Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Titkos

Quote from: Groven on 2010-04-08, 10:59:58
D.gray man
Hosszú eposz..  Nem gondoltam volna, h sikerül ezt így megcsinálni, hogy az összkép a végén totál pozitív legyen. A csaták jók voltak benne, illetve a karakterfejlődések. Az világ, amit kitaláltak hozzá szintén találó volt. Humor is van benne bőven, de azért jónéhány drámai elemmel ezt ellensúlyozzák, illetve kibillentik a nézőt a lelki nyugalmából (csak azért h nézze tovább). Megéri megnézni.

Na igen, nekem pl. most kifejezetten jó újranézni másodjára magyarul, hihetetlen, hogy még a fillerekben is mennyi utalás és hasonló van a regényekre, canon sztorira, szereplők hátterére stb., ami elsőre nem is feltűnő, csak ha ez ember úgy összességében ismeri az egész világot a karakterekkel együtt. Ebből amúgy tudom ajánlani a mangát is, ha nem gond, hogy havonta jön egy chapter. XD

Quote from: Groven on 2010-04-08, 10:59:58
Soul Eater
A másik hosszú eposz... Nem egyszer fogtam padlót az őrült ötletektől, vagy ahogy épp kivitelezték ezt az egészet. A Halál újraértelmezése egyszóval halálian jó (ok, ez két szó volt. :P). Maga a történetet, meg a témát, amit megfog akár sokkal komorabban is megcsinálhatták volna, de mégis az őrült-vicces oldaláról fogták meg. Hmm... néha az az érzésem támadt, hogy Terry Pratchett is beszállt a történet megírásába. :smile:

A Gankotsuou mellett ez volt a másik "az év pozitív csalódása" anime tavaly. :) Anno elkezdtem japánul, de az első részek sokmindenben túloztak (hülyeség, fanservice stb., sztori meg ekkor még szinte sehol sincs), valamint egyes japán seiyuuk tökéletes bele-nem-élése, vagy rosszul megválasztott hang miatt dobtam is elég hamar. (Tudomásom szerint eddig ez az első olyan anime, ahol a magyar köröket vert a japán szinkronra.)  Aztán a magyaron nézve valahogy pár epizód után megfogott az egész, elkezdett érdekelni, hogy mi történik velük, kezdett a történet is alakulni, a poénok pedig átcsaptak a "hasad fogod, úgy röhögsz" kategóriába. :D Amúgy nem tudom, szerintem pont az benne a jó, hogy nagyon kevés komoly rész volt, még a főgonosz is leáll Shinigami-samával bratyizni, és hasonlók. XD Maga a sztori szerintem nem akkora durranás, hogy komolyabb formában megállja a helyét, de esti kikapcsoló vígjátéknak tökéletes. :D Sőt, ha nagyon logikai alapon nézném, biztos találnék is benne hibát, de ha úgy veszem, hogy ez egy ilyen poénos/komolytalan cucc, akkor még azok sem zavaróak. :)

Amúgy jó hogy felhoztátok a mangát, ennél is fel szokott jönni a nagy kérdés, hogy akkor most mégis melyik verzió a jobb. Számomra eddig az anime. Ez nagyon ritka, egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány olyan sorozat létezik, aminek manga az eredetije, és ennek ellenére az animét sem cseszték el. Szerintem az SE esetében közel tökéletes lett az adaptáció, sőt, az anime nálam még túl is szárnyalta a mangát. Egyfelől ebben a sztoriban én nem látok akkora potenciát, hogy 100+ chapteren át kövessem. Nem érdekel a nyújtás, nem érdekel, hogy Medusa még mindig él, meg hogy Arachne után jön az X+1-edik főgonosz, túlspilázzák az egészet. Az animében pont elég az az 51 rész, kinyírják, akiket ki kell, lenyomják az ősgonoszt, és happy end. Másfelől még azok a részek is jobbak az animében, amik teljesen megegyeznek a mangával. Ahol 1-2 poént pár mondattal elintéznek a mangában, ott az animében szokszor sírva röhögsz. XD Igaz, az animéből még pont az utolsó rész hátravan, de megelőlegezem, hogy innen már nem fogják elszúrni. :) (Ilyesmire csak a Gainax volt képes... XD) Szóval nem éppen stílusom a sorozat, de a Bones nagyon odatette magát, főleg, ha a félelmetesen gagyi FMA "anime original" befejezéshez viszonyítok. A mangával kapcsolatban meg nem akarok rosszmájú lenni, de ha ilyen iramban laposodik, 1-2 év, és Kishimoto-val vetekedhet színvonalban. ^^"
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


