Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Selmo

Kenkoo Zenrakei Suieibu Umishou (13 rész): Ecchi mely az úszóklubról szól. Kell ennél többet mondanom? :P

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

Attól függ, de ezt már sztem a forum 90%-a tudta. ;)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

SaiyaGin

#6572
Gundam 00
Nem volt rossz sorozat, bár voltak hibái, különösen az elején. Bővebben majd valamikor később. Illetve...

[spoiler]MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE MARIE [/spoiler]

Szerk.: ja, és ha WS csak negatívumokat írna róla, ne higgyetek neki! :D  :__devil:

smash++

Skip Beat

Nálam ez a sorozat simán felülmúlta a várakozásokat. Nem gondoltam volna, hogy az egyik kedvencem lesz.
25 rész lement és még nagyon sok lehetőség van benne. Miért fejezték be  :falba:
Most várhatok egy csomó ideig amíg elkezdik az S2-őt.
Ezt a logikát...

10/10

chilip

olvass mangát :D 3 napig nem nagyon csináltam mást itthon mikor elkezdtem :D

NLZ

Quote from: smash++ on 2009-03-29, 23:56:11
Skip Beat

Nálam ez a sorozat simán felülmúlta a várakozásokat. Nem gondoltam volna, hogy az egyik kedvencem lesz.
25 rész lement és még nagyon sok lehetőség van benne. Miért fejezték be  :falba:
Most várhatok egy csomó ideig amíg elkezdik az S2-őt.
Ezt a logikát...

10/10
Én nem bírok várni, nekikezdek a mangának. :)  A 67. fejezettől kezdődik az új történés.
[reserved]

White SeeD

Quote from: SaiyaGin on 2009-03-29, 20:12:34
Szerk.: ja, és ha WS csak negatívumokat írna róla, ne higgyetek neki! :D  :__devil:

Valóban, mivel elveteműlt Gundam fagg ezért magasra rakta a mércét. :P Bár azért legalább leverhette volna a lécet és nem alatta sétált volna át.  ::)

+Hogy cáfoljalak írok pozitívumokat:
Voltak benne jó dolgok is pl.............hátő................ nem az nem....... de mikor................ jah igen, nem voltak benne recap harci (értsd: "god mode on" mészárlós) jelenetek.
Hát, most kb ennyi jut eszembe róla, majd ha kijön egy nem félgigás sub végre megnézhetem az utolsó részt is az ítélet előtt. Elég sok volt a szöveg a végén, de valahogy sejtem hogy mit tartalmazott.

Eddig 3/10, de ezzel nem sikerült a Legrosszabb Gundam trófeát elnyernie :D
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Selmo

Kimi ga Nozomu Eien OVA (4 rész): Ez is egy változat, de azért nem ugyanaz a hangulata, a maga nemében nem rossz, de... más. :redface:

A tökéletesség unalmas.

smash++

White Album

Te jó ég! Ennek az animenek egy szerencséje van, hogy átszenvedtem a 13-részt és mivel képtelenek voltak lezárni kénytelen vagyok elpazarolni megint kb 13*20 percet az életemből erre a középkategóriás romantikus izére.

Aki még nem kezdett bele jól tette, aki 1-2 részt látott ne reménykedjen és még most fejezze be. :D
Rövide és tömören: gyenge

Komolyan mondom simán egy jó kis animet lehetett volna készíteni belőle, ha nem tesznek bele ilyen irdatlan ökörségeket...

6/10

Xzone

Quote from: smash++ on 2009-03-30, 22:08:47
[spoiler]White Album

Te jó ég! Ennek az animenek egy szerencséje van, hogy átszenvedtem a 13-részt és mivel képtelenek voltak lezárni kénytelen vagyok elpazarolni megint kb 13*20 percet az életemből erre a középkategóriás romantikus izére.

Aki még nem kezdett bele jól tette, aki 1-2 részt látott ne reménykedjen és még most fejezze be. :D
Rövide és tömören: gyenge

Komolyan mondom simán egy jó kis animet lehetett volna készíteni belőle, ha nem tesznek bele ilyen irdatlan ökörségeket...

6/10[/spoiler]

Az a legnagyobb gond vele, hogy képtelenség kötődni a szereplőkhöz. Nem lehet együttérezni velük.

Egyébként javasolnám a "School Days Makoto díj" felvételét az elkövetkező évek szavazati kategóriái közé. Minden évben vannak hárem cuccok, és a 2009-es díjazottra már tippem is van...

NLZ

Makoto-díjas a főhős? Végigdugta a fél sulit, azt levágták a fejét? :D  Ha nem, akkor ne mondj ilyeneket. :P
[reserved]

Xzone

Quote from: NLZ on 2009-03-30, 22:39:31
Makoto-díjas a főhős? Végigdugta a fél sulit, azt levágták a fejét? :D  Ha nem, akkor ne mondj ilyeneket. :P

A főhős jellemére céloztam; Makoto-kun tetteit nehéz lenne reprodukálnia bárkinek is :)


smash++

Quote from: Xzone on 2009-03-30, 22:45:45
Quote from: NLZ on 2009-03-30, 22:39:31
Makoto-díjas a főhős? Végigdugta a fél sulit, azt levágták a fejét? :D  Ha nem, akkor ne mondj ilyeneket. :P

A főhős jellemére céloztam; Makoto-kun tetteit nehéz lenne reprodukálnia bárkinek is :)

Szerintem is elég nagy tehetség kell ahoz, hogy alapból: szeretsz egy lányt, tisztában is vagy vele és a következőket cselekszed->
- Másnak vallasz szerelmet (girl 1)
- Mással fekszel le (girl 2)
- Mással tölötd a szabadidődet (girl 3)
- és van a lány akit szeretsz (girl 4)

és még a végén benyögi egy idióta, hogy "neeem baj biztos megbocsájt neked, ő csak magának nem tudna ha ilyen barom lenne mint Te"  :wtf:

motifator

Ennyire szar a white album? Nekem anno 1 rész után tetszett, de azóta se láttam többet. Mondjuk az animeblogoszférában is fikázzák eleget, így azt hiszem mégse fogom megnézni.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

SaiyaGin

RideBack

A téli sorozatok között egyértelműen ezt tartom a legjobbnak. Rég éreztem azt, hogy egy animének az az egyetlen komoly hibája, hogy csak 12 részes, itt ismét előjött ez az érzés.
Volt 1-2 lassú rész, de az utolsó rész bőven kárpótolt ezekért.  :lazza:  :Kiraly:
8,5/10

smash++

Quote from: motifator on 2009-03-31, 10:46:59
Ennyire szar a white album? Nekem anno 1 rész után tetszett, de azóta se láttam többet. Mondjuk az animeblogoszférában is fikázzák eleget, így azt hiszem mégse fogom megnézni.
Ezért írtam, hogy aki 1-2 részt látott még most vegye le a listáról :)

Major S1

6. rész

MIért, miért,miért!?!?!?! Miért kell egy ilyen szomorú kezdést csinálni neki. A 6-os után nem is bírtam nézni tovább és egy nap kellett, hogy regenerálódjak.
Ez egy sport anime akarna lenni... :frown:

Most folytatom, úgy érzem az anime nagyon fog tetszeni. Leszámítva ezt a 6-os részt...

motifator

Kösz a white albumos tanácsot, így sikerült végleg dönteni.

Major meg ezer éve ott van a megnézendők között. Ezek szerint dráma már a hatodik részben? Most ezzel igencsak előre ugrasztottad a listámon.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

smash++

Quote from: motifator on 2009-03-31, 22:20:59
Kösz a white albumos tanácsot, így sikerült végleg dönteni.

Major meg ezer éve ott van a megnézendők között. Ezek szerint dráma már a hatodik részben? Most ezzel igencsak előre ugrasztottad a listámon.

Én a white album-tól egy jó animet vártam. De nem az aminek látszik az elején :)
Ha találsz valakit a fórumon, aki komolyan ajánlja, hogy nézzd meg tegyél vele egy próbát. Szerintem Te sajnálnád a végén, hogy megnézted.

Major S1
10-es rész.
Lehet, hogy csak a 6-os rész az egyetlen dráma a sorozatban. De az biztos, hogy eddig jobban leköt mind a Gundam00
Úgy néz ki a karaktereken is van hangsúly.
Nem úgy ültem le, hogy egy 10/10-et várok tőle, de majd meglátjuk (végülis egy sport anime). Illetve nem lehet összehasonlítnai a One Outsal (10/10) vagy a Ookiku Furikabutte-vel (10/10), hiszen ez kicsit más stílus.

A lényeg, hogy valamiért bele kezdtem és eddig nem bántam meg.

balu0

#6589
Rámjött a romantika / dráma hangulat, megnéztem 2 nagyobb nevet röviden: Nem csalódtam

Nana

9/10 lehetett volna jobb vége, de addctive anime, nem lehetett abbahagyni Hachiko  :appl: , de el nem venném :D rajzolás nekem kicsit fura volta de megszoktam gyorsan.

