Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

noriko

ha a rovar nagy és hirtelen tesz meg nagyobb távot, akár repül, akár szökken, DO NOT WANT. még ha tudom, hogy amúgy nem is bánt.

én pár hete egy szúnyogot lélegeztem be. nem volt valami kellemes. utána ittam rá egy rakás vizet, de még sokáig érezni véltem a légcsövemben. ugh. de túléltem azért :D
"I wish I could, but I don't want to."

Én

Quote from: noriko on 2008-07-30, 01:02:11
ha a rovar nagy és hirtelen tesz meg nagyobb távot, akár repül, akár szökken, DO NOT WANT. még ha tudom, hogy amúgy nem is bánt.

én pár hete egy szúnyogot lélegeztem be. nem volt valami kellemes. utána ittam rá egy rakás vizet, de még sokáig érezni véltem a légcsövemben. ugh. de túléltem azért :D
:zomg: :zomg: :zomg:
Quote from: hargharg on 2008-07-30, 01:00:47
[spoiler=a megoldas][/spoiler]

es nem, nem felgyujtani kell vele szerencsetlen izeltlabuakat.
a markanev heyere tetszoleges masik beillesztheto, a lenyeg a meret. ^_^
Én CD-tokot vagy pillangókést alkalmazok. :P

Makos

Quote from: noriko on 2008-07-30, 01:02:11
én pár hete egy szúnyogot lélegeztem be. nem volt valami kellemes. utána ittam rá egy rakás vizet, de még sokáig érezni véltem a légcsövemben. ugh. de túléltem azért :D

Wááá :he:
Szúnyogot egyszer nyeltem le...annál rosszabb nincs is :ejj:

Quote from: Én on 2008-07-30, 01:03:22
Én CD-tokot vagy pillangókést alkalmazok. :P

Én a hangyákat csészealjjal szoktam összenyomni a konyhában :__devil:


Rounin

Quote from: Makos on 2008-07-30, 01:04:14
Szúnyogot egyszer nyeltem le...annál rosszabb nincs is :ejj:

Szúnyognyelés közel sem zavart annyira, mint amikor (nemrégiben történt) szépen bemászott egy cserebogár a pólómba és csak egy pár perc múlva tűnt fel, hogy nem a szék támlája birizgálja a hátbőröm...

Az óriási lombszöcskék meg nagyon aranyosak. ^^
Kettő is meglátogatott már itt BP-n (vicces, vidéken egyszer nem láttam... pedig eltelt ott 2+ évtized) és csak határozott tiltakozás után távoztak.
^^
A következőhöz én is hozzávágok egy bakancsot (ahogy azt tette egy haver, bár ő utána reggelig nem mert megnézni). ^^

Kvikveg

Quote from: Rounin on 2008-07-30, 01:09:39
...
bemászott egy cserebogár a pólómba és csak egy pár perc múlva tűnt fel, hogy nem a szék támlája birizgálja a hátbőröm...
...
:zomg: :zomg: :zomg:
Nalunk nemreg volt egy 10 centisnel nagyobb szarnyfesztavolsagu szitakoto. Bent a lakasban.  :eek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xzone

Quote from: noriko on 2008-07-30, 00:45:51
előbb benyitottam a szobámba, és a falon megpillantottam egy óriási zöld szöcske szerű valamit!  :zomg:
volt vagy 8 centi!  :zomg:
i hate insects!
ugyanazzal a mozdulattal csuktam is be az ajtót, és tudom, hogy égő, de holnapig be nem megyek oda, és inkább húgomnál alszom (még jó, hogy pont nincs itthon).
Napfénynél újult erővel talán majd szembe merek szállni vele...  ^^"  :D  :redface:

Sáskának hívják... geez. Gyerekkoromban egyszer apám behozott egyet a kertből két ujja közé fogva. Az öcsémmel érdeklődve néztük... anyámnak kevésbé tetszett :)

Rounin

Quote from: Xzone on 2008-07-30, 01:16:35
Sáskának hívják... geez. Gyerekkoromban egyszer apám behozott egyet a kertből két ujja közé fogva. Az öcsémmel érdeklődve néztük... anyámnak kevésbé tetszett :)

Ever heard of Tettigonia viridissima?
http://hu.wikipedia.org/wiki/Z%C3%B6ld_lombsz%C3%B6cske

Cobra

Egyszer Balatonon hozzánk is bejött úgy egy szöcske, hogy bebújt egy ágy mögé és ott elkezdett ciripelni... A vége az lett, hogy elhúztuk az ágyat.
Egyébkétn nem értem miért fél valaki a sima rovaroktól. Darázstól meg bögölytől még ok, meg a nyálkás kukacokat, százlábúakat még megértem, de egy szöcske, cserebogár csak idegesítő tud lenni, de nem fog bántani.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Én

Quote from: Rounin on 2008-07-30, 01:18:57
Quote from: Xzone on 2008-07-30, 01:16:35
Sáskának hívják... geez. Gyerekkoromban egyszer apám behozott egyet a kertből két ujja közé fogva. Az öcsémmel érdeklődve néztük... anyámnak kevésbé tetszett :)

Ever heard of Tettigonia viridissima?
http://hu.wikipedia.org/wiki/Z%C3%B6ld_lombsz%C3%B6cske
Jé, egy ilyen egyszer nálunk is járt. Sajnos a falon pillantottam meg, azért sajnos, mert így a falra csaptam rá ököllel, ami fájt (tenyérrel nem szeretem leütni az ilyeneket).
Cobra: jah, de a legtöbb ilyen fóbia ellen a józan ész keveset ér. :)

Rounin

Quote from: Cobra on 2008-07-30, 01:21:00
Egyébkétn nem értem miért fél valaki a sima rovaroktól. Darázstól meg bögölytől még ok, meg a nyálkás kukacokat, százlábúakat még megértem, de egy szöcske, cserebogár csak idegesítő tud lenni, de nem fog bántani.

Én viszolygok, nem félek. Egyedül a dongótól félek, bár nagyon jól tudom, hogy nem fog megtámadni, bármi. Egyszerűen a frász kerülget, amikor 4-5 ott kering körülöttem (értsd 3-4 méteres sugarú félgömbön belül).

De még csak nem is minden rovartól/bogártól viszolygok, eléggé változó, azt se tudom, pontosan mi alapján. :smile:

Gregory

Ízeltlábúak  :zomg:

Kórházi raktárban dolgozok mostanság, elég gyakori a csótány is, az első hét óta már sokat javult a tűrőképességem, de azt még most se szeretem, mikor a polcok alól sikerül kiseperni néhány lábat, és tudod hogy a következő körben jönni fog a teste is.

Kvikveg

Reszemrol barmi bizonyos merettartomanyon kivul ami repul, vagy lehet, hogy repulni fog a sikitofraszt hozza ram.  :zomg:
A gilisztaval semmi bajom, a meztelencsiga kicsit undorito, de nem erdekel, a szazlabu zavar, az ezerlabu meg tok jo poen ahogy teker a labaival.
Szocske OK, ha nem nagy, azokkal teljesen jo kapcsolatot apolok. Ha nem eppen a funyiro elol menekulnek. Olyankor elegge egyoldalu a kapcsolat.  :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zen

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-28, 21:01:43
Quote from: Zen on 2008-07-28, 15:45:08
Nálunk a pusztultnak hitt rigó kiugrott a kezemből és bemászott a hűtő alá. o.O

Elnézve az avád...

És mit keresett egy pusztultnak hitt rigó a kezedben a hűtő közelében?  :3x3:
A sült galamb ízletesebb, mint a mirelit rigó... :haha:
Kicsit megkésve, de mind1..:
Macska kinyírta a madarat, és behozta házba büszkélkedni vele. Fogtam h kivigyem, és a ház ajtaja a konyha meleltt van..2 méterre a hűtőtől. Így minden világos már?:D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Dreamcleaver

#24673
A sáskáktól meg attól a nagy rovartól, ami olyan mint egy szúnyog, de nem az (fürkész darázs talán) kiver a víz, és kifutok a szobából. De a többi rovar nem zavar (mérettől függetlenül), sőt, szeretem fogdosni őket. A pókokat nem, de azokkal békén hagyjuk egymást.

Bár a hüllőkért/kétéltűkért jobban rajongok.

Edit: Ja mondjuk, ha bejön egy rohadt nagy darázs, azt rövid úton kitessékelem, mert ugye csíp. De nem viszolygok tőle.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

noriko

#24674
én is csak viszolygok, ha már pontosítunk :)

és főleg a Kviki által meghatározott kategóriától, bár a repülni nem tudó, de igen fürge kategória sincs kizárva. pl. felém szaladó óriáspók... egyszer volt ilyenhez szerencsém, és Tom és Jerry stílusban felugrottam egy székre, kezemből meg repült az UNO kártya szanaszét  ^^"

viszont ez a sokkoló találkozás azzal járt, hogy utána vagy fél évig egyáltalán nem zavartak az itthoni nagyobb pókok, mert a fentihez képest kicsinek láttam őket  :haha: Persze azóta ez a hatás már elhalványult.
"I wish I could, but I don't want to."

Próféta

Csak én vagyok ilyen fura, hogy általában szeretem békésen kitessékelni az ízeltlábúakat? Persze a zümmögőket elhessegetem (kivéve darázs, méh, azokat hagyni kell maguktól távozni, különben megijed és fájni fog), a szúnyogot esetleg le is csapom, a kullancsot meg persze ezerrel gyilkolom. Egzotikus, veszélyes rovaroktól (mérgespók, óriás százlábú, stb.) nyilván félek, de velük nem nagyon találkozom. Sima pókot meg békén kell hagyni, haszonállat.
Monster sightings: minket egyszer egy hatalmas szarvasbogár látogatott meg, nagyon szép volt!

Rounin

Quote from: Próféta on 2008-07-30, 01:39:42
Monster sightings: minket egyszer egy hatalmas szarvasbogár látogatott meg, nagyon szép volt!

Azokat szeretem. Mondjuk fogdosni nem.
Póló alatt tudni sem.

Monster sighting: alkarnyi kecskebéka. Az vicces volt.  :angyali:

Kvikveg

Quote from: Rounin on 2008-07-30, 01:41:27
Quote from: Próféta on 2008-07-30, 01:39:42
Monster sightings: minket egyszer egy hatalmas szarvasbogár látogatott meg, nagyon szép volt!

Azokat szeretem. Mondjuk fogdosni nem.
Póló alatt tudni sem.

Monster sighting: alkarnyi kecskebéka. Az vicces volt.  :angyali:
Errol nekem mindig az a faraszto vicc jut az eszembe.
Mi az, ketyeg?
Ketykebeka.
Mi az, motyog?
Motyogatorongy.
(Bocs. Joejt.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Quote from: Próféta on 2008-07-30, 01:39:42
kivéve darázs, méh, azokat hagyni kell maguktól távozni, különben megijed és fájni fog
Én ezeket is üldözöm, kapkodok utánna, elhessegetem, párszor visszapróbálkoznak ja, de általában elhúzzák a csíkot. Egyszerűen nem bírom megvárni, míg maguktól távoznak, de szerencsére még egyszer se volt nagy pofájuk mikor elhajtottam őket.

Tycho

Engem lever a víz elég sok ízeltlábútól, ilyen enyhább fóbia szinten, csak legyen elég nagy a dög... az zavar hogy azzal a túl sok nagy lábával kavar... Apám álmomban megcsiklanozott sokszor, nővéremet meg megütötte, mert zavarta hogy álmában a fenekét fogja - ilyen lesz az ember fia, ha gyerekként verik, egy seggfej... Igen, pontosan tudom miért fut a hideg a hátamon a rovaroktól, de sokszor egyszerűen nem elég még...

Rounin

Kviki: de aztán tényleg aludj ám most már! :3x3: :haha:

Darázs és méh általában rájön, hogy hülyeséget csinált, ha kap egy feszített tenyeres sallert. :haha:

Tycho: amíg a sajátját fogdossa álmában, az miért baj.. o.o

Tycho

Quote from: Rounin on 2008-07-30, 01:58:49
Tycho: amíg a sajátját fogdossa álmában, az miért baj.. o.o
Mert fater seggfej, nem való gyerek közelébe... a fene se tudja... Általában az embert nem szadizzuk álmában mert az mindig valami súlyosabbhoz vezet... De ez a hülye nem fogja fel... Nővérem csak drogos lett pár évre és elmenekült otthonról előle és anya depressziós rohamai elől, én meg egy enyhe bogáriszonyt szedtem össze... Olcsón megúsztuk ^^"

Xzone

Quote from: Tycho on 2008-07-30, 02:01:12
Quote from: Rounin on 2008-07-30, 01:58:49
Tycho: amíg a sajátját fogdossa álmában, az miért baj.. o.o
Mert fater seggfej, nem való gyerek közelébe... a fene se tudja... Általában az embert nem szadizzuk álmában mert az mindig valami súlyosabbhoz vezet... De ez a hülye nem fogja fel... Nővérem csak drogos lett pár évre és elmenekült otthonról előle és anya depressziós rohamai elől, én meg egy enyhe bogáriszonyt szedtem össze... Olcsón megúsztuk ^^"


Én

Quote from: Tycho on 2008-07-30, 02:01:12
Quote from: Rounin on 2008-07-30, 01:58:49
Tycho: amíg a sajátját fogdossa álmában, az miért baj.. o.o
Mert fater seggfej, nem való gyerek közelébe... a fene se tudja... Általában az embert nem szadizzuk álmában mert az mindig valami súlyosabbhoz vezet... De ez a hülye nem fogja fel... Nővérem csak drogos lett pár évre és elmenekült otthonról előle és anya depressziós rohamai elől, én meg egy enyhe bogáriszonyt szedtem össze... Olcsón megúsztuk ^^"
:eek:

Amúgy most nálunk is látogatását teszi épp egy szitakötő, pedig errefele még nem is nagyon láttam. De ez szép, meg úgyis csak a fürdőszobában van, nem ütöm le. ^^

Kuroi Tenshi

Quote from: Zen on 2008-07-30, 01:33:43
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-28, 21:01:43
Elnézve az avád...
Kicsit megkésve, de mind1..:
Úgy látom, illik ez az ava :haha:

Mi ez a rovar-fóbia itt?  :3x3:
A csípőseket én se szeretem, vagy megvárom míg elmegy, vagy lecsapom.

Quote from: noriko on 2008-07-30, 01:39:16
Persze azóta ez a hatás már elhalványult.
Segítsünk? :a nem-létező ördögi vigyori:


Rounin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-30, 03:50:26
Mi ez a rovar-fóbia itt?  :3x3:

Ösztön, feltételes reflex, feltétlen reflex, feltétlenül agyoncsapni reflex? :angyali:

Az egyensúly azért megvan:

Mwehehehehehe, és még azt hiszik egyesek, az emberiség megváltható. :__devil:


Xzone

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-07-30, 03:50:26
:a nem-létező ördögi vigyori:

Ebbe sosem fogsz beletörődni :lol:

Darkstar

Megint túl gyorsan világosodik...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Rounin

Csitt, ez most szép! (tényleg.)

Ennek örömére én most leeresztem a redőnyt és szunyálok egy pettyet.