítani, és én még eltudnám képzelni Holden Caulfield ként is ha Salinger Zabhegyezõjébõl filmet csinálnának(ha csináltak és nemtudok róla az az én mûveletlenségem)

+Nethiree 1 Csodálatos elme is skizós, de a legjobb a Harcosok Klubja :jee:

A kosaras naplóját nem bírtam végignézni :(. A part-ban na jó egész elfogadható volt :oops: , de nálam a film DiCaprio miatt nem kaphatott maximum tetszés indexet, ugye ez olyan szubjektív.
A csodálatos elme remek volt. A harcosok klubja szintén.  :jee:

Rounin

:lazza: Hehe. Ez már kellett nagyon. Végre egy film, amit feltétel nélkül élveztem, és amiben nem volt minden (azért volt ami ;) ) lépés elõre kiszámítható. :lazza:

Ezek után már csak annyit mondhatok, hogy a képregény elsõdleges prioritást élvez a beszerzendõk listáján ^^

A kedvencem egyébként a sátánarcú, sátánlelkû, berzerker vadállat, érzõ szívvel ^^

Ramiz: korábbi avatárod most már teljes pompájában LOL :D

Ramiz

Moziünnep ==> Kung Fu Hustle, természetesen. :)
Zseniális, sziporkázó, kitûnõ marhaság! :cool:

Quote from: RE@LDicaprio-t ne bántsuk!!!
Jó, jó, nem kell rögtön kétszer mondani...

Quote from: RE@LDicaprio-t ne bántsuk!!!
Jó, jó, nem kell rögtön kétszer mondani...

Quote from: RE@LTitanic, meg ilyenek után éni ezt hittem, de amiután láttad Az 1 Kosaras Naplója címü filmet, vagy a Partot...
Akkor se lenne kedvem megnézni a két említett filmet, ha nem játszana benne a nyálasképû tinibálvány pubi, de így pláne nem. :)

Quote from: RE@L(...) én még el tudnám képzelni Holden Caulfield ként is ha Salinger Zabhegyezõjébõl filmet csinálnának(ha csináltak és nemtudok róla az az én mûveletlenségem)
Én el tudnám képzelni Indiana Jones-nak is, mert élénk a fantáziám, és annak se lenne rosszabb*, mint Holden Caulfield-nek.

------------------------
* : ez nem dicséret :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

#823
Galaxis...: Nem hinném, hogy nagyon kell ragozni. Szar volt!!!!  :bruhuhu: De azért Marvin  :kiraly: !!!
Mennyei királyság: Olyan egyszer megnézõs, felejtõs film. Orlando Bloom valóbanvégig faarcot vág  :eeek: Nem lehet, hogy ilye a szerepe direct? Összességében azt kell, hogy mondjam még aTrója is job volt szerintem, de nagyjából egy kategória.
Sin city: Muszály volt mégegyszer megnézni, mert elõször szinkronosan láttuk. Angol nyelven is nagyon  :cool: . Nem igazán értem, hogy miért adják mindenhol szikronnal. Tudtommal, csak a mûvészben van feliratos elõadás.

Na akkor mondok még egy filmet, ami senkinek nem teszett (rajtam kívül).:
Bosszúállók (The Avengers). Na ez volt az a film, mikor a moziban a film felénél már csak kb 10-en maradtunk. A többiek sírva menekültek :D
Nem tudom de szerintem haláli az a film, nekem nagyon bejött. Néha azt gondolom, az emberek nem tudnak lazítani és mindent túl komolyan akarnak venni. Na ezt a filmet nem szabad! (macis jelenet  :jee: )

Dicaprio nekem a halálom. Engem nem szoktak iritálni emberek, de õ nagyon ért hozzá. Egyszerûen nem bírom a fejét, öröklbe szörul a kezem és viszketek tõle.  :3x3:  Senkinek nem akarok a lelkébe gázolni ez csak magánvélemény/érzés. Még azt is elismerem, hogy szerepelt már jó filmekben. Akkor már 1000x inkább Bloom!!!!!!!!!!
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

RE@L

akármit mondtok, Dicaprio Sztem nem annyira szar.......
Továbbá igenis jófilm A Kosaras Naplója, és a Part. :lazza:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Rounin

Quote from: DjinnSin city: Muszály volt mégegyszer megnézni, mert elõször szinkronosan láttuk. Angol nyelven is nagyon  :cool: . Nem igazán értem, hogy miért adják mindenhol szikronnal. Tudtommal, csak a mûvészben van feliratos elõadás.

Magyarul ugyan még nem láttam, de ezek után el nem tudom képzelni, hogy lehetne jobb az eredeti hangoknál. Eszement hangulatos és odaillõ mindegyik. ^^

Fazék

Quote from: DjinnNa akkor mondok még egy filmet, ami senkinek nem teszett (rajtam kívül).:
Bosszúállók (The Avengers). Na ez volt az a film, mikor a moziban a film felénél már csak kb 10-en maradtunk. A többiek sírva menekültek :D
Nem tudom de szerintem haláli az a film, nekem nagyon bejött. Néha azt gondolom, az emberek nem tudnak lazítani és mindent túl komolyan akarnak venni. Na ezt a filmet nem szabad! (macis jelenet  :jee: )
Tetszik, hogy tudok kontrázni, amikor az emberek bemondanak valami tényleg szûk réteg által kedvelt filmet és az mondhatom, hogy "Nem vagy egyedül, nekem is nagyon tetszett az a film!" :D És legalább még egy embert tudok (Nakedape), akinek szintén nagyon bejött a film stílusa :)

És most a HGttG-t szeretném egy kicsit védeni. Tény, hogy nem volt annyira jó, mint a könyvek, a jó poénok azért nem ütöttek, mert már szinte mindet ismertük a könyvbõl. Én úgy mentem el a filmre, hogy egy nagyon gyenge alkotást fogok látni, de sztem egy jó szintet azért elért. Ha úgy vesszük, sztem Douglas Adams elégedett lenne a filmmel. Õ is sokat dolgozott még a forgatókönyven életében. Valószínûnek tartom, hogy õ maga határozott úgy, hogy komolyan eltér a könyvben jópár jelenettel és sztem ez így van rendjén! A színészek jól játszottak, még Ford Prefect figurájával is ki tudtam békülni valamilyen szinten. A Galaxis Utikalaúz magyarázatok sztem jól sikerültek. :) Mint film természetesen nem a legjobb, de az a gond, hogy nem tudom olyan szemmel nézni, mintha nem olvastam volna a könyvet, és ezért sokkal kritikusabb szemmel néztem meg, de még így se mondanám rossznak ...

Fazék

Quote from: RE@Lakármit mondtok, Dicaprio Sztem nem annyira szar.......
Továbbá igenis jófilm A Kosaras Naplója, és a Part. :lazza:
vhol már én is védtem pár hónapja itt DiCaprio-t, de szintén le lettem hurrogva azt hiszem :)

Bennem is A part megtekintése után vetõdött fel, hogy lehet hogy mégse csak az a tipikus szépfiú, hanem tényleg színész is. Sztem jó filmjei:
The Boy's Life, The Basketball Diaries, Romeo + Juliet, The Beach, Gangs of New York, Catch Me If You Can :)

Kb ugyanígy voltam Brad Pitt-tel is, õ a Hetedik során gyõzött meg, hogy nem kell gyûlölnöm, csak azért mert sokkal jobban buknak rá a nõk, mint rám :haha:

Kvikveg

Quote from: DjinnNa akkor mondok még egy filmet, ami senkinek nem teszett (rajtam kívül).:
Bosszúállók (The Avengers). Na ez volt az a film, mikor a moziban a film felénél már csak kb 10-en maradtunk. A többiek sírva menekültek :D
Nem tudom de szerintem haláli az a film, nekem nagyon bejött. Néha azt gondolom, az emberek nem tudnak lazítani és mindent túl komolyan akarnak venni. Na ezt a filmet nem szabad! (macis jelenet  :jee: )

