Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Prof. William

Vol helyette rengeteg drááma+ ki kivek fekszik le monológ. Mintha Barátok Közet néztem volna csak zombikkal. Az első két rész színvonalát kelett volna tartani.

Na de vissza a témához. Közben már rendelhető a HighSchool of the Dead 2 kötete.


LuckyDingo

Akagi - kicsit megfeküdte a gyomrom, de élvezhető sorozat volt.. a végén kicsit úgy éreztem magam, mint akinek elvették a dinnyeszelet a legédesebb részét, amit külön félretettem a végére..

Selmo

Nodame Cantabile (23+11+2+12 rész): A klassikus zene világába enged bepillantást ez a mű. A szereplői zeneiskolába járó diákok, mind különcek bizonyos formában. Mígnem egy nagyhírű karmester kiválogatja őket, hogy előadjanak egy darabot, aztán "elfelejt" foglalkozni velük, így magukra lesznek utalva. Az első évad leginkább róluk szól, a többi már erősebben foglalkozik a két főszereplő viszonyával. Aki a klasszikus zenét szereti, nézzen bele. De másoknak is jó szórakozást nyújt, sok zenével és élethelyzettel, az pedig különlegesség, hogy a női főszereplő igazi antinő: rendetlen, büdös és koszos, nem tud főzni, a saját világában él és nem is kimondott szépség. De ahogy zongorázik...

A tökéletesség unalmas.

SaiyaGin

Gundam SEED: másodjára néztem végig és most is tetszett.

Member

Quote from: LuckyDingo on 2011-04-23, 02:39:03
Akagi - kicsit megfeküdte a gyomrom, de élvezhető sorozat volt.. a végén kicsit úgy éreztem magam, mint akinek elvették a dinnyeszelet a legédesebb részét, amit külön félretettem a végére..
Azt tartottam benne érdekesnek, hogy mennyire antiKaiji. ^^
A dinnyeszelet hasonlat nagyon találó, mert valóban így történt.


Selmo

Hanbun no Tsuki ga Noboru Sora (6 rész): Yuuichi 17 évesen kórházba kerül egy hosszantartó fertőzés miatt. Mivel unatkozik, esténként kilóg a kórházból. A nővér nem épp díjazza eme tettét, így összeismerteti Akikóval, aki vele egykorú. Ahogy lassanként ismerkedni kezdenek kiderül, hogy a lánynak súlyos szívproblémái vannak és egy műtétre vár, ami az utolsó esélye, de a siker még így is kétséges. Ez az anime igen kettős, egyfelől tele van vicces és vidám jelenetekkel, másfelől ott van egy borongós, drámai háttér, ami mindig emlékezteti az embert a valóságra. Mivel eléggé rövid, bárkinek tudom ajánlani.

A tökéletesség unalmas.

frozenstein

Moonlight Mile
(S1;S2)
A Planetes és/vagy realistic space setting rajongók semmiképp se hagyják ki. Bár a történet vége nyitott, ettől függetlenül nálam mindkét évad:
10/10

Member

#8769
Akikan
Hmmm, úgy látom, marad egy örökérvényű "konvertáljuk" a mappámban.

Acchan

"Kis türelmet, konvertáljuk a videót" meg "izzik a szerverfarmunk a munkától."
Megölted a vididdel az indát?  :ejnye:

Member

Quote from: Acchan on 2011-05-02, 19:56:54
"Kis türelmet, konvertáljuk a videót" meg "izzik a szerverfarmunk a munkától."
Megölted a vididdel az indát?  :ejnye:
Már 55 perce csinálják, megpróbálom újra feltenni.
Alternatív: http://www.youtube.com/watch?v=ZBwHIpdHPIk

Acchan

Quote from: Member on 2011-05-02, 20:33:03
Quote from: Acchan on 2011-05-02, 19:56:54
"Kis türelmet, konvertáljuk a videót" meg "izzik a szerverfarmunk a munkától."
Megölted a vididdel az indát?  :ejnye:
Már 55 perce csinálják, megpróbálom újra feltenni.
Alternatív: http://www.youtube.com/watch?v=ZBwHIpdHPIk
:merci: Ezeket hh nem törölte a yt?

Cloud

Quote from: Member on 2011-05-02, 20:33:03
Quote from: Acchan on 2011-05-02, 19:56:54
"Kis türelmet, konvertáljuk a videót" meg "izzik a szerverfarmunk a munkától."
Megölted a vididdel az indát?  :ejnye:
Már 55 perce csinálják, megpróbálom újra feltenni.
Alternatív: http://www.youtube.com/watch?v=ZBwHIpdHPIk

Memberke. Lol........

Member

Quote from: Acchan on 2011-05-02, 20:37:44
:merci: Ezeket hh nem törölte a yt?
Csak az olyan pancserokat tiltják le, akik bevágnak egy komplett epizódot és vágatlanul rádumálnak. ::)

Quote from: Cloud on 2011-05-02, 21:23:37
Memberke. Lol........
Amíg nem -chan, nem kell gyanakodni. :haha:


Acchan

Chinchirorin. Másba nem tudok belekötni - ütöttek a poénok, 10/10. Bár a trotrotrotrotrotrotrollface alatt legszívesebben leütöttelek volna egy péklapáttal.  :angyali:

Member

Quote from: Acchan on 2011-05-02, 21:41:02
Chinchirorin.
És pont a lényeget szúrtam el. :facepalm:
QuoteBár a trotrotrotrotrotrotrollface alatt legszívesebben leütöttelek volna egy péklapáttal.  :angyali:
Szerinted mit csináltam magammal közben?♥ :angyali:

Acchan

Quote from: Member on 2011-05-02, 21:52:45
QuoteBár a trotrotrotrotrotrotrollface alatt legszívesebben leütöttelek volna egy péklapáttal.  :angyali:
Szerinted mit csináltam magammal közben?♥ :angyali:
Meghitt pillanatokat éltél át egy másik üccsis dobozzal is?

Cloud

#8779
High School of the Dead OVA


Hát sok értelme nem volt, de végig röhögtem az egészet. :D      Reménykedtem hogy Takashi már végre összejött Saekoval erre meg ezt kapjuk a végén.    :rotfl: :lul:



Viszont nagyon remélem hogy tényleg az lesz amit Alice a végén mondott. Akarom a 2. évadot.  :hopp:

Alkyra

#8780
Hidan no Aria ep1:

...Ez a rakás szar mi a retkes anyámkínja volt? Ez valami vallató eszköz japánban? Nálam tuti működne, bár lehet előbb inkább elharapnám a nyelvem...csak, hogy ne kelljen ezt tovább néznem!
Annyira erőltetett az egész, hogy az már fizikailag fáj. Melyik hülye fasz:

1. Csinál golyóálló testnevelési felszereléseket
2. Ad kis, idegbeteg gyerek(ek) kezébe fegyvert (lásd főhősnő, aki remekül bemutatja, hogy miért NEM szabad adnunk. Beszéljünk akármelyik lőfegyveres egyénekről a világ akármely részén, azok tuti nem lövöldöznek a saját társuk felé össze vissza lehajtott fejjel és éles golyókkal.)
3. Felejti el, hogy ernyővel akkora távolságból nem lehet nagyon mit kezdeni, valamint erősen meredek esésben érkezik meg felhasználója és nem egyenletesen szál mint egy vonalzó.
4. Felejti ki, hogy az a két penge a főhősnő hátát hh nem vágta fel az esés hatására?
6. Rakja a biciklire a bombát? Akkor már az ajtóba rakom és h a kinyitja akkor bum...vagy olyan szép tágas szobája van, nagy ablakokkal. Egy türelmes mesterlövész és egy golyó elég lenne.

Az ilyen bakikat általában még lenyelem, de ennél a sorozatnál ez csak a hab tortán. A karakterek erőltetettek, de kegyetlenül. A főhős,valamint az összes női karakter is. Az író felcsapta a "Hogyan csinájunk fősőhöket" nagykönyvet és szó szerint kimásolta azt amit ott látott. Szánalmas. Ez még arra sem jó, hogy napi agyrohasztónak nézzem. Annyi hiba van az egészben és annyira gyengén van összerakva, hogy ennél még az Infinite Stratos is jobb...



Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Junchi

Quote from: Alkyra on 2011-05-03, 20:37:48
Hidan no Aria ep1

...And I soooo much agree with you.

Egy rész után, lelkiismeret furdalás nélkül nyomtam rá shift+delt.

Alkyra


Member

Az anidb profilkép alapján a Suzumiyá-s Kyon a főhős srác?

Makos

Quote from: Cloud on 2011-05-03, 18:06:44
High School of the Dead OVA


Hát sok értelme nem volt, de végig röhögtem az egészet. :D      Reménykedtem hogy Takashi már végre összejött Saekoval erre meg ezt kapjuk a végén.    :rotfl: :lul:
Hát énis végigröhögtem...de ezt csak a pofánkbanyomták...semmi értelme nem volt kb.
Saeko-s résznél énis reménykedtem...de amit kihoztak belőle... :ejnye:

Azért énis várom a 2. évadot.

Cobra

Ne szídjátok már az Ariát ennyire, Zero no Tsukaima helyett jó lesz ez is erre az évre :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Quote from: Makos on 2011-05-03, 23:10:42
Quote from: Cloud on 2011-05-03, 18:06:44
High School of the Dead OVA


Hát sok értelme nem volt, de végig röhögtem az egészet. :D      Reménykedtem hogy Takashi már végre összejött Saekoval erre meg ezt kapjuk a végén.    :rotfl: :lul:
Hát énis végigröhögtem...de ezt csak a pofánkbanyomták...semmi értelme nem volt kb.
Saeko-s résznél énis reménykedtem...de amit kihoztak belőle... :ejnye:

Azért énis várom a 2. évadot.

Zombigruppen? :lol:

Selmo

Tytania (26 rész): Űroperett, a LOGH készítőinek is benne van a keze és ez elég erősen érződik is. Hasonló a rajzstílus és a történetvezetés is, rengeteg a szereplő. Azonban itt nem annyira a stratégia játssza a főszerepet. Nincs is két csodálatos stratégiai zseni, az egyik oldalon inkább egy Tylor kapitány szerű alak van, a másik oldalon meg négy herceg, akikből az egyik csak mellékszereplő lesz. A politikai szál is erős a történetben, csata is van benne bőven, fordulatok is akadnak, azonban mire az ember a végére ér, addigra derül ki, hogy ez az egész csupán egy felvezetés volt. További 50-100 résszel az elődjéhez is felérhetne, így azonban egy eposz első fejezete. LOGH rajongóknak tudom ajánlani némi nosztalgiázásra, de készüljenek fel, hogy gyengébb és nincs is vége. Akit nem érint egy lezáratlan történet, az is tehet vele próbát.

A tökéletesség unalmas.

Xzone

Quote from: Selmo on 2011-05-04, 05:30:06
Tytania (26 rész): Űroperett, a LOGH készítőinek is benne van a keze és ez elég erősen érződik is. Hasonló a rajzstílus és a történetvezetés is, rengeteg a szereplő. Azonban itt nem annyira a stratégia játssza a főszerepet. Nincs is két csodálatos stratégiai zseni, az egyik oldalon inkább egy Tylor kapitány szerű alak van, a másik oldalon meg négy herceg, akikből az egyik csak mellékszereplő lesz. A politikai szál is erős a történetben, csata is van benne bőven, fordulatok is akadnak, azonban mire az ember a végére ér, addigra derül ki, hogy ez az egész csupán egy felvezetés volt. További 50-100 résszel az elődjéhez is felérhetne, így azonban egy eposz első fejezete. LOGH rajongóknak tudom ajánlani némi nosztalgiázásra, de készüljenek fel, hogy gyengébb és nincs is vége. Akit nem érint egy lezáratlan történet, az is tehet vele próbát.

Én úgy tudom, hogy a Tytania az tényleg csak ennyi. Sosem fejezték be az eredetit sem :falba: