Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

sirtomi


White SeeD

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-01, 22:33:34

Rajzolásra nincs mit mondani, vagybejön vagynem. A történet átlagos. Van benne romantika, csak nem szájjbarágós és hárem / olyan amit nem szeretsz :smile: Nekem tetszett az igazság pillanata, mivel midnenre számítottam csak erre nem. Az ellenfelek ugyanúgy néznek ki, mert az igazság pillanatából kiderűlt hogy miért.
De kétségtelen, hogy a desingért felelős embernek nemigen volt ízlése :D
Nálam a legnagyobb értetlenséget a már megemlített, miért nem tudnak nyomban oda leszállni ahova kell dolog volt.
Nálam a 7/10et kapta, ami pl sokkal jobb mint a Gundam 00 2/10 :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Gregory

Quote from: Alkyra on 2008-03-30, 12:53:40
True Tears
Szokásos szerelmi háromszög egész kellemes megvalósításban. A karakterek kielégítőek voltak a rajzolása átlagfeletti volt akárcsak a zenéje.(ámbár az epic szinthez közel sincs)
Várható vége lett, bár én jobban örültem volna, ha más döntést hozz befejezésül.(kell a túrónak egy emobitch)
Összeségében a "jóvoltmegnézni.egyszer" kategóriába tartozik. Akik szeretik a drámát s a lovestorykat azoknak ajánlom, ha épp nincs mit nézniük éppen.
Szerintem azért egyik karakter se volt annyira emoid, hogy idegesítő legyen, valamennyire pedig mindegyikőjük az volt.
A romantikus animék közül egyik kedvencem lett ez a sorozat, ez köszönhető a (imho) szép grafika résznek, a kellemes ost-nek(OP/ED   :jee:), valamint a történet valamilyen szintű egyediségében(igen, az alapfelállás egy szerelmi háromszög volt, de ahogy én láttam, ezt nem a szokásos elcsépelt módon adta elő)
8.5/10

Manitu

Appleseed Saga Ex Machina
Hülye cím... oh well, legalább nem sorszámozták ::)

Első körben: Piszok látványos volt :whoah: 100 percen át tömény darálás és álleesős, monumentális CG városképek váltogatják egymást. Kicsit talán rontott az összhatáson a karakterdizájn kontrasztja, a szereplők ugyanis sokkal "rajz-szerűbbek" voltak, mint vártam (vagy mint az előző moziban voltak), de néhány perc után már ez sem zavart.
A történetet igazából ugyanaz pepitában, mint az előző kettő: A távoli jövőben terroristák fenyegetik az utópiát, amiben emberek, cyborgok és bioroidok (klónok) békében próbálnak együtt élni, hőseink azonban megmentik a világot, és boldogan élnek, amíg meg nem halnak. Ugyanazok a szereplők, ugyanaz a történet, de még így, harmadszorra sem unalmas. Jól kidolgozott háttere van a világnak, mecha rajongóknak pedig igazi csemegét jelentenek a felvonultatott exoskeletonok :cool:
Definitely worth watching :Kiraly:


minuszmiki

Napok óta motoszkált bennem, hogy le akartam valamit tölteni, de nem jutott eszembe eddig. Köszi. :)

Én

Nekem nem, de ez nagyon jól hangzik! Ha igaz amit írsz, akkor előismeret nélkül is megnézem. Úgyis valami szép mechásat akartam nézni.

minuszmiki

Akkor mondjuk kezdd az előző movieval, az is nagyon látványos.

Chronus

#4747
FLCL (Furi Kuri):
OMGWTF??!!1! :zomg: :muhahah: :gyagya: Ezt neee.... neee :D Nem tudom mi lesz ebből, de surely Epic Win:Kiraly:
Ez egy olyan cucc amitől mindenképp beszámolok ha végeztem. Nem tudom mit szívott aki kitalálta, de én is kérek. :D
(+ ED rating 10/10)

Edit.: végeztem. Hát.. a 6 rész kellően összefoglalta az a tetemes adag idegbeteg, elmebajos nagy semmit, amiről az egész szólt. :jee:
Befejezésnek kicsit mást képzelzem el, bár ez is passzolt a sorozat hangulatába, ugyanolyan beteg volt mint az egész stuff. Teljesen bolond, őrült, hülye, totál Epic Winz, semmi logika nincs benne és semmi kontinuitás, ráadásul azzal a kevéssel se megy semmire az ember is amit sikerül megértenie, de legalább azt magyaráz bele geekfanbase meg a kritikus társadalom ami csak jólesik neki. A végére az ilyen dolgokon, hogy miért volt a TC egy kutya, miért nem dugták diliházba a gyújtogatós csajt (bár akkor már dughatták volna az egész stábot is), meg hogy senki se hal meg miközben 380milliárd golyóval sz*rrálövik egymást "játékból" már ki se akadtam....

Szó mi szó, szerintem széles köröket megosztó alkotás. Valószínűnek tartanám, hogy a társadalom fele sikítva rohanna a monitor elől ha látná, a másik réteg pedig pont a monitor elé, hogy láthassa, kb mint egy Tarantino-filmnél.... csak ez még annál is betegebb. Részemről én inkább az utóbbi kategóriába tartozom, szóval mindenkinek csak ajánlani tudom. Ne keressetek benne semmi mély értelmet, egyszerűen csak egy elmebeteg halucinogén álmokfutás egy rakás gitárral meg egy elmebeteg nővel (best of the best), az egész nyakonöntve The Pillows zenéivel. Abszolút nyerő kategória. Menni és megnézni. Most.

10/10

Soldier

Quote from: Chronus on 2008-04-04, 10:21:14
FLCL (Furi Kuri):
Menni és megnézni.
10/10

:Kiraly:  :jee: helyes helyes mindenkitegyen vele egy probat

chilip

Pillows marha jó számokat csinált ide, eggyik kedvencem a sorozat is és a zenéje is amióta láttam  :D

motifator

Quote from: Chronus on 2008-04-04, 10:21:14
Ne keressetek benne semmi mély értelmet, egyszerűen csak egy elmebeteg halucinogén álmokfutás [...]
Ezzel talán nem teljesen, de minden mással  :tezsvir:
(mondjuk az avám és az aláírásom után kell bármit is magyarázni? :))
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Draconire

Legend of the Galactic Heroes 82 & 83
*salute*

Azt hiszem újra kell értékelnem minden eddig kiosztott pontomat az anidb-n...
Lehet, hogy a tapasztalatlanságom miatt van ez, de engem ennyire még nem hatott meg se könyv, se film, se anime. Még most is úgy vagyok, hogy nem akarom elhinni azt amit láttam...

Köszönet ismét kikuchiyo-nak, hogy anno felhívta rá a figyelmet.

kikuchiyo

 :tezsvir:

Én annak idején elkövettem azt a hibát, hogy beletekertem az előre letöltött részekbe... és jól fejbe is vágott.
Azt javaslom neked, hogy még csak az epizódok címeit se nézd meg, mert várhatók még hasonló horderejű események, és úgy a legjobb, ha nem spoilerezed el magadnak.

(érik egy újranézés...)
Failure is the default option

Draconire

Igen, nem hiába csak a részek végén írják ki a címeket. Ha jól emlékszem ezt említetted is, úgyhogy figyeltem is rá, hogy esetleg anidb-n vagy valahol nehogy beléjük fussak. :smile:

Már csak amiatt aggódom, hogy ezután majd mit nézzek... :/

Zsiga

Quote from: Draconire on 2008-04-04, 19:20:07
Már csak amiatt aggódom, hogy ezután majd mit nézzek... :/
Kezded az elejéről? :)

Btw. épp most végeztem az epic egyhónapos scifi-mecha maratonnal, lehet hozzácsapom a végéhez ezt is...

kikuchiyo

Még van a 2×26 rész LoGH:Gaiden és a jónéhány OVA... :D
Failure is the default option

Dreamcleaver

Quote from: Draconire on 2008-04-04, 18:53:07
Legend of the Galactic Heroes 82 & 83

Hm, a tudjátok-min ennek üres a mappája, torrentról meg kínszenvedés lesz leszedni, de tuti belenézek mostmár én is.  ^^

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Próféta

LoGH: Én asszem 11-ig néztem meg anno, sajnos nem szippantott magába. Tulajdonképpen szép, ötletes, gazdag a történet, de valahogy kevés, gyenge. Lesz ez még jobb? Na mindegy, valamikor a napokban folytatni fogom, ezek szerint nem csak kikuchiyo mester egyéni defektusa a LoGH-imádat, valami lehet benne.

Draconire

Quote from: kikuchiyo on 2008-04-04, 20:04:22
Még van a 2×26 rész LoGH:Gaiden és a jónéhány OVA... :D
Igen, még egy darabig elleszek vele azért.^^

Quote from: Dreamcleaver on 2008-04-04, 20:10:19
Hm, a tudjátok-min ennek üres a mappája, torrentról meg kínszenvedés lesz leszedni, de tuti belenézek mostmár én is.  ^^
http://www.torrentz.com/bb1483020fc17959943f5d79eba4318dbe332f5f -ez gyors

Chronus

#4759
Dragon-Half:
Én nem tudom... de mintha mostanában sorra fognám ki az epic animéket. Igazából nem sokat leht rólla írni...
...régi, csúnya, idejemúlt, de stílusos, és a humora még ma is üt. ("Dry Ice", höhöhö :lul:)
Én kifejezetten rühellem ezt a rajzolási stílust, de kb az első komikus király-jelenet után félretettem, mert ez ott van a szeren.
Nem ratingolom, mert kicsit bonyolult lenne. De érdemes megnézni, inkább jobb mint rosszabb.

Ninja Nonsense:
Ezt viszont már nem vette be a gyomrom. Tudom, hogy ultrapoénos meg minden, de nekem akkut pokemon-feelingem lett az egész ábrázolási stílusától.
Az a minimális komolyságú ecchi és szexuális utalás meg nem ér annyit, hogy végignézzem. Három rész után kaput, epic fail és törlés lett a vége. Ennyit erről....

Member

Nekem pont bejött a rajzolása, főleg Sasuké-ék ütöttek. :D És pont 3 rész után, amikor egy komplett yuri van a 4. részben? ^^" A poénok viszont néha olyan tipikus "japcsi-poénok", amiken egy olyan nép talán nevet, ami mindenen gyakorta azt teszi, de én vhogy csak lefáradok.

Chronus

Quote from: Member on 2008-04-05, 10:32:55
Nekem pont bejött a rajzolása, főleg Sasuké-ék ütöttek. :D És pont 3 rész után, amikor egy komplett yuri van a 4. részben? ^^" A poénok viszont néha olyan tipikus "japcsi-poénok", amiken egy olyan nép talán nevet, ami mindenen gyakorta azt teszi, de én vhogy csak lefáradok.
Az a baj, hogy hiába van benne yuri, ha irritál az összes csaj kari rajzolása :)
Egy yuri kedvéért meg gondolon nem mennek át vmi Gainax sztájlba.
Nállam a stílusnál meghalt az egész.

chilip

#4762
Bamboo Blade 26 rész volt, ma néztem meg az uccsót. nem volt epic, de rossznak semmiképp nem mondanám. nagyon jól szórakoztam alatta, eggyáltalán nem éreztem kidobott időnek azt amit ráfordítottam, csak ajálhatom bárkinek aki szereti a könnyed vígjátékot és/vagy a kendo-t.  :tezsvir: 9/10
Blade Braveeee~er  :lul: Atomic~c Fire Blade~e

Én

Quote from: chilip on 2008-04-05, 15:24:26
könnyed vígjátékot és/vagy a kendo-t
:he: Én azt hittem ez valami komoly cucc :punny:

Soldier

Quote from: Én on 2008-04-05, 16:18:32
Quote from: chilip on 2008-04-05, 15:24:26
könnyed vígjátékot és/vagy a kendo-t
:he: Én azt hittem ez valami komoly cucc :punny:

erdekes elkepzelés  :rotfl:

Én

Mármint még nem láttam, csak képeket, úgy. :D :ejnye:

LuckyDingo

Quote from: chilip on 2008-04-05, 15:24:26
Bamboo Blade 26 rész volt, ma néztem meg az uccsót. nem volt epic, de rossznak semmiképp nem mondanám. nagyon jól szórakoztam alatta, eggyáltalán nem éreztem kidobott időnek azt amit ráfordítottam, csak ajálhatom bárkinek aki szereti a könnyed vígjátékot és/vagy a kendo-t.  :tezsvir: 9/10
Blade Braveeee~er  :lul: Atomic~c Fire Blade~e

Én is ma fejeztem be :D Csak ajánlani tudom mindenkinek :D Aranyos a történet, meg humoros is. Megjött a kedvem a kendohoz tőle XDD

Baggio

pedig a Ninja Nonsense a legnagyobbak egyike

Gregory

Tengen Toppa Gurren Lagann:
Gyors egymásutánban megnéztem kétszer is. Először eléggé zavart Simon emozása, de másodjára már trükkösen kihagytam azt a két részt.
Az egész overhelming GARnessel van átitatva, a vége(meg úgy nagyjából az egész) epic, a grafika szép, a mechák még egy hozzám hasonló mecha-fóbnak sem zavaróak, a karakterek nagy része úgyszint zsheer, ost pedig ütött/üt.
Mindennek ellenére kifejezetten utáltam a fentebb említett két részt, így csak 9.5/10-et ért számomra

Draconire

Quote from: Gregory on 2008-04-07, 21:27:54
Mindennek ellenére kifejezetten utáltam a fentebb említett két részt

Sosem értettem, hogy az miért annyira idegesítő egyeseknek.

[spoiler=aki nem látta, az el ne olvassa!]Meghal az, akire egész élete során felnézett és testvérként szerette, mi olyan meglepő abban, hogy nem jár örömtáncot?
Főleg azért nem értem, mert egyáltalán nincs elhúzva, két rész után összeszedi magát. De még hogy.[/spoiler]