bimanc

Quote from: Member on 2010-04-07, 16:59:29
Sky Girls & Strike Witches
Na, ebbe majdnem beledöglöttem.


Hümm, néhány pontocska különösebb rendszer nélkül:

[spoiler]...alapszituáció...a Strike Witchesben a háború csak most kezdődik igazán.  -  A háború nagy része már lezajlott, 6 évvel járunk az idegenek megjelenése után, az emberek lakta területek (pl. Európa) többsége szét van bombázva, és az ellenség "kezén" van.[/spoiler]

[spoiler]Fogj egy rakás tejcsarnokot...semmi jelleme, különleges képessége, érdekes háttérsztorija, elborult hobbija egyáltalán nincs  -  Ezt most összekeverted és az SG-ről írtad? SW-ben minden szereplőnek eltérő a jelleme (abba nem mennék bele, hogy mennyire kidolgozottak a jellemek), mindegyiküknek saját egyedi mágikus képessége van (nem beszélve a személyiségükhöz tartozó egyéb jellemzőkről, pl. bármilyen körülmények között alvás), némelyiküknek van különleges hobbija (sebesség iránti megszállottság), ezenkívül az egyes részekben bemutatták a szereplők háttértörténetét, amikről ha kijelented, hogy nem érdekesek, akkor tudod, it's your opinion.  :ejnye:[/spoiler]

[spoiler]Ezen ormótlan nagy dögök ellen nincs is tökéletesebb ellenszer, mint egy csapat elit kamaszlány egy derekasabb atombomba vagy John Rambo bevetése helyett (A Sky Girls mentségére legyen szólva, ők megindokolták a választást a a férfiak 90 %-ának kihalásával...  -  Egy hatékonyabb, férfiasabb fegyver bevetése mindkettőben szerepelt, ha végignézted őket, akkor tudod milyen eredménnyel jártak. Mellesleg a Strike Witchesben a striker-eket mágia hajtja, az meg nincs a férfiakban.[/spoiler]

[spoiler]Side note: Underwater ordered chapterekkel dolgozik már régóta, mert szerintük a ki-be-kapcsolható hardsub a legnagyobb találmány a kerék óta.  ::)[/spoiler]

[spoiler]A dolgozat eléggé részrehajló, és néhol pontatlan, ez így sajnos kevés. A pótbeadáskor ezekre kéretik ügyelni. ( :P)[/spoiler]

A végén a kérdőív eredményének elemzése mondjuk jó volt, és szórakoztató.

Member

Quote from: bimanc on 2010-04-08, 22:10:18
[spoiler]...alapszituáció...a Strike Witchesben a háború csak most kezdődik igazán.  -  A háború nagy része már lezajlott, 6 évvel járunk az idegenek megjelenése után, az emberek lakta területek (pl. Európa) többsége szét van bombázva, és az ellenség "kezén" van.[/spoiler]
Igaz, ami igaz, de mégsem volt eddig lehetőség igazán visszavágni, ha csak most kezdték visszaverni őket. Mondjuk érdekes, ha 6 évig így darálták a népet, hová kett az a sok neuroi?

Quote[spoiler]Ezt most összekeverted és az SG-ről írtad? SW-ben minden szereplőnek eltérő a jelleme (abba nem mennék bele, hogy mennyire kidolgozottak a jellemek), mindegyiküknek saját egyedi mágikus képessége van (nem beszélve a személyiségükhöz tartozó egyéb jellemzőkről, pl. bármilyen körülmények között alvás), némelyiküknek van különleges hobbija (sebesség iránti megszállottság), ezenkívül az egyes részekben bemutatták a szereplők háttértörténetét, amikről ha kijelented, hogy nem érdekesek, akkor tudod, it's your opinion.  :ejnye:[/spoiler]
Kidolgozatlanok. Te magad mondtad. Az, hogy két szóval lehet mindegyiket jellemezni, még nem önálló jellem. Mind aranyosak voltak, mind imádtak fürdeni, mindannyiukban volt leszbikus vonás.


[spoiler]Egy hatékonyabb, férfiasabb fegyver bevetése mindkettőben szerepelt, ha végignézted őket, akkor tudod milyen eredménnyel jártak. Mellesleg a Strike Witchesben a striker-eket mágia hajtja, az meg nincs a férfiakban.[/spoiler]
Nos, a pajzsot leszámítva, nem tudom, mit lehet az, ami okán csak a lányok gépfegyverei tudták a core-t feltörni, ha jól láttam, a striker egységeket leszámítva nem sok speckó cuccuk volt.

Quote[spoiler]Side note: Underwater ordered chapterekkel dolgozik már régóta, mert szerintük a ki-be-kapcsolható hardsub a legnagyobb találmány a kerék óta.  ::)[/spoiler]
???

Quote[spoiler]A dolgozat eléggé részrehajló, és néhol pontatlan, ez így sajnos kevés. A pótbeadáskor ezekre kéretik ügyelni. ( :P)[/spoiler]
Akkor inkább nem záróvizsgázom. :p
QuoteA végén a kérdőív eredményének elemzése mondjuk jó volt, és szórakoztató.
Köcce.

LiaLia

A D. Gray-man 26. részében ez hangzott el:
[spoiler]"A magyarországi démonűzők is megkapták az ezeréves gróf üzenetét."[/spoiler]
Ez nagyon pozitívan hangzik a Trinity Blood-os István városa után :D

SaiyaGin

Quote from: LiaLia on 2010-04-08, 22:31:21
A D. Gray-man 26. részében ez hangzott el:
[spoiler]"A magyarországi démonűzők is megkapták az ezeréves gróf üzenetét."[/spoiler]
Ez nagyon pozitívan hangzik a Trinity Blood-os István városa után :D

Szóval hamarosan megtudjuk, miért voltak magyar címek az 11eyes-ban? :D

Groven

#8015
Quote from: ogre on 2010-04-08, 14:28:24
Quote from: Groven on 2010-04-08, 10:59:58
Mindenesetre a királynő jelleme miatt, illetve a történet elemei miatt jó volt megnézni.

ep 12-t ki subbolta? sfw-n még nincs fent, tokyotosho-n sem találtam.
Egyenlőre még én sem találtam. A történet végére viszont nagyon kiváncsi voltam, így raw-ban néztem meg. Nem tudtam megvárni míg jön a sub.

Quote from: LiaLia on 2010-04-08, 22:31:21
A D. Gray-man 26. részében ez hangzott el:
[spoiler]"A magyarországi démonűzők is megkapták az ezeréves gróf üzenetét."[/spoiler]
Ez nagyon pozitívan hangzik a Trinity Blood-os István városa után :D


Valahogy vámpíros vagy démonos témákban mindig előjön vm magyar vonatkozás. :smile: A középkori 13 vámpírkötet egyikében is említést tesznek, hogy az egész Árpád-ház végülis királyi vámpírokból áll.:)
Lehet meg kéne néznem, h felmenők között nincs-e Tepes, v hasonló nevű illető...

LiaLia

Quote from: SaiyaGin on 2010-04-08, 23:06:19
Szóval hamarosan megtudjuk, miért voltak magyar címek az 11eyes-ban? :D

Ennyi magyar vonatkozás után már valószínű készül az anime, ami majd teljes egészében magyar szörnyetegekről fog szólni és a Duna Tisza között fognak rohangálni, és akik ellen majd aranyos kislányok fognak küzdeni  :D

Quote from: Groven on 2010-04-08, 23:14:55
Valahogy vámpíros vagy démonos témákban mindig előjön vm magyar vonatkozás. :smile: A középkori 13 vámpírkötet egyikében is említést tesznek, hogy az egész Árpád-ház végülis királyi vámpírokból áll.:)
Lehet meg kéne néznem, h felmenők között nincs-e Tepes, v hasonló nevű illető...

örültem annak is, amikor az Underworld vámpíros-farkasemberes filmjét magyar helyszíneken forgatták, magyar metróban  :D

bimanc

Quote from: Member on 2010-04-08, 22:19:18
Quote from: bimanc on 2010-04-08, 22:10:18
[spoiler]...alapszituáció...a Strike Witchesben a háború csak most kezdődik igazán.  -  A háború nagy része már lezajlott, 6 évvel járunk az idegenek megjelenése után, az emberek lakta területek (pl. Európa) többsége szét van bombázva, és az ellenség "kezén" van.[/spoiler]
Igaz, ami igaz, de mégsem volt eddig lehetőség igazán visszavágni, ha csak most kezdték visszaverni őket. Mondjuk érdekes, ha 6 évig így darálták a népet, hová kett az a sok neuroi?

Valahogy ez úgy van, hogy mindig csak kevés számú jön, ami leaprít egy nagyobb várost/kisebb országot. Jó elismerem, az előtörténet terén hagy némi kívánnivalót maga után a sorozat.


Quote from: Member on 2010-04-08, 22:19:18
Quote[spoiler]Ezt most összekeverted és az SG-ről írtad? SW-ben minden szereplőnek eltérő a jelleme (abba nem mennék bele, hogy mennyire kidolgozottak a jellemek), mindegyiküknek saját egyedi mágikus képessége van (nem beszélve a személyiségükhöz tartozó egyéb jellemzőkről, pl. bármilyen körülmények között alvás), némelyiküknek van különleges hobbija (sebesség iránti megszállottság), ezenkívül az egyes részekben bemutatták a szereplők háttértörténetét, amikről ha kijelented, hogy nem érdekesek, akkor tudod, it's your opinion.  :ejnye:[/spoiler]
Kidolgozatlanok. Te magad mondtad. Az, hogy két szóval lehet mindegyiket jellemezni, még nem önálló jellem. Mind aranyosak voltak, mind imádtak fürdeni, mindannyiukban volt leszbikus vonás.

Van jellemük, attól hogy nem túl kidolgozott, még létezik.  (Nem látom, hol voltak az SG (vagy bármelyik hasonló fanservice anime) szereplői jobban kidolgozottabbak, hacsak ott nem, hogy több idő volt a kifejtésre 24 rész alatt.( De a többi dolog még mindig áll.


Quote from: Member on 2010-04-08, 22:19:18
[spoiler]Egy hatékonyabb, férfiasabb fegyver bevetése mindkettőben szerepelt, ha végignézted őket, akkor tudod milyen eredménnyel jártak. Mellesleg a Strike Witchesben a striker-eket mágia hajtja, az meg nincs a férfiakban.[/spoiler]
Nos, a pajzsot leszámítva, nem tudom, mit lehet az, ami okán csak a lányok gépfegyverei tudták a core-t feltörni, ha jól láttam, a striker egységeket leszámítva nem sok speckó cuccuk volt.

Természetesen bármilyen, bárki által kezelt gépfegyver ki tudta volna nyírni az idegeneket, de mivel egy alternatív világban játszódik, aminek eltérő a történelme és a technikai fejlődése, nem túl sok lehetőségük volt máshogy támadni. Lőjenek légvédelmi ágyúkkal a földről? Azt lebombázzák két másodperc alatt. Támadjanak repülőkkel? Azoknak nincs mágikus pajzsa. Ilyen módon szinte mindent meg lehet magyarázni, de én elsősorban arra gondoltam, hogy minden witch-nek volt saját mágikus képessége (emberfeletti erő, gyógyítás, mindent látó szem, jövőbelátás, EMP sokk, stb.)