Dicaprio nekem a halálom. Engem nem szoktak iritálni emberek, de õ nagyon ért hozzá. Egyszerûen nem bírom a fejét, öröklbe szörul a kezem és viszketek tõle.  :3x3:  Senkinek nem akarok a lelkébe gázolni ez csak magánvélemény/érzés. Még azt is elismerem, hogy szerepelt már jó filmekben. Akkor már 1000x inkább Bloom!!!!!!!!!!
Avengerst nagyon elcsesztek, pedig jo szereposztas volt.Egyszeruen sotlan lett. Olyan se hus se hal. A kellekek megvannak, de valahogy nem jon ki belole semmi... Sajnos.

DiCap nalam is hasonlo erzeseket valt ki. A Titanic sirnivaloan szar, nem tudom, miert lett sikeres. A Catch me if you can egesz jo volt. De tovabbra sem tudom, miert nyomatjak a gyereket, annyira nem jo. Rossz fejjel szuletett szegeny, olyan idiotanak nez ki... Hatha idovel javul...

O. Blood a LotR-ben tetszett, tobbiben kicsit nyeszlett benyomast kelt. Karib tengerben a szinesz, kit sokaig nem szerettem, mert kicsit furan nez ki, de rajottem, kogy k jol jatszik, es mindig elfelejtem a nevet lemosta a fedelzetrol... Pech... :D

Kulonben is, eljen Hugh Jackman, es a "nemsokara" mozikba bevandorlo The Fountain! :hehe:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Ramiz

Quote from: BlimpKb ugyanígy voltam Brad Pitt-tel is, õ a Hetedik során gyõzött meg, hogy nem kell gyûlölnöm, csak azért mert sokkal jobban buknak rá a nõk, mint rám :haha:
Miért, a Hetedikben konkrétan nem csinált semmit, a végén megpróbált sírni, de nem ment neki. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

syeren

Quote from: BlimpÉs most a HGttG-t szeretném egy kicsit védeni. Tény, hogy nem volt annyira jó, mint a könyvek, a jó poénok azért nem ütöttek, mert már szinte mindet ismertük a könyvbõl. Én úgy mentem el a filmre, hogy egy nagyon gyenge alkotást fogok látni, de sztem egy jó szintet azért elért. Ha úgy vesszük, sztem Douglas Adams elégedett lenne a filmmel. Õ is sokat dolgozott még a forgatókönyven életében. Valószínûnek tartom, hogy õ maga határozott úgy, hogy komolyan eltér a könyvben jópár jelenettel és sztem ez így van rendjén! A színészek jól játszottak, még Ford Prefect figurájával is ki tudtam békülni valamilyen szinten. A Galaxis Utikalaúz magyarázatok sztem jól sikerültek. :) Mint film természetesen nem a legjobb, de az a gond, hogy nem tudom olyan szemmel nézni, mintha nem olvastam volna a könyvet, és ezért sokkal kritikusabb szemmel néztem meg, de még így se mondanám rossznak ...
Én még sajna nem olvastam a könyvet (helyette SM beszerzés lesz), de még így is megállapítottam, hogy a könyv sokkal jobb lehet. Legalábbis én jobbat vártam...

Manu

Hitchiker's Guide...: Kb. Blimppel meg Roderickel értek egyet. Legalább látszott a szándék, ötletek is voltak benne, méghozzá eredeilek, de egyszerûen nem sikerült megvalósítani. Van ez így más mûvészetben is, s erre illik (sok más amcsi filmmel ellentétben), az a mondás, hogy egy filmen rengeteget kell dolgozni és csak a végén derül ki (a vágóasztalon), hogy mi sült ki belõle. Másrészt meg volt benne egy-két látványelem, amit soha nem fogok elfelejteni (pl.: a bolygóépítõk mûhelye)

DiCaprio: A part tényleg közel lenne egy jó alakításhoz, csakhát a könyvben szereplõ figurához nem sok köze van szvsz. Az Egy kosaras naplója meg csak egy közepesre sikeredett drogos film, amibõl tucatjával találni, s barátunk alakítása is sekélyes. Mondjuk egy pár szinttel feljebb van akkor már e témában a Requiem egy álomért.

RE@L

We've got a Winner!!!
We've got a Winner!!!
We've got a Winner!!!
Sara Goldfarb!!!!!!!!!!!!!!!    :lazza:
Az tény h jobb nála de szerintem a Szétcsúszva -nál is bõven jobb...
De a Kosaras Naplója vedd figyelembe h kb 10 évvel ezelõtti és akkori "drogozás"-t elég jól bemutatja és a világot is....

jajj. gms Juice RulZ!!!! =) Iszonyat nagy az a szám....

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Fazék

Quote from: ManuAz Egy kosaras naplója meg csak egy közepesre sikeredett drogos film, amibõl tucatjával találni, s barátunk alakítása is sekélyes. Mondjuk egy pár szinttel feljebb van akkor már e témában a Requiem egy álomért.
Ha drogos filmekrõl van szó a 'Rekviem egy álomért' etalon! Egyszerûen azon a filmen teljesen ledöbbentem, nem készültem fel ilyen mértékû audió-vizuális-sokkolásra.  :eeek: Azóta is mindenkinek ajánlom megtekintésre a filmet, de egyszerûen senki se hajlandó rá a környezetemben...  :mad:

roderick

Quote from: BlimpHa drogos filmekrõl van szó a 'Rekviem egy álomért' etalon! Egyszerûen azon a filmen teljesen ledöbbentem, nem készültem fel ilyen mértékû audió-vizuális-sokkolásra.  :eeek: Azóta is mindenkinek ajánlom megtekintésre a filmet, de egyszerûen senki se hajlandó rá a környezetemben...  :mad:

Pedigám tényleg remek film... érdemes megtekinteni a korábbi "szösszenetét" is a Pi-t... az se semmi, mondjuk lényegesen elvontabb, meg low-budgetebb megoldás, de az is azt a bizonyos moziszékhez ragasztó feelinget adja megnézés után, mit a Rekviem egy álomért...
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Tyrael

Quote from: roderickPedigám tényleg remek film... érdemes megtekinteni a korábbi "szösszenetét" is a Pi-t... az se semmi, mondjuk lényegesen elvontabb, meg low-budgetebb megoldás, de az is azt a bizonyos moziszékhez ragasztó feelinget adja megnézés után, mit a Rekviem egy álomért...
furos jelenet odavag

Tyrael

RE@L

Végre sikerült, elmennem haverommal Lurdy-ba megnézni nekemis.
Bevallom õszintén énis rosszabra számítottam, Ford Prefectel nem vagyok kibékülve, ó az 1ik legnagyobb legalkeszebb arc :jee:  de nem a filmben...
Trailerben voltak olyan jelenetek amik kimaradtak a filmben :(
Ám nagyon jó 5letekkel volt tele annak ellenére h sztem az emberek 60% nem ért 1 es poénokat a könyvek olvasásának hiányában.
Sajnáltam h eltért a könyvtõl, de akkoris nagyon jó volt, és szerintem így volt j mert nagyon nehéz olyan embernek filmet csinálni 1 könyv cselekményébõl amit nem olvasott a nézõ...
Douglas Adams az Isten  =) 1 fajta Arthur, meg Trillian&Ford fétisem van, azaz minden jöhet amin útikalauz van :)
Summa Summarum nekem tetszett de a könyvek adta élményt csak felidézni tudja  :lazza:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

RE@L

Végre sikerült, elmennem haverommal Lurdy-ba megnézni nekemis.
Bevallom õszintén énis rosszabra számítottam, Ford Prefectel nem vagyok kibékülve, ó az 1ik legnagyobb legalkeszebb arc :jee:  de nem a filmben...
Trailerben voltak olyan jelenetek amik kimaradtak a filmben :(
Ám nagyon jó 5letekkel volt tele annak ellenére h sztem az emberek 60% nem ért 1 es poénokat a könyvek olvasásának hiányában.
Sajnáltam h eltért a könyvtõl, de akkoris nagyon jó volt, és szerintem így volt j mert nagyon nehéz olyan embernek filmet csinálni 1 könyv cselekményébõl amit nem olvasott a nézõ...
Douglas Adams az Isten  =) 1 fajta Arthur, meg Trillian&Ford fétisem van, azaz minden jöhet amin útikalauz van :)
Summa Summarum nekem tetszett de a könyvek adta élményt csak felidézni tudja  :lazza:

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Nethiree

#838
Nah a MOZIÜNNEPNEK ezennel vége.

8 filmet akartam megnézni, de csak 7,5-et sikerült. Önhibámon kívül.  
Szóval elég gáz volt, hogy beültünk pénteken délelõtt a Mammut moziba, mert egyedül ott játszották a többi film közé préselhetõ idõpontban az Én Pán Pétert, és a) 20 perc után filmszakadás miatt állt a vetítés, majd b) újabb 20 perc után teljesen leálltak valami egész mozit érintõ mûszaki hiba miatt.   Minden elõadás elmaradt, de legalább a jegyárát visszaadták.
 
A Star Wars 3. szerintem a legjobb volt a 1-3 rész közül. Hayden Christensen mondjuk eddig nem nagyon nyerte el a szimpátiámat, de lassan megbarátkozom vele. :rolleyes: Nem ragozom, tetszett a film és kész.
(Gondolom már mindenki látta rajtam kívül korábban, aki meg akarta nézni.)

Az Állítsátok meg Terézanyut c. magyar csoda, elég vicces volt, jókat kacagtam  :lul: , de ez sem tudta feledtetni velem, hogy mikor kijöttem a moziból az volt az érzésem, hogy nem volt elég jó a rendezés, a vágás stb. Szóval nekem hiányzott, hogy több átvezetõ szöveg legyen, vagy a jelenetek között ilyen napló felolvasásos részlet. Úgy éreztem néha, hogy a különálló jelenetek a levegõben lógnak. Nagy hiba a magyar filmgyártásban, hogy nem tudják eldönteni, hogy egy bestsellerbõl mûvészfilmet, vagy inkább kasszasikert szeretnének csinálni. Van még mit fejlõdni.  :mad:

A Nagy Sándor, a hódító c. film nekem elviselhetõ volt inkább, mint jó. Kicsit lassan indult be a történet folyama, kicsit elnyújtottnak érzem, és hiába a sztárparádé, ha negatív ézésekkel jövök ki egy filmrõl.  Már pedig csak annak minõsíthetem, azt, hogy Nagy Sándor, mint történelmi alak, akit szinte mitikus nagyságként tartunk számon, ennyire erõsen illuzió rombolóan lett ábrázolva. Elhiszem, hogy a valóságban élt történelmi alakok, és hõsök is gyarló emberek voltak, megannyi jellembeli és egyéb hibával, de ez talán túlzás volt, ahogy Oliver Stone a szánkba akarta rágni. :ejj:

Vasárnap este végigültem egy 3 órás DiCaprio filmet. Aviator. Nem önszántamból választottam ezt a filmet. Mondjuk rakjuk abba a kategóriába, hogy egyszer jó volt. DiCaprio egy kicsit elborult elmét alakít. Szóval a téma még az érdeklõdési körömbe is vág. Megint egy sztárparádés filmet láthattunk  - Most ez lenne a divat, hogy a nagy rendezõk (R. Scott, O. Stone, M. Scorsese) a mellékszerepekre is nagyon ismert, vagy sok filmes, vagy igazán SZTÁRokat alkalmaznak? Engem nem zavar, de az annál inkább, hogy Di Caprio még mindig nem alkalmas egy egy életútat bemutató film fõszereplõjének. Még szakállal is nehezem hiszem el róla, hogy elmúlt a szerep szerint 40 éves, vagy a smink mestereket kellett volna lecserélni, mert A kis Leo bájosan kamaszfiús képe nekem nem jött be a vége felé, még akkor sem, ha "elég" hihetõen játszotta az elmebeteget.
 :bruhuhu:

Összességében? Csalódtam. :oops:
Tavaly a kupon füzettel meglehetett volna nézni 20 filmet, idén csak 10-et. Ráadásul a mindent meglehet nézni címszó alatt elég erõsen szelektált volt a kínálat, rengeteg filmet csak hétfõtõl szerdáig játszanak ezen a héten. Amit vetítettek, azokat is piszok nehéz volt összehozni, hogy minél több beférjen a programba, mert a vetítések idõpontja volt olyan idiótán összeszerkesztve.

Csak úgy összehasonlítás képpen, hogy a tavalyi és az idei film listám:
Padlógáz, Titkos ablak, Hideghegy, Van Helsing, Trója, Elveszett jelentés, 50 elsõ randi, Betörõ az albérlõm, Kill Bill 2, A szamuráj (2004)
Tavaly mindet megtudtuk nézni feliratosan, idén csak a felét sikerült látni eredeti nyelven .
Galaxis Útikalauz Stopposoknak, A mennyei királyság, SW 3 - A sithek bosszúja, Állítsátok meg Terézanyut, A repülõ tõrök klánja, Nagy Sándor, Aviator.(2005)
Kérdezni lehetne, hogy miért ezeket választottam: egyszerû a válaszom, azért mert ilyenkor azokat a filmeket nézem meg, amirõl valamiért lemaradtam, de azért felkeltették az érdeklõdésemet. (Na meg elõfordul, hogy nem én választok.)

Amit meg a hollywoodi szép fiúk témához hozzá tennék:
Brad Pitt-tõl  az egyik kedvencem, amikor a Tiszta románcban beugrott epizód szerepre és egy drogos csákót játszott, belõve. :lul: Aztán ott van A mexikói, az is elég jó lett szerintem, a para a köbön alakításával. És akkor már ne is beszéltünk a 3 kedvencemrõl, amiben Pitt játszott: Snatch (Blöff), a Fight Club (Harcosok klubja) és a Twelve Monkeys (12 majom).

Feldin

Quote from: FazékTetszik, hogy tudok kontrázni, amikor az emberek bemondanak valami tényleg szûk réteg által kedvelt filmet és az mondhatom, hogy "Nem vagy egyedül, nekem is nagyon tetszett az a film!" :D És legalább még egy embert tudok (Nakedape), akinek szintén nagyon bejött a film stílusa :)

És most a HGttG-t szeretném egy kicsit védeni. Tény, hogy nem volt annyira jó, mint a könyvek, a jó poénok azért nem ütöttek, mert már szinte mindet ismertük a könyvbõl. Én úgy mentem el a filmre, hogy egy nagyon gyenge alkotást fogok látni, de sztem egy jó szintet azért elért. Ha úgy vesszük, sztem Douglas Adams elégedett lenne a filmmel. Õ is sokat dolgozott még a forgatókönyven életében. Valószínûnek tartom, hogy õ maga határozott úgy, hogy komolyan eltér a könyvben jópár jelenettel és sztem ez így van rendjén! A színészek jól játszottak, még Ford Prefect figurájával is ki tudtam békülni valamilyen szinten. A Galaxis Utikalaúz magyarázatok sztem jól sikerültek. :) Mint film természetesen nem a legjobb, de az a gond, hogy nem tudom olyan szemmel nézni, mintha nem olvastam volna a könyvet, és ezért sokkal kritikusabb szemmel néztem meg, de még így se mondanám rossznak ...


Nem értek egyet. A film nagyon rossz.
Ellenben a régi BBC-s sorozat nagyon szuper! Azt tessék megnézni!!!!
86-os és fényévekkel hangulatosabb!!!!!!!!!!!!
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s