Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

motifator

Ezt töltsétek
Mondtam, hogy idióta néven töltötték fel TT-re. Amúgy annyira unom magam, hogy elkezdtem gyártani a magyar feliratot. Azért így időzítés nélkül nem kis meló basszus.

De nem is az a legnagyobb poén, hogy PS3 exkluzív, de ezt az elevenek még nem is látták. A japán PlayStation Store ugyanis csak szeptemberben nyílik :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.


Alkyra

Quote from: motifator on 2008-07-26, 18:03:28
Ezt töltsétek
Mondtam, hogy idióta néven töltötték fel TT-re. Amúgy annyira unom magam, hogy elkezdtem gyártani a magyar feliratot. Azért így időzítés nélkül nem kis meló basszus.

De nem is az a legnagyobb poén, hogy PS3 exkluzív, de ezt az elevenek még nem is látták. A japán PlayStation Store ugyanis csak szeptemberben nyílik :)

Köszönöm!

Bishop


Rounin

Én: don't you go facepalming around here i crave some extra fun! (waiting for my food...)

Quote from: Alkyra on 2008-07-26, 17:55:04
Akkor mi vagyunk?(azé se hagyom!  :lol:)

Én ráérek. :angyali:

QuoteA kalóz s tolvaj kihúzva. Mi más rabol még? Haramiák? Az se jó. Rablók? Szintúgy.

A mi tevékenységünk nem rablás, mert nem keveredünk bele... hmm. Megvan! Mocskos kis looterek, mumorpuger szlenggel élve: nindzsák! Nem, ez sem. Még mindig a tolvaj áll legközelebb hozzá. :haha:

QuoteSzerintem egyezzünk meg a "hétköznapi" user avagy Anonymous mellett. :tezsvir:

Engem Te ne alacsonyíts le ennyire. Semmi közöm azokhoz a divatbuzikhoz. :3x3:

Van ám ON is^^

The place promised in our early days:

Kellemes hangulatú, lassú folyású (de nem túlzottan), érdekes anime. A történet sok helyen - szándékosan, ahogy néztem - kicsit ködös, bár végülis nem a háttérvilágon van a hangsúly, hanem a három fiatal kapcsolatán. Sok szónak is egy a vége, leszámítva, hogy megint úgy éreztem, "én már öreg vagyok az ilyen kalandokhoz, átkozott fiatalság, miért mindig velük történik ilyen", elszórakoztatott.

Kara no Kyoukai:

Na megnéztem a harmadik részt is és egyre jobban tetszik. Zeneileg igazi csemege számomra, szép is jobbára (a hátterek minden esetben, a karakterek néha szemöldökráncolásra késztetnek, de tényleg csak néha/néhol), a történetek szintén kellemesek, a hangulat pedig kiváló.
Megvallom őszintén, nem számítottam a Tsukihime-nél sokkal jobbra, de nagyon kellemesen csalódtam.

Alkyra

Quote from: Rounin on 2008-07-26, 18:11:09
Engem Te ne alacsonyíts le ennyire. Semmi közöm azokhoz a divatbuzikhoz. :3x3:


Ezt most nem értem, de komolyan. Milyen divatbuzik?Oo


Rounin


Alkyra


Én

Szóval te csináltad/csinálod a DDoS-t, mert szerinted divatbuzik. zomg teh exposure :D

Rounin

 :Kiraly:
Én csak erkölcsileg támogatom a mainstream gaiafag/hybrid tömegek eltávolítását a kór gócpontjából. :angyali:

Darkstar

Quote from: Alkyra on 2008-07-26, 17:10:29
Nem ilyen ócska szarokat, mint a Strike Withces. Az bezzeg jönn ki ezerrel...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Alkyra

Quote from: Darkstar on 2008-07-26, 18:29:26


Ok,ok. Végülis a SW egy egész türhető színtiszta fan-service anime, csak talán nem épp egy Kara no Kyoukai(s egy rakat hentai) után kellett volna megnéznem.. :smile: Az valahogy jelentősen csökkentette az élményt.

bimanc

Quote from: Alkyra on 2008-07-26, 18:33:11
Quote from: Darkstar on 2008-07-26, 18:29:26


Ok,ok. Végülis a SW egy egész türhető színtiszta fan-service anime, csak talán nem épp egy Kara no Kyoukai(s egy rakat hentai) után kellett volna megnéznem.. :smile: Az valahogy jelentősen csökkentette az élményt.

Hm, bocs de te szerintem még mindig nem érted miről szól az a sorozat. Olyan egyszerűen nincs, hogy a készítők komolyan gondolták, mert ilyet ember nem követ el komolyan. Az egész egy full hülyeség, retardált, ok-okozati összefüggéseket sutba dobó, mindent eseményt a lehető legvalószínűtlenebb módon megoldó, nagyjából az összes perverziót kiszolgáló, (annyira nem is) rejtett shojou-ai poénokkal kikacsintó vicc.
A Gravion is kicsit hasonlított erre, de ott legalább a vége normális volt.
Olvasd a mangát is, az se gyenge. Pl. ez:
"Everything is handled by the girl in the back. Yoshi Jóska-chan, all you have to do is just sit back and enjoy the ride."
Mondjátok, hogy csak én vagyok ilyen perverz, és ezt máshogy is lehet érteni.  :redface:

Ja és szerintem azért jön ki ilyen gyorsan, mert az a BOST verzió ugye a Gonzo saját subja. Vagyis nem sok munka van vele.

Alkyra

#5503
Quote from: bimanc on 2008-07-26, 19:24:48


Az egész egy full hülyeség, retardált, ok-okozati összefüggéseket sutba dobó, mindent eseményt a lehető legvalószínűtlenebb módon megoldó, nagyjából az összes perverziót kiszolgáló, (annyira nem is) rejtett shojou-ai poénokkal kikacsintó vicc.


Nálam ez a színtiszta fanservice definiciója.

Dreamcleaver

Quote from: Rounin on 2008-07-26, 18:11:09
Kara no Kyoukai:

Na megnéztem a harmadik részt is és egyre jobban tetszik. Zeneileg igazi csemege számomra, szép is jobbára (a hátterek minden esetben, a karakterek néha szemöldökráncolásra késztetnek, de tényleg csak néha/néhol), a történetek szintén kellemesek, a hangulat pedig kiváló.
Megvallom őszintén, nem számítottam a Tsukihime-nél sokkal jobbra, de nagyon kellemesen csalódtam.

Nekem ez nem tiszta. Még nem néztem bele, csak töltöm, de anidb-n van 4 film különböző alcímekkel. A subberek meg kiadtak Garden of Sinners 1-3-at. Ez most ugyanaz?  :confused:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Quote from: Dreamcleaver on 2008-07-26, 20:30:01
Nekem ez nem tiszta. Még nem néztem bele, csak töltöm, de anidb-n van 4 film különböző alcímekkel. A subberek meg kiadtak Garden of Sinners 1-3-at. Ez most ugyanaz?  :confused:

'gen, a Garden of Sinners 1-3 az az, amiről beszélünk.
7 film lesz, eddig három van subbolva (afaik).
De "Uncle" Flaser megfelelő című topicjában (az anime részlegben) szépen le is vanik írva minden. :angyali:

SaiyaGin

Nodame Cantabile 2.

A rész felét átröhögtem.  :lazza:  :lul:

Alkyra

#5507
The Tower of Druaga

Nagyon bejött. Rég vágytam már egy hasonló anime-re. A zene elmegy, a razjolása is a történet meg érdekes. A vicces az viszont, hogy a csaj azt mondta( a vörös szellem), hogy hárman fogják elárulni.Ebből Neeba s Kaaya megvan, de ki a harmadik?
A kedvenc karim Fatina volt, utána a Melt s Coopa páros majd végül Amhney/Sir Kelb s a csaja. Jil is egész türhető volt. Kaaya-t s Neeba-t már az elejétől fogva nem szerettem. Még Pazuzt is jobban kedveltem, mert Ő legalább nem sunyi róka módon volt "gonosz karakter".
Nem tudom, hogy az utolsó két részen mi nem tetszett a többieknek. Nekem semmi gondom nem volt vele. Várható volt. A történet felénél vagyunk szóval egy-két csavarnak mindenképpen lennie kell ilyenkor.

A legrosszabb az egészben, hogy most várhatok 2009ig, hogy folytassák a sztorit.:( Remélem Jil s Fatina összejönn s a többiek s túlélik valahogy a dolgot. Tudom, hogy csak álom ez, de akkoris reménykedem.^^
Összeségében egy 9.5/10, mert nagyon tettszenek a karakterek s a történet is a többi meg az "egész jó" szintjén van.


edit: most akartam pár képet keresni hozzá de alig van fenn neten. (fatina-ról van sok ennek örülök, de hivatalos scan szinte semmi nincs) esetleg tud vlk egy site-ot ahol fellelhető több art?

kikuchiyo

Genius Party - Studio 4°C stuff, 7 rendező rövidfilmjei egy csokorban. Nem mind néztem még meg, a látottak közül a kettes számú film (Shanghai Dragon) kiemelkedik.
Failure is the default option

minuszmiki

Quote from: Én on 2008-07-18, 14:32:33
Quote from: minuszmiki on 2008-07-18, 14:29:40
és a PB-t sem láttam még
:zomg:
[spoiler][/spoiler]
Done.

Perfect Blue: Hmm. Kezdem az objektív dolgokkal. A rajz, animáció a kornak megfelelő, a karakterábrázolás egyedi és változatos. Zenéből nem volt sok(féle), amikor éppen szólt, mindig ment az aktuális történés alá, de magában nem fogom hallgatni. A történet igen jó krimi, különlegessé a valóság- és tudati szintek összemosódása teszi. Annyira nincs elszállva, mint a Paranoia Agent, és mivel a végén szépen kiderül, hogy ki áll az események mögött, nem is hagy annyi kérdést maga után. Persze a film közepe táján látható sok ébredés-jelenet közben/után felmerült bennem, hogy most Mima épp miből ébredt föl, azon a valóságsíkon vagyunk-e, mint az ébredés előtt voltunk, és hogy valóban megtörténtek-e előtte a látott dolgok. A legérdekesebbnek azt tartottam, ahogyan az épp forgatott sorozat átalakult Mima életévé és vissza, akár abban is bennragadhattunk. Ezeket a kérdéseket érzésem szerint Satoshi Kon mester nyitvahagyja, a megoldást ránk bízva. Ezért is örülök annak, hogy a bűnügyi vonalat megoldja a végére, kapunk vele egy megnyugtató befejezést. Szóval tetszett, 9/10.

motifator

#5510
Aria the Animation: Na ez egy olyan sorozat volt, amiről már az első rész után tudtam, hogy nem fog tetszeni.
A főszereplőnk Akari-chan, aki azért érkezett az Aqua-ra (ami a Mars, csak az emberek terraformálták, és most tele van vízzel), azon belül is Neo-Venezia városba, hogy undine-nek tanuljon. Mi is az az undine? Voltatok már Velencében? Tudjátok, vannak ott azok a hosszúkás hajók, a gondolák. Na akik azoknak a végén állnak, és eveznek, na azok az undinék. Igen, ez a sorozat egy lányról szól, aki a terraformált Marson gondolásnak tanul. És akkor csoda, hogy már az elején éreztem, hogy ez nekem nem fog tetszeni.
Ehhez képest tegnap befejeztem az első évadot (13 rész), és szerintem nemsoká folytatom a másodikkal, majd a harmadikkal. Hogy miért tetszett meg mégis? Nos, ebben az animében nem történik semmi. De tényleg, semmi. Ezek a csajok (mert többen vannak) egész nap csak hajókáznak, és közben nem igazán történik velük semmi számottevő. Néha elmennek a tengerpartra, egyszer egy onsenbe is benéznek[spoiler]úristen, talán az első olyan anime a valaha látottak közül, amiben az onsenes részben semmi, de semmi fanservice nem volt[/spoiler][spoiler]tényleg semmi[/spoiler][spoiler]egy kicsi se[/spoiler], néha akad egy kis misztikum is, de az Ariaról mindent lehet mondani, de hogy pörgős a cselekmény, azt nem. Viszont a karakterek aranyosak. Tényleg azok. És viccesek is. Na jó, nem úgy vicces, mint egy School Rumble vagy egy GTO. Inkább olyan, mintha Chiyo-chan, Osaka és Sasaki-san egy békés délutánját kellene végignéznünk, amint éppen Chiyo-chanék házában teázgatnak, és Sasaki-san éppen Tadakichi-sannal játszik, Osaka valami rémes ostobaságot magyaráz, Chiyo-chan meg csak szimplán aranyos. És közben történik valami szívmelengelően aranyos kis semmiség, aminek a végén Chiyo-chan levonná a tanulságot, és erre bejönne még Tomo-chan, és csak annyit mondana, hogy "Hazukashii serifu kinshi!". Na jó, Tomo-chan már egyáltalán nem illik a képbe, ő az Ariához már puszta megjelenésében is túl energikus.
Szal valami ilyesminek lehet elképzelni az Ariát. Egy olyan sorozat, aminek nem kellett volna tetszenie, de valamiért mégis megtetszett. Hisz' talán ez volt az első epizodikus történetvezetésű sorozat (ami nem a fergeteges vígjáték kategória) amit végig bírtam nézni. Egy sorozat, amiben nem történik semmi, de mégis szívesen nézed. Nem tudom, hogy csinálják, de részemről jöhet a következő évad (Aria the Natural), majd egy OVA (Aria The OVA: Arietta), és utána eljutok az utolsó évadig(Aria the Origination), aminek jelenleg a legmagasabb! a ratingje anidb-n az összes anime közül.
Nem is tudom, hogy kinek ajánlhatnám a sorozatot. Ezzel tenni kell egy próbát, és 3-4 rész után úgyis rájösz, hogy ezt akarod-e.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

Quote from: minuszmiki on 2008-07-27, 03:34:12Ezeket a kérdéseket érzésem szerint Satoshi Kon mester nyitvahagyja, a megoldást ránk bízva. Ezért is örülök annak, hogy a bűnügyi vonalat megoldja a végére, kapunk vele egy megnyugtató befejezést. Szóval tetszett, 9/10.
Azért genya, mert szerintem azt sem oldja meg :D

Van ugye a pizzafutáros gyilkosság. Azt most vagy
[spoiler]maga Mima követte el, hiszen ő vette azokat a ruhákat, ő találta meg a szekrényben, stb., és akkor NAGYON nem megnyugtató, ahogy le van tudva a befejezés és minden Rumira rákenve...[/spoiler]
...vagy...
[spoiler]az is Rumi volt, és mi őt láttuk magát Mimának képzelve ruhát venni, blogolni róla, gyilkolni vele, és felébredéskor megtalálni a véres ruhákat... akkor viszont durvább a mindfuck, mint hinném...[/spoiler]
... meg persze simán lehet, hogy
[spoiler]ahogy mondtad, a "másik" valóság az igaz, és Mima a képzelt személyiség, és mindent ő követett el, a forgatott krimisorozat szerint[/spoiler]

Meg talán máshogy is ki lehet bogozni.
Én a középsőre szavazok, de azért ismerd el, hogy nincs megoldva a bűnügyi vonal, és nem megnyugtató a befejezés :)

minuszmiki

Valóban, megoldva tényleg nincs, de le van zárva. És mindhárom aternatívát elképzelhetőnek tartom, akár egymással párhuzamosan is.

Solid Snake

Emberek, Satoshi Kon-alkotásról beszélünk.  :hehe:
Azokban pont az a legjobb, hogy akkora mindfuckokkal vannak tele, amiktől sohasem egyértelmű a befejezés.  :jee:

Xzone

Quote from: Én on 2008-07-23, 02:00:40
ef - a tale of memories
[spoiler]Chihiro végül teljesen meggyógyult?[/spoiler]
Ha nem, akkor az egyik legjobb anime, amit valaha láttam. Ha igen, akkor csak 9/10, és még be is kaphatják.
ED: Na, leesett mi volt végül is. EPIC.

Az egyik legjobb anime, amit valaha láttunk :D

Ezentúl a Kimi ga Nozomu Eien-el együtt fogom emlegetni, ami ugyebár a kedvencem. Az egyik történetszál hasonlít is a KgNE-éhez, de persze teljesen más.

Kérem szépen, ez művészet. :hai:

Rounin

Quote from: Xzone on 2008-07-27, 22:20:35
Ezentúl a Kimi ga Nozomu Eien-el együtt fogom emlegetni, ami ugyebár a kedvencem. Az egyik történetszál hasonlít is a KgNE-éhez, de persze teljesen más.

Kérem szépen, ez művészet. :hai:

Member mit is mond róla? :haha:

Sword of the Stranger - Mukou Hadan

Fanservice-t és idiotizmust teljesen mellőző, a Sengoku idején játszódó szamurájos film. Jó zene, szép (sőt, kifejzetten szép) rajz (jó, egy-két helyen megint sandán pislogtam egyes arcokra), a történet pedig, bár nem fogom földhöz verdesni magam az ámulattól, megállja a helyét.
És persze vannak a harcok. Hömm. Gyors, pergő, kegyetlen összecsapások. Vér dögivel, de közel sem túlzott mértékben (afaik, ugye soha nem fejeztem le senkit és a fejüket se lőttem át nyílvesszővel), a koreográfia elsőrangú, legalábbis nézőként és Seirei no Moribito rajongóként úgy érzem.
Különösen a vágások és a zene tökéletes passzolása fogott meg, igazán ügyesen teremtik meg a hangulatot.
(egyéb: kicsit sem értek a kínában akkortájt használt főbb nyelvjárások és miegyebek terén, de roppant erőltetettnek tűnt néha, amit kínai beszéd címén előadtak; rögtön beugrott a Hitman - Contracts magyarnak szánt biztonsági őreinek fájdalmasan szar szinkronja. Persze csak egy-két karakternél éreztem ezt)
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2185

Jó volt ez, na. Valaki tud valami hasonlót? :lazza:

Solid Snake

#5516
Quote from: Xzone on 2008-07-27, 22:20:35
Quote from: Én on 2008-07-23, 02:00:40
ef - a tale of memories
Az egyik legjobb anime, amit valaha láttunk :D

Ezentúl a Kimi ga Nozomu Eien-el együtt fogom emlegetni, ami ugyebár a kedvencem. Az egyik történetszál hasonlít is a KgNE-éhez, de persze teljesen más.

Kérem szépen, ez művészet. :hai:

Ha már ennyit istenítitek, akkor nekiállok.  :D

Quote from: Rounin on 2008-07-27, 22:34:19
Sword of the Stranger - Mukou Hadan
Jó volt ez, na. Valaki tud valami hasonlót? :lazza:

Rurouni Kenshin OVA-kat már gondolom láttad.
Sorozatban a Shigurui tekinthető hasonlónak, bár az talán túl depresszív hangulatú.

Rounin

Az "unusual artwork" tag mit akar jelenteni anidb-s adatlapján? Az ottani kép eléggé... generic. :3x3:

minuszmiki

Quote from: Rounin on 2008-07-27, 22:34:19
Jó volt ez, na. Valaki tud valami hasonlót? :lazza:
Bár a Strangert nem láttam, de a leírásod alapján a Shigurui neked való. Beszámolóm róla, ebből talán el tudod dönteni, hogy erre vágysz-e.

Quote from: Rounin on 2008-07-27, 22:39:04
Az "unusual artwork" tag mit akar jelenteni anidb-s adatlapján? Az ottani kép eléggé... generic. :3x3:
Az efre gondolsz? Szokatlan beállítások és perspektívák, kontrasztos színkezelés. Nálma néhol a giccs határait súrolta, de legtöbbször igen látványos.

Én

#5519
Quote from: Xzone on 2008-07-27, 22:20:35
Az egyik legjobb anime, amit valaha láttunk :D

Ezentúl a Kimi ga Nozomu Eien-el együtt fogom emlegetni, ami ugyebár a kedvencem. Az egyik történetszál hasonlít is a KgNE-éhez, de persze teljesen más.

Kérem szépen, ez művészet. :hai:
:Kiraly: :tezsvir: Örülök, hogy nem csak én fanboykodok megint. :)
Quote from: Solid Snake on 2008-07-27, 22:35:02
Ha már ennyit istenítitek, akkor nekiállok.  :D
Már megérte. :D

ON: Ajnározott művek megtekintése címén elkezdtem a Noir-t. Érdekesen indul (1 rész), és ha ennyien imádják, nagyon rossz csak nem lesz. :P Az ftp-n lévő felirat gondolom nyelvtanulási célokat támogat, mert az egyszerűbb mondatoknál (Pl.: Megöltem őket) egyszerűen nincs felirat... :3x3: