Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Selmo

Katanagatari (12 rész): A trollkodásért kár volt, amúgy jó darab, csak meg kell szokni az ábrázolásmódot.

A tökéletesség unalmas.

Leara

Romeo no Aoi sora: aww, szeretem a WMT animéket, minden hibájuk ellenére (mint pl. néhány túldramatizált jelenet). Persze sokat "cenzúráztak" a könyvhöz képest, amit én nem olvastam (mivel magyarul meg se jelent), de pár példát írtak rá mások. Természetesen nekem ismét sikerült kiválasztanom azt a szereplőt kedvencnek, [spoiler]aki minden átírás ellenére ebben a változatban is meghalt :'D... de ezen már meg se lepődök :D.[/spoiler]
MAL

Selmo

Akane-iro ni Somaru Saka (12 rész): :facepalm: Nem nézek több hárem animét.

A tökéletesség unalmas.


LuckyDingo

Quote from: Member on 2011-04-14, 18:02:40
Freezing

Mint a [spoiler=18+]F.A.S.Z.[/spoiler] egyik képviselője, gratulálok ehhez a remekbe szabott szónoklathoz és a végső megoldáshoz. :angyali:

Az az üdítő márka tényleg nagyon veszélyes.  :lul:

Mindenesetre sok sikert kívánok a M.E.L.L.-nek... Á, nem!

Member

Quote from: LuckyDingo on 2011-04-14, 18:19:38
Mint a [spoiler=18+]F.A.S.Z.[/spoiler] egyik képviselője, gratulálok ehhez a remekbe szabott szónoklathoz és a végső megoldáshoz. :angyali:
Figyelj, egy alulmúlhatatlan koreai manga jogait megvették, majd alulmúlták egy anime verzióban, szerintem ez már bőven elismerendő teljesítmény. :D



Cloud

 :lul: :rotfl:

Ez egy érdekes anime, lehet bele kellene fognom. :D   Csöcsök azok vannak benne látom...  Hentai nincs belőle?  ^^" :lol:

Member

Köfi. :p

Quote from: Cloud on 2011-04-14, 21:04:04
Ez egy érdekes anime, lehet bele kellene fognom. :D   Csöcsök azok vannak benne látom...  Hentai nincs belőle?  ^^" :lol:
Én csak azt sajnálom, hogy a való életben a csajok szavak helyett miért nem vetkőztetéssel alázzák egymást. :))

szpeter

Quote from: Member on 2011-04-14, 18:02:40
Freezing
:jee: Asszem kihagyom, a F.A.Sz.-nak amúgy is tagja vagyok( Fiatal Alkoholisták Szövetsége ugye)
Mivel kékítetted bé kezedet mester? Kosztümeid valának igen kreatívak,thriller filmek öltöztetőjeként (magyarul stylistként XD) is debütálhatnál.:D

Chidori

Highschool of the Dead
Őőő...izé.  :muhahah: Egynek elment. Habár jóval nagyobb potenciál lett volna a sorozatban. Az első 3 rész után még egyenesen zseniálisnak tituláltam a darabot, mert amit láttam, az nagyon tetszett. Aztán sajnos nagyon ellaposodott és leült a történet. Kezdjük tehát először a negatívumokkal, mivel volt belőle pár. A történet nagyon jól indult, tetszett ez az egész zombis történet, meg ahogy az iskolából menekül a kiscsapat. A probléma az volt, hogy semmi újítást, semmi csavart nem vittek bele a történetbe. A zombik gyengék és buták voltak, a főszereplők dolga nem volt megnehezítve. Nem is lehetett így annyira szorítani értük, mert egyből levágtam, hogy itt bizony senki nem fog meghalni. A másik nagy bajom az ecchivel volt. Alapból nem vagyok egy ecchi fan, de bizonyos mértékig el tudom viselni. Itt viszont túlzásba vitték és a sorozat átment egyfajta paródiába.

Szóval... amikor ott van a nagy csapat egy házban és kinn mindenféle ,,fenevad" mászkál, akkor valahogy baromira nem tudom  értékelni azt, hogy a 17 éves kislányok egymás melleit tapogatják a fürdőbe, mondván ,,húúú neked de nagy van!!!"...   :zomg: Vagy amikor az egyik szobában megbeszélés volt és Rei végig meztelenül volt. Most komolyan... az ilyenekre mi szükség? Lehetett volna benne ecchi, de nem ennyi (jé, még rímel is). Így az egész anime szörnyen komolytalan lett. Na nem mintha egy zombis animet komolyan kell bármikor is venni, de azért szuper kis történetet ki lehetett volna ebből hozni. A csapatban heten voltak, mégis csak négy szereplő került igazán reflektorfénybe. Rei és Shizuka totál idegesítő és jellemtelen karakter volt. Ők csak a mellüket és a nyávogásukat adták a sorozatnak, habár lehet ennyi sokaknak elég is volt.  ^^" A történet ide- oda csapódott. Egyik részben százasával ölték a zombikat, a következőben meg már egy szobában meztelenkedett mindenki, miközben Takashi azon gondolkodott, hogy most Reit vagy Saekot fűzze be. Néha úgy éreztem, hogy maguk a késztők sem tudják, hogy mit akarnak kihozni a történetből. Volt itt egy kis akció, egy kis dráma, egy kis humor, egy kis romantika... mindenből egy kicsi, de magát az animet nem éreztem "egységesnek". Pedig nagyon jól kezdődött az egész, de aztán tényleg egy nagy paródia lett. Voltak azonban pozitívumok is. Összességében el lehetett szórakozni az animen, egyszer simán végignézhető. Azt hiszem, ez már önmagában egy pozitívum. A 4 fontosabb karakter (Takashi, Saeko, Takagi, Hirano) jók voltak, ők vitték a sorozatot. Voltak ám dögivel vicces jelenetek is, szóval sokat lehetett rajta nevetni. Kiemelném még a szép grafikát és a zenét is. Amikor az op elindult, akkor nyomban magához ,,láncolt" (egy ideig) a sorozat. Nagyon jó lett az op zeneileg és képileg is. Az ending is jó volt, mindig más zene szólt alatta. A részek közbeni dallamok is ütősre sikeredtek, szóval a soundtrackre megy egy tíz pont a részemről. Az első három rész szerintem nagyon jó, utána jön egy mélypont, majd a 8. rész megint mély nyomott hagyott bennem. Voltak tehát jó részek, kár, hogy a befejezése megint nem épp a legjobban sikerült.

Mindent összevetve, adok az animera egy 7 pontot, ami egyáltalán nem rossz, de akár nagyobb is lehetett volna a pontszám.

7/10

Cloud

Na végre egy csaj vélemény is. :D



Jöhetne a sorozat folytatása. :(  :ejj:

Chidori

 :D

QuoteJöhetne a sorozat folytatása.   

Igen, a vége elég befejezetlen lett, szóval biztosan jön majd a folytatás. :)

kikuchiyo

Quote from: Chidori on 2011-04-15, 14:43:47
17 éves kislányok egymás melleit tapogatják a fürdőbe, mondván ,,húúú neked de nagy van!!!"...

Én azt hittem, hogy a valóságban is ez történik az iskolai öltözőkben.
Failure is the default option

Chidori

QuoteÉn azt hittem, hogy a valóságban is ez történik az iskolai öltözőkben.

Ejj, ejj.  :ejnye: Tévhit.  :ejnye:

Xzone

Quote from: Chidori on 2011-04-16, 01:05:48
QuoteÉn azt hittem, hogy a valóságban is ez történik az iskolai öltözőkben.

Ejj, ejj.  :ejnye: Tévhit.  :ejnye:

Egy világ dőlt össze bennem. :zomg:

NLZ

Quote from: Xzone on 2011-04-16, 02:19:15
Quote from: Chidori on 2011-04-16, 01:05:48
QuoteÉn azt hittem, hogy a valóságban is ez történik az iskolai öltözőkben.

Ejj, ejj.  :ejnye: Tévhit.  :ejnye:

Egy világ dőlt össze bennem. :zomg:
Ne hidd el! Biztos csak azért mondja, mert DFC volt az osztályukban mindenki!
[reserved]

ogre

Quote from: Chidori on 2011-04-15, 15:18:01
:D

QuoteJöhetne a sorozat folytatása.   

Igen, a vége elég befejezetlen lett, szóval biztosan jön majd a folytatás. :)

talán, mert a manga még mindig stalled? legalábbis november óta nem jött új rész, pedig az anime és a manga között azért volt pár kemény rész a sztoriban. ráadásul a the walking dead erősen rávert erre az alkotásra. szerintem ;)

és ha már mit láttam legutóbb...
moonlight mile second season
az elsőt nagyon szerettem. nem tudom, miért. talán, mert emberi. azt hiszem, ez a legjobb jelző.
a garfika szép, a zene elmegy, kicsit híradós. a sztori jó.
s2 folytatja, ahol abbamaradt. a probléma, hogy feldolgozza a mangát, láthatólag nem ad hozzá, de ez nem feltétlenül baj.
a baj az, hogy a manga sokkal tovább tart, és a feszkó, amit az első részből várnánk... nem szpojlerezem...
szóval van benne feszültség, és egyáltalán nem az, amire végig várunk. ez egy hatalmas plusz két pont.
az animálás, karakterek jók, nem sztenderdek. ami bajom volt, az megint a 3d. ebbe mindig belecsúsznak. ha meg tudják csinálni szépen, jól x részen keresztül, akkor az utolsó részekben a legbutább textúrázást miért rontják el? kiábrándító.
igazából kellen folytatni, de nagyon, mert a manga érdemben nem elérhető, és a sorozatra is nagyon sokat kellett várni.

mindezeket egybevéve: 8/10
vagyis még így is remekműnek gondolom.

Junchi

Quote from: ogre on 2011-04-16, 05:48:56
talán, mert a manga még mindig stalled? legalábbis november óta nem jött új rész

Mi van?

Most márciusban jött ki a 29. ch.

ogre

Quote from: Junchi on 2011-04-16, 09:30:50
Quote from: ogre on 2011-04-16, 05:48:56
talán, mert a manga még mindig stalled? legalábbis november óta nem jött új rész

Mi van?

Most márciusban jött ki a 29. ch.

télleg? le vagyok maradva :)

Member

Quote from: szpeter on 2011-04-15, 12:03:10
Mivel kékítetted bé kezedet mester?
A kérdés jó, valszeg csak a fényviszonyok ütöttek be. :)

Quote from: Chidori on 2011-04-15, 14:43:47
Highschool of the Dead
Habár jóval nagyobb potenciál lett volna a sorozatban.
Körülbelül ez a mondat mindent leír.

NLZ

Na ledaráltam a Shiki-t. Már majdnem dobtam a 12. rész környékén, de belenéztem, az uccsó rész elejébe, és láttam, hogy milyen hepalykodás van, úgyhogy ledaráltam magam, átküzdve sok agyrákon. Nem is bántam meg, a vége felvitte az átlagot egy 5/10-re, az eddigi 3ról.
[reserved]

Prof. William

Quote from: Chidori on 2011-04-15, 14:43:47
Highschool of the Dead
A történet nagyon jól indult, tetszett ez az egész zombis történet, meg ahogy az iskolából menekül a kiscsapat. A probléma az volt, hogy semmi újítást, semmi csavart nem vittek bele a történetbe. A zombik gyengék és buták voltak, a főszereplők dolga nem volt megnehezítve.

7/10

Nekem pont tetszett hogy a zobbancsok szakítottak az elmúlt évek "Bespeedezett hosszútávfutó, akik már mintha okosodnának is" sémával. A régi jó romeroi "lassú de állhatatos" stílusban nyomták.

A mangát szerencsére egy szűk éve ismét csinálja a rajzolója és úgy tűnik lassan a vége felé is jár a történet szóval ha befejezik lazán jöhet belőle egy újabb 12-részes lezárt évad.


A Shiki nállam olyan 4/10 főleg hogy az utolsó részben annyi trollkodás után [spoiler] nem bírtak valami normális véres halált összehozni a fülikének. Lazán megérdemelt volna erre ilyen semmilyen módon nyírják ki. A coffos csaj mag ott rinyált a kivégzése előtt hogy "Jajj hát őt senki sem  érti meg a faluban." Tetszet volna nem kinyírni pár tucat embert akkor talán meggondolták volna magukat. + az még hogy ÉLVEZTE is a dolgot nem éppen jó ok arra hogy sajnáljuk bármennyire is ez lett volna a cél. Suwako vagy ki is milyen kis aranyos minimum tömeggyilkos volt mégis több fúrumon örültek a megmenekülésének. Majd ha az ő falujukba tesz át a székhelyét.... :)  [/spoiler]

Member

Szerintem Chidori baja az volt, hogy lassúak voltak és csak a hangra mentek. Egy villámgyors zabálógép, aminek a reflexei jobbak, mint neked, ezerszer jobban hatott volna.

ogre

lehet, hogy hatásosabb a szuperzombi, mint a klasszik, de az sem feltétlenül véletlen, hogy eredendően lassúak, agyatlanok. a the walking dead-ben is ilyenek, és ott sztem nem volt ezzel semmi baj. sőt, ott nem volt ilyen csúcsos csöcsük a női szereplőknek, szóval már-már veri is a hájszkúlt :)

kikuchiyo

Young Animator Training Project - Ojisan no Lamp

A cím első fele arra utal, hogy összeszedtek némi állami ill. szponzori pénzt arra, hogy tehetséges fiatal rendezők és animátorok munkáját támogassák, a megvalósult projekteket pedig TV-ben vagy moziban mutassák be.
Eddig 4 kisfilm készült el, az Ojisan no Lamp a legjobb közülük.

Nemcsak jó, nagyon jó és nagyon szép is, nemcsak a rajzok és az animáció, de a történet is, amit bemutat.

Túl sokat kár lenne elárulni róla, elég annyi, hogy akkoriban játszódik, amikor a nyugati technológiák elkezdtek beszivárogni Japánba, - egy fiatalember először élére áll a változásnak, aztán amikor a fejlődés elmegy mellette, nem tud lépést tartani.

Olyasféle anime, amit akár a durva kínai rajzfilmek iránt ellenszenvet mutató családtagoknak is meg lehet mutatni.
Failure is the default option

SaiyaGin

Quote from: kikuchiyo on 2011-04-17, 23:39:53
Young Animator Training Project - Ojisan no Lamp

A cím első fele arra utal, hogy összeszedtek némi állami ill. szponzori pénzt arra, hogy tehetséges fiatal rendezők és animátorok munkáját támogassák, a megvalósult projekteket pedig TV-ben vagy moziban mutassák be.
Eddig 4 kisfilm készült el, az Ojisan no Lamp a legjobb közülük.

Nemcsak jó, nagyon jó és nagyon szép is, nemcsak a rajzok és az animáció, de a történet is, amit bemutat.

Túl sokat kár lenne elárulni róla, elég annyi, hogy akkoriban játszódik, amikor a nyugati technológiák elkezdtek beszivárogni Japánba, - egy fiatalember először élére áll a változásnak, aztán amikor a fejlődés elmegy mellette, nem tud lépést tartani.

Olyasféle anime, amit akár a durva kínai rajzfilmek iránt ellenszenvet mutató családtagoknak is meg lehet mutatni.

Jól hangzik. :)

Chidori

QuoteSzerintem Chidori baja az volt, hogy lassúak voltak és csak a hangra mentek. Egy villámgyors zabálógép, aminek a reflexei jobbak, mint neked, ezerszer jobban hatott volna.

Pontosan. :)

QuoteJól hangzik.
+1

Makos

Quote from: ogre on 2011-04-17, 18:59:27
lehet, hogy hatásosabb a szuperzombi, mint a klasszik, de az sem feltétlenül véletlen, hogy eredendően lassúak, agyatlanok. a the walking dead-ben is ilyenek, és ott sztem nem volt ezzel semmi baj. sőt, ott nem volt ilyen csúcsos csöcsük a női szereplőknek, szóval már-már veri is a hájszkúlt :)

A zombik legyenek lassúak és agyatlanok...elvileg azért zombi a zombi nem :confused:
Walking Dead nekem is jobban tetszett mint a "hájszkúl"...mármint összességében (nem terelték a figyelmet a történetről a csöcsök :D)