Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Bezzeg az én időmben...
Még az első évfolyamos Japán Alapítványos tanfolyamon volt, hogy Szecukó szenszei meghívta az osztályt magához, és csinált nekünk mocsit. Lekvárral finom :)
(Miért nem húzza alá a helyesírás-ellenőrző azt, hogy mocsi?)
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2010-03-08, 21:18:18
Bezzeg az én időmben...
Még az első évfolyamos Japán Alapítványos tanfolyamon volt, hogy Szecukó szenszei meghívta az osztályt magához, és csinált nekünk mocsit. Lekvárral finom :)
(Miért nem húzza alá a helyesírás-ellenőrző azt, hogy mocsi?)
:eek: ebből én kimaradtam  :bruhuhu:
(vagy ez csak a haladó csoportnak volt jutalom?)

kikuchiyo

Úgy tűnik...
[spoiler]HÁHÁHÁHÁ[/spoiler]
Failure is the default option

Darkstar

Quote from: .Attila on 2010-03-08, 19:28:16
Kapható a Rákóczi téri kínai boltban is. 800/doboz (ami 6 darab, ha jól emlékszem).
:merci:

Akkor bevásárolunk.

És ha már témánál vagyunk, nálunk van lehetőség valahol Taiyaki-t szerezni?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

Quote from: Darkstar on 2010-03-09, 00:06:03
És ha már témánál vagyunk, nálunk van lehetőség valahol Taiyaki-t szerezni?
Ez engem is érdekelne. Tavaly az animeconon (pontosabban a pénteki japán napon) volt, de mivel ezt japánban is nagyrészt fesztiválokon árulják, nem hiszem, hogy simán étteremben kapnál. :frown:
Amúgy amit a conon lehetett kapni az finom volt, de 600 HUF/darab áron kicsit drága. Amennyire láttam, mirelitből sütötték. Ki tudja, tán mégis lehet venni valahol...  :mittomen:

Xzone

WTB anman/nikuman.

Tycho

Quote from: noriko on 2010-03-08, 17:46:31
én sóskekszreszelékkel még csak a kekszes zacsi alján találkoztam.  :smile:

mindenesetre most hátrébb soroltam a fenti kísérletet. a listámon szereplő következő áldozat a mocsi lesz! tegnap rendeltem wasabiéktól, és csak 600 Ft volt 7 darab, ami szerintem egész jó  ^^

Uhhh.... a Mocsi nekem annyira tömény, hogy ma se bírtam ránézni, pedig ott araszolt el az orrom alatt vagy százszor... (ja, csak hogy hencegjek, a Wasabi-ban ebédeltem és megint gurulva jöttem haza :Kiraly: )

Darkstar

Quote from: Tycho on 2010-03-10, 17:53:30
Uhhh.... a Mocsi nekem annyira tömény, hogy ma se bírtam ránézni, pedig ott araszolt el az orrom alatt vagy százszor...
Heretic
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Xzone


Cloud

Unalmamban nézegettem youtube-on a régi tv-k műsorait és két kedvencet találtam.

Emlékeztek ezekre?

Családi mozidélután Disney-vel

http://www.youtube.com/watch?v=wrSzQzu5Ras&feature=related


Játék határok nélkül

http://www.youtube.com/watch?v=9Vtw39Y19K8&feature=related


Ez utóbbit nagyon szerettem régen, nem is tudom miért lett vége.

Fazék

Quote from: Cloud on 2010-03-11, 22:10:57Ez utóbbit nagyon szerettem régen, nem is tudom miért lett vége.
mert ugyanaz volt mindig és már kb senkit sem érdekelt?
én is szerettem, ki is akartam jutni, bla-bla, de tényleg unalmas lett már egy idő után.

inkább ezeket az elmebeteg japán showműsorokat lehetne tényleg hozzánk is behozatni :D

noriko

#41742
Quote from: Tycho on 2010-03-10, 17:53:30
Uhhh.... a Mocsi nekem annyira tömény, hogy ma se bírtam ránézni, pedig ott araszolt el az orrom alatt vagy százszor... (ja, csak hogy hencegjek, a Wasabi-ban ebédeltem és megint gurulva jöttem haza :Kiraly: )
A Tokyo Étteremben szerintem finomabbak az ételek. Legalábbis nekem jobban ízlett. És még olcsóbb is.  ^^

A Rákóczi téri boltban úgy rémlik, 8db mocsi volt /doboz. Én mogyorókrémeset vettem :D
Ma pedig rászabadultam a Kapy úti ázsiai boltra! Vettem pl. édes rizslisztet. Meg olyan szárított cuccot, amit a rizsre szoktak szórni íznek. Meg csiliport kimcsinek. Tényleg, az lehet, hogy a tacoba is jó! (mármint nem a kimcsi)  :haha:

Ha már így emlegettem, nincs kedvetek kedden vagy szerdán a Tokyo Étteremben ebédelni? Ha jól rémlik, 5-ig van az ebédidő, de ez nem tuti biztos...
Át is viszem mindjárt egy megfelelő topicba a témát! :) ---> Done
"I wish I could, but I don't want to."

Kvikveg

Quote from: Xzone on 2010-03-11, 17:22:37
Ez azért már kicsit necces.
Hat, izlestelen. Aztan csodalkoznak ha nem szeretik oket...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

motifator

Mááááááásnaaaaaaapooooooosvaaaaaagyooooooook........
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

Igyál rá.

Kvikveg

Van olyan, hogy utazasi masnapossag? Mert en olyan masnapos, sot harmadnapos is vagyok.
Ki vagyok utve. Megint front lesz vagy mi?!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Nakedape on 2010-03-14, 12:31:20
van.
igen.
Bah. :ejj:
A netezes es a nyugalom most javitott rajta. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Hap-pi-day
[spoiler]
3.14
:__devil: :D
The cake pie pi is a lie
[/spoiler]

Makos

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-03-14, 16:04:11
Hap-pi-day
[spoiler]
3.14
:__devil: :D
The cake pie pi is a lie
[/spoiler]
:comp:  :falba: ^^"

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-03-14, 16:04:11
Hap-pi-day
[spoiler]
3.14
:__devil: :D
The cake pie pi is a lie
[/spoiler]

:facepalm:

Bah nagyon fáradt lehetek, elsőre nem esett le. :D

Member

Quote from: Kvikveg on 2010-03-12, 23:34:40
Quote from: Xzone on 2010-03-11, 17:22:37
Ez azért már kicsit necces.
Hat, izlestelen. Aztan csodalkoznak ha nem szeretik oket...
Ilyen tömény ellenszenv ritkán van két nép között, én nem vagyok meglepve.

Próféta



SaiyaGin

A nemjóját, már megint eltoltam másfél órát a tvtropes-on.

Makos

A mai napom is rendkívül hasznos volt.
Egész nap pizsamában voltam, az ágyban feküdtem és animét lestem meg nfs undercover-eztem.

Én

Nekem a mai napom azzal telt el hogy teljes indukcióval bebizonyítottam, járni kéne matekórára, akármilyen szar is. Ez a zh-ra tanulás ma olyan volt, mintha megpróbálnám megoldani hogy 2+2, de nem tudnék összeadni :haha:

noriko

#41759
Én meg kihasználtam, hogy ingyen voltak a múzeumok, és megnéztem az aranymaszkokat a Néprajziban, meg a vonatmaketteket a Közlekedésiben. Mindkettő :cool:

Ja és a "Milyenek a finnek" kiállítás után Nokia gumicsizmát akarok Múmin mintákkal. :D
"I wish I could, but I don't want to."