Viszont itt szólnék arról, hogy ez a egész sorozat (SW) alapjában egy hatalmas gyűjteménye a világháborús analógiáknak és utalásoknak. Nem arról van szó, hogy nem tudnának harci repülőket indítani az ellenség ellen, hanem a witch-ek a harci repülők.


Quote from: Member on 2010-04-08, 22:19:18
Quote[spoiler]Side note: Underwater ordered chapterekkel dolgozik már régóta, mert szerintük a ki-be-kapcsolható hardsub a legnagyobb találmány a kerék óta.  ::)[/spoiler]
???
:confused:
Szerintem jó volt az op/ed, de ha te azzal az indokkal szabotálod az értékelésüket, hogy "nem voltak benne a videóban", hát...


Quote from: Member on 2010-04-08, 22:19:18
Quote[spoiler]A dolgozat eléggé részrehajló, és néhol pontatlan, ez így sajnos kevés. A pótbeadáskor ezekre kéretik ügyelni. ( :P)[/spoiler]
Akkor inkább nem záróvizsgázom. :p

Ha gyorsan csatolsz hozzá egy kis szösszenetet a Sky Girls dvd-specialokról, akkor talán lesz egy gyenge kettes.  ;)

Btw, jó látni, hogy errefelé ilyen legendává nőtte ki magát a 11eyes.  :D

Member

Quote from: bimanc on 2010-04-09, 00:22:52
Btw, jó látni, hogy errefelé ilyen legendává nőtte ki magát a 11eyes.  :D
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRGGGGGGGGGGGGHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHHH

chilip


Selmo

A folytatással másszatok át a vita topicba.

A tökéletesség unalmas.

ogre

Quote from: Groven on 2010-04-08, 23:14:55
Quote from: ogre on 2010-04-08, 14:28:24
[ep 12-t ki subbolta? sfw-n még nincs fent, tokyotosho-n sem találtam.
Egyenlőre még én sem találtam. A történet végére viszont nagyon kiváncsi voltam, így raw-ban néztem meg. Nem tudtam megvárni míg jön a sub.

i c
régebben én is próbáltam raw-t nézni, de hamar kitüremkedett, hogy egyáltalán nem tudok japánul, pedig az csak a casshern sins volt, amiben igazán keveset beszéltek :)


Cloud

#8023
Green green


Hát basszus rég röhögtem ennyit mint azon a két napon míg ezt néztem. :D :lul: Nagyon elmebeteg egy sorozat. OK a 3 langyizó csávó néha sok volt, de kibírtam őket. A medvés jelenetek meg.  :lul:

Ova még hátravan, kíváncsi vagyok az is ilyen jó-e mint a sorozat. :D 

(kicsit mondjuk rövid volt)

szerk:

Ova is megnézve. Háttő... Ezis jó volt bár kicsit már merészebb. :D

Selmo

Quote from: Groven on 2010-04-08, 10:59:58
Baka to test to shoukanjuu
Ez a másik gyöngyszem, amitől folyt a könnyem. Iskolai élet a fő téma, de megfűszerezték némi RPG-vel. A történet szimplán annyi, hogy van egy suli, ahol van 1 rendszer: minél jobb tanuló vagy annál jobb osztályba járhatsz, és több mindent kapsz. A jegyek alapján vagy megítélve: azaz hülye vagy, vagy sem. Ha nem a top osztályban vagy, és feljebb akarsz jutni kihívhatod párviadalra bármelyik mást osztályt. Na itt jön be az RPG, mivel a tanárok által engedélyezett idéző rendszerben, megidézheted saját kis harcosodat, akinek az életereje a tudásodtól függ. Az iskola életét felforgatja az F osztály (leghülyébbek vannak itt - állítólag), mikor háborút indít az összes többi osztály ellen. Ezt az animét sikerült nem Dragonball-szappanopera hosszúságúra megcsinálni (mindössze 13 rész). Könnyed, rengeteg service és egyéb más finomságokkal tarkítva. Jó szórakozást nyújt, és jól lefáraszt.
Azért többre számítottam. Egyszeri kikapcsolódásnak elmegy.

A tökéletesség unalmas.

Xzone

Quote from: Selmo on 2010-04-10, 03:22:16
Quote from: Groven on 2010-04-08, 10:59:58
Baka to test to shoukanjuu
Ez a másik gyöngyszem, amitől folyt a könnyem. Iskolai élet a fő téma, de megfűszerezték némi RPG-vel. A történet szimplán annyi, hogy van egy suli, ahol van 1 rendszer: minél jobb tanuló vagy annál jobb osztályba járhatsz, és több mindent kapsz. A jegyek alapján vagy megítélve: azaz hülye vagy, vagy sem. Ha nem a top osztályban vagy, és feljebb akarsz jutni kihívhatod párviadalra bármelyik mást osztályt. Na itt jön be az RPG, mivel a tanárok által engedélyezett idéző rendszerben, megidézheted saját kis harcosodat, akinek az életereje a tudásodtól függ. Az iskola életét felforgatja az F osztály (leghülyébbek vannak itt - állítólag), mikor háborút indít az összes többi osztály ellen. Ezt az animét sikerült nem Dragonball-szappanopera hosszúságúra megcsinálni (mindössze 13 rész). Könnyed, rengeteg service és egyéb más finomságokkal tarkítva. Jó szórakozást nyújt, és jól lefáraszt.
Azért többre számítottam. Egyszeri kikapcsolódásnak elmegy.

Jaja, teljesen korrekt cucc volt. És tök jó háttérképem van belőle.

Selmo

Sora no Oto (12 rész): 5 lányról szól, akik egy határmenti erődben védik a hazát a semmi földjétől. Igazán jó történet arról, hogy mit lehet csinálni, egy helyen, ahol az ellenségre várás az egyetlen feladat. A lányok hétköznapi életét meséli el, miközben egyre jobban bemutatja a karaktereket. Ahogy néztem, leginkább az Aria hangulata köszönt vissza. A vége viszont meglepően pörgősre sikeredett. Bárkinek megéri tenni vele egy próbát.
[spoiler]Az volt még vicces, hogy az ellenség németül beszél, én meg értettem mit mond Aisha. :haha: [/spoiler]

A tökéletesség unalmas.

Junchi

Nah, hát eljutottam a Gintama végére, ergo sikerült begyűrnöm azt a maradék ~10 részt is, ami még hátra volt. Lezárás igazából nem volt, lényegében egy hangulatilag kellően földre teperős ep volt ez az utolsó, semmi több, viszont annak bőven megtette a hatását.

10/10 mindenképp marad, habár volt a cuccnak egy rettenetesen gyenge arc-ja (120-140), de még ez sem tudott kizökkenteni a végső pontszám megítélésénél. Best animu comedy evar, I will miss it, nézze, aki még nem nézte, etc.

Moha

Quote from: Junchi on 2010-04-11, 20:22:21
Nah, hát eljutottam a Gintama végére, ergo sikerült begyűrnöm azt a maradék ~10 részt is, ami még hátra volt. Lezárás igazából nem volt, lényegében egy hangulatilag kellően földre teperős ep volt ez az utolsó, semmi több, viszont annak bőven megtette a hatását.

10/10 mindenképp marad, habár volt a cuccnak egy rettenetesen gyenge arc-ja (120-140), de még ez sem tudott kizökkenteni a végső pontszám megítélésénél. Best animu comedy evar, I will miss it, nézze, aki még nem nézte, etc.
Oh... vége van a Gintama-nak? Most néztem csak, hogy márciusban kijött az utolsó rész... én még csak 41-nél járok. Lassan nézem, de még továbbra is érdekes. :) Mindegy, az a maradék 160 rész még betart egy ideig... :haha:

ogre

Dance in the Vampire Bund
ennek is vége lett.

a kezdés gyengének tűnt, de egyre jobb lett. az alap szituációtól felállt a szőr a hátamon, nem tudom (jó, már igen), miért kellett még egy emlékezetkieséses főhőst kreálni, ráadásul vérfarkast. utóbbi örömömre csak a második epizódban derült ki. a vámpírhercegnő, mint másik főszereplő igazán jó karakter, kb el is vitte az egész sorozatot a hátán.

a sztori a vámpírállam megalapításáról szól, amit egy telomere nevű szervezet fenyeget. meglepetésemre a telomere-t teljesen más irányítja, mint sejteni lehetett, ami jó pont. az elég hamar egyértelművé vált, ki az, aki hozzájuk tartozik, pedig igazán szimpatikusra sikeredett. igazából a végéig az volt, és ugyanúgy lojális gazdájához, mint Kaburagi Akira, kedvenc farkasunk :)

az utolsó rész izgalmasra sikeredett, belebegtettek egy folytatást, amire annyira nem vagyok kíváncsi, tekintve, hogy elvették a szórakozásomat [spoiler]Akira leszakadt, majd visszavarrt karjával, meg hogy összeesett jól, de azért mégsem halt meg, bár kapott a hősi werewolfoknak járó három vonyítást. egy vámpíros történet szerintem ne legyen happy ending[/spoiler]

a grafika minősége kb a 10. részig kiváló, az utolsó kettőnél már elfáradhattak, mert voltak komoly elrajzolások, ami az addigi minőség miatt volt igazán zavaró.
a zenére már most nem emlékszem, op/ed-et is mindig végigpörgettem. azt hiszem 12 egy tucat, komoly baj nincs vele, de nem egy Garden of Sinners. :)

mivel Member felhozta, hogy nagyon jószívűen pontozunk, így szigorú arcot vágva kap egy 6/10-et ;)

Darkstar

Végre volt két zhmentes napom (ez az imp részben áldás, részben átok), ezért volt egy kis időm, és ismét megnéztem a Sakit. Mahjong, semi-lesbians, powerlevels, awesomeness & whatnot. De ahogy a vége felé az addig "sima" (heh) mahjongból átmegy DBZ féle az szuperlények kűzdelmébe, az tényleg epic.  :hopp:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Titkos

Soul Eater

Röviden: Ez király volt, 9/10, az anime megverte a mangát, a magyar szinkron meg a japánt. :) Pedig voltak az elején fenntartásaim, de most már azt mondom, kiadhatnák DVD-n. :D

Onegai Teacher

Jó kis romantikus shounen, sokkal érettebb, mint hasonló műfajú társai, végre egy főhős, aki nem egy orrvérzéses szűzfiú (sőt, nem ő volt az egyetlen ilyen :D), meg valahogy az emberi kapcsolatokat is normálisabban kezelték. 8/10
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


Pr3d4k1ng

Quote from: Titkos on 2010-04-14, 23:08:22
Soul Eater

Röviden: Ez király volt, 9/10, az anime megverte a mangát, a magyar szinkron meg a japánt. :) Pedig voltak az elején fenntartásaim, de most már azt mondom, kiadhatnák DVD-n. :D

:tezsvir:
BOLONDOK!!!
A dvd tényleg jó lenne, még jobban örülnék ha lenne rajta így készült a magyar szinkron rész :D. Mer 10-er elpróbálták a legbetegebb párbeszédeket az hót ziher :D. Hangmérnök a stábjával meg mibe, hogy ott fulladoztak.

Elkezdtem a mangat, az anime vége egyáltalán nem olyan szörnyű mint azt sokan állítják. Sőt szerintem jobb is úgy, hogy leszedik az ellenfeleket minden ki happy és nincs a sötétben megbuvó gonoszok áradata.

Végére csak annyit, hogy: BOLONDOK!!!  :lol:

,,Egy férfi sok jó ügyért harcolhat: az országáért, az elveiért, a barátaiért, egy bájos gyermek orcáján megcsillanó könnycseppért. Ami engem illet, egy rakás pénzért, egy gyönyörű óráért, és némi szaftos francia pornóért a saját anyámat is eladnám."

Titkos

Quote from: Pr3d4k1ng on 2010-04-14, 23:27:02
A dvd tényleg jó lenne, még jobban örülnék ha lenne rajta így készült a magyar szinkron rész :D. Mer 10-er elpróbálták a legbetegebb párbeszédeket az hót ziher :D. Hangmérnök a stábjával meg mibe, hogy ott fulladoztak.

Na igen, egy ilyet elfogadnék rá extraként, pl. mint ami készült az angol Berserk DVD-hez, ott is hányszor elpoénkodták a szinkronosok. XDD

Quote from: Pr3d4k1ng on 2010-04-14, 23:27:02
Elkezdtem a mangat, az anime vége egyáltalán nem olyan szörnyű mint azt sokan állítják. Sőt szerintem jobb is úgy, hogy leszedik az ellenfeleket minden ki happy és nincs a sötétben megbuvó gonoszok áradata.

Én csak azért fogom végigolvasni, hogy mégis lássam a "másik verziót", de őszintén szólva eddig én sem nézek ki belőle túl sok jót, eleve nem látok az egészben akkora potenciát, hogy 100+ fejezeten át húzzák (mert annyi tuti lesz, sőt...), meg valahogy az anime akkor is jobb volt, amikor még a mangát követte, jobban átjöttek a poénok is, jobb a rendezés, stb.

Quote from: Pr3d4k1ng on 2010-04-14, 23:27:02
Végére csak annyit, hogy: BOLONDOK!!!  :lol:

Excalibur mondjuk számomra inkább fárasztó volt a legtöbbször, de a végére még őt is egészen megkedveltem, az abszolút kedvenc viszont Shinigami-sama, és Asura volt. :D (Na, ez utóbbi is kb. csak annyit szerepelt eddig tudtommal a mangában, amíg az eleje körül Erukáék felébresztik, pedig az animében milyen epic az utolsó részekben. :D) És igen, szerintem is jó lett a befejezés, főleg, ha a bűnrossz FMA végével vetem össze, fejlődött a Bones. XD
"Look, Kodomo No Jikan fans, we know how you like to go on about how it's not Lolicon. Please justify the sheer amount of time the young girls are naked or topless without using the phrase "Fanservice". We can wait." 


frozenstein

Gokinjo Monogatari
Yazawa Ai anime amihez valamiért csak mostanában készült el a felirat. Akinek tetszett a Nana vagy a Paradise Kiss az nyugodtan nézze meg. Engem, mondjuk egy kicsit a Kodocha-ra is emlékeztetett.
8/10

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Selmo

Gits SAC (26+26+1 rész): Már jóideje itt pihent, most végre sort kerítettem rá. Az első évad még kissé zavaros volt, de a második már pure win. A film meg gyengus. Aki még nem látta kezdjen neki.

A tökéletesség unalmas.


Cloud

Halo legends

8 kis rövidke szösszenet egy ova-ba gyűjtve.
Nekem tetszett. MIndig is odavoltam a Halo világáért, ezek a kis történetek meg még egy pluszt adtak hozzá... Nagyon jó volt. MÉg a dínós rész is, pedig az aztán totál nem illett bele  a világba, de sokat röhögtem rajta. :D

(huh játékokkal meg le vagyok maradva. Most jön ki a 6. rész én meg utoljára a 3.-al játszottam. :D)

Selmo

Kämpfer (12 rész): Főhősünk egy reggel arra ébred, hogy ő bizony lánnyá változott. Hamarosan megtámadják, mire kiderül, hogy tud varázsolni. A kämpferek kiválasztottak és csatázniuk kell egymással... :blabla: Egy érdekes alapötletből sikerült egy elkúrt háremanimét csinálniuk, egy még szarabb befejezéssel. Akinek nincs jobb, vagy ecchi fan, az nézze meg.

A tökéletesség unalmas.