Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Dreamcleaver

Quote from: Soul on 2008-04-11, 21:49:19
Quote from: kikuchiyo on 2008-04-11, 00:25:19
Csak szólok, hogy kijött a Mnemosyne 3. része - még nem néztem meg, de beletekerés alapján úgy néz ki, hogy a szokásos csöcsök megvannak.

Azé sztem jóval többről szól mint csöcsök  :D.Nekem most a Mnemosyne a tuti befutó idén.Valami hasonlót érzek mint anno a Death Note-nál  :smile:(persze  csakis jó értelembe).Amúgy sztem várjátok meg az Ureshii változatott az a legjobb.A Doremi ep02 alapján katasztrófa és sztem az jön ki leghamarabb.A Shinsen-sub is jó, ep 02-nél mind a 3at leteszteltem, és ahogy az Anidb is mutatja az Ureshii nyert (sztem is).

a rawr sz@r, szal a képminőség ua mindegyik verziónál. a doremi subbal meg nincs semmi baj, de az ureshii is jó, shs meg felejtős mostanság.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fubenalvo

Haruhi Suzumiya... gépemen élt 10 percet... nagyon nem jött be, igénytelennek tűnt az egész és összevisszának. Egész mást vártam tőlle. :/

Én

Quote from: Fubenalvo on 2008-04-13, 23:51:37
igénytelen
Elég sokféleképpen hallottam, hogy szidják, de így még nem. :he:
PROTIP: az első ( ::) ) rész direkt olyan, amilyen. HA nagyon nem jön be, nézd meg a következőt minimum. :D

Fubenalvo

nemtom még képes vagyok-e ezt az openinget mégegyszer túlélni... :D

Draconire

Ha az első rész nem tetszett, ne nézd tovább, úgyse fogod értékelni.

Próféta

Quote from: Fubenalvo on 2008-04-13, 23:51:37
Haruhi Suzumiya... gépemen élt 10 percet... nagyon nem jött be, igénytelennek tűnt az egész és összevisszának. Egész mást vártam tőlle. :/
:lol:
Erre tényleg nem lehet mást mondani, LOL.
Esetleg tessék jobban odafigyelni legközelebb.

Lt. Simoan Blarke

Én is törölni akartam az első rész után. Aztán végignéztem. Azóta full OST-vel terrorizálom a házat. De nem tudtam magam rávenni a kronológiai végignézésre, és szerintem soha nem fogok rá 2.5-3 pontnál többet adni :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kvikveg

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-14, 00:05:12
Én is törölni akartam az első rész után. Aztán végignéztem. Azóta full OST-vel terrorizálom a házat. De nem tudtam magam rávenni a kronológiai végignézésre, és szerintem soha nem fogok rá 2.5-3 pontnál többet adni :D
Nekem erdekes modon az elso resz tetszett. Szenne rohogtem magam rajta. A tobbi elment.
En is egyszer vegig akarom nezni helyes sorrendben. De soha nem fogom, mar latom.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lythis

Quote from: Fubenalvo on 2008-04-13, 23:51:37
Haruhi Suzumiya... gépemen élt 10 percet... nagyon nem jött be, igénytelennek tűnt az egész és összevisszának. Egész mást vártam tőlle. :/
lol.. faggot.

motifator

Asszem előttem mindent elmondtak.
A Haruhi nálam simán EPIC WIN kategória,. mostanában a melóhelyen az unalmasabb óráimat a novella olvasásával töltöm (Eclipse internal browser rulz, középen ott az editor ablak a forrással, alul meg ott van a browser kicsiben, így minden nézelődői azt hiszi, hogy éppen a kódomon dolgozok, miközben olvasok ezerrel :)).
Ha az első rész alapján itélted igénytelennek, akkor tovább kellene nézned. Ha nem, akkor nem tudom, hogy nálad mi számít igényesnek(bevallottan KyoAni fag vagyok, de a munkáik igényességét szerintem nem lehet megkérdőjelezni).
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Xzone

Quote from: motifator on 2008-04-14, 02:19:35
Asszem előttem mindent elmondtak.
A Haruhi nálam simán EPIC WIN kategória,. mostanában a melóhelyen az unalmasabb óráimat a novella olvasásával töltöm (Eclipse internal browser rulz, középen ott az editor ablak a forrással, alul meg ott van a browser kicsiben, így minden nézelődői azt hiszi, hogy éppen a kódomon dolgozok, miközben olvasok ezerrel :)).
Ha az első rész alapján itélted igénytelennek, akkor tovább kellene nézned. Ha nem, akkor nem tudom, hogy nálad mi számít igényesnek(bevallottan KyoAni fag vagyok, de a munkáik igényességét szerintem nem lehet megkérdőjelezni).

:tezsvir:

Én majdnem igazi Haruhi-fanboy vagyok, gyakran hallgatom a soundtrackjét is. Az első részen én is néztem egy nagyot először, de pár perc után leesett, hogy ez nem komoly. És azért nem semmi, ahogy animeként megcsináltak egy amatőrfilmet, a tipikus hibáival együtt.

Mi-mi-mirakuru, Mikurun-run!

Manitu

Az a rész azért nagyon is komoly. Aki figyel, az egész sorozatot összerakhatja abból az egy részből ;)


motifator

Persze, utólag láthatók az utalások, de nem hiszem, hogy lenne olyan ember, akinek a legelső reakciója nem egy hatalmas  :wtf: volt :D
A legtöbb embert, akit rávettem, hogy nézze meg, az első rész alatt végig győzködni kellett, hogy ez nem ilyen lesz. Mondjuk ők nem is tartoztak bele annyira az otaku-célközönségbe, mint én.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Manitu

Na ja, ha egy haver nem köti a lelkemre, hogy ne merészeljem félbehagyni, én is első nekifutásból 5 perc után töröltem volna :D


minuszmiki

Mnemosyne ep.3.: Ez is teljesen jó volt, megvolt a szokásosnak és elvárhatónak mondható kegyetlenség- és yuri-adag, és a sztorival sem volt semmi gondom. Bár valóban nem túl eredeti a biológiaifegyverrelkísérletezős-rejtélyes betegséggel világotkiirtaniakarós vonal, de érzésem szerint nem magyarázta túl. (Azzal sokat lehet rontani egy random sztorin) [spoiler]Maeno közelgő halála végig érezhető volt, de előbb-utóbb úgyis elkerülhetetlen lett volna, jobb, hogy így írták ki, mintha hagyták volna megöregedni, ez nem olyan szakma.[/spoiler]

Chronus

Code Geass:

Nincs túl sok energiám hosszú és látszólag értelmes, objektív, latin és idegen szavakkal összetűzdelt ismertetőt írnom rólla, szóval a lényegre térek. Ez a sorozat nagyon bejött, de tényleg. Azt hiszem egy kezemen össze tudom számolni hány olyan shounen főhős létezik aki a céljai elérésének érdekében nem tököl a tömeggyilkolással, a helyzetek és az emberek kihasználásával vagy a gonoszok azonnali kivégzésével, és valószínűleg Zero lenne az első helyen. Részemről már jóideje a tököm tele van az összes Shinji szintű emos f*szfejekel, akik 3cm-t se tudnak megtenni mert az már fáj, meg nehéz, meg brühühüwtf, meg az összes idióta gyökér gyerekes Narutokkal akik a bamba nézésem meg a béna wtffury-s plotboosok nélkül nyeréseken túl semmire se képesek. Mellesleg az egész Britannia "elfoglalta a fél világot", az egész enyhén rasszista hangneme és annak kegyetlensége, igazsága teljesen bejön. Nincs minden protagonistra meg antagonistra godmode cheat, az emberek tömegszámra hullanak, látszólag fontos szereplők/rokonok is, meg 70 kiló civil, gyrerekek, nők, sortűz, kész. A főhős Zero is tökéletesen beleillik a világba, kegyetlen, feláldoz mindent a céljaiért, ezen túl Yagami Light szintű IQ-ja van és nem fosik a saját bátyját sem kinyírni már a 2. részben azzal az érvvel, hogy "szép szavakkal nem lehet a világot megváltani". :D Az egészhez még jön ez az egész lázadás amit aztán kb birodalmi szintű hadseregre épít fel, és bumm. Epic Win. Nem is kell rólla többet írni. Mecha-s szarságok teljesen háttérben vannak, megy minden energyvel szóval Józsi bácsi is vezetheti, csak fegyver szinten tölt be szerepet, így nem zavaró, és 2 kivételével egyik se egy mindent-lezúz gép, sőtt meglehetősen hullanak, az említett 2 kivételével még repülni se tudnak csak exoskeleton szerepet töltenek be. Karakterek már kevésbbé megragadóak, pár kivétellel (Zero, C.C, Kallen. A többi az trash, főleg az az idealista Suzuku gyerek) de ez megbocsájtható merta lényeg úgyis Zero meg a lázadók körül forog. Blood, gore, ecchi van bőven, Kallen überpicsa, a többi elmegy, CC még jó de nekem túl....ződ. ^^"

10/10 (Kallen miatt)

Második szériát most kezdtem el, és az is jónak indul. Lassan szerettem bele de ajánlom mindenkinek a sorozatot.

Alkyra

Kanokon:
Továbbra sincs semmi értelme az egésznek. Jött vlm farkas-lány s az is rámászik a srácra s ott pucérkodik/simul. Hogy miért azt nem tudjuk.Egyáltalán mit tudunk?

Van valami fox spirit ami nagyon kanos, mert párzási időszak van s kiszemelt magának egy perverz kissrácot, aki próbálja tettetni, hogy nem az s játsza az ártatlant, de egy szót nem szólna azügyben, hogy szereti-e a lányt vagy nem s simán hagyja, hogy állandóan levetkőztesse/csókolja/tapizza. Ha legalább egyszer kimondaná h szereti akkor felőlem ott d**nak ahol akarnak.A foxspirit lánynak úgyis tökmindegy, hogy az első alkalma az utca közepén vagy egy romantikus este keretében egy hotelban esik meg a dolog...csak történjen már meg, mert nagyon viszket a p*****ja neki.
Habár ebben az esetben még annyi értelme se lenne az anime-nek ami most van.

Oké, tudom. Ez egy fan-service anime, DE akkor se süllyedjen már le ilyen szintre!(a fanservice animek alapból alacsony szinten vannak úgyis...)
No, ígéretem szerint még nézem a 4. részig s ha addig se derül ki több dolog a történet szempontjából akkor dobom ezt a sorozatot.
Továbbá elnézést kérek a szóhasználatért. Mindössze egy kicsit ideges vagyok egy-két dolog miatt s még ez is felhúzott...
Kérlek Titeket, hogy nézzétek el ezt most Nekem.

Draconire

#4817
Quote from: Alkyra on 2008-04-15, 22:24:35
Kanokon:
Mi a fenéért nem hentai ez?

:tezsvir:

White SeeD

#4818
Quote from: Chronus on 2008-04-15, 17:45:39
Második szériát most kezdtem el, és az is jónak indul. Lassan szerettem bele de ajánlom mindenkinek a sorozatot.

Üdv a klubban :smile:
Ugorj be a topicjába, és olvasgass vissza, van pár érdekes vita benne.
Nameg jön kifele a 2. évad, noha most némi fennakadásra lehet számítani. :mad:

CC meg azért zöld, mert a zöldek köztudottan imádják a pizzát mint pl a tinininjateknőcök is :D

(Amúgy pont ezt írtam mikor elszállt a fórum, és látom már beugrottál a topicba közben, de mind1 :D)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Lt. Simoan Blarke

Quote: "I'm strong because I have people to protect."

Ötletem sem volt, hogy milyen típusú animére számítsak, asszem Lythis ajánlotta, de nem mondott róla túl sokat (semmit), bárki is volt. Az első három rész fájt... aztán belelendült a cucc. Baromira bejött, és (ahaha) ebben nem voltak mechák, nem úgy, mint az előző két cuccban, amit láttam. Ez már határozottan pozitív indítás volt :gay:  :rotfl:

Vázlatokban, virágnyelven: vannak a Mennyek sárkányai (Dragons of Heaven), más néven a Hét pecsét (Seven Seals); valamint az ő ellenfeleik, a Föld sárkányai (Dragons of Earth), más néven a hét angyal (Seven Angels). Elég hamar kiderül, hogy 1. ezek (6-6 darab van induláskor, de nem derül ki, hogy ki hova tartozik, csak flasheket látunk az arcokról) nem bírják egymást, ellentétes dolgokra gyúrnak 2. egy Kamui-nek nevezett valakire várnak, aki majd beáll közéjük hetediknek.
Nos, ez a Kamui megjelenik. Meg is támadják Agent Smith-re hajazó ügynökök néhány tucatnyian. Aztán kiderül, hogy [spoiler] van egy "ikercsillaga", aki, amint ő eldönti, melyik oldalra áll, automatice besorolódik a másik oldalra[/spoiler].
Ezután fájtok vannak sokfele, meg a két oldal arcai ölik egymást jól (szó szerint), meg végkimenetel (Promised Day). Visszatérő szöveg, hogy a jövő elrendeltetett, blablabla. Ami kicsit lelövi a spoilereit a cuccnak, mert elég sok dologról már a kezdet kezdetén megemlítik, hogy ez is meg az is el van rendeltetve, és [spoiler]úgy is történnek a dolgok, szinte kivétel nélkül.[/spoiler] Ennek ellenére meglepően erősen hatott rám néhány jelenet.

Grafika: viszonylag átlagos, a robbanós-elektromos-tüzes dolgokat nem szerettem, meg Arashinak is sikerült úgy rajzolni az arcát, hogy sírva röhögjek, hogy ebbe hogy lehet beleszeretni, de nem rossz egyébként.
Történet: az említett "minden el van rendelve" miatt kicsit sok dolog nem annyira meglepő, de így is vannak benne nagy csavarok. Meg sikerült jó kis szereplőket generálni... akiket tényleg sajnál az ember, amikor megmurdelnek (vagy halálközeli repülést tesznek).
Szereplők: teljesen korrektek (bár kicsit talán sablonosak, de tök jó kis motivációkat meg háttérsztorikat kreáltak hozzájuk. Sorata nagy kedvenc lett kapásból). Egy bajom volt velük. MINDEGYIK MINDIG ZABÁLT ÉS MÉGIS MINDIG VOLT RÁ PÉNZÜK :D
Zene: kicsit iparosmunka, de van néhány kellemes dallam.
Szumma: 8.

Utózönge: a Fuma-Kamui fél-yaoi jelenet nagyon odabasz, az fájt :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Próféta

Húúú, ez az anime milyen régi emlék, mekkora fless!
2000 körül láttam az első animét úgy, hogy tudatában voltam annak, hogy animét nézek, és ez éppen az X filmváltozata volt. Ő indított el a pályán, annyira tetszett 14-15 évesen. Amúgy borzalmas egy film; bár az akció nagyon látványos, a történet elég durván megszenvedte a tömörítést. Mai aggyal nem igazán tetszene, és inkább eltérítene az animézéstől :) A sorozat korrektebb. Érdekes még a manga is; azt csak részben olvastam (nem is tehetném másként, félbemaradt), de ott valahogy különösen bizarr lesz a főgonosz azzal, hogy [spoiler=MILD SPOILER, nyugodtan elolvasható]ő tulajdonképpen csak mindenkinek a legnagyobb kívánságát teljesíti... (ez egy kicsit az X TV-ben is előkerült)[/spoiler]

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-15, 23:24:44[spoiler]úgy is történnek a dolgok, szinte kivétel nélkül.[/spoiler]
[spoiler]Szerintem kivétel nélkül. Ahogyan emlékszem, ami nem választási lehetőségként, hanem elrendeltetett jövőként jelent meg, az úgy is történt. Persze jó régen láttam.[/spoiler]

blarke: ajánlom a sorozat soundtrackjét. Vannak rajta marha jó darabok, különösen a második CD-n. Szerintem elő se kerülnek az animében, csak úgy vannak mellé.
BTW, azt ugye vágod, hogy Sakurazuka Seichiro és Sumeragi Subaru (+Hokuto, a húg) már "régi ismerősök" a Tokyo Babylon mangából, ami a Clamp egyik első alkotása?

