Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Xipe

Hat, most fejeztem be eme sorozatot.
12 resz.
Nagyon L&P-re van raallva az egesz tortenet.
vegulis majdnem olyan mint a Trigun, csak itt elkepesztoen nagy mellu 16 eves lanyka a foszereplo(persze majdhogynem minden masik holgynek is Hold meretu melkasa van).
Egyszer nezheto kategoriaba tartozik szerintem, ha mar nagyon unod magad is kikapcsolodni akarsz valamivel.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

sirtomi

Quote from: Xipe on 2006-05-27, 04:16:13
Hat, most fejeztem be eme sorozatot.
12 resz.
Nagyon L&P-re van raallva az egesz tortenet.
vegulis majdnem olyan mint a Trigun, csak itt elkepesztoen nagy mellu 16 eves lanyka a foszereplo(persze majdhogynem minden masik holgynek is Hold meretu melkasa van).
Egyszer nezheto kategoriaba tartozik szerintem, ha mar nagyon unod magad is kikapcsolodni akarsz valamivel.
Nekem tetszett, kikapcsolódásnak jó volt. Nem túl komoly, néha poénos és egész jó akciók vannak benne.

Nevl

Quote from: sirtomi on 2006-05-27, 11:41:42
Quote from: Xipe on 2006-05-27, 04:16:13
Hat, most fejeztem be eme sorozatot.
12 resz.
Nagyon L&P-re van raallva az egesz tortenet.
vegulis majdnem olyan mint a Trigun, csak itt elkepesztoen nagy mellu 16 eves lanyka a foszereplo(persze majdhogynem minden masik holgynek is Hold meretu melkasa van).
Egyszer nezheto kategoriaba tartozik szerintem, ha mar nagyon unod magad is kikapcsolodni akarsz valamivel.
Nekem tetszett, kikapcsolódásnak jó volt. Nem túl komoly, néha poénos és egész jó akciók vannak benne.

Én is így vagyok vele :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

zolan43

Cowboy Bebop és Full Metal Panic magyar szinkronnal.

A szinkron tisztes iparos munka. A szereplők hangzását egész jól eltalálták. (Ed és Testarossa hangja nem tetszett)
Szerintem rohammunkában csinálták, mert mindenki olyan érzelemmentesen beszél mint Sagara őrmester...

Selmo

Hát, mit mondjak, nézette magát. :D Az mondjuk rohadtul zavaró volt, hogy az OVA utolsó pár részét elfelejtették és teljesen új köntösbe bújtatták a történetet. Mondjuk tény, hogy így jobban kikerekedett, bár furcsa volt ebben is az eltelt 10 év szöveg... Kár, hogy némi jellemfejlődést egyedül a "knight in training" mutatott, a többieknél, mintha megállt volna az idő, nem beszélve arról, hogy a szereplők némelyikét kissé módosítva rajzolták meg. A zene viszont isteni volt. :jee: Összességében jó volt, bár a végén a mindenki király vagy istenként tisztelt hős kicsit fintorra késztetett. Főleg, hogy a szokásos: szeretlek és legyőzőm az istennőt vége van neki...

A tökéletesség unalmas.

Nevl

Hát ez aranyos volt :D Tessa szépen szét volt csúszva reggel^^ Mao meg hozta a formáját (leitatni a kapitányt nem rossz dolog, mondjuk vele kapcs a Fumoffu-ban van a legnagyob poén mikor Sagara az Ő "Mao neesans pocket book on how to abuse trainees" -ből szivatja a rögbi játékosokat, azon kb 10 percig fetrengtem).
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

RE@L

Őszintén szólva ez a TSR OVA, gyenge volt de nagyon :( és nagyon hiányoltam a szinkronhangokat. Alapötlet hogy itassuk le a kapitányt jó volt, 1-2 kivitielezés is de ez messze alulmúlja az FMP által felállított mércét :( Legalábbis számomra egyszer nézhető szintet alig üti meg ez a rész :( Hál Istennek ezidági nem is tudtam róla szóval nem is vártam úgy mint anno TSR-t.

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Nevl

Quote from: RE@L on 2006-05-28, 19:52:30
Őszintén szólva ez a TSR OVA, gyenge volt de nagyon :( és nagyon hiányoltam a szinkronhangokat. Alapötlet hogy itassuk le a kapitányt jó volt, 1-2 kivitielezés is de ez messze alulmúlja az FMP által felállított mércét :( Legalábbis számomra egyszer nézhető szintet alig üti meg ez a rész :( Hál Istennek ezidági nem is tudtam róla szóval nem is vártam úgy mint anno TSR-t.

Ja ebben viszont igazad van, de 1X belefért :)
Viszont jó lenne, ha bejelentenének valami folytatást vagy hasonló :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

RE@L

Jaj, azt nem írtam oda de gondoltam hogy 1x nézhető :) Biztos lesz előbb utóbb folytatás, de regényeket nemhiszem hogy fogom olvasni, hiába van meg 1-2 lefordítva angolra :)

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Kira

hi! én legutóbb a Damekko Doubutsut néztem végig. haláál aranyos!!! imádnivalóak a karakterek, és a sztori is X3 és gyorsan végignézhető a maga pár percess epizódhosszúságával :)

Fazék

Ezt tényleg érdemes volt megnézni, köszi az ajánlást  :jee:

Darkstar

#671
Ááá, nagyon beteg és nagyon jóóó! :D :D :D
Lythis annyit emlegette, hogy tegnap este letöltöttem reggel meg végig és néztem (pedig úgy ültem le, hogy regeli előtt belepillantok... Hát a reggeli kimaradt :D). Miért csak négy rész?  :bruhuhu:
(Lythis ezért karma jár :D)
Ui.: Pipiru Piru Piru Pipiru pi  :muhahah:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nevl

igencsak gyenge GTO klón, koppintás, kinek melyik verzió tetszik. Maga az alap ötlet nem lenne rossz, de nincs valami szépen megrajzolva, nincsenek benne olyan jó poénok, a karakterfejlődés igencsak el lett hanyagolva, a történet pedig... hááát nem sok van. Az egyetlen előnye, hogy csak 13 rész :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

kisvirag

ezt már napokkal ezelőtt néztem, csak otthon nem tok postolni, itt meg eddig elfelejtettem.
nem marad el a sorozattol, Maya még mindig ugyanolyan gyönyörűszép, a karakterek (grafikailag) szépen kidolgozottak, a harcok jók, a történet is (már amennyit megértettem belőle, de ez az az anime, amit ha 0 története is lenne, megnéznék :) )
naszóval, hozta azt, amit a sorozatban is imádtam :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

kisvirag

nem, azt nem, mangákat nemigazán szoktam olvasni :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

zolan43

[SRN]Full_Metal_Panic!_The_Second_Raid_OVA[7EED91A9][XViD].avi

Tessa a szabadnapján keresi a Bontakunját (előző este Mao nem gyereknek valóval itatta meg... és a hatás...)
A tangózó M9-esek nagy poén. LOL

Selmo

#676
RahXephon

Egybe megnéztem. :zombi: A szereplők tetszettek, a történet szövevényes, ehhez már szótár is kellet, a vége olyan japános, a zenéje isteni. Többet nem tudok róla írni most. :cool:
Ra-ra?

Iketeru Futaki


Hogyan röhögjünk egy jót, 1 órán keresztül. Kellemes kikapcsolódás volt.

Edit: valaki ajánljon már valami hasonlót, mint a RahXephon, meg az NGE. Világmegváltás meg tizenéves pilóta a minimum.  :redface:
Amúgy nincs meg valakinek a RahXephon zenéje, esetleg tud hozzá linket?

A tökéletesség unalmas.

Xipe

nem a megszokott mufajom belatom, de nagyon aranyos kis anime.
erdekes maga a tortenet is es a karakterek is.
minimum egyszer szerintem mindenki nezze vegig nyugodtam a 13 reszt.



Fazek, Crying Freeman-t meg nezd meg vegig.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Cobra

Quote from: Selmo on 2006-05-30, 19:53:31
valaki ajánljon már valami hasonlót, mint a RahXephon, meg az NGE. Világmegváltás meg tizenéves pilóta a minimum.  :redface:
Amúgy nincs meg valakinek a RahXephon zenéje, esetleg tud hozzá linket?
Soukyuu no Fafner, veri az RX-et is, NGE-t meg pláne :)
OVA-ja a sorozat után készült, de szerintem meg lehet előbb is nézni, mert pár évvel a sorozat előtt játszódik.
RX zenéje Boxtorrentsen fent van, de nekem pl az intro zenéjén kívül a többi szám nem tetszett, eléggé elvontak.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Ok. Belenézek. OVA FTP-n nincs, így ilyen gondjaim nem lesznek.

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Ez az OVA tényleg nagyon jól sikerült :D Mindenképpen felüdülés a gyenge Second Raid sorozat után :)
A poénok a helyükön vannak, OVA-hoz méltón a fanservice is a helyén van, szóval mindenképpen ajánlott a rész megtekintése  :cool:
Annak ellenére, hogy természetesen Chidori-nak drukkolok, Tessa is nagyon a szívembe férkőzött, pedig általában nem szoktam bírni a tipikusan ügyetlenkedő/aranyos típusú anime-lányokat, de ő bejön :D

Nevl

Hát meglehetősen depresszív, de rendkívül jó anime volt. Néha kicsit úgy éreztem, hogy túl sok a visszaemlékezés, elül a dolog, de akkor jött egy fordulat és az ember megint odafigyelt. A mondanivalója is érdekes, mindenkinek csak ajánlani tudom, aki szereti a komolyabb történeteket a hatalomról.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Próféta

Újabb nagy hiányosságomat sikerült bepótolni.
Mondhatnám, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja, de az félreérthető lenne, mert azért tetszett rendesen :) Jó kis scifi akció, az elején némi halvány westernkomédia+gagyijapánhumor-beütéssel, amit szerencsére hamar levetkez. Jól esett az Angel's Egg után megviselt fejemnek :)
(És még mindig Spike-ra szavaznék...)

kikuchiyo

Töltök most egy kis kompilációt, Digital Juice a címe. Annyira rossz nem lehet, mivel a Studio 4oC csinálta.
leírás
Failure is the default option

Nevl

Na ma semmi dolgom nem akadt, szal ezt is végignéztem. Nagyon ott van, többször sírtam rajta a röhögéstől :)
Kicsit sajnálom a gyereket ennyi jó nő és egyiket se tudja becserkészni... :) :p
Ha ismertek még ilyet akkor ne titkoljátok :D (GTO-t láttam már ^^)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Member

Ehem... A Haibane Renmei mellett nézem/néztem párhuzamosan (ez előbbi még nincs végig, sztem kb. 1,5 hónap múlva meglesz O_O, eccerűen nem fér bele több a korlátba, lehet, hogy még éjfélkor megpróbálok kispórolni egyet.), és lehet, hogy ebből kövezés lesz, de nekem a sorozat sokkal jobbal tetszett, pedig attól sem voltam elájulva (a vége felé erőteljesen gondolkoztam a félbehagyáson).
Először is ez a rengeteg felesleges, gyorsan lejátszódó, idétlen mozdulatokkal véghezvitt halál, lehetőleg többször visszajátszva, és persze Kenshinen kívül mindenkit összefröcsköl a vér.
Nameg egyszerűen ronda. Mármint a szereplők. Olyan lélektelen fejük van, hogy rossz nézni. A tájak szépek, gondolom, kisétáltak a tengerre, felvették kamerára, aztán átdigitalizálták, ahogyan a tüzet is, nagyon illett a mese-környezetbe mind2.
Most vagy nekem vannak furcsa vízióim/ideálljaim/ábrándjaim/képzeteim a szerelemről, de én, ha szerelmes vagyok, nem csak földművelek meg az idő szépségeit ecsetelem, hanem normálisan kommunikálok, nem csak vagyok mellette, mint valami báb.
A végén törvényszerűen mindenki meghalt, aki a sorozatban már nem szerepelt, nemtommiért, sztem az nem megoldás, hogy mindenkit leöletünk a végére.
Nameg az a sok történelmi hablaty, hogy "Kaushimua városánál Desukoia seregei megküzdöttek Tsuishika lovasaival, ám Chiuoraki elmenekült Jirunoki kikötőjébe, ahol a Chitsuchichi-klán Pabakuko-szamurájai lebérgyilkolták", hát, ezektől feküdtem nagyon. Világosan kell beszélni, hogy az is értse, aki nem ülte végig kussban a japán történelemórákat, hanem csak egyszeri halandóként meg szeretné ismerni a japán sztorit.
Aztán Hajime Saito NEM CSINÁLT SEMMIT. A kedvencem volt a sorozatból, erre végig csak a popsiját vakargatta. Hát kösz, erre volt annyira büszke a sorozatban, hogy összekaccsintottak kettőt?
Összességében 4/10-et adnék rá, de ez csak személyes vélemény, nem tekinthető objektívnek és egy meglehetősen torz személyiség tollából van.

Araki

Hát ööö... nem akarok regényt írni róla, asszem egy novella is elég lészen...
Hogy is kezdjem? Rég nem unatkoztam ennyit. A Kenshin sorozat sem hatott meg túlzottan, aztán most, hogy megnézhettük hogy miért is Battosai a Kenshin, megjobban elkedvtelenedtem az egésztől. Már rögtön az első részt nem tudtam komolyan venni. A parodikusan eltúlzott vérmennyiségen én ismét csak röhögőgörcsben tudtam kitörni. Gagyi... na ne mondjátok má, hogy Ken csak úgy lekaszabol mindenkit, hogy ő ne legyen véres? De hagyjuk. Aztán talán az a rész tetszett, amelyikben Kenshin és Tomoe mint férj és feleség éldegéltek. Nyugodt, meghitt hangulat, nuku agresszió. Ezek után visszatérünk a röhejes verekedésekbe, Kenshin már alig húzza magát a földön, de verekedik tovább. Milyen megható. És aztán nehogymá örüljünk, még Tomoe is beleugrik a bunyó közepébe...
Ami nem tetszett az az, hogy Kenshin egy ingerszegény, vérkomoly férfiú. Akkor hogy az istenbe lesz belőle a sorozatra egy eszetlen idióta, aki egyfolytában "oro"-zik? Ez a kettő nekem valahogy nem illik össze. :eek:
Ami tetszett: Ken sebének szerepe.
A grafikába nem akarok belekötni, tény, hogy rondább, mint a sorozat, le van tolva az orruk, de időnként tudtak értelmes arcot vágni.
Na igen, és utoljára: a történelmi kavarások. Tudom, tudom, hogy ez a Kenshinhez tartozik, de ha egyszer elkezdik, én elvesztem a fonalat, és nem is keresem. Nemes egyszerűséggel nem tud érdekelni, a többit meg osztom Memberrel...

Selmo

Na, akkor ismét bővítettem a tiltólistámat...

A tökéletesség unalmas.

Rounin

Quote from: White SeeD on 2006-06-01, 08:02:58
Quote from: Selmo on 2006-05-31, 22:43:56
Na, akkor ismét bővítettem a tiltólistámat...
:tezsvir:

Csak én személyre vonatkozóan :D

Ezt nevezik kiközösítésnek :ejj: Csatlakozom :Kiraly:

kikuchiyo

Fene enné meg.

Nézném tovább a LoGH-t, de csak a 73. részig van meg tisztességes felirattal, a többihez valami iszonyúan zagyva, kínairól tükörfordított borzalom van csak. Nem csupán az eredeti szöveghez van kevés köze, de a mondatok önmagukban is értelmetlenek, ráadásul az időzítés is csúszik.  :ejj:  :comp:

Ahogy magamat ismerem, nézni fogom tovább, de ez így nem annyira jó. :((
Failure is the default option