Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

chilip

jahm a 2. is már túl komoly volt. Első szezonba pont eltalálták :D

Cloud

Terra Formars

Ennek semmi értelme nem volt. Már az izompacsirta csótányok is wtf, de a végére semmi infó, semmiről nem hullott le a lepel, semmit nem tudtunk meg. Kerülje mindenki... :(

Zelda

Quote from: Cloud on 2015-01-18, 19:57:44
Terra Formars

Ennek semmi értelme nem volt. Már az izompacsirta csótányok is wtf, de a végére semmi infó, semmiről nem hullott le a lepel, semmit nem tudtunk meg. Kerülje mindenki... :(
Hál'az égnek az első rész után láttam, hogy dobnom kell...

LuckyDingo

Quote from: Cloud on 2015-01-18, 19:57:44
Terra Formars

Ennek semmi értelme nem volt. Már az izompacsirta csótányok is wtf, de a végére semmi infó, semmiről nem hullott le a lepel, semmit nem tudtunk meg. Kerülje mindenki... :(

Mangának egy fokkal több értelme van, de ott sem derült még ki sok. Animét akkor hagytam abba, mikor láttam, hogy szétcenzúrázzák. Úgy eléggé eseménytelen a cucc, ha nincs gore.

NLZ

Quote from: LuckyDingo on 2015-01-19, 00:09:40
Quote from: Cloud on 2015-01-18, 19:57:44
Terra Formars

Ennek semmi értelme nem volt. Már az izompacsirta csótányok is wtf, de a végére semmi infó, semmiről nem hullott le a lepel, semmit nem tudtunk meg. Kerülje mindenki... :(

Mangának egy fokkal több értelme van, de ott sem derült még ki sok. Animét akkor hagytam abba, mikor láttam, hogy szétcenzúrázzák. Úgy eléggé eseménytelen a cucc, ha nincs gore.
Én a mangát a 73. fejezetig bírtam. Ne kérdezzétek, hogyan. Fiatal voltam és bohó.
[reserved]

Junchi

Kaguya-hime no Monogatari

Kiváló anime, az utóbbi évek talán legjobb filmje. Még ha bele is lehet kötni ebbe-abba.

Ami talán a legjobban fájt, az a vége. Valahogy olyan érzésem volt, mintha egyszerűen odaszóltak volna Takahatának, hogy "öreg, lassan vége ám a műsoridőnek", mire az a hasára csapott és kihozta azt, amit végül láttunk. Nagyon antiklimatikusnak hatott, emiatt meghatódni sem nagyon tudtam. Kár érte.

A másik, ami nem tetszett, hogy itt is erőltetni kellett ezt a "női alárendeltség" dolgot. Amennyire én tudom, nem carboncopy ugyanaz a film, mint az eredeti mese - vannak benne extra tartalmak és karakterek is, úgyhogy ezen képlet alapján egy-két kivágás is belefért volna. Nem ezen volt a hangsúly, a narratíva sem kerített túl nagy feneket neki, de azért érezhető a jelenléte. Szakállas téma ez már a filmiparban. Imho.

Ezek együttes hatása okozza azt, hogy a sztori szimplán csak "jó", de amúgy semmi rendkívüli. A mondanivalóban (boldogság keresése, az élet szépségei és nehézségei) semmi új a Nap alatt, de a kivitelezés annyira profi, hogy egészen újszerűnek éljük meg a látottakat. És ha már kivitelezés: a látványvilág pazar. Nincs jobb szavamra rá. Elsőre húztam a számat rendesen, de egy idő múlva arra lettem figyelmes, hogy beszippantott az egész; más designt nem is lettem volna hajlandó elviselni hozzá. A zenék ugyancsak top-kategória, bár Hisaishi Joe-tól nem is várunk fércmunkákat. Az igazi bája viszont (számomra) a karakterekben, azokon belül is főleg a főhősnőben rejlett, aki egy igazi tünemény. Még a folyamatos döntésképtelenségét is simán megbocsátottam, annyira egy élő, lélegző karaktert sikerült Takahatának írnia (merthogy a forgatókönyvet is ő firkálta össze, FYI).

All in all, megérte megnézni. Voltak bizonyos nemű kételyeim, de ezeknek csak egy mikroszkopikus része igazolódott végül be. A maradékban egy lehengerlő és emlékezetes filmet kaptam a nemlétező pénzemért cserébe. Méltó zárása Takahata filmográfiájának.

9 (aláalá)/10

SaiyaGin

#10596
Uchuu Senkan Yamato

Felemásak a sorozattal kapcsolatos érzéseim: szinte végig nagyon élveztem, és rendszeresen előjött a
Quote from: kikuchiyo on 2013-09-08, 19:17:06FUCK YEAH

érzés, meglátszott, hogy sokat dolgoztak rajta, jó volt az animáció, viszont a sorozat befejeztével egyre több negatívum is az eszembe jutott: a címszereplő hajó más hasonló animékhez képest is eltúlzott cselekménypáncélja (az egyik részben[spoiler] különösebb gond nélkül ment keresztül egy tízezer hajóból álló ellenséges flottán)
[/spoiler]
és egy idő után azt is egyre kevésbé értékeltem, ahogy bizonyos halottnak hitt szereplőkről újra és újra kiderült, hogy korán keltették a halálhírüket.

Fentebb azt írtam, hogy "szinte végig nagyon élveztem" - furcsa módon a legnagyobb problémám az első résszel, és az utolsó kettővel volt - a sorozat vége akkora giccsparádé lett, hogy azt kívánom, bárcsak a 24. résszel ért volna véget.

Szerk.: ha már egy kicsit összeszedtem a gondolataimat, lehet, hogy írok róla hosszabban is.

Junchi

Quote from: SaiyaGin on 2015-01-20, 19:37:41
Uchuu Senkan Yamato
Szerk.: ha már egy kicsit összeszedtem a gondolataimat, lehet, hogy írok róla hosszabban is.

Ezt csak támogatni tudom, since már vagy 2000 éve tervezgetem én is, de még mindig nem jutottam el odáig, hogy betoljam, viszont most elbizonytalanítottál kicsit. (Rühellem a plot-shieldet.)

SaiyaGin

Quote from: Junchi on 2015-01-20, 20:22:45
Quote from: SaiyaGin on 2015-01-20, 19:37:41
Uchuu Senkan Yamato
Szerk.: ha már egy kicsit összeszedtem a gondolataimat, lehet, hogy írok róla hosszabban is.

Ezt csak támogatni tudom, since már vagy 2000 éve tervezgetem én is, de még mindig nem jutottam el odáig, hogy betoljam, viszont most elbizonytalanítottál kicsit. (Rühellem a plot-shieldet.)

Olyan nagyon azért nem volt zavaró, emiatt ne hanyagold a sorozatot.


gerey

Akame ga Kill!
Manga olvasása nélkül néztem, egyszer bőven nézhető, a kliséket is elég jól kerülte. Nem volt vele bajom, (manga után lehet lesz). :D

7/10

Megmurdel

Quote from: gerey on 2015-01-22, 23:05:58
Akame ga Kill!
Manga olvasása nélkül néztem, egyszer bőven nézhető, a kliséket is elég jól kerülte. Nem volt vele bajom, (manga után lehet lesz). :D

7/10
röviden

gerey

Quote from: Megmurdel on 2015-01-24, 01:00:23
Quote from: gerey on 2015-01-22, 23:05:58
Akame ga Kill!
Manga olvasása nélkül néztem, egyszer bőven nézhető, a kliséket is elég jól kerülte. Nem volt vele bajom, (manga után lehet lesz). :D

7/10
röviden
Lehet, de ez így önmagában, ennyit ért nekem.  :D

frozenstein

Space Dandy S2
Hozta az első évad szintjét az idiótaságaival, meg ebben is volt egy-pár fárasztó rész. A végére még a payonium titkára is fény derült, amivel sikerült meglepnie, mert arra számítottam, hogy végig random baromság lesz. Mindenképp érdemes megnézni, de szerintem elmarad a Cowboy Bebop és a Samurai Champloo szintjétől.
8/10

kikuchiyo

Quote from: frozenstein on 2015-01-25, 19:58:25
Space Dandy S2
Hozta az első évad szintjét az idiótaságaival, meg ebben is volt egy-pár fárasztó rész.
8/10

Szerintem még jobb is volt, mint az első évad.
A fárasztó részeket pedig ellensúlyozta, hogy ugyanakkor volt néhány kiemelkedő, zseniális rész is.

