Anime információs sarok

Started by .Attila, 2004-07-02, 21:26:26

Previous topic - Next topic

Relunx

death_scythe-nek:
A legjobb helyre fordultál. Mint No.1 Ah! My Goddess fan, megpróbálok a segítségedre lenni:
Elösször sztem az OVA-t érdemes megnézned! Tulajdonképpen az OVA és a TV között nincs nagy különbség. Mind2 szinte ugyanaz. Az OVA annyiban különbözik a TV-tõl hogy rövidebb, így lényegesen tömörebben mutatja be az animét.
Mellesleg jobb a grafikája (imho) az OVA-é. Ill még anniy hogy a TV-ben vannak olyan karakterek ami az OVA-ban nincsenek. A sorozatból meg ha jól tudom lesz egy season 2 is.
Szóval a javaslkatom:
OVA, TV, Movie ( a movie az OVA/TV folytatása, de nagyon gyengére sikeredett, nem vesztesz vele sokat ha kihagyod.- nekem nem tetszett)

Relunx

death_scythe

Köszi Relunx(akkor követem bölcs útmutatásodat :) ),SaiyaGin,sirtomi :merci:
   
I am Madlax.  I am the pain when you touch the truth.  The existance born from sadness.

Manu

Quote from: roderickhttp://www.ergoproxy.com/

hmm... asszem lesz egy újabb sorozat, amit érdemes várni


Uh, azanyja....

Necrid^

Quote from: roderickhttp://www.ergoproxy.com/

hmm... asszem lesz egy újabb sorozat, amit érdemes várni
Nah.. arra kiváncsi leszek.
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

sirtomi

Hány részes a Detective Conan? Vége van egyáltalán a sorozatnak?

Láttam belõle pár részt és tetszett, de mindig megijeszt a sok rész :)

Cobra

Ha jól tudom 363 részes és talán mostanában lett vége Japánban. Majd Necrid mond pontosabb infot :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Xaga

Quote from: CobraHa jól tudom 363 részes és talán mostanában lett vége Japánban. Majd Necrid mond pontosabb infot :)

Én láttam már 410. rész RAWját is és szerintem még nincs vége de Necrid biztos jobban tudja. Én nem követem a sorozatot viszont a moviek jók!!

zolan43

Aki nem látta még, az ki ne hagyja szombat reggel 7-kor a TV2-õn. A DVD kiadás magyar szinkronja szerintem elég jól sikerült. Tavaly hozzáadták az egyik újsághoz.

Necrid^

#578
Quote from: sirtomiHány részes a Detective Conan? Vége van egyáltalán a sorozatnak?

Láttam belõle pár részt és tetszett, de mindig megijeszt a sok rész :)
Detective conannak még nincs vége, most is megy még japánban hentente 1 részt adnak ki..most járnak a 410nél. a sorozat megy már 9 éve 1996ban kezték .Mind 9 movie-t isteni ill a 6 Special :jee:
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Raggie

Quote from: roderickhttp://www.ergoproxy.com/

hmm... asszem lesz egy újabb sorozat, amit érdemes várni
Sztem meg egy ujjabb sorozat amire már most csorog a nyálam, és aminek még kb százötvenszer meg fogom nézni azt a tízmásodperces trailer-jét!!! :D :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes: :váááááróóós szmiley:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

sirtomi

Quote from: NecridDetective conannak még nincs vége, most is megy még japánban hentente 1 részt adnak ki..most járnak a 410nél. a sorozat megy már 9 éve 1996ban kezték .Mind 9 movie-t isteni ill a 6 Special :jee:
Meglátom, hogy hány részes és elmegy tõle a kedvem, pedig tetszik.
Lehet hogy a movie-kat beszerzem és azokat nézem meg.

Necrid^

Quote from: sirtomiMeglátom, hogy hány részes és elmegy tõle a kedvem, pedig tetszik.
Lehet hogy a movie-kat beszerzem és azokat nézem meg.
Hát legalább a moviek ne hagyd ki :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

zolan43

Az utolsó négy részt kiadta egy Mr.A nevû csapat.
Ha már letöltötte valaki, akkor ez lenne a kérdésem: Jobban sikerült a Shrimpsé-nél, vagy még mindíg a WannabeFansubs féle verzióra érdemes várni? (teljes sorozat kiírása 1db DVD lemezre)

Cloud

ajánljatok nekem olyan animekat, amikben mecha-k szerepelnek, és tele van akcióval.A Gundaman kívûl persze. :__devil:

Darkstar

Quote from: akna3ajánljatok nekem olyan animekat, amikben mecha-k szerepelnek, és tele van akcióval.A Gundaman kívûl persze. :__devil:

Neon Genesis Evangelion :jee:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Dragon

Quote from: DarkstarNeon Genesis Evangelion :jee:
Khm, hát nem hiszem hogy ilyesmire gondolt  :rolleyes:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

.Attila

Quote from: akna3ajánljatok nekem olyan animekat, amikben mecha-k szerepelnek, és tele van akcióval.A Gundaman kívûl persze. :__devil:
Full Metal Panic :) (még vicces is, bár a Fumoffu-ból kimaradtak a mecha-k, a 2nd seasonben nagyrészt akciók vannak)
Neon Genesis Evangelion
Macross

Cloud

macross sorozat kb milyen hosszú. nekem valaki azt mondta hogy kb.200 rész.

Cloud

annyit tudok hogy jó hosszú

Cobra

Macrossból több sorozat és OVA létezik, az elsõ 1982-es sorozat 36 részes, de az inkább csak az elvetemültebb fanokna kajánlható :)
Aztán van ehhez egy film, ami összefoglalja a sorozatot, illetve 1-2 dolog máshogy történik.
Utána készült a Macross 7, ez '94-es, 49 részes, de normális ripet nem találni, ftp-n nincs is fent sajnos. Ehez van egy csomó OVA meg Movie, sajnos semmit nem láttam még belõle.
Utána jött a Macross Plus OVA, ez 2 részes és elég jó, bár inkább a drámai részen van a hangsúly, nem a harcokon.
A legújabb a Macross Zero, ez 5 rész és lélegzetelállító grafikával készült  :)
A Macross filmek sorozatok egyetlen hátránya a szememben, hogy inkább drámák, nem az akción van a hangsúly, de ha van, az igen látványos.

További jó mechás, bár kicsit furcsa rajzolású a Vandread.
RahXephon: mélyebb történet, de jó és viszonylag sok akciójelenettel.
Egyéb amit ismerek, de nem láttam, az a Bakuretsu Tenshi, több most nem jut eszembe.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Raggie

Quote from: bpka000Khm, hát nem hiszem hogy ilyesmire gondolt  :rolleyes:
Mérnem?? :confused: Abban is van mecha, meg akció!
(meg van más is, de attól még lehet ajánlani, mert nem baj ha megnézi. Jóóó kis anime!)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Dragon

Quote from: Raggie GordonMérnem?? :confused: Abban is van mecha, meg akció!
(meg van más is, de attól még lehet ajánlani, mert nem baj ha megnézi. Jóóó kis anime!)
nyilván, de ugye nem gondolod, hogy pont én ne tartanám jónak
azonban ha valaki a Gundamot emlegeti, az olyasmire is vágyik, és ha így nézi meg az NGE-t, valószínûleg csalódni fog benne, ezáltal negatív élményhez köti, és sosem fogja jónak tartani
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Ramiz

Quote from: bpka000nyilván, de ugye nem gondolod, hogy pont én ne tartanám jónak
:D Hát igen, Raggie...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kraivan

Quote from: roderickhttp://www.ergoproxy.com/

hmm... asszem lesz egy újabb sorozat, amit érdemes várni
Mikorra várható?
Rajzstílus faja, zene is az, nagyon darkosnak tûnik, szal elsõ ránézésre pont nekem való.
De jelenleg is meg vagyok veszve, mert Trinity Blood-nak nem nagyon akaródzik jönni a többi része. Már ki vagyok éhezve.  :morci:

QuoteAki nem látta még, az ki ne hagyja szombat reggel 7-kor a TV2-õn. A DVD kiadás magyar szinkronja szerintem elég jól sikerült. Tavaly hozzáadták az egyik újsághoz.
Már megint lemaradtam az elejérõl :( Korai ez a hajnali 7 óra a nyáron.
Amúgy nagyon jó mû. Csak ajánlani tudom.
Mellesleg valami hasonló stílusban most lesz nagy premier németországban a Wandelnde Schloss címû anime.
A történet szerint egy fiatal kislányt egy boszorkány megátkozza úgy, hogy öreggé teszi, és természetesen egy nem kevés látvánnyal és varázslattal kikövezett úton tudja visszaszerezni ami kell. Tegnap este a Sat1-en volt egy órás bemuató, és azt mondom hogy alig várom.
De itt egy link:
http://www.rtl.de/film/specials/dws/dws_main_content.html
Szerintem ez is remek alkotás lesz.

.Attila

#594
Quote from: Kraivana Wandelnde Schloss címû anime.
Közismertebb nevén a Howl's Moving Castle :rolleyes:

Kraivan

Ha a Sat1-en látja az ember a bemutatót, akkor nem nagyon fogja hallani a közismertebb nevet. :)
A lényeg hogy jó lesz, és nem kell sokat várni rá.
Egyáltalán várható lesz itthoni mozikban? Általában nem szokták kihagyni azokat az alkotásokat, amit a németek nagyra tartanak. De ha mégis akkor a villám csapdossa meg õket.  :__devil:

Kraivan

Hujjujjujj.
Most próbáltam utánaolvasni ennek az alkotásnak.
Szóval maga az anime már 2004-es, és az idei Filmfesztiválon nem adták valami oknál kifoylólag. Ezek szerint ez már régi alkotás csak németben most fogják nyomni? De akkor mi lesz velünk? Lesz moziban? Vagy dvd-n már megvehetõ?
Valaki segítene?

Manu

Báe ezt már megtettem egy másik topicban, de talán azt nem olvassák annyian, ide is belinkelem: az Asian DVD Club -on napról napra több anime kerül fel fullosan. Fanatikus CB, NGE, Hellsing stb. fanatikusoknak az oldal megtekintése erõsen ajánlott. ;)

zolan43

WannabeFansubs kiadta a 23. epizódot. :jee:

Lythis

Van valami kapcsolat a Fullmetal Alchemist, és a Full Metal Panic között (azonkívül h mindkettõ anime?)

 Egyébként ez az Ergo Proxy mikor jön ki elõreláthatólag? (trailer alapján ez egy must see anime lesz naon)