Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kvikveg

En azon dobbentem le, hogy mostanaban Bp levegoszennyezettsegi szintje egy horror. Ugy ertem, mar elerte azt a szintet, hogy meg is mondjak. Azt hiszem tan indexen irtak a porrol, hogy k sok van a levegoben. Eljen az egeszseg. Mondtam mar, hogy a Vaci uton van a ceg ahol dolgozom?  :wtf
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

RedPriest

Quote from: Kvikveg on 2008-02-07, 11:45:14
En azon dobbentem le, hogy mostanaban Bp levegoszennyezettsegi szintje egy horror. Ugy ertem, mar elerte azt a szintet, hogy meg is mondjak. Azt hiszem tan indexen irtak a porrol, hogy k sok van a levegoben. Eljen az egeszseg. Mondtam mar, hogy a Vaci uton van a ceg ahol dolgozom?  :wtf

Nyáron barátommal voltunk melót intézni a belvárosban, de nem bírtunk rágyújtani, mert már így is majd megfulladtunk. Még talán azt is meg merem kockáztatni, hogy a hírekben finoman fogalmaznak. Véleményem szerint katasztrófális a helyzet. És nem új keletű.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Tycho

Amikor anyám révén lejutunk Zsennyére, már ha csak egy hetet vagyunk ott, akkor se kapok levegőt mikor hazajövök pestre... Mostanában már észre is veszem, hogy mennyire poros a levegő, egyszerűen nem tudok levegőt venni, mintha homokot szórnának a torkomba :eek: :wtf

Próféta

A búsba elhúzás nem buta ötlet, de sajnos az egyetlen Bp-en kívüli település, ahol némi kötődésem van, az közlekedés szempontjából lényegesen rosszabb a fővárosnál is. :(

Amúgy csak a főváros oldaláról lehetetlen megoldani a problémát, ennek szvsz egyik alapvető oka az agglomerációból ingázók (tudtommal többszázezer ember naponta ingázik) P+R lehetőségeinek hiánya, a másik az elkerülőgyűrű hiánya. Mindkettő szükségtelenül növeli meg a gépjármű forgalmat, és egyikkel se tud egyedül mit kezdeni Bp, akkor sem, ha kicsit tehetségesebb vezetősége lenne. Bár legalább a belső szervezést egy-két fokozattal kevésbé bénán csinálhatná.

A smog/szag szerencsére időben és térben erősen korlátozott, nem fejti ki az egész városban a hatását. Vagy csak már nem érzem?  :wtf

Tycho

Quote from: Próféta on 2008-02-07, 12:45:26
Vagy csak már nem érzem?  :wtf

Már nem érzed. Menj el egy tiszta elvegőjű helyre pár napra, és már budapest közelében érezni fogod a szmogot.

Próféta

#17495
Quote from: Tycho on 2008-02-07, 12:48:24Már nem érzed. Menj el egy tiszta elvegőjű helyre pár napra, és már budapest közelében érezni fogod a szmogot.
Ez még egyszer se jött össze. Volt egyszer 3 és fél hét Svájc hegyei közt, utána hazatérve sem éreztem mindenhol szmogot. A főutakon meg amúgy is érzem sajna.

Edit: vidítónak a gyönyörű napocska.

sirtomi

Gyönyörű idő van! Végre süt a nap!

Szmog szerintem Pécsen is van a forgalmas utak környékén, de elviselhető.

Fazék

Átkozott friss ropogós kenyér!!! Nem bírom abbahagyni az evését :redface:

LittleElf

Quote from: Fazék on 2008-02-07, 13:38:24
Átkozott friss ropogós kenyér!!! Nem bírom abbahagyni az evését :redface:

Ha ilyeneket írsz ebédidőben, akkor legalább használj spoilert   :ejnye:

teraflare

Quote from: Fazék on 2008-02-07, 13:38:24
Átkozott friss ropogós kenyér!!! Nem bírom abbahagyni az evését :redface:
Pont ez hiányzott volna a csülkös bablevesemhez...  :frown: De volt almáspitém.  :haha:

Zen

#17500
Quote from: teraflare on 2008-02-07, 14:02:41
Quote from: Fazék on 2008-02-07, 13:38:24
Átkozott friss ropogós kenyér!!! Nem bírom abbahagyni az evését :redface:
Pont ez hiányzott volna a csülkös bablevesemhez...  :frown: De volt almáspitém.  :haha:

*csorog a nyála*
Edit: jeee, szaktársam szólt h torkos csütörtök van.  :lazza:
(éttermek féláron adnak kaját. Kis bónusz h az egyik étterem 6 után 550ért ad pizzát, azt ha felezik.. :hopp:)
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Kvikveg

