Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

motifator

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-02-20, 01:38:25
[...]Volt ott mindenféle, de az a legkevésbé sem számított, hogy
milyen formanyomtatvány szerint készült a CV.[...]
Szerintem azért egy HR-es, aki hetente vagy 100 CV-vel találkozik, rögtön észreveszi, hogy már megint a google-be "CV template" keresésre az első találat szerint csináltad az önéletrajzodat. Persze tényleg a legtöbb helyen az számít, hogy mit tudsz, de legfőképpen az, hogy az interjún hogy tudod eladni magad(találkoztam már olyannal, hogy elég nagy szakembert azért nem vettek fel, mert azt mondták, hogy "Nem kell nekünk ilyen csendes gyerek"). De szerintem azért nem árt, ha nem te vagy az 1000-edik ember, aki ugyanazt a word template-et töltötte ki. Ilyen szempontból jobb a szabvány, mert az rádkényszeríti a formátumot és emellett tömör, átlátható(a jó CV olyan, hogy 20 mp alatt át lehet futni úgy, hogy mindent megtudsz a jelentkezőről)
De az is elég jó leírásnak tűnik, amit Kvikveg talált.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

RedPriest

Quote from: Próféta on 2008-02-20, 01:08:01
Quote from: RedPriest on 2008-02-20, 01:03:17
Akkor nem kérdeztem semmit...
Miért ne kérdeztél volna? Nézd már el nekem a pedantériámat  :ejnye:

Éjjel már egy kicsit minden bajom volt, nem tudtam értelmesebben lereagálni. :smile:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Baggio

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-02-20, 07:51:46
mehetek vérvételre, jeee. miért nem mérnökként képzik azokat a rohadt orvosokat? ezek az idióták addig baszkurálták a vérmintámat, amíg beszáradt -.-"
talán mert ez nem matematika. itt 2+2 nem mindig négy, és ez igaz bármilyen biológai rendszerre. egyébként 1000+1 oka lehet hogy ujra vért kell adnod a vizsgálathoz, nem csak az hogy az a "rohadt idióta" orvos elront valamit...

Zsiga

Quote from: Baggio on 2008-02-20, 13:13:17
talán mert ez nem matematika. itt 2+2 nem mindig négy, és ez igaz bármilyen biológai rendszerre. egyébként 1000+1 oka lehet hogy ujra vért kell adnod a vizsgálathoz, nem csak az hogy az a "rohadt idióta" orvos elront valamit...
Pláne hogy az orvosoknak köze nincs egy vérvizsgálathoz, labor-asszisztensek csinálják. Szép is lenne ha valaki 10 év emelt szintű szopás után betanított munkás szintű laborvizsgálatokkal töltené az idejét. :)
Egyébként a biológiában elvileg ugyanúgy 2*2=4 mint a matematikában, csak ugye a matematika egy elméleti tudományág, a biológia meg gyakorlati... :)

Nakedape

Quote from: Zsiga on 2008-02-20, 13:25:50
Quote from: Baggio on 2008-02-20, 13:13:17
talán mert ez nem matematika. itt 2+2 nem mindig négy, és ez igaz bármilyen biológai rendszerre. egyébként 1000+1 oka lehet hogy ujra vért kell adnod a vizsgálathoz, nem csak az hogy az a "rohadt idióta" orvos elront valamit...
Pláne hogy az orvosoknak köze nincs egy vérvizsgálathoz, labor-asszisztensek csinálják. Szép is lenne ha valaki 10 év emelt szintű szopás után betanított munkás szintű laborvizsgálatokkal töltené az idejét. :)
Egyébként a biológiában elvileg ugyanúgy 2*2=4 mint a matematikában, csak ugye a matematika egy elméleti tudományág, a biológia meg gyakorlati... :)
azé biológiába is van elméleti..:D remélem legalábbis, mert különben pl a szakdogám is szemét :D :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én

Quote from: Zsiga on 2008-02-20, 13:25:50
emelt szintű szopás
Ez tetszik
Nekem ma vágják a lábujjmat megint \o/

hargharg

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-02-20, 07:51:46
Quote from: minuszmiki on 2008-02-20, 03:09:41
Teljesen agyamra ment a betegség, vagy a többi betűhöz képest tényleg aránytalanul kicsi a kérdőjel?
agyadra ment, nyilván.
...

ne higgy neki, a nagybetus hosszu "u" utan kovetkezo kisbetus "r" tett be neked, optikai csalodasnak hivjak az i*et. : D
ez valami hasonlo, mint az a "me*ik vonal a hosszabb?" trukk.
rofl

Baggio

Quote from: Zsiga on 2008-02-20, 13:25:50
Pláne hogy az orvosoknak köze nincs egy vérvizsgálathoz, labor-asszisztensek csinálják. Szép is lenne ha valaki 10 év emelt szintű szopás után betanított munkás szintű laborvizsgálatokkal töltené az idejét. :)
pedig hát általában pont ez a helyzet. a kezdő orvos nem sok mindent csinálhat, nehogy a beteg az ő zsebébe tegye a kesst. szomorú de sajnos általában így van, tisztelet a kivételnek. mindez ennek az elmebeteg rendszernek meg ellehetetlenítésnek a következménye. és mondjuk külföldön se jobb általában. ott nagy pénz van, de még annyit se lehet csinálni mint itt...
áhh el van b*szva az egész

minuszmiki

Quote from: hargharg on 2008-02-20, 14:43:02
Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-02-20, 07:51:46
Quote from: minuszmiki on 2008-02-20, 03:09:41
Teljesen agyamra ment a betegség, vagy a többi betűhöz képest tényleg aránytalanul kicsi a kérdőjel?
agyadra ment, nyilván.
...
ne higgy neki, a nagybetus hosszu "u" utan kovetkezo kisbetus "r" tett be neked, optikai csalodasnak hivjak az i*et. : D
ez valami hasonlo, mint az a "me*ik vonal a hosszabb?" trukk.
Huhh... Egy pillanatra már megijedtem.

Én


White SeeD

Shit, meg kéne már tanulni angolul rendesen. Ez a mindent fordítok de egy mondatot nem tudok jól megfogalmazni nem mehet tovább :ejj:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Baggio on 2008-02-20, 13:13:17egyébként 1000+1 oka lehet hogy ujra vért kell adnod a vizsgálathoz, nem csak az hogy az a "rohadt idióta" orvos elront valamit...
ők hívtak fel azzal, hogy beszáradt a vér. buszozhattam 2x1.5 órát, hogy 5 perc alatt gyorsan megszúrjanak mégegyszer. megbaszhat mind.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Baggio

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-02-20, 19:58:45
megbaszhat mind.
... okos
majd mond ezt akkor is ha valami komoly bajod van...
ilyen bármikor előfordul bárhol. amikor harmadjára kell visszamenni vmi bankba/hivatalba/irodába/... mert kell még 1 papir/igazolás/.....

Lt. Simoan Blarke

Quote from: Baggio on 2008-02-20, 20:22:09majd mond ezt akkor is ha valami komoly bajod van...
úgylegyen. haljak meg minél lassabban és fájdalmasabban légyszi, ha már itt tartunk. pölö... tökrák?
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Én

Most vagy lame troll is lame, vagy ha komolyan gondolod, akkor ez aztán remek indok :_piszka:

Lythis

Quote from: Én on 2008-02-20, 22:31:21
Most vagy lame troll is lame, vagy ha komolyan gondolod, akkor ez aztán remek indok :_piszka:
valahol a kettő között, de majd jobban lesz pár nap múlva (ha nem esik vissza addig)

Tycho

#17866
Quote from: Xzone on 2008-02-20, 01:26:43
Este 2-3 órát sétáltam a városban, rájöttem milyen szar az élet, és közben elszívtam jópár cigit is, ami azért meglepő, mert életemben nem vettem még egy dobozzal sem ezelőtt, és az elszívott szálak száma is 5 alatt volt eddig szerintem...

Én is így kezdtem a dohányzást... előtte egy két ismerkedő szál, majd szar kedvemben vettem egy dobozt és elszívtam a felét az Andrássy úton sétálva, egyedül... A cigi elfogy, a következő doboz beköltözik a zsebedbe utána, a kedv meg elszáll, mint a füst. Majd lesz más okod is...<baráti vállveregetés.jpg>

Én

Nekem anyám felajánlotta hogy ha én leszokok ő is leszokik, ezt már egyszer eljátszottuk akkor én 2 és fél hétig bírtam, de többször rajtakaptam, ráadásul az összes tököm kivolt ezért: "Igen b+! Akkor én is b+!"
Most 2 napnál tartok, most műtögetik hébehóba a lábam, fáj is, suli is fasza, szóval a kedvem jelenleg :uzi:

White SeeD

Szóval azért dohányoztok hogy ne legyetek totális emok? :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

sirtomi

Faterom szinte megállás nélkül dohányzik, de mióta nem lehet dohányozni munkahelyén, csak az épületen kívül, kb feleannyit és nincs is vele gondja :) Nem tudom akkor miért nem szokik le teljesen.

Quote from: White SeeD on 2008-02-20, 23:10:29
Szóval azért dohányoztok hogy ne legyetek totális emok? :smile:
Ezért én néha berúgok inkább :D

Én

WS: nem mindenki azért cigizik, mert kell és szüksége van rá... megfelelő körülmények közt/alkamakkor megvan a maga élvezete
sirtomi: nem mindenki akar leszokni :)

White SeeD

Nem hát, a nagy részének egyáltalán nincsen rá szüksége csak dohányzik mert: nagynak akar ltászani (főleg fiataloknál), egy társosághoz akar csatlakozni, unják magukat (bár elég drága unaloműző a többi mellékhatásról nem is beszélve).
Szerintem igen elenyésző azoknak a száma akik tényleg belepusztulnának ha nem dohányozhatnának.
Én ugyan még nem próbáltam, de így is kapok bőven füstöt a kollegáktól + apám is erős dohányos.
El nem tudom képzelni mi abban a jó ha az ember a füsttől fulladozik. :rolleyes:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Én

Quote from: White SeeD on 2008-02-20, 23:20:14
El nem tudom képzelni mi abban a jó ha az ember a füsttől fulladozik. :rolleyes:
Abban semmi (if that's the case, you're doing it wrong... wait
Quote from: White SeeD on 2008-02-20, 23:20:14
Én ugyan még nem próbáltam
no you don't)

Manitu

Quote from: sirtomi on 2008-02-20, 23:11:19
Faterom szinte megállás nélkül dohányzik, de mióta nem lehet dohányozni munkahelyén, csak az épületen kívül, kb feleannyit és nincs is vele gondja :)
Az ember ettől nem a cigiről szokik le, hanem a munkáról :D

Én például azért dohányzok, mert szeretek bagózni. Pont.


Tycho

Quote from: Manitu on 2008-02-20, 23:27:27
Quote from: sirtomi on 2008-02-20, 23:11:19
Faterom szinte megállás nélkül dohányzik, de mióta nem lehet dohányozni munkahelyén, csak az épületen kívül, kb feleannyit és nincs is vele gondja :)
Az ember ettől nem a cigiről szokik le, hanem a munkáról :D

Én például azért dohányzok, mert szeretek bagózni. Pont.

:tezsvir:


minuszmiki

#17875
Quote from: White SeeD on 2008-02-20, 23:10:29
Szóval azért dohányoztok hogy ne legyetek totális emok? :smile:
Én nem. Azért kezdtem 13 évesen, mert menő volt, rászoktam, aztán időközben rájöttem, hogy nem az, viszont nagyon jó dolog. Soha nem akartam és nem is fogok leszokni.  :)

edit: unrelated: de bosszantó, amikor egész nap az esti meccsre (Arsenal - Milan) gyúrok, erre olyan szarul játszik a két csapat, hogy rossz nézni. Mindjárt írok is levelet az UEFA-nak, hogy azonnal zárja ki ezt a két balfasz antifocista gárdát egy évtizedre az európai kupákból.   :grrr:

kikuchiyo

QuoteDohányzás

This is the cancer that will kill you.

BTW nincs kedvem semmihez. A változatosság kedvért kipróbálom, hogy milyen éjfél előtt lefeküdni.
Failure is the default option

Tycho

WS: akkor én is válaszolok, bár nem szeretem etetni a trollokat: azért gyújtottam rá, mert kívántam, gyerekkorom óta szalmaszálakat gyújtottam meg és szívtam a füstjüket - de az íze szar volt, csak viccesek voltak a füstkarikák.

És máig élvezem a cigarettázást. Sokáig titokban tartottam az ismerőseim nagyrésze előtt, pontosabban csak Ramiz tudta sokáig, mert el akartam kerülni ezt a tipikus szöveget amit leadtál. Ez kb ugyanaz mint a "got no life" vagy az "azér vagyok külömb tenállad, mer:" kezdetű szövegek.

.Attila

Csak a gyerekeitekben ne látszódjon a dohányzás eredménye.

Fazék

Quote from: Tycho on 2008-02-20, 23:47:44
WS: akkor én is válaszolok, bár nem szeretem etetni a trollokat: azért gyújtottam rá, mert kívántam, gyerekkorom óta szalmaszálakat gyújtottam meg és szívtam a füstjüket - de az íze szar volt, csak viccesek voltak a füstkarikák.

És máig élvezem a cigarettázást. Sokáig titokban tartottam az ismerőseim nagyrésze előtt, pontosabban csak Ramiz tudta sokáig, mert el akartam kerülni ezt a tipikus szöveget amit leadtál. Ez kb ugyanaz mint a "got no life" vagy az "azér vagyok külömb tenállad, mer:" kezdetű szövegek.
rühellem a dohányzást, már azt is útálom, ha valaki olyannal kerülök zárt légtérbe, aki csak kiment elszívni egy cigit, gyűlölöm a szagát, ami minden ruhába azonnal beissza magát, de mindezek ellenére ki kell állnom Tycho és többiek mellett, miszerint nem csak azon "agyonszajkózott" okok miatt cigizhet egy személy, hanem ténylegesen (sajnos) ott van a dohányzás élvezete is.