Japán filmek és zenék

Started by Daihelyon, 2003-12-11, 17:11:08

Previous topic - Next topic

Manu

Quote from: RamizLáttad már? Milyen?


Én csak nagyon jókat hallottam róla, és már bõszen rajta lennék, de a torrentjei nem mûködnek, dc-zni meg nem volt kedvem. Ami késik, nem múlik.


Kids (nem a Takeshi féle)

Ez is egy ritka amcsi alkotás, amit érdemes megnézni. Hiperrealisztikus kép az amerikai, nagyvárosi gettóból. Nem feka rapfilm. Majdnem dokumentum-, de legalábbis dokumentarista alkotás. 12-18 éves fiatalok szexuális és lightdrog dependens, önpustító szokásai, életmódja. Még jó pár éve láttam a TV-ben, amikor még középiskolás vagy kora egyetemista voltam, akkor nem annyira ütközetem meg a benne látott felelõtlenségen, meggondolatlanságon stb... Most azonban szembe állított valamennyire az akkori énemmmel. totálisan felkavart. Persze az arányok mások, mivel én nem Los Angelesben élek.

Xipe

Quote from: ManuÉn csak nagyon jókat hallottam róla, és már bõszen rajta lennék, de a torrentjei nem mûködnek, dc-zni meg nem volt kedvem. Ami késik, nem múlik.


Kids (nem a Takeshi féle)

Ez is egy ritka amcsi alkotás, amit érdemes megnézni. Hiperrealisztikus kép az amerikai, nagyvárosi gettóból. Nem feka rapfilm. Majdnem dokumentum-, de legalábbis dokumentarista alkotás. 12-18 éves fiatalok szexuális és lightdrog dependens, önpustító szokásai, életmódja. Még jó pár éve láttam a TV-ben, amikor még középiskolás vagy kora egyetemista voltam, akkor nem annyira ütközetem meg a benne látott felelõtlenségen, meggondolatlanságon stb... Most azonban szembe állított valamennyire az akkori énemmmel. totálisan felkavart. Persze az arányok mások, mivel én nem Los Angelesben élek.

ha ez a film tetszett akkor ajanlom neked a Salt Lake City Punk-ot es a Suburbia cimu filmeket.
ha esetleg megvan, szivesen elfogadnek roluk egy masolatot.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Manu

Quote from: Xipeha ez a film tetszett akkor ajanlom neked a Salt Lake City Punk-ot es a Suburbia cimu filmeket.
ha esetleg megvan, szivesen elfogadnek roluk egy masolatot.

Sajna nincs meg, de ezek után rajta leszek.  :merci:

Ramiz

Musa (the warrior)

Ez egy koreai film. Harcolós, 13. sz-ban játszódik, nagyon izgalmas, szerintem igazi remekmû. Pozitív csalódás volt számomra. Nem próbálja se azt sulykolni, hogy milyen szörnyû a harc, se azt, hogy milyen férfias és dicséretes dolog. Egyszerûen csak elmond egy történetet, megmutatva mindent (ennyiben a Hitlerre emlékeztetett engem). Nagyon jó szereplõk (karakterek) vannak benne.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


Ramiz

Látta vki vmelyiket ezen filmek közül?

Csinálunk közös filmnézést?
Engem a Shangri-La és a Nine Souls érdekel a leginkább.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Ramiz

Oldboy
------

Nagyon tetszett... változatos, izgalmas, nem akar túl sokat, remek színészek.
Ha valakinek megvan/lesz, szóljon pls!
Ja, és nagyon nem szép, hogy ilyen Tarantino idézettel reklámozzák a filmet! Jó, hogy rá akarta venni az embereket, hogy nézzék meg a filmet, de pofátlanság volt akkor is! Én szeretem a Tarantino filmeket, de soha nem tudna összehozni egy ilyen ötletes filmet!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Damnatus

#277
Hali!

Bár nem japán filmek, de leírom miket néztem mostanában (hogy letörölhessem õket, és tudjak animét tölteni)
   Hellboy - hanyagolható, Raszputyin + nácik: nagyon lol
   Butterfly effect - nekem nagyon tetszett, arról szól hogy ha a múltban bizonyos helyzetekben másképp döntöttünk volna, mennyire más lenne a jelen.
   Fahrenheit 9/11 - érdekes volt, de nem hökkentett meg annyira
   Super Size Me - jó volt, fõleg mert hitelesen csinálta a srác, és nem csak a mekire gyúrt rá, hanem végülis a helytelen étkezésrõl is szólt
   Equilibrium: A 451°Fahrenheit akciósított, popularizált változata, inkább akciófilm, nem rossz
   Vörös Sárkány: érdekes volt Ralph Fiennes a Fogtündér szerepében. Inkább thriller/nyomozós, mint horror (sokkal felejthetõbb, mint a legelsõ Hannibal film)
  most hirtelen ennyi jut eszembe.

Xipe

Quote from: DamnatusHali!

Bár nem japán filmek, de leírom miket néztem mostanában (hogy letörölhessem õket, és tudjak animét tölteni)
   Hellboy - hanyagolható, Raszputyin + nácik: nagyon lol
   Butterfly effect - nekem nagyon tetszett, arról szól hogy ha a múltban bizonyos helyzetekben másképp döntöttünk volna, mennyire más lenne a jelen.
   Fahrenheit 9/11 - érdekes volt, de nem hökkentett meg annyira
   Super Size Me - jó volt, fõleg mert hitelesen csinálta a srác, és nem csak a mekire gyúrt rá, hanem végülis a helytelen étkezésrõl is szólt
   Equilibrium: A 451°Fahrenheit akciósított, popularizált változata, inkább akciófilm, nem rossz
   Vörös Sárkány: érdekes volt Ralph Fienns (ha jól írom) a Fogtündér szerepében. Inkább thriller/nyomozós, mint horror (sokkal felejthetõbb, mint a legelsõ Hannibal film)
  most hirtelen ennyi jut eszembe.


Ralph Fiennes, es ez mar a masodik Voros Sarkany cimu film.
az elso sokkal jobb volt.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Damnatus

Hali!

Quote from: XipeRalph Fiennes, es ez mar a masodik Voros Sarkany cimu film.
az elso sokkal jobb volt.

Akkor jól írtam ;)
Az elsõ sztorija is ugyanez?

Xipe

Quote from: DamnatusHali!



Akkor jól írtam ;)
Az elsõ sztorija is ugyanez?


a sztori ugyanez termeszetesen, csak nem ekkora benne a sztardumping.
ha jol emlekszem nem sokkal a Baranyok Hallgatnak utan jelent meg.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Damnatus

Hali!

Ok, kösz!

Ramiz

Én csak a Hannibalt láttam, és az egy nagy kalap guanó. Nagyon-nagyot csalódtam akkor Ridley Scottban és Anthony Hopkinsban.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Xipe

Quote from: RamizÉn csak a Hannibalt láttam, és az egy nagy kalap guanó. Nagyon-nagyot csalódtam akkor Ridley Scottban és Anthony Hopkinsban.


szerintem olvasd el a konyvet.
ott eleg erdekesen van vege a tortenetnek.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Fazék

Manhunter  1986-os pénzügyileg sikertelen film újra-feldolgozása volt a Red Dragon 2002-ben, és ugyan az eredetit már nagyon régen láttam, és szinte semmire se emlékszem belõle, de a Red Dragon meglepõen jól sikerült szerintem. fõleg az után a borzalmas Hannibal után :ejj:  a Hannibal egy hatásvadász f*shalom volt... aki abban csalódott, annak azért még sztem érdemes lehet megnéznie a Bárányok hallgatnak-ot ill. a Red Dragon-t is, bár lehet hogy csak elfogult vagyok, mert Edward Norton az egyik kedvenc színészem és Jodie Foster-t se vetem meg túlságosan :)

Xipe

Quote from: BlimpManhunter  1986-os pénzügyileg sikertelen film újra-feldolgozása volt a Red Dragon 2002-ben, és ugyan az eredetit már nagyon régen láttam, és szinte semmire se emlékszem belõle, de a Red Dragon meglepõen jól sikerült szerintem. fõleg az után a borzalmas Hannibal után :ejj:  a Hannibal egy hatásvadász f*shalom volt... aki abban csalódott, annak azért még sztem érdemes lehet megnéznie a Bárányok hallgatnak-ot ill. a Red Dragon-t is, bár lehet hogy csak elfogult vagyok, mert Edward Norton az egyik kedvenc színészem és Jodie Foster-t se vetem meg túlságosan :)


megvan neked a Baranyok Hallgatnak?
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Mattanja

Csak én olvastam el ezen thread elsõ postját , vagy titeket ennyire nem érdekel, hogy itt japán filmekrõl lenne alapvetõen szó (csak mert ez így off ugyebár)? Inkább nyissatok egy nem japán filmekkel foglalkozó thread-et a Külvilág/Offtopic alá.
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Xipe

a Cashern c. filmet vagy a Kung Fu Hustle c. filmet latta mar valaki?
mindketto nagyon erdekelne.
in principio creavit Deus caelum et metal
You know the first time you get laid and you turn around and say "daddy, are you sure this is alright?".
_(๏̯͡๏)_

Fazék

Quote from: Xipea Cashern c. filmet vagy a Kung Fu Hustle c. filmet latta mar valaki?
mindketto nagyon erdekelne.
a Kung Fu Hustle megvan és nagyon nagy állatság, ugyanaz a gárda, mint a Shaolin Soccer-nél, de itt inkább más filmek parodizálására mennek rá, és ennek a történet látja egy kicsit kárát, de ettõl függetlenül sztem egy jó film :)

Manu

Quote from: Xipea Cashern c. filmet vagy a Kung Fu Hustle c. filmet latta mar valaki?
mindketto nagyon erdekelne.


A Casshern megvan DVDRip-en. Látványos kis akció - sci-fi, ami valami '80-as évekbeli animebõl készült, nagy durranás volt tavaly japánban. Neke elõször nagyon tetszett a film, másodszorra meg szinte egyáltalán nem. Lehet megnézem harmadszor és utána mondok véleményt.

Feldin

#290
Quote from: RamizOldboy
------

Nagyon tetszett... változatos, izgalmas, nem akar túl sokat, remek színészek.
Ha valakinek megvan/lesz, szóljon pls!
Ja, és nagyon nem szép, hogy ilyen Tarantino idézettel reklámozzák a filmet! Jó, hogy rá akarta venni az embereket, hogy nézzék meg a filmet, de pofátlanság volt akkor is! Én szeretem a Tarantino filmeket, de soha nem tudna összehozni egy ilyen ötletes filmet!
Mihelyst Baldy átadja lesz.
Quote from: Blimpa Kung Fu Hustle megvan és nagyon nagy állatság, ugyanaz a gárda, mint a Shaolin Soccer-nél, de itt inkább más filmek parodizálására mennek rá, és ennek a történet látja egy kicsit kárát, de ettõl függetlenül sztem egy jó film :)
Filmeket is fogok tõled kérni :)
Quote from: ManuA Casshern megvan DVDRip-en. Látványos kis akció - sci-fi, ami valami '80-as évekbeli animebõl készült, nagy durranás volt tavaly japánban. Neke elõször nagyon tetszett a film, másodszorra meg szinte egyáltalán nem. Lehet megnézem harmadszor és utána mondok véleményt.
Érdekelne Manu!!!  Megtudjuk beszélni?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: Blimpa Kung Fu Hustle megvan és nagyon nagy állatság, ugyanaz a gárda, mint a Shaolin Soccer-nél, de itt inkább más filmek parodizálására mennek rá, és ennek a történet látja egy kicsit kárát, de ettõl függetlenül sztem egy jó film :)
Filmeket is fogok tõled kérni :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: ManuA Casshern megvan DVDRip-en. Látványos kis akció - sci-fi, ami valami '80-as évekbeli animebõl készült, nagy durranás volt tavaly japánban. Neke elõször nagyon tetszett a film, másodszorra meg szinte egyáltalán nem. Lehet megnézem harmadszor és utána mondok véleményt.
Érdekelne Manu!!!  Megtudjuk beszélni?
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Mattanja

Quote from: FeldinÉrdekelne Manu!!!  Megtudjuk beszélni?
Erre van a pm.  :ejj:
בטחו בו בכל עת עם שפכו לפניו לבבכם אלהים מחסה לנו סלה׃
8]]=((

Ramiz

Quote from: ShiroiErre van a pm.  :ejj:

Mi a baj? Keresztes háborút hirdettél ez ellen a topic ellen?  :rolleyes:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Manu

#295
Egy 2002-es alkotás a hagyományos, Mizoguchi-t idézõ stílusban. A mindennapok szintjén mozog, nincs benne forradalom, háború, szerelmi vagy akármilyen, túláradó, megríkató dráma. Mégis felülemelkedik a visszafogott japán világon, az érzelmeket nem folytják olyan kegyetlenül vissza, mint Ozu filmjeiben, de e kitörések csak egy-egy pillanatra, jelzésre korlátozódnak. Az is továbbmutat a hétköznapi lét síkján, hogy narráció kíséri végig a történetet, ami legenda, mese jelleggel ruházza fel azt. Nincs benne a megszokott légiesség, én nehezen azonosultam vele. Láttam végig, hogy jó film, profik a színészek meg minden, de nem tudtam elmélyedni benne, valahogy felszínesen szemléltem végig, ami persze nem a film, hanem talán a hangulatom hibája. Ha vérbeli szamurájos filmre vágytok, amit nem az '50-es években forgattak, akkor melegen ajánlom.

The Twilight Samurai

Feldin

Quote from: ManuEgy 2002-es alkotás a hagyományos, Mizoguchi-t idézõ stílusban. A mindennapok szintjén mozog, nincs benne forradalom, háború, szerelmi vagy akármilyen, túláradó, megríkató dráma. Mégis felülemelkedik a visszafogott japán világon, az érzelmeket nem folytják olyan kegyetlenül vissza, mint Ozu filmjeiben, de e kitörések csak egy-egy pillanatra, jelzésre korlátozódnak. Az is továbbmutat a hétköznapi lét síkján, hogy narráció kíséri végig a történetet, ami legenda, mese jelleggel ruházza fel azt. Nincs benne a megszokott légiesség, én nehezen azonosultam vele. Láttam végig, hogy jó film, profik a színészek meg minden, de nem tudtam elmélyedni benne, valahogy felszínesen szemléltem végig, ami persze nem a film, hanem talán a hangulatom hibája. Ha vérbeli szamurájos filmre vágytok, amit nem az '50-es években forgattak, akkor melegen ajánlom.

The Twilight Samurai

Honnan találsz ilyen jó képeket???
Én épp csinálom a listám és ilyen jó képek kellenének hozzá.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Manu

Quote from: FeldinHonnan találsz ilyen jó képeket???
Én épp csinálom a listám és ilyen jó képek kellenének hozzá.

Gyakorlatilag guglin v imdb-n :)

zsolti123

Quote from: BlimpTakeshi Kitano filmje és ugyan ez még csak a harmadik, amit tõle látok (Zatoichi, Dolls volt a másik kettõ), máris felkerült az összes többi filmje is a kötelezõen megnézendõk listámra :)
remek karakterek, nagyon jó rendezés, kiváló történet, jó színészek, mi kéne több? :) viszont továbbra is egyszerûen hihetetlen számomra ez a lefestett hûségi viszony a yakuza-n, stb-n belül...  nem tudok elképzelni olyan embert, aki anélkül képes lenne ilyeneket cselekedni, hogy hinne egy túlvilágban/újjászületésben... fura a "gyönyörû" kifejezést ezekre a szokásokra használni, de valamiért mégis valahogy ez a szó ugrott be arról amit láttam. persze van pár pont, amivel vitatkoznék, és ezek miatt csak 8/10, de tagadhatatlan hogy nagy hatással volt rám a film, miközben néztem, vagyis ajánlom mindenkinek, aki szereti a stílust :)

én nemrég néztem meg a "yakuza trilógiáját" (violent cop, boiling point, sonatine), és mindegyik nagyon jó volt, és teljesen más történet és megközelítés mind, csak a yakuza a közös bennük. a hana-bi tetszett eddig a legjobban tõle, az biztos. a zatoichi is tetszett nagyon, ezért kezdtem el kitanokat nézni :D. ja meg mostanában néztem a getting anyt is, ami vígjáték. voltak benne hatalmas poénok, pár nagyon gáz poén, meg a vége kicsit már uncsi meg sok volt, de azért alapvetõen nem volt rossz. de ez csak az én véleményem, lehet hogy más végigröhögné. a dolls is nagyon szép film. eddig ezeket láttam kitanotól, de még vár a kikujiro no natsu meg a brother :D


jaés az oldboy:
 :cool:
sztem az utóbbi idõk legjobb filmje. a tarantinós szöveggel reklámozás szerintem sem szép, de így talán több ember nézi meg (és könyveli el betegnek a koreaiakat)

Manu

Hát egy olyan Takashi Miike film, amibõl sajnos hiányzik a rendezõre egyébként jellemzõ humor, irónia, amitõl a már részben más filmjeibõl megismert aberrációk (pl: megfeji magát a nõ) gyakorlatilag öncélúvá, élettelenné és tényleg visszataszítóvá válnak. Vagy csak én nem ástam benne elég mélyre magam, de szerintem itt egyetlen célja a sokkolás volt semmi más. Szájbarágós. Egy évben forgatta ezt a Koroshiyával meg vagy négy másik filmmel, úgyhogy ez a tömegtermelés is közrejátszhatott ebben az ürességben.