Quote from: Zen on 2008-02-07, 14:04:06
Quote from: teraflare on 2008-02-07, 14:02:41
Quote from: Fazék on 2008-02-07, 13:38:24
Átkozott friss ropogós kenyér!!! Nem bírom abbahagyni az evését :redface:
Pont ez hiányzott volna a csülkös bablevesemhez...  :frown: De volt almáspitém.  :haha:

*csorog a nyála*
*csorog a nyala* *es emelyeg kicsit, mert beteg*
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Én nem érzem nálatok a szmogot, pedig ált. otthon vagy Szegeden vagyok. Igaz, a szaglóreceptoraim egy ideje nem túl jók. Ha már közlekedés, nálunk jobb, csak sajna sz*rul vannak összerendezve a helyijáratok és messze a legdrágább az országban.

Kuroi Tenshi

Quote from: Próféta on 2008-02-07, 12:45:26
Amúgy csak a főváros oldaláról lehetetlen megoldani a problémát, ennek szvsz egyik alapvető oka az agglomerációból ingázók (tudtommal többszázezer ember naponta ingázik) P+R lehetőségeinek hiánya, a másik az elkerülőgyűrű hiánya. Mindkettő szükségtelenül növeli meg a gépjármű forgalmat, és egyikkel se tud egyedül mit kezdeni Bp, akkor sem, ha kicsit tehetségesebb vezetősége lenne.

A smog/szag szerencsére időben és térben erősen korlátozott, nem fejti ki az egész városban a hatását. Vagy csak már nem érzem?  :wtf
Evvel nem igazán értek egyet.
Az agglomerációs részt a tömegközlekedés járatainak addig meghosszabbításával
vagy új járatok indításával nagyban lehetne javítani. Az elővárosi vonatok tervei
is csak tervek maradtak. Az M0-s elkerülő pedig kifejezetten az ő töketlenkedésük
eredménye. A 4es metrót már a 70-es évek óta tervezték, a körgyűrűt pedig a
minimum a 80-as évek óta. Érdekes módon mindkettővel épp a kampányidőszak
kezdetével kezdtek igazán foglalkozni, sőt, hogy lehessen látni, hogy ők néha
csinálnak is valamit, az egész várost ész nélkül feltúrták, megbénítva a közlekedést.
Finoman szólva kabaré, ami ebben a városban megy.

A szaghoz csak keres egy hajléktalanktól vagy mosdatlan nyugdíjasoktól hemzsegő
járatot, majd érezni fogod. A szmogot már én se igazán érzékelem (bár jó ideje
nem is voltam máshol), csak azt, hogyha egy nap sokat járkálok a városban, és
este hazaérve kifújom az orrom, a takony fekete a beleragadt portól, kosztól  :3x3:

Quote from: teraflare on 2008-02-07, 14:02:41
Quote from: Fazék on 2008-02-07, 13:38:24
Átkozott friss ropogós kenyér!!! Nem bírom abbahagyni az evését :redface:
Pont ez hiányzott volna a csülkös bablevesemhez...  :frown: De volt almáspitém.  :haha:
Én meg már harmadnap ettem borsófőzeléket, mert más nem volt itthon :/
és még almáspite se volt hozzá  :bruhuhu:

Fazék

#17504
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-07, 15:57:56Az M0-s elkerülő pedig kifejezetten az ő töketlenkedésük
eredménye.
a többi igaz, de ezzel kötekednék. nagyban hozzájárul a halasztgatáshoz az érdekelt a tervezett nyomvonal fölött/mellett/alatt elnyúló lakott területek miatti építési tiltakozások, pereskedések. mondjuk vszleg én se lennék oda túlságosan, ha megszázszorozódna a lakásom zajszintje, de gyanítom értelmesebb lenne azért pereskedni, hogy tisztességes zajmentesítő falakat húzzanak föl, semminthogy dacból föltartani a rohadt körgyűrű megépítését, ami miatt a város döglődik szép lassan...
már az is egy vicc, ahogy az M5-ösnél megoldották az M0-s átcsatlakozást... mikor először mentem arra, nem akartam hinni a szememnek :wtf:

(persze drága töketlen városvezetőink is komoly szerepet játszanak az M0-s megépülésének késlekedésében, de "kivételesen" nem egyedül vadbarmok...)

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-02-07, 16:04:30
nagyban hozzájárul a halasztgatáshoz az érdekelt a tervezett nyomvonal fölött/mellett/alatt elnyúló lakott területek miatti építési tiltakozások, pereskedések.
Ha akarták volna, meg tudták volna oldani - védőfal, kártérítés, vagy
nyomvonal-módosítás. Valahogy ezt máshol mindenhol meg tudták oldani,
csak itt áll ennyit... Nem is annyira az ott lakók pereskedtek, hanem jött-
ment civil szervezetek, akik szinte feltűnően kapóra jöttek ürügyként...

Próféta

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-07, 15:57:56
Quote from: Próféta on 2008-02-07, 12:45:26
Amúgy csak a főváros oldaláról lehetetlen megoldani a problémát, ennek szvsz egyik alapvető oka az agglomerációból ingázók (tudtommal többszázezer ember naponta ingázik) P+R lehetőségeinek hiánya
Evvel nem igazán értek egyet.
Az agglomerációs részt a tömegközlekedés járatainak addig meghosszabbításával
vagy új járatok indításával nagyban lehetne javítani. Az elővárosi vonatok tervei
is csak tervek maradtak.
De az a baj, hogy ezeket jelenleg alig használnák ki. A HÉVek is szinte kiürülnek, amint elhagyják a városhatárt (félek is, hogy ritkítások lesznek), a mellette haladó úton meg mindeközben embertelen dugó van. Szerintem a probléma ott van, hogy a BKV nem tud felmászni Budacsesznéd mindegyik dombjára, így az ott élők csak autóval tudnak mozogni. Budacsesznéd központjában persze ott lenne az elővárosi közlekedés nyúlványa, de a helyieknek az autót nincs hol lerakniuk, hogy az elővárosi közlekedésre átszálljanak. Inkább betöpörögnek autóval a fővárosba, ahol munkahelyen/nagyáruház parkolóban/ad absurdum fizető parkolóban még mindig jobban el tudják helyezni. Szóval szerintem a P+R technikai (és mentalitásbeli) feltételeinek hiánya az egyik jól tapintható oka, hogy a Budapestből ki/be menő fontosabb utakon hatalmas dugók szoktak lenni.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-07, 16:11:30akik szinte feltűnően kapóra jöttek ürügyként...
Ja, ez is benne lehet a dologban  :haha:

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-07, 16:11:30Valahogy ezt máshol mindenhol meg tudták oldani, csak itt áll ennyit...
Jaja, ez különösen idegesít, a városok körül még Romániában is használható kerülőutakat láttam, nyugaton meg pláne.

Az egyetlen, ami "megnyugtató", hogy legalább az autópályákkal hasonlóan állnak nyugatabbra is. Svájcban széttöredezett, összekötetlen apró szakaszokból áll az autópályahálózat, mert ott is kis tanyákkal pereskedik az állam.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-07, 16:11:30
Quote from: Fazék on 2008-02-07, 16:04:30
nagyban hozzájárul a halasztgatáshoz az érdekelt a tervezett nyomvonal fölött/mellett/alatt elnyúló lakott területek miatti építési tiltakozások, pereskedések.
Ha akarták volna, meg tudták volna oldani - védőfal, kártérítés, vagy
nyomvonal-módosítás. Valahogy ezt máshol mindenhol meg tudták oldani,
csak itt áll ennyit... Nem is annyira az ott lakók pereskedtek, hanem jött-
ment civil szervezetek, akik szinte feltűnően kapóra jöttek ürügyként...
ezt bocsi, de már kicsit elvakultságnak érzem :)

igenis a magyar ember ilyen, ahol tud betart. nehogymár neki legyen rossz, "épíccsék mög a Józsi telke mellett inkább, mér én szopjak" alapon.
ők azon a területen rájöttek, hogy frankón tudják zsarolni a várost, a kivitelezőket, és meg is teszik, amíg azok végre nem lesznek hajlandóak a kellő helyekre odaadni a szokásos kenőpénzek tripláját mondjuk. szimplán úgy látszik, hogy nincs elég pénzük a zsírozásra. vagy rohadt nagy pechük van és tényleg összeakadtak valami állat civil szervezetes fanatikussal, aki ellen nem segít a pénz.

én ugyanúgy tisztában vagyok vele, hogy bármilyen projekt, kivitelezés, fejlesztés, szóval akármilyen állami pénz legalább 50%-a, nem magára az ügyre megy el, hanem a "megfelelő" zsebekbe, de az M0-s esetében jóval erősebbnek érzem a "tartsunk be nekik" hozzáállást az akadályozók részéről, semmint, hogy a felelősök nem akarnák megépíttetni.

Én

Quote from: Kvikveg on 2008-02-07, 11:45:14
Mondtam mar, hogy a Vaci uton van a ceg ahol dolgozom?  :wtf
Én szinte közvetlenül az Üllői út mellett lakom, do I win?
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-07, 15:57:56
Én meg már harmadnap ettem borsófőzeléket, mert más nem volt itthon :/
és még almáspite se volt hozzá  :bruhuhu:
Én meg harmadnapra kínai kaját, mert anyámnak nincs kedve főzni... Bár ismerve a konyhaművészetét, tulajdonképpen nem is jártam rosszul.
És nincs almáspitém. :(

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-02-07, 17:25:22
ezt bocsi, de már kicsit elvakultságnak érzem :)
A telkünk a szentenderi szigeten van, és ha megépülne a körgyűrű a
híddal és a szigeti leágazással, akkor felére rövidülne a menetidő, és az
ősök akkor már meggondolnák, hogy kiköltözzenek-e és onnan járjanak
be dolgozni. Tehát képzeld, elég régóta figyeljük az események alakulását.
Amikor egy-egy bírósági per kezdett megoldódni vagy az álláspontok
(valszeg a kenőpénzek hatására) enyhülni, akkor jöttek a civil szervezetek.
A végén már olyan abszurd kifogások voltak, hogy vmi enyhén veszélyez-
tetett állat vagy növényfajta egyik populációján vezetne át. Amikor egy-egy
jó magyarosan lassú bírósági pernek vége lett volna, jött a következő
megtorpedózás, hogy véletlenül se kezdődhessen el az építkezés. Ez a szépen
sorban egymás és a lakossági panaszok után, véletlenül sem egyszerre,
következő sorozatos civil szervezeti perek egy kicsit gyanúsak.

Fazék

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-07, 17:38:46Ez a szépen
sorban egymás és a lakossági panaszok után, véletlenül sem egyszerre,
következő sorozatos civil szervezeti perek egy kicsit gyanúsak.
ok, tfh gyanúsak. kíváncsi lennék az okokra, hogy mi érdeke fűződne ehhez az építő/kivitelező oldalról. de komolyan, mert én bevallom nem igazán látok ilyen okokat. látok egy komoly felsorolást a "pozitív hatások" oldalon és a "negatívon" max azt hogy nincs meg a kivitelezésre a pénz, mert "elbulizták". de ha erről lenne szó, az már csak föltűnt volna vkinek... bár fene tudja.
amúgy pedig lehet hogy szegényes a fantáziám, de egyéb okot én tényleg nem tudok előhozni.

Baggio

ezek a hüye civilszervezetek meg zöld alakulatok meg greenpeace tényleg benne van szerintem. pl láttam hogy egy kisebb városban, ahol az átmenő kamionforgalom nem is tudom mennyi, de nagyon magas, és senki nem tud átmenni az út egyik oldaláról a másikra, a gyerekek suliba,... mert nincs egy szerencsétlen közlekedési lámpa se, végre mindenkivel megegyeztek egy elkerülőútról (ez nem 2 perc volt) és akkor jött vmi tiszta levegő vagy milyen szervezet, hogy 3 fát ki kell végni és ez akkora kárt okoz hogy ők most perelnek. nem tudom mi van a dologgal azóta, de szerintem máshol is így mehet

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2008-02-07, 17:53:43
a "negatívon" max azt hogy nincs meg a kivitelezésre a pénz, mert "elbulizták"
Pont ennyi. Ha elkezdenék építeni, kiderülne, hogy a félretett források
már másra lettek elköltve. Inkább húzzák az időt és várják az EU-s
forrásokat, meg azt, hogy az emberek elfelejtsék, hogy erre tettek
félre pénzeket. Történtek már hasonló disznóságok itt, de még ha
fel is tűntek, nem lett belőle semmi. Ezért mondom, hogy kabaré ez
az ország.

RedPriest

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-07, 18:05:31
Ezért mondom, hogy kabaré ez
az ország.

És szerintem itt a pont a mondat végén. :smile:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Én

Quote from: RedPriest on 2008-02-07, 19:04:34
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-07, 18:05:31
Ezért mondom, hogy kabaré ez
az ország.

És szerintem itt a pont a mondat végén. :smile:
Szerintem itt. <-

Kvikveg

Quote from: Én on 2008-02-07, 19:05:30
Quote from: RedPriest on 2008-02-07, 19:04:34
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-07, 18:05:31
Ezért mondom, hogy kabaré ez
az ország.

És szerintem itt a pont a mondat végén. :smile:
Szerintem itt. <-
Nemis, mert ott. <- (bocs)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én


Fazék

Quote from: Én on 2008-02-07, 19:14:16

csak a lustaságom gátol meg abban, hogy ne karikázzam be paint-ben az i betűkön a pontot, a kettőspontokat, stb :D

Én

Hohó! Azok nem a mondat végén vannak. :D
                                                      ^
                                                      |

Kvikveg

Quote from: Én on 2008-02-07, 19:17:36
Hohó! Azok nem a mondat végén vannak. :D
                                                      ^
                                                      |
Just shuddup!  :lol: :lul:
I will definitely need pills.  :muhahah:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.