Offtopic

Started by Lt. Simoan Blarke, 2006-10-23, 21:38:47

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

#44520
Quote from: Fazék on 2010-09-12, 03:25:49
"cipősdobozban éltem" részhez:

... hát ez... biztos kellemes élmény lehetett... NOT.
Legalább jól fizettek, ha már ennyit szoptatok és
ilyen seggfejek voltak?

Quote from: Makos on 2010-09-12, 18:13:32
Quote from: Cobra on 2010-09-12, 18:00:32
Fejetlen gólyafiókákat olvastam először.
+1 ^^"
+2 :D

Quote from: Ramiz on 2010-09-12, 19:04:07
Quote from: Próféta on 2010-09-12, 13:52:10
Fazék: :eek: Együttérzésem.
Amúgy hogy legközelebb engem ne nézzenek olyan hülyének, amilyen hülyének te nézed a segítődet, pontosan mennyire másként kell beindítani a motort, ha betolják az autót?

Ezen én is elgondolkoztam, csak nem mertem megkérdezni. :D

+1 :D




Ma végre jó idő volt, kellemes nem túl hűvös, nap is
kicsit sütött, utak jórészt felszáradtak, jólesett már
menni egy kört, gondolom a motoromnak is, mert
unalmában már rozsdásodásnak eresztette a fék-
tárcsákat :haha:
[spoiler]
igen, ponyva alatt volt, és nem, nyugi, ez teljesen
normális jelenség, jobb acél tárcsák kis nedvesség
hatására felületükön kicsit rozsdásak lesznek.[/spoiler]
Igaz ma kicsi vészfékezést gyakorolni mentem
volna a sasadi virágpiacnál, ami természetesen
most is üres volt, de épp ott volt az őr, és nem
engedte. Így csak két kisebb karika lett belőle.

Member


Ramiz

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-12, 19:38:12
Igaz ma kicsi vészfékezést gyakorolni mentem
volna a sasadi virágpiacnál, ami természetesen
most is üres volt, de épp ott volt az őr, és nem
engedte. Így csak két kisebb karika lett belőle.

Elvileg van joga bárkinek kitiltani egy szabályosan közlekedő, de szemmel láthatóan csak gyakorló motorost egy Tesco vagy Lidl parkolóból? Nálunk van egy-két ilyen, hosszú, belátható és kis forgalmú út viszont nincs.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Ramiz on 2010-09-12, 19:58:29
Elvileg van joga bárkinek kitiltani egy szabályosan közlekedő, de szemmel láthatóan csak gyakorló motorost egy Tesco vagy Lidl parkolóból?
Ha magánterület, akkor nyilván.

Ramiz

Quote from: Próféta on 2010-09-12, 20:03:21
Quote from: Ramiz on 2010-09-12, 19:58:29
Elvileg van joga bárkinek kitiltani egy szabályosan közlekedő, de szemmel láthatóan csak gyakorló motorost egy Tesco vagy Lidl parkolóból?
Ha magánterület, akkor nyilván.

És a Hősök Teréről? :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#44525
Quote from: Próféta on 2010-09-12, 13:52:10
Fazék: :eek: Együttérzésem.
Amúgy hogy legközelebb engem ne nézzenek olyan hülyének, amilyen hülyének te nézed a segítődet, pontosan mennyire másként kell beindítani a motort, ha betolják az autót? Csak annyi, hogy sebességben kell tartani, hogy a kerék forgása adja az "indítót"?
a működését illetően pontos szakmagyarázatot természetesen nem tudok adni, de igen vmi olyasmi lenne a cél, hogy a kerék forgásából a kuplung föleresztésével a motor megforgatásával beindulhat a kocsi

váltó kettes fokozatban, kuplung kinyomva
elkezdik tolni
amikor már vmi elfogadható sebességgel gurul a kocsi, akkor kuplungot hirtelen(!) fölengedni, és reménykedni, hogy beugrasztja a motort.
    ha nem sikerült, akkor kuplungot kinyomni gyorsan, hogy minnél kevesebbet lassuljon a kocsi, tudják tovább tolni. ha úgy ítéled, hogy még mindig kellő sebességgel gurul az autó, akkor lehet a kuplungot ismét gyorsan fölereszteni, és így tovább
    ha beugrasztotta, akkor gázt nyomni, hogy nehogy lefulladjon

na ez a tolás/gurulás esete, vagyis a "könnyebbik" eset

van még a behúzás lehetősége, ami kevesebb erőfeszítést igényel, de jobban oda kell figyelni, nem árt, ha két egymában megbízó sofőr ül a két kocsiban :)
a behúzó 1-esben húzza a másikat folyamatosan olyan 20(-30?) körüli sebességgel.
a behúzott 2-esben kinyomott kuplunggal hagyja, hogy gyorsuljon a két kocsi, majd 20(-30?) körül megpróbálja a már leírt hirtelen kuplungfölengedéssel berántani a motort, ha nem sikerül, akkor kuplung gyorsan kinyom, és hagyja újból felgyorsulni a két kocsit.
namármost akkor van a trükkösebb helyzet, ha sikerül elindulnia a kocsinak, mert ekkor ugyebár figyelembe kell venni, hogy egy 2-3m-es vontatókötél van a két kocsi között, szóval ez a része még számomra is egy kicsit nehezen megy, mert a vontatott kocsinál ugyebár nyomni kell ilyenkor a gázt ezerrel, hogy ne fulladjon le a kocsi, de nem kéne belemenni az elől haladóba, vagyis nem árt kivenni kettesből és ha az előtted lévő kocsi megállt, akkor megállni sem ártana, szóval a féket is meg kéne nyomni a gáz folyamatos nyomása mellett :D (esetleg bátrabbak kézifékkel próbálkozhatnak, de én már szakítottam így el vontatókötelet, hogy túl hirtelen álltam meg és le is fulladt a kocsi :D) szóval ezt a feladatot inkább a már tapasztaltabb emberre bízom (pénteken pl apámra), én inkább a behúzó kocsit vállalom, ott csak arra kell figyelni, hogy értelmesen fékezz és állj meg a beindulás után, ne rángasd a kötéllel a másik kocsit fölöslegesen :)

"röviden" ennyi :D

LiaLia

Quote from: Member on 2010-09-09, 09:44:40
Quote from: Xipe on 2010-09-09, 01:04:10
Bezzeg az en idomben meg a lemezgyujtemennyel csabitottuk oket.
Gyere, bige, nídd milyen szíp faroslemezek vannak a műhelyemen!

:zomg: :D

Quote from: Kvikveg on 2010-09-12, 15:23:42
golyafiokak

Több éve követik Darányban a gólyafészek életét, időnként nézegettem online, hogy éldegélnek ott a fiókák. Onnan szerencsésen kirepültek a kicsik :smile:
http://www.kki-darany.hu/
Gólyára kattintva a webkamera a most már üres fészekről, lejjebb a menüben a Gólyanaplóban képek a kirepülés körüli időkről is.

Kvikveg

Quote from: LiaLia on 2010-09-12, 20:58:28
...
Quote from: Kvikveg on 2010-09-12, 15:23:42
golyafiokak

Több éve követik Darányban a gólyafészek életét, időnként nézegettem online, hogy éldegélnek ott a fiókák. Onnan szerencsésen kirepültek a kicsik :smile:
http://www.kki-darany.hu/
Gólyára kattintva a webkamera a most már üres fészekről, lejjebb a menüben a Gólyanaplóban képek a kirepülés körüli időkről is.
:haha: Olyan jo ilyet olvasni. :)

Galamb receptek: LOL
Meg sosem ettem, kiprobalnam, csak nem a tollas patkany varosi alfajbol.

Mai lolz: sosem ertettem, miert van egy konnektor kozvetlenul a plafon alatt. Jo, onnan indul a nappali villanyzsinorja. De arra nem szamitottam, hogy csoki helyett van hasznalva. Megusztam egy konnektorvetelt. :)
[spoiler=Blaa bla bla]Mar tok rutinosan szerelem ezeket a vackokat.
Viszont meg le kell szednem a nem mukodo futoszalat a furdobol, ugyis tokfolosleges, szigetelnem kene az ajtotokot, a femlapot a wc moge visszarakni valahogy mert a kitalalt modszer szerint persze nem megy (Kviki vs femlap 0 sok, mar a sokadik menet), a teraszajto tetejen suvit be a szel, azzal is kezdenem kell valamit. Ja a femlapra kell furnom egy lyukat a kepkeretnek es valahogy beleapplikalni valami akasztot, eees nemtommegmi. Biztos volt meg valami.* Ja kimosni a reluxat, mert feladtam hogy lecserelem. Mar kiegyeztem volna egy IKEAS zold roloval erre nincs a budapesti IKEAban. Damn. Ja es a furdoszobaszekreny amit kineztem az ugy egyaltalan nincs, tudnam miert van kinn a honlapon? Vagy ezt mar irtam?
Ahh es foznom kene mielott szetrohad a repakeszlet amit vettem.  :punny:
* Aha, karnis felszerelese, hogy a szobabol ne latsszon a bejarati ajto. Olyan hulye hatasa van. En mar megszoktam de elsore olyan paraszt volt...
Pihenteto hetvegem volt. Es lesz.[/spoiler]
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Állítólag a galambhúst simán lehet fél évesnél idősebb gyerekeknek adni, annyira könnyen emészthető. Lehet, hogy rosszul emlékszem, Lia?

Rounin

Quote from: Kvikveg on 2010-09-12, 21:10:17
De arra nem szamitottam, hogy csoki helyett van hasznalva.

Csoki? What?

Fazék

Quote from: Rounin on 2010-09-12, 21:40:40
Quote from: Kvikveg on 2010-09-12, 21:10:17
De arra nem szamitottam, hogy csoki helyett van hasznalva.

Csoki? What?
csoki, jelen esetben mint sorkapocs gondolom :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Rounin on 2010-09-12, 21:40:40
Quote from: Kvikveg on 2010-09-12, 21:10:17
De arra nem szamitottam, hogy csoki helyett van hasznalva.
Csoki? What?
:haha:
works all the time (if cast on category "nem-műszaki ember")

Bütyök

Quote from: Fazék on 2010-09-12, 21:42:34
csoki, jelen esetben mint sorkapocs gondolom :)

Nekem egész más jut eszembe a csokiról... Húú, de meg is ennék egy Sport szeletet...
Az vált jóvátehetetlenül felnőtté, aki már azon is bosszankodik, amin nevethetne.
/Vavyan Fable/


Blog

Fazék

azt hiszem kéne vennie a Fazekas családnak így kompletten egy lottószelvényt, mert most meg a szüleim ragadtak lent a balatoni telken, ugyannazzal a ford transit-tal, mert a kocsi egyik kereke megsüllyedt a vizes talajban, és pár óra próbálkozás után most adták föl a kitornázását, majd reggel kihúzatják egy arra járó munkagéppel, ott alszanak a lakókocsiban :haha:
de hangjukból ítélve ők is már csak nevetnek ezen, szóval ez is valami :)

Cobra

Ha nem dízel lenne, azt mondanám gyújtsátok fel :D

Kviki, ha kirúgnak a mostani cégtől, nyugodtan elmehetsz építésvezetőnek :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

LiaLia

Quote from: Member on 2010-09-12, 21:40:13
Állítólag a galambhúst simán lehet fél évesnél idősebb gyerekeknek adni, annyira könnyen emészthető. Lehet, hogy rosszul emlékszem, Lia?

Az egészségügyi diétáskönyvekben nem írnak galambhúsról :D 6 hónapos kortól javasoltan lehet húsokat adni a főzelékek mellé, és szárnyasokkal lehet kezdeni a szoktatást. Úgyhogy elvileg nem kizárt :smile: Bár pl én életemben nem ettem még. :smile:

Kuroi Tenshi

Quote from: Fazék on 2010-09-12, 20:20:43
(de október végére szándékaink szerint befejezzük a lakást és ha úgy látom anyagilag, hogy megengedhetem magamnak a külön élést,

hajrá! :appl:
Mióta elköltöztem, (a munkából adódóakat kivéve)
sokkal nyugodtabban telnek napjaim. Tök jó!

kikuchiyo

Ez a "post reply" képernyő tök más, mint régen.  :wtf:

Szokásos hétvégi nyafogás rovatunk következik:
Most szerencsére nem is terveztem semmi világmegváltót a hétvégére, így nincs is lelkifurdalásom, hogy nem csináltam semmit.
A Futurama újranézéssel viszont le kéne állni, és most az egyszer lefeküdni időben.
Failure is the default option

Xipe

A kurva eletbe, tobb oras kereses utan megtalaltam a mobilomat.
Nadragzsebben volt, a mosogepben, rezgore allitva.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Rounin

Quote from: Xipe on 2010-09-12, 23:14:26
A kurva eletbe, tobb oras kereses utan megtalaltam a mobilomat.
Nadragzsebben volt, a mosogepben, rezgore allitva.

Hah!
Hasonlóban volt részem, bár én csak a parkot fésültem át egy óra alatt, mire kétségbeesésemben égnek emelt karjaim következtében a kabátzsebbe dugott mobil hónaljon vágott. :lul:

Xipe

Quote from: Rounin on 2010-09-12, 23:15:38
Quote from: Xipe on 2010-09-12, 23:14:26
A kurva eletbe, tobb oras kereses utan megtalaltam a mobilomat.
Nadragzsebben volt, a mosogepben, rezgore allitva.

Hah!
Hasonlóban volt részem, bár én csak a parkot fésültem át egy óra alatt, mire kétségbeesésemben égnek emelt karjaim következtében a kabátzsebbe dugott mobil hónaljon vágott. :lul:

Enyem meg lemerult, most meg nem talalom a USB toltot kabelt. XD
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Cloud

#44541
Quote from: Xipe on 2010-09-12, 23:14:26
A kurva eletbe, tobb oras kereses utan megtalaltam a mobilomat.
Nadragzsebben volt, a mosogepben, rezgore allitva.

De ugye nem lett kimosva?  :eek:

Rounin

Quote from: Cloud on 2010-09-13, 00:00:41
De ugye nem lett kimosva? 8O

Hmm, végülis azt mondta, hogy "lemerült".

Kvikveg

Quote from: Fazék on 2010-09-12, 21:42:34
Quote from: Rounin on 2010-09-12, 21:40:40
Quote from: Kvikveg on 2010-09-12, 21:10:17
De arra nem szamitottam, hogy csoki helyett van hasznalva.

Csoki? What?
csoki, jelen esetben mint sorkapocs gondolom :)
Jawohl.

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-12, 21:46:33
Quote from: Rounin on 2010-09-12, 21:40:40
Quote from: Kvikveg on 2010-09-12, 21:10:17
De arra nem szamitottam, hogy csoki helyett van hasznalva.
Csoki? What?
:haha:
works all the time (if cast on category "nem-műszaki ember")
Igen, szereles kozben elkepzeltem a jelenetet, amint egy leendo kanadai szerelesnel szolok noveremnek, hogy "ja es hozzal csokit is" erre beallit harom aljzattal ket koteg kabellel meg egy tablacsokival. Mive nevetunk egyet aztan kozlom, hogy nem ez kellett, de jo lesz. :)

Quote from: Cobra on 2010-09-12, 22:19:44
Ha nem dízel lenne, azt mondanám gyújtsátok fel :D

Kviki, ha kirúgnak a mostani cégtől, nyugodtan elmehetsz építésvezetőnek :)
Napkozben az is eszembe jutott, hogy ha nem jon be kint a programozo szakma, akkor atkepzem magam villanyszerelonek.  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Xipe

Quote from: Cloud on 2010-09-13, 00:00:41
Quote from: Xipe on 2010-09-12, 23:14:26
A kurva eletbe, tobb oras kereses utan megtalaltam a mobilomat.
Nadragzsebben volt, a mosogepben, rezgore allitva.

De ugye nem lett kimosva?  :eek:

Nem szerencsere nem lett kimosva.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Kvikveg

Grrr. Hol lehet emberi aron furdoszobalampat kapni? Ketto kene egymassal szemben. Es ha felszerelheto ugy mint egy konnektor, a szokasos muanyag melyedesbe, ergo nem kell utvefurnom, az plusz pont. Gondoltam talan a falbol a kabelen kilogo egyszal kortet valami kulturaltabbra cserelnem... ( :zomg:)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Mi a baj a körtével? Nem köszön? :D

A tökéletesség unalmas.

Kvikveg

#44547
Quote from: Selmo on 2010-09-13, 01:15:51
Mi a baj a körtével? Nem köszön? :D
Igen, csak lig-log minden nap. XD
Kozben Vateran talaltam hasonlot mint az otthoni, occson... 2x40w ha jol latom ketto van, masik goto konyha, ha ez osszejon az jooo.
Csak friss regisztraltkent semmit se tudok csinalni, meg eladotol kerdezni sem. :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-09-12, 00:09:24
:punny:
egyik winyóról másolok másikra, sok adatot
sebesség: lassan, de szigorúan monoton
csökken, most már csak 10.8 MBps
még hátralévő idő: 8h...
:punny:

lol, ez most az előbb végzett ::)

SaiyaGin

Quote from: Rounin on 2010-09-12, 23:15:38
Quote from: Xipe on 2010-09-12, 23:14:26
A kurva eletbe, tobb oras kereses utan megtalaltam a mobilomat.
Nadragzsebben volt, a mosogepben, rezgore allitva.

Hah!
Hasonlóban volt részem, bár én csak a parkot fésültem át egy óra alatt, mire kétségbeesésemben égnek emelt karjaim következtében a kabátzsebbe dugott mobil hónaljon vágott. :lul:

:lul: