Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

-OJ-


-OJ-

Anime Mirai 2014: Harmonie

Az este kicsit félve ültem le megnézni ezt a mindössze 25perces alkotást, mert ha a komor színvilága a történetét is tükrözte volna, az nem a legjobb módja a hét kezdésnek. Szerencsére erről szó sincs, ismét egy minőségi társadalmi (tini)drámát rendezett az Eve no Jikan méltán elismert rendezője.

A történet nekem tetszett, mégha sok esetben sablonos is lett (akárcsak az élet), és nem tartalmazott semmi eredetiséget. Az átlagos kinézetű férfi főszereplő Akiot leginkább a szinkronhangja, Matsuoka Yoshitsugu (SAO Kirito) tudta életre kelteni, még a női főszereplő Jurit a változatos érzelmi megnyilvánulásai tették érdekessé. Elég csak azt összevetni, [spoiler]mennyire erőltetetten mosolyog a barátnőinek miután azok megbántották, és milyen őszinte mosollyal mesél az álmairól Akionak.[/spoiler] A rajzolás tehát kifogástalan, ahogy az animáció is. A zenei rész pedig kiemelkedően jó, különösen a végén ahogy a dallam tökéletesen illeszkedik az álomképekhez.
Lényegében csak a társadalom kritika az, amit nem találtam megfelelőnek egy AnimeMirai projekt témájának, amiknek a műfaj úttörőinek kellene lenniük. Ezzel szemben az, hogy a főszereplő páros [spoiler]az egyenrobotok társadalmában él, amely elnyomja, kritizálja és lenézi a művészek kreativitását[/spoiler] már annyiszor feldolgozták, hogy semmi újat nem lehet vele mutatni. Valamint hogy [spoiler]a kis Jurit az élénk fantáziája miatt piszkálta mindenki és még az anyja is pszichiáterhez vitte,[/spoiler] ezt én már erős túlzásnak éreztem :gyagya:

Először a rövid időtartamot is negatívumként akartam felróni, de miután alaposan végiggondoltam a cselekményt, arra a megállapításra jutottam hogy végülis mindent elmondott amit szeretett volna. Ahogy azt a rendezőtől már megszokhattuk, a kamerabeállítások most is számos alkalommal többlettartalommal bírnak, illetve szinte nincs is olyan jelenet vagy beszélgetés a filmben, ami ne kapcsolódna valahogy a film témájához.

Yasuhiro Yoshiura magabiztos rendezése, az ő technikai megoldásai és a rajzolás már elegendők ahhoz, hogy mindenkinek ajánlani tudjam ezt a filmet. A történet és a társadalomkritika szerintem könnyen megérthető, és e tekintetben a szimbolikus álom sem tartogat túl sok meglepetést.
Kicsit sajnálom is, hogy az iskolai környezet helyett nem csak az álomról szólt az egész film. Az még érdekesebb lett volna.

8/10

kikuchiyo

Quote from: -OJ- on 2014-04-14, 14:51:00
Anime Mirai 2014: Harmonie

ismét egy minőségi társadalmi (tini)drámát rendezett az Eve no Jikan méltán elismert rendezője.
...
Lényegében csak a társadalom kritika az, amit nem találtam megfelelőnek egy AnimeMirai projekt témájának,
...
(spoilers)

Szerintem többet látsz bele, mint amennyi valójában van benne...

Értem én, hogy a kiálló szöget beverik meg minden, de az iskolai környezet súlytalanná teszi.

Az se tetszett igazán, hogy a történet befejezetlen maradt, [spoiler]mert a fiú és a lány közti félreértés nem tisztázódott.[/spoiler]
Failure is the default option

-OJ-

#10293
Quote from: kikuchiyo on 2014-04-16, 21:29:08
Az se tetszett igazán, hogy a történet befejezetlen maradt, [spoiler]mert a fiú és a lány közti félreértés nem tisztázódott.[/spoiler]

Ezen én is gondolkoztam,
és szerintem nem az volt a lényeg, hogy [spoiler]kettejüknek tök ugyanazt az álmot kelljen látniuk ahhoz, hogy hasonlóak legyenek, mert szigorúan nézve így a kapcsolatuk tényleg csak egy félreértésen alapszik.
De ha belegondolunk, végülis mindkettejüknek van olyan élénk és kreatív a fantáziája, hogy egy ilyen fantasztikus álmot felépítsenek, és esetleg fel is vállalják. Tehát a gondolkozásuk az egyforma, még ha az álom nem is.[/spoiler]

Szerintem ebből a szögből nézve ez egyáltalán nem egy rossz végkifejlet
[spoiler]És korábban a haverjaival is azt beszélte a srác, hogy a való világban nincsenek természetfeletti erők, amik összekötnék és közelebb hoznák őket a lányokhoz, vagyis az álommegosztás gondolata ezzel ki is lett lőve, ugyanakkor a srác mégis ezt a kitalált kapcsot használta és tényleg sikerrel járt vele.
Ebben a filmben a lényeg a kapcsolatteremtés volt, utána már rajtuk múlik, mennyire értik meg egymást.[/spoiler]

kikuchiyo

Quote[spoiler]...természetfeletti... ...élénk fantázia...[/spoiler]

Lehet, hogy én értettem félre?

Mintha lett volna egy jelenet a közepén [spoiler]amikor a srác továbbhallgatja a hangfelvételt, és kiderül, hogy a lány részletesen elmesélte az álmát, és ő csak ezt a felvételt hallotta alvás közben. Minden információ, amit aztán elmotyogott, és amitől a lány annyira fellelkesült, a felvételről származik. Utána még csodálkozik is, hogy a lány biztos elfelejtette a felvétel létezését.

Ezért mondom, hogy félreértés, és ezért tartom rossz dramaturgiának, hogy ezt nem oldották fel - sőt, még tetézték a végén azzal, hogy odaadja a saját rajzát a lánynak (amit persze csak kétségbeesésében rajzolt, hogy nehogy kiderüljön, az eredetit tönkretette), a lány meg azt hitte, hogy azt a rajzot is belső indíttatásból, az álom hatására rajzolta - "jé, ez pont olyan, mint az enyém!"[/spoiler]

[spoiler]Szerintem utána, mármint a látott események után már semmilyen kapcsolatteremtés meg happy end nem lehetséges. A srác jól beleszart a lány életének a közepébe, tönkretette a kapcsolatát, felhánytorgatta egy régi, kínos emlékét, és lerombolta a normalitás álcáját, amit a lány -- nyilván fáradságos munkával -- kiépített maga köré. [/spoiler]

Alternatív, sötétebb értelmezés:
[spoiler]Ha egy gyerek olyanokat rajzol, mint amilyeneket itt láttunk, a felhúzott szoknyával például, akkor a szülő megijed, a gyermekpszichológus pedig gyanakodni kezd. Ugyanis a legtöbb gyermek nem tud segítséget kérni, ha molesztálják, mert a fogalmai is hiányoznak ahhoz, hogy értelmezze a helyezet, gyakran csak az utal arra, hogy baj van, hogy a rajzai megváltoznak, méghozzá jellegzetes módon.

Nem állítom, hogy erről van szó ebben a kisfilmben, azon az egy rajzon kívül kevés dolog utal rá, de nem előzmény nélküli, hogy a téma előkerül egy animében (nézd meg az Alien Nine-t, ha mered).[/spoiler]
Failure is the default option

-OJ-

#10295
Quote from: kikuchiyo on 2014-04-17, 00:33:44
[spoiler]Szerintem utána, mármint a látott események után már semmilyen kapcsolatteremtés meg happy end nem lehetséges. A srác jól beleszart a lány életének a közepébe, tönkretette a kapcsolatát, felhánytorgatta egy régi, kínos emlékét, és lerombolta a normalitás álcáját, amit a lány -- nyilván fáradságos munkával -- kiépített maga köré. [/spoiler]

Ez az, ami szerintem teljesen nézőpont kérdése.
[spoiler]Pont erről szólt a film, hogy az efféle másokhoz igazodó álcákat el kell hagyni, mert megakadályozzák az embert abban hogy valódi kapcsolatokat alakítson ki másokkal, miközben önmaga lehet és azt csinálja amiben örömét leli. 
Azt nem tagadom, hogy az egész kapcsolatuk egy félreértésből indult, annyi mégis nyilvánvaló, hogy ez a srác sokkal inkább elfogadja a lányt olyannak amilyen, míg vele szemben az expasija kb semmit nem tudott a lányról. Legalábbis abból az egy odavágott 'Jártunk mi valaha?' mondatból nekem az jött le, hogy az a srác soha nem is próbálta megismerni a lányt.