Clanned After Story

10/10 Nem akarok spilert, voltak benne igen megható részek. Csak ajánlani tudom. Az első szezon is tetszett de annyira nem fogott meg, bekerült az érdemes volt megnézni kategóriába, de az After Story egy remekmű.

PS.: Most gyorsan kéne valami fightos v. vígjátékos   :bruhuhu:

SaiyaGin

#6590
Gundam 00 S2
A Code Geass mintájára ezt az 50 részes sorozatot is 2x25 részben sugározták.  A rendezője az FMA-rendező Mizushima Seiji, így kicsit ironikusnak találom, hogy a 00 időpontját a Mizushimátlan FMA veszi át vasárnaptól.

Szóval: a 2. ,,félidő" 4 évvel az első után kezdődik, a Ptolemaios nevű űrhajónak álcázott mozgó pszichiátriai osztályon (melynek prominens tagjai között van egy skizofrén, egy depressziós alkoholista, egy felsőbbrendűségi komplexusából az első sorozat végén kigyógyult páciens, valamint főhősünk, Setsuna F. Seiei, aki végre elismertette a többiekkel, hogy ő maga egy Gundam). Mivel az elmúlt négy év globális változásai közül nem mindent értékelnek, ezért csipet-csapatunk újra akcióba lép, hogy fegyveres intervencióikkal elérjék az ,,igazi világbékét", ahogyan azt a Gundamek tervezője, Aeolia Schenberg célul tűzte ki.

A grafika 2008-2009-nek megfelelően csilivili, a SEED-del ellentétben a tömegesen újrahasznált animációt is megúsztuk.

Az első szériától eltérően itt már az elejétől teljes sebességgel megindultak az események, és az izgalom - pár részt kivéve- végig fennmaradt.
Az eltelt időnek köszönhetően már nincs 1 db tizenéves mechapilóta se, sőt, a közönségkedvenc Ali Al-Saachez még 40 felett járva is többször komoly ellenfélnek bizonyul, miközben válogatott gonoszságokat hajt végre, igen stílusosan.  :whoah:

A személyiségfejlődések ábrázolásainak feladata is sikerült véleményem szerint.

Azonban a törpök élete nem csak móka és kacagás: a 00-nak még szerintem is bőven vannak hibái:
Kezdjük a mechákkal: túltápoltak. Nagyon túltápoltak. Már az S1 végére voltak olyanok, amikkel az egész SEED/Destiny-ből maximum a Destroy Gundam állná a versenyt, de az se biztosan. Mostanra még több óriási tűzerővel rendelkező gép jelent meg, hogy az egyéb khm... beépített extrákat ne említsem. Ami tetszett, hogy a címadó 00 Gundam megfelelő teljesítményre konfigurálása elég hosszú ideig eltartott. Elég jól tudta fokozni az izgalmakat, a kérdés, hogy bedöglik-e a 00 a csata alatt. :D Viszont, amikor teljes harckészültségbe került...

Az első 25 rész végén elég szép vérfürdő jött össze, ami lehetővé tette, hogy kapjunk néhány új szereplőt. Kaptunk is az első részekben. Aztán az azt követőkben. Meg utána... A 10. rész körül már annyian voltak, hogy egyesek azok közül is, akik elvileg főszereplők lettek volna, alig kaptak néhány monda- Marie Marie Marie Marie Marie  szóval néhány mondatot részenként, Marie. A legsúlyosabban az az illető szenvedett ettől, akinek a teljes szövegének kb. egyharmada az volt, hogy ,,Marie!". Nem viccelek. Talán Marie még Marie rosszabb Marie volt Marie, mint Inoue Orihime és az ismertetőjelének számító ,,Kurosaki-kun!"     Szerencsére a 10. résztől újra elkezdték irtani a karaktereket és onnantól kezdve lassacskán több szerephez jutottak az életben maradók.
[spoiler=Azoknak, akik már látták!]Valakinek túl sok ideje volt, és összeszámolta Allelujah mondatait az első 19 részből:
Ep  Lines  "Marie" 
01   0   0  
02   1   1  First line of the season: "Marie..."
03  27  10  Rescue operation. First attack of the Marie disease.
04  24   4  
05   9   0  
06   8   3  
07  56  27  Severe Marie disease.
08  10   2  From here on, he is silent.
09   5   0  Trans-Am battery.
10   6   2  
11   7   0  
12   4   0  Trans-Am battery.
13   3   0  Still Trans-Am battery.
14   6   1  
15   5   0  
16   3   0  
17   9   1  
18  15   6  Attack of Marie disease the moment he cannot control his waifu.
19   7   6  Come back Hal, he is hopeless...

Total
              205  -  63 By now, 30% of his lines are "Marie".[/spoiler]

A romantikus mellékszálak szövésében felemás teljesítményt nyújtott a forgatókönyvíró: volt, akiknél értékelhetően oldotta meg, viszont végrehajtotta a talán legelsietettebb, legrosszabb ,,összejövés a gyerekkori baráttal"-t, amit animében láttam (és ami normálisan működő kapcsolat, még mielőtt valaki felhozná a School Days-t).

Helyenként a történetnek is vannak lyukai, de ez megfelelő ok arra, hogy a piacra lehessen dobni egy raklapnyi mangát, regényt, dráma cd-t, stb, stb, szóval bizonyos szempontból a hiányosságok egy részét megértem...

A fanservice a korábbi mennyiséghez képest lecsökkent, illetve helyesebb lenne azt mondani, hogy más formát kapott: a közutálatnak örvendő szereplők felpofozását/megölését nagyon hangulatosan tudták megoldani. :lazza:

A Gundam 00-ban is megjelennek a Gundam-metaverzum egyes megszokott elemei, mint a piros mechát irányító rivális, a tömegpusztító szuperlézer, és Mr Bushido személyében jelen van a titokzatos, maszk mögé rejtőző szőke ászpilóta is.

Egy kicsit azt éreztem, hogy a sorozat túl sokat akart, de nem bírta azt el, de mint fentebb említettem, azért így is élveztem, úgyhogy 7,5/10-e értékelem. 


kikuchiyo

Megnéztem (újra) a Másodpercenként 5 cm-et, azért, mert egy nagy weeaboo vagyok.

Igazából a nagy vászon miatt mentem el a moziba, de a homályos képből ítélve doovdról vagy (jobb esetben) Blu-rayről vetítettek.

Azt ismét kénytelen voltam megállapítani, hogy maga a film nagyon rossz.
Failure is the default option

motifator

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-02, 00:48:00
Azt ismét kénytelen voltam megállapítani, hogy maga a film nagyon rossz.
Please die.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Ymir

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-02, 00:48:00
Megnéztem (újra) a Másodpercenként 5 cm-et, azért, mert egy nagy weeaboo vagyok.

Igazából a nagy vászon miatt mentem el a moziba, de a homályos képből ítélve doovdról vagy (jobb esetben) Blu-rayről vetítettek.

Azt ismét kénytelen voltam megállapítani, hogy maga a film nagyon rossz.
Egyet kell értsek.

Solid Snake

Quote from: Ymir on 2009-04-02, 12:43:31
Quote from: kikuchiyo on 2009-04-02, 00:48:00
Azt ismét kénytelen voltam megállapítani, hogy maga a film nagyon rossz.
Egyet kell értsek.

Az ok érdekelne.

kikuchiyo

Az ok: ha egy hipotetikus, a gyermekkori szerelmek agóniáját és az elszalasztott lehetőségek iránti fájdalmas nosztalgiát érzékenyen és kellő finomsággal tárgyaló művet egy tábla csokoládéhoz hasonlítunk, akkor az 5 cm/s megfelel egy hajózókonténernyi mézes-porcukros marcipán-vattacukornak. Az előbbi emészthető, az utóbbi nem.
Egy giccstömeg az egész, na. A 'gyönyörű' háttérképekkel és mindennel együtt.

Az már csak mellékes, hogy értékelhető történettel és szereplőkkel nem rendelkezik, és a nyálban fuldokló néző alig bírja visszatartani a "mi lenne, ha visszafordulnál, nem látod, mennyire esik a hó?" és "mondd már meg neki, te szerencsétlen!" kiáltásait.
Failure is the default option

motifator

Bazz, én mindig is úgy gondoltam, hogy az animék 99.99%-a giccs, de ennek ellenére/pont ezért szeretjük.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.


kikuchiyo

Quote from: motifator on 2009-04-04, 19:17:27
Bazz, én mindig is úgy gondoltam, hogy az animék 99.99%-a giccs, de ennek ellenére/pont ezért szeretjük.

Ebben van igazság, de akkor is: a giccs mértéke lényeges. Van, amit még pont jó :angyali:, és van, ami már nem.

Ha meghaladja az 5 millikisherceg/s-t, az már nagyon nem.
Failure is the default option

Rounin

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-04, 19:42:48
Ha meghaladja az 5 millikisherceg/s-t, az már nagyon nem.

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.

Auch.