Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Épp pár perce hallottam egy aaaannyira cuki szöveget, ami kapcsolódik a témához: "a fiúk kijöttek a böriből".

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

Véletlenül beleolvastam a WOW-topikba...  :zomg:

Magyarul van (?) és mégse értek egy szót se a dialógusból.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2010-02-08, 21:20:49
Magyarul van (?) és mégse értek egy szót se a dialógusból.
pont ugyanezzel a problémával szembesülök, akárhányszor benézek oda :D

Cloud

Azért egy két dolgot meg lehet érteni.   pl: vámpírcica. :D 

LiaLia

Quote from: Flaser on 2010-02-07, 19:16:32
Azért 30 évet lehúzni nem egy sétagallop. Én ezt tartom normálisnak. Ha fiatalon került be, akkor 45-50 évesen szabadul, ha idősebben akkor már öreg ember mire kiengedik (60+). Gondolj bele mennyit változott a világ akár az elmúlt 10 évben.

Hacsak nem valami ultra-maffia tagja (nálunk meg nincs olyan), akkor mire kijön az ég-világon senkije nem lesz.

Egyébként én is halálbüntetés párti vagyok, de szerintem csínján kell vele bánni. Nem lehet pusztán "gazdasági okokból" a bitóra küldeni valakit. Sajnos nem igaz, hogy nagy visszatartó ereje lenne. (Az erőszakos bűncselekmények elkövetői (98%-uk) nem racionális megfontolás miatt követi el a bűncselekményt).

Olyan esetekben tartom javasoltnak, amikor az elítélt visszaélt a rendszer bizalmával (azaz kihasználta, hogy nem ítélték halálra és "megjátszotta" a rendszert) és halálos veszélyt jelent a társadalomra (azaz visszaeső tolvaj, rabló, kocsmai verekedő NEM büntethető így csak az elvetemült gyilkos és nemi erőszakoló).

Még ilyenkor is óvatos lennék a kiszabásával, mert nem lehet visszacsinálni. A tévesen elítélt fogvatartott szabadon bocsátható és kártérítést kaphat a halottnak semmilyen elégtételt nem tudsz szolgáltatni, ha ártatlanul (vagy indokolatlanul pl. kiderül, hogy nem szándékos hanem, gondatlanságból elkövetett emberölés miatt) végezték ki.
Nem vagyok nagy radikális bizonyos esetekben, viszont épp a hétvégén került a kezembe a Jobbik programja. Náluk olvastam, hogy szeretnék ha a börtönlakók dolgoznának, és a börtönök önmagukat tartanák fenn.
Ez teljesen logikus, és ezt támogatnám is.

Emellett tényleg abszurd, hogy valaki 25 év után szabadul, onnantól úgymond normál szociális életre nem nagyon lesz alkalmas. Eleve a börtönélethez alkalmazkodott, kint már egész más világ van ahhoz képest, amiben évtizedekig élt.




Február 7-től elkezdődött a kínai holdújév  :appl: a Tigris éve következik. Még majd utánaolvasok, mi jellemző arra  :smile:

Selmo

A farkán ugrálva közlekedik. :3x3:

A tökéletesség unalmas.

Xzone


LiaLia

Quote from: Selmo on 2010-02-09, 00:08:52
A farkán ugrálva közlekedik. :3x3:
jajjj, neeeee  :lul:

motifator

Quote from: Selmo on 2010-02-09, 00:08:52
A farkán ugrálva közlekedik. :3x3:
My braaaaiiiiiin! It's meeeeeltiiiiiing!   :aaa: :muhahah:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

LiaLia

 :smile:
[spoiler][/spoiler]

Xzone

#41351
Quote from: kikuchiyo on 2010-02-08, 21:20:49
Véletlenül beleolvastam a WOW-topikba...  :zomg:

Magyarul van (?) és mégse értek egy szót se a dialógusból.

A szöveget nem is kell értened, a WoW már elég régóta a számokról szól. Még azt is látni, hogy Lady Deathwhisper mennyire lagos volt :)

Rounin

Quote from: Xzone on 2010-02-10, 08:10:08
A szöveget nem is kell értened, a WoW már elég régóta a számokról szól. Még azt is látni, hogy Lady Deathwhisper mennyire lagos volt :)

:zomg:

Nekem amúgy továbbra is ez a kedvencem WoW-ból. :angyali:

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Cloud

Quote from: Rounin on 2010-02-10, 08:39:56
Quote from: Xzone on 2010-02-10, 08:10:08
A szöveget nem is kell értened, a WoW már elég régóta a számokról szól. Még azt is látni, hogy Lady Deathwhisper mennyire lagos volt :)

:zomg:

Nekem amúgy továbbra is ez a kedvencem WoW-ból. :angyali:

:zomg:

És van olyan aki ebben ki tud igazodni? WTF?

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.


Makos

Ez ugye fake?
ugye?
ugye?
ugye?
...
:he: :gyagya:

NLZ

[reserved]

Makos

Ez már annyira szánalmas hogy nagyon...hihetetlen... :comp: :comp: :falba: :falba: :falba:

Zsiga

Quote from: Bicskei on 2010-02-10, 22:04:56
Quote from: Kvikveg on 2010-02-10, 21:57:13
Quote from: Darkstar on 2010-02-10, 21:13:06
http://index.hu/belfold/2010/02/10/zsidok_deportalasa_miatt_perlik_a_mav-ot/

/facepalm
Na elmennek a francba.

én nem mertem berakni ide....
Amíg politika nem kerül szóba addig mehet, óvatos zsidózásért nem fogunk fejeket leharapni. Azért túl nagy flame ne legyen belőle ha kérhetem. :)

Xzone


NLZ

Jah, a sok csúnya náczulók.
[reserved]

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Bicskei

Quote from: Nakedape on 2010-02-10, 23:21:56
http://vimeo.com/9279201

ez mér is olyan nagy szám??
avagy csak sztem majmolás még mindig..
Ultras liberi

Fazék

Quote from: Nakedape on 2010-02-10, 23:21:56
http://vimeo.com/9279201
lehet hogy jól néz ki pár közülük, de ez a mutatvány így egyelőre nulla.

témaelterelés próbálkozásnak azért nem volt rossz

Flaser

Quote from: Darkstar on 2010-02-10, 21:13:06
http://index.hu/belfold/2010/02/10/zsidok_deportalasa_miatt_perlik_a_mav-ot/

/facepalm

Ha történetesen nem egy pitiáner, mindenéből kiforgatott, a kommunizmus szellemétől a mai napig kísértett állami vállalatról lenne szó, hanem mondjuk egy olyan tőkés, az emberi szenvedésből (is) minden visszatetszés nélkül hasznot húzó óriásról mint az IBM (aki a koncentrációs táborokban használt lyukkártya rendszert szállította, s máig egy centet nem fizettet és nem kért bocsánatot senkitől) akkor maximálisan támogatnám a kezdeményezést.

Az utóbbi esetben ugyanis beszélhetnénk jogfolytonosságról és ha már kiharcolták, hogy egy jogi személy xy (brutális) jogokat gyakorolhasson, amely hozadékából akár évszázadokig is megélhet akkor abszolút minimum lenne, hogy akkor ugyanígy felelősséget is vállaljon tetteiért. (Hja, sajnos erre a valóságban kevés példa van. Úgy tűnik a jogi személynek csak jogai vannak, kötelességei is csak annyi amiből hasznot is húz, felelőssége meg semmi).

Így ellenben inkább a hazai viszonyok nem ismeretéről tettek tanúbizonyságot, ill. azt, hogy vannak rámenős (és abszolút gátlástalan) ügyvédeik akik minden cérnaszálat megragadtak, hogy bizonyítsanak egy igen kétes jogfolytonosságot.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Fazék

HURRRRRÁÁÁÁÁÁÁÁ ÚJRA HAVAZIIIIIIIIIIIIIKK!!!!!!!!!!!!

Próféta

Quote from: Flaser on 2010-02-11, 00:21:31
hanem mondjuk egy olyan tőkés, az emberi szenvedésből (is) minden visszatetszés nélkül hasznot húzó óriásról mint az IBM (aki a koncentrációs táborokban használt lyukkártya rendszert szállította, s máig egy centet nem fizettet és nem kért bocsánatot senkitől)
Ez kínos szeplő az IBM múltjában, de végül is tőlük egy lakosságnyilvántartó lyukkártyarendszert rendeltek, és ezt is szállították (és a valószínűleg jól is működött). Szóval szerintem ha az IBM-nek kellene fizetnie, az is hasonlóan LOL lenne, mintha a MÁV-nak. Remélem amúgy az egész ügy megy a "mikrósütőgyártót bepereljük a macskaszárítás kudarcáért" fiókba.

Inkább jogos, amikor mondjuk a Siemensből sajtolnak ki pénzeket (és tőle tényleg sajtoltak is), mert hát mégis a Siemens munkatáboraiba hurcoltak el rabszolgákat ingyen munkaerőnek.

Moha

Quote from: Darkstar on 2010-02-10, 21:13:06
http://index.hu/belfold/2010/02/10/zsidok_deportalasa_miatt_perlik_a_mav-ot/

/facepalm
Nem baj gyerekek, majd járunk busszal... :rolleyes:

Ez már azért tényleg szánalmas. Az egy dolog, hogy a zsidók deportálása és lemészárlása tényleg embertelen tett volt, de háború volt, abban a helyzetben aligha lehetett volna mást tenni. Ha valaki azt mondta, hogy nem csinálja, úgyis találtak a helyére mást. Ha a MÁV nem biztosít vagonokat, találtak volna teherautókat/buszokat...
A legnagyobb lol, hogy ezt most így 65 év múltán. Ez kérem semmi más, mint a "sajnáltassuk magunkat egy múltbéli sérelem miatt és szerezzünk belőle pénzt" esete, már bocsánat...

Mellesleg... ennyi pénzt a MÁV-on aligha vasalnak be...  ::)