Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

frozenstein

Galilei Donna
Az alapötlet eredeti volt, meg bejött a mechanic loli karaktere, de egyéb pozitívumot nem tudok elmondani. Idiótábbnál idiótább fordulatok követték egymást, a karakterek laposak és kidolgozatlanok voltak. A 11-ik részre már örültem, hogy vége.
4/10

-OJ-

Bayonetta: Bloody Fate

Egyszer meg lehetett nézni ^^"

A GONZO kivételesen rendesen kitett magáért ami a rajzolást és az animációt illeti, talán az Afro Samurai óta nem adtak ki ehhez hasonló, minőségi munkát. A karakterek, a hátterek, de még a CGI szörnyek is mind részletesen kidolgozottak, és az animáció során sem használtak túl sok állóképet.
Mint akciójáték adaptáció, sok értelmet nem érdemes keresni a történetben. A sztori a szokásos, a végsőkig sablonos, apokaliptikus marhaság, ami csak arra szolgál, hogy összekösse az egyébként teljesen céltalan akciójeleneteket. Ezek között vannak jobbak és rosszabbak is, de valószínűleg izgalmasabbak lettek volna a CGI szörnyek teljesen problémamentes lealázása, ha az animáció nagy része nem arra megy el, hogy Bayonetta össze-vissza forgolódik az erotikus pózokba (mint a Queen's Bladeben az apáca), majd a végén egy lövéssel/suhintással kivégezi őket, hanem csinálhatott volna némi klasszikus rugdosást is :p
A karakterek persze végtelenül egysíkúak. Bayonetta segítőiről az égvilágon semmit nem tudunk meg, hogy miért segítik. A Luka srác akár nyugodtan kimaradhatott volna az egész háttérsztorijával együtt, a kis Ceresa pedig pillanatok alatt idegesítővé vált ahogy minden mondatába beletette a "Mamit" :falba:
Egyetlen komoly negatívum a párbeszédek, amik tényleg csak azért vannak hogy kitöltsék a játékidőt, de olyan misztikus süket szövegeket nyomatnak, hogy az utolsó húsz percig egy értelmes mondatot nem hallunk, ami bármiféle információval szolgálna :O

Olyan volt ez mint egy Michael Bay film. Szép, látványos, de nem túl izgalmas, és egyébként teljesen üres.

6.5/10

gerey

#10172
Coppelion

Hogyan ne használjuk fel az általunk kitalált világ igazi potenciálját is lehetne az alcíme. Az alapötlet még mindig tetszik, nukleáris holokauszt után x évvel beküldünk egy csapatot akikre nem hat a sugárzás. Kár, hogy ők iskolás korúak lettek.  :falba:
Az én ízlésemnek a wangst is túlzóan sokat volt szerepeltetve. Ennek ellenére jókat röhögtem a random baromságokon, és az egész úgy "sármosan gagyi".
A befejezés abszolút nyitott és kellően cukormázas, már csak a szivárvány hiányzott a zárójelenetből a város felé.

Ezek ellenére egyszer talán nézhető, főleg ha egyben nézed és nem hetente  ;), röhögni jól lehet rajta, főleg ha nem kapsz agybajt a légből kapott random fordulatokon, amikre még nagyobb wtf válasz érkezik.

frozenstein

#10173
Gingitsune
Az eddig látott japán mitológiás slice-of-life-októl eltérően, itt inkább volt a mindennapi élet előtérben és a természetfeletti csak körítés. Meg különálló részek helyett egy egybefüggő történetnek érződött. Kicsit új volt ez a megközelítés, de tetszett.
10/10

szerk & repost

Walkure Romanze
Nincs bajom a hárem animékkel, de ez a lovagi tornás téma nem igazán keltette fel az érdeklődésem. Azon kívül meg csak hárem-kliséket tud felmutatni, és ráadásul a romantikus szálat is lógva hagyták a levegőben, szokás szerint. Azért egyszer nézhető.
6/10

Aoki Hagane no Arpeggio
Ez viszont meglepően jó volt! A CG-t ugyan szokni kellett, de azon kívül tetszett. Kár hogy a vége össze lett csapva, meg a leglényegesebb kérdéseket meg se próbálták megválaszolni (állítólag eltér a mangától, :mittomen: én nem olvastam). A zene is jó volt.
8/10

szerk:

BlazBlue - Alter Memory
Már az elejétől kezdve elég kaotikus volt, de aztán a végét is nyitva hagyták. Volt egy-két érdekes karakter meg pár jó akció jelenet, de összességében időpocsékolás volt megnézni.
4/10

ogre

trava
rewatch

redline
rewatch

az első nekem még mindig túl rövid, cserébe üdítő a grafikája, plusz jól működik, hogy nem szól semmiről.
a redline, mint egész estés film szintén üt, inkább látványos, mint bármi más.
pár sör mellé mindkettő ajánlott vasárnap esti szórakozás :)

7/10
8/10

Cheesy

Tud-e valaki hasonló kategóriájú anime filmet/sorozatot mint ez?
Ookami Kodomo no Ame to Yuki


A véleményem róla:
Távol áll tőlem a farkaskultusz és az ilyen témájú mangákat és animéket sem kerestem, most egész véletlenül adtam egy esélyt az Ookami Kodomo no Ame to Yuki-nak, a BD 1080p változat 2013.11.14. óta itt figyelt a gépen, azóta negyed kezemen :DDD meg tudom számolni hány sorozatot néztem. Kezdek kinőni belőle? :U De szerencsére ez a műfaj nem merül ki a gyerekmesékben.
Nagyon ritka az a sorozat ami meg tud belülről karcolni és bármi érzelmet ki tud váltani, tényleg csak néhány anime volt eddig képes arra, hogy vagy különösen jót mulassak rajta, együltő helyemben nézzem végig az évado(ka)t, fájó űrt hagyjon maga után amikor véget ér, vagy pedig olyan sikeresen adja át a karakterek belső világát, mint ez a film.
Látni azt, hogy Hana hogy küzd a kihívásokkal amit Ame és Yuki ad neki, nagyon kellemes volt.
Kicsit megsiettették a végét, de összeségében nagyot alkotott a Madhouse.
Highly recommended!

Junchi

Quote from: Cheesy on 2014-02-26, 19:26:58
Tud-e valaki hasonló kategóriájú anime filmet/sorozatot mint ez?
Ookami Kodomo no Ame to Yuki

Usagi Drop megvolt? Vagy esetleg a Clannad az After Storyval?

És bár nem ez a téma, de a Toki wo Kakeru Shoujo is nagyon jó, hogy ugyanattól a rendezőtől is mondjak valamit.

Cheesy

Quote from: Junchi on 2014-02-26, 19:42:17
Quote from: Cheesy on 2014-02-26, 19:26:58
Tud-e valaki hasonló kategóriájú anime filmet/sorozatot mint ez?
Ookami Kodomo no Ame to Yuki

Usagi Drop megvolt? Vagy esetleg a Clannad az After Storyval?

És bár nem ez a téma, de a Toki wo Kakeru Shoujo is nagyon jó, hogy ugyanattól a rendezőtől is mondjak valamit.
Usagi Drop ep 01-et már elkezdtem 1-2 éve, de nem győzött meg.
Clannaddal már szemeztem, de az anidb-s borító elbátortalanított, túlságosan is... cukormázas ez a grafika.
[spoiler][/spoiler]
De már jön is le az első rész...  ^^

Junchi

Clannadot különösebben én sem kedvelem, de azért volt benne egy-két kimondottan jó ötlet és sub-plot.

-OJ-

Kimi no Iru Machi - Akari OVA

Az animáció továbbra is nagyon olcsó, de azt leszámítva legalább pontosan adaptálták ezt a népszerű fejezetet. És jó ötlet volt a végére zenés videóként berakni Akari karakter dalát

Megmurdel

Quote from: -OJ- on 2014-02-28, 13:39:53
Kimi no Iru Machi - Akari OVA

Az animáció továbbra is nagyon olcsó, de azt leszámítva legalább pontosan adaptálták ezt a népszerű fejezetet. És jó ötlet volt a végére zenés videóként berakni Akari karakter dalát
Van engsub vagy még csak a raw? Mert ha van akkor meg kellene néznem ezt is.

gerey

TTGL
rewatch
Egyszerűen túl awsome. :D És megint egyben néztem meg az utolsó 7 részt. :lol:

10/10

-OJ-

Quote from: Megmurdel on 2014-02-28, 21:28:44
Van engsub vagy még csak a raw? Mert ha van akkor meg kellene néznem ezt is.

Van :smile:

Megmurdel

Quote from: -OJ- on 2014-02-28, 23:56:29
Quote from: Megmurdel on 2014-02-28, 21:28:44
Van engsub vagy még csak a raw? Mert ha van akkor meg kellene néznem ezt is.

Van :smile:
köszi akkor lesz még 1 rész a hétvégére

frozenstein

Non Non Biyori
Moe slice-of-life = instant 10.
Mellesleg az animáció lenyűgöző, pl: a 6-ik(?) epizód végén a tűzijátékos résznél nem voltam biztos benne hogy tényleg rajzolt jelenetet látok e.
10/10

Cloud

#10185
"a 6-ik(?)"

:zomg:
:Kiraly:

Bayonetta: Bloody Fate

Játékot nem játszottam még soha, de előzetes alapján egy király filmre számítottam. Hát nem az lett. Egyszer nézhető.


frozenstein

Quote from: Cloud on 2014-03-01, 18:41:44
"a 6-ik(?)"

:zomg:
:Kiraly:
:confused: (helyesírás?)

Kyousougiga TV
Végre! Végre az over-the-top akció jelenetek mellé kapunk egy over-the-top történetet is. A végére a sorozatnak sikerült az összes várakozásomat túlszárnyalnia:[spoiler]Amikor előkerült Grandfather God, amjdnem lefordultam a székről. :rotfl: :cool:[/spoiler]
10/10

Cloud

":confused: (helyesírás?)"

Oh igen. :D

"a 6.(?)epizód végén a tűzijátékos résznél nem voltam..."

Így a helyes.

frozenstein

Cloud: Amikor a hozzászólást írtam nem tűnt föl. :redface:

Outbreak Company
Az alapötlet érdekes, és összességében egész jó fantasy vígjátékot kaptunk. Néha előkerültek komolyabb témák, de szerencsére egyiket se vették túl komolyan. A vége eléggé nyitott maradt, vártam volna valami konkrétabb lezárást.
9/10

Zelda

HAL
Egy órás movie, melyben egy robot igyekszik megmenteni egy lányt, akit szörnyű trauma ért, miután elvesztette a barátját... Vagy legalábbis ezt hitetik el velünk, miközben pontosan fordítva van.
Ezt szívesen megnéztem volna bővebben kifejtve is, mondjuk egy 12-13 részes sorozatban, ennek ellenére így is nagyon tetszett. Szép a grafika, a karaktereket úgy ahogy kidolgozták (már amennyire egy órába belefér), ám itt az üzenet a lényeg. Nekem nagyon tetszett, lekötötte a figyelmem és végeredményben még csak nem is volt depresszív.

Little Busters! + Refrain
Na EZ!!! Fene a halasztgatásba, ez volt az utolsó alkalom, hogy nem hallgattam a belső hangra és nem néztem meg egyből, amint a második évad is kijött... Nem mondom, a második évad elején húztam egy kicsit a szám, mert azt hittem, hogy egy újabb paradox nyolcas jön majd, amolyan Haruhi Suzumiya módra (amivel az ÉG VILÁGON SEMMI BAJOM NEM VOLT!!!  :D ) Az első évad egy kellemes időtöltés volt pár apró misztikus  :wtf: -al kísérve. S mikor már épp elgondolkoztam, hogy oké, de a fő-fő karakterek hátteréről nem tudunk semmit, mi a szösz! Na akkor jött a második évad második fele, és bamm... A levezetés, a karakterek, a sztori... minden a helyén volt. Kedvenc listámon a hasonló kategóriájú animék közt a harmadik helyre lopta be magát.
1. Angel Beats!
2. Clannad 1&2 season
és emitt a Little Busters!
Was worth watching!!!

Megmurdel

#10191
Neppuu Kairiku Bushi Road Kicsit rövidre sikerült, de annyira nem volt rossz, egyszer végig lehet nézni. Ha kicsit több időt szántak volna rá szerintem sokkal jobbat lehetett volna kihozni belőle, mert volt benne lehetőség. 6/10

edit:
Quote from: Zelda on 2014-03-03, 20:11:52
Little Busters! + Refrain
..
ezek szerint meg kellene néznem :D mert az első évad első 3 része után kb nem néztem semmit belőle

gerey

Quote from: Zelda on 2014-03-03, 20:11:52
HAL
Egy órás movie, melyben egy robot igyekszik megmenteni egy lányt, akit szörnyű trauma ért, miután elvesztette a barátját... Vagy legalábbis ezt hitetik el velünk, miközben pontosan fordítva van.
Ezt szívesen megnéztem volna bővebben kifejtve is, mondjuk egy 12-13 részes sorozatban, ennek ellenére így is nagyon tetszett. Szép a grafika, a karaktereket úgy ahogy kidolgozták (már amennyire egy órába belefér), ám itt az üzenet a lényeg. Nekem nagyon tetszett, lekötötte a figyelmem és végeredményben még csak nem is volt depresszív.
Erről már több helyen is csupa jót hallottam, akkor úgytűnik itt az ideje,hogy én is megnézzem.

gerey

Ookami to Koushinryou
Nagyon szép sorozat, gyönyörű tájak, szép hátterek, a zene is remek. A történet szerint a kereskedő Kraft Lawrence egy alvó lányt talál a szekerén, egy halom szőrme alatt. Akinek farkas fülei és farka van, hamar kiderül, hogy a helyiek őt tartják a farkas "Isten"-nek Horo-nak, aki a bő termést biztosítja nekik. De már nem veszik komolyan, nincs rá szükségük az egyház miatt. Miután jobban megismerkednek Lawrence megígéri neki, hogy elkíséri a szülőföldjére és így társulnak.

Sok remek párbeszéd, és "középkori" kereskedői fortély és ármánykodás, nem is hittem volna, hogy ennyire le fog kötni, de egyszerűen csak jól van összerakva minden, a karakterek is szerethetőek, minden a helyén van. Láthatóan a Maoyuu Maou Yuusha is sokat merített innen.

10/10

Zelda

Kara no Kyoukai: Mirai Fukuin
Érdekes volt! És persze nem utolsó sorban hű a sorozathoz. Minden megvolt benne, amit az előző részek alatt megszokhattunk: jellegzetes légkör, abszurd idővonal, helyszínek közti és időbeni ugrálás, előrevetített katasztrófajelenet, egykét vérben gazdag képsor (bár az itt elenyésző volt) és végül a lezárás, az önmagába hajló történet, úgymond hurok... Gyöngyszem volt az anime-k között eddig is, s bár ez az utolsó rész nem volt létfontosságú, mégis megcsinálta az estémet tegnap... Az okfejtések különösen tetszettek.
Ne hagyjátok ki!

Megmurdel

Quote from: Zelda on 2014-03-04, 17:10:50
Kara no Kyoukai: Mirai Fukuin
Érdekes volt! És persze nem utolsó sorban hű a sorozathoz. Minden megvolt benne, amit az előző részek alatt megszokhattunk: jellegzetes légkör, abszurd idővonal, helyszínek közti és időbeni ugrálás, előrevetített katasztrófajelenet, egykét vérben gazdag képsor (bár az itt elenyésző volt) és végül a lezárás, az önmagába hajló történet, úgymond hurok... Gyöngyszem volt az anime-k között eddig is, s bár ez az utolsó rész nem volt létfontosságú, mégis megcsinálta az estémet tegnap... Az okfejtések különösen tetszettek.
Ne hagyjátok ki!
Nemrég néztem meg a többit is szóval csak egy kérdésem lenne van sub? :D

frozenstein

Quote from: Megmurdel on 2014-03-04, 18:54:49
...van sub? :D
AniDB-re rákukkantva egyelőre semmi olyan amivel megnézném, szvsz.

Zelda

Quote from: frozenstein on 2014-03-04, 20:13:49
Quote from: Megmurdel on 2014-03-04, 18:54:49
...van sub? :D
AniDB-re rákukkantva egyelőre semmi olyan amivel megnézném, szvsz.
Hát minőségi még nyincs sajna... Szerintem még 1-2 hét és lesz.

Más: Én is megnéztem az Ookami kodomo no Ame to Yuki-t...
Imádnivaló, és a maga módján csodálatos. Mindig is imádtam a farkasokat, rajongok a vérfarkasos sztorikért (de NEM úgy ahogy a Twlilight-ban vannak attól  :falba: megyek...) Ez egy nagyon jól felépített történet, felváltva nevettem és szomorkodtam rajta, igazi érzelmi hullámvasút volt. :) Anime mozik terén biztos kedvenc marad.

Megmurdel

Köszi az infót akkor várok vele még egy kicsit. :)

danika230

#10199
Chuunibyou Movie: Az első évad összefoglalója Rikka szemszögéből pár plusszal, nagyon mást nem lehet mondani róla. Aki szereti a sorozatot az ezt is fogja.  :D

Quote from: Megmurdel on 2014-03-04, 09:31:52
Neppuu Kairiku Bushi Road Kicsit rövidre sikerült, de annyira nem volt rossz, egyszer végig lehet nézni. Ha kicsit több időt szántak volna rá szerintem sokkal jobbat lehetett volna kihozni belőle, mert volt benne lehetőség. 6/10
Egy sorozat jobb lett volna, lehet többet hoztak volna ki belőle.