Azt, hogy egy álomból (vagy azt megelőzően inkább a zene szeretetéből) indul a közös kapcsolatuk, szerintem csak művészi megfontolás a készítők részéről. Mikor az osztályban megszólalt a lány csengőhangja, én akkor még arra számítottam, hogy valami régi anime-betétdal lesz, amit a srác szintén ismerhet, és azzal ugyanúgy működhetett volna a sztori. Csak a készítők biztosan valami kevésbé otakus dolgot akartak, ezért lett az anime helyett egy álom.[/spoiler]

[spoiler]Azt sajnos nem tudjuk meg, hogy a lányt kiskorában miért rekesztették ki a csoporttársai, de a gyerekeknek amúgy sem kell sok, hogy piszkálni kezdjenek valakit. Ha tippelnem kellene, talán a zenei tehetsége miatt, amit az anyja szintén dicsért, de meg nem értett. Valószínűbb, hogy előbb volt a kirekesztés, és a kislány arra válaszként jött elő ezzel a visszatérő álommal, ami lényegében csak arról szólt, hogy szeretett volna egy barátot aki megérti őt. Anyukának pedig rögtön pszichiáter kellett, hogy ezt az álmot megfejtse :lame:[/spoiler]


Zelda

Children who chase lost voices from deep below
Much feels... Volt benne érzelmi töltet rendesen. Azok az izoku-k pedig nagyon creepy-k voltak.

Leara

Pupa: hát ez borzalmas volt. Ennél még a School dayst is sokkal jobban élveztem  :eek:.
MAL

SaiyaGin

Quote from: Leara on 2014-04-20, 16:01:40
Pupa: hát ez borzalmas volt. Ennél még a School dayst is sokkal jobban élveztem  :eek:.

:zomg:

Mesélj! :D

Megmurdel

4-5 perces egy rész, de elég volt másfél perc, hogy dobjam. :)

frozenstein

Steins;Gate Movie
Érdekes volt, de nem volt olyan jó mint a sorozat. Azért jó volt a szereplőket újra látni.
9/10

Zelda

Space Pirate Captain Harlock
Ahhoz képest, hogy mekkora reklámot kapott és mennyit költöttek rá nem igazán nyűgözött le... A látványvilágra persze nem lehet panasz, de csak egyedül ez a faktor nem elég, hogy egy film élvezhető legyen. A karaktereket erőltetettnek éreztem, egyszerűen nem volt mögöttük igazi sztori, ami az egész filmet aláásta. De azért nincs harag, One Ok Rock-ot szeretem.

Junchi

Quote from: Leara on 2014-04-20, 16:01:40
Pupa: hát ez borzalmas volt. Ennél még a School dayst is sokkal jobban élveztem  :eek:.

Én is a napokban tervezem megnézni, de csak azért, mert 1) gyorsan elfogyasztható, 2) momentán AniDb második legrosszabbra értékelt animéje. :D

Leara

Quote from: SaiyaGin on 2014-04-20, 17:04:15
Quote from: Leara on 2014-04-20, 16:01:40
Pupa: hát ez borzalmas volt. Ennél még a School dayst is sokkal jobban élveztem  :eek:.

:zomg:

Mesélj! :D
Á-á, ezt meg kell nézni  :hehe:. De röviden annyi, hogy a sztorinak(?) nem volt se füle, se farka, a  karakterek meg mind hülyék és idegesítőek voltak :D. Az utolsó rész meg egy nagy vicc, még mindig nem tudom, hogy mi értelme volt :D. Mondjuk a kedvencem az volt, amikor egy egész rész arról szólt, hogy [spoiler]a hugica zabál a bátyjából  :lol:. Azért ez még egy 3-4 perces részhez is sok volt :D.[/spoiler]

Quote from: Junchi on 2014-04-21, 20:03:24
Én is a napokban tervezem megnézni, de csak azért, mert 1) gyorsan elfogyasztható, 2) momentán AniDb második legrosszabbra értékelt animéje. :D
És melyik a legrosszabb XD? Nem szoktam anidb-re járni :D.
MAL

Megmurdel

Úgy érzem megérdemli a 2. helyezést, de a legrosszabb engem is érdekelne. :D

danika230


Zelda

Tsuritama
Hát... ughh egyszerűen királyság volt!!!  :whoah: Végig szakadtam a nevetéstől, fenomenálisan szórakoztató darab szerintem.  :rotfl: A grafika nagyon jól illett a sztorihoz, a zene pedig tökéletesen aláfestette. Egyszerű történet, de jól van felépítve, továbbá nagyon érdekes, hogy az elkerülendő krízis/világvége mindössze abból áll, hogy a lakosság Enoshima táncra fakad, mégis teljesen vérkomoly a sztori, és ettől zseniális az egész. Egyszerűen LOL volt! (Horgászni pedig igenis marhára jó, bár tisztában vagyok vele, hogy ég és föld a tengeri és az édesvízi horgászat.)

Megmurdel


Damnatus

Millenium Actress

Egy szerelmi történet és életrajz a főhős színésznő filmjeinek részleteiből összevágva. Rajz, sztori, zene, minden rendben van.
8,5/10



Damnatus

Saishuu heiki kanojo - SaiKano
és Saikano Another Love Song
Megmondom őszintén, egyre kevésbé köt le a lelkizés, és a szenvedés, ahogy a karakterek küzdenek az érzelmeikkel, vágyaikkal, félelmeikkel. Ennek ellenére meg vagyok elégedve az animével. Megint olyan abszurd helyzetet kellett teremteni, hogy egy középiskolás lány lesz akarata ellenére Japán szuperfegyvere, hogy a szerelem/felelősség, az emberből fegyverré válás és hasonló kérdéseket feszegetni lehessen. Összességében 7/10

Zelda

Freedom
Sunrise termék, 7 OVA epizód. Amint sikerült megbarátkoznom a kivitelezéssel egészen élvezhetővé vált. Látjuk először a holdon lévő Eden dómokat, ahol az emberek sorszámozva vannak, és ahol természetesen az igazságot elkendőzik előlük, még mindig abban a hitben élnek, hogy a Föld 300 éve lakhatatlan. Oszt lám főhősünk kényszer-önkéntes munkája során pont ott ugrál a hold felszínén, ahol becsapódik a Földről küldött mini rakéta. Így jöhet a kamikaze rodeó le a bolygóra egy fotón látott lány nyomában...
Egész értelmes sztori, kicsit rövid ugyan, de nézhető, sőt. FullHD-ben tökéletesen élvezhető volt.

Damnatus

Perfect Blue

Izgalmas thriller, ami végig fenn tudta tartani a feszültséget. Teljesen film minőség!
8/10

Megmurdel

Soukyuu no Fafner: Right of Left
+
Soukyuu no Fafner: Dead Aggressor


Nah most kell valami comedy-t nézni. :D

+
Overwatching achievement unlocked
25/26 rész  :lul:

folyt köv majd ha lejön a movie is

frozenstein

Saint Onii-san OVA+Movie
Slice-of-life-ként és vígjátékként is lehetett volna jobb, de azért néhányszor megnevettetett. A filmben pl a szaunás jelenet hatalmas volt :lul:.
8/10

Damnatus

Spriggan

Egy jó kis akciófilm, melyben Noé bárkája és az űrlények vannak összepárosítva, hatalomra törő, magukat istenek képzelő rosszfiúkkal, meg egy szuper képességű jófiúval.
7/10

Otanaru

Gokukoku no Brynhildr

8,5/10

Bár még csak most kezdődött, egyelőre egyáltalán nem rossz. Lynn Okamoto írta, viccesek az áthallások az Elfen Lied-ből, így nem is tudnék nem elfogult lenni  ^^ .
Lehet még jobb is, rosszabb is, talán a komolyabb jobb lenne.  http://en.wikipedia.org/wiki/Gokukoku_no_Brynhildr
De miért nincs Elfen Lied s02? :bruhuhu:

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS