Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

frozenstein

#9780
Sasami-san Ganbaranai
SHAFT féle kaotikus baromkodásra számítottam, az első pár részben meg is kaptam. Aztán csak lett valami története is a sorozatnak, de ennek ellenére végig nem vette komolyan magát. A seiyuu-k is nagyon jók voltak.
10/10

szerk:

Zetsuen no Tempest
Az első fele nagyon jó volt, akció ugyan nem nagyon volt, de a párbeszédekkel is zseniálisan fenn tartotta a feszültséget. Aztán a második fele ugyanabba a hibába esett mint a Kurokami és a Guilty Crown: belefulladt a túl sok felesleges plot-twist-be. Kár érte.
7/10


frozenstein

Vividred Operation
Ez a sorozat néhány eredeti ötlethez hozzádobott egy rakás kölcsönvett ötletet, de azért az eredmény egész nézhetőre sikerült. Valami Strike Witches féleségre számítottam, és azt a szintet simán hozta.
8/10

Maoyuu Maou Yuusha
Ebben elég sok minden történt, a 12 részhez képest talán túl sok minden is. A történet túl-zsúfoltsága helyett viszont jobban zavart a nyitott befejezés. Túl sok szál maradt nyitva a végére, és a szerelmi szál is eléggé a háttérbe szorult. Reménykedjünk egy folytatásban.
9/10

Cloud

Star Driver 25 rész.

Mivel belekezdtem be is fejeztem. Most emésztenem kell amit láttam pár napig, kicsit sok(K) volt.

Cobra

Látod, ha hallgattál volna az öregekre  :ejnye:
Hide and fear, Cobra Commander is here !

frozenstein

Hakkenden
Meglepően jó volt. A bishi faktor miatt féltem, hogy megint valami Amnesia féleséget kapok, de egész érdekes volt a története, és nem vitték túlzásba a fanservice-t. A vége ugyan nyitva maradt, de nyáron jön a folytatás.
8/10

Selmo

Maoyuu Maou Yuusha (12 rész): Az eleje jól indult, de aztán... paródiának túl komoly, komolyan venni viszont nem tudtam.

Sword Art Online (25 rész): Ez viszont jól indult és jól is folytatódott, bár a tündérvilágnál kissé megemelkedett a szemöldököm. Úgy érzem lehetett volna még többet is kihozni a karakterekből és nem kellett volna világuralmi téveszméket beletenni.

Accel World (24+2 rész): Ez is jól indult, a karaterek is érdekesek voltak meg az alapötlet is, de a végére túl sok rinya és fight jött össze, a főszereplők meg nem jutottak sehova se.

Zetsuen no Tempest: The Civilization Blaster (24 rész): Azt hittem valami harcolós baromság lesz, de kellemesen csalódtam. Valószínűleg sokak gyomrát megfekszi a sok elmélet meg dumálás, de nekem pont így jött be. Egy kissé több drámát vártam a hercegnő szerelmi élete miatt, de nem nyertem. :D Azt viszont a történet felénél kitaláltam, ki a gyilkos, így nem ütött akkorát a befejezés. Apropó befejezés; igazán dobhattak volna egy specialt a végére, hogy kinek hogy megy az új élete.

Tsubasa Chronicle (26+1 rész): Nem annyira rossz, de ha tudom, hogy Inuyashautánzat, akkor bele se kezdek. Remélem az S2 és az ovák nyújtanak ennél többet is.

A tökéletesség unalmas.

Cloud

SAO és AW folytatás elméletileg lesz, gyakorlatilag meg meglátjuk.

A Tsubasa-hoz meg... Hát ha nem ismered a mangát, akkor lesz pár WTF momentum az S2-ben. Na nem olyan WTF hogy bazz ez tök jó, de nem gondoltam volna, hanem az a WTF, hogy mifasz van már, mit keverik a mangával a saját történetüket?

frozenstein

#9788
Magi
Amikor hallottam, hogy eltértek a mangától rosszabbra számítottam, de egész nézhető lett, bár igaz a végére kicsit ellaposodott. Az eltérésről meg mintha azt olvastam volna valahol, hogy csak belenyomtak egy filler arc-ot, de simán vissza lehet kanyarodni az eredeti történetszálhoz. Remélem az ősszel induló folytatás még jobb lesz.
8/10

szerk:

Kiss Dum - Engage Planet
Ehhez csak nemrég készült el a teljes felirat, de nem érte meg a várakozást. Valami mechás-ra számítottam, de inkább volt ez ilyen Guyver-féle human enhancement-es cucc. A történet is elég kaotikusra sikeredett, meg nem értettem, hogy az elején kinyírt szereplőket miért kellett szinte mind visszahozni. :ejj:
5/10

Selmo

Tsubasa Chronicle (26+3+2 rész): Az S2 unalmas volt, a 2 ova felmutatott valamit, de legalább nem lett lezárva, a mangát meg el nem olvasom. Waste of time. Remélem az xxxHolic normálisabb véget kap. Ez meg csak simán :eek:

A tökéletesség unalmas.

frozenstein

JoJo no Kimyou na Bouken
Nem volt ez rossz: tipikus shounen, 80-as évekbeli hangulat, bár nekem kicsit túl GAR volt. A manga első 2 story-arc-ját dolgozza fel a sorozat, ahogy a többinek utánanéztem a harmadik arc még megtalálható 13 OVA részben, de ezt a 26 részt is feleslegesen hosszúnak éreztem, úgyhogy legfeljebb akkor nézem majd meg, amikor ennek a cenzúrázatlan verzióját újranézem.
8/10

Cloud

Quote from: Selmo on 2013-05-22, 13:35:12
Tsubasa Chronicle (26+3+2 rész): Az S2 unalmas volt, a 2 ova felmutatott valamit, de legalább nem lett lezárva, a mangát meg el nem olvasom. Waste of time. Remélem az xxxHolic normálisabb véget kap. Ez meg csak simán :eek:

Linkhez:

Ennél jobban engem már csak a Fate világának kapcsolódásai zavartak össze. :D

Cloud

Bakemonogatari

HÁttő izé. Mindfuck... De tetszett. Nagyon. Jöhet Nise... Amúgy hogy vannak ezek a monogatari sorozatok? Mert látom van special, movie, valami új idei sorozat is. (vagy csak lesz)

frozenstein

Hyouge Mono
Egy realisztikus és, már amennyire én meg tudom mondani, történelem hű anime a Sengoku időszakról. Érdekes ízt kölcsönös neki, hogy a főszereplő nem egy harcos karakter, hanem inkább művész lélek. A történettől kicsit többet vártam, azt hittem eljutnak a Sekigahara-i csatáig, de aztán csak előbb vége lett.
8/10

Megmurdel

Quote from: Cloud on 2013-05-24, 14:35:17
Bakemonogatari

HÁttő izé. Mindfuck... De tetszett. Nagyon. Jöhet Nise... Amúgy hogy vannak ezek a monogatari sorozatok? Mert látom van special, movie, valami új idei sorozat is. (vagy csak lesz)
Kizumonogatari van időben először aztán Nekomono Kuro, Bakemono, Nisemono és most lesz nyáron 1 új évad a Monogatari Series: Second Season

frozenstein

Little Busters!
Lényegében a mellékszereplők történeteit nagyrészt lezavarták, de az öt főszereplővel kapcsolatos bonyodalomról nem volt szó (biztos van valami), meg sok utalgatás, hogy valami szikret van a háttérben :frown:. Nagyon rákészültek erre a második évadra, ezért az első elég gyenge eresztés lett más Key adaptációkhoz képest.
8/10

Darkstar

Quote from: Megmurdel on 2013-05-24, 16:53:59
Quote from: Cloud on 2013-05-24, 14:35:17
Bakemonogatari

HÁttő izé. Mindfuck... De tetszett. Nagyon. Jöhet Nise... Amúgy hogy vannak ezek a monogatari sorozatok? Mert látom van special, movie, valami új idei sorozat is. (vagy csak lesz)
Kizumonogatari van időben először aztán Nekomono Kuro, Bakemono, Nisemono és most lesz nyáron 1 új évad a Monogatari Series: Second Season

Elvileg Zenmonogatari lesz a címe.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

SaiyaGin

Darker than Black
Nagyon tetszett, jól megcsinálták azt, ahogy a részek folyamán szép lassan kibontakozott előttünk a főszereplők múltja. Viszont a világ hátteréről több szó is eshetett volna.

frozenstein

Asura
Bemutatja, hogy a középkori Japánban az alsóbb néprétegek hogyan élték meg a háborút és az éhínséget. Nem volt rossz, viszont az animációt kicsit szokni kellett: a hátterek rajzolva voltak, de minden ami mozog CG-t használt.
8/10

Nana to Kaoru
Ez az egy rész sajnos épphogy csak bepillantást enged a mangába, majd ha befejezik szerintem elolvasom.
8/10

Zelda

#9799
To Aru Majutsu no Index II
Régóta halogattam, hogy megnézzem, de őszintén szólva az első évadnak a közelébe sem ért szerintem... Nekem úgy tetszett, az egész a meghirdetett mozi előkészítéseként szolgált...
10/7

Mondaiji Tachi...
Tetszett, jó volt, de az i know everything, never breaking a sweat, most powerful unknown being Izayoi karaktert nem értem xD Akárhogy nézzük, minden szemszögből túl OP szegény gyerek, nem csodálom, hogy unatkozik, lesz ennek valami folytatása???
10/9

Selmo

Sakurasou no Pet na Kanojo (24 rész): Ez egész jól volt megalkotva, de nagyon sok mindent félbehagytak, valószínűleg lesz folytatása.

Myself; Yourself (13 rész): Lassan indult be, aztán az ember csak kapkodta a fejét, olyan szálakat tettek be és intéztek el 10 perc alatt, amikre teljes sorozatok épülnek. Ez így összecsapott, kifejtetlen és rövid.

Amagami SS (26+13 rész): Ez a felvázolunk hatféle lehetőséget nem igazán jött be. A játék valószínűleg jobban tetszene. Nem volt rossz sem, csak mégse az igazi.

A tökéletesség unalmas.

-OJ-

Quote from: Zelda on 2013-05-26, 23:48:56
Mondaiji Tachi...
lesz ennek valami folytatása???

OVA már lesz Júliusban

[spoiler][/spoiler]

:jee:

Zelda

Quote from: -OJ- on 2013-05-27, 20:43:49
Quote from: Zelda on 2013-05-26, 23:48:56
Mondaiji Tachi...
lesz ennek valami folytatása???

OVA már lesz Júliusban

[spoiler][/spoiler]

:jee:

Oké... xD

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2013-05-27, 21:21:03
Quote from: -OJ- on 2013-05-27, 20:43:49
Quote from: Zelda on 2013-05-26, 23:48:56
Mondaiji Tachi...
lesz ennek valami folytatása???

OVA már lesz Júliusban

[spoiler][/spoiler]

:jee:

Oké... xD
YESSS ez remek hír, kár h csak ova lesz jobban örülnék egy 2. évadnak

frozenstein

Evangelion 3.33 - You Can (Not) Redo
Éles hangulatváltás az előző két movie után, és kapunk egy majdnem EoE méretű mindfuck-ot az arcunkba. Ha valakinek hiányzott emo-Shinji a film végén újra találkozhat vele :_piszka:. Az EoE is megkapta a 10-et úgyhogy megadom erre is, legfeljebb ha a negyedik nem tetszik majd lehúzom ezt is.
10/10

Haitai Nanafa
Az animáció szép, de túl sok karakter volt egy ilyen rövid darabra, ezért elég kaotikus lett a végeredmény.
7/10

motifator

Quote from: frozenstein on 2013-05-29, 14:23:55
Evangelion 3.33 - You Can (Not) Redo
10/10
Huh, azért ez kemény. Nem húznám le a filmet nagyon csúnyán, de azért 10/10-et sose kapna tőlem. A végén úgy álltam fel a filmről, hogy "I'm too old for this shit"
Majd ha kijön a BluRay, biztos megveszem, és megnézem majd mégegyszer, meg lehet, hogy az egészet végigmaratonozom, ha majd kijön az utolsó. De nem örültem a 3-as filmnek, nagyon sok olcsó húzás, buta nézőszopatás volt benne.
Lehet, hogy csak az évek szépítik meg az emléket, de szerintem az EoE sokkal jobb volt.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Zelda

Quote from: motifator on 2013-05-29, 19:06:27
Quote from: frozenstein on 2013-05-29, 14:23:55
Evangelion 3.33 - You Can (Not) Redo
10/10
Huh, azért ez kemény. Nem húznám le a filmet nagyon csúnyán, de azért 10/10-et sose kapna tőlem. A végén úgy álltam fel a filmről, hogy "I'm too old for this shit"
Majd ha kijön a BluRay, biztos megveszem, és megnézem majd mégegyszer, meg lehet, hogy az egészet végigmaratonozom, ha majd kijön az utolsó. De nem örültem a 3-as filmnek, nagyon sok olcsó húzás, buta nézőszopatás volt benne.
Lehet, hogy csak az évek szépítik meg az emléket, de szerintem az EoE sokkal jobb volt.
Hasonló véleményen vagyok, én sem voltam tőle elájulva, az első két mozi sokkal jobban tetszett. Majd meglátjuk mi lesz a vége...

Mushi-shi
Másik threadben kaptam az ajánlást rá, s bár szeretem a műfajt, nem lett a kedvencem. A hangulata jó volt, de nekem egy kicsit túl epizodikus volt, és nem igazán láttam benne a karakterfejlődést. Ennek ellenére minden epizódnak volt sajátos és szép üzenete, így megérte megnézni. Pár bizarr jelenet, elgondolkodtató legendák és magyarázatok, sajátos (és véleményem szerint aranyos) humor. Összességében simán nézettette magát.
10/9

Selmo

KimiKiss Pure Rouge (24+1 rész): Kiszámíthatóan klisés volt, berakhattak volna azért pár fordulatot.

Nazo no Kanojo X (13+1 rész): Ez elég "érdekes", kár, hogy a 13 rész alatt alig történik valami, lehet bele kéne olvasnom a mangájába.

A tökéletesség unalmas.

Megmurdel

Quote from: Selmo on 2013-05-29, 20:28:11
Nazo no Kanojo X (13+1 rész): Ez elég "érdekes", kár, hogy a 13 rész alatt alig történik valami, lehet bele kéne olvasnom a mangájába.
ha tetszett a sorozat mindenképp olvass bele a mangába :)

Zelda

Shion no Ou
Nem tudok túl sokat a shougi-ról, és tulajdonképp már az első résznél rájöttem, hogy ez a show nem is fog megtanítani játszani, mint anno Go-zni a Hikaru no Go xD Ennek ellenére én kellemeset csalódtam, tetszett a sorozat, de azért a grafika itt-ott hagyott egy pici szálkát a szememben. (Főleg az utolsó rész utolsó 5 perce...) Összességében meglepően jól lekötötte a figyelmem.