Hardver/Szoftver vegyes topic

Started by Fazék, 2006-10-13, 16:37:31

Previous topic - Next topic

Darkstar

Quote from: White SeeD on 2011-08-25, 14:45:04
Lehet rájött, hogy nem volt poén fotoshoppolt képeket beadni a bíróságra és lelécel mielőtt robban a botrány ::)
Ha valamiről nem tudsz/csak felületesen tudsz, akkor legalább ne terjeszd. Nem lesz abból semmilyen botrány, több okból sem, amiket most nem sorolok fel, nézz utána.
Amúgy lehet, hogy megint előjött a rákja, azért vonul vissza.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

.Attila

Igazából nem érdekel, ahogy az apple termékek sem.

White SeeD

Annyira nem érdekel hogy csakezért feltúrjam az egész netet.
http://itcafe.hu/hir/samsung_galaxy_tab_10_1_apple_tilalom_eu.html

Botrány meg tényleg nem lesz, elvégre a zöldhasú nagy úr.(még)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Moha

De van másik is:
http://index.hu/tech/2011/08/24/betiltottak_a_galaxy_mobilok_arusitasat_europaban/

Pedig terveztem, hogy veszek egy Galasy SII-t a mostani Galaxy3 helyett... de kérdés, hogy ezt a tiltást meddig tartják fent.

Amúgy meg nevetséges ez a sok hülye pereskedés, az Apple meg elbújhat a francba a fanatikusaival együtt. Én akkor sem vennék iPhone-t, ha az volna az egyetlen okostelefon. Nekem ne kössék meg a kezem, köszönöm.

Cloud

Srácok valaki, akinek van pay-pal számlája ki tudna segíteni?    Meg kellene valamit venni, de csak azért az egy dologért nem akarok pay-palt intézni...Köszi előre is.

Darkstar

Quote from: Moha on 2011-08-25, 16:24:59
Én akkor sem vennék iPhone-t, ha az volna az egyetlen okostelefon. Nekem ne kössék meg a kezem, köszönöm.
Your loss

Quote from: Cloud on 2011-08-25, 16:30:17
Srácok valaki, akinek van pay-pal számlája ki tudna segíteni?    Meg kellene valamit venni, de csak azért az egy dologért nem akarok pay-palt intézni...Köszi előre is.
Pedig később is jól jöhet.
Mekkora összegről lenne szó? Mert gőzöm nincs mennyi van a bankszámlámon, és jelenleg nem tudok belépni az ebankba, de 1-2 ezer forint még tuti van :D. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Quote from: Darkstar on 2011-08-25, 16:58:23

Quote from: Cloud on 2011-08-25, 16:30:17
Srácok valaki, akinek van pay-pal számlája ki tudna segíteni?    Meg kellene valamit venni, de csak azért az egy dologért nem akarok pay-palt intézni...Köszi előre is.
Pedig később is jól jöhet.
Mekkora összegről lenne szó? Mert gőzöm nincs mennyi van a bankszámlámon, és jelenleg nem tudok belépni az ebankba, de 1-2 ezer forint még tuti van :D. :D

6ezer ft.


http://cdkeyshere.com/

Mégis csak megvenném erről az oldalról a BF3 kódot. Egy srác írt nekem másik oldalon hogy már vett az oldalról más játékot, (neki is valami régebbi ismerőse segített pay-pal ügyben) és semmi gond nem volt kódokkal. Működtek rendesen.

Na most, van egy ismerősöm PH-n akinek van egy üres számlája otp-nél, és ha valamit venni akarunk neten, akkor elutalom neki összeget, majd az ő számlájával fizetünk...
Na most is elküldtem neki a zsét, csak én hülye nem figyeltem hogy az oldalon csak pay-pallal lehet fizetni...
Szal most dilemma van... :(

Zsiga

Paypal-re nem kell regisztrálni, kb. kettő perc alatt tudsz vele fizetni. De ha regisztrálsz az se tart tovább ötnél.

Arról az oldalról meg úgy vásárolj hogy illegális.

Cloud

#4538
Quote from: Zsiga on 2011-08-25, 17:10:37

Arról az oldalról meg úgy vásárolj hogy illegális.

2010 áprilisa óta megy az oldal. Nem gondolod hogy lelőtték volna ha illegális az lenne? Vagy miből gondolod hogy illegális. Ok, fényképezett serial-okat küldenek, csak nem tudom hogy ebben mi a gond...Tényleg no offense csak érdekel véleményed.

Ha jól látom török az egész site, náluk meg ha jól tudom sokkal olcsóbban hozzá lehet jutni játékokhoz. Lehet hogy így szerzik a játékokat dobozosan, és a kulcsokat meg kis nyereséggel eladják...

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zsiga

#4540
Quote from: Cloud on 2011-08-25, 17:14:56
2010 áprilisa óta megy az oldal. Nem gondolod hogy lelőtték volna ha illegális az lenne? Vagy miből gondolod hogy illegális. Ok, fényképezett serial-okat küldenek, csak nem tudom hogy ebben mi a gond...Tényleg no offense csak érdekel véleményed.

Ha jól látom török az egész site, náluk meg ha jól tudom sokkal olcsóbban hozzá lehet jutni játékokhoz. Lehet hogy így szerzik a játékokat dobozosan, és a kulcsokat meg kis nyereséggel eladják...
Igen, arról van szó hogy csóró piacok számára gyártott olcsó (és a kiadó engedélye nélkül máshol nem forgalmazható) játékokat/serialokat árulnak; szép haszonnal, és egy kis kockázattal. Én nem örülnék ha egy ilyen miatt bannolnák a Steam accountomat.
Ilyen oldalról vásárolni kb. olyan mint proxyval az amerikai Steamen dollárban venni jóval olcsóbban, könnyen megszívhatja vele az ember ha kiderül. Arról nem is beszélve hogy mi van ha más beregisztrálja ugyanazt a kódot? Nincs semmi kézzelfogható bizonyítékod hogy te tényleg megvetted. Még ha postán elküldenék azt a kivágott serialt akkor azt mondom OK, de így hogy kapsz róla egy képet, hát...

Jaj a kedvencem kimaradt.
Quote from: Cloud on 2011-08-25, 17:14:56
2010 áprilisa óta megy az oldal. Nem gondolod hogy lelőtték volna ha illegális az lenne?
piratebay, 2003 óta? ;)

Cloud

Na jó ez utóbbi tényleg marhaság volt leírni...


^^"

White SeeD

http://mobilarena.hu/hir/elo_kozvetites_a_samsung-apple_perrol.html

14:56 - Vége a 15 perces szünetnek, most az Apple jogásza mondja, hogy a képeket a Samsung manipulálta Photoshoppal,  :Kiraly:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Cloud

#4543
Quote from: White SeeD on 2011-08-25, 20:02:59
http://mobilarena.hu/hir/elo_kozvetites_a_samsung-apple_perrol.html

14:56 - Vége a 15 perces szünetnek, most az Apple jogásza mondja, hogy a képeket a Samsung manipulálta Photoshoppal,  :Kiraly:

:facepalm:


15:05 - Lassan annyi szó esik a Photoshopról, hogy azon csodálkozik mindenki, hogy az Adobe miért nincs jelen.

:lul: :rotfl:
Ez kész...

Fazék

valami hülye logikából kiindulva azt merészelném gondolni, hogy egy DELL gép service tag-je meghatározza a gép (vásárláskori) tartalmát.
ezen logikai következtetésből kiindulva feltételezném, hogy ha ezt a kódot beütöm dell driver oldalán, akkor csak a releváns programokat ajánlja föl letöltésre.

ehelyett kb perifériánként 3-4 tök fölösleges driver-t is fölajánl, és most nekem kell kisakkoznom, hogy pontosan hányas verziószámú wlan eszköz van a gépben, melyiket kell föltelepítenem...

az meg már csak mellékesen említem, hogy a DELL support oldalánál lassabb oldallal kevéssel találkoztam.

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2011-08-27, 16:33:58


Szervereknél valamennyire szokott működni az egyik service tages
oldal (én legalábbis két aloldalt találtam, az egyik elég random
találatokat ad, a másik viszont jó).

Nem gyors, de láttam már sokkal de sokkal lassabbat is...

Fazék

más: tudtok ajánlani vmi normális vírusírtót (felőlem lehet tört verziós is), amivel nincsen semmi gond?
elvárások:
- hatékony működés
- ne baszogassa a felhasználót mindenféle ajánlatokkal (vagyis ingyenesek jó része kizárva), csak akkor ugráljon, ha tényleg talált valamit, addig meg csöndben dolgozzon a háttérben
- a törés jó hosszan működjön, 1 évnél gyakrabban ne kelljen hozzányúlni, unokabátyám gépére megy

thx

Cobra

Microsoft Security Essentials.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2011-08-28, 10:13:45
Microsoft Security Essentials.
well. teljesen jogos észrevétel, erről a lehetőségről mindig megfeledkezem ^^"

ha ennek az eredetiségével bármi gond lesz, akkor úgyis a win7 eredetisége is sikítani fog, szóval akkor majd ígyis-úgyis segítenem kell unokabátyámnak :)

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cheesy

Quote from: Fazék on 2011-08-27, 17:16:48
más: tudtok ajánlani vmi normális vírusírtót (felőlem lehet tört verziós is), amivel nincsen semmi gond?
elvárások:
- hatékony működés
- ne baszogassa a felhasználót mindenféle ajánlatokkal (vagyis ingyenesek jó része kizárva), csak akkor ugráljon, ha tényleg talált valamit, addig meg csöndben dolgozzon a háttérben
- a törés jó hosszan működjön, 1 évnél gyakrabban ne kelljen hozzányúlni, unokabátyám gépére megy

thx
Ez engem is érdekelne. Az Avast egy hulladék. (igaz, ingyenes)

Fazék

Quote from: Cheesy on 2011-08-29, 18:35:57
Quote from: Fazék on 2011-08-27, 17:16:48
más: tudtok ajánlani vmi normális vírusírtót (felőlem lehet tört verziós is), amivel nincsen semmi gond?
elvárások:
- hatékony működés
- ne baszogassa a felhasználót mindenféle ajánlatokkal (vagyis ingyenesek jó része kizárva), csak akkor ugráljon, ha tényleg talált valamit, addig meg csöndben dolgozzon a háttérben
- a törés jó hosszan működjön, 1 évnél gyakrabban ne kelljen hozzányúlni, unokabátyám gépére megy

thx
Ez engem is érdekelne. Az Avast egy hulladék. (igaz, ingyenes)
Cobra már megadta a választ :)
Quote from: Cobra on 2011-08-28, 10:13:45
Microsoft Security Essentials.
hogy mennyire válik be, az még a jövő zenéje :)

Cobra

Mondjuk már jó ideje nem töltögetek gyanús dolgokat (crackeket is csak jelölten megbízható embertől/csoporttól), de eddig még nem kaptam be semmit. Igazából szerintem én már ellennék vírusirtó nélkül is, szóval nem tudom mennyit ér.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

.Attila

Valaki tud hw-t javasolni analóg videó konverterek közül?
Esetleg ismerős, aki tud javasolni valamit?

Találtam 60ezer Ft-os megoldást, de az egy kicsit sok. Otthoni felhasználás lenne, úh. mindennel együtt 20-30k a max.

kikuchiyo

Quote from: .Attila on 2011-09-07, 15:46:14
Valaki tud hw-t javasolni analóg videó konverterek közül?

Láttam egy ilyet működés közben:
http://www.elgato.com/elgato/na/mainmenu/products/EyeTV-Hybrid-10/product1

Öngyújtó méretű cucc, USB-re lehet dugni, a mellékelt csatlakozóval rá kell kötni a kompozit videót/SVHS-t/analóg TV-t, és már megy is a digitalizálás. Videokazettáról digitalizáltak vele, egész jó minőségben. A google 125 dollár körüli árakat mondott rá, fogalmam sincs, itthon mennyi.
Failure is the default option

.Attila

Hasonlót láttam én is, de arról sem találtam sok értékelést. Ill. annyit igen, hogy már kifutó cucc, ezért semmiféle támogatás nincs hozzá.
De látom, hogy ez kapható, raktáron is van. Szóval szerinted jó otthoni felhasználásra?

kikuchiyo

Attól függ, mit értesz otthoni felhasználáson, azaz mit akarsz vele csinálni, de amit láttam belőle, az alapján nem tűnt ipari, vagy professzionális cuccnak (a robosztusságot, funkciókat na és persze az árat értve ez alatt), viszont épp eléggé kompaktnak és tartósnak tűnt ahhoz, hogy otthonra jó legyen.
Failure is the default option

.Attila

Régi családi kazettákat kéne digitalizálni, semmi professzionális dolog.

Próféta

Quote from: .Attila on 2011-09-11, 22:39:39
Régi családi kazettákat kéne digitalizálni, semmi professzionális dolog.
Hány darabot?
Mert vannak olyan helyek, ahol megcsinálják neked anélkül, hogy hardvert kéne venned erre az egyszeri alkalomra.

.Attila

Fene tudja. Majd megkérdezem.