Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

frozenstein

#9330
Aquarion Evol
Ugyanaz, mint az előző évad, akinek az tetszett nézze meg ezt is. Bár volt kavarás a ki kinek a reinkarnációja cuccal, de azért jó volt. Meg történet-nemszámít-pozőr-mecha-anime - ként a Star Driver-re emlékeztetett.
8/10

szerk:

Tasogare Otome x Amnesia
Hát ez wow! Ecchi vígjátékként indult, aztán lett belőle horror és love-sztori. Nekem a befejezés is bejött:[spoiler]Nem éreztem erőltetettnek a happy end-et, inkább az első részek hangulatát idézte.[/spoiler]10/10

SaiyaGin

Cyber Formula Double One
Tízfutamos világbajnokság hat részben --> összecsapott sorozat. Az nagyon jó, hogy az alkotók nagy hangsúlyt fektettek Hayato további jellemfejlődésére, de ez sem tudja elfedni azt, hogy a versenyeket illetően nem volt túl sok ötletük.

frozenstein

Haiyore! Nyaruko-san
Erre már szavaim sincsenek, ezt a sorozatot nem lehet komolyan venni. Néha a hangulat komolyra fordul, de aztán az ending  :facepalm:. Már a flash minisorozatok is bejöttek, de így rendes animációval nagyon tetszett. A rengeteg utalásával, meg a Pani Poni Dash!-t juttatta eszembe.
10/10

Megmurdel

Princess Lover! Amolyan vegyes íz maradt bennem miatta de csak 6/10 mer tele volt bullshittel

Ben-to Végre eljutottam oda h megnézzem de nagyon teccett a manga ami volt az nem erről szólt hanem az Ice Witch-ről de az se volt rossz csak rövid szal a sorozat kaphat 9/10-et

Cloud

Infinite Stratos

Tetszett, voltak benne vicces részek, de bazz, ez rohadt rövid volt... :wtf:

frozenstein

#9335
Kimi to Boku 2
Már az első szériában is nagyon jól vegyítették a slice of life-ot a románccal. A másodikban kicsit több hangsúly kerül a szerelmi szálakra. Akinek tetszett az első nézze meg ezt is.
10/10

szerk:

Zetman
Az elején még érdekesnek tűnt, de amit a végére kihoztak belőle. :ejj:
5/10

minuszmiki

#9336
FMA: Brotherhood: Szerencsére nem láttam az originált így nem kell hasonlítgatnom hozzá. Jó volt a sztori, bár helyenként esetlegesnek éreztem. Animáció szép, zenék teljesen jók, kicsit sok volt néha a nyavalygás, de lekötött 64 részen keresztül, úgyhogy jó. 7.5/10

edit: 7.5 az, nem 8

Cloud

Brotherhood miben különbözik eredetitől? Ezt érdemesebb nézni vagy az elsőt?

SaiyaGin

Quote from: Cloud on 2012-07-22, 09:39:42
Brotherhood miben különbözik eredetitől? Ezt érdemesebb nézni vagy az elsőt?

Az első egy idő után eltér a mangától (a manga annak idején még futott), a második végig hű a mangához.
(Állítólag a Brotherhood a jobb a kettő közül, de azt én se láttam.)

Cobra

Nekem személy szerint az első sorozat jobban tetszett, de a Brotherhood követi az eredeti történetet. Egyébként meg az új sorozat se volt rossz, főleg a középső része tetszett.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Junchi

Nekem az FMA manga anno nem jött be, viszont érdekes, mert a BH-t így is sokkal jobbnak tartom, mint a sima sorozatot.

Valahogy animében működőképesebb volt a manga sztorija.

Megmurdel

Én inkább ajánlanám A BH-t mer nekem az első sorozat nem teccett rohattul.

és igen ahogy Junchi mondta sokkal jobban mentek a dolgok meg az egész így egybe sokkal jobb volt a manga szerint.

Kraivan

Quote from: Cloud on 2012-07-22, 09:39:42
Brotherhood miben különbözik eredetitől? Ezt érdemesebb nézni vagy az elsőt?
A sima FMA addig eredeti amíg találkoznak Greed-el.
Kb idáig a régi sorozatot célszerű nézni, mert a BH idáig lezavarja az animet, ami picit jogos, mert remake, ám aki nem látta a régi sorozatot, az összecsapottnak érzi. megmutatja amit kell, de hiányzik belőle a drámai hatás. így a Greed-el való találkozásig a BH legyen összefoglaló.
Utána meg ahogy írták, hű a mangához, és üt is rendesen, bealázva az alternatív fillersagat.

Dusk Maiden of Amnesia
Kiváló sorozat. Van benne vígjáték, ecchi, végre nem töketlenkedés van érzelmi szálon, hanem van is valami.
[spoiler]Ellenben az utolsó 1 perc számomra tönkretette azt amit az utolsó 3 rész felépített. Egy szép lezárás volt, ami érzelmileg is megfontolt, felelős, boldog, mégis szomorú, erre az az egy perc ezt úgy felrúgta, hogy orbitális pályára ment. Többet ért volna ha ezt lehagyják, vagy egy-két képet vágna be ahogy az unokahúga elkezdi növeszteni a haját, ezzel nyitottan sejthető véget hagyva.  [/spoiler]
Pontozni nem fogok, belekerül a melegen ajánlom, és archiválom leendő gyermekeim részére. :D

kada

Quote from: Kraivan on 2012-07-22, 13:27:45Dusk Maiden of Amnesia
[spoiler]Ellenben az utolsó 1 perc számomra tönkretette azt amit az utolsó 3 rész felépített. Egy szép lezárás volt, ami érzelmileg is megfontolt, felelős, boldog, mégis szomorú, erre az az egy perc ezt úgy felrúgta, hogy orbitális pályára ment. Többet ért volna ha ezt lehagyják, vagy egy-két képet vágna be ahogy az unokahúga elkezdi növeszteni a haját, ezzel nyitottan sejthető véget hagyva.  [/spoiler]
Jó tudni hogy nem csak én vagyok ilyen elvetemült  :Kiraly:
[spoiler]Hajnöveztés helyett(mellett?) lett már aznap mértéktelen tejfogyasztás ::)

Hogy őszinte legyek, amilyen szép lassan és precízen dolgozták ki, vártam is hogy lesz a végén egy csattanó  ^^"
[/spoiler]

Kraivan

Quote from: kada on 2012-07-22, 17:01:28
Quote from: Kraivan on 2012-07-22, 13:27:45Dusk Maiden of Amnesia
[spoiler]Ellenben az utolsó 1 perc számomra tönkretette azt amit az utolsó 3 rész felépített. Egy szép lezárás volt, ami érzelmileg is megfontolt, felelős, boldog, mégis szomorú, erre az az egy perc ezt úgy felrúgta, hogy orbitális pályára ment. Többet ért volna ha ezt lehagyják, vagy egy-két képet vágna be ahogy az unokahúga elkezdi növeszteni a haját, ezzel nyitottan sejthető véget hagyva.  [/spoiler]
Jó tudni hogy nem csak én vagyok ilyen elvetemült  :Kiraly:
[spoiler]Hajnöveztés helyett(mellett?) lett már aznap mértéktelen tejfogyasztás ::)

Hogy őszinte legyek, amilyen szép lassan és precízen dolgozták ki, vártam is hogy lesz a végén egy csattanó  ^^"
[/spoiler]
Biztosa  kötelező animes szabályok:
"Tilos olyan ecchi animet készíteni, aminek a vége egy végtelen ciklust indít."  :__devil:

frozenstein

Queen's Blade - Rebellion
Valahogy ez így harmadjára már nem jött be annyira, és még a végét is nyitva hagyták. Mondjuk a fanservice az maradt. :3x3:
7/10

Koe de Oshigoto!
Ez viszont nagyon jó volt! Borederline hentai, de inkább igényes erotika, mint fap material. Kár, hogy csak két rész.
9/10

Junchi

Quote from: frozenstein on 2012-07-23, 19:48:56
Koe de Oshigoto!
Ez viszont nagyon jó volt! Borederline hentai, de inkább igényes erotika, mint fap material. Kár, hogy csak két rész.
9/10

Vicces, mert úgy volt, hogy több (3 minimum) része is lesz, de aztán mégse...

Btw ha már itt vagyok...

K-On movie

Mint a sorozat: szar.

kada

#9347
Quote from: frozenstein on 2012-07-23, 19:48:56Koe de Oshigoto!
Ez viszont nagyon jó volt! Borederline hentai, de inkább igényes erotika, mint fap material. Kár, hogy csak két rész.
9/10
For a true slaneshi, everything is fap material!

Van belőle manga, nincs meg a voice acting adta extra  ::), de a szint egyébként nem rosszabb, és szépen megy a plot(?).

Member

Utálom, amikor valamiből félévente jelenik meg egy rész, aztán a semmiből előbukkan a hír, hogy lezárták.

Flaser

Quote from: kada on 2012-07-23, 20:08:01
Quote from: frozenstein on 2012-07-23, 19:48:56Koe de Oshigoto!
Ez viszont nagyon jó volt! Borederline hentai, de inkább igényes erotika, mint fap material. Kár, hogy csak két rész.
9/10
For a true slaneshi, everything is fap material!

Van belőle manga, nincs meg a voice acting adta extra  ::), de a szint egyébként nem rosszabb, és szépen megy a plot(?).

Hmm... nekem úgy rémlik, mintha azt is feltöltöttem volna...
Erre gondolsz? (Mobil neten vagyok, így nem tudom ellenőrizni)
http://www.mediafire.com/?ui1i14pdpy1hbq9
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

frozenstein

Jormungand
Akció, humor, badass karakterek, Black Lagoon kicsit másképp. Alig várom a következő évadot.
10/10

kada

#9351
Quote from: Flaser on 2012-07-24, 13:14:03
Quote from: kada on 2012-07-23, 20:08:01
Quote from: frozenstein on 2012-07-23, 19:48:56Koe de Oshigoto!
Ez viszont nagyon jó volt! Borederline hentai, de inkább igényes erotika, mint fap material. Kár, hogy csak két rész.
9/10
For a true slaneshi, everything is fap material!

Van belőle manga, nincs meg a voice acting adta extra  ::), de a szint egyébként nem rosszabb, és szépen megy a plot(?).

Hmm... nekem úgy rémlik, mintha azt is feltöltöttem volna...
Erre gondolsz? (Mobil neten vagyok, így nem tudom ellenőrizni)
http://www.mediafire.com/?ui1i14pdpy1hbq9
Nem tudom ez-e az, google keresés szerint 37-es ch volt kint legutóbb, normál helyeken fent van.

Quote from: frozenstein on 2012-07-24, 14:46:39
Jormungand
Akció, humor, badass karakterek, Black Lagoon kicsit másképp. Alig várom a következő évadot.
10/10
Egyéni szoc probléma, de szerintem a black lagoon jobban eltalálta a komolytalanság és a komoly arányát.

És épp vége van az egyik pszihololi ellenféllel tartkított történetszálnak, erre jön a következő.  ^^"

Az utolsó történetszálat viszont nagyon szépen megoldották, minimum egy de esetleg két (azért annyit nincs mit behozni tán) pontot is javított a 10-es skálán ott (de még mindíg Lagoon alatt).
[spoiler]Kár hogy az arányok mintha csúszkáltak volna Valménál mind a plot és a PLOT-tal kapcsolatos attributumoknál[/spoiler]
Szerintem(TM)

Cobra

Azért Koko-nál is erősen ingadozott a PLOT az utolsó pár részben. Egyébként meg ebben sokkal több a szándékos humor, mint a BL-ban.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

kada

Quote from: Cobra on 2012-07-24, 20:10:21
Azért Koko-nál is erősen ingadozott a PLOT az utolsó pár részben.
Gah! Busted!  :zomg: Őt nem is néztem!
Viccet félre, tetszett hogy japánoktól némileg szokatlanul nem nádszál vékony (de nem is svájcinéger) a lány aki aztán a pasasok fejével "áttöri a betonfalat", de néha nem csak a service (sőt! pont hogy...) jegyében változott az alakja/súlya.

Quote from: Cobra on 2012-07-24, 20:10:21Egyébként meg ebben sokkal több a szándékos humor, mint a BL-ban.
Na és pont ez bökte a csőröm némileg.
Ha még több lett volna, vagy kevesebb, mindkét verzió lehet hogy jobban tetszett volna.  ^^"

Member

Nekem is furcsa kissé, hogy egyszer lövik egymást, egyszer meg Koko fetreng és nyafog. Neki speciel egyáltalán nem tudom szokni a hangját a "nyitott szemű Gin hosszú hajjal" kép mellé. A Black Lagoon hasonlóság tagadhatatlan, még az intro zene is olyan, mintha onnan ihlette volna őket.

frozenstein

#9355
Sakamichi no Apollon
A zenés részek egész jók voltak, ahhoz képest, hogy nem szeretem különösebben a jazz-t. A közepén túl sok volt a kavarás a szerelmi szálakkal, meg hát a befejezés: :ejj:, a timeskip előtt és után se jött be.
8/10

Natsu-iro Kiseki
A szokásos 4-lány-baráti-kör féle slice-of-life egy kis természetfelettivel fűszerezve. Az első pár rész kicsit lassú volt, de aztán formába rázódott a sorozat. A végén az [spoiler]endless eight[/spoiler]-re ugyan számítottam, de azért bejött.
10/10

szerk:

Tsuritama
A horgászós slice of life részek bejöttek, de az alienes szál nekem túl WTF lett.
8/10

SaiyaGin

Cyber Formula Zero
A normális emberi képességeket meghaladó versenyzők által elérhető Zero világgal ebben a sorozatban megjelentek a természetfeletti képességek. Szerencsére sikerült úgy bonyolítani ezt a szálat, hogy ne üssön el túlságosan az anime egyéb részeitől. A szereplők közötti konfliktusok nagyobb része is egész jó lett. Ez a sorozat se egy mestermű, de a Double One-nál jobban tetszett.

Cloud

Sousei no Aquarion


Na ez nagy királyság volt, érdemes volt megnézni. Jöhet a két OVA aztán a folytatás.
Amit ki kell emelnem hogy a sorozatban nagyon tetszettek a zenék, simán hallgatnám őket magukban is.

Megmurdel

Yozakura Quartet tsun tsun dere tsun dere tsun tsun ... :D nem volt rossz de volt 1-2 hülyeség szal 7/10