Talán benne van ebben a véleményben, hogy az első évaddal az elején nem voltam kibékülve, úgy voltam vele, hogy "mi ez a szar", kellett néhány rész, mire megszoktam, megértettem, mit akar a sorozat (vagy másképpen, mire összekapta magát a sorozat), míg a második évadot már vártam, és tudtam, mire számítsak.
Failure is the default option

Cloud

Shingeki no Bahamut

Rég láttam ennyire jó animét, talán szezonjának a legjobbja. Sőt. Az utolsó pár részt látva jöttem rá, hogy a háttérben a zenék mekkora királyak. Nem tudom, mintha egy szimfónikus zenekart hallottam volna.
Tudnátok ajánlani valami animét amiben hasonló zenék vannak?
És továbbra is tartom magam, hogy néhány karakter kinézete engem a korai Final Fantasy részek szereplőire emékeztetett.

frozenstein

Glasslip
Az animáció meg a zene szép volt, és voltak érdekes ötletek benne, de végül a sztori nagyrésze lógva maradt a levegőben. Semmi sem lett megmagyarázva, és a vége is olyan befejezetlen érzést hagyott maga után.
6/10

frozenstein

#10607
Zankyou no Terror
Kifejezetten tetszett! Mondjuk a Five-os részek kicsit gyengébbek voltak, meg megnéztem volna egy happy-bb endinget, még akkor is ha erőltetett lett volna. Egész sokat kihoztak belőle, ahhoz képest, hogy csak 11 részes volt.
9/10

Saikin, Imouto no Yousu ga Chotto Okashiinda ga+OVA
Imouto témájú ecchi néhány borderline jelenettel. Se több, se kevesebb. A műfaj szokásos szintjét hozta, de senki ne várjon tőle semmi extrát.
8/10

szerk:

Barakamon
Nagyon bejött, volt benne minden: rural slice-of-life, felnőtt-gyerek kapcsolat (no pedo), humor. Mondjuk a szigetlakók tájszólása néha elég durva volt, felirat nélkül nem értettem volna mit mondanak.
10/10

danika230

Gintama (all in one)

Ennek is a végéhez értem, elég hosszú projekt volt. Teljes mértékben azt kaptam amit vártam.
Az anime fő erőssége a humor, ami néha fárasztó, de többnyire zseniális.
Persze voltak komolyabb részek is, amibe harcok kifejezetten látványosak voltak, de mégis jobban szerettem azokat a részeket amikor csak nyomatták a random baromságokat.
Pl. mikor egy teljesen egyértlmű problémát a legidiótább módon akartak megoldani, amiből aztán még nagyobb gond lett.  :lul:

A karakterek közül nem tudok olyat mondani aki utáltam volna. Mindenkibe volt valami szerethető.
Ha kedvencet kellene mondani, akkor természetes Gintoki a "Number One", de mellette Hijikata és Tsukki voltak a legjobbak.

A rajzolással és az animációval nem volt problémám.
Az OP-k és ED-k nagyon jók, nem egyet mentettem le magamnak.

200+s animéről beszélünk, természetesen voltak nagyon fárasztó és kifejezetten rossz részek is.
De összességébe nagyon szórakoztató volt, megy is a kedvencek közé: 10/10
Tavasszal jöhet a folytatás!!!

frozenstein

Mahouka Koukou no Rettousei
A szokásos huszonx részes, shounen LN adaptáció: jó akciójelenetek, story arc-ok, egy kis hárem, nyitott vég. A főszereplő szemet szúróan OP, de azért szívesen megnéznék egy második évadot.
10/10

Seirei Tsukai no Blade Dance
Ez meg a szokásos 12 részes harem-fantasy LN adaptáció. Van benne elég sok a klisé, meg láttuk már ezt máshol jelenet (Zero no Tsukaima, Dragonar) :punny:, de a történet jó lett volna, ha nem pont a Blade Dance tournement előtt hagyják abba. Folytatás hiányában egy kicsit gyenge. (PS.: Est is best girl!)
8/10

danika230

Kiniro Mosaic
Egy sima moe slice-of-life. Volt pár jó poén, de semmi több. 5/10

Papa no Iukoto wo Kikinasai!
Ennek az alapstory-ja tetszett, aranyos volt, a befejezés nyitott maradt, de hamarosan lesz valami OVA azzal talán lezárják. 7/10

frozenstein

#10611
Rokujouma no Shinryakusha!?
Jó volt, tetszett, hogy minden szereplő kapott pár saját részt, de azért bőven voltak utalások, amik nem lettek kifejtve. Reménykedjünk egy folytatásban.
9/10

szerk:

Jinsei
Egy kicsit gyenge slice-of-life comedy. Egy kezemen meg tudnám számolni hányszor sikerült megnevettetnie, bár azok a jelenetek nagyon jók voltak. A végére valami plot-ot is beleerőltettek, de fölöslegesen, mert az is lógva maradt a levegőben.
7/10

fema

#10612
Captain Earth
Mikor anno futott a sorozat, kb a 12. rész körül abbahagytam, azóta most 2. alkalommal kezdtem el ismét nézni. Valahogy mindig felhúzta az agyam, hogy mennyire vártam, mielőtt elkezdődött volna, aztán valahogy úgy eléggé tré lett... :mad:
Az animáció, rajzolás (főleg a nem-cg mechák!) szerintem tökéletes, igényesen meg lett csinálva. A zenével sincs probléma, főleg az 1. OP tetszett, meg a karakterek is egész ötletesek voltak.
Aztán a fekete leves... A karakterek nem sokat fejlődtek, mindegyik túllépett a maga kis problémáján és ennyi kb. De ez még úgy el is fért volna. Na de az, hogy a történetet úgy megkutyulták, hogy azt se tudtam, melyik fél épp mit akar és kivel van... Nem tartom magam zseninek, de azért annyira sík hülyének se, hogy ne értsek meg egy sztorit. Az utolsó részig fogalmam sem volt, hogy ki kivel van. Nem értettem, ki miért harcol a Kill-T-Gang (vagymi) és a Summertime Sadness Midsummer Knights-on kívül.
Olyan, mintha nem is lett volna író, csak úgy csinálták volna, ahogy esik, úgy huppan alapon.
A harcok is jók lettek volna, ha nem annyiból álltak volna, hogy 2 jobb horog után power-up és headshot.

Összességében szerintem hatalmas pocsékolás volt ez az anime, sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle.  :ejj:
7/10 (9ről indulok mindig, az a tökéletes anime, innen akkor megy 10-re, ha jobb, mint tökéletes, tehát extrát ad. Minden már nagy hibáért levonok 1 pontot.)


Ha már leírtam erről a véleményem, itt van a többi is, amit mostanában fejeztem be.  ^^

No Game No Life
Na, ez kegyetlen jó volt!  :jee:
Végig érdekes maradt a sztori, ami még annak ellenére is érthető maradt, hogy néha azért elég jó csavarokat tettek bele.
A karaktereket nagyon bírtam, jól el lettek találva. A képi világ is csillagos ötös. De a zene... na az mindent vitt! :)
10/10! :D

Outbreak Company
Na, ez az a fajta anime, amit munka közben nézek. Átlagos, de jópofa, nem szól sokról, de jól tálalja. Szerintem ennek tökéletesen megfelelt.  ;)
8/10

Nisekoi
Utálom a hárem animéket, amik nem tartanak semerre, csak a túlságosan szemérmes (balf.sz?) főhős vergődik.
Mindig bedőlök annak, hogy "na, talán ez nem ilyennek néz ki". Hát bebuktam... Na mindegy, megnéztem és sajnos lekötött. Néha ideges voltam, néha örültem, reménykedtem. Ilyesmi. Szóval szerintem elérte a célját az anime, megnézette magát velem.  ::)
Remélem, azért a vége nem harem ending lesz, hanem kitalálja Ichijou, mit is akar. (Bár, ahogy hallom, a mangában is még jó messze vagyunk ettől...)
9/10 (csak azért, mert nekem nem jön be a harem, még jó volt)

Argevollen
Hát ez elég béna volt. Ez is lehetett volna jobb, de unalmasan volt tálalva, pedig elég sok minden történt, tehát nem is az epizód számmal volt a baj. A nővéres recap részen kívül szerintem semmit nem találtak el igazán. A karakterek bénák voltak. Az animáció és a rajz borzasztó volt...
Szenvedés volt végig nézni, de nem akartam, hogy kárba vesszen a sok idő, amit ráfordítottam, így inkább megnéztem...  :mad:
7/10 (jóindulattal)

Igen, most pótolom a sok lemaradásom...  :D

frozenstein

Kyoukai no Kanata rewatch + ep00
Másodjára ez már nem volt olyan meggyőző. Az animáció még mindig tetszik, de újranézve a történet feltűnően gyenge. A DVD/BD only ep00 sem tett hozzá sokat, inkább csak jobban megkavarta az eddig is kusza sztorit. A sequel movie-t azért lehet megnézem majd.
9-->8/10

SaiyaGin

Quote from: fema on 2015-02-08, 13:51:29
Na, ez az a fajta anime, amit munka közben nézek.

