Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: Xipe on 2010-08-31, 15:29:53
Regebbi mesek alatt mire gondolsz?
Erre? :D

Én pl. a Dark WIng Duck-ot imádtam nagyon. De akkor még egy örök klasszikus. :D

Nakedape

nálam  népmesék, meg mondák mítoszok (görög, azték, egyiptomi stb)  papírról
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

LiaLia

Ha régebbi amerikai rajzfilm, akkor nekem Tom & Jerry. Az, hogy végig csapkodják egymást palacsintasütővel, inkább csak bohóckodás, mesze van a trancsírozós, agresszív rajzfilmektől.
Amúgy szerintem jók a régi lengyel, cseh rajzfilmek, bábfilmek: Moha és Páfrány, Runcájsz, Kisvakond, még a Barba papa tetszett, ami osztrák adón ment.
a magyar rajzfilmek: Népmesék sorozat, Pom-pom, Mézga család, Kukori meg Kotkoda, A kockásfülü nyúl, és persze Süsü, Misi mókus
aztán az olvasott mesék, kezdetben nekem olvastak, aztán már én olvastam a klasszikus magyar népmeséket, Benedek Elek, Illyés Gyula, különféle népek meséi, és nekem is a népek regéi, mondái

Sok jó van szerintem :smile:

frozenstein


Xipe

Tom es Jerry az egyik legeroszakosabb rajzfilm amit valaha keszitettek. XD
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Selmo

"Bezzeg az én időmben..." effektus.

A tökéletesség unalmas.

LiaLia

Quote from: frozenstein on 2010-08-31, 16:45:10
Quote from: LiaLia on 2010-08-31, 16:35:37
Barba papa
Ez anime. :D
:he: :he: :he: úristen, mik ki nem derülnek :D

Quote from: Selmo on 2010-08-31, 16:55:20
"Bezzeg az én időmben..." effektus.
Láttad a Vuk legújabb verzióját? :smile:



Selmo

Quote from: LiaLia on 2010-08-31, 17:00:37
Láttad a Vuk legújabb verzióját? :smile:
Nem és nem is érdekel. Arra akartam kilyukadni, hogy attól, hogy valami máshogy néz ki, még nem biztos, hogy rosszabb, vagy kevesebbet ad a mai fiataloknak mint a mi meséink. Egyszerűen csak más, ahogy a mai fiatalság is más. És persze a mai fiatalság mindig rosszabb, már ránk is ezt mondták. :D

A tökéletesség unalmas.

Rounin

Bah, már az asszír kőtáblákon is nyavalyognak a fiatalság miatt. :D


Cloud

Höhö, szomszédoknál már havazik.  :szemuveges:
http://index.hu/bulvar/2010/08/31/ausztriaban_mar_bekoszontott_a_tel/

Ma meg rohadt hideg volt.  :mad:

Acchan

Quote from: Xipe on 2010-08-31, 15:29:53
Quote from: Acchan on 2010-08-31, 15:13:19
Mondjuk, semmi gond nem lenne ezekkel a mesékkel, ha a gyermeket nem csak bevágják a TV elé, oszt nézzed, hanem arra nevelik, h legyen nyitottabb, mutatnának neki régebbi meséket is például. Fontos, h kialakuljon benne egy igény arra, h ne csak azt nézze, amit a TV-ben adnak.

Regebbi mesek alatt mire gondolsz?
Mert azert azok a mesek amin mi nottunk fel se voltak hu de nagyon jok.


Nem is mondtam, h régi = jó, meg bezzeg az én időmben... Az ilyen hozzáállás elég távol áll tőlem. Azt mondtam, h az lenne a legjobb, ha a mai mesék mellett azért megismer régebbieket, klasszikusokat is. Talán a régi Disney, népmesék, Ludas Matyi, Looney Tunes, ilyesmik. Szerintem nem árt, ha a CN kínálat mellett néha ilyeneket is látnak a gyerekek, legalább megtudja, h a szülei is voltak egyszer olyan idősek, mint ő, és ők is néztek meséket.  :smile:

Quote from: Selmo on 2010-08-31, 17:09:26
Quote from: LiaLia on 2010-08-31, 17:00:37
Láttad a Vuk legújabb verzióját? :smile:
Nem és nem is érdekel. Arra akartam kilyukadni, hogy attól, hogy valami máshogy néz ki, még nem biztos, hogy rosszabb, vagy kevesebbet ad a mai fiataloknak mint a mi meséink. :D
Ezzel egyetértek, de tény, h a graf egyre igénytelenebb.  ^^" Van köztük olyan, ami még vénséges vén személyemnek is tetszik, mint pl a Chowder első évadja, vagy a Billy és Mandy a fingós-böfögős viccekig.


motifator

Mi számít igénytelennek? Azért mert kockafejük van? Ennyi erővel Boticelli a király Picasso meg igénytelen?
Új kor, új stílusok. Nekünk idegen lehet, mert nem ezen nőttünk fel. De ettől még nem lesz igénytelen, vagyis pontosabban nem ettől lesz valami igénytelen. Attól lesz valami igénytelen, hogy szar az animáció, minden állókép, elnagyoltak a hátterek (nem konzisztensen, hanem láthatóan idő/odafigyelés hiánya miatt) vagy sok az újrahasznált jelenet. Nézd meg mondjuk ezt. Igen, a Disney is volt annyira igénytelen, hogy egy az egybe újrahasználták különféle rajzfilmekben a jeleneteiket, és ez a régi Disney, nem új. A pénzhiány nem kifogás, a SHAFTnál se volt kifogás, amikor nem készültek el az utolsó Bakemonogatari részekkel időben, félmunkát kiadni a kezedből igénytelenség. Erről a Disney videóról kb. a Cyborg Zsaru 1 és 2 jut eszembe róla, abban volt egy jelenet, amiben lelőtt egy csávó egy helikoptert RPG-vel, na az a jelenet egy az egybe benne volt az egyben és a kettőben is :)

Na mindegy, csak azt érzem, hogy már megint néhányan összekeverik a karakterdizájnt az animációval. Azért mert nem tetszik a karakterdizájn, nem mondhatod, hogy egy rajzfilm szar/igénytelen. A Kaiba vagy a Tekkonkinkreet igénytelen? Nem, csak szokatlan a dizájnja. A Cyborg Zsaru. Na az igénytelen :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Member

Vagy a Kenguk és a SOS Crocco, amiben pár jelenet minden részben benne volt, de maga a dizájn nem lett volna ronda.

kikuchiyo

Quote from: Zsiga on 2010-08-31, 17:09:09
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=2654

Lol, ezért odavoltam annak idején. Kiadtak mellé egy halom vacak képregényfüzetet, azok is mind megvannak még. :) Arra halványan emlékszem, hogy bemondták: "rendezte: Toriumi Hisayuki", de ez persze akkor még nem jelentett semmit.

Quote from: frozenstein on 2010-08-31, 16:45:10
Quote from: LiaLia on 2010-08-31, 16:35:37
Barba papa
Ez anime. :D
Quote from: anidbNote: The series aired from 13.10.1974 to 28.09.1975 on Dutch television and it took a few years before it was shown on Japanese television from 04.04.1977 to 27.03.1978.
Failure is the default option

Acchan

Én azokat a meséket tartom igénytelennek, amik üresek kívül-belül. Párezer hozzászólással ezelőtt Member említette a Gagyi kapitány vs Chowder-t pl. Baromi hasonló az art-juk, a világuk, de előbbi nyúlja utóbbit, a színvonalbeli különbség is feltűnt kb az első 5 percen belül. Ha ezeket veszem alapul, számomra a Gagyi Kapitány igénytelen, a Chowder meg nem (ill. addig, amíg el nem k*rvult az is).

Azt meg nem mondtam, h nem szeretem az egyedi art-ot, a Kaiba pl. az egyik kedvenc animém. Azt sem mondtam, h a régi mesék mind jó mesék, azok között is ugyanúgy vannak szemetek, max, az idő múlása azokat is jó fényben tünteti fel, mint a Dolly Rollt meg hasonló idétlen retró zenéket.

A Bakemonogatari szerintem igényesen kivitelezett, nekem mégsem mondott semmit. Azt hiszem, 3/10-et adtam rá - és azt a 3-at is csak az art miatt.  :hehe:

Művészet: Kedvencem az expresszionizmus, szürrealizmus, szóval Picasso közelebb áll hozzám, mint Boticelli. Bár, a kubizmust inkább csak érdekességnek tartom a művészettörténetben.

motifator

Quote from: Acchan on 2010-08-31, 21:31:00
A Bakemonogatari szerintem igényesen kivitelezett, nekem mégsem mondott semmit. Azt hiszem, 3/10-et adtam rá - és azt a 3-at is csak az art miatt.  :hehe:
Blaszfémia!  :__devil: :Eztneked: Ja, lány vagy, akkor mindegy :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Acchan

Quote from: motifator on 2010-08-31, 21:34:12
Ja, lány vagy, akkor mindegy :)
Hát, egen.  :smile: Engem nem hatott meg a sok fanservice... Bár, aranyos volt a készítőktől, h próbálták megindokolni, miért kell pl. a tsunderének egy egész részen keresztül kb meztelennek lennie ("Nehezek a ruhák."  :lul: ), vagy a loli miért vetkőzik meztelenre (meg kellett nézni, mennyire terjedt el a kígyóminta a testén  ^^" ).


Fazék

eh. és nincs fönt ftp-n, ha jól látom.
ennyire azért nem érdekel, hogy torrent-sávszélt pocsékoljak rá :D

motifator

Az a fanservice zseniális. Művészet. Persze te ezt nem értheted, de szerintem szépművészeti múzeumokban lenne a helye.

Na jó, komolyra fordítva a szót, tényleg a Bakemonogatariban van a legkifinomultabb ecchi fanservice, amit életemben láttam. Általában gagyinak tartom az ecchi fanservice-t animében, nem mondom, hogy utálom, vagy zavar, de nem különösebben szeretem, viszont a Bakemonogatari konkrétan nagyon szexi.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Fazék

Quote from: motifator on 2010-08-31, 21:48:22
Az a fanservice zseniális. Művészet. Persze te ezt nem értheted, de szerintem szépművészeti múzeumokban lenne a helye.

Na jó, komolyra fordítva a szót, tényleg a Bakemonogatariban van a legkifinomultabb ecchi fanservice, amit életemben láttam. Általában gagyinak tartom az ecchi fanservice-t animében, nem mondom, hogy utálom, vagy zavar, de nem különösebben szeretem, viszont a Bakemonogatari konkrétan nagyon szexi.
na jó, most már tényleg kíváncsi lettem rá.
melyik változatot érdemes leszedni, aminek szép a képe és a felirat is normális hozzá? (max 650MB/rész)

Xzone

Quote from: motifator on 2010-08-31, 21:48:22
Az a fanservice zseniális. Művészet. Persze te ezt nem értheted, de szerintem szépművészeti múzeumokban lenne a helye.

Na jó, komolyra fordítva a szót, tényleg a Bakemonogatariban van a legkifinomultabb ecchi fanservice, amit életemben láttam. Általában gagyinak tartom az ecchi fanservice-t animében, nem mondom, hogy utálom, vagy zavar, de nem különösebben szeretem, viszont a Bakemonogatari konkrétan nagyon szexi.

Kanbaru FTW!

Acchan

Quote from: motifator on 2010-08-31, 21:48:22
Az a fanservice zseniális. Művészet. Persze te ezt nem értheted, de szerintem szépművészeti múzeumokban lenne a helye.

Na jó, komolyra fordítva a szót, tényleg a Bakemonogatariban van a legkifinomultabb ecchi fanservice, amit életemben láttam. Általában gagyinak tartom az ecchi fanservice-t animében, nem mondom, hogy utálom, vagy zavar, de nem különösebben szeretem, viszont a Bakemonogatari konkrétan nagyon szexi.
A HoTD fanszervizénél jobb, az biztos.  :__devil:

Selmo

Quote from: Fazék on 2010-08-31, 21:54:34
Quote from: motifator on 2010-08-31, 21:48:22
Az a fanservice zseniális. Művészet. Persze te ezt nem értheted, de szerintem szépművészeti múzeumokban lenne a helye.

Na jó, komolyra fordítva a szót, tényleg a Bakemonogatariban van a legkifinomultabb ecchi fanservice, amit életemben láttam. Általában gagyinak tartom az ecchi fanservice-t animében, nem mondom, hogy utálom, vagy zavar, de nem különösebben szeretem, viszont a Bakemonogatari konkrétan nagyon szexi.
na jó, most már tényleg kíváncsi lettem rá.
melyik változatot érdemes leszedni, aminek szép a képe és a felirat is normális hozzá? (max 650MB/rész)
Passzolom, de méret alapján én ezt szedem.

A tökéletesség unalmas.

Acchan

Én gg-vel néztem, jó volt a kép minősége és a feliratok is.

Kvikveg

Franc, inycsiklandozo lecsoszag van a lepcsohazban.  :eek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xipe

in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Darkstar

Quote from: motifator on 2010-08-31, 21:48:22
Az a fanservice zseniális. Művészet. Persze te ezt nem értheted, de szerintem szépművészeti múzeumokban lenne a helye.

Na jó, komolyra fordítva a szót, tényleg a Bakemonogatariban van a legkifinomultabb ecchi fanservice, amit életemben láttam. Általában gagyinak tartom az ecchi fanservice-t animében, nem mondom, hogy utálom, vagy zavar, de nem különösebben szeretem, viszont a Bakemonogatari konkrétan nagyon szexi.
A true connoisseur.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん