Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: motifator on 2008-07-25, 14:30:23
Nekem is ez volt az első gondolatom. A második meg az, hogy neked csak szar animékről kéne kritikát írnod. Ismét halálosan vicces volt :)
[spoiler]Csak akkor nem tudok így röhögni, amikor kurvajó animéket fikázol le ugyanilyen stílusban  ^^[/spoiler]
Mindkettőben  :tezsvir:
Utóbbi főleg annak a fényében, hogy megint újranéztem a Cardcaptor Sakurát és ismét baromira élveztem. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dreamcleaver

Csak egy kérdés: Mi vesz rá egy hetero férfit, hogy végignézzen egy homokról szóló anime sorozatot?  :szemuveges:

DS: Te sok mindent élvezel, amit mások nem.  :angyali:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Darkstar

Quote from: Dreamcleaver on 2008-07-25, 14:56:13DS: Te sok mindent élvezel, amit mások nem.  :angyali:

My mom keeps telling me that I'm spec- Oh wait...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Alkyra

Quote from: Member on 2008-07-25, 12:18:36
Junjou Romantica

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

ahahahahahah. :muhahah: :muhahah: :lul: :lul:

kikuchiyo

Bonen no Xamdou 02:

Van belőle tűrhető minőségű SD rip, felirattal.

Az első 10 perce nem sok híján a leglátványosabb fighto scene, amit animében láttam. Az viszont, hogy mi miért történik, és ki kicsoda, még mindig teljes homályban van. Egy olyan érzés is bujkál bennem, hogy túl sokat akar markolni ez a sorozat, azaz nem vagyok benne biztos, hogy kezelni tudja majd ezt a sok szereplőt, történetszálat és misztikus izét, amit eddig fellőtt. Rosszindulatúan azt is mondhatnám, hogy bizonyos más animék hatását vélem felfedezni egyes karaktereken vagy jeleneteken.

tl;dr: animáció :he: :Kiraly:, többi  :3x3: :wtf:
Failure is the default option

Cobra

Revolutionary Girl Utena

Kezdjük a grafikánál, amiről azt hittem, hogy a 80-as évek végén, 90-es évek elején készült, de elvileg 97-es...
Történet érdekesen indul, de 5 rész után átmegy monster duelist of the weekbe, akiket főhősnőnk legkésőbb az 5. támadással legyőz (nem, itt nem halnak meg az ellenfelek, mivel ez csak párbaj, az ellenfél melléről kell a rőzsát leverni). Az első 5 rész utána jön ~25 rész filler, majd az utolsó 6-8 részben kapunk valamit a fő történetből, de annyira elvont, hogy szerintem mindekinek ez a reakciója:  :wtf:  , és nem azért, mert igen meglepő fordulatot vagy még sose látott történeti elemet kapunk.
Készült 2 évre rá egy mozifilm is, ebben a szereplők jelleme eléggé más (a történet is), de a sorozat ismerete nélkül elég sokminden még homályosabb lesz. És hiába az extra fanservice (ami végülis a "történet" velejárója), az egész még inkább  :wtf: és megintcsak nem jó értelemben.  A movie emberábrázolása meg még rosszabb, mint a sorozaté, pedig az is le volt maradva vagy 8 évvel a korától.
Összességében senkinek nem ajánlom, a mozifilm a sorozat nélkül még érthetetlenebb, a sorozat 39 részéből meg van kb 10, emi érdekes is.
1/10
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Én

Darker than NIGGER
Congratulation, Li-kun.
7.5/10

Solid Snake


Xzone

Quote from: Xzone on 2008-07-23, 00:15:53
Quote from: Én on 2008-07-22, 23:31:20
ef - a tale of memoires 7. rész
:eek: :eek: :eek:
Ennél kevés, vagy nulla betegebb anime epizódhoz volt eddig szerencsém... Asszem elszívok egy cigit.

WTB :D

Most jutottam el én is ehhez a részhez. A sorozat stílusa képileg hasonlít a Sayonara Zetsubou Senseihez, viszont emellett hardcore dráma, néhol pedig már-már Kaiba szintűen szürreális. Tényleg jó ez.

[spoiler]Erről a megszállottságról nekem a School Days ugrott be, az üzenetek kitörlése a telefonból meg tényleg nagyon irónikus/drámai volt... most már értem mi tett rád ekkora hatást.[/spoiler]

motifator

#5470
Quote from: kikuchiyo on 2008-07-25, 23:58:32
Bonen no Xamdou 02:
Ez már megy hetente? Valamiért én azt hittem, hogy csak az első részt nyomták ki most ilyen promó jelleggel, de maga a sorozat csak a téli szezonban kezdődik. Nem tudom, lehet, hogy ezt csak álmodtam?
A torrentet meg volt valakinek annyi esze, hogy "Xam" néven rakja fel TT-re. Kerestem egy darabig basszus.

A karakterek és a misztikum kezdeti kuszaságától meg nem igazán félek, eddig még nem láttam szar BONES animét (bár a Soul Eater azért nem egy 10/10, de ez más téma :)).
[spoiler]in b4 RahXephon
Nekem az is tetszett bazze  :hehe:
[/spoiler]

Edit: első rész után erősen epicgyanús. Tényleg kicsit keverék a dolog, eddig kicsit Nausicaa/Laputa és Eureka Seven érzésem volt tőle. Ja, hogy ezeket mind imádom? Akkor azért tetszett ennyire :) Második rész után majd meglátjuk, hogy mennyit változik a véleményem.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Soldier

Quote from: motifator on 2008-07-26, 10:17:21
Bonen no Xamdou 02:
Edit: első rész után erősen epicgyanús. Tényleg kicsit keverék a dolog, eddig kicsit Nausicaa/Laputa és Eureka Seven érzésem volt tőle. Ja, hogy ezeket mind imádom? Akkor azért tetszett ennyire :) Második rész után majd meglátjuk, hogy mennyit változik a véleményem.

ez jol hangzik  ^^

motifator

Bonen no Xamdou ep2:
Tényleg nagyon szép az animáció, azért azt nem mondanám, hogy szóhoz se jutottam, de tényleg szép, dinamikus, folytonos, olyan, amit elvárnál egy 2008-as nagyobb költségvetésű animétől amit egy nevesebb stúdió készít.
A véleményem amúgy nem igazán változott, továbbra is igencsak epicgyanús. Egyre jobban kezd emlékeztetni az Eureka Sevenre, elsősorban a "sok szereplő egy hajón" dolog miatt. Egyelőre persze még nem kelt akkora hatást, mint a Gekkostate tagjai, de még csak a második résznél tartunk, nemsoká úgyis jönnek a slice-of-life részek, és akkor jobban megszerethetjük a szereplőket. Szerintem nem lesz ennyi szereplővel gond, nincsenek többen, mint az epic shounenekben szokás(E7, FMA, RahXephon).
A misztikumból sem érzem, hogy túlvállalta volna magát a sorozat. Az már kicsit furább, hogy az első két részben elég sokat villantottak meg a később kibontakozó háttértörténetből. Ez se az Eureka Sevennél (mondjuk az elsősorban coming-of-age romance), se az NGE-nél vagy a FMA-nál nem volt így. Talán még a RahXephonban se mutattak meg ennyit a misztikumból az első 2 rész alatt.
De valszeg azért tűnik ez furcsának, mert a Xam'd alkotói teljesen a valóságtól elrugaszkodott világot teremtettek, és ezért merül fel az emberben azonnal szokatlanul sok kérdés.
Mivel 26 részes lesz, valszeg több lesz benne a sztori, és kevesebb a slice-of-life. Ennek nem biztos, hogy örülök, de ha igazán jó lesz a történet, akkor lehet, hogy jobban járunk kevesebb résszel.

tl;dr: Igencsak jól indul, de kell még néhány rész, hogy el lehessen dönteni, hogy van-e annyira jó, mint azok a címek, amikre igencsak hasonlít.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Bishop

Ezt már subolja valaki? mert nem találtam semmi infot róla de még letöltő linket sem, szal kiváncsi vok hogy van e jó fordítás mert ha nem akkor most nem töltöm még le. Amugy megnéztem openinget youtubeon, a videótól nem vagyok nagyon elszálva de a zene  :whoah: ha az animebe is ezt a kcisit elektronikus funky zenét fogják játszani akkor már biztos van egy jó pont nálam. Alig várom hogy teljesbe le lehessen tölteni.

chilip

#5474
link to RAW pls

ed.: nah, csak rosz címen kerestem, << EZ >> elvileg sub-os első rész, majd meglássuk jó-e :D

ed.2.: itt az OP számának albuma: << Boom Boom Satellites - Exposed >>

ed.3.: hát az első ed-ben lévő linken elég kaki minőségben van a rész ::) megnézek egy másikat, de legalább van ezen normális sub

SaiyaGin

Neon Genesis Evangelion 7.

Már 3-4 éve tervezgettem, hogy "eccer meg kéne nézni", most végre elkezdtem. Már volt néhány I mustn't run away, de eddig még bírom.

Nodame Cantabile 1.
Hangulatjavítóként az első rész alapján ki fogja egyensúlyozni a Evát. Mivel zenei műveltségem enyhén szólva is hiányos, kíváncsi vagyok belezavarodok-e valamikor majd a művekbe és az eseményekbe.

Alkyra

Quote from: chilip on 2008-07-26, 15:21:18
link to RAW pls

ed.: nah, csak rosz címen kerestem, << EZ >> elvileg sub-os első rész, majd meglássuk jó-e :D

ed.2.: itt az OP számának albuma: << Boom Boom Satellites - Exposed >>

ed.3.: hát az első ed-ben lévő linken elég kaki minőségben van a rész ::) megnézek egy másikat, de legalább van ezen normális sub

miért ülnek a subberek a seggükön? az ilyet azonnal fordítani kell! Nem ilyen ócska szarokat, mint a Strike Withces. Az bezzeg jönn ki ezerrel...

chilip

azért szar minőség mert exkluzív csak PS3-ra nyomják a kecsegek, és valaki kiRIP-elte csak

Alkyra

Quote from: chilip on 2008-07-26, 17:16:59
azért szar minőség mert exkluzív csak PS3-ra nyomják a kecsegek, és valaki kiRIP-elte csak

he? ps3-ra??? :he:

Ezt a hülyeséget...Hányan fogják ezt venni vajon akkor így...Főbb kérdés, hogy hogyan is fogjuk mi ezt jó minőségben látni? ^^"

Rounin

Quote from: Alkyra on 2008-07-26, 17:22:03
Ezt a hülyeséget...Hányan fogják ezt venni vajon akkor így...Főbb kérdés, hogy hogyan is fogjuk mi ezt jó minőségben látni? ^^"

Veszel egy ps3-at. :ejnye:

Alkyra

Quote from: Rounin on 2008-07-26, 17:31:23
Quote from: Alkyra on 2008-07-26, 17:22:03
Ezt a hülyeséget...Hányan fogják ezt venni vajon akkor így...Főbb kérdés, hogy hogyan is fogjuk mi ezt jó minőségben látni? ^^"

Veszel egy ps3-at. :ejnye:

Persze, kidobok reflexből 100K-t egy ilyen izére amit még nem is hackeltek meg rendesen. Mi vagyok én? Milliomos?

chilip

aztán részenként is fizetsz csak azért hogy 1x-2x megnézhesd :D

Rounin

Quote from: Alkyra on 2008-07-26, 17:32:39
Persze, kidobok reflexből 100K-t egy ilyen izére amit még nem is hackeltek meg rendesen. Mi vagyok én? Milliomos?

Nem, tolvaj.

Alkyra

Quote from: Rounin on 2008-07-26, 17:38:50
Quote from: Alkyra on 2008-07-26, 17:32:39
Persze, kidobok reflexből 100K-t egy ilyen izére amit még nem is hackeltek meg rendesen. Mi vagyok én? Milliomos?

Nem, tolvaj.

A tolvaj lop s nem hagy maga után semmit. Én cask másolok.:) (pontosabban már azt se)

Rounin

Ahaha.

(én legalább nem keresek álmentséget. :3x3:)

Alkyra

Quote from: Rounin on 2008-07-26, 17:44:23
Ahaha.

(én legalább nem keresek álmentséget. :3x3:)

álmentséget? dehogy keresek. A helyes kifejezés amit haszálni kellett volna a kalóz.Virtuális kalóz. Mindannyian azok vagyunk szinte. Ki nagyon, ki csak kicsit, de ez már off erősen szal ezt most abbahagyom.

Rounin

Quote from: Alkyra on 2008-07-26, 17:46:31
álmentséget? dehogy keresek. A helyes kifejezés amit haszálni kellett volna a kalóz.Virtuális kalóz. Mindannyian azok vagyunk szinte. Ki nagyon, ki csak kicsit, de ez már off erősen szal ezt most abbahagyom.

Akkor se Tiéd az utolsó szó. :muhahah:

Ne romantizáljuk túl a dolgot.
A kalóz miből élt? Másoktól rabolta el javaikat. (+rape, kill, repeat)
Szép és jó dolog ez a virtuális kalóz kifejezés, de mindenféle veszély nélkül jutunk hozzá a cucchoz. Sunyi kis tolvajok vagyunk mi, nem kalózok.
(várj, igazad van, nem tolvajok. Azoknak is több veszélyforrással kell szembenézni, mint nekünk :P )

Alkyra

Quote from: Rounin on 2008-07-26, 17:51:57
Quote from: Alkyra on 2008-07-26, 17:46:31
álmentséget? dehogy keresek. A helyes kifejezés amit haszálni kellett volna a kalóz.Virtuális kalóz. Mindannyian azok vagyunk szinte. Ki nagyon, ki csak kicsit, de ez már off erősen szal ezt most abbahagyom.

Akkor se Tiéd az utolsó szó. :muhahah:

Ne romantizáljuk túl a dolgot.
A kalóz miből élt? Másoktól rabolta el javaikat. (+rape, kill, repeat)
Szép és jó dolog ez a virtuális kalóz kifejezés, de mindenféle veszély nélkül jutunk hozzá a cucchoz. Sunyi kis tolvajok vagyunk mi, nem kalózok.
(várj, igazad van, nem tolvajok. Azoknak is több veszélyforrással kell szembenézni, mint nekünk :P )

Akkor mi vagyunk?(azé se hagyom!  :lol:)
A kalóz s tolvaj kihúzva. Mi más rabol még? Haramiák? Az se jó. Rablók? Szintúgy.

Szerintem egyezzünk meg a "hétköznapi" user avagy Anonymous mellett. :tezsvir:

on:
Épp a Tower of Druaga-t nézem. Eddig tettszik, majd meglátjuk, hogy milyenre sikeredett.

Én

 :facepalm:
Mondjuk ettől függetlenül én sem értem ezt, hogy csak PS3-ra adják ki. Ennyire elterjedt kinn? Nem hiszem, hogy így ebből nagy bevétel elsz, bár az is tény, hogy akik ezt kitalálták, valószínűleg okosabbak etéren nálunk. :smile:
ED: Alkyra: Készüj fel a végén a nagy "WHAT A TWIST!"-re. :D

Alkyra

#5489
Quote from: Én on 2008-07-26, 17:59:55
:facepalm:
Mondjuk ettől függetlenül én sem értem ezt, hogy csak PS3-ra adják ki. Ennyire elterjedt kinn? Nem hiszem, hogy így ebből nagy bevétel elsz, bár az is tény, hogy akik ezt kitalálták, valószínűleg okosabbak etéren nálunk. :smile:

S több statisztikai adattal rendelkeznek, mint mi. Én egyenlőre még várok, hogy melyik konzolra mely játékok jönnek ki(hogy vinné el a fene a Squaret- a Star Ocean 4 csak Xbox360 fog kijönni...pedig 3 eredetiben pihen a polcon annyira szeretem azt a játékot) aztán majd befizetek egyre.