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Próféta on 2008-04-15, 23:49:33BTW, azt ugye vágod, hogy Sakurazuka Seichiro és Sumeragi Subaru (+Hokuto, a húg) már "régi ismerősök" a Tokyo Babylon mangából, ami a Clamp egyik első alkotása?
Nem. Ez mi? (A flashbackekből derült ki egyébként. Hokuto pedig nővér, nem húg, nem?)

[spoiler=felvetésedre]Nem egészen, mert azt mondták, hogy a Dragon of Heaven Kamui nem győzhet, a Dragon of Earth Kamui fog győzni. Nem jött be, kicsit döntetlen lett, bár oké, hogy Fuma maradt életben, Kamui meg meghalt.[/spoiler]

A greatest wish elég erőteljesen előkerült benne egyébként. Csak nem értettem hogy ez most honnan jött elő neki, hogy ő kívánságokat teljesítsen. Dévényi-fétis? Mangában kiderül? De vicces, hogy mindent kiforgat és a maga javára fordít :D (Lásd azt, amikor meggyógyítja magát. [spoiler]- What is your greatest wish?
- To be close to you, Father.
Erre széttépi és magába építi...[/spoiler] )
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Próféta

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-15, 23:55:19Nem. Ez mi? (A flashbackekből derült ki egyébként. Hokuto pedig nővér, nem húg, nem?)
Ikrek  ;)
Tokyo Babylon c. misztikus-varázslós-CSI-helyszínelős-darkfantasy-buzidráma manga. Én csupán a két OVÁt láttam, de azok csak ilyen monster-of-the-week jellegű epizódok belőle, szóval a lényeget illetően nem tudok személyes véleményt mondani. A megfelelő wikipedia szócikk számomra kielégítő mélységben tisztázza a történetét (nyilván TB spoiler az egész).

Dreamcleaver

#4823
TTGL

Fura egy anime volt ez. Az ember úgy ül le hozzá, hogy nem veszi komolyan, mert nem is tudja, annyira tele van zsúfolva coolsággal meg idétlenséggel, és jókat röhög rajta, de időnként meg jól fejbeb@ssza. Asszem kell hozzá egy hangulat, hogy valaki élvezni tudja, és én nagyon ráhangolódhattam, mert nagyon élveztem.  :smile: Egyedül a negyedik epizódott nem a grafika miatt, meg ott már tényleg szinte semmi logika nem volt (pl mikor Boota leszakította a hátsófelét, de mondjuk később jól állt neki a forradás). Kamina maga a megtestesült coolság, Yoko-t feleségül akarom venni, Kittan az én hősőm is, Nia kawaii, Rossiu-val abszólút együt tudtam érezni, Viral FTW!, és nekem még Simonnal se volt semmi bajom. Az animáció tökély, feeling ezerrel, a zenék a kedvenceim között. A sztori összességében jó, bár kissé túl könnyedén küzdenek meg az akadályokkal hőseink (unlimited spiral powaaa FTW), de ebben a környezetben ez nem zavart. Egyedül az uccsó részek tömegelhalálozásai feküdték meg picit a gyomromat, mintha kompenzáni akartak volna valamit. Sztem a végén a dráma [spoiler] Nia halála[/spoiler] teljesen felesleges volt, és az ellentétje, hogy nem hal meg és épp úgy logikus lett volna a TTGL univerzumának viszonylataiban. Viszont [spoiler] Kittan [/spoiler] hősies halála bekerült minden idők kedvenc anime jeleneti közé nálam.
Nem szaporítom tovább a szót, 9/10.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

minuszmiki

Shigofumi: Érdekes volt. Elsőre (mint szerintem sokaknak) a Jigoku Shoujot juttatta eszembe, de elég sokban különbözik tőle. Az alapsztori: A halottak írhatnak egy levelet haláluk után valakinek. Maga a sorozat az ezt kézbesítő "postás"lány(ok)ról szól. A történet felépítése különösen tetszett. A sorozat első felében nem sokat tudunk meg a lányokról, inkább egymástól független sztorik közös mellékszereplőjeként tűnnek fel. Aztán ahogy halad előre, úgy helyeződik a hangsúly is egyre inkább rájuk, utolsó három rész pedig kizárólag Fumika, a szigorúan vett főszereplő történetét tárgyalja. Ez a történet is egész érdekes egyébként, a befejezése kicsit bénára sikerült ugyan, viszont lezárja a történetet, belefért. Az animáció elég szép, a karakterdizájn is tetszett, grafikai téren semmi kivetnivalót nem találtam benne. Zeneileg inkább, az OP különösen szörnyű, mondjuk a Rozen Maiden óta erősen gyanítom, hogy az Ali Project a japánok egyik legelbaszottabb koncepciója a könnyűzenéről. Az ED nem rossz, bár semmi kiemelkedő, és a sorozat közben megszólaló zenék közül is csak a vége felé csendült fel egy-két olyan dallam, mire felkaptam a fejem, egyébként elég jelentéktelen. Összességében azért jól szórakoztam, 8/10-et kap.

Manitu

Quote from: minuszmiki on 2008-04-17, 04:40:35erősen gyanítom, hogy az Ali Project a japánok egyik legelbaszottabb koncepciója a könnyűzenéről.
:zomg: :uzi:


Rounin

Quote from: Manitu on 2008-04-17, 09:39:28
Quote from: minuszmiki on 2008-04-17, 04:40:35erősen gyanítom, hogy az Ali Project a japánok egyik legelbaszottabb koncepciója a könnyűzenéről.
:zomg: :uzi:

Megtoldhatom egy bazookával? :angyali:

Más. Ez a Code Geass tényleg ilyen? Csak mert ez alapján, amit Chronus írt, kihagyhatatlannak érzem, de nem szeretnék csak úgy nekikezdeni, hogy esetleg egyedi véleményről van szó és a végén én se osszam :3x3:

Cobra

Quote from: Rounin on 2008-04-17, 10:38:27
Más. Ez a Code Geass tényleg ilyen? Csak mert ez alapján, amit Chronus írt, kihagyhatatlannak érzem, de nem szeretnék csak úgy nekikezdeni, hogy esetleg egyedi véleményről van szó és a végén én se osszam :3x3:
<- Zero, a CG főhőse :)
Chronus kicsit túloz, de mindenképpen jó animének mondanám. Tegyél vele egy próbát, ha az első rész tetszik, akkor nagyjából végig tetszeni fog ("végén" van pár olyan dolog, ami nekem se tetszett 100%-ban, de ne a szuper realisztikusságot keressük egy alternatív világban játszódó mechás animében :) )
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Rounin on 2008-04-17, 10:38:27Más. Ez a Code Geass tényleg ilyen? Csak mert ez alapján, amit Chronus írt, kihagyhatatlannak érzem, de nem szeretnék csak úgy nekikezdeni, hogy esetleg egyedi véleményről van szó és a végén én se osszam :3x3:
Leszedtem. Nézem. = Ne nézd, blarke képes vele eltölteni órákat :D Egyébként ugyanaz a bajom vele, mint az Argento Somával és a Tengen Toppával. -.- MECHÁK -.- :D
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

kelvor

Quote from: Rounin on 2008-04-17, 10:38:27
Ez a Code Geass tényleg ilyen? Csak mert ez alapján, amit Chronus írt, kihagyhatatlannak érzem, de nem szeretnék csak úgy nekikezdeni, hogy esetleg egyedi véleményről van szó és a végén én se osszam :3x3:

Kicsit túlzóan fogalmazott néhol, viszont ez érthető, ha olyan animéről ír az ember, ami teljesen magával ragadta. Ennek ellenére én sem osztom a véleményét. Igaz, alapból szkeptikus vagyok, ha CLAMP-ról van szó. Láttam már jópár művüket, de egy sem volt még, ami után ne lett volna keserű szájízem + a karakterábrázolásuktól a mai napig a falra mászom.
A Code Geass-t is kicsit súlytalannak éreztem, mint történetileg, mint karakterileg, pedig egész jól összerakták. Nem mondom azt, hogy nem kötött le de hamar elfeledkeztem róla, az egyszer biztos.