Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

Cobra

Optikai meghajtó és merevlemez gond nélkül cserélhető benne, processzorra sok esélyt nem látok. Ha most van benne 512Mb ram, akkor többet szerintem nem tudsz bele rakni, de nem is kell. A merevlemeznél lehetnek mondjuk gondok, megvétele előtt ki kell próbálni, hogy kezel-e 9Gb-nál nagyobbat.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Cloud

Köszi mindenkinek.Megpróbálok akkor egy nagyobb vinyóval meg egy dvd- íróval. :merci:

Manitu

Quote from: Fazék on 2007-11-06, 22:50:16
megnyugtatlak, ezt nagyon jól tudom én is, de ettől még azért ugye megengeded, hogy rákérdezzek, hátha mégis létezik vhol csoda? :)

mellesleg ugyan folyamatos ellenőrzésre nem képes, de időnként futtathatóként itt van ez teljesen ingyenes vírusírtóként: ClamWin

szerk: ja és köszönöm a további tippeket, teszek velük egy próbát :merci:
Kicsit utánnanéztem ennek a cuccnak, nem gondoltam, hogy létezik opensource vírusirtó, még sosem hallottam róla eddig, pedig elvileg most benne vagyok a témában rendesen. Mindenesetre úgy tűnik működik, frissítik, sőt on-access scannert is találtam hozzá, ami szintén opensource.


kikuchiyo

Megkértek, hogy három darab kamkorderes felvételt szerkesszek egybe egy DVD-vé. Ez idáig rendben is lenne, csakhogy a három felvétel három darab mini-DVD-n van, valami elborult formátumban.
A szokásos könyvtárstruktúra (VIDEO_TS) helyett egy DVD_RTAV könyvtár van a lemez gyökerében, benne egy VR_MANGR.IFO és egy VR_MOVIE.VRO ojjettummal.
Ez mi a túró?
A PowerDVD megeszi, és az mplayer is lejátssza azt a VRO-t, de a DVD-szerkesztő programjaim megvetően kiröhögnek.
Failure is the default option

Selmo

http://filext.com/file-extension/vro nem olvastam végig, de gyanúsan kevés link van hozzá.

A tökéletesség unalmas.

Kuroi Tenshi

Nézd meg vagy kérdezd meg, hogy milyen géppel vették fel,
hátha a gyártó oldalán van a saját formátumuk szerkesztésére
valamilyen program; esetleg a kamkorderhez mellékelték?

kikuchiyo

Közben kiderítettem, hogy ez a DVD-RAM-oknál alkalmazott formátum, lényegében sima összemuxolt MPEG2, csak ki van bővítve pár funkcióval a DVD-hez képest.
Találtam guide-okat is, és a DVDLab hajlandó beolvasni, de ma már nem szenvedek vele.
Azért érzem, hogy nem lesz egyszerű menet...
Failure is the default option

Manitu

Erről a nyomtatóról tud valaki mondani valamit: HP Deskjet D1460?

Ahogy számolgatom, jelentősen olcsóbb lesz vennem egy színes nyomtatót, mint fizetni a szakdolgozatom nyomtatásáért, ez meg éppen akciós a tescoban :) Leginkább az érdekelne, hogy mennyit bírhat a patron, amit alapból adnak hozzá, illetve, hogy képes-e 200 oldalt kinyomtatni, mielőtt felmondja a szolgálatot :D


Cobra

#7238
A gyári patron biztos nem bír ki 200 oldalt, jó, ha 50-et összehoz. Az új patron 7-8e Ft kb, bár ha el tudod vinni megtöltetni, akkor az kijön 2-3e Ft-ból.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Manitu

Ezek szerint a patront nem úszom meg. A töltésnek még utánnanézek, ismerek egy helyet, ahol foglalkoznak ilyennel. De ha még gyárit is kell vennem, akkor is több mint egy tizest spórolok rajta. Kösz az infót.

Amúgy tintasugaras nyomtatók a feketét hogy csinálják? Oké, hogy van fekete patron, de ha egy oldalon van szöveg és valami ábra is, akkor a szöveghez a feketét használja, vagy az egész oldalt a színesből nyomja ki? Gondolom a színeket nem tartalmazó oldalakhoz mindenképpen a feketét használja, függetlenül attól, hogy a dokumentumban van-e színes rész.


Selmo

Quote from: Cobra on 2007-11-13, 20:59:39
A gyári patron biztos nem bír ki 200 oldalt, jó, ha 50-et összehoz. Az új patron 7-8e Ft kb, bár ha el tudod vinni megtöltetni, akkor az kijön 2-3e Ft-ból.
Ha nincs benne ábra vagy táblázat, akkor simán vissza lehet venni a felbontást és máris többet lehet vele nyomtatni.

A tökéletesség unalmas.

Manitu

Quote from: Selmo on 2007-11-13, 21:52:57
Ha nincs benne ábra vagy táblázat, akkor simán vissza lehet venni a felbontást és máris többet lehet vele nyomtatni.
Ha nem lenne benne ábra meg táblázat, nem kéne a színes nyomtató :)


Selmo

Úgy értettem, ha nincs tele minden oldal, akkor a maradékot ki lehet nyomtatni kisebb dpi-vel, ha persze csupa ilyen van benne, akkor nem úszod meg.

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Quote from: Manitu on 2007-11-13, 21:16:46
Amúgy tintasugaras nyomtatók a feketét hogy csinálják? Oké, hogy van fekete patron, de ha egy oldalon van szöveg és valami ábra is, akkor a szöveghez a feketét használja, vagy az egész oldalt a színesből nyomja ki? Gondolom a színeket nem tartalmazó oldalakhoz mindenképpen a feketét használja, függetlenül attól, hogy a dokumentumban van-e színes rész.
Hmm, maradjunk annyiban, hogy késő van és fáradt vagy :)
A feketét a fekete patronnal nyomtatja, minden más színt a színessel.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Ha CMYK akkor tokfeketet feketevel, tobbit meg szinesekbol+feketebol keveri. Tehat egy artatlan sotetbordoba is keverhet feketet. Gyonyoruen latszott a fekete hianya ismeros nyomtatojanal egy szines kepen. Persze dominansabban kijott egy szoveges oldalon a szoveg hianyaval.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Fazék

én speciel úgy vettem észre, hogy egy tisztán szöveg fekete betűs dokumentumot a Canon MP150 nyomtatóm más árnyalatú feketével nyomtat, ha engedélyezem neki, hogy a színes patront is használja, mint hogy ha csak feketét engedélyezném. szóval a kedves nyomtatót gyártó cég jóindulatában, ha bízol, akkor engedélyezd, hogy mindkét (mind a négy, stb stb) patront használja a gép, de én inkább letiltom a színes patront alapból és ha tudom hogy színeset akarok nyomtatni, akkor engedélyezem ideiglenesen. :)

Manitu

Quote from: Cobra on 2007-11-14, 01:32:16
Quote from: Manitu on 2007-11-13, 21:16:46
Amúgy tintasugaras nyomtatók a feketét hogy csinálják? Oké, hogy van fekete patron, de ha egy oldalon van szöveg és valami ábra is, akkor a szöveghez a feketét használja, vagy az egész oldalt a színesből nyomja ki? Gondolom a színeket nem tartalmazó oldalakhoz mindenképpen a feketét használja, függetlenül attól, hogy a dokumentumban van-e színes rész.
Hmm, maradjunk annyiban, hogy késő van és fáradt vagy :)
A feketét a fekete patronnal nyomtatja, minden más színt a színessel.
Nem ok nélkül kérdeztem. Anno volt egy HP 610C-m, ki akartam vele nyomtatni egy doksit, amiben volt egy url is (MS wordben az kék). A szines patronból a sárga akkor már rég kifogyott, így az egész oldal szép lila színben jött ki a nyomtatóból. Persze az már vagy tíz éve volt, és akár még az is elképzelhető, hogy valamelyik becses családtag (magamat is beleértve) elállított valamit.


Cobra

Nekem is volt régen valamelyik 6xx-es HP-m és nem rémlik, hogy ilyet akart volna, pedig elég sokat ment csak fekete patronnal (értsd: üres színes). Igaz én mindíg átrakom szürkeárnyalatra, ha nem nyomtatok színes képet.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kikuchiyo

#7248
Szükségem lenne egy MPEG2 videó vágására alkalmas programra.

Szerk: nem kell túl bonyolult, csak annyi kéne, hogy néhány meglévő mpeg videót kicsit át tudjak rendezni, áttűnéseket beszúrni, és a végén összefűzni.
Failure is the default option

sirtomi

Quote from: Manitu on 2007-11-14, 22:03:06
Nem ok nélkül kérdeztem. Anno volt egy HP 610C-m, ki akartam vele nyomtatni egy doksit, amiben volt egy url is (MS wordben az kék). A szines patronból a sárga akkor már rég kifogyott, így az egész oldal szép lila színben jött ki a nyomtatóból. Persze az már vagy tíz éve volt, és akár még az is elképzelhető, hogy valamelyik becses családtag (magamat is beleértve) elállított valamit.
Nekem HP 610C-m van és nem csinált még iylet. Csak a képeket nyomtatta színes patronból, a szövegeket a feketéből. Volt hogy kifogyot a szinesből a kék és a képek érdekesek lettek, de a szöveg fekete volt.

Tycho

Valami gépguru segítsen azonnal: nem mennek fel a driverek a sapphire x1950pro kártyámhoz és nem fut egy csomó progi ezért :eek: :eek: :eek: (512mb-s PCI-E)

Cobra

Hogyhogy nem megy fel? Új a kártya, vagy csak próbáltál drivert frissíteni? Alaplap legújabb drivere fent van?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Tycho

Quote from: Cobra on 2007-11-17, 00:20:03
Hogyhogy nem megy fel? Új a kártya, vagy csak próbáltál drivert frissíteni? Alaplap legújabb drivere fent van?

a dobozból vele jött CDről nem megy fel  :eek: az alaplapom most frissítem, hátha megoldja a problémát...

Cobra

Ha van internetelérésed, akkor miért egy ősrégi drivert próblász felrakni a hozzáadott CD-ről? Irány a www.amd.com és szedd le a legújabb drivert.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Tycho

Quote from: Cobra on 2007-11-17, 00:22:42
Ha van internetelérésed, akkor miért egy ősrégi drivert próblász felrakni a hozzáadott CD-ről? Irány a www.amd.com és szedd le a legújabb drivert.
az se mászik fel.

Fazék

#7255
és kifejtenéd hogy mit értesz a "nem megy föl" kifejezés alatt? :)
hátha a hibaüzenetből ki lehet valamit hámozni...

mostanában ilyennel nem találkoztam, de régebben előfordult, hogy a gép allergiás volt, amennyiben a korábbi videókártya-driver-t fönt hagytad. szóval azt kéne rendesen eltávolítani, hogy windows aszondja szabványos vga-d van. és utána így tisztán mehet rá az új driver. de ez csak tipp.

Tycho

a hibaüzenet egy pillanatra villan fel, de annyi a szövege, hogy severe error, your display drivers do not match your current hardware... végülis a honlapjukon nincs már 512mbes x1950pro, de a dobozba attól még a kari mellé tehetnék a hozzávaló drivert de az is így száll el...

Fazék

#7257
szerk: pár megoldástipp pl itt:
http://logout.hu/bejegyzes/ollie/mindennapi_driverunket_add_meg_nekunk_ma/hsz_1-50.html
az oldal közepe felé, a severe szóra keress rá az oldalon.

máshonnan egy nyelvtanilag kissé hibás, de annál informatívabb hozzászólás:
QuoteGo to ATI website and download the Tool so you can complete uninstall the old drivers first.
szerk2: ilyen tool-t 5 perc keresés után se találtam egyelőre...

Theon

Esetleg még próbálkozhatsz omegadriverekkel, azok elvileg a legtöbb ati karival gond nélkül működnek (még az integráltakkal is).
"Chaos is the score upon which reality is written."
"I don't need a scabbard to sheath my mind."
"One foot in the grave and the other in hell."

Fazék

Quote from: Theon on 2007-11-17, 00:43:32
Esetleg még próbálkozhatsz omegadriverekkel, azok elvileg a legtöbb ati karival gond nélkül működnek (még az integráltakkal is).
én ettől óva intenélek Tycho, nekem eddig csak zűrt okoztak az utóbbi pár próbálkozásnál az omega driver-ek... :(
a hivatalos catalyst program kezelőfelülete ugyan tetülassú és csicsás, de legalább mindig működött is