Main Menu

Fotopic

Started by Feldin, 2004-11-29, 12:24:12

Previous topic - Next topic

Fénymarék


Zsiga

Egy kis válogatás a ma (tegnap...) esti programom eredményéből: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=380821&start=337&len=1

Yakumo

#242
Quote from: Zsiga on 2006-09-28, 03:18:53
Egy kis válogatás a ma (tegnap...) esti programom eredményéből: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=380821&start=337&len=1
wow, exkluzivitás a maximumon :D , kösz. Jók lettek a képek! Mivel nem nézek TV-t egy jó ideje, én még csak nem is hallottam erről a filmről eddig, dehát ott van Csoki(R) :D ,ezt látni kell.  :Kiraly:

Edit: sirtomi: funny you are. :rolleyes:  :D

sirtomi

Quote from: Yakumo on 2006-09-28, 11:04:47
wow, exkluzivitás a maximumon :D , kösz. Jók lettek a képek! Mivel nem nézek TV-t egy jó ideje, én még csak nem is hallottam erről a filmről eddig, dehát ott van Csoki(R) :D ,ezt látni kell.  :Kiraly:
Oroszlán Szonját szívesebben nézegetem, dehát ízlések és pofonok... :D

Tényleg jók a képek! Grat Zsiga!

Zsiga

Köszönöm. :)
TV-t én se nézek, sőt még (magyar) mozifilmeket se, mulatságos volt együtt sörözni a színészekkel úgy hogy a nagyrészüknek még a nevét se tudtam.  :lul: Egyébként fél órával a kezdés előtt hívott fel valaki (azóta se tudom hogy ki... :D) telefonon a főszervező-cégtől hogy ráérek-e... Még szerencse hogy épp nálam volt a gépem.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

I think you missed the thread.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2006-12-30, 15:59:57
I think you missed the thread.
Nem feltétlenül, én pl. egyből a (nemlétező) Exif adatokat akartam megnézni, csak aztán néztem meg egészben a képet. :D
Egyébként kár hogy még ott is életlen ahol élesnek kéne lennie, rekeszelni kellett volna egy kicsit és inkább közelebbről lőni hogy a mélységélesség ne változzon.

.Attila

Ha túl közel mész, akkor meg torzulnak az arányok.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2006-12-30, 23:18:06
Ha túl közel mész, akkor meg torzulnak az arányok.
Mire gondolsz? Szerintem ezen a képen a szűkebb kivágáson kívül semmit nem változtatna ha mondjuk egy 150-es makróval lőtték volna. Cserébe éles lenne. (A "közelebbről"-t nem feltétlenül úgy értem hogy fizikailag közelebb legyen a filmsík a témához, hanem hogy nagyobb legyen a leképezési arány, felőlem akár egy 600-as telével meg egy fél méteres kihuzattal is csinálhatták volna négy méterről.)

.Attila

Én biza fizikailag értelmeztem, mert közelebb menni ezt jelenti.
Egyébként a tele makroval egyetértek, ezt javasoltam volna én is.

Egyébként én a témát kritizáltam.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-01-21, 11:37:48
Quote from: Zsiga on 2007-01-21, 11:33:30
Jó nagyon ez az obi egyébként, nem fogsz csalódni benne.  :smile:

Tudom, képminőségileg ugyanazt nyújtja, mint a 2.8, csak egy fényértékkel rosszabb és nincs benne IS.
De azért gondolkozom rajta, mert nekem inkább talán természet/állatfotózásra kéne, oda meg lehet, hogy hosszabb obi kéne. (100-400L pl., csak ezek már elég drágák :/)
Hát állatfotózásra tényleg rövid lesz még cropos vázon is.
A 100-400nak meg nem olyan jó a képe, és 5,6-os a végén ami nem sok... És persze nem igazán általánosan használható, emellett nagy és nehéz, ráadásul a tolózoom sok embernek az agyára megy.
Lesz még pár álmatlan éjszakád mire el tudod dönteni hogy mit vegyél. ;)

.Attila

Tudom.
Másik végen nem olyan nagy a gond már: Canon 10-22, Sigma 10-20 vagy Tokina 12-24. Valszeg inkább a Tokina, az mindenben nyer, kivéve CA terén, azt meg lehet korrigálni.
Igazából néztem volna a 300/4L-t IS nélkül, de ahogy elnézem, már nincs forgalomban (fene, pedig asszem egyárban lett volna a 70-200/4L-lel). 300 már jó lett volna, Canon vázon az már 480mm. Ha nagyon kell, extendert is lehet rárakni, és mivel a rajzolata csúcsminőség, megfelelő fényviszonyok mellett tudna produkálni rendesen.

.Attila


Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-01-25, 17:20:56
[ img ]
Látom megvan az új gép. :)
A kitobit (ha van elég fény) érdemes f8-f11 között tartani, határozottan jót tesz az élességének.
Egyébként mért pont a T-módot használtad? (Én szerintem még soha életemben nem használtam a T-t, érdekelne hogy mire jó. :))
(Ja és egy jótanács, az ilyen ronda belógó faágakat szabad letörni. ;):D)

.Attila

#255
Látom nézegeted az exif infokat.
Akkor gondolom láttad, hogy 55mm (55x1,6=88mm) a gyújtótáv. Tehát elég messze volt az az ág, hogy bármit is csináljak vele. Másrészt egy köztéren nem fogok nekiállni faágakat tördelni ;)
T módot azért használtam, mert a záridő volt a korlátozó tényező. Így is ISO400-on lőttem, 88mm mellett pedig elkell a min. 1/100s. Beállítottam tehát 1/100-ra, hogy a gép maga válassza ki a blendét.
Élesség itt most nem játszott fontos szerepet, nem művészi indulatból készítettem a képet ;) Nincs is rajta élesítés a képen asszem.

A gép egyébként dec. 28. óta van meg, csak nem sok időm volt kimenni bárhova is használni. A másik, hogy Budapest kellős közepén lakom, és nincs mit igazán fényképezni (nem vagyok szociofotós, pedig itt szinte csak arra van téma). És jelenleg csak a kitobim van még, így nincs telém, ami az állatfotózásra kéne.


szerk.:

Boldogok a közgázosok, mert rájuk süt a nap :)




Ez meg már inkább digitális illusztráció, mint fénykép (indok: Rawshooterben shadow kontraszt=100, highlight kontraszt=-100)


.Attila

Fotopic éledezz!




Zsiga


.Attila

Quote from: Zsiga on 2007-01-31, 20:52:08
Szépek. :)

Kösz :)
Első képből látszik, hogy elkéne egy makro obi :rolleyes:

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-01-31, 21:38:55
Quote from: Zsiga on 2007-01-31, 20:52:08
Szépek. :)

Kösz :)
Első képből látszik, hogy elkéne egy makro obi :rolleyes:
Majd vegyél a teléhez közgyűrűt, olcsóbb, kisebb, és kezdésnek az is bőven jó. :)

Feldin

Quote from: Zsiga on 2007-01-31, 21:46:34
Quote from: .Attila on 2007-01-31, 21:38:55
Quote from: Zsiga on 2007-01-31, 20:52:08
Szépek. :)

Kösz :)
Első képből látszik, hogy elkéne egy makro obi :rolleyes:
Majd vegyél a teléhez közgyűrűt, olcsóbb, kisebb, és kezdésnek az is bőven jó. :)
m42/canon átalakító :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Zsiga

Quote from: Feldin on 2007-01-31, 22:05:00
m42/canon átalakító :)
Azzal mire megy magában?  :confused:

.Attila

Quote from: Feldin on 2007-01-31, 22:05:00
Quote from: Zsiga on 2007-01-31, 21:46:34
Quote from: .Attila on 2007-01-31, 21:38:55
Quote from: Zsiga on 2007-01-31, 20:52:08
Szépek. :)

Kösz :)
Első képből látszik, hogy elkéne egy makro obi :rolleyes:
Majd vegyél a teléhez közgyűrűt, olcsóbb, kisebb, és kezdésnek az is bőven jó. :)
m42/canon átalakító :)

Az nem közgyűrű, hanem átalakító ;)

Közgyűrű nem az igazi megoldás. Van minőségi romlás. Arról nem is beszélve, hogy a kinézett telével (Sigma 100-300/4) nem lenne könnyű makrozni (22,6 centi hosszú közgyűrű nélkül, 1,5 kg). Amit kinéztem: Canon EF-S 60/2.8 vagy Tamron 90/2.8 (ezek ráadásul pengeélesek, igazi makro obik).

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-01-31, 22:37:48
Quote from: Feldin on 2007-01-31, 22:05:00
Quote from: Zsiga on 2007-01-31, 21:46:34
Quote from: .Attila on 2007-01-31, 21:38:55
Quote from: Zsiga on 2007-01-31, 20:52:08
Szépek. :)

Kösz :)
Első képből látszik, hogy elkéne egy makro obi :rolleyes:
Majd vegyél a teléhez közgyűrűt, olcsóbb, kisebb, és kezdésnek az is bőven jó. :)
m42/canon átalakító :)

Az nem közgyűrű, hanem átalakító ;)

Közgyűrű nem az igazi megoldás. Van minőségi romlás. Arról nem is beszélve, hogy a kinézett telével (Sigma 100-300/4) nem lenne könnyű makrozni (22,6 centi hosszú közgyűrű nélkül, 1,5 kg). Amit kinéztem: Canon EF-S 60/2.8 vagy Tamron 90/2.8 (ezek ráadásul pengeélesek, igazi makro obik).
Hidd el hogy lehet vele makrózni. :) Makróztam már hasonló méretű objektívvel (70-200/2,8), és működött. A méret semmit nem számít a makrózásnál, úgyis az állvány tartja (ha esetleg felmerült benned hogy majd kézből fogsz makrózni, most felejtsd el, vagy vegyél makróvakut, egyébként esélytelen), a nagyobb gyújtótáv miatt pedig messzebbről tudod becserkészni a félénkebb dögöket.
De ha van fölös 100k-d akkor természetesen jobb választás a makróobi. (Ja, egyébként nem okoz minőségromlást a közgyűrű, csak a fényerőt csökkenti, de azt se nagyon.)

Feldin

Attila, ne húzz fel :)

m42 átalakító + m42 közgyűrűsor(ez kb 2000) + egy m42 obi. de akár kikölcsönzök neked egy 50est.

minőségi romlás...
észre se vehető.

de ha van +100kd makro obira akkor hajrá.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

#265
Felmerült bennem, hogy kézből makrozom. Lehet így is, csak jó fényviszonyok kellenek hozzá. (Canon MP-E 65/2.8 3-5szörös nagyításánál már mondjuk nem, de nem is erről az obiról volt szó)
Egyébként nézd meg a makro obik tesztjeit (igazi makro obikét, van egy csomó, amire csak ráaggasztották, hogy makro). Képminőségben gyakorlatilag azok a legjobbak. És ugye ezeket nem csak makro obiként lehet használni (kivéve az MP-E-t). A Canon EF-S 60/2.8-on azért is gondolkodom, mert az eddig betervezett obik között nincs olyan, amely tartalmazná ezt a gyújtótávot, tehát ez lehetne egyrészt makro obi, másrészt portréobi is.

Közgyűrűket meg egyébként állandóan cserélgetni attól függően, hogy hova akarod az élességi tartományt. Közgyűrűket cserélgetni állandóan meg nem vmi jó szórakozás.

Quote from: Feldin on 2007-01-31, 22:58:04
Attila, ne húzz fel :)

m42 átalakító + m42 közgyűrűsor(ez kb 2000) + egy m42 obi. de akár kikölcsönzök neked egy 50est.

minőségi romlás...
észre se vehető.

de ha van +100kd makro obira akkor hajrá.

Húz a fene, te csak átalakítóról beszéltél, közgyűrűről nem :_piszka: ;)
Bocs, de régi obikkal inkább nem kísérletezem. Igen, jók a régi obik, de az újakhoz képest már jócskán le vannak maradva.
100kp-m meg majd valamikor lesz, nem mostanról beszéltem. Egyébként meg úgyis a Sigma 100-300 lesz az első, aztán Sigma 10-20 vagy Canon 17-40 (attól függően, hogy kell-e az extrém nagylátó vagy sem), ezek együttes értéke min. 350ezer Ft ;)

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-01-31, 23:07:13
Felmerült bennem, hogy kézből makrozom. Lehet így is, csak jó fényviszonyok kellenek hozzá. (Canon MP-E 65/2.8 3-5szörös nagyításánál már mondjuk nem, de nem is erről az obiról volt szó)
Egyébként nézd meg a makro obik tesztjeit (igazi makro obikét, van egy csomó, amire csak ráaggasztották, hogy makro). Képminőségben gyakorlatilag azok a legjobbak. És ugye ezeket nem csak makro obiként lehet használni (kivéve az MP-E-t). A Canon EF-S 60/2.8-on azért is gondolkodom, mert az eddig betervezett obik között nincs olyan, amely tartalmazná ezt a gyújtótávot, tehát ez lehetne egyrészt makro obi, másrészt portréobi is.

Közgyűrűket meg egyébként állandóan cserélgetni attól függően, hogy hova akarod az élességi tartományt. Közgyűrűket cserélgetni állandóan meg nem vmi jó szórakozás.
Van rá egy söröm hogy nem fog menni a kézből makrózás. Kisfilmes makrónál 11-16 körüli rekesz kell minimum ha normális mélységélességet akarsz, a magas ISO miatti zaj meg nagyon csúnya egy borotvaéles makrófotón. 1:1-es leképezésnél pedig nagyon rövid záridők kellenének ahhoz hogy kézből ne mozduljon be a kép.
A legjobb Canon üvegek a fix telék, konkrétan talán a 135L-t tartják a legélesebb Canon objektívnek. Nem mondom hogy a makrók rosszak, de nem a legjobbak.
Az EF-S 60 valóban jó portréobjektívnek is.
A közgyűrűket mért kéne cserélgetni az élességtartománytól függően? A közgyűrűvel a maximális leképezési arányt állítod be, élességet állítani meg úgy kell hogy a tárgytávolságot változtatod (magyarul közelebb vagy távolabb viszed a gépet). Hülyén hangzik ha még nem próbáltad, de így van. :)

Feldin

Quote from: Zsiga on 2007-01-31, 23:32:27
Quote from: .Attila on 2007-01-31, 23:07:13
Felmerült bennem, hogy kézből makrozom. Lehet így is, csak jó fényviszonyok kellenek hozzá. (Canon MP-E 65/2.8 3-5szörös nagyításánál már mondjuk nem, de nem is erről az obiról volt szó)
Egyébként nézd meg a makro obik tesztjeit (igazi makro obikét, van egy csomó, amire csak ráaggasztották, hogy makro). Képminőségben gyakorlatilag azok a legjobbak. És ugye ezeket nem csak makro obiként lehet használni (kivéve az MP-E-t). A Canon EF-S 60/2.8-on azért is gondolkodom, mert az eddig betervezett obik között nincs olyan, amely tartalmazná ezt a gyújtótávot, tehát ez lehetne egyrészt makro obi, másrészt portréobi is.

Közgyűrűket meg egyébként állandóan cserélgetni attól függően, hogy hova akarod az élességi tartományt. Közgyűrűket cserélgetni állandóan meg nem vmi jó szórakozás.
Van rá egy söröm hogy nem fog menni a kézből makrózás. Kisfilmes makrónál 11-16 körüli rekesz kell minimum ha normális mélységélességet akarsz, a magas ISO miatti zaj meg nagyon csúnya egy borotvaéles makrófotón. 1:1-es leképezésnél pedig nagyon rövid záridők kellenének ahhoz hogy kézből ne mozduljon be a kép.
A legjobb Canon üvegek a fix telék, konkrétan talán a 135L-t tartják a legélesebb Canon objektívnek. Nem mondom hogy a makrók rosszak, de nem a legjobbak.
Az EF-S 60 valóban jó portréobjektívnek is.
A közgyűrűket mért kéne cserélgetni az élességtartománytól függően? A közgyűrűvel a maximális leképezési arányt állítod be, élességet állítani meg úgy kell hogy a tárgytávolságot változtatod (magyarul közelebb vagy távolabb viszed a gépet). Hülyén hangzik ha még nem próbáltad, de így van. :)
köszönöm, szívemből szóltál :)
sőt, rdőnykihuzat, és még azt se kell cserélgetni :)
amúgy nem hinném hogy meglátszana hogy m42es obival lősz egy képet vagy canon csilivilivel.
zannen.
de mondom, ha érdemesnek tartod ennyit költeni rá akkor hajrá :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

.Attila

#268
Quote from: Feldin on 2007-02-01, 00:11:04
köszönöm, szívemből szóltál :)
sőt, rdőnykihuzat, és még azt se kell cserélgetni :)
amúgy nem hinném hogy meglátszana hogy m42es obival lősz egy képet vagy canon csilivilivel.
zannen.
de mondom, ha érdemesnek tartod ennyit költeni rá akkor hajrá :)

Ezek szerint a mai fotósok meg vannak zakkanva, mert legtöbben nem régi obikat használnak
http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/canon_100300_56/index.htm <- kicsit régebbi Canon L obi. El is marad a maiaktól.
Sajnos nincs olyan oldal, ahol összehasonlítanák a régieket az újakkal. Egyébként csak hogy egy dolgot mondjak, ami tuti, nem kell utánajárni: az új, digitális vázakra fejlesztett obikon van egy spec. bevonat, ami arra van, hogy a szenzorról visszaverődő fény hatását csökkentse. Ugyanis ez a fény hajlamos flare képzésre. Ilyen bevonatot régi obikon nem találsz, márpedig egyrészt a flare többnyire nem kívánatos a képen, másrészt gyilkolja a kontrasztot (mindkettő kiemelt szerepet játszik egy obi képének minőségénél).

Quote from: Zsiga on 2007-01-31, 23:32:27
Van rá egy söröm hogy nem fog menni a kézből makrózás. Kisfilmes makrónál 11-16 körüli rekesz kell minimum ha normális mélységélességet akarsz, a magas ISO miatti zaj meg nagyon csúnya egy borotvaéles makrófotón. 1:1-es leképezésnél pedig nagyon rövid záridők kellenének ahhoz hogy kézből ne mozduljon be a kép.
A legjobb Canon üvegek a fix telék, konkrétan talán a 135L-t tartják a legélesebb Canon objektívnek. Nem mondom hogy a makrók rosszak, de nem a legjobbak.
Az EF-S 60 valóban jó portréobjektívnek is.
A közgyűrűket mért kéne cserélgetni az élességtartománytól függően? A közgyűrűvel a maximális leképezési arányt állítod be, élességet állítani meg úgy kell hogy a tárgytávolságot változtatod (magyarul közelebb vagy távolabb viszed a gépet). Hülyén hangzik ha még nem próbáltad, de így van. :)

Felőlem megihatod a sört, antialkoholista vagyok :p
11-16 mint minimum az túlzás. Helyzettől függ. Lehet, hogy kell, lehet, hogy nem.
Záridőkre meg konkrét példákat mondj. Mi a rövid neked? 1/1000? Vagy elég az 1/100?
És megint: a fényviszonyoktól függ, hogy lehet-e kézből lőni vagy sem. De általánosítani, hogy kézből nem lehet makrozni, szvsz nonsense. Sötét erdőben persze ez érthető, nade ha én verőfényes napsütésben csinálok virágmakrokat? Nomeg megnézem, hogy mikor fogsz állványt felállítani egy mozgolódó rovarnál.
Szóval ne tessék általánosítani ;)

Egyébként tényleg a 135/2L a legélesebb állítólag. Ha rámszakad egy zsák pénz, az is landolna a tatyóba :) (gyakorlatilag a legjobb portréobi, ami ma létezik + cropos vázon akár beltéri sportfotókat is lehet készíteni)

Feldin

persze hogy meg vannak zakkanva :)
amúgy nagy valószínűség szerint a régi filmes szuper obijaikat használják.
de te se nem nationelnek fotzol, se nem mittomén hova :)
de végülis ez anyagi kérdés nem technológiai úgy látom :)
ha vmit meg akarsz csinálni megcsinálod régi obival is.
és igen, olyan réteg nincs rajtuk. sebaj :)
viszont az esetek 90%ban ez nem zavar és 10ed annyiba se kerülnek.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s