Hol is dolgozol?  :angyali:

Zelda

Én is befejeztem 2 régebbi projektet.
Argevollen
Szutyok történetvezetés karaktereken spórolós grafika, nulla szellemi és karakterfejlődés... Egyedül Arge tetszett benne, csodálom, hogy végig bírtam nézni.

Chaika: Avenging battle
Ez a 9. részig még egész tűrhető volt, aztán mintha elvágták volna. Hipphopp itt egy Dragoon cavalier Toru, aztán Niva fogja magát és egy lövéssel letörli Arthur Gaz-t a föld színéről... És a végére már kicsit unalmassá vált az a sok Chaika. Ennek ellenére ez is letudva.

SaiyaGin

Quote from: Zelda on 2015-02-08, 17:04:04
Chaika: Avenging battle
Ez a 9. részig még egész tűrhető volt, aztán mintha elvágták volna. Hipphopp itt egy Dragoon cavalier Toru, aztán Niva fogja magát és egy lövéssel letörli Arthur Gaz-t a föld színéről... És a végére már kicsit unalmassá vált az a sok Chaika. Ennek ellenére ez is letudva.

:tezsvir:

Zelda

Denpa teki na kanojo
Na ez érdekes volt, ezt a műfajt szeretem, de a kétszer 45 perc helyett lehetett volna egy kis series mondjuk 6-13 résszel... Ame elég creepy jelenség volt, a sok különböző őrült csajról meg már ne is beszéljünk. De jó kis hangulatot csinált így estére.  :D
És ha már itt tartunk. Ehhez hasonlót tudtok mondani?

fema

Quote from: SaiyaGin on 2015-02-08, 16:49:40
Hol is dolgozol?  :angyali:

Web és Android fejlesztőként dolgozok és mikor itthonról, akkor könnyen nézek animét közben.  ;)

Aldnoah.Zero
Megint egy félbehagyott anime pótolva. Nem is tudom, miért hagytam abba, mivel ez akkor is annyira tetszett, hogy kb. a season animéje volt számomra...  :gyagya:
Kb körmöt rágva vártam, hogy nézzem a következő részt.  :redface:
Asszem anno talán írtam is (vagy csak akartam?) futó animék között, hogy bírom Inahot, mikor kilogikázza a nagyképű k.cs.göket. Eléggé cool főhős, szeretem az ilyet nagyon.  :Kiraly:
A zene eléggé profi, az ending nem is igen akar kimászni a fülemből... Igazából minden teljesen rendben volt, a sztorit is beleértve.
Ami nem volt rendben, az Slaine. Még nem álltam neki a 2. évadnak, de azért nagyon remélem, meghal és akkor nem lesz kívánságom az évben már anime téren.  :morci:
10/10

Shingeki no Bahamut: Genesis
Eléggé átlagos, de azért azok közil a jó kategóriába tartozó anime. Az ending nem az én lelki világomnak való, de ezt leszámítva tetszett a sztori, még ha talán kicsit vontatott is volt helyenként. Úgy éreztem, kicsit több harc elfért volna, meg pörgősebb tempó egész végig. Amit sajnálok, hogy borzasztó szar volt a CG, nagyon furcsán nem passzolt a környezetbe csomószor a 3D-s dolog. Ennél hobbi-modellező haver is jobbat csinál.  :P (kis túlzás, na..)
8/10, mivel lekötött és nagyon bírtam Amira karakterét.

chilip

Quote from: fema on 2015-02-10, 01:39:01
Aldnoah.Zero
...
Ami nem volt rendben, az Slaine. Még nem álltam neki a 2. évadnak, de azért nagyon remélem, meghal és akkor nem lesz kívánságom az évben már anime téren.  :morci:
10/10
...

hát izééé, van egy rossz hírem...
[spoiler]fő főszereplővé lép elő kb Inaho mellé, többiek meg háttérbe[/spoiler]