Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

Selmo

The Sacred Blacksmith (12 rész): Délutáni fantasy, egyszer nézhető darab.

Shikabane Hime: Kuro Special: Előjátéknak jó, de nem volt nagy durranás.

A tökéletesség unalmas.

kikuchiyo

Ringing Bell (Chirin no Suzu)

Rövid animált film a hetvenes évekből.
Olyan, mint egy kizárólag gyermekeknek való Disney-film - az alaphelyzet, hogy a végtelenül bájos és aranyos kisbárányka anyukáját megöli a csúnya, gonosz farkas, erre a bárányka annak nyomába szegődik, hogy ő is erős és félelmetes legyen, mint a farkas, pontosan oda való, gyerekfilmbe. Úgy is néz ki - a kisbárányka bájosabb és édesebb, mint Bambi, és a zene is pont olyan - a kölcsönözhető angol szinkronos változat dalai a szörnyű hamis ének ellenére is fülbemászóak kissé.

Kivéve, hogy a végkifejlet nem boldog és ideális, ahogy egy gyerekfilmtől elvárható lenne. Nem is szomorú igazán, illetve ahogy vesszük, hanem valószerű. Azaz olyan, amilyen a helyzetből kíméletlen felnőtt logikával következik. És ez teszi a filmet különlegessé.

Ha mondjuk nyolc évesen látom, akkor elképzelhető, hogy én is úgy éreztem volna magam, mintha arcon vágtak volna egy péklapáttal, de így, huszontúlsok évesen, kiégett lélekkel már nem ütött akkorát. Egyszeri nézésre azért még a hozzám hasonlóan érzelem-deficiteseknek is alkalmas lehet.
Failure is the default option

Zen

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-01, 23:12:44
Ha mondjuk nyolc évesen látom, akkor elképzelhető, hogy én is úgy éreztem volna magam, mintha arcon vágtak volna egy péklapáttal, de így, huszontúlsok évesen, kiégett lélekkel már nem ütött akkorát.
Kisgyerekként láttam az Állatfarmot és igen, ütött. Ugyanakkor tetszett h nem olyan vidám mint a többi rajzfilm.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Alkyra

11 eyes:

Első anime amit halvány lila gőzöm sincs miért, de nem dobtam, pedig bőven megérdemelte volna. Annyira szar volt, hogy az már fájt. Ilyen rosszat már évek óta nem láttam. Mintha valami anime karakter lennék olyan 'jelenetre kényszerített' ez a...valami. (épp teát ittam az egyik résznél mikor bemondtak valami orbitálisan nagy és gyenge hülyeséget és kiköptem a teát a képernyőre...)

Ezt minden veterán anime-s NAGYON messzire kerülje el, ha nem akarja a fejét fogni...A részletekbe nem megyek bele, de ha valakinek mazoista hajlamai vannak az nézzen bele nyugodtan.

4/10

Kara no Kyoukai 6&7:

A 6. résznél azt hittem, hogy ez valami teljesen más anime annyira más volt a stílusa, de szerencsére a 7. rész helyrepofozta a történetet a helyes irányba.
Kicsit hiányoltam a kezdésnél erősen felhozott 'mind fuck' és misztikumok szereplését a sztoriban. Kár, hogy a végére nem raktak bele annyi 'csavart'.
Ennek ellenére ajánlom minden komolyabb művek kedvelőinek.

9/10

chilip


Alkyra


Member

Nem tudom, mit akartok. Volt dráma, szeretet, barátság, kiváló fordulatok, elgondolkodtató kerettörténet. Csak azt a fos OP/ED kombót feledném. :lazza:

Member


ogre

#7658
<a href="http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=1645">interlude</a>

ezt már régebben kinéztem, a ratingből igazából sok jóra nem számítottam, de reménykedni lehet.

három lényegében teljesen különböző részből áll, az első rémálmos mystery-s után várná az ember a folytatást. a második rész első fele kb semmilyen, inkább slice of life, minthogy előrébb jutna a történet. jut, csak halványan. a harmadik részben persze minden kiderül.

a vége jó, de nincs rendben az egész. lehet, hogy egyszerűen túl rövid, és emiatt maradtak ki dolgok, vagy nem is próbálták meg rendesen felépíteni a sztorit, ami lényegében postapo tragedy lenne. az anidb-s kategóriákból az action kiesik, érdemben nem horror, angstnak nem elég feszült, inkább mindenből csak egy csipet.

azt egyáltalán nem értem, hogy mitől interlude. lehet, hogy csak mert jól hangzik.

ed: a legrosszabbat kihagytam. arigatou sub. misplaced, misheard, és ami a legrosszabb, hogy az egyszerűbb hangokat is feliratozzák. pl: screeeeeam, running effort, singing lalala

Én

Quote from: ogre on 2010-01-03, 00:23:15
ed: a legrosszabbat kihagytam. arigatou sub. misplaced, misheard, és ami a legrosszabb, hogy az egyszerűbb hangokat is feliratozzák. pl: screeeeeam, running effort, singing lalala
:gyagya:

Xzone

Quote from: Member on 2010-01-02, 22:36:05
Őszi Szüret

Ezek a videók akár jók is lehetnének, de az affektálásért meg a kétszer egymásra feliratozásért kedvem lenne orrba nyomni téged. No offense.

Member

Most kicsit nehezebb volt felvenni, mert anyám végig a házban rohangált. Igazából nem tudom, mennyire affektáljak rá, mert az nélkül külsősként halva dögunalmas a hangom.
Okézs, akkor ráállok a rawra és inkább kiírom magyarul, ha valami lényegeset mondanak a cicák.


Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Member

Batman on drugs, még ez kell és totálKO. :lazza:
A C64re vagy a metálra gondolsz a Dr. House alatt?

Zen

Amikor lelövöd 11E végét, Kakeru benyögi h nem érti mi van, erre LÁTNOM KELL EGY PSZICHOLÓGUST! felkiáltással vagdosod a karod.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1


Member

Két rész filler annyira nem rossz arány, vannak nagyobb wattfakkkok, mint pl. a Slayers E-R. :)
Azt mondod hagyjam ki az első 8-at? :haha:

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

SaiyaGin

Quote from: Member on 2010-01-04, 18:35:39
Két rész filler annyira nem rossz arány, vannak nagyobb wattfakkkok, mint pl. a Slayers E-R. :)
Azt mondod hagyjam ki az első 8-at? :haha:

Ja, igaz, az E-R se volt semmi.
Az azért nem mondanám, hogy a 9. résztől kezdd el, ahhoz azért elég sok fontos dolog történt az elején, hogy érdemes lenne kihagyni.

Selmo

Higurashi no Naku Koro ni (26+1+24+5 rész): Leginkább a furcsa jelzővell illethetem. Az első évad egy WTF, avagy változatok egy témára. Szokatlan volt így különböző történetek és végkifejletek által megismerni jobban a szereplőket és a háttereket, mégha a kezdetektől tudtam, hogy mire számítsak. Nem csodálom, hogy Member jól lehúzta. Végülis szinte másról sem szól, mint hogy iskolásgyerekek bekattannak és mészárolni kezdenek. Csak lassacskán csepegtetik az ok-okozat összefüggéseket. Hogy a második évad pont ennek az ellensúlyozására, netán alapból így tervezve, ennek a megmagyarázására lett elkészítve, az rejtély marad. Mindenesetre ha a fejezetes dolog meg is maradt, ettől még a második sorozat sokkal emészthetőbb, érthetőbb és jelentősen vérmentesebb, mégis képes fenntartani a feszültséget. Hogy a magyarázat, amit előad, néhol ellentmond az első évadnak, az ugye lehet bug és feature is, én nem próbáltam kibogozni. Az OVA vagy 3. sorozat meg már inkább csak pénzcsinálás, az első rész pure fanservice, a harmadik love-love, a középső viszont legalább hozza a gondolj bele szintet.
Elég nehéz lenne ajánlanom, vagy rövid beszámolót írnom róla, lévén többesélyes a dolog, több "befejezéssel". Olyan álljon neki, aki az ismertetőt olvasva sem riad vissza attól, hogy ez az anime olyan, mintha valaki más játékát nézné, állandó újrakezdéssel és többféle befejezéssel, sok vérrel és keveréssel a történetszálat illetően.

A tökéletesség unalmas.

Zen

Quote from: Selmo on 2010-01-05, 21:16:45
Hogy a második évad pont ennek az ellensúlyozására, netán alapból így tervezve, ennek a megmagyarázására lett elkészítve, az rejtély marad.
Igen.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Selmo

Queen's Blade (24 rész): Az AA-s ismertető tökéletesen megfogalmazza:
Quote from: AnimeAddictsNem akarok senkit sem áltatni. Ahogy a történet se szárnyal valami magasan, úgy a megvalósítás is elakadt a női domborulatok megformálásánál. A lányok ugye mind bombázók és annyi féle van belőlük, hogy a legkifordultabb ízlésű "urak" is megtalálhatják személyes kedvencüket. Ezen túl viszont se az animáció terén (na jó, a keblek remekül hullámzanak, mikor kell), se zenék vagy világkép terén ne várjunk sokat. Már az első rész is hemzseg a bakiktól, de mindez kit érdekel, ha két félmeztelen nő birkózik közben egymással? Nagyjából azt adja, amit a néző vár tőle. Sok-sok hentai-ba hajló ecchi és perverz jelenet, rendre szerte szakadó ruhákat és millió kivillanó hm... értitek gondolom.
Mivel férfiszereplő elvétve akad, ez elsősorban XY kromoszómásoknak készült. Pár rész agyatlan lazításnak a napi munka után tökéletes. A rengeteg meztelenkedéshez is hozzá lehet szokni, a többi pedig le van írva feljebb.

A tökéletesség unalmas.

Zen

Quotese zenék vagy világkép terén ne várjunk sokat
Wut? Oké, ez csak egy szám de akkoris.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Próféta

Haruhi 2

Jópofa volt, de kissé lapos. Itt nem csak az E8-ra gondoltam, hanem pl. a Sigh elejére is.
Nem meglepő, hogy mely részeket válogatták az első évadba.

frozenstein

Kodomo no Omocha
Egy nagyon jó shoujo cucc. Az elején volt néhány jelenet, ahol nem tudtam komolyan aggódni a szereplőkért, mert még az átlagosnál is jobban lehetett érezni, hogy úgy is megoldják valahogy. De a végére szépen kikerekedett a sztori, az összes szálat lezárták, vagy kellően pozitív irányban hagyták nyitva. Kicsit hosszú, de a shoujo rajongóknak ajánlom.
10/10

motifator

Quote from: frozenstein on 2010-01-10, 18:10:37
Kodomo no Omocha
Ezer éve szemezgetek vele, de a hossza miatt még nem bírtam rávenni magam, hogy megnézzem. De ott van a listán, ott van, egyszer sorra kerül.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Moha

#7677
Quote from: frozenstein on 2010-01-10, 18:10:37
Kodomo no Omocha
Bár úgy látom, te rendesen szórod a 10 pontokat, de ez a leírás megerősített benne, hogy meg kell néznem. Már vagy 2 éve itt van kiírva, de - szintén főleg a hossza miatt - eddig nem keztem neki. A leghosszabb sorozat, amit eddig végignéztem 50 részes, ez meg duplannayi... :D

LiaLia

#7678
Tales of the Abyss sorozat
Érdekes, meseszerű a történet, hercegekről, uralkodókról, országokról és egy bolygó sajátos működéséről, sok kalanddal, küzdelmekkel. Jól kiérezhető a történetből a barátság és bajtársiasság fontossága, hogy tud átsegíteni a nehézségeken a szeretet. Illetve, hogy összefogással, közös erőfeszítésekkel akár még egy bolygót is meg lehet menteni a pusztulástól.
Mikor először belenéztem az első részébe, úgy éreztem nem igazán nekem való, pont egy cuki lánykát és egy kicsi nyávogó valamit láttam belőle. Jóval később, mikor egy kifejezetten szórakoztató, könnyű animét kerestem, ismét elővettem, hátha mégis nézhető sorozat.
Az első részeknél még szoknom kellett a szereplőket, viszont egy idő után már nem volt olyan zavaró, hogy ez inkább - főleg a szereplők miatt- tizenéveseknek való sorozat.
Az opening zenéje kifejezetten tetszett, a grafikát jónak tartom, időnként gyönyörű tájképeket lehetett látni. Gyakran sütött a nap, és a napfényben a díszes paloták szinte már Tündérországot idézték. Elég egyedi járművekkel közlekednek, és időnként különleges lények is előfordulnak.
Ajánlom a sorozatot ifjú kalandoroknak. Fiúk érdekes küzdelmeket, párbajokat láthatnak, miközben egy királylány és egy lovaglány is a csapattal tart. Lányok feltétlenül nézzék meg Luke végig szabadon látható kockás hasát és szerintem Guy is tetszeni fog nekik, valamint a Malkuth Birodalom ifjú császára is figyelemre méltó.
Öszességében: 8,5/10

Ar Tonelico OVA
Miután megkedveltem a Tales of the Abysst, gondoltam jöhet egy következő, hasonló jellegű anime. Az Ar Tonelico egy egy részes, elég rövid, 25 percnyi OVA. Sajnos egy óriási csalódás lett, kifejezetten anti-anime.
Azon kívül, hogy lehet látni benne aranyos kislányt, szőke lovagot, repülőt és godzilla-szerű szörnyet, a történet nagy nulla. Semmi nem derül ki, hogy milyen világban játszódik, csak pár mondatból sejthető valami. A párbeszédek rettenetes gagyi, hatásvadász szövegelések. Az ártatlan főszereplő lánykának a rövid, 25 perc alatt feltétlenül meg kellett mutatni 2x a bugyiját. Az anime vége felé a küzdelem egy óriási WTF.
Egyetlen pozitívumot találtam vele kapcsolatban, az az opening és ending zenéje, és utánakeresve az Ar Tonelico 2 játék zenéi között is hallgattam tetszetőset.
Összességében, a tradícionálisan elfogadott anime értékelésen belül: O/10, (de én legalább -3-at adtam volna rá.)

Bus gamer
egy 3 részes OVA, szinte csak bepillantást kapunk egy városi felnőtt-játék világába. Nagyvállalatok igencsak gazdag vezetői szerveznek csapatjátékokat a saját szórakoztatásukra. 3 fős csapatok küzdenek egymással egy zsúfolt városban, különböző helyszíneken, utcai harcmodorban, és mindezt egyenes adásban követik figyelemmel a gazdag megrendelők.
A játék kezdetét és néhány összecsapást lehet csak látni, ennek ellenére nekem érdekes és izgalmas volt. Remek grafika, és nagyon illeszkedő sajátos zene (retro és modern keverék) ad egy nagyon jó hangulatot. Hölgyek bizonyos jeleneteknek fognak örülni és szerintem férfiemberek is találnak benne érdekes részeket. Egy zavart csak, hogy kicsit bő lére eresztették a szőke Saito poénkodásait és szerencsétlenkedéseit, hiányoltam a másik két szereplő harcon kívüli bővebb megnyilvánulásait.
összességében: 8/10
Kiemelném még itt a magyar feliratot. Az Anime-Kanojo Csapattól eddig is jó munkákat láttam, ez is jó minőségű, mind tecnikailag, mind szövegileg. Úgyhogy bízom benne, hogy folytatják áldásos tevékenységüket, mégha most úgy olvastam, hogy kicsit máshová is költöznek.  :smile:

Próféta

Quote from: LiaLia on 2010-01-10, 22:23:48
értékelni csak ezért nem tudom nullára, mert rengeteg ember töltött el munkaórákat azzal, hogy megalkossák ezt a művet.
Ezért minusz kategória: -3/-5
:aaa: Hányas voltál matekból?  :D