Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

frozenstein

Kenichi OVA
Rövid, túl rövid! Rettentően kevés ez a két rész, azért valamennyire hozza a sorozat hangulatát.
8/10

chilip

sztem gagyi volt ez az OVA :( sok QUALITY pillanat meg a felesleges magyarázások

kada

#9362
Én is egy "na ez is kipilálva" sóhajjal tudtam le, és ennyi.
A recepten nem változtattak (T&A&Fight), de valahogy mégse volt ugyanolyan.

Vagy vesztemre megöregedtem, és csak Serious Anime való most már nekem.  ::)

Megmurdel

Yozakura Quartet: Hoshi no Umi kicsit fura de jobban bejött mint a sima sorozat úgy kb minden téren 8/10

Member

Jormungand
Végignéztem viszonylag gyorsan, valóban nem lehet nem a Black Lagoon-ra gondolni közben. Koko hangját nehezen tudtam szokni, túl elborult feje van ehhez a baba hanghoz. Nagyszerű soundtrack, jó, pörgős csaták... AMIBEN A FŐHŐSÖK MÁR MEGINT HALHATATLANOK. Utálom ebben az akcióműfajban, hogy nem tudnak a jófiúk embert veszíteni, a végén azt hittem, végre kapnak maguknak egy komoly ellenfelet, de Koko-ék kb. így maréknyian meghódíthatnák a világot ezek szerint. 7/10

kada

Quote from: Member on 2012-07-29, 21:23:58
jó, pörgős csaták... AMIBEN A FŐHŐSÖK MÁR MEGINT HALHATATLANOK. Utálom ebben az akcióműfajban, hogy nem tudnak a jófiúk embert veszíteni
De néha még a rosszfiúk is milyen nehezen!  :zomg:

Member

Quote from: kada on 2012-07-29, 22:38:47
Quote from: Member on 2012-07-29, 21:23:58
jó, pörgős csaták... AMIBEN A FŐHŐSÖK MÁR MEGINT HALHATATLANOK. Utálom ebben az akcióműfajban, hogy nem tudnak a jófiúk embert veszíteni
De néha még a rosszfiúk is milyen nehezen!  :zomg:
Kivéve a közkatonák, azok teljesen realisztikusan oneshottolva.

frozenstein

#9367
Sankarea
A setting elképesztően egyedi volt és sok mindent ki lehetett volna hozni belőle. De csalódást okozott, főleg a befejezés (hiánya).
8/10

Recorder to Ransel S1+S2+OVA
Ugyanaz a setting mint a Morita-san -ban csak más szereplők vannak a középpontban. Kicsit önismétlő, de azért jó volt.
8/10

szerk:

Mouretsu Pirates
Egész jó volt, csak a történet vége egy kicsit nyitva maradt. Meg az a 7-8 rész amikor a yacht klub irányította a Bentenmaru-t elég filler szagú volt.
8/10

Cloud


Member

Quote from: Cloud on 2012-07-31, 18:08:58
Quote from: Member on 2012-07-28, 16:27:48
Star Driver

Na akkor szerintem ez is lekerült a listámról. :D
Nem is olyan rossz, nézd meg. :) Csak az eleje unalmas kissé, de aztán nagyon szórakoztató.

Acchan

Quote from: Member on 2012-07-31, 18:23:44
Quote from: Cloud on 2012-07-31, 18:08:58
Quote from: Member on 2012-07-28, 16:27:48
Star Driver

Na akkor szerintem ez is lekerült a listámról. :D
Nem is olyan rossz, nézd meg. :) Csak az eleje unalmas kissé, de aztán nagyon szórakoztató.

A főszereplő ultra gay mecháján és a mahou shoujo-s átváltozásán minden alkalommal szénné röhögtem magam. :D Már ezért megérte belekezdeni - mondjuk, befejezni viszont nem volt kedvem.

És most valami egészen más:
Megnéztük öcsivel a Berserk mozit, határozottan tetszett! Abszolút jó pont, hogy felpörgették kicsit az eseményeket, jók a csatajelenetek, szép az art (bár az eredeti nyersesége azért jobban bejött), az új OP sem rossz... Kicsit visszább vehettek volna Griffith übermensch mivoltából, mert ha jól látom, itt még az eredeti szériához képest is sikerült ezt túlszárnyalni.  ^^" A Gutts-Griffith szál itt is egész erős, jó döntés volt meghagyni a legfontosabb dialógusaikat. Mondjuk, az első vívásukat követő meleg-poénra nem emlékszem a sorozatból (mangát nem olvastam), szóval ezen vigyorogtam:
- Akkor mostantól az enyém vagy!
- Te ilyen ferdehajlamú vagy?

kada

#9371
Quote from: Acchan on 2012-07-31, 18:39:23
Mondjuk, az első vívásukat követő meleg-poénra nem emlékszem a sorozatból (mangát nem olvastam), szóval ezen vigyorogtam:
- Akkor mostantól az enyém vagy!
- Te ilyen ferdehajlamú vagy?

Második vívásuknál (amikor felépült köszönhetően a puha ápolásnak ::)) bezzeg már Guts azt mondta, hogy kb önként a hímringyója lesz... ::)
(persze csak HA, de...)

Acchan

Quote from: kada on 2012-07-31, 21:14:56
Quote from: Acchan on 2012-07-31, 18:39:23
Mondjuk, az első vívásukat követő meleg-poénra nem emlékszem a sorozatból (mangát nem olvastam), szóval ezen vigyorogtam:
- Akkor mostantól az enyém vagy!
- Te ilyen ferdehajlamú vagy?

Második vívásuknál (amikor felépült köszönhetően a puha ápolásnak ::)) bezzeg már Guts azt mondta, hogy kb önként a hímringyója lesz... ::)

:D

Cobra

Egyébként tényleg a zene volt a legjobb a Star Driverben, illetve nekem a halas mese is tetszett, amit a papnő mesélt. A videó meg szándékosan lett ilyen ultra low quality?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

Guilty Crown: Lost Christmas - a port city tale vagy mi a szar volt az alcíme

20 perces volt a videó, de maga a cucc 10 perc  :zomg: mintha az amúgy is gagyi alap sorozatból egy filler részt láttam volna, meg az emberi génkezelt kutya amit véletlen magukkal visznek  :zomg: viszont volt fiatal segai  :_piszka: legalább ez

SaiyaGin

Quote from: chilip on 2012-07-31, 22:20:01
Guilty Crown: Lost Christmas - a port city tale vagy mi a szar volt az alcíme

20 perces volt a videó, de maga a cucc 10 perc  :zomg: mintha az amúgy is gagyi alap sorozatból egy filler részt láttam volna, meg az emberi génkezelt kutya amit véletlen magukkal visznek  :zomg: viszont volt fiatal segai  :_piszka: legalább ez

Jó, hogy említed, épp meg akartam kérdezni, hogy érdemes-e megnézni, de ezek szerint nem.

Cloud

#9376

Aquarion Evol


Kicsit gyengébb volt mint előző évad, de ez is tetszett. Bár volt azért pár facepalm jelenet az egészben. Mix meg csak úgy visszakapta a melleit. :D lol. Most azt hiszem pihi jön.

Cobra

Quote from: chilip on 2012-07-31, 22:20:01
Guilty Crown: Lost Christmas - a port city tale vagy mi a szar volt az alcíme

20 perces volt a videó, de maga a cucc 10 perc  :zomg: mintha az amúgy is gagyi alap sorozatból egy filler részt láttam volna, meg az emberi génkezelt kutya amit véletlen magukkal visznek  :zomg: viszont volt fiatal segai  :_piszka: legalább ez
A végéből kiderül, hogy ez egy játéknak a bemutatója.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

chilip

második felét csak áttekergettem :P mindenhol állókép meg cheesy bekiabálások azt nyomtam ki

Cobra

Kb 1 perccel a vége előtt mondják be, hogy hamarosan megjelenő játék lesz a Lost Xmas.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

SaiyaGin

#9380
Cyber Formula Saga
Bár a normális felirat hiánya erősen megnehezítette a történések megértését (és élvezetét), azért a végére jutottam a sorozatnak. Amíg az előző sorozat témája a sportolói teljesítmény határainak kiterjesztése és a félelem legyőzése volt, addig a Saga az emberi, hibáktól nem mentes teljesítmény és a gépek által irányított sportolók hibátlan teljesítményének a sportértékén elmélkedik.
Kevésbé tetszett, mint a Zero, mivel
a) az alkotók fantáziahiánya most abban mutatkozott meg, hogy a sorozat első részeire teljesen értelmetlen, és a korábbi jellemfejlődésnek ellent mondó módon hülye bunkót csináltak a főszereplőből, csak hogy legyen egy kis konfliktus az első négy részben is.
b) maga a történet is túl komoly akar lenni: az egyik rivális csapat új főnököt kap, aki egyből kirúgja a csapat régi, bevált, és viszonylag sikeres versenyzőjét, hogy a saját autóját és pilótáját versenyeztesse. Az új versenyző hibátlanul vezet és sorra nyeri a versenyeket, ami egy idő után gyanússá válik a többieknek, és valóban: az új menővel tényleg nem stimmel néhány dolog. Innentől lesz problémásabb a sorozat, amikor a sarokba szorított rosszfiú némileg túlzásokba esik, amikor megpróbálja bebiztosítani azt, hogy az ő csapata nyerje a világbajnokságot (a rivális versenyző elrablása, gyilkossági kísérlet, stb.). El tudnátok képzelni, hogy Christian Horner elraboltatja Fernando Alonsót azért, hogy a Red Bull nyerje az idei Forma-1-et?

frozenstein

Nazo no Kanojo X
Tetszett! A romantikus szál és a főszereplők kapcsolatának alakulása van középpontban és az ecchi csak körítés. Viszont a lezáráshoz vártam volna valami konkrétabbat, legalább egy csókot (ha már egymás nyálát nyalják).
8/10

Megmurdel

Quote from: frozenstein on 2012-08-01, 16:41:07
Nazo no Kanojo X
Tetszett! A romantikus szál és a főszereplők kapcsolatának alakulása van középpontban és az ecchi csak körítés. Viszont a lezáráshoz vártam volna valami konkrétabbat, legalább egy csókot (ha már egymás nyálát nyalják).
8/10
[spoiler=manga spoiler]hát arra várhattál volna a mangába sem volt még direct kiss csak fotón keresztüli és az is valami de érdemes elolvasni ha teccett az anime 1. évada :D[/spoiler]

Darkstar

A saliva/body fluid fetish-t lehet jól csinálni (Show) és lehet eltúlzottan, rosszul, hogy se nem vicces, se nem szexi, csak szar. Na a NnK pont ez utóbbi kategóriába tartozik.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

#9384
Mudazumo Naki Kaikaku / The Legend of Koizumi OVA
Avagy mi történik, ha a világ politikusai...
George H. W. Bush (az öreg)
Kim Jong-Il
Mao Zendong
Vladimir Putin
és még sokan mások, természetesen a japán miniszterelnök se marad ki  ::)

kivételesen TÉNYLEG SRS BSNS-ként tekintenek a politikára
[spoiler]és a mahjongra[/spoiler]
The sheer level of AWESOME cannot be contained.
Már csak a szinkronszinészek miatt is!  :eek:

Kár hogy alig valami az anime, de van belőle manga.

frozenstein

Acchi Kocchi
Egy tsundere loli (Tsumiki) és egy dense ikemen (Io) more-than-friends-less-than-lovers kapcsolata van a középpontban, de mivel a műfaj slice-of-life előre lépésre ne is számítsunk. Ők és még három barátjuk hétköznapjait láthatjuk. A sorozat humora meglepően bejött, nem is emlékszem mikor volt legutóbb, hogy bármin is hangosan felnevettem.
10/10

Majd elfelejtettem: Disclaimer: This is a moe animation. The creators won't take any responsibilities for any hnnng it causes. :D

Acchan

Quote from: kada on 2012-08-02, 14:57:24
The sheer level of AWESOME cannot be contained.
Már csak a szinkronszinészek miatt is!  :eek:

Nekem is nagyon tetszett. :tezsvir:

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

frozenstein

#9388
Shining Hearts
Már a fantasy slice of life setting se jött be az elején, aztán a végére megpróbáltak valami történetet is bele erőszakolni. Csak rosszabb lett tőle.
5/10

Asa made Jugyou Chu!
Egyrészes borderline hentai abból a fajtából. Mondjuk az Aki Sora-nál light-osabb (sajnos).
8/10

szerk:

Kore wa Zombie Desuka? Of the Dead
Ez a 10 rész inkább a humorra és a fanservice-ra koncentrált, bár a történet is haladt előre egy kicsit. Az utolsó rész baromságait meg az előzményekre való tekintettel (pl.: Kyouko-chan) elnézzük.
10/10

Member

A Shining Tears-zel egyetértek, de a Zombie hazai túlfavorizáltságát egyszerűen nem értem.