Main Menu

Esetleges rendelések

Started by .Attila, 2003-12-04, 23:28:23

Previous topic - Next topic

Fazék

Quote from: Ramiz:eeek: nem tudom miket vetettél össze
Trillian majd' kétszeres áron ad mangát!!!
(Berserk, Blame! biztos)
te most viccelsz? mindjárt újból leellenõrzöm (na jó most mégse mert húzok aludni reggel 6-kor kelés), de pl Tigun DVD-t Berserk DVD-t satöbbi Berserk manga-t satöbbit vetettem össze és laposra verte pár belinkelt osztrák oldal árait... de ha szted rossz külföldi árakat néztem, akkor mondj egy olyan oldalt, ahol szerinted olcsóbban adják a Trillian-nál.

Ramiz

Nézzünk konkrét árakat, az a legegyszerûbb.
Berserk manga 8.35 euro
Blame! manga 6.4 euro
Dragon Ball manga 5.31 euro
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: RamizNézzünk konkrét árakat, az a legegyszerûbb.
Berserk manga 8.35 euro
Blame! manga 6.4 euro
Dragon Ball manga 5.31 euro
jajj ember! ne viccelj már velem! kértem egy link-et is ezekhez az árakhoz, mert ezek tényleg jobb árak, csak éppen gõzöm sincs honnan vetted õket, mert mint már írtam a lentebbi link-eken 2 osztrák bolt árait nézegettem és ott jóval durvább árak voltabb euro-ban... szóval légyszíves adj link-et is, mert akkor lehet hogy én is kimennék, ha összeadogatva olyan lenne a különbözet, de mint írtam az eddig látott árak horribilisek voltak... (ja és én csak angolul tudok olvasni, ne a lokalizált német nyelvû mangák árait nézzük... - mert ez csak most ugrott be, hátha innen a nagy számbeli eltérés :))

Ramiz

#393
//www.runchcomics.at (Bbocs, az elõbb elírtam.)

És a többi bolt sem drágább, mint ez.
Speciel én nem is itt szoktam vásárolni, hanem a Fleischmarkt utcai boltban, de ez már részletkérdés, az árak ugyanazok. :D

(És ennél még olcsóbban is kaphatsz mangákat, ha szerencsés vagy és találsz egybecsomagolt kiadásokat (5 kötet).)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz//www.runchcomics.at (Bbocs, az elõbb elírtam.)

És a többi bolt sem drágább, mint ez.
Speciel én nem is itt szoktam vásárolni, hanem a Fleischmarkt utcai boltban, de ez már részletkérdés, az árak ugyanazok. :D

(És ennél még olcsóbban is kaphatsz mangákat, ha szerencsés vagy és találsz egybecsomagolt kiadásokat (5 kötet).)
látom nem olvastad végig a válaszomat, a végén jól tippeltem, hogy elbeszélünk egymás mellett... akkor idézném magam:
Quote(ja és én csak angolul tudok olvasni, ne a lokalizált német nyelvû mangák árait nézzük... - mert ez csak most ugrott be, hátha innen a nagy számbeli eltérés :)
szóval innen van. mint írtam németül nagyon alapszinten tudok csak, és nem is nagyon tervezek megtanulni németül, vagyis nekem maradnak az angol nyelvûek, amik kb 4x olyan drágák, mint a lokalizált változatok... vagyis én nem megyek, bocsi :(

Ramiz

Ó, bocs. Tényleg nem olvastam el a végét. :pirul:
mert amikor ide értem az olvasásban:

Quote from: "Blimp"mint már írtam a lentebbi link-eken 2 osztrák bolt árait nézegettem és ott jóval durvább árak voltabb euro-ban... szóval légyszíves adj link-et is

akkor már írtam is.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ezt a helyet ismeri valaki?
 Jó ez, vagy csak mégegy bõrt lehúznak az emberrõl? Bocs, ha hülyeséget kérdeztem  :o
edit: mindenesetre van egy csomó kép. Annak biztos örültök :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

.Attila

#397
Quote from: DjinnLehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ezt a helyet ismeri valaki?
 Jó ez, vagy csak mégegy bõrt lehúznak az emberrõl? Bocs, ha hülyeséget kérdeztem  :o
edit: mindenesetre van egy csomó kép. Annak biztos örültök :rolleyes:
Azta a pofátlanját, már elnézést ezért a kirohanásért. Nem egy bõrt húznának le rólad, ha rendelsz! Most minek rendelj rajtuk keresztül, ha máshonnan, angol oldalakról rendelve olcsóbban kapod meg, ráadásul angol verziót. Ha meg értesz japánul, akkor te magad is rendelhetsz a linkelt oldalakról.
Na nézzük csak egy kicsit az árakat:
1. 1 yen = 2 Ft-tal számol, holott a yen elég fixen 1,8 Ft körül mozog, tehát yenenként kapásból 0,2 Ft-ot nyer, mert az biztos, hogy õ középáron vásárol.
2. A költség vmi horribilis, ha pont a felsõ határon vagy, akkor 26-32% a költség a beszerzési árhoz képest (azért ez sem kevés), de ha az alsó határon vagy, akkor 65%!!!
Továbbá, rendelni neten keresztül kb. 5 perc, ami macerás lehet, az az, amikor megérkezik az áru, mert akkor el kell menni érte, és esetleg 1-2 órát várni a posta külföldi csomagok részlegén, de szerintem úgyis egyszerre több rendelést ad fel, így õ egyszerre intézi el.
A beszerzési árban benne van az áfa... van egy olyan sanda gyanúm, hogy õ a japán árra kapásból rászámolja a vámot (ha van) meg a 25% áfát, holott nem a teljes összegre fizetsz áfát, hanem van vmi kedvezmény, amit nem tudom, hogyan számolnak (mindenez tapasztalat alapján, én már rendeltem e-bayrõl egyszer). A 2 összeg különbözetét is õ fölözi le, a költségek mellett, amik már önmagukban horribilisek szerintem.
+ Ha én kijutok Japánba, úgyis tudok hazaküldeni dolgokat, és én nem számítok fel semmit ;)

edit: "A termék szállításakor rajtunk kívülálló okok miatt felelõsséget nem vállalunk!" Magyarul hiába fizetsz rohadt sokat csak azért, mert õk hozatják be, sérült termék esetén akkoris te szívsz. Persze dönthetsz, hogy nem fogadod el, de akkor a rendelési ár felét bukod, vagy kifizeted a maradék felét, és kapsz egy sérült árut.

Djinn

Quote from: BonciAzta a pofátlanját, már elnézést ezért a kirohanásért. Nem egy bõrt húznának le rólad, ha rendelsz! Most minek rendelj rajtuk keresztül, ha máshonnan, angol oldalakról rendelve olcsóbban kapod meg, ráadásul angol verziót. Ha meg értesz japánul, akkor te magad is rendelhetsz a linkelt oldalakról.
Na nézzük csak egy kicsit az árakat:
1. 1 yen = 2 Ft-tal számol, holott a yen elég fixen 1,8 Ft körül mozog, tehát yenenként kapásból 0,2 Ft-ot nyer, mert az biztos, hogy õ középáron vásárol.
2. A költség vmi horribilis, ha pont a felsõ határon vagy, akkor 26-32% a költség a beszerzési árhoz képest (azért ez sem kevés), de ha az alsó határon vagy, akkor 65%!!!
Továbbá, rendelni neten keresztül kb. 5 perc, ami macerás lehet, az az, amikor megérkezik az áru, mert akkor el kell menni érte, és esetleg 1-2 órát várni a posta külföldi csomagok részlegén, de szerintem úgyis egyszerre több rendelést ad fel, így õ egyszerre intézi el.
A beszerzési árban benne van az áfa... van egy olyan sanda gyanúm, hogy õ a japán árra kapásból rászámolja a vámot (ha van) meg a 25% áfát, holott nem a teljes összegre fizetsz áfát, hanem van vmi kedvezmény, amit nem tudom, hogyan számolnak (mindenez tapasztalat alapján, én már rendeltem e-bayrõl egyszer). A 2 összeg különbözetét is õ fölözi le, a költségek mellett, amik már önmagukban horribilisek szerintem.
+ Ha én kijutok Japánba, úgyis tudok hazaküldeni dolgokat, és én nem számítok fel semmit ;)
Akkor jól gondoltam.  :rolleyes:
Tipikus magyar üzleti vállalkozás...
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Moha

Quote from: DjinnLehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ezt a helyet ismeri valaki?
Tyhej! Ekkora surmókat! :ejj:
Tényleg horribilis összegért hozzák be, ráadásul olyan oldalakat ajánlanak, ahonnan egyébként is lehetne rendelni. Ja, és tegyük hozzá hogy a boltok linkjei is affiliate partneren keresztül mennek (linksynergy), tehát ha az õ oldalukról látogatsz el a boltba, és úgy veszel valamit, akkor is kapnak az eladásból pár százalékot.
És nagyon valószínûnek tartom, hogy mikor "élesben rendelnek" akkor is ezeket a linkeket használják, tehát még abból is van bevételük. Gyalázatos!
Ezt szvsz úgy kellene, hogy összegyûjtenének x. terméket, amit valaki odakint megvesz, és azokból lehetne választani. De így... Szóval:  :b+: nekik!

Ramiz

Akkor eddig a jelentkezõk: Baldy, Djinn, Animal, katz, Noki, Kalibur, én, Raggie.
(Úgy tudom.) Március 25 péntek kinek biztosan nem jó?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Marfy

Quote from: Moha(Viszont lesz valami jobb... :))
Mi az mi az??

Moha

Quote from: NokiMi az mi az??
Már nem hiszem, hogy meglesz. Az eBay-en volt, és egy nap alatt iszonyatosan felsrófolták az árát. :(

Animal

Quote from: RamizAkkor eddig a jelentkezõk: Baldy, Djinn, Animal, katz, Noki, Kalibur, én, Raggie.
(Úgy tudom.) Március 25 péntek kinek biztosan nem jó?

Djinnek + nekem nem jó. Az a helyzet, hogy ma kaptam állást  :whoah:  :hahaha:  :)  :haha:  és a hétköznapok ezáltal ugrottak...
Nem tudom, hogy osztják a szabit, de gondolom eleinte szûkmarkúan, meg azt a keveset is inkább nyárra tartogatnám. Viszont a hétvégék (gondolom a boltok miatt inkább a szombati napok) továbbra is rendben vannak, tehát ilyen szempontból rugalmasak vagyunk (ha nem kell hétvégén is túlórázni  :rolleyes: ).

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Feldin

Quote from: AnimalDjinnek + nekem nem jó. Az a helyzet, hogy ma kaptam állást  :whoah:  :hahaha:  :)  :haha:  és a hétköznapok ezáltal ugrottak...
Nem tudom, hogy osztják a szabit, de gondolom eleinte szûkmarkúan, meg azt a keveset is inkább nyárra tartogatnám. Viszont a hétvégék (gondolom a boltok miatt inkább a szombati napok) továbbra is rendben vannak, tehát ilyen szempontból rugalmasak vagyunk (ha nem kell hétvégén is túlórázni  :rolleyes: ).
Mit dolgozol?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Kalibur

Quote from: RamizAkkor 19 vagy 26.
Amennyiben nem péntek, felõlem akkor, amikor nektek jó... de ha ez segít a döntésben, a 26 nekem szimpibb és nagyobb a valószínûsége annak is, hogy addigra elegendõ pénzt szerezzek.
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Moha

Kicsit megrendült a bizalmam a Cartoon Passion-ben. Nem tudom, ti azóta rendeltetek-e onnan. Én rendeltem 2 kulcstartót még jan 31-én, s minthogy még most sem érkezett meg, utánanéztem, és a bankkártyáról sem vonták le. :(
Pedig a visszaigazoló emailben azt írták, hogy ha minden rendben, akkor nem küldenek több emailt. Éppen ezért nyugodtan vártam a cuccokat. Most írtam nekik, nem tudom mi lesz. Csak szólni akartam, nehogy ti is így járjatok.

Ramiz

Aki rajta van ezen a listán:

Baldy, Djinn, Animal, katz, Noki, Kalibur, én, Raggie

- annak mind jó a március 26-a szombat?
Jó lenne egy visszajelzés.

És kellene még egy autó! Megpróbálok kisírni egy öreg Zastavát (Yugo :cool: imádom amúgy ) a szüleimtõl, de félnek, hogy besz*rik Bécsig. (Én bízok benne. Attól függetlenül lehet, hogy besz*rik. :D De akkor legfeljebb ott átadjuk egymásnak a pénzt és egy autó úgy is kiér. ;) )
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Animal

Quote from: RamizAki rajta van ezen a listán:

Baldy, Djinn, Animal, katz, Noki, Kalibur, én, Raggie

- annak mind jó a március 26-a szombat?
Jó lenne egy visszajelzés.

Djinnek és nekem jó, meg egyelõre úgy néz ki, hogy az autónak is - bár pár hete megpróbálták ellopni  :b+:  :__devil:  :hogyaza:  :uzi:  :nagyere:  :morci:

Ja és még egy (naív) kérdés: van a "kiránduló-csapatban" olyan, aki már járt korábban Bécsben autóval? (Én még nem  :lame: )

Ramiz

Én voltam, de nem merem bevallani, mert nem én ültem a volánnál, és ugyanúgy bénáznék az egyirányúakkal, mint akárki más. Viszont van olyan Bécs térképem, amin be vannak jelülve az egyirányúak, az jól jöhet.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Djinn

Lenne egy érdekes kérdésem. Ausztriába kel útlevél, vagy elég a személyi??? Csak mert nekem nincs útlevelem. Meg voltam gyõzõdve róla, hogy unio meg minden... és elég a személyi :o
Ha kell csinéltatok (egyébként is kéne), de nem tudom elkészül e addigra...:(
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: DjinnLenne egy érdekes kérdésem. Ausztriába kel útlevél, vagy elég a személyi??? Csak mert nekem nincs útlevelem. Meg voltam gyõzõdve róla, hogy unio meg minden... és elég a személyi :o
Ha kell csinéltatok (egyébként is kéne), de nem tudom elkészül e addigra...:(

Djinn, megnyugtatlak, nem fog elkeszulni addigra.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Djinn

Quote from: XipeDjinn, megnyugtatlak, nem fog elkeszulni addigra.
Kösz, kedves vagy, de még mindig nem tudom, fog e kelleni  :rolleyes:
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: DjinnKösz, kedves vagy, de még mindig nem tudom, fog e kelleni  :rolleyes:


ha Unios orszag akkor nem, ha nem Unios orszag akkor igen.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Djinn

Quote from: Xipeha Unios orszag akkor nem, ha nem Unios orszag akkor igen.
Igen, én is így gondoltam. Csak ismerõsök mondték hogy Angliába útlevél kellett nekik most õsszel. Szóval ezért kérdeztem... :)
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Xipe

Quote from: DjinnIgen, én is így gondoltam. Csak ismerõsök mondték hogy Angliába útlevél kellett nekik most õsszel. Szóval ezért kérdeztem... :)


igen, az angolok kernek utlevelet is.
ok kuloncok az Unioban emiatt is meg azert is mert nem ternek at az Eurora.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

katz

Quote from: Xipeigen, az angolok kernek utlevelet is.
ok kuloncok az Unioban emiatt is meg azert is mert nem ternek at az Eurora.
Még jó, h Isten egy szigetre számûzte õket :rolleyes:

Xipe

Quote from: katzMég jó, h Isten egy szigetre számûzte õket :rolleyes:
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

.Attila

Quote from: XipeDjinn, megnyugtatlak, nem fog elkeszulni addigra.
Vannak kivételek. Volt, hogy 1 hét alatt elkészült.