Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Member

[spoiler]"Azuma become obsessed with bread when he was six years old. His sister yelled that their family should start having bread for breakfast sometimes, but their grandfather refused to even consider it, as he would only eat natto, miso soup, and rice for breakfast. Kazuma agreed, saying he didn`t like bread, but his sister kidnaps him and takes him to a bread store to show him the wonders of fresh-baked bread. Not only is Kazuma converted, but the owner discovers that Kazuma has the magical "Hands of the Sun" whose warmth makes them particularly suited to making bread. The owner packs up shop and goes to Tokyo to fulfill his dream of making Japan, but Kazuma continues his bread-baking dream as well, and ends up going to Tokyo himself when he`s sixteen, to compete for a spot at the foremost bread store in Japan - Pantasia!"[/spoiler]
(<<^AniDB.info^>>)

Érdekesen hangzik, de tényleg, végre egy eredeti ötlet. Eltaláltad, sajnos pont a hossza miatt nem engedhetem meg magamnak. :frown:

Bandita ^^

Quote from: Member on 2006-06-19, 21:42:19
[spoiler]"Azuma become obsessed with bread when he was six years old. His sister yelled that their family should start having bread for breakfast sometimes, but their grandfather refused to even consider it, as he would only eat natto, miso soup, and rice for breakfast. Kazuma agreed, saying he didn`t like bread, but his sister kidnaps him and takes him to a bread store to show him the wonders of fresh-baked bread. Not only is Kazuma converted, but the owner discovers that Kazuma has the magical "Hands of the Sun" whose warmth makes them particularly suited to making bread. The owner packs up shop and goes to Tokyo to fulfill his dream of making Japan, but Kazuma continues his bread-baking dream as well, and ends up going to Tokyo himself when he`s sixteen, to compete for a spot at the foremost bread store in Japan - Pantasia!"[/spoiler]
(<<^AniDB.info^>>)

Érdekesen hangzik, de tényleg, végre egy eredeti ötlet. Eltaláltad, sajnos pont a hossza miatt nem engedhetem meg magamnak. :frown:

Szélessávot és 36 órás napot mindenkinek!!!!! - "That is my everly-sad 'n only wish..." :jee:
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Nevl

#812
Quote from: RE@L on 2006-06-19, 15:49:16
Uchuu no Stellvia

Hmm, mit írjak róla? Imgboardon akadt fenn még a szemem rá, és eldöntöttem h valamikor megfogom nézni. Ez az utóbbi 3 napban megtörtént. Jópofa, aranyos, egyszerű teljesen átlagos. Egyáltalán nem kimagasló de nem tudom szídni a sorozatot mert nem volt olyan rossz hogy lehessen. Viszont tényleg kimagasló pozitívumokat se tudok felsorolni belőle mert semmi Xtra :(
Történetet inkább felejtsük el mert eléggé erőltetett de "aranyos" Amolyan világmegváltósdi, 2-3x is. Emberiség jövője, halottak a sorozatban csak statisztikában szerepelnek de 1 el sem szembesítenek. Nem nekem készültek már az ilyen sorozatok =] 4-5 évvel ezelőtt halálra izgultam volna magam rajta és valószínüleg rajongója is lettem volna, de mostmár egy átlagos iparosmunkának tudom besorolni. Amolyan biztosramegyünk és kenyeret sütünk mert ennije mindenkinek kell szóval eztis megfogják venni.

Pedig az egy nagyon jó sorozat, a karaktereket ritka igénytelenül rajzolták meg, de az anime hibátlan. Persze sok helyen túlidealizált stb, de ettől függetlenül mindenkinek csak ajánani tudom.
Én meg befejeztem a Battle Programmer Shirase-t, elég jókat röhögtem rajta, volt 1-2 nagy ötlet benne és gyorsan végignézhető (15X kb 10 perc). Ezt is csak ajánlani tudom azoknak, akik kedvelik a szórakoztató darabokat.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

RE@L

Quote from: Nevl on 2006-06-20, 01:37:13
Quote from: RE@L on 2006-06-19, 15:49:16
Uchuu no Stellvia

Hmm, mit írjak róla? Imgboardon akadt fenn még a szemem rá, és eldöntöttem h valamikor megfogom nézni. Ez az utóbbi 3 napban megtörtént. Jópofa, aranyos, egyszerű teljesen átlagos. Egyáltalán nem kimagasló de nem tudom szídni a sorozatot mert nem volt olyan rossz hogy lehessen. Viszont tényleg kimagasló pozitívumokat se tudok felsorolni belőle mert semmi Xtra :(
Történetet inkább felejtsük el mert eléggé erőltetett de "aranyos" Amolyan világmegváltósdi, 2-3x is. Emberiség jövője, halottak a sorozatban csak statisztikában szerepelnek de 1 el sem szembesítenek. Nem nekem készültek már az ilyen sorozatok =] 4-5 évvel ezelőtt halálra izgultam volna magam rajta és valószínüleg rajongója is lettem volna, de mostmár egy átlagos iparosmunkának tudom besorolni. Amolyan biztosramegyünk és kenyeret sütünk mert ennije mindenkinek kell szóval eztis megfogják venni.

Pedig az egy nagyon jó sorozat, a karaktereket ritka igénytelenül rajzolták meg, de az anime hibátlan. Persze sok helyen túlidealizált stb, de ettől függetlenül mindenkinek csak ajánani tudom.
Én meg befejeztem a Battle Programmer Shirase-t, elég jókat röhögtem rajta, volt 1-2 nagy ötlet benne és gyorsan végignézhető (15X kb 10 perc). Ezt is csak ajánlani tudom azoknak, akik kedvelik a szórakoztató darabokat.

Írtam, igaz nem nyíltan de tényleg nemvolt benne hiba. Most nem számítom az alap asztrofizikai, fizikai dolgokat, de nemvitatom hogy nem szórakoztam jól rajta magam csak azt sajnálom hogy 1 hónap múlva már elfelejtem. Olyan volt mint a Kage Kara Mamoru, tetszett élveztem is, de rágógumi popcorn :( attól függetlenül aki kedvet kap hozzá annak egy próbát feltétlenül megér!!!

"The past is the past... and the future is the future. A man is a man, and a woman is a woman. I am who I am, and you are who you are. Like it really matters anyway....
" - Faye Valentine (Cowboy Bebop)
Van ami kell van ami nem / újra itt, újra ott  remélem nem elkapkodott.

Selmo

Bezzeg a sírja majden minden részben felbukkan, csak hogy még jobban fájjon. Szemetek! :oops:

A tökéletesség unalmas.

Cobra

Úgy csináltok, mintha a Fafner-ban csak [spoiler] az az 1 ember halna meg :) [/spoiler]
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Haibane 6. rész után úgy döntöttem, hogy még ebben a hónapban (vagy a következő elején) leszedem az összes részt, olyan történt, amire nem számítottam és csak így tovább.

Próféta

Quote from: Member on 2006-06-21, 22:28:17
Haibane 6. rész után úgy döntöttem, hogy még ebben a hónapban (vagy a következő elején) leszedem az összes részt, olyan történt, amire nem számítottam és csak így tovább.
:jee:

kisvirag

nohm, nekiálltam a sorozatnak.
már egyszer nekiálltam, szal ugy a 1x. részig nem lesz túlsok meglepetés, de érezhetően javult azóta az angolom, és most jobban megértem, mint anno a dolgokat.
a grafikája még mindig tetszik, még ha nem is mai gyerek, Utenát egyszerűen imádom, és Tougának sem kell a szomszédba menni sármért.
Az, ha egy anime szereplői ennyire a szivembe tudnak bújni (vagy annyira tudom utálni őket, mint Touga hugát, akinek a nevére még mindig nem emlékszem, és még nem értem el odáig, hogy megjelenjen) az általában azt jelenti, hogy megfelelően vannak árnyalva, kidolgozva a karakterek. a zenéje szintén nagyon bejön.
egyetlen hibája talán, hogy sok az újrahasznosított jelenet (pl mikor Utena megy a duelra, ami kb minden részben megtörténik, az a kb egy perc részről részre teljesen ugyanaz. de nembaj, ezalatt megy a kedvenc zeném :D )
a történettel meg megint úgy vagyok, hogy majd ha végére értem, nyilatkozom.

más: Sorcerer on the rocks
két rész, szóval rövid, azért mertem belevágni. felejthető, viszont rendkívül funny. grafika közepes, zene, meg a történet is, semmi extra mondanivalóval, csak egy önző, beképzelt nagymenő varázsló lenyomja a gonosz szörnyet tipusú.
viszont jó sokat lehet nevetni rajta. az a tipusu humor van benne, amit én még szeretek, és a harci jelenetek is egészen jók.
szóval, ha épp nagyon unatkoztok, és néhány kellemes, könnyű percre vágytok, érdemes megnézni.
ne tessék meglepődni, azt mondtam, két rész, ftpn egy file van fenn, de abban van mind a 2.
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Nevl

Jaj, szal nagyon ajánlotta nekem valaki és végignéztem, de nem kellett volna. Az alap történet még nem lenne rossz, de a megvalósítás... a rajzolás igencsak igénytelen a harcok kicsit egysíkúak, a jellemfejlődésről nem nagyon hallottak a készítők. A vége kifejezetten rossz lett és vontatott, ráadásul semmi mondanivalóval nem rendelkezik a sorozat.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Nevl

Quote from: White SeeD on 2006-06-23, 11:45:41

öö, ennek most nem jut a címe az eszemebe és töltök, nem tudom megnézni :D
De ezt majd kipótolom ha kilépek és megnézem.
Ez egy ecchie vígjáték. Röviden a lényege, hogy a srác egy budhista szerzetesi szentélyben gyakorlószerzetes, és a többi szerzetesi tag persze hogy nő :D A szokásos felállás: Kis kawaii láyntól a nagymellű bombázókig. A muksó totál amatőr és ugye fiatal éveiben járó perverz alak. Nem túl jók a képességei, viszont ha meglát egy meztelen lányt akkor kitör belőle a super ero sennin és minden lelket e túlvilágre küld :D A sorozat több kisebb történetre van osztva. A kis csapat feladata főleg a szellemek túlvilágra juttatása, és sokszor bajba kerülnek és elő kell "hívniuk" az erosennint a megfelelő módszerrel :D Egyik legjobb ecchi vígjáték amit eddig láttam. Igaz sok helyen túltesz az ecchin és már már a hentai rész fele közeledik, de persze sosem lépte át a határt.
A témát kedvelőinek kötelező darab :jee:

Na ennek kell a címe!!! :D
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Zsiga

Quote from: Nevl on 2006-06-23, 12:20:11
Quote from: White SeeD on 2006-06-23, 11:45:41

öö, ennek most nem jut a címe az eszemebe és töltök, nem tudom megnézni :D
De ezt majd kipótolom ha kilépek és megnézem.
Ez egy ecchie vígjáték. Röviden a lényege, hogy a srác egy budhista szerzetesi szentélyben gyakorlószerzetes, és a többi szerzetesi tag persze hogy nő :D A szokásos felállás: Kis kawaii láyntól a nagymellű bombázókig. A muksó totál amatőr és ugye fiatal éveiben járó perverz alak. Nem túl jók a képességei, viszont ha meglát egy meztelen lányt akkor kitör belőle a super ero sennin és minden lelket e túlvilágre küld :D A sorozat több kisebb történetre van osztva. A kis csapat feladata főleg a szellemek túlvilágra juttatása, és sokszor bajba kerülnek és elő kell "hívniuk" az erosennint a megfelelő módszerrel :D Egyik legjobb ecchi vígjáték amit eddig láttam. Igaz sok helyen túltesz az ecchin és már már a hentai rész fele közeledik, de persze sosem lépte át a határt.
A témát kedvelőinek kötelező darab :jee:

Na ennek kell a címe!!! :D
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=3168

Zsiga

Quote from: White SeeD on 2006-06-23, 13:04:10
Igen ez az. Egyelteln hátrány, hogy még nincsen kint az FTP-n fullon :ejj:
Legalább is a second series :bruhuhu:
Jah, a második sorozat meg jóval perverzebb mint az első :jee:
Még csak a 10. részig van kész a fansub, innen leszedheted: http://a.scarywater.net/mendoi/ (A LIME meg még csak az 5. résznél jár.)

Nevl

Quote from: Zsiga on 2006-06-23, 13:01:16
Quote from: Nevl on 2006-06-23, 12:20:11
Quote from: White SeeD on 2006-06-23, 11:45:41

öö, ennek most nem jut a címe az eszemebe és töltök, nem tudom megnézni :D
De ezt majd kipótolom ha kilépek és megnézem.
Ez egy ecchie vígjáték. Röviden a lényege, hogy a srác egy budhista szerzetesi szentélyben gyakorlószerzetes, és a többi szerzetesi tag persze hogy nő :D A szokásos felállás: Kis kawaii láyntól a nagymellű bombázókig. A muksó totál amatőr és ugye fiatal éveiben járó perverz alak. Nem túl jók a képességei, viszont ha meglát egy meztelen lányt akkor kitör belőle a super ero sennin és minden lelket e túlvilágre küld :D A sorozat több kisebb történetre van osztva. A kis csapat feladata főleg a szellemek túlvilágra juttatása, és sokszor bajba kerülnek és elő kell "hívniuk" az erosennint a megfelelő módszerrel :D Egyik legjobb ecchi vígjáték amit eddig láttam. Igaz sok helyen túltesz az ecchin és már már a hentai rész fele közeledik, de persze sosem lépte át a határt.
A témát kedvelőinek kötelező darab :jee:

Na ennek kell a címe!!! :D
http://anidb.info/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=3168

Arigato :)
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Necrid^

WS : torrentet tudsz adni? engem is érdekelne :)
Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Necrid^

Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Bandita ^^

Nos ez a sorozatocska a box világába kalauzol minket. A föhös Makunochi Ippo egy tipikus lame arc, mindenki piszkálja. Egy nap mikor éppen kivernék belöle a szuszt, egy profi boxló megmenti. Ippo némi gondolkodás (pár nap) után rájön hogy nem akar többé gyenge lenni, Ő is boxolni akar. Takamura (a profi) először diszkréten kiröhögi, majd ad neki egy olyan feladatot, amit soha nem lesz képes megoldani, gondolva ezzel le van róla a gond.
Csakhogy Ippo nagyon elkötelezett, és mégis sikerül túljutnia az első akadályon. Az edzőteremben egy öreg-motoros edző nem karja elhinni hogy valaha is képes lenne a fiú életben maradni a box kegyetlen és fájdalmakkal teli világában, de végül ugyan veszít a teszten, mégis megmutatta hogy képes valamire.

Tudom ez eddig hogyismondjam..... Sablonos. Ennyit magamtól is kitudok találni egy boxolos animról különösebb erőfeszítés nélkül. Nemis az eredetisége miatt neztem végig, hanem mert olyan hangulatot teremt, amit nemsok anime tudott. Bár nagyjából sejteni lehet a meccsek végeredményét, mégis végig tudtam izgulni a legtöbben. Szó szerint odaragasztott a monitor elé. A poénok jó helyeken vannak ellőve, és egyáltalán nem erőltetettek. A karakterek sem légbőlkapottak, mindegyiküknek külön története van.

Tehát eddig mindenképpen érdemes belevágni, mert szerintem van értelme, nem elvesztegetett idő.

VISZONT...... :frown: 76 rész +2 OVA nem éppen pehelysúly ha a méreteket nézzük. A Rajzolás nekem elsőre szokatlan volt picit, hiszen én inkább a modernebb dolgokat szeretem, de egyáltalán nem csúnya. a legnagyobb pirospont viszont a zenének jár. Szinte észrevehetetlenül pumpálja az adrenalint a meccsek alatt. Nagyon jól beleolvad az összképbe.

Még a hatása alatt vagyok, szal órákat tudnék beszélni a kis finomságokról.... Viszont kicsit hosszúnak találom én is, bár minden részt megért, (kivéve a 3-4 visszatekintgetőst).  :hehe::jee:

Aki teheti, és még nem látta, nézze meg mindenképpen..... ^^
"Van nagyobb sötétség annál, mint ami ellen harcolunk. Ez az eltévelyedett lélek sötétsége. Mi ezt a háborút nem hatalmak és elvek ellen vívjuk, hanem a káosz és a reménytelenség ellen. A test halálánál rosszabb a remény, az álmok halála. Ezért sohasem adhatjuk meg magunkat. A jövő itt van körülöttünk az átalakulás pillanataira vár, hogy újjászülethessen a megvilágosodásban. Senki nem ismeri a jövőt, vagy hogy hová vezet majd, csak annyit tudunk, hogy mindig fájdalommal születik meg."

Draconire

#828
Egy újabb őrültség a Dokuro-chan alkotóitól :cool:

Főhősünk egy hercegnő méghozzá a Magical World-é, aki éppen a királynői életre jött felkészülni a Földre.
Varázserejénél csak a közelharci tudománya nagyobb  :D
Hogy az AnimeNfo-t idézzem:
"Usually, she is a bit stupid and cute girl, but actually she is a cold-blooded princess who is very brutal and heartless."
Nagyon király poénok, amik azoknak is tetszeni fognak akik a Dokuro-chan-t egy idő után fárasztónak találták.
Önfeláldozó zöldségek, halálos harci fogások, gyilkos kis állatok, etc...
Akinek tetszett a Dokuro-chan annak kötelező, akinek viszont nem, az tegyen egy próbát vele, megéri ;)

via_mala

Quote from: Bandita ^^ on 2006-06-25, 20:05:39
Nos ez a sorozatocska a box világába kalauzol minket. A föhös Makunochi Ippo egy tipikus lame arc, mindenki piszkálja. Egy nap mikor éppen kivernék belöle a szuszt, egy profi boxló megmenti. Ippo némi gondolkodás (pár nap) után rájön hogy nem akar többé gyenge lenni, Ő is boxolni akar.....
Végre még egy ember rajtam kívül, aki vette a fáradtságot, hogy megnézze. Szvsz a legjobb sport-anime.
A sorozat után hónapokig folyamatosan hallgattam az hajime no Ippo OST1-2-t, mert remekül előhozta az emlékeket, és egyébként is marhajó. Visszaemlékezős rész pedig valóban kellemesen kevés van a sorozatban, én ha jól emléxem csak 2-t számoltam, amikor néztem. Az anime egyik, ha nem legfőbb erénye a folyamatos jellemfejlődés, ahogy Ippo az egyre újabb és újabb technikák elsajátításával legyőzi az egyre erősebb ellenfeleket, mégsem lesz öntelt, arrogáns, hanem végig szimpatikus srác marad.
A sorozat 76 része + movie + OAV viszont még messze nem a történet vége, mert úgy tudom a mangát a mai napig írják/rajzolják, bár nem bírtam még rávenni magamat én sem, hogy elolvasgassam legalább a már kijött köteteket.
Itt méltattam még az őskorban
"Amíg képesek lesznek meghatódni egy moll akkord hallatán, amíg könnybe lábad a szemük, ha két szerelmes egymásra talál, amíg gyanakvó szívükben jut hely a kockázat vállalására, és mernek Isten arcába nevetni, addig van remény a menekülésre.
Ha mindez kiveszett az emberekből, megértek a pusztulásra."
- Clive Barker: Korbács

Draconire

Black Cat

Ez is kivégezve!
Egy remek akciójelenetekkel teletűzdelt,átványos és pörgős anime. Röviden ennyi lenne, de azért kifejtem bővebben is:
Két vonalon idnul az anime: az egyik Train Hartnet-et mutatja be mint a Chronos szervezet/elvileg a világbékét hivatottak megőrizni, rosszfiúk kivégzésével/ bérgyilkosát; a másik pedig Sven Volfield volt IBI ügynök, jelenleg sweeper /bűnözőket vérdíj fejében élve elfogó szabadúszó/
A történet természetesen mint gondolni lehet kettejük megismerkedésével indul, illetve az ebből adódó bonyodalmakkal. Persze ez édeskevés lenne történetileg gondolhatnánk, de azért itt még korántsem áll meg az anime. Fordulatokkal teli, pergő történet, rengeteg új szereplővel akik idővel vagy csatlakoznak, vagy szembefordulnak hőseinkkel, de sose lehet tudni hogy az az állapot meddig tart.
Megmondom őszintén, hogy az első 1-2 rész után nem nagyon akartam továbbnézni, valahogy nem fogott meg, de ha jól emlékszem a 3. részben jön egy új főhős, nevezetesen Eve akit egyből megszerettem és gyakorlatilag miatta néztem tovább. És megérte, nagyon is.
Ami nagyon tetszett még az a poénos jelenetek voltak amiket nagyon egyszerű rajzolással oldottak meg, és mit ne mondjak némelyik igencsak nagyot szólt.
Főleg az volt bennük a király hogy a legkomolyabb harcba is néha beletettek egy-egy ilyen jelenetet, amin aztán lehetett szakadni.
Persze dráma is van a történetben, szóval lehet izgulni hogy mi lesz hőseinkkel.

Akik szeretik a pörgős akciót, a fordulatos de nem túl mély történetet, és a jó poénokat azoknak látniuk kell!

Nevl

Mikor megnéztem az első 2-3 rész egyből indítani akartam neki egy toopicot, de a 6-7. epizód környékére elment tőle a kedvem. Jó, pörgős igazán szépen kidolgozott nyitás után rátcsap rendkívül klisés, nehézkes, szenvedős borzalomba. Az alap ötlet nem korszakalkotó, ürállomás, megjönnek az újoncok, terrortámadás a bázis ellen, páran ottmaradnak (TERMÉSZETESEN nagy részük lány és még véletlenül se rondák és kis mellűek, azt már meg se említem, hogy mindegyik szerelmes valakibe :D) ki kell szabadúlni, jön a csavar, természetfeletti elem stb. Majd a vége a tipikus lila köd ending. Összefoglalva meg lehet nézni 1X sok-sok citrommal.
The stench of the air!
The smell of the gore!
The carnage greater than any war!

Fear the Pony!

Manitu

Egy részt bírtam megnézni belőle, pedig nagyon vártam, elsősorban a készítőgárda miatt. Már az az egy rész is elég klisészagú volt, ráadásul a grafikától meg különösen a CG-től falra másztam. A Shuffle! után ettől sokkal de sokkal többet vártam volna :ejj:


Dreamcleaver

Igen, a Soul Linket én is dobtam, miután belenéztem az első rész kb 10 percébe.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Draconire

Egy király anime, amit mindenkinek aki szereti a poénokat csak ajánlani tudok. :jee:
Az alap sorozat után azt hittem hogy majd a többi rész is ugyan olyan szinten lesz, és majd jókat röhögök rajtuk...hát hogy is mondjam a Deluxe és a Final nincs ugyan azon a szinten, mert azok ha lehet még őrültebbek, és ez jó :D

Ja, és mi volt az a "see you again" a végén? Van folytatás, vagy majd lesz?

Member

Quote from: Gmer on 2006-06-28, 12:24:14
hát hogy is mondjam a Deluxe és a Final nincs ugyan azon a szinten, mert azok ha lehet még őrültebbek, és ez jó :D
Ezen lepődtem meg én is, a Deluxe olyan súlyos, mint az alap + Final együtt. :D
QuoteJa, és mi volt az a "see you again" a végén? Van folytatás, vagy majd lesz?
Én egy kb. 1,5 órás filmre tippelnék, jelenleg még nincs folytatás.

Draconire

Quote from: Member on 2006-06-28, 12:55:51
Én egy kb. 1,5 órás filmre tippelnék, jelenleg még nincs folytatás.
Hát akkor türelmesen várok.
A befejező jelenet sokat sejtető volt, nem lenék a két testvér helyében  :D

Member


Draconire

Quote from: Member on 2006-06-28, 13:33:29
Quote from: Gmer on 2006-06-28, 12:58:12
A befejező jelenet sokat sejtető volt, nem lenék a két testvér helyében  :D
Szerintem ez tiszta Alucard :p
Igen az a nevetés az igencsak félelmetes volt, szegény Hale el is fehéredett :lul:

kikuchiyo

Úgy tűnik, éppen nincs mit nézni, úgyhogy bepróbálkozom a Powerpuff Girls Z-vel :) - aztán lehet, hogy öt perc után törlésre kerül, de egy esélyt azért kap.
Megnézem még a Binbou Shimai Monogatari 1. részét is, slice-of-life drama-nak igérik, hátha jó lesz.

Amit pedig láttam:

Legend of Galactic Heroes - My Conquest is a Sea of Stars

Egyórás kiegészítő a fő LoGH sorozathoz, igazából még az előtt készült, és időben is annak kezdete előtt játszódik: Yang Wen-li és Reinhard von (akkor még) Müsel első találkozását mutatja be. A hangulat a szokásos, értve ezalatt, hogy a végére már nyálcsorgatva hintáztam a szék szélén az izgalomtól. Ennek a hangulatnak kialakításában jelentős szerepet játszott, hogy a döntő csatajelenet alatt Ravel Boleroja ment, és bár lehet fanyalogni, hogy ez a bizonyos zenemű nem képvisel különösebb művészi értéket és amúgy is túl sokat használják hatásvadász módon stb. stb., de ehhez a filmhez jobbat nem is találhattak volna: az első pár perc halk, szinte cincogó futamai alatt a csata előkészületei voltak láthatóak, szinte vágni lehetett a feszültséget a levegőben, a végén, az extatikus finálé alatt pedig azt láthattuk, ahogy Yang, a mágus vesztett helyzetből pwnolja a császári flottát.

Negatívumként említhető, hogy a tajvani kalózdvdt rippelő jómunkásember eléggé elítélhető módon elcseszett valamit, amitől a mozgó tárgyak becsíkozódnak a képen, szinte élvezhetetlen módon. Ráadásul a Shakespeare nyelvének egyik, ha nem "a" csúcsteljesítményét jelentő feliratot - pár tizedmásodperc eltolással - be is égette a videóba.

Legend of Galactic Heroes - Overture of a New War

Mindenki kedvenc sorozatának ez az újabb kiegészítője az első két rész eseményeit dolgozza fel újra. Persze ez nem jelenti azt, hogy érdemes kihagyni, hiszen kétszer húsz perc helyett másfél órás, és a sorozatban is meglévő jeleneteket is teljesen újrarajzolták. Ez az animáció nagymértékű javulását eredményezte, főleg az űrcsaták lettek rendkívül látványosak. Nem spóroltak a celekkel, a sorozattól némiképp eltérően a hajók minden megmozdulását, minden robbanást, sőt még a kisebb sérüléseket is nagyon részletesen megrajzolták, és emellett - úgymond - látványos kameranézeteket is alkalmaztak az események minél teljesebb bemutatására. A játékidőbe belefért még a szereplők és viszonyaik alaposabb bemutatása is.
Ez a film alkalmas lenne arra, hogy pl. meeten bemutatva népszerűsítse a LoGH sorozatot, kár, hogy a képminőség és a beégetett felirat az előzőhöz hasonlóan sz*r.
(Egyszer talán majd megszerzem rendes DVD-ripben és csinálok hozzá szép csicsás (és pontos) feliratot, hogy be lehessen mutatni. Egyszer... talán... majd...)
